Zwarte Aiessenteseo. KOËHÖOI, Groot Concert ie-oriesi BOUW-of WEILAND Huis en Inboedel. PH. VAN WIJK Bijbels en Kerkboeken Ziet onze Etalages GORINCHEM. Mijnhardh Prijs, Kwaliteit en Afwerking. ZATERDAG 2 JANUARI IS BEGONNEN ONZE GROOTE Burgerlijke Stand 2>anl(be}iijgjjig TE KOOP TE KOOP TE KOOP TE KOOP gevraagd het huis en erf de inboedel, Schoorsteenklokken, nieuwste modellen. Onze keuze is geweldig- Slapeloosheid Prikkelbaarheid Examenvrees Zenuwtablette Vragen op rechtskundig gebied Advertentien. L. VAN TILBORG Notaris Van Willigen Hoogstraat B 653, GORINCHEM. Firma L. J. VEERMAN, Botermarkt, HEESDEN. zakelijkheid van goede en doelmatige af watering van den grond, alsmede zorgvul dige grondbewerking, terwijl voorts over vloedige bemestigirig levensvoorwaarde is voor goed ontwikkelde, krachtige boomen en gezonde vruchten. Ter bestrijding van verschillende ziekten op boomen en vruchten voorkomende, moet minstens drie maal per jaar de vrucht boom worden bespoten, respct. met Carbo- num, Californische pap en Californische pap waarin loodarsenaat gemengd, dit laatste 14 dagen nd den bloei speciaal tegen de wormstekigheid. In Amerika, waar het fruit, wat kleur en zuiverheid betreft veel beter is dan het Hollandsche, wordt meesstal 8 ket>r per jaar gespoten 1 Betreffende den teelt van zwarte bessen, merkt spr. o.a. op, dat deze in tegenstel ling met appelen en peren, het beste hierom op lagen flink vochthoudende grond. Bij fliinke bemestigirig en goede verzor ging, vooral wat het zuiver houden van den grond betreft zal de zwarte bessen- teelt in den regel goed loonend zijn. Na afloop der lezing werden nog een paar leerzame films vertoond. Door ver schillende bezoekers gestelde vragen werden door den epr. beantwoord, waarna de heer G. J. W. Branderhorst den heer R. Lijsten dankte voor het genotene en de vergade ring sloot. Allen verlieten wel voldaan deze leerrijke bijeenkomst. Genderen. Door de Ger. Kerk aihier, is een beroep uitgebracht op Cand. v. Wijk te Leiden. Zondag a.s. hoopt D.V. in de Ger. Kerk alhier, op te treden Ds. Laures uit Brussel. Des avonds te 6.30 uur zal door hem een lezing worden gehouden over ïzjjn uittreden uit de R. K. en zyn evan gelisatie arbeid te Brussel. Gravemoer. Tengevolge van den hoogen waterstand is een gedeelte der laatste verhooging van de oude kade weg geslagen, waardoor den straatschen buiten- polder is ingeloopen. Ook de tuinderijen staan onder water. In de aangrenzende gedeelten van Don gen en Oosteihout is alles in een zee her schapen, doordien de Donge buiten hare oevers trad. Aan het Oosteind ondar Oosterhout loopt het- water op verschillende punten over den provincialen weg. In de Groenstraat aldaar moet men met zijn vee gaan vluchten. Voor den Donge- en Brouwersdijk onder deze gemeente is eene dijkwacht ingesteld, echter meer uit vrees voor kwaadwilligheid dan van doorbreken. Land van Altena. Tengevolge van den hoogen waterstand zyn ook hier alle Uiterwaarden onder geloopen en staat het water van dyk tot dijk. De buitendijks- gelegen woningen moeten worden ontruimd. Het Dijkbestuur houdt dag en nacht zit ting, terwyl des nachts de dyk wordt be waakt. Ook de telegraaf blijft den geheelen nacht ter beschikking. Zoover bekendl houden de dijken zich uitstekend en ver wacht men dat men deze streek nog we zal behouden. Meeuwen. De door de dames L. Oc- kers en H. Vos alhier gehouden collecte voor het aan H. M. de Koningin aan te bieden huldeblijk, heeft opgebracht f 20.25 Nederhemert. De heer G. F. Baylé, vroeger hoofd der school alhier, thans te Silvolde, is in gelyke betrekking benoemd te Zoetermeer-Zegwaart bij dan Haag. Infunctietreding 17 Maart a.s. Sleeuwijk. Men verzoekt ons te mel den dat in het berichtje een fout is inge slopen n.l. dat de tabak waarop een fiets gevallen is, niet afkomstig is van de firma Ravenswaai maar van de firma Harman. Sprang. Heden Woensdagavond 7.30 uur zal in het Geref. kerkgebouw het nieuw pijporgel, geleverd door de firma Dekker te Goes, in gebruik worden geno men. Bij" deze gelegenheid zal Ds. Snoek optreden terwijl het orgel bespeeld zal worden door de heer D. J. Dalmaijer, organist te Rotterdam. Toen j.l. Vrijdagmorgen mejuffr. J. Hulst-Treffers haar moeder, de Wed. J. Treffers-Braspenning wekte kwam zij tot de ontdekking dat deze den slaap des doods was ingeslapen Daar zij in goeden wel stand zich ter ruste had begeven kan men zich de droefheid der kinderen en de ver slagenheid der familie voorstellen, Werkelooze arbeiders die in aan merking komen voor de werkverschaffing heideontginning kunnen zich hiervoor aan melden op het gemeentehuis. Wijk c a. De fam. R. v. d. P. ont ving Nieuwjaarsdag een gelukwensch van haar zoon uit Indië. Het telegram was per radio verzonden op Oudjaarsdag, zoodat het binnen een tydruimte van 12 uren zyn plaats van bestemming bereikte. In den nacht van Maandag, 4 Jan. j.l. is bij C. M. alhier ingebroken. Een portefeuille met geld wordt vermist. Van den dader(s) tot op heden geen spoor. By den landbouwer J. de Waal Hzn. is vermoedelijk mond- en klauwzeer ouder het vee uitgebroken. Zondag j.l. werd door den Burge meester een telegram ontvangen van den Comm. der Koningin vermeldende dat de dienstplichtigen, die te Venlo moesten wor den ingelijfd tot nader order niet behoeven op te komen, zulks in verband met den hoogen waterstand te Venlo. Gedureude het 4e kwartaal 1925 zijn ter secretarie ter keuring aangegeven 25 varkens en 4 runderen. Het aantal huisslachtingen bedroeg 296. Waspik. Door den hoogen waterstand wordt de mollenvangst vergemakkelijkt. Er wordt dan ook een druk gebruik van gemaakt en bij de hooge prijzen van 28 cent per stuk wordt er een aardig duitje mee verdient. De Werken. Bij Kon. Besl. is met ingang van 1 Jan. aan de onderopzichter der domeinen op en bij het Bergsche Veld A. H. B. van der Stelt alhier, op zyn ver zoek, eervoi ontslag verleend als zoodanig. Hem is toegekend de zilvere eere medaille verbonden aan de Oranje Nassaaorde. Woedrichem. Loop der bevolking over het jaar 1925 Bevolking op '1 Januari 1925: 1121 mannen, 986 vrouwen, totaal 2107. Geboren 23 m. 17 vr. Totaal 40 Ingekomen 27 38 65 Vermeerd. m. 50 55 105 Overleden 11 m. 10 vr. Totaal 21 Vertrokken 40 53 93 Vermind. rn. 51 63 114 Totale vermindering 1 man, 8 vrouwen, totaal 9. Bevolking op 31 December 1925 1120 mannen, 978 vrouwen, totaal 2098. Aantal in 1925 voltrokken huwelijken 19. levenloos aangegevenen 1. Overspanning Geiaaódheid Gebruik hiertegen de ZenuwstilJende t en Zenuwsterkende 'ülazenS buisje 75'j Gedurende het jaar 1925 werden door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente afgegeven 5 vergunningen voor nieuwbouw van woningen, 10 vergunningen voor verbouw van bestaande woningen en 5 vergunningen voor den bouw van andere gebouwen. In de maand December 1925 wer den ter gemeente-secretarie ter keuring aangegeven 6 koeien, 26 varkens en'3 kalveren en werden 25 bewijzen voor huisslachting uitgereikt. Zaterdagmiddag kwam de Raad in spoedeischende vergadering bijeen, tot het nemen van een besluit van al of niet droog- houden van de Waterpoort. In de verga dering die voltallig was herdacht de voorz. de jaarwisseling, en hoopte dat de goede verstandhouders ook in dit jaar zoo blijven voortbestaan. In de waterpoort had men een kist geplaatst, doch deze bleek niet afdoende voor waterkeering. Er zou nu gepompt moeten worden, de kosten hiervan zouden pl.m, f 40.per dag bedragen. Breedvoerig werd het al of niet droog- houden door de heeren besproken, doch •indelyk op grond dat het geen algemeen belang kan worden geacht werd met 5 tegen 2 stemmen besloten geen verdere kosten te maken, doch het water zijn vryen loop te geven. Door den hoogen waterstand is by de firma A. Benjamins, scheepsslooperij te alhier, pe werf overstroomd, waarby een groote partij materiaal verloren is ge gaan. Men schat de schade wel op f 1000. Werkendam. Bij den heer A. v. D. is in den nacht van 1 op 2 Januari de groote sp/egelruit van zyn etalage ingegooid. Maandag j.l. had in de Nutszaal de inzending plaats van de verschillende voorwerpen welke voor de huisvlyt ten toonstelling bestemd zyn. Zeer prachtige en waardevolle, stukken zijn ingezonden. Het loont dan ook wel de moeite eeu bezoek aan de tentoonstelling te brengen, welke op 6, 7 en 8 Januari gehouden wordt. De zaal is geopend iederen middsg van 25 en van 710 uur. Voor de noodige actracties is gezorgd. 's Middags en 's avonds kan men ook nog genieten van muziek en zang van verschillende vereen, hier ter plaatse. De collecte welke oudejaarsavond in de Ned. Herv. Kerk werd gehouden heeft ruim f158.opgebracht. De ge wone maandelijksche collecte, voor de Herv. Chr. school gehouden heeft f 34.85 opge bracht. De aangekondigde lezing welke door Ds. Zandt san Delft voor de Chr. Jongel. Vereen. 3>Andreas« zou gehouden worden is door onvoorziene omstandigheden uitge steld tot Februari. Toen de gemeenteveldwachter Meier Zaterdagavond j.l. de café's ging sluiten werd bij in het café s. d. Steenhoven door eenige individuen beetgepakt, terwyl anderen hem met fleschjss bekogelden. Een der fleschjes trof den politieman boven het oog, zoodat een gapende wonde ont stond, die onmiddellijk door dr. Bresier werd verbonden. Intusschen had den flinke gemeente veldwachter zich dapper geweerd en een der aanvallers met zyn sabel een flinke slag op het hoofd toegebracht, waardoor een ongeveer 20 cM. lange en 5 a 6 cM. bretde wonde op het hoofd werd toege bracht. Deze laatste een zekere J. d. V. werd door Dr. Mijnlieff verbonden en daar na op last van den Kantonrechter, die toevallig te Werkendam logeerde en te hulp was geroepen in arrest gesteld. Een andere aauvalier had van den veldwachter Meijer een schot gekregen dwars door den mond. De wond van den eerstgenoemde aanvaller J. d. V. bleek nogal ernstig te zyn en gepaard te gaan met veel bloed verlies, zoodat hij iater in het arrestanten lokaal nog door twee dokters mo?st wor- i den verbonden. Nadat dit geschied was mocht hy naar huis toegaan om natuurlijk later in de zaak weer te hooren. In de straten bewoog zich een groote menigte menschen en daartusschen be merkten wij den Kantonrechter en twee veldwachters. Intusschen werd met een autd naar Sleeuwijk gereden om den bur gemeester te halen en tevens naar Wou- drichem om de noodige manschappen van de Kon. marechaussee, waartoe de Kanton rechter bevel had gegeven. Toen de Burgemeester en de mare- chaussée in Werkendam waren aangekomen was de rust weer hersteld en te ongeveer half drie in den nacht waren de straten weer even rustig als in den gewonen nacht. Wanneer door een Notaris een vrijwillige huisverkoop plaats heeft, en dit door den kooper by den afslag zelf wordt gemynd, heeft nu de inzetter vanj bovenge- noemden verkoop recht op zijn inzetgeld D. D. DEWERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Annigje, d. v. P. J. van Eede en A. J. Koman Nanning, z. van W. van Kruchten en C. A. van Herpen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot- Moeder, Mejuffrouw JANSJE DE WINTER geboren De Wolff, in den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam PH. DE WINTER. Heusden, 3 Jan. 4926. Ik, ondergeteekende, betuig hierbij mijnen hartelijken dunk aan de N. V. Zeepfabrie ken v h. DE HAAS VAN BRE- RO te Apeldoorn, voor het mij geschonken fraaie HEE RENRIJWIEL, voor de inge zonden letters die het woord vormden „Edelweis Zeeppoe der". Hetwelk gekocht was bij P. Sterrenburg, winkelier te Dussen, en tevens te be zichtigen. L. HOEVENAAR, DUSSEN Baan. In groote en kleine partyer. Te bevragen by C. 80UMAN te Genderen. 8 A 10.000 pond best bij de Wed. J. VERBEEK te Veen. te geven door Herplaatsing: JAN GEERTZEN, Hotel, Café, Restaurant, Uitspanning, Auto-garage. St. Jansstraat 10—12 's BOSCH. Compliment v, d. dag. 1 Jan. 1926. BELGISCHE HERDER, gecastreerde teef, beste waakhond, EN een GROENENDALER, reu, oud half jaar, tegen billijken prijs. Te bekomen by Hoogen Maasdijk 41 VEEN. met het recht van inhuur. Brieven onder no. 3 aan het Bureau van dit Blad. (Directeur de heer A. A Groot) op Woensdag 13 Jannari a.s., des avonds 8 uur, in de zaal *Concordia« te HEUSDEN. Toegang f 1. te Almkerk, is voornemms op DONDERDAG 7 JANUARI 1926, n.m. 2 uur, ten zijnen kantore, bij inschrijving te verkoopen, voor Arie van Hemert aan de Korn B 27 te Alsnkerk, groot-1.45 aren. Inschr.bilj. kunnen tot gemeld tydstip dagelyks worden ingeleverd ten kantore van genoemden Notaris. In bovengenoemd huis zal den zelfden dag, v.m. 11 uur, pnbliek worden verkocht bestaande o. a. uit2 Kasten, Stoelen, Tafel, Petroleumlamp, Kachel, beste Kruiwagen, Telefoon paal, Waschtob, Brandhout, en hetgeen verder zal worden voor gebracht. Betaling contant. staan wij wat betreft Nikkel Heeren Horloges, vanaf f 2.50 Zilver f 7.50 Dames Hologes, vanaf f 6 00 Dames Armband Horloges, nieuwste modellen f 5.50 Gouden Dames Armband-Horloges, vanaf f 14.50 Bronzen Pendules met slagwerk, vanaf f 19.50 Barometers, vanaf f4 50 5.75 6.75 enz. enz. Fantasie Klokjes fl.00 1.50 2.50 2 75 3.00 3 50 enz. enz. WEKKERS. WEKKERKLOKJES. HANGKLOKKEN. Horlogekettingen in Nikkel, Zilver, Doublé. Zichtzendingen staan gaarne franco per Bode ten dienste in verschillende pryzen voorhanden in den boekhandel van de Abnormaal groote voorraden dwingen ons om abnormaal lage Prijzen te noteeren. Wij willen en moeten ruimte maken en hebben daarom in alle Afdeelingen REUZEN KOOPJES. BALANS OPRUIMING „IN DE PARADIJSVOGEL"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 3