Keukenmeid Winter 1925-26 WINTERJAS Wi UITVOERING de Zoon van den Werksiaker TE KOOP ~WmT~ Moeders PUROL. BLEEKPOEDE® ATTENTIE Advertentie» Notaris Van Gendt, ANTOON REMIE, HEUSDEN. BOUW-of WEILAND KOEHÖOl, Notaris COOL publiek ie verkoopt# WOONHUIS, Burgerlijke Stand TE KOOP gevraagd „St. JOZEF" te VEEN Brakel. In den nacht van Donderdag op Vrydag j.l. heerschte in oi>3 dorp groote errust, met het oog op den hoogen water- stand. Reeds in den avond werd men opgeschrikt door het gerucht, dat de dyk in Poederyen zou doorbreken, tengevolge waarvan de gemeente geheel onder water zou komen te staan. Later in den avond werden de berichten steeds ongunstiger en iedereen was bezig zooveel mogelijk zyn bezittingen op zolders e. d. in veilig heid te brengen en maatregelen te nemen ingeval het ongeluk mocht piaats hebben. Circa 2 uur 's nachts kwam uit Poederijen het bericht, dat men er met groote moeite in geslaagd was, het gevaar voorloopig te bezweren. Een ware verlichting voor de menschen, die intusschen den geheelen nacht op de been waren en natuurlijk toch niet geheel tot rust konden komen. De laatste dagen vertoont de Waal eenige val en bestaat van dien kant geen gevaar, hoewel enkele huizen buitendyks in het water staan en geheel of gedeelteiyk zijn ontruimd. De dykwacht doet nog geregeld dienst. Beneden-Langstraat. De hooiprijs is binnen eenige dagen tot f 22.per 500 K.G. opgeloopen. Natuurlijk is dit gevolg der overstroomingsn, waarby veel veevoeder is verloren gegaan. denderen. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld dat Donderdagavond a.s. de Geref. Jongel. Ver. te Meeuwen haar jaar feest hoopt te vieren. Zaterdag 16 Jan. 's avonds 7 uur zal de verloting ten bate van den Gem. Zangvereen. »PoIyhymnia« in den Open bare school plaats hebben. Het aantal telefonische gesprekken bedroeg 341. Op de Rijkspostspaarbank werden 16 inlagen gedaan tot een bedrag van f 513.25, terwyl 17 terugbetalingen plaats hadden ten bedrage van f 1725. Donderdagavond zal de rederykers- vereen. Oefent U Zei veneen uitvoering geven in de zaal van den heer C. Blom. Het gat in de kade van den buitenpolder heeft men weten te herstellen, hetgeen niet wegneemt dat de geheele polder is overstroomd en dientengevolge ook de binnenpolders zyn blank komen te staan van het kwelwater. De schade voor de tuinders is belangrijk. Op de Donge is nu sterken val, zoodat de bewakingsdienst der dyken is ingetrokken. Herpt. Op de Zondag gehouden Hu- morister.wedstryd uitgeschreven door de Harmonie >De EendrachU le Nieuwkuijk, behaalde onze dorpsgenoot de he r W. Kuys met 46 punten den lsten ptijs met tevens de publieksprijs. Meeuwen. Op heden 13 Januari a s. hoopt de heer L. Donkersloot alhier zyn 100ste geboortedag te herdenken. Hy geniet nog een goede gezondheid, terwijl zijn ge heugen nog zeer goed is. Alleen zyn gezicht ■is sterk verzwakt. Nederhemeri. Op last van den dijk- rgraaf, dhr. H. C, de Jongh te Ammerzoden, zyn heden Dinsdagmorgen om 6 uur aan den Bommelerwaard zoowei langs Waal «als Maasdijk, alle wachten ingetrokken. Het gevaar voor doorbraak is hier geheel geweken. Foederoijen. Vrijdag j.l. was de toestand van den dyk Andel—Poederyen zeer critiek. Aanvankeiyk vertoonde de dyk, waarvoor zich een massa water be vindt, slechts eeo onbeduidende verzak king. Reeds werden maatregelen tot verbetering genomen, doch de toestand werd hoe langer hoe slechter en tenslotte begon er gevaar voor doorbreken te bestaan. Het Dykbestuur van het district Bomme lerwaard berieden den Meidyk heeft toen krachtdadig het gevaar doen bestrijden en er is op kranige wijze gewerkt. Was dit niet geschiedt, dan zou de dyk het niet gehouden hebben, daar het thans nog maar op het kantje af is gelukt, We vernemen, dat vóór het slechtste punt 7 meter water stond en het respec tabel aantal van 12000 zakken zand noodig is, voor den dyk een voldoende steun heeft. Zaterdag werd ook nog druk gewerkt. Met vrachtauto's werd het zand eD verder materiaal aangevoerd. Terwyl niemand daarvan eenig vermoe den had, werd het gevaarlyk punt des middags circa 12 uur plotseling bezocht door H, M. de Koningin, die vergezeld van den Commissaris der Koningin in Gelderland uit de richting Aalst arriveerde. Hare Majesteit heeft onder geleide van den Dijkgraaf van Bommelerwaard boven den Meidyk de geheele Bommelerwaard bezocht. Do hooge bezoekster toonde zeer veel belangstelling voor het werk en den toestand ter plaatse. Zy onderhield zich alhier ook nog met enkele inwoners, die toevallig aanwezig waren en sprak passee- rende schoolkinderen toe. Circa 1 uur vertrok H. M. de Koningin met haar gevolg in 5 auto's weder om hare rondreis naar elders voort te zetten. Sprang;. J.l. Woendagavond was het voor de Ger. kerk alhier een blyde dag. Het door de firma Dekker uit Goes ge leverd nienwe pijporgel zou in gebruik wor den genomen. Reeds een half uur voor den aanvang was het kerkgebouw tot in alle hoekeu gevuld zoodat nog vele zit plaatsen moesten worden bijgezet terwyl nog velen zich met een slaanplaatsje moes ten tevreden stellen. Na opening door den consulent Ds. J. Sooek vei kreeg de heer L. H. Both, Voorzitter der orgelcommissie het woord. Spr. bracht een woord van dank aan de leden der gemeente voor hunne offervaardigheid, riep de heer Dal- mayer, organist van een der Gereformeerde kerken te Delfshaven het welkom toe voor de belanglooze bereidwiligheid om het orgel dezen avond te bespelen. Ook aan Ds. de Jonge van Lutjegast werd dank gebracht voor het innitiatief dat hij nam om enkele jaren terug een orgel-com. in het leven te roepen. Ten slotte droeg spr. het orgel aau den kerkraad over en sprak den wensch uit dat het nog vele jaren mag gebruikt wor den tot begeleiding van het psalmgezang by den eeredienst daarna de Heer Both voor het laatste het oude orgel bespeelde. Na psalmgezang betrad ouderling Both het podium en dankte de Commissie voor haren verrichten arbeid en de schenking van dit orgel dat in zyn eenvoudigheid juist past by onze gemeente. Spr, bracht vervolgens in herinnering hoe men voor hen het zonder orgsl moest doen en de moeiiykheden hieraan verbon den, vervolgens besprak spr. de diensten van het kleine orgel (wat meer op een turfbak dan een kerkorgel geleek) en be paalde zyn gehoor daarna by dit nieuwe instrument waaruit duidelyk bleek de wel daden des Heeren. Ook spoorde spr. de organisten aan welke het nieuwe orgel zullen bespelen dat zy bezieling in het spel moch ten brengen. Hierna werd het nieuwe orgel in gebruik genomen en hoorde men hear heldere klanken het kerkgebouw door galmen. Men kon duidelyk bemerken, al is men geen kenner dat de aanwezigen veel makkelyker zongen dan even te voren met het oude uit gediende instrument. Ds. Snoek als nu het woord nemend bepaalde zyn gehoor by Fsaim 150 en noemde als thema van dit schriftgedeelte een opwekkend woord om onzen God te pryzen wat nader werd toegelicht door de ontwikkeling der n.v. gedachten ten 4e waar dat wij God moeten prijzen, ten 2e waarom dat moet gebeuren, ten 3e waarmede men het moet doen, ten 4e wie het moeten doen. Hierna werd den beer D. J. Dalmaijer in gelegenheid gesteld om het aanwezig publiek te laten hooren wat men op dit orgel ten beste kan geven waarby het n.v. werd uitgevoerd.. Fantasie voor orgel van K. van Riet, Moderato assai van Gustav Merkel, andante D. dur-van J. Hooft, andante Religisso van J. A. Oremses. Onder ademlooze stilte werd deze opvoe ring gevolgd. Aan het slot sprak Ds. Snoek een woord van dank, ook aan het adres van den le verancier Dekker uit Goes. Na het zingen van nog enkele psalmen sloot Ds. Snoek deze bijeenkomst met dankzegging. Jam mer dat zooveel tyd door spreken werd in beslag genomen en men te weinig van de heerlyke orgelmuziek kon genieten. Van harte hopen we nogmaals in de gelegenheid gesteld te worden om van de gaven van de heer Dalmeyer op dit orgel te genieten. Onder vele blyken van belangstelling vierde j.l. Woensdag de echtlieden M. Hulst en J. Ros hun gouden bruiloftfeest. Van de huizen der buren wapperde de nationale driekleur. Moge deze, nog zeer krasse oudjes het oude voorrecht bereid worden dat dit gouden- door het diaman- tenfeest, gevolgd wordt. Dr. J. v. d. Meulen gaat over en kele weken onze gemeente verlaten en zich te Sneek zijn geboorteplaats vestigen. Crica 25 jaren heeft genoemde arts te Capelie en Sprang praklyk gehad. Op haar gehouden jaarvergadering werden tot bestuursleden van de afd. Pa trimonium herkozen de heeren C. Kloot- wyk, J. de Rooij en A. v. d. Schans, welke hunne benoeming aannamen. - Vrouw V. kreeg een onbeduidend wondje aan een harer vingers, wat haar veel pyn veroorzaakte. Dr. J. v, d. M. achtte onmiddellyk overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelyk, daar deze bloed vergiftiging constateerde. By aankomst werd direct den vinger geamputeerd. Onzen vroegeren dorpsgenoot, dhr. A. Haverhals, adj. commies bij de poste ryen kantoor Amsterdam is met ingang van heden weer naar Waalwijk overge plaatst. Waspik. Zondag hield het »W.G.K.« zijn jaarvergadering voor (ie vrouwen. De Voorzitter, de heer A. F. Maas, opende de vergadering rnet den gebruikelijken Christelijken groet, riep allen een hartelijk welkom toe, vooral mevr. Van Dijk, de coed, leidster uit 's Bosch en Zr. Kerkoerk uit Breda. Dan deelde hij mede de ge wijzigde bepaling in de instructie der wijk verpleegster omtrent de kraamverpleging. Het uitvoerig jaarverslag werd vrvolgens door den secretaris der vereeniging gelezen. Hierna gaf de Voorzitter het woord aan mevr. Ds. van Dijk, die in eene, voor iedereen bevattelijke lezing, door lichtbeelden verduidelijkt, aantoonde, wat we kunnen doen ter bescherming der zuigelingen. Met een woord van dank door den Voor zitter en een hartelijk tot weerzien voor mevr. Ds. van Dijk, benevens den dank aan de ongeveer 200 aanwezige dames, voor de trouwe opkomst, werd deze leer zame byeenkomst met den gebruikelijken Christelijken groet gesloten. Waspik. Maandagavond hield de af- deeling v. d. N.C.B. in de Harmoniezaal een druk bezochte vergadering, waarbij de gees telijke adviseur, de ZeerEerw. Heer Pas toor Huijbers een keurige lezing hield over den dank, verschuldigd aan Pater v. d. Elzen. Hij schetste op voor iedereeen be vattelijke wyze, wat deze voor ue boeren had gedaan met welke moeiiykheden hij in het begin te kampen had, had zyn streven naar het scheppen van betere toe standen werd miskend en wat hij eindelijk had tot stand gebracht, waarvan nu de vruchten geplukt werden. Met een woord van hulde en dank aan Pater v. d. Elzen sloot hij zyn goed verzorgde rede. Besloten werd, dat door de Pater v. d. Elzen com missie steenttjes ter verkoop zouden worden aangeboden, waarvan de opbrengst zei strekken als bydrage tot het bouwen van eene nieuwe abdij te Heeswjjk, als een waardig mouvement van hulde en 'dank baarheid aan den grooten boerenapostel. Ten slotte werd nog eene motie aange nomen, met het doel den Raad der ge meente te verzoeken over te gaan tot het afschaffen der straatbelasting. De coliecte op Oudjaarsavond ge houden in de Ned. Herv. kerk voor Erin. Predikanten en Weduwen heeft f 47 op gebracht. Woudrichem. Tot vice-consul voor Woudrichem en Omstreken van hei in deze gemeente gevestigd vice-consulaatschap der Nederlandsche Organistenvereeniging, is aangesteld de heer A. W. Havelaar, muziekleeraar alhier. Gedurende het jaar 1925 werden ter gem.secretarie ter keuting aangegeven 94 koeien, 347 varkens, 49 kalveren, 1 paard en 1 schaap, en werden 86 be wijzen voor huisslachting uitgereikt. Tengevolge van het hooge rivier water is de scheepsslooperswerf van den heer A. Benjamins alhier overstroomd, waarby vesschiilend materiaal verloren is gegaan. VERLOREN VOORWERPEN. Verloren een zwarte tasch, inhoudende een fleschje. Terug te bezorgen Marr. v. Ryswijk, ambtenaar secretar ie, Andel (N -Br.) KALENDERS. De Lotus-Kalender van ee N.V. Jurgens fabrieken te Oss, is voor 1926 bijzonder mooi. Hij bevat 42 bladen, op eik blad een kijkje uit de vogelwereld, natuurgetrouw weergegeven. Deze kalender, die een sierraad voor de huiskamer is, zai zeer zeker gretig aftrek vinden. HEÖSDEN. v Geboren: Johan z. v. Bastiaan Sluij- mers en Lijntje ven Bet kei; Cornelis Jo- haune8 Franciscus z. v. Cornelis J. Schreu- ders en Joh&una M. Kil. Overleden: Jansje de Wolff, echtg. vau Philippus de Winter, 's-GRAVENMOER. Geboren: Hendrika d, v. C. v. Beek en C. P. NedorveenWilhelmina d. v. W. Timmermans en J. E. Faro. Overleden: A. van Dongen 77 j. DE WERKEN EN SLEEÜWIJK. G e b o r e rtJohanna Cornelia d. v. R. van de Pol en H. J. van der Linden Cornelis z. v. T. Baggerman en W. J. van Gelderen. Ondertrouwd: T. J. M. Oldemans 30 j. met A, de Graaf. Overleden: N. van der Stelt 72 j., echige. van C. van der Stelt. WOUDRICHEM. Geboren: Hendrikus Jacobus z. v. A. Scbriek en J. J. Nyhof. WIJK c. a. over de maand December. Geboren: Teuntje, d. v. G. Mans en D. W. van Kuyk Wilhelmina, d. v. J. Bouman en J. ClementKornelis, z. v. W. Vos en M. v. d. HandelCornelia, d. v. L. Hille en N. Bouman Jan Dirk, z. v. D. Duyster en J. Bouman. Getrouwd: G. van de Laar, 21 j., en W. Schcffers, 20 j. Overleden: A. Tameris, 67 j,, wed. van C. v. Beusekom J. C. Vos, 10 mud. D. HoefLkeo, 72 j echtg. van P. v. Wijk, GEVRAAGD tegen 15 Febr. a. s. voor Tilburg in een gezin z. k. een R. K. degelijke leeftijd 28 A 35 j. tegen hoog loon en verval Brieven franco Bureau van dit Blad onder letter E. zal op Dinsdagen 19 Jan. en 2 Febr. 1926, tekens nam. 7 uur, ten herberge van F. van Delft te Heusden bij inzet en toeslag VEILEN Een flink Woon- en Winkelhuis aan de Putterstraat te Heusden, groot 1 A. 13 cA., in huur by Familie Niedt. Zie biljetten. De beslissing waar U een enz. zal laten maken, is spoe dig gevallen, als U de keurige stalencolleetie eens aanvraagt bij Dames-en Heerenkleermakeri) BREESTRAAT 74 Ook persoonlijk aan hois te ontbieden. met het recht van inhuur. Blieven onder no. 3 aan het Bureau kan dit Blad. I Kiespijn en Aangezichtspijn Mijnhardi's SANAPIRIN- Tableiten te geven door de Tooneelvereeniging te AMMERZODEN, met medewerking van den heer G. A. KROP (Pianist) te Wijk bij Heusden in het Gymnastieklokaal te WIJK. op ZATERDAG 23 JANUARI 1920. Aanvang des avonds 6.30 uur. Opgevoerd zal worden Drama in 2 bedrijven met voorspel. Daarna opvoering van een prachtig blijspel. Ter afwisseling zullen eenige voordrachten worden gegeven. Pryzen der pisatsen le RANG f 0,75. 2e RANG f 0.50 Plaatsbespreking op 23 Januari des nam. van 2—4 uur 410 ets. in het Gymnastieklokaal te Wijk. Een gedeelte der opbrengst komt ten bate van de Water snood-Commissie. 8 a 10.000 pond best bij de Wed. J VERBEEK ie V e e n, te ANDEL, is voornemens op Woensdagen 20 Jan. en 3 Febr. a.s., 3 uur n.ro., in café VOS te Veen, ten verzoeke van Mej. Wed. G. W. Vervoorn aldaar in 1 perceel, Een degelijk, goed onderhouden met Erf, Tuin, ruime Schuur, vruchtbaren Boomgaard en nitmuntend Bouwland, ge schikt voor tuingrond, aar. den Hoogen Maasdyk, tinnendyks te Veen, kadaster Sectie A no. 1139, 1172, 1173, 1174 en 1175. Samen groot 92.50 Are. Vry van huur. Breed bij bil jetten, gratis verkrygbaar bij No taris COOL. Als uw kinderen zich bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk 30 60-90 ct. Wederom werd er door de Firma WËNNEKES VAN i NECK te O o s t e r b e e k een B PRIMA W ASCII MACHINE geschonken, thans aan den Heer M. Sprarigers te Capelie (N.-Bc.), «oor de door hem ingezonden 22 omslagen van de pakjes WENK EX BLEEKPOEDER welke aan de binnenzijde voorzien waren van de vereischte letters, tezamen vormende de woorden Pakje Wennex Bleekpoeder. Door genoemde firma werden reeds aan 927 personen machines geschonken. De machine is te bezichtigen bij de Fa. B. Stap Zo. te Heusder?. N.B, Behalve de wasch- en naaimachine-reclame wordt als reclame aan eiken inzender van 100, 150 of meer om slagen van de blauwe pakjes WENNEX BLEEKPOEDER een aardig kindercadeautje franco toegezonden. Hoe meer omslagen, hoe mooier cadeau. Verzamelt dus WENNEX BLEEKPOEDER omslagen ook van Uw familie en kennissen. De omslagen franco inzenden aan de fabriek te Oosterbeek. Tevens mededeelen of het cadeau voor een jongen of meisje gewenscht wordt en voor weiken leeftijd. Desgewenscht kan inplaats van een WASCHMACHINE ook een HANDNAAIMACHINE verkregen worden. Vraagt Uwen winkelier steeds blauwe pakjes WENNEX BLEEKPOEDERom te bleeken of te ontsmetten bestaat er niets beter. KWALITEIT is hoofdzaak. CADEAUX maar tijdelijke bijzaak. 's Gravenmoer. Door het hulptele graafkantoor zyn in de vorige maand be handeld 54 telegrammen, waarvan 14 verzonden en 40 ontvangen. verdrijft men spoedig met 7551. BIJ APqTH.tN DSOGtSTEri; ,7 V J -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 3