Plaatselijk Nieuws. Rechtzaken Vragen op rechtskundig gebied EïftDKOVEN welke een opbrengst geeft van f 12,50, Na aftrek van eenige kosten blijft er slechts een inkomen van f 8,over. Men begrijpt W9l, dat men dan niet veel lust heeft het materieel voor de reke ning te koopen, want dan blijft er mis schien maar f6,meer over. Spr. be looft echter er op te zullen aandringen, dat men in het vervolg ook een rekening inzendt, het benoodigde papier, moet men dan desnoods maar op de Secretarie halen. Hij zegt de commissie dank voor haar onderzoek en stelt voor de reke ningen goed te keuren. De heer v. Buuren merkt op, dat dit dan met uitzondering van het Armbe stuur van Genderen geschiedt. Spr, vraagt tevens of die f500,— niet meer rente dan 1278 gulden kunnen geven. De Voorzitter zou voor dit kleine be drag maar geen moeite maken, en het maar laten staan. Met algemeene stemmen worden de verschillende rekeningen hierop goedge keurd. Aanvraag voorschot ingevolge de Land- arbeiderswet. De Voorzitter wil dit punt liever in geheime vergadering behandelen. Vaststelling Politieverordening, De Voorzitter zegt dat thans voor de zooveelste maal de politieverordening in behandeling komt. De gemeenten zijn verplicht de vastgestelde verordening binnen 2 x 24 uren aan Ged. Staten in te zenden. Zij was bij de vorige ver gadering echter nog niet afgedrukt, zoo dat zij tot een volgende vergadering en dat is deze moest blijven liggen. De tusschentijd is door spr. benut om de verordening nog eens goed met mijnheer v. Buuren, die in de vorige vergadering nogal eenige genoemde en niet genoemde bezwaren had, na te gaan. Het gevolg is geweest dat sommige opmerkingen van mijnheer v. Buuren juist zijn be vonden en daarom stellen B. en W. voor nog enkele wijzigingen aan te brengen. B.v. in art. 51 stond, zoodra door het luiden der brandklok ruchtbaar wordt dat er brand in de gemeente is, begeven zij die bij de brandweer zijn ingedeeld zich naar de plaats van den brand. De heer v. Buuren maakte hier de opmerking, dat men dan ook maar de brandklok moet hooren, merkt men op een andere wijze dat er brand is, dan behoeft men er niet naar toe te gaan, daarom is er nu bijgevoegd „of op an dere wijze". Verder had de heer v. Buuren tegen de bepaling in art. 69 „Van de voor werpen onder e bedoeld, zijn uitgezon derd vlaggen en wimpels, mits de onder kant daarvan ten minste 27a meter van den grond verwijderd zijn. B. en W. meenden dit te moeten laten staan, om dat toch niemand proces-verbaal zal op maken, als een vlag slechts 2 Meter van den grond hangt. v. Buuren. Als men in Meeuwen feest viert, vlagt men algemeen, gesteld dat dan een vlag niet goed hangt, dan zou men ze binnen moeten halen, met gevolg dat men niet meer kan vlaggen. Er is te Meeuwen nooit iets mede gebeurd. Het is hetzelfde als met de sluiting der herbergen onder kerktijd, dan gebeurt er nooit iets Zondagsavonds dan gebeurt er weieens wat, maar dan mogen ze open zijn. Maar ik vind het goed, hoewel ik niet weet welk bezwaar er bestaat. Voorzitter. Als ze zoo laag hangen, leveren ze toch «gevaar op? v. Buuren. Het is er mee, als met de borden, van de 100 zullen er volgens mij 90 zijn die er gevolg aangeven. Ik heb niet zoo'n slechten dunk van de men- schen, waarom moet alles zoo regle mentair gebeuren? v. d. Beek. Ik kan met v. Buuren meegaan. Doch het is lastig, er moet toch een zekere grens zijn, het kan toch voorkomen, dat er last door veroorzaakt wordt. En welke politie-beambte zal nu als er feest is procesverbaal opmaken omdat een vlag niet goed hangt. De heer v. Buuren vraagt waarom moet alles zoo reglementair beschreven wor den, maar mij dunkt dat de verandering van art. 61, die op verlangen van den heer v. Buuren is aangebracht nog veel reglementairder is. Als er brand is, loopt men er toch vanzelf naar toe. v. Buuren. Dit nu is altijd niet waar, ik heb dit zelf ondervonden toen ik iemand naar den brand toe wilde sturen, kreeg ik ten antwoord „laat maar bran den", dat wil ik veranderen. Als een vlag in den weg hangt, scheurt men ze desnoods kapot en betaalt ze, en dan is de zaak uit. v. d. Beek. Het is jammer dat zoo iets voorvalt, dat wist ik niet. Smits. De vlaggen hangen te Meeuwen allemaal lager dan 27j meter. Voorzitter. Als men zich er niet mede kan vereenigen, dan zullen wij dat ge deelte schrappen. De raad gaat hiermede accoord. Verder werden nog gewijzigd art. 75, 77, 98, 100 en 127, waarmee de verorde ning opnieuw wordt vastgesteld. De heer v. Buuren zegt hoe het mo gelijk is, dat er toen geen tijd was voor de behandeling der politieverordening. De Voorzitter klaagt dat hij te weinig werk heeft en thans komt de verorde ning eerst in behandeling. De Voorzitter brengt hiertegen in, dat de heerfv.fBuuren, de zaken moet schei den, deze begint spijkers op laag water te zoeken. Spr. heeft gezegd, dat er voor het reglement van den Gemeenteraad geen tijd meer was, voor de politiever ordening echter wel, daarvoor was tijd genoeg. Als hij echter een vriend in vertrouwen iets vertelt, als hij deze zegt dat hij verlof heeft gevraagd, omdat de geneesheer hem heeft gezegd, dat hij be halve last van reumathiek, ook zijn zenuwen zijn geschokt, dan dacht hij dat dit niet van de daken behoeft te worden verkondigd. Spr. vraagt of de heer v. Buuren mis schien, voordat de raad overgaat in ge heime zitting ter behandeling van het reeds aangegeven punt, nog iets heeft te vragen of in het midden heeft te brengen. De heer v. Buuren zegt dat hij als hij dit niet mag doen in verband met de notulen, niets meer heeft te zeggen. De Voorzitter verleent daartoe geen toestemming en sluit de openbare ver gadering, 5P ANDEL. Naar we vernemen, zal het nieuwe Raadhuis op 1 April a.s. in gebruik worden genomen. Door den Raad dezer gemeente is in zjjne laatst gehouden vergadering vast gesteld, de verordening, als bedoeld in art. 178 der Gemeentewet. Ze is tegen betaling van f0.25 op de Secretarie ver- krijgbaar. DUSSEN. Voor het a.s. gewas beet wortelen heeft de centrale suikermaatsch. de pryzen vastgesteld als volgt Voor levering tot en met 9 Oct. f 16.75 van 10 tot en met 23 Oct. f 15 25van 24 Oct. tot en met 13 Nov. f 15.25; van 14 tot en met 20 Nov. f 13.na dien datum f12.—per 100 KG. In 1925 was de prjjs van de eerste f2.75 en by de laatste levering f3. hooger dan thans. '8 GRAVEMOER. Op 16 April a.s. zal te Oosterhout de keuring plaats hebben voor de ingeschrevenen der Nationale Mi litie uit deze gemeente, voor de lichting 1926. GIESSEN. Op de Maandag gehouden verpachting van weilanden voor rekening der gemeente, brachten de gezamenlijke perceelen f40 minder op dan 't vorig jaar. HEDEL. Op de op 23 Maart gehouden verpachting van wei- en hooilanden van den dorpspolder Hedel was de totaal opbrengst f 17.657 tegen f 16.837 in 1925. Koescharen op de uiterwaarden brachten gemiddeld op f 112.950 tegen f 105 in 1925 die in het binnenveld gemiddeld f 93 tegen f84 in 1925. LAND VAN ALTENA. Per 1 April a.s. is wederom een melkprijsverlaging te verwachten. Door den melkhandel werd de vorige week geboden, voor een termijn van 5 maanden, voor 't vasteland 8 cent en 7, cent voor de eilanden en Brabant. Het Hoofdbestuur is hierop niet ingegaan, zoodat thans voor de maand April is ge boden 7 ct. voor 't vasteland en 6£ ct. voor de eilanden en Brabant. Boven de genoemde grondprys zal echter worden betaald voor le kwaliteit melk 25 ct. en 2e kwaliteit 10 ct per 100 L. In de maanden Nov. tot en met Febr. zal tevens worden betaald van 50 pCt. taxe 10 ct.. 60 pCt. taxe 25 ct., 70 pCt. taxe 50 ct. per 100 Titer, berekend naar de gemiddelde maandlevering over de maanden Mei tot en met Augustus. MEEUWEN. Naar wy vernemen zal, teneinde het de betrokkenen gemakkelijker te maken, door de belastingambtenaren op Dinsdag 6 April a.s. van 9 tot 3 uur voor de afdeeüngen Meeuwen en Babiloniëobroek eene zitting worden gehouden in de open bare school te Eethen voor de uitreiking van nieuwe weggeldkaarten. Wenschelyker ware het nog dat in elk der afdeeüngen eene zitting werd gehouden. Dit zou een vlot verloop der uitreiking nog meer ver zekeren. OUDENDIJK. Maandagavond 1.1. hield de Bietenbouw-Vereeniging alhier, in café v. d. Wiel een vergadering ter bespreking van bietenverkoop voor de a.s. campagne. RAAMSDONKSVEER. Tot bestuursle- den van de onderlinge veeverzekering wer den gekozen de heeren B. van Achterberg en J. Buiks. Door de gecombineerde vergadering van Kerkeraad, Notabelen en Kerkvoogdy werd besloten het aantal bestuursleden der Ilerv. scholen te brengen van 7 op 9. VEEN. Zooals door aanplakking is be kend gemaakt, zal in de loop dezer week alhier eene inzameling van gelden worden gehouden, een en ander uitgaande van de muziek- en zangvereeniging alhier, ter ver krijging eener vaste muziektent. Wy willen hopen dat genoemde vereenigingen in hunne pogingen mogen slagen, opdat wy in de aanstaande zomermaanden van hunne con certen kunnen genieten. WOUDRICHEM. De premiekeuring van springstieren, te houden door de Prov. Commissie voor de ondersteuning van Rijkswege van de Rund veefokkerij in Noordbrabant zal voor deze gemeente plaats hebben te Waalwijk op 6 April a s, des voorroiddags 10J uur. De op 22 Maart j.l. vastgestelde kiezerslyst bevat de namen van 1037 per sonen, bevoegd tot het kiezen van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, 1019 voor de Provinciale Staten en 1008 voor den Gemeenteraad. Aan de broodbakkers W, Holster, C. J. van Wijk, H. van Houweüngen en L. Groer.eveld, alhier, is door den Inspec teur van den Arbeid te Breda, vergunning verleend om op Maandagmorgen tusscheu 3 en 7 uur versch brood af te leveren aan de visschers, die hun brood voor de geheele week medenemen. Uitspraak Bossche Rechtbank. A. G., Sprang, mish. vryH. Th. M. en J. S,, Waalwyk, overtr. Jachtwet vry H. Th. C. M. id. f25 sub. 10 d. h. W. HDrunen, id. f 15 sub. 15 d. h. Naar aanleiding van Uw antwoord op een vraag betreffende de Invaliditeitswet, vervat in Uw blad van 19 Maart, heeft men my steeds medegedeeld dat iedere werknemer, die minder dan f3000. verdient, verzekeringsplichtig is, dus dat daarvoor geplakt moet worden Waar U echter een grens van f 1200.aan geeft, zou ik gaarne vernemen, aan welken kant de vergissing is. G.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 10