Binnenland. l33!!8 fein en id. en id t€ is- Lai en tar ol- eel /al rg- its He tij- sd. >p- en sr- el- te ns ol- de kt. Deze stand was 21 eM. hooger dan in Januari 1920. De Linge is echter nog wassende: dit water zal echter niet meer in deze stad vloeien, doordat de sluizen met schutbalken afgesloten#zijn. Van de 150 huizen in de buurl Uitbreiding West staan de meesten onder water en wonen de menschen op de bovenverdiepingen. Met roei- booten vaart men door de straten Het officieel rapport van de rivier correspondentie luidt, dat de Waal dijken in goeden staat zijn. Te Hardinxveld is in een veertig woonhuizen den vloed gedrongen;dit is ajldaar een ongekend feit. Er wordt uit den Haag geseind: H. M. de Koningin heeft aan de algem. vereenigde commissie tot le niging van rampen door watersnood waarvan thans Voorzitter is de heer Walraven Boissevain, een bedrag van 10.000 gulden doen toekomen na te rugkomst van haar bezoek aan de door den watersnood geteisterde stre ken. o H. M. de Koningin is voornemens Vrijdagochtend weer op reis te gaan naar het door den watersnood ge teisterde gebied. H. M zal hoofdza kelijk een onderzoek instellen naar de verzorging en huisvesting der slachtoffers. o Uit Holten (Overijsel) wordt ge seind, dat de landbouwer T. aldaar op heeterdaad betrapt is bij het doorsteken van een nooddijk, ten gevolge waarvan het Holterbroek met ongeveer 60 boerderijen onder water is geloopen. Hij is door de politie naar Almelo vervoerd. o— Uit Tiel wordt gemeld: Het tramstation te Wamel is inge stort. Het daarin geborgen vee is ge red. Het verkeer met de pont tot Tiel is onmogelijk. o— van het Kon. Ned. instituut te De Bilt Naar aanleiding van ontvangen ge ruchten over een in Limburg gevoel de aardbeving kan worden meege deeld dat deze Donderdagavond om 11.58 uur te De Bilt als een zwakke beving op korten afstand is opge- teekend. Personen, die de aardbeving gevoeld hebben worden uitgenoodigd hun bevindingen, omtrent tijd, ka Mededeeling Meteorologisch rakter, stferkte enz. der waargeno men werkingen aan het meteorolo gisch instituut te De Bilt mede te deelen. Groote brand te Amsterdam. In de Westerdokstraat te Amster dam heeft een vrij ernstige brand gewoed, waardoor van perceel 38, 3 woon verdiepingen en de zolder to taal zijn verwoest. Van de belendende perceelen 36 en 37 zijn de zolderverdiepingen uit- ebrand en van het perceel in de laarlemmerhouttuinen de achterge vel door de vlammen aangetast. De drie verdiepingen in het per ceel Westerdokstraat 38, die aan liet vuur ten prooi zijn gevallen, waren allen bewoond. De inboedels gingen geheel verloren. 4 Gezinnen zijn door het gebeurde dakloos geworden. De schade is vrij groot. In de be lendende perceelen is de waterscha de, die slechts gedeeltelijk door ver zekering wordt gedekt, groot. o— Van de gelegenheid gebruik gemaakt. Dezer dagen viel in de Goirkestr. te Tilburg een man van zijn rij wiel. Hij werd opgenomen en in be- busteloozen toestand een nabijgele gen café ingedragen. Aanvankelijk meende men dat hij dronken was, doch bij nader onderzoek en nadat de man naar een politiepost was ge bracht, bleek dat de man aan val lende ziekte leed. De Gem. Geneesk Dienst bracht den man, P. uit Loon op Zand naar het gasthuis oyer, waar hij door de goede zorgen reeds spoedig in staat was naar huis terug te keeren. Edoch, wat bleek toen. Van de consternatie had een zwijn tjesjager gebruik gemaakt om liet rijwiel van den man mee te nemen. De Tilburgsche politie had den da der, zekeren M., echter spoedig te pakken en stelde hem in verzeker de bewaring. o— Verduistering. Een vertegenwoordiger van een te Amsterdam gevestigde Duitsche Han- delsvereen. schijnt in den loop der tijden zich gelden toegeëigend te heb ben, die niet hem maar de Handels- vereen. toekwamen. Door de hoofd directie die in Halle a. d. Saaie zetelt is dit bemerkt en heeft een der di recteuren uit Halte bij de politie te Amsterdam aangifte van de ver meende verduistering gedaan. Men vermoedt dat de Amsterdamsche ver tegenwoordiger, die Duitscher van boorte is, de Handelsvereen. voor een belangrijk bedrag heeft bena deeld. Gesproken wordt van een be drag dat varieert van 30 tot f70.000. Het is echter zeer moeilijk het be drag nauwkeurig vast te stellen. In elk geval zal dit eerst bekend wor den, nadat een onderzoek door ac countants zal zijn ingesteld. Vast staat dat de vertegenwooriger, die in Hilversum woont, op het oogen- blik de vlucht heeft genomen. De politie voor wie het onderzoek zeer ingewikkeld zal zijn, doet thans po gingen om den verdachte op te spo ren. o—- /Aan bloedvergiftiging overleden. Een vijfjarig kind uit Raalte krab de» een puistje bij het oog open, kreeg bloedvergiftiging en overleed in het ziekenhuis te Zwolle. Brand. Te Groot Agelo is de schuur van den landbouwer J. B. Roeltink afge brand. Twee varkens eenige kippen en landbouwwerktuigen kwamen in de vlammen om. Men denkt aan kwaadwilligheid. —o—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 11