Jan Geenzeo, OPENING VOORJAAR-SEIZOEN in alle afdeelingen. vindt li tij, and dz^ I APPELDIJK BURGSTRAAT IVUGHTERSTRAAT - DEN BOSCH I Ruime auto garage's Veen. De keuring voor den dienst plicht, lichting 1927, zal plaats hebben te Heusden in het Gemeentehuis, op Maandag 3 Mei a.s. des nam. half drie. Door den koopman K., alhier, werd aan de weegbrug een varken gewogen dat het respectabele gewicht had van 616 pond. Voorwaar een prachtdier in zijn soort, dat over enkele dagen naar de ten toonstelling te 's Bosch zal worden afge zonden. By den koopman D., alhier, heeft een schaap 'n viertal lammeren geworpen. Wel een zeldzaamheid. Waalwijk. By beschikking van den Minister van Financiën is de Inspecteur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accynzen, C. Roggeveen, verplaatst van de inspectie alhier naar de inspectie Gro ningen, 3e afdeeling. Zaltbommel. Op de Dinsdag alhier gehouden provinciale Stierenkeuring waren 18 stieren aangevoerd, waarvan er 8 werden goedgekeurd. Eigenaars daarvan warenA. J, van Voorthuizen, alhier G, J. de Geus, Gameren J. M. Vos, L. van Rhun, D. Dingemans Pz., G. D. J. Dingemans, allen Bruchem G. v. d. Kolk en F. B. W. de Leeuw, Rossum. De rundvee-commissie verzocht by dezen uitslag 't volgende mede te deelen De indruk was iets beter dan het vorig jaarniettegenstaande dat, staat de rund- veefokkerij in deze streek nog op zeer laag peil. Voeding en verpleging laat zeer veel te wenschen overop afstamming der dieren en productie der moeders wordt zeer weinig gelet. Zy eindigt deze me- dedeeling met de vraag of de melk met hoog vetgehalte in deze streek geen hoogere waarde heeft, dan die met laag vetgehalte. Mej, W. M. Broos, te Piershil, is benoemd tot onderwijzeres aan de Christ, school alhier. liimieiiland Een drama bjj het Paleis Uit Buitenzorg meldt men aan het» Bat. Nbl. Gedurende de laatste maand waren er voortdurend onaangenaamheden voorgeval len tusschen twee Javaansche cavaleristen Ali Pawiro en Soekira, de eerste oppasser- van den intendant van den gouverneur-ge neraal, kolonel Brewer, de ander die van den adjudani majoor Stoutjesdijk. De oor- zaak hiervan was, dat Ali Pawiro steeds groot opgaf vau zichzelf en den ander klei neerde. Toen nu j.l. Zaterdagmorgen beide be zig waren aan het poetsen van het paarden tuig in den stal van het paleis, greep Soekira, de opsnijderij van Ali Pawiro moede, plotseling naar een mes, hetwelk op een kozijn lag, en stak daarmede zijn collega in den hals. Ali Pawiro waggelde een 20-tal meters verder naar de woning van den opzichter der paleisstallen, M. van Ingen van Schenau. Deze verkeerde aan vankelijk in de meening dat de getroffene een trap van een paard gekregen had en begon aanstonds het bloed, dat hevig uit den mond en slagader van Pawiro guipte, te stelpen. Ook kolonel Brewer, die da delijk ter plaatse was, verleende daarby zijn hulp. Het mocht echter niet baten. Dr. Kop, die zeer spoedig na het gebeurde arriveerde, kon slechts de dood consta- teeren. By het onderzoek naar dit nysdryf, on der persoonlijke leiding van den resident, den heer Kool, trof men den dader kalm tegen den muur geleund. Soekira bekende onmiddelyk. I OSi/OOIy&Sw 13ezoek ij van ouds bekend 'i Hótel Café Restaurant Uitspanning. f St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Station N.A.B.O. I SLEBOWIJK-'s BOSCH LIiih 11 22 loenderpest. Te Geulle sterven sinds een paar we ken massa's kippen. Bij enkele boeren is het getal tot 70, zelfs tot 100 gestegen. Omtrent een der gestorven dieren, dat voor onderzoek werd opgezonden aan de Ryks-Seruminrichting te Rotterdam, is bericht ontvangen, dat het vermoedeljjk aan hoenderpest was gestorven. Velen denken, dat deze ziekte een ge volg is van de overstrooming der Maas, aangezien de ziekte het eerst aan den Maaskant werd geconstateerd, waar op enkele dagen tyds bij twee boeren een honderdtal kippen als slachtoffer vielen. De ziekte breidt zich nog steeds uit en treedt nu ook op in meer van den Maas kant verwyderde plaatsen. o Eieren naar Engeland De vorige week zijn naar Engeland uit gevoerd 4.717.200 eieren. O Onbewaakte overwegen Voor het kantongerecht te Zevenbergen werd de zaak behandeld tegen den heer A., die op 23 Dec. by wachtpost 3 tus schen Zwaluwe en Moerdijk nog probeerde bij een onbewaakten overweg vóór een naderenden trein de spoorbaan over te steken. Aan de groote activiteit van den ma chinist, die de auto had zien aankomen en zijn vaart onmiddellyk verminderde, is het te danken, dat de auto niet door den trein werd gegrepen. Wegens deze roekelooze handeling eischte de kantonrechter tegen A. een geldboete van f 25. De valsche Francsbiljetten De Haagsche Rechtbank veroordeelde de 3 Hongaren, oud-kolonel Jankovich, jour nalist dr. Marszowsky en ingenieur Man- kovicsz, beschuldigt van het ter verspreiding in voorraad hebben eener groote hoeveel heid valsche Fransche bankbiljetten en de eerste verdachte bovendien van 't uitgeven van een dergelijk biljet tot reSpectieveiyk 3 jaar, 2 jaar en 2 jaar gevangenisstraf Het O. M. had tegen de verdachten respectievelyk 9, 7 en 7 jaar geëmcht. O Varautiekaarten De Nederlandsche spoorwegen zullen van 2 tot en met 7 April en van 21 tot en 27 Mei vacantiekaarten uitgeven. o Aanvaring Dinsdagmiddag dtnstreeks 1 uur is voor den mond van de Rynhaven, op dezelfde plaats waar een week geleden de »Storm- polder* zonk, de kolenlichter »Welplaat« van de firma Wed. G. van Herp en Zonen, aangevaren door de motorboot »Zuiderzee« van de firma J. en A. van der Schuit. De »Welpiaat«, een schip van 191 ton, geraakte daarby lek en begon weldra te zinken. Door de sleepboot ïldac, die het schip op sleeptouw had, werden vrouw en kind van den schipper, S. Kamps, van boord gehaald, benevens de hond, terwijl de schipper zelf aan boord bleef. In de Veerhaven werd de sWelplaaU, om zinken te voorkomen, aan den grond gezet. O 9e toestand in de venen 250 gezinnen naar Enschedé. De gemeenteraad van Enschedé heeft aangenomen het voorstel van B. en W. om medewerking te verleenen aan den bouw van 250 woningen voor gezinnen uit Drenthe. De gezinnen, die naar Enschedé zullen worden overgebracht, roo8ten uit minstens 5 personen bestaan. De vaders zullen te werk gesteld worden by de uit voering van het Twente-Rynkanaalde overige leden van de gezinnen, die in staat zijn arbeid te verrichten, zullen geplaatst worden in textiel-industrie. Willem Mengelberg Naar >de Tel.« verneemt, heeft de Columbia-University te New York, aan Willem Mengelberg het eere-doctoraat aangeboden. Mengelberg zal op 16 Mei a.s. naar Amerika vertrekken om de pro motie, welke op 31 Mei plaats vindt, by te wonen. Q— Denzelfden dag geboren en gestorven Te Leiden werd 13 maanden geleden een tweeling geboren, twee meisjes, Pe* tronella en Francisca van V. De beide kinderen zijn nu ook op denzelfden dag, overleden. Wervelwind Uit Batavia wordt geseind, dat een wervelwind te Tandjong Priok groote laad prauwen heeft losgerukt. Verscheidene hoornen werden ontworteld. Telegraaf- te lefoon en lichtleidingen werden vernield. —O— Beleefde uitnoodiging ter bezichtiging onzer Speciale Seizoen Etalages, welke U slechts een klein idee geven van onze overweldigend groote en schitterende sorteering in alle afdeelingen Een bezoek aan onze diverse afdeelingen is dus beslist loonend voor U Colbert-Costuums 54. 40. 32.- 25.-18.5016.50 Regenjassen 42.-32.— 27.— 20.- - 18.50 jongeh. Costuums 36.- 29.— 23.- 20.-17.5015.25 Jongens Sportpakjes 24.— 20.- 17.- 15.- 13.— 10.25 8.50 i i i i i Jumperpakjes 21.- 16.- 13.- 12.- 9.50 8.- O—— I BAHLMANN C2., GORINCHEM ms&i&sssi H. HOLLENKAMP» G

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 11