Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN, KRISTAL en GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Bekendmaking Plaatselijk Nieuws Telefoon 715. Brutale heerschappen. De flesschentrekkers te Schoten, werkloozen, die om verschillende re denen door het Armbest. van Scho ten van steun zijn uitgesloten en bij winkeliers allerlei artikelen heb ben gekocht zonder te betalen, had den de brutalitieit om bij den Minis ter van Justitie een klacht in te die nen tegen den officier van justitie, mr. Van Everdingen te Haarlem, die beschuldigd wordt van inbraak. Die inbraak heeft bestaan in een huiszoeking. Verschillende goederen van deze flesschentrekkerij afkom stig, zijn in beslag genomen. o— De ramp aan het Tholensche veer. Voor de Rechtbank te Breda stond terecht L. v. V., geboren te Goes, chauffeur te Stavenisse, omdat hij 29 Dec. 1925 te Tholen als bestuur der van een autobus daarmede in de Eendracht is gereden. Er zijn bij dit ongeluk niet minder den zeven clooden te betreuren ge weest. Het O. M. achtte het ten laste ge legde bewezen en wilde 'tden schul dige voor langen tijd onmogelijk ma ken een autobus te besturen. Eisch wegens dood door schuld,; 4 maanden gevangenisstraf en intrekking van rij - bewijs voor1 5 jaar en 4 maanden. o— De Stormpolder. Zaterdagmiddag is het gelukt het in den mond van Rijnhaven te Rot terdam gekapseisde en gezonken Rijnschip Stormpolder recht te zet ten. Des middags werd het schip door v. d. Tak's bergingsbedrijf met vier bokken gelicht. Eerst daarna konden de lijken van de schippers vrouw en de drie kinderen gebor gen worden. o— De griep. In de gemeente Iverkrade zijn ver leden week vier personen aan de griep, die gepaard ging met long ontsteking overleden. Het aan lal zie ken is zeer groot. Verdronken. Het water, dat het Kamper-Eiland Woensdag overstroomd heeft, eisch te Donderdag een offer. Een der pach ters jhad per schuit met twee knechts melk naar de fabriek gebracht, toen op den terugtocht het vaartuigje kan telde. Twee der inzittenden werden gered. Een der knechts verdronk. o— Door een locomotief gegrepen. De arbeider bij de S.S. P. T. werd, terwijl hij langs de spoorweglijn te Roermond aan liet werken was, door een locomotief gegrepen. In levensge vaarlijken toestand werd de onge lukkige opgenomen. o Een huis omgewaaid. Te Balinge is tijdens een wervel wind de nieuwgebouwde woning be woond door den heer J. Vos bijna geheel omver gewaaid. o— Meineed? Voor het kantongerecht te En schedé is behandeld de zaak tegen nooten waarschuwen. Maar hij kan geen geluid uitbren gen. De angst verlamt zijn tong. Nu hoort hij duidelijk de beide mannen aarzelend voortsluipen en tasten langs de meubels om zich te vergewissen, waar zij zijn. En dat alles nagenoeg zonder eenig geluid; zij schijnen als spoken voort te glij den. Plotseling zegt de een iets, maar zóó zacht, dat Claudinet, als de angst zijn zintuigen niet had verscherpt, er zeker niets van zou hebben ver staan. Niemand. Ben je daar Fadart? Dat is de kamer van den jongen, zijn bed staat tegen den achtermuur. Ik hoor niets, de rakker slaapt wel vast. Jawel, maar het nest is leeg, ant woordt de andere, die de dekens en lakens betast. Fadart en Mulot, denkt Claudinet, en hij gevoelt een grooten angst. Is Fanfan er niet, vraagt 'nu een der beiden. Neen. Wel verwenscht, hij moet toch al een paar uren thuis zijn. Ze willen Fanfan weer stelen, denkt Claudinet, en zijn hart klopt, alsof het zal bersten. Dan moeten we hier maar op hem wachten, gaat Mulot voort. Laten we achter de deur van die kast gaan staan. Dan pak ik hem beet, en stop hem wat in zijn bek, dat hij niet kan schreeuwen. Neem jij een deken, daar rollen we hem buiten in, jij roept een rijtuig aan en dan den heer C. confectiefabrikant al daar, wien een jachtovertreding te Buurse, gemeente Haaksbergen was ten laste gelegd. Deze zaak welke op verzoek van den verdediger geschorst werd, daar deze den hoofdgetuige in deze zaak den veldwachter Van H. uit Buur se, van meineed verdacht. Deze getuige bleef bij de verkla ringen door hem afgelegd. Door 2 getuigen a décharge, den accountant G. S. en den koopman C. F. J. O. werden verklaringen afgelegd, lijnrecht in strijd met die van den veldwachter. Op verzoek van den verdediger, die bij de Justitie tegen den veld wachter v. H. een aanklacht zal in dienen wegens meineed werd de zaak voor onbepaalden tijd geschorst. De ambtenaar van het O. M., die zich met het verzoek van den ver dediger vereenigde, wees er op, dat ook de getuigen a décharge mein eed kunnen hebben gepleegd. o Zware brand te Rotterdam. M aandagmiddag te 1 uur werd een zware brand ontdekt in het gebouw van de fa. R. S. Stokvis en Zn. aan den Ruigeplaatweg te Rotterdam. De brand is ontstaan in de afd. oliën en vetten. De vlammen vonden zoodanig een gretig voedsel. Onmiddelijk werd met stralen van de eigen brandkranen het vuur aan getast gevolgd door een tiental stra len van de brandweer. Ook de stoom spuiten waren ter plaatse aanwezig. Verstikkende rookwolken dreven over het gebouw zoodat spoedig honderden menschen den brand ga desloegen. Om half drie was de geheele lin kervleugel van het gebouw der fa. Stokvis en Zoon reeds een prooi der vlammen. De wind wakkerde de vlammen zoo snel aan, dat het vuur zich met groote snelheid over den anderen vleugel van het gebouw voortplantte. Met 30 stralen werd een ontzag lijke hoeveelheid water in de vuur zee geworpen. Aanwezig waren 4 stoomspuiten en 5 drijvende spuiten. 25000 Liters water werden per mi nuut in de vuurzee geworpen. Er bevonden zich in de gebou wen voor ongeveer f 4,000,000 aan goederen. De schade wordt opruim een millioen geschat en wordt ge dekt door verzekering op beurspolis. o Vliegongeluk bij Nijinegen. Een verschrikkelijk vliegongeval heeft Maandagmiddag omstreeks 12 uur bij Nijmegen plaats gehad, waar bij twee sergeant-vliegeniers om het leven kwamen. Het vliegtuig de Fokker-verkenner 493 kwam uit de richting Nijmegen voor Beuningen. Te Weurt vloog het toestel al zoo laag, dat de bewoners vreesden, dat het de boomen zou raken. Dan van richting veranderend, koerste het naar Neerbosch en steeg ongeveer 60 M. hooger. Plotseling zakte het weer en zag men het toestel met den vooruit, je weet wat we afgespro ken hebben. Als die rakker maar eens in onze macht is, dan zijn we binnen. En mocht de Kerlor weige ren oin over de brug te komen, of de politie in den arm nemen, dan mollen we den jongen, want hij weet genoeg om ons een kopje kleiner te maken, en dan gaan we er vandoor, naar Amerika. Goed, zeide F"adart, ik ben je man. Ik zal dat zaakje wel klaar spelen. Hoor je hem? vroeg hij na een oo- genblik. Nog niet. Wat moet ik doen? dacht Clau dinet wanhopig. Ze zullen Fanfan meenemen en hem misschien ver moorden. En als ik roep, doen ze het mij. Maar wat kan dat eigenlijk schelen, ik ben toch niets meer waard en dan heb ik Fanfan gered. Het moedige kind is opgestaan, zijn besluit is genomen. Zoodra hij zijn vriendje hoort noemen, zal hij schreeuwen. Maar daar schiet hem plotseling iets te binnen. Als hij de schel kan bereiken, zonder dat men het ziet, dan is hij gered. Er zal dan wel hulp komen. Op zijn buik liggend kruipt hij op handen en voeten vooruit. Daar, midden in de kamer is het knopje van de electrische schel, het hangt aan een koord boven de tafel. Slot volgt. kop in den grond schieten. De wei nige toeschouwers ijlden toe en von den het toestel met den kop 1 Meter in den grond zitten. Van de schroef was niets meer te bemerken. De bestuurder Van der Kamp uit Herwen en Aerdt, een gebreveteerd militair-piloot, zat als dood in den stuurstoel. Toen men hem er uit gered had, spuwde hij bloed en gaf onmiddellijk daarop den geest. De mecanicien Jansen uit Hilversum, zat vlak ach ter den stuurman en leefde nog. Men kon hem na veel moeite uit het toe stel krijgen. Men legde hem op den grond en hij overleed binnen een uur zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN, maakt bekend, dat aanvragen ter bekoming van visch- en hengelacten alsmede bewij zen van registratie, bedoeld by artikel 31 der Jachtwet, uiterlijk vóór den 15 April a.s. ter gemeentesecretarie moeten worden ingeleverd. Heusden, 13 Maart 4926. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Zaterdagavond vierde de Chr. Jongelingsvereen. »Ebenhaëzer« alhier haar 19e jaarfeest in de Chr. Bewaarschool. Velen waren opgekomen om met de jonge ren een genotvollen avond door te brengen. De eere voorzitter, Ds. Huygens, heette in zijn openingswoord allen hartelyk wel kom en merkte o.a. op dat de groote belang stelling wel een sprekend bewijs was van medeleven met de Jongelingsvereeniging. Het ryke programma werd keurig afge werkt. Allereerst kregen we een treffend opstel van den heer J. Zonneveld o'?er »Wat zoekt gjj!« naar aanleiding van Joh, 1 2940. De verschillende jaarverslagen van Secret, en Penningm, gaven ons een gunstig beeld van den toestand der ver- eeniging, alsmede van de Knapenvereeniging »De jonge garde, c Hieruit bleek dat het ledental aanmerkelijk is gestegen, dat de financiën sloten met een flink batig saldo en dat ook van de bibliotheek een dankbaar gebruik werd gemaakt. Alle samenspraken waren goed ingestudeerd en vielen wel in den smaak, evenais de opstellen Voorby en »Avondstonden«. Een zangnummer werd gezongen door 5 leden der vereeniging en gaf een aardige afwisseling. In de pauze werden allen getrakteerd. De laatste samenspraak »Zoo rijk als eerst arme mag wel byzonder genoemd worden om haar diepe beteekenis die daarin verborgen lag. Zonder te kort te doen aan al het andere dat we te hooren kregen, (want allen hadden zich uitstekend van hun taak gekweten) was dit laatste zonder twijfel een schitterend slotnummer. Ds. Huijgens sloot deze goed geslaagden avond met dankzegging. Door het bestuur der Gemengde Zangvereeniging »Crescendoc is naar we vernemen besloten, het festival alhier in opdracht van den Bond van Zang- en Muziekgezelschappen in het land van Heusden en Altena te doen plaats hebben op Dins dag 29 en Woensdag 30 Juni en Don derdag 1 Juli a.s. Gisterenmiddag had in de zaal »Con- cordiac alhier de inzetting plaats van de heerenhuizen met bijbehoorende perceelen, van de familie Verhagen. Nadat eerst de verschillende perceelen afzonderlijk waren ingezet, werd daarna het geheele complex in massa ingezet op f 41.000 en later ge bracht op f 11.500 door den heer A. van Dijk te 's-Bosch. Zaterdagavond te zeven uur ging het gerucht door de stad, dat er nabij de Steenenbrug onder Oudheusden iemand door den tram zou zijn overreden, op welk ge rucht zich velen naar de plaats des onheils spoedden, alwaar het gerucht maar al te waar bleek. De overredeoe bleek te zyn de twee en vyftig jarige M. v. d. A. uit Waalwijk. Het schynt dat v. d. A. sinds geruimen tyd lydende was aan verzwakking van geestesvermogens. Het gevolg daarvan was dat hij ais 't ware op zich zelf begon te leven en geregeld, dikwyls ook 's avonds laat, langs velden en wegen liep te dwalen wat gezien zijn toestand de man was bovendien nog zeer byziende zeer ge vaarlijk moet worden genoemd. Zoo schynt hy Zaterdag tegen den avond, langen tyd op den weg van Heusden naar den Elshout heen en weer gedwaald te hebben, zooals uit het ingesteld politie onderzoek is gebleken. De machinist van den tram verklaarde, dat hij plotseling iemand van achter een boom te voorschijn zag springen, met zyn handen omhoog, als wilde hy den tram tegenhouden. Hoewel de machinist terstond uit alle macht remde kon hij niet voorkomen dat de man onder den wagen achter de locomotief terecht kwam. Deze wagen moest worden op gevyzeld al voor het slachtoffer, dat tusschen een der wielveeren bekneld zat, bevrijd kon worden. Zwaar verminkt werd de ongelukkige onder den tram vandaan gehaald en dokter v. Gulik, die inmiddels ook ter plaatse was gekomen kon slechts den dood constateeren. Maandagmorgen is het Ijjk naar Waal wijk overgebracht. Gisterenmorgen had de heer Joh. Vos alhier het ongeluk, by het openen eener deur, door de ruit te duwen, met gevolg dat een stuk glas in zyn pols drong en een slagader werd afgesneden. Dokter van Gulik, later bygestaan door dokter Otto, verleenden geneeskundige hulp. Vrijdagavond hield de groote Vlaam- sche letterkundige, de heer Felix Timmer mans, in het Hótel Concordia een lezing, voor een fcamelyk bezette zaal. Nadat de heer Mr. v, Ommeren een woord van welkom had gesproken, begon de heer Timmermans in het Vlaamsch zyn lezing over zijn reis naar Italië. De ge achte spr. begon met te vertellen van het groote verlangen, dat reeds als kind bij hem bestond, om het schoone Italië te leeren kennen en te zien en voerde ons daarna in onze gedachten mede op zijne reis, vanuit Lier naar de Zwitsersche meren en bergen en naar de verschillende Italiaansche steden. In ademlooze stilte en met gespannen aandacht werd deze lezing door de aan? wezigen gevolgd, die den spreker met een langdurig applaus beloonden. Aan het slot bracht de heer Mr. van Ommeren een woord van dank. Op oen vraag gericht tot den heer Timmermans of deze het volgende jaar weder in Heus den terug kwam, antwoordde deze tot groote vreugde der aanwezigen, toestemmend Almkerk. Het fanfarecorps >Crescendo« te Nieuwendyk (gern. Almkerk) heeft be sloten op Hemelvaartsdag a.s. deel te nemen aan het Groot Nationaal Concours te Capelle (N.Br.) 7 April a.s. hoopt de gemengde zangvereen. ïCon. Amore«, Directeur de heer Havelaar van Woudrichem, een uit voering te geven. J.l. Zondag werd alhier door Ds. de Jong van den kansel bekend gemaakt, dat jl. Donderdag in de Geref. Kerk alhier tydens het biduur voor 't gewas, een gift van f 100.was gecollecteerd, De Bazar welke door de Chr. Herv. Schoolver. alhier zal worden gehouden, zal D.V. plaats hebben op 14 en 15 April a.s. Babiloniënbroek. Als byzonderheid kan gemeld worden dat by den landbouwer C, Lankhaar Wz. een koe een kalf heeft geworpen van een zeldzaam gewicht van 130 pond. Capelle. Op algemeen verzoek zal het kluchtspel, dat na afloop der ledenvergade ring van de afd. Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs met zoo'n groot sacces werd opgevoerd, nogmaals worden opgevoerd op Donderdag 18 Maart a.s. j.l. Woensdag en Donderdagavond gaf de gem. zang ver. Het Rozeknopjea in de zaal van den heer L. F. v. Dongen alhier haar tweede winteruitvoering, die goed geslaagd mag heeten. De zangnum mers van het welvoorziene programma werden onder leiding van den directeur N. Snijers uit Raamsdonksveer op keurige wijze ten gehoore gebracht, terwyl een drietal voordrachten, benevens een blijspel in één bedrijf, die ter afwisseling gegeven werden goed tot hun recht kwamen. De rollen werden op verdienstelijke wijze ver tolkt. Uit het applaus na afloop van ieder nummer bleek ten duidelijkste, dat het publiek met het ten gehoore gebrachte in genomen was. In de zaal heerschte een recht gezellige stemming en onopgemerkt was het uur van scheiden aangebroken, waarop men hoogst voldaan huiswaarts keerde. Vrijhoeve-Capelle. Toen dezer dagen de groentenkoopman H. Glavimans met groenten ging venten schrok zijn paard hevig van een auto. Het gevolg daarvan was dat het dier begon te springen, het paardentuig brak en de geheele voorraad groenten en sinaasappelen, welke zich op zyn wagen bevonden, de straat overrolden. De materieele schade was aanzienlijk, De baldadige straatjeugd is weer aan het hoogtij vieren. Op verschillende plaatsen worden hekken en tuinpoorten weg gegaoid en andere baldadigheid uitge voerd, Het is te hopen, dat het de politie gelukken moge hieraan spoedig een einde te brengen. Dossen. Woensdagavond jl. hield de Ring »Altena« van Herv. Jongelingsvereen, onder leiding van Ds. J. F. Röth, Herv. Pred. te Almkerk, in 't lokaal »Uw Konink rijk kome« een in alle deele goed ge slaagde Ringvergadering. Nadat gezongen was Psalm 119 17 en een gedeelte uit Math. 20 was voor gelezen en alle aanwezigen een welkom was toegeroepen, ging de Voorzitter, Ds. Röth in gebed voor, waarna door den Secr. de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Ook op de geleverde onder werpen volgde eene zeer aangename ge dachtewisseling. In de pauze werden alle aanwezigen op een kop chocolademelk ont haald. Te ongeveer 11 uur sloot de heer A. Penning Jr., Secr. der Ring deze ver gadering na 't zingen van Gezang 77 4 met dankgebed. j.l. Donderdag geraakte de vracht auto van zekere van L. uit Almkerk, alhier van den dyk. Met een takel werd het gevaarte weer boven gebracht. Met den schrik en wat materiale schade liep alles af. Dezer dagen geraakte een zekere S. alhier met zyn hand bekneld tusschen een bietensnijmachine. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Dratien Veiling van 11 Maart. Goudreinetten I 20-—27 p. K.G. II 10-18 Bellefleuren I 1622 II 8—14 z Ossekoppen I 1419 II 9—12 Eysdener klumpkes II 813 Geelzuur 10—18 Zoete appelen 715 Spruitjes 30 —43 Juin 5—11 Peen 335 Witlof 5—41 Sjalotte 4719 Knolraap 12 Boerenkool 2—3 p. stuk Roodekool 414 Wittekool 23 Keelen 2 26 p. bos Selderie 19—21 Prey 10—20 Genderen. J.l. Vrijdagavond vergader de onder Voorzitterschap van den heer G. V, d. Beek L.Gzn., de leden der Coöp. Stoomzuivelfabriek »Op Hoop van Zegen«. Op deze Jaarvergadering werden als bestuurslid herkozen de heeren M. J. v. Beek te Genderen en W. de Graaff te Babijloniënbroek. Als commissarissen werden herkozen de heeren G. Vos te Drongelen en L. C. Hei]mans te Dussen terwyl in plaats van de heer Adr. Lankbaar die als zoo danig heeft bedankt, als commissaris nog werd gekozen de heer Adr. v. d. Beek te Babijloniënbroek. Aan het Jaarverslag ontleenen wij het volgende. De hoeveel heid geleverde merk over 1925 bedroeg 3.615.768 Liter, waarvan het gemiddelde vetgehalte was 3.23. Vorig jaar waren deze cijfers resp. 2.904.978 en 3.16. Aan melkgeld werd uitbetaald f383759.30 of per Liter 10.61 ct. Het totaal der onkosten (inbegrepen de afschryving op de fabriek en bijschrijving ledenkapitaal bedroeg f 68084 87j, per Liter is dit 1.88 ct. alzoo 0.20 ct. per Liter minder dan het vorig jaar. Geproduceerd werd 50947J K.G. boter, voor een bedrag van f420297.67, terwyl voor de geproduceerde kaas werd ontvangen f 305000 85j. Ver der is nog ontvangen voor vollemelk, tap temelk, karnemelk en wei f26545.65. Rijswijk. De muziekvereen. »Kunst en Vriendschap» alhier, is voornemens op Zaterdag 20 Maart a.s. des avonds 7 uur in de O. L. School een openbare uitvoering te geven. Naar wy vernemen wordt door de Firma ALPH. HUPSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2