Het beste Adres het aangewezen adres MEUBELEN Manufacturen-Magazijn 33 33 Reclame-Aanbieding Bedden- A fdeeling. „Een mooie aanbeveling." „M1NERVA" Het nieuwe Veevoeder Veel goedkooper. Een zaak van vertrouwen Goud, Zilver en Uurwerken. FIRMA VAN DE GARDE N.V. Ijzerhandel - Gebr. UB INK 'sBOSCB. zijn en blijven De grootste besparing in voederkosten. 4 4 1 1 4s voor TABAK en SIGAREN is het Sigarenmagazijn „JAVA." La Paz Zandblaadjes Alle soorten Pijpen Fijne Lederwaren Rieten Reismanden, 4 4 4 Voor Heusden en Omstreken voor het Land van Altena is te 's-BOSCH Hinthamerstraat 129131 - voorbij de St. Janskerk - 1 helen steefls meer flati 500 sluts Muilen. Het Oudste adres voor als Kasten, Stoelen, Tafels, Bedden, Ledikanten, Matrassen, Spiegels, Schilderijen, Slaapkamer Ameuble menten, Huiskamer Ameublemen ten, Kantoor Meubelen Zwaar 1-persoons IJzeren Ledikant met spiraal-matras f 11.90 Zwaar 2-persoons IJzeren Ledikant met spiraal-matras f 15.00 Spiraal-Matras, systeem Auping met jaren garantie f 19.50 Spiraal-Matrassen, op houten raam, zeer solied vanaf f 5.90 IJzeren Kinderledikant, met vlechtwerk en matras f 10.75 Houten Kinderledikanten, wit laqué, zeer mooi f 13 50 Houten Ledikanten, 1-persoons f 5.90 Kapok Bedstellen, gevuld met prima Java-Kapok f 19.50 Kapok-Matrasstel, 2-persoons 3-deelig met schuine peluw en kussens f 45.00 NMrMkM 8-10-1!, 's-BOSCH. (Levering franco thuis met eigen vrachtauto). garandeert dezelfde melkopbrengst bij Uw koeien als duur lijnmeel. Vraagt het onverwijld Uwen handelaar. disten in >kapitalistischec staten stellen en de slechte positie van den Rassischen arbeider in den cotnmunistischen heilstaat De »N.R.Ct.< ontleent aan de officieele »Prawda«, dat de bevolking en ook som mige plaatselijke autoriteiten van een toe nemende anti-semitische gezindheid blijk gevenzoo wordt aan werklooze Joden werk of ondersteuning geweigerd omdat zy Israëliet zyn. Wat zou Wynkoop terecht fulmineeren, als zoo iets in Nederland gebeurde I Geen dijk en geen cent. Geachte lezer, wilt ge eefTstukje ironie Ziehier. De watersnood heeft afdoende bewezen, dat tegen abnormale waterstanden onze dijken niet bestand zyn. Juist wanneer het gevaar het grootst, de dreigende ramp het ernstigst is, laten onze dijken ons in den steek. By normale waterstanden heeft men geen dgken noodigbij iets hooger waterstanden kan men volstaan met kleine »politie-dijkjes« maar bij werkelijk abnormale waterstanden baten de dyken ons niet en volgen doorbraken, die niet te keeren zyn, gelyk de ervaring heeft be wezen. Zeker, in theorie is 't mogelyk dijken te construeeren, die zelfs tegen de hoogste waterstanden afdoende bescherming geven maar hoeveel milliarden zouden in de praktijk daarmede niet gemoeid zijn Nederland kan dat niet betalenWij kunnen ons land, dus niet afdoende ver dedigen tegen den watervijand. Het geld, daaraan besteed, is eenvoudig weggegooid geld 1 Millioenen zijn ten koste gelegd aan improductieve zware dyken. Nu de nood aan den man komt, blijkt, dat 2ij volkomen nutteloos zijn 1 De conclusie ligt voor de handmen houde voortaan de millioenen voor dijk versterking in den zak en bepale zich hoogstens tot de bovenbedoelde »politie- dykjesc. De partyen, die de nationale ontwape ning in haar vaandel hebben geschreven, vinden hier een schitterende gelegenheid om haar arbeidsveld uit te breiden. La ten zy de consequenties trekken uit haar redeneeringen op militair gebied en nu ook propaganda maken voor nationale water staatkundige ontwapening 1 Naast de leuze geen man en geen cent I klinke thans ook de leuzegeen dyk en geen cent I De Watersnood. Weer heerscht er in het Oosten Des lands een watersnood. En is daar de behoefte Aan hulp ontzettend groot. Maar by al de misère Is 't toch een lust te zien, Hoe kranig de soldaten En Jantjes hulpe bièn. Wanneer zy er niet waren Was dit een groot gemia, Gelukkig, dat ons landje Niet gansch ontwspend is. Het dichten der gaten bij Alphen Zooals bekend, heeft de Genie tusschen Dreumel en Alphen twee groote gaten in den Maasdyk gemaakt. Hierdoor is voor komen, dat het water in het Land van Maas en Waal nog 1, tot 2 meter hooger is gestagen. Het verval van het binnen water op de rivier is thaus echter zeer gering geworden en nu bij Nederasselt geen water via den Ruffelsdijk het Land van Maas en Waal meer binnenstroomt, is de tyd aangebroken deze gaten in den dyk weer te dichten. Daartoe is aan het Ingenieursbureau v.h. J. van Hasselt en De Koning te Nijmegen opdracht gegeven, welk bureau de werkzaamheden laat uit voeren door de aannemersfirma T. den Breejen v. d. Bout, eveneens te Nijmegen. Heden is men begonnen het materiaal voor het dichten van den dijk aan te voe ren. Ongeveer 10.000 M3 grond, welke uit de uiterwaarden wordt gehaald, zal daarvoor moeten worden verwerkt. Het dichtingswerk, waaraan deze week nog door ongeveer 150 arbeiders wordt begonnen, zal ongeveer drie weken duren. o— Het Land van Haas en Waal over vjjf weken droeg Intusschen worden de stoomgemalen in gereedheid gebracht om het Land van Maas an Waal zoo spoedig mogelijk droog te malen. Intusscben zyn de sluizen te Alphen en Dreumel reeds schoongeruimd en kan langs dezen weg water op de rivier geloosd worden. Wanneer over drie weken het dichtings werk aan den dyk tusschen Alphen en Dreumel ongeveer gereed zal zijn, dan kan, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, 't Land van Maas en Waal in ongeveer 14 dagen verder worden drooggemalen, zoodat dit overstroomende gedeelte van ons land over omstreeks vjjf weken weer van het water bevrjjd kan zjjn. -O— \Qr \Qr\Qr%$r>*Wlf <4 in luxe kistjes san 10, 15, 20, 25 en 50 stuks. De bekende merken TRIOMF, FORTUNA, SPECIAL, FAVORITE ROYAL, SUPERIORES, ESQUIS1TOS enz. Prima houten pijpen met hoorn mond stuk vanaf 40 ets. Tabaks-, Sigaren- en Sigarettenpijpen, ook in étui. Portemonnaie'8, Sigaren- en Sigaret tenkokers. Zakportefeuilles enz. enz. Eerste Sigarenwinkel aan de Wijksche poort. is het koopen van Ons systeem is: alleen soliede goederen tegen de laagst mogelijke prjjzen aan te bieden en geen holle ringen of andere minderwaardige artikelen. Wjj verkoopen voeglooze massieve Verlovingsringen per gewicht en graveeren gratis. Vraagt onze prijzen van Tafelzilver, doch vraagt ook naar het gewicht. Enorme keuze Lederwerk gemonteerd met goud en zilver. Grootste reparatie-inrichting hier ter stede. Zichtzendingen per bode steeds gaarne ten dienste. Aanbevelend: Langendijk 185 GORINCHEM Tel. Int. 191. Vertegenwoordigers van Alpinafabriek Biel (Zwitserland), Klokkenfabriek Berger's Würker Leipzig. EN v|h GEBR. v. M ACKELENBERGH Het Kon. Ned. Landbouwcomité heeft besloten een adres aan den Minister van Financiën te zenden, waarin zal worden verzocht Germisan. het belangrijkste ontsmettingsmiddel van zaai- en pootgoed, vrijdom van invoerrecht te verleenen. Een mooiere aanbeveling kan zeker niet aan een handels artikel worden gegeven. Germisan zal binnen enkele jaren voor den modernen landbouw onmisbaar zijn geworden." Overtuigt U in de 3 eerste Meubelwinkels vanaf de Markt, met vaste Modelkamers. Minzaam aanbevélendt ANT. METSELAAR Heusden. Kachels en Haarden. DE KROON 0 ALSCO"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 10