LEZING Spreekuren 94 TE KOOP; Motorrijwiel Verkoop Zeugen en Schapen het huis met schuur, erf en tuin drachtige Varkens. CAHIERS TE KOOP ROLWAGEN DE RECLAME Het beste adres voor reparatiewerk. I. van Herwaarden, Engstraat 76 D. M. van Herwaarden y Vischmarkt 67 f Plaatselijk Nieuws Houtverkooping te WAALWIJK. Firma L J. M WINSTGEVEND Groote opruiming van Schoenwerk. Opera Lohengrin P J.SCHETSELAAR Notaris RIETRA Notaris PAAP Notaris PAAP Deurwaarder GERRIS van 3* 2, 5 en 6 cent. Vrouwen PUROL Lijdt Gij 13 FEBRUARI GORINCHEM Vanaf heden tot en met nadat het schilderij aan hel koninklijk echtpaar is aangeboden. Het secretariaat van het Oranje-Comité is gevestigd Oudegracht 207, Utrecht. Be Keninklyke familie. Vertrek naar het Loo voor de viering van het zilveren huwe lijksfeest. Het Koninklijk Echtpaar is naar het Loo vertrokken ten einde het zilveren huwelijks feest buiten in familiekr ng door te brengen. De Prinses blijft nog eenige dagen in den Haag in verband met het onderwijs van H.K.H. en zal Donderdag naar het Loo volgen. Eenige familieleden van den Prins worden Vrijdag op het Loo verwachtH.M. de Koningin-Moeder zal Zaterdag komen. Verder zullen Zaterdag de vroegere speel- genooten van de Prinses op het Loo aan komen, ten einde Maandag in zeer besloten kring met de Prinses het zilveren huwe- huwelijksfeest Harer ouders te vieren. Zooals reeds werd medegedeld, is het Hare Majesteit de Koningin, met het oog op Haar zeer drukke werkzaamheden, niet mogehjk dit jaar audiënties te ver- lee.nen. Het zal het Koninklijk Echtpaar dan ook niet mogelijk zijn om gelukwen- schen mondeling aan te nemen. O— Vreeselyk drama Nabij het dorp Olrie heeft Zaterdag, naar de Crt. meldt, zich het volgende drama afgespeeld. De heer A. J. Bijsterboseh uit 0!e.e was op bezoek bij zijn oom Schoenmaker. Laatstgenoemde, die zenuwpatiënt i3 en aan vallende ziekte iijdt, was bezig den stal uit te mesten. Aangezien de dokter hem zwaar werk had verboden, wilde zijn neef Bjjsterbosch dit voor hem doen. Schoenmaker maakte zich hierover zoo kwaad, dat hij zijn neef met de mestvork zoodanig op het hoofd sloeg, dat de schedel werd verbrijzeld. Hij is hedennacht aan de bekomen verwondingen overleden. Vrouw en dochter van den verslagene waren van het voorval getuige. De ont steltenis is groot. -O Kind verbrand. Het zesjarig dochtertje van den land bouwer L. te Cadier en Keer had het ongeluk in een onbewaakt oogenblik in een ketel kokend water te vallen. De arme kleine is aan de bekomen brandwonden onder hevige pjjnen overleden. Gasrerztikking. De 52-jarige ongehuwde, alleen wonende vrouw A. H., wonende aan den Vloeddijk te Kampen, is door de politie dood in haar bed gevonden tengevolge van gasverstikking. Een gaskraantje in de keuken stond open. o— Ia een tobbe water verdronken. Donderdagnamiddag viel het twee-jarig dochtertje van den arbeider B. aan den Veendijk te Wierden in een tobbe met water. Toen de moeder het ongeluk ont dekte en haar dochtertje, dat juist dien dag verjaarde, uit de tobbe opnam, waren de levensgeesten reeds geweken. Vreemde ziekte. In de gemeente Winsum is een vreemd ziekteverschijnsel geconstateerd, Twee kinde ren die gezond en wel naar bed gingen, werden den volgenden morgen geheel ver lamd gevonden. De N. P. Gron. Ct. meldt nu dat deze ziekte zich ook in de stad Groningen voordoet. En wel niet alleen onder de kleine kinderen, maar ook onder de meer ouderen. Enkele gevallen worden reeds in het ziekenhuis behandeld. De doctoren weten de oorzaak van de plotse linge verlammingsverschijnselen nog niet. Het schjjnt dezelfde ziekte te zijn, die voorheen te Weenen is geconstateerd. 'Tabletten tegen hoest Hensden. In de vergadering der R. K. Kiesvereeniging zijn de thans zitting hebbende leden van het Bestuur herkozen. In de vacature J. H. Verhoeven werd ge kozen de heer P. Schmiehusen. Ook de functies van voorzitter, vice-voorzitter, secretaris en penningmeester bleven bij dezelfde leden, resp. H. Verhoeven, L. de Mol, C. G. Carpay en F. Schreuder. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Januari ingelegd 118733 39, terugbetaald f 12637.29. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9806. Wegens omstandigheden is de licht beeldenavond van de Chr. Jongel.vereeo., welke heden (Woensdagavond) gehouden zou worden, uitgesteld. Ingevolge ministerieele beslissing wordt het Rjjksvaartuig ïR. P. IV« alhier uit de vaart genomen en de beide rijks veldwachters-staanplaatsen ook opgeheven. Almkerk. Naar wjj vernemen is door de Gemeentepolitie alhier proces-verbaal opgemaakt, wegens diefstal van Elec. stroom. Drnnen. Prijzen van 28 Januari. Gouöreinetten I 1824J Goudreinetten II 1416 Goudreinetten III 5—8 Culemannen I 13 16J Culemannen II 7 11 Zoete appelen 6J 13 Spruitjes 2230 Witlof 1824 Juin 89j Kroten 56, Peen 2J Knolraap lg2g Alles per K.G. Roode kool 1016 Savoye kool II 1 3 Boerenkool 2 2, Alles per stuk. Schor8eneeren 58 Knolselderij 2022 Prey 22J—30 Alles per bos. Eethen. Voor den dienstplicht der lichting 1927 zijn ter Secretarie dezer gemeente 28 personen ingeschreven. Genderen. Op Vrjjdag 5 Febr. a.s., 7 uur, zal er iu de Ger. Kerk alhier, een gecombineerde jaarvergadering der Geref. Jong.vereen. »Maranatha« en de Geref. Kn.vereen. )»Samuel« gehouden worden. 's Gravenmoer. De heer André van Gastel te Dongen, hseft ontslag genomen als Voorzitter van het Waterschap »De Polder van 's Gravenmoer.* Herpt. Door H. M. de Koningin is aan de handboogschuttery »Ons Genoegen* een medaiile toegezonden voor het in Juni a.s. te houden concours. In de gehouden vergadering van het Waterschap »het Oude Maasje* is J. P. de Wilt, alhier, wederom als bestuurs lid herkozen. Hedel. Loop der bevolking gedurende 1925. Bevolking op 31 Dec. 1924 893 tn, en 797 vr. Vermeerdering doorgeboorte 20 m. en 19 vr., vestiging 32 m. en 47 vr. geheele vermeerdering 52 m. en 66 vr. Vermindering door sterfte 11 m. en 9 vr„ vertrek 54 m. en 64 vr.geheele vnrmindering 65 m. en 73 vr. Totale vermindering 13 m. en 7 vr, Bevolking op 31 Dec. 1925 880 m. en 790 vr., to.aal 1670 zielen. Er werden 13 huwelijken gesloten. Sprang. Dinsdagavond j.l. kwam de Chr. Prot. Vakvereen. van Leerbewerkers in zeer druk bezochte jaarvergadering bijeen, welke op gebruikelijke wijze door haar Voorzitter, C. Klootwijk, werd geopend. Door den Secretaris, C. J. van Herpt, werd verslag uitgebracht, zoo ook door den Penningmeester, H. Spierings. Beide verslagen werden goedgekeurd. Besloten werd, 's wekelijks 1 cent con tributie meer te betalen, voor eigen kas, om alzoo in 't vervolg een gezellige jaar vergadering te kunnen houden, waar bij dan de vrouwen ook tegenwoordig kunnen zijn. Tot Bestuursleden werden herkozen C. Klootwijk en C. J. van Heijst. In de vacature J. C. Vos werd benoemd J. de Jong. Na een woord van dank door den Voorzitter, werd om circa half tien de vergadering gesloten. De gehouden collecte voor den watersnood heeft in deze gemeente in totaal opgebracht f1721. Door de dames A. J. v. d. Waals en C. Dekkers, Capelle kom West, f 80,85. Door de dames A. C. H. v. Campen en C. A. J. de Groot, Capelle kom Oost, f310,50. Door de dames W v. d. Haart en C. J. Snyders, Capelle N.-Vaart, f 188,95. Door de dames P. D. voor de Poor te en J. v. Oosterhout, Capelle Heistraat c.a„ f200.-. Door de dames W. de Roon en J. H. Zijlenans, Vr. Capelle, H.-Vaaart, f 267. Door de dames J. W. Nieuwenhuizen en M. C. Leempoel, Sprang Westzijde f 156,30. Door de dames A. Kuysten en A. C, Janson, Sprang Midden-gedeelte, f 250,40. Door de dames W. M. Dalmajjer en M. A. Pruijssers, Sprang Oostzijde, f232, Nagekomen gift f 5,en aan waarde goederen f 30, Sleeuwjjk. De gehouden collecte ten behoeve van de getroffenen van den wa tersnood heeft opgebracht te deWerken f148,321 aan de Schans f 65,55| te Kille f168,25 te Sleeuwjjk f441,76 Samen f 823,89 Veert. In de gistermorgen gehouden raadsvergadering werd roet 6 tegen 1 stem de wensch uitgesproken, om de gemeente Veen te vereenigen met de gemeente Wjjk en Aalburg. De heer Ballegoojjen alleen stemde tegen. De raad zag geen uitweg de zelfstan digheid van Veen op een andere manier in stand te houden. (Volledig verslag volgend nummer). Werkendam. Op initiatief van enkele jongeren werd opgericht een ïjsclub met 53 leden, welk ledental nu reed3 ondanks den ingevallen dooi steeg tot ruim 120. We twijfelen niet, of ieder zal lid dezer club wenschen te worden. De contributie, fl.per jaar (voorloopig), behoeft voor niemand een beletsel te zijn. Men kan zich opgeven bjj een der bestuursleden, de heeren G. G. Versendaal, Voorzitter, G. van Oord, Secretaris, M. G. de Waard, Penningmeester, H. Bogers, J. Verhejj, H. J. Nelisse en M. B. de Mejj, en de commissarissenC, van Breugel, F. van Dortmond, A. van Hartingsvelt, A. F. v. d. Heuvel en Jo. van Loon. De bedoeling is, volgende jaren terreinen te verkrijgen om dit onder water te zetten, om op die wijze de beschikking over be hoorlijke banen te krijgen. We twjjfelen niet, of de club zal hier in du waterlandje wel naar genoegen slagen. Tot tijdeljjk onder wij <»res aan de Herv. Chr. School alhier is oeuoemd mej. A. Berkenbosch te Renkura. De heer W. v. Driel behaalde op de gehouden Pluimveetentoonstelling te Gorinchem, met Wit Indische Loopeenden een lsten en een eereprjjs. De heer G. C. Koman een 2den met eereprijs en een derden prijs met zilver Ducking Leghorns. Vorige week vierde de Geref. Meisjesvereen. ïPriscilla* haar jaarverga dering in het gebouw voor Chr. Belangen. Door den hesr M. J. v. Oord, de leider van dezen avond, werd deze bjjeenkomst geopend. Verschillende opstellen werden geleverd, welke allen van flinke studie getuigden. Ter afwisseling werden eenige zang nummers ten gehoore gebracht. Ook het Tableau was schitterend. Deze avond mag dan ook in alle opzichten schitterend geslaagd heeten. Werkendam. Ds. J. D. Barth te Alphen a. d. Rijn heeft bedankt voor het beroep naar de Chr. Ger. Kerk alhier. Waspik. Bij de N. V. Scheepsbouw wer ven v.h. P. A. Rujjtenberg alhier werd met goed gevolg te water gelaten een Kempe naar, groot 555 ton genaamd »Redempter« voor rekening van dhr. P. Kemmeren te Waspik. Op de vrij gekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een derreljjk schip, groot ruim 500 ton, bestemd voor den heer A. de Box te Delft. Op het heden geëindigd biljart concours bjj den Hesr J. Vloeimans-Boons te Waspik-Boven, werden de prjjzen be haald als volgt Barakspelle prjjs, nieuwe fiets Chr. Montens, Waspik, met 796 punten2e prjjs, stel banden, Corman Vlijmen, met 762 punten. Kleinste aantal punten, zonder poedels, 3e prjjs fietslantaarn H. v. d. Gouw, met 84 puuten. Kegelspelle prjjs nieuwe fiets, H. v. Iersel, Waspik. Wijk. Op de gehouden pluim veeten toonstelling te Ammerzoden behaalde de heer A. Schouten met zijn Javaansche Krielkippen één le prjjs en twee 2de prij zen. Voorwaar een mooi succes T Voor de vacant komende betrek king van molenaar en pakhuisknecht bij de Coöp. Graanmalerij te Aalburg hadden zich een tiental personen aangemeld. Be noemd werd J. van Bergeijk Nzn. In deze gemeente hebben zich voor de lichting 1927 een en twintig personen ter inschrijving aangegeven. De in deze gemeente gehouden col lecte voor den watersnood heeft opgebracht ongeveer f 700.welk bedrag is over gemaakt aan het Algemeen Nat. Water snood-comité. Al. een curiositeit kan gemeld wor den, dat in het hoenderpark van den heer N. van der Maaden een ei werd gevonden van een Witte Leghorn, welke het enorme gewicht had van 184 Gram. Wanneer men in aanmerking neemt, dat het nor male gewicht van een ei gemiddeld 60 Gram bedraagt, is dit wel iets buitenge woons. Znilichem. De alhier gehouden col lecte te bate van den watersnoodljjdendm heeft opgebracht f 410,40. J.l. D lardag bracht de verhuring van zitplaats®' in de Ned. Herv. K-k een bedrag v* i f 363,65 zjjnde f 77.20 meer dan in 1925. Vragen op rechtskundig gebied Hoe groot moeten de mazen van visch- netten zjjn voor het binnenwater dezer provincie, b.v. voor 't vangen van Voorn en Baars. T. D. Ondergeteekende betuigt bij 't afscheid nemen van de 0. L. School alhier aan allen, in 't bijzonder aan de verschillende Commissie's, die mede gewerkt hebben om den 27sten Januari 1926 voor haar tot een onver getelijke dag te maken haar diep gevoelden dank. S. A. M. VAN DER LINDEN. SLEEUWIJK, 1 Febr. '26. Departement HEÜSDEN der Maatschappij tot Not van 't Algemeen. door den Heer A. ALT, Toonkunstenaar te Bolsward op WOENSDAG 3 FEBRUARI des avonds 8 uur, in Hótel „CONCORDIA" te HEÜSDEN. Onderwerp ENTREE f 1.00 per persoon. Verkoop plaatsbewijzen aan de zaal. Langendijk 186 boven Mij. „Pasteur" (of volgens afspraak). een goed onderhouden Merk„INDIAN SCOUT" bij C. H. VAN EVERD1NGEN te HEÜSDEN. te DUSSEN, zal aldaar bij J. LENSVELT op Dinsdag 9 Februari 1926, vin. 10 uur precies, PUBLIEK VERKOOPEN 15 beste ZEUGEN en 15 beste, 2-jarige drachtige SCHAPEN. Betaling 1 October 1926, mits 2 soliede borgen, die precent moeten zjjn. Kontant 10 korting. te Werkendam, zal WOENSDAGEN 10 en 17 FEBRUARI 1926, 's avonds 7 uur in Café v. d. Wiel te de- Werken, voor Mej. Wed. en Erven E. van Drimmelen PUBLIEK VERKOOPEN aan de Hoogstraat nr. 2 te Wer kendam. In eigen gebruik. Aanv. bij betaling op 15 Mrt. a.s. Breeder bjj biljet. te WERKENDAM, zal DONDERDAG 11 FEBRUARI 1926, voorm. 10 uur, in café Sprenger te Sleeuw ij k, PUBLIEK VERKOOPEN een party beste Betaling 1 Oct. 1926, mits 2 solide borgen hebbende. Korting 10 pCt. contant. te WAALWIJK, zal Donderdag 4 Februari a.s. voorm. 10 ure, op het voormalig Tentoonstelling-terrein te Waalwijk ten verzoeke der Firma Wed. A. AARTS Zn. Aannemers aldaar, d contant publiek verkoopen: Eene aanzienlijke partij tim mer-, gerief- en brandhout, w.o. planken, battings, ribben, latten, spoorbiels, etcbene vens eenige complete houten tentjesalles afkomstig der Tentoonstellingsgebouwen. Bevorens gekaveld op het terrein te zien. In den Boekhandel van de te HEÜSDEN, zjjn verkrijgbaar Een in goeden staat zjjnde met toebehooren. Geschikt voor 1 of 2 paarden. Adres: 13» VLOT9 GENDEREN B 62 (bjj Heusden). en Meisjes 1 Er is geen deugdelijker middel voor het verkrjjgen en be houden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30-60-90 ct. aan verstopping (trage ont lasting), gal, sljjm, koortsig heid, maag- of hoofdpijn, geen eetlust, slechte spijsverteering enz., neem dan Wortelboer's Kruiden of Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Wortel boer van Oude Pekela en gjj zijt spoedig weer hersteld. Overal verkrjjgbaar ét 60 cent. IN DIT BLAD IS GROOTE SORTEERING LAGE PRIJZEN. Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan. AANBEVELEND, RUIMI

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 3