het aangewezen adres i Mien Ms in dar 5(0 slots mMto. LEDIKANTEN. Firma TH. VAN WIJCK, Het is in Uw eigen belang JOS. DE FOLTER-KOOLS. Brengen wij in een uitgebreide sorteering, prima kwaliteiten tegen extra lage prijzen Bijbels en Kerkboeken MANUFACTURENHANDEl vóór f 18.00. DAMESTASSCHE De nieuwste Partij Caces. Ar keistraat A 490 - GORINCHENI. Rechtzaken Meubelmakerij - Stoffeerdery - WAALWIJK, Wollen Wollen Dames-Vesten Kinder-Vesten Wollen Bébé-Artikelen Wollen-Kinderpakjes Wollen-Kindertruien Kinder-Mantels Credieten - Deposito's - 4 °|0 Spaarkas - Alle Bankzaken. Voor Heusden en Omstreken voor het Land van Altena is te 's-BOSCH N.V. Ijzerhandel v|h GEBR. v. M ACKELEN BERGH Hinthamerstraat 129131 - voorbij de St. Janskerk - om te koopen bij Markt, WAALWIJK. ftuime sorteering. frima kwaliteit. Lage prijzen. Portemonnaies. Portefeuilles. Sigarenkokers. ToilleL Koffers. Reisnecessaires. Acte mappen, Autodekens. Firma L. .1 VEERMAN, Botermarkt, HEISBEN. (Geheel zelfstandige instelling Belast zich niet uitvoering van Ëffectenorders. Opent Rekening-Conrant met rentevergoeding. •dactiewijziging willen voorstellen, waardoor alleen verzekerd wordt te gen het niet verantwoorden van gel den. Er bij te verzekeren tegen dief stal oif verduistering lijkt hem niet zeer aangenaam. De Voorzitter had niet gedacht dat het voorstel aanleiding tot gedachten- wisseling zou geven, daarom wilde hij het niet verwijzen naar de afdee- lingen doch het terstond behandelen. Uitgegaan was van het idee, dat de provincie zich moest dekken tegen eventueele verliezen. Het voorstel wordt daarop naar de zes afdeelingen verwezen. De ingekomen niet gedrukte stuk ken zullen ter visie voor de leden worden gelegd. Een paar dezer wil len we hier noemen. Adres van het gem.-bestuur van .Werkendam, houdende verzoek om gemeenschappelijk met de Staten van Zuidholland een gewijzigd tarief vast te stellen voor de heffing van veer- recht aan het veer van Hardinx- veld op Werkendam. Adres van het bestuur der afd. Noordbrabant der Vereen, van Ned. Gemeenten, houdende verzoek aan hare onderafd., de Prov. Noordbra- bantsche Schoonh. commissie, over het jaar 1926 een subsidie te willen geven in den vorm eener garantie tot een maximum van f 1000. Alsnu komt aan de orde, de lijst van de in de zomerzitting 1925 aan gehouden stukken, niet ter afdoening voorgedragen in de najaarszitting'25. Enkele dezer mogen worden ge noemd. Adres van de dag. besturen der waterschappen de Polder van Wijk, de Polder van Veen, en de Biesheu vel, houdende verzoek om toeken ning van een provinciaal subsidie in de kosten van oprichting eener sluis in den hoogen Maasdijk te Wij k tot inlating van water in voormelde polders. De behandeling van dit adres wordt aangehouden totdat de beslis sing omtrent de al- of niet oprich ting van het Waterschap het Noor- derafw. kanaal zal zijn beslist. Adres van het gem.-bestuur van Hedikhuizen, houdende verzoek om overneming door de provincie van den eigendom, het beheer en onder houd van den gesubsidieerden kunst weg vanaf de grens der gemeente Vlijmen tot die der gemeente Herpt; Gerenvoyeerd naar Ged. St. om prae-advies. Adres van de gemeenteraad van Dussen, houdende verzoek om weg neming van den bocht, ter plaatse genaamd „De Krekeldraai" in den prov. weg onder die gemeente; Van de agenda afgevoerd. Adres van het bestuur der Ned. Unie van arbeiders in het Automo bielbedrijf, houdende verzoek om ad- haesie te betuigen aan een doordat Bestuur van den Min. van Water staat gericht verzoek om den ar beidsduur van chauffeurs, verbonden aan openbare autobusdiensten in te perken De voorzitter deelt aan de verga dering mede, dat door God. St. aan dit verzoek is voldaan, waarna hel adres van de agenda wordt afge voerd. Aan het slot der vergadering ver zocht het lid Mr. P. Arts het woord naar aanleiding van de notulen. Hij zeide dat hij in de zomerzitting had gesproken over malversatie's in de gemeentefinanciën o.a. te Roosendaal waarover den heer Coenen, Burge meester dier gemeente en Lid der Staten niets bekend was, en toen aan dezen had beloofd hem verder nader in te lichten. Hetgeen hij omtrent Roosendaal had gezegd, had hij uit een bericht in de „Telegraaf" van 25 Maart '25, waarin werd medegedeeld dat een gemeentedeurwaarder ter zake van verduistering van belastinggelden ter beschikking van den Off. van Justi tie was gesteld. Heeft nu de „Tele graaf" een foutief bericht gegeven dan is hetgeen hij gezegd heeft om trent Roosendaal eene vergissing ge weest. Het lid Jhr. Mr. van Sasse' van Ysselt merkt op dat het geen ver gissing is. Het lid Coenen deelt mede, dat het hier bedoelde geval betrof ver duistering van gelden van zijn pa troon door een klerk van een deur waarder en dat van malversatie geen sprake was. De Voorzitter verdaagt daarop de zitting tol Donderdagmiddag; 2 uur. De leden gaan hierna in de afdee lingen. Vergadering van Donderdag 17 Dec. Na opening der vergadering dooi den Voorzitter, worden door den griffier de notulen voorgelezen. On gewijzigd worden deze vastgesteld. Aan de orde is nu de lijst van in gekomen, niet gedrukte stukken. Deze worden gerenvoyeerd naar het Gedeputeerd College. Naar aanleiding van het adres van het gem.-bestuur van Roosendaal met het verzoek om het bedrag van f 159.000, waarin bij Statenbesluit van 26 Juli 1923 subsidie is toegekend in de kosten van aanleg van keiwe gen onder Rietgoor te willen verhoo- gen tot f 170000, verzoekt de heer Vos deze aanvrage nog te willen be handelen in deze najaarszitting, op dat nog dit jaar deze wegen verbe terd kunnen worden, wat spreker met het oog op den slechten toe stand dier wegen dringend noodig acht. Mede acht spreker zulks van belang met het oog op de heerschen- de werkloosheid. De Voorzitter zegt te hebben voor gesteld dit stuk naar Ged. Staten te renvoyeeren, joundat dit adres van Roosendaal zoo laat is binnengeko men. Waar het hier een zaak van vrij eenvoudigen aard betreft, heeft spreker legen behandeling in deze najaarszitting geen bezwaar, temeer omdat verbetering dezer wegen zeer urgent is. De aandrang van de boe ren om deze wegen te verbeteren, kan spreker zeer goed verklaren. De heer Mastboom "dringt eveneens op spoedige behandeling aan. De heer Jhr. v. Sasse van Ysselt verklaart geen bezwaar te hebben tegen behandeling na het réces. Besloten wordt dit adres aan de orde te stellen in de vergadering na het réces dezer najaarszitting. Vervolegns worden enkele rap- I porten van de zes afdeelingen voor-1 gelezen. Zij zullen worden gedrukt en na het reces aan de orde worden gesteld. Behandeld worden alsnog een paar punten van de agenda dezer najaars zitting. Brief van Ged. Staten betreffende voorziening in den provincialen ont vangers en betaalmeestersdienst in verband met de opheffing der rijks betaalmeesterskantoren en ten gelei de van een ontwerp-besluit, waarbij Ged. Staten worden gemachtigd de provincie te verzekeren tot een be drag van hoogstens f20.000 tegen de schade die voor haar mocht voort komen uit diefstal, verduistering oi niet-verantwoording van gelden of geldswaarden door den rekenplich- tigen provincialen ambtenaar. In verband met de opheffing van het kantoor van den rijksbetaalmees ter alhier, die tevens optrad als be taalmeester en ontvanger der pro vincie, zal een griffie-ambtenaar wor den belast met de werkzaamheden van den tegenwoordigen betaalmees ter, aan wien tevens andere werk- zaamheedn ter griffie kunnen wor den opgedragen. Dit zal van de pro vincie geen ii,,ieuwe uitgaven vorde ren. De benoeming zal door Ged. Staten geschieden. De Voorzitter doet voorlezing van het rapport der zes afdeelingen en beantwoordt de daarin gestelde vra gen. Overeenkomstig de conclusie van de Commissie van rapporteurs wordt het voorstel van Ged. Staten z. h. s. goedgekeurd. Brief van Ged. Staten ten geleide van een ontwerp-verordening betref fende bedrijven tot winning en le vering van water of tot een van beide in ide provincie Noordbrabant. Alle artikelen steunen op het be- ginsel, dat het provinciaal bestuur in staat moet zijn regelend (nietzelf- ondernemend) op te treden bij de drinkwatervoorziening der gebieden binnen de provincie, die hiervan tot dusver nog verstoken bleven. Ofschoon de verordening voorna melijk en in de eerste plaats betrek king heeft op drinkwaterleidingen, wordt in het o^ntwerp enkel gespro ken over „water" en „waterleidin gen", om in twijfelachtige gevallen (b.v. wanneer een leiding noodig is voor water ter bediening van een nijverheidsonderneming of ter ver schaffing van water aan brandspui ten) moeilijkheden te voorkomen. Volgens art. 1 der verordening is het zonder vergunning van Ged. Sta ten verboden: a. een waterleidingbedrijf op te richten b. het verzorgingsgebied van een waterleidingbedrijf uit te breiden. De heer v. Susante vraagt of op grond van deze verordening eene gemeente, die eene waterleiding wil oprichten, gedwongen kan worden, zulks in combinatie niet eene nabu rige gemeente te doen. De Voorzitter wijst er op, dat het i de bedoeling is te dezer zake over- leg tusschen naburige gemeenten te bevorderen, doch dat de eindbeslis sing bij Ged. Staten berust. Na artikelsgewijze behandeling wordt de verordening zonder hoof delijke stemming vastgesteld. Hierop wordt de zitting verdaagd tot Donderdag 7 Jan. a.s. vm. half elf. BOSSCHE RECHTBANK. E. T., koopman te Droogden, had ten nadeele van den winkelier A. v. Hilst te Waalwijk, een zak met 50 kilo suiker ontvreemd, ter waarde van f 23.50. Beklaagde werd door de Rechtbank ernstig gewaarschuwd, doch vanwege zijn slechte gezondheidstoestand kwam hij er af met 2 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd. T. H. te Waspik, had van koude en armoede zich vergrepen door een oud afsluithek voer kachelhout te nemen, om het thuis voor vrouw en kindereu wat te verwarmen. Aangezien beklaagde gunstig bekend staat, luidde de straf 2 maanden voorw. gevangenisstraf, J. v. B., schoenmaker te Kaatsheuvel, wegens mishandeling van een ambtenaar in functie, een maand gevangenisstraf. EN Wij leveren prima zware LEDIKANTEN, speciaal werk met ornement, zware haaksluiting, breede zijde, met prima schilderwerk in pitch pine, eiken enz., onder volle garantie Ook de goedkoopste vanaf f 7.50 blij ven voorradig. Eiken LEDIKANTEN vanaf f 20. Speciaal zware eigen fabrikaat met volle ga rantie f 40 Eiken bureau minister f 65. Aanbevelend, Beleefd aanbevelend. in verschillende prijzen voorhanden in den boekhandel van de Kindervesten, Kindervesten, Kindervesten, Damesvesten, Damesvesten, Damesvesten, effen kleuren 290275 gekleurd 275225 m. gekl. kraag 375325 gekleurd 460—390 zeer mooi 650—590 wol met zijde 750690 vindt n bij ons naar nwe kenze. Wollen Bébé-Truitjes 140125 Wollen Bébé-Broekjes 180135 Wollen Bébé Pakjes 230-195 Wollen Bébé-Mantels 275250 Wollen Bébé-Mantels met muts 375325 Wollen Bébé Mutsen 8579 Witte Wollen doeken 295250 Slobbroeken, wit en gekl. 175145 Tricot-Kinderpakjes, alle kl. 325275 Tricot-Bretelbroekjes, alle kl. 175—145 Tricot-Kruippakjes, alle kl. 295275 Kinder-Truien, in alle maten 160125 Kinder-Truien, prima kwal. 275225 Carnituur Shawl en muts 225'195 Zijn bij ons zeer voordeelig. Kindermantel, wollen stof 325295 Kindermantel, prima serge 450 - 375 Jongensjasjes, mooie stof 490460 Teddy-Beer-Mantel 550 490 Kindermantel, ysbont 750—690 Kindermantel, met bont 790—690 Kindermantel met bontkraag 890750 Kachels en Haarden. Goederen DE KROON M1DDENSTANDSBANK.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 6