Vierde Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 10.4589 Vrijóag 26 Maart Plaatselijk Nieuws marktberichten. Binnenland. Burgerlijke Stand. BEHOORENDE BIJ HET Voor Datues- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. HEUSDEN. A. s. Zondag voorm. 10 our, hoopt in de Luth. Kerk op te treden Ds. Dr. H. J. Toxopëus van Breda. Op de 3e Paaschvee-tentoonstelling te 's Bosch zyn o.m. de navolgende bekro ningen toegekend Klasse 13. Fynste en best gemeste Vaars, dikbillen, met niet meer dan 4 breede tanden. 1. C. van Tilburg, Steenbergen, groote verguld zilveren medaille, aangeboden door de heeren Spoor en Drievoet, Woudrichem, en f 15. Klasse 20. Beste Bijstier, geboren in '25, zwart-bont. 1. P. W. Nieuwkoop, Drongelen, met Martin II, 105048 R. v. J. v., groote zilveren medaille met f 15. Klasse 22. Beste melkkoe, zwartbont, gekalfd heb bend tusschen 1 Oct. 1925 en 10 Maart 1926, afgewisseld. 1. Gebr. Buijs, Oud-Heusden, Dora, 43281 R,, groote verg. zilveren medaille, aangeboden door de 's Hertogenbossche Winkeiiers-Vereeniging, en f 15. Klasse 34. Beste Melkkoe, zwart-bont, orgesegistr., gekalfd hebbend tusschsn 1 Oef. '1925 en 10 Maart 1926, afgewisseld. 1. C. M. Donken, Drongelen, groote verg. zilv, medaille, aangeboden door H. en Dingeman de Rooij, Dossen, en f 15 Klasse 38. Beste kalfdragende koe, zwart-bont, on geregistreerd, welke vóór 15 Mei 1926 kalven moet, afgewisseld. 2. C. M. Donken, Drongelen, f 7,50. Klasse 39. Beste k&lfdragende koe, rood.bont, on- geregisireerd, welke vóór 15 Mei 1926 kalven moet, niet afgewisseld. 3. B. Langenwerf, Waspik, met Mina III, f7,50. Klasse 43. Drachtige zeugen, geboren in 1924. 1. H. van Andel, Woudrichem, groote zilv. medaille en f 10. Klasse 51. Vleezigste varken, het best geschikt voor de slachtbank. 1. Jacq. Viguurs, 's Bosch, groote zilv. medaille en f 10. 2. Gebr. Geerkens, Schyndel, f 10. 3. H. v. Andel, Woudrichem. Klasse 52. Beste inzending van 4 Vleesch-varkens. 1. H. v. Andel, Woudrichem, zilveren medaille en f10. Naar wy vernemen hoopt de heer Jos Boshouwer, de bekende pluimvee-des kundige uit Lent op Woensdagavond 31 Maart ter 's avonds 8 uur, in de Buiten- societeit alhier eene lezing te houden over pluimveeteelt, met het doel om alhier tot oprichten van een afdeeling te geraken. De toegang is voor een ieder vry. Het klipperschip ïZeelandc groot 131 ton, schipper Johannes Bastiaanse van Wemeldinge, geladen met telegraafpalen van den Bosch naar Utrecht, begon Don derdagmorgen by het omvaren van het z.g. eilandje, tengevolge van den feilen stroom, eenigszins over te hellen naar stuurboord, waardoor de draad van de spalkhouten brak, met gevolg dat de opperlast begon te schuiven. Het vaartuig begon water te scheppen en verkeerde in zinkenden toe stand. De sleepb >ot van de firma Kuypers die het schip sleepte, wist het nog zooveel mogelijk naar den wal te duwen, waardoor verder gevaar van zinken werd voorkomen en het vaarwater vry bleef. Men is thans bezig de lading over te laden en er zal een bok komen om het vaartuig te lichten. ALMKERK. Naar wy vernemen zal de keuring voor de militie lichting 1927 voor deze gemeente plaats hebben te Woudri chem, op Dinsdag 6 Mei a.s. v.m. 10 uur. CAPELLE. De op 22 dezer vastgestelde kiezerslijst voor de gemeente Sprang Capelle bevat de namen van 2524 kiezers. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. a. d. Loorischendyk Ds. Muller uit Enter. DUSSEN. De electrician A. v, d. W. alhier, werd bij zijne werkzaamheden op de papierfabriek te Hank getroffen door een vallend anker. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen er» werd inwen dige kneuzing geconstateerd. Per auto van de fabriek werd hij naar zyne woning alhier vervoerd. Gisternacht omstreeks 12 uur brandde de boerderij van zekere A. v. d. S. alhier tot den grond af. Weinig kon meer worden gered. Een maairaachine en een paar wagens gingen eveneens ver loren. De brandspuit was wel ter plaatse doch kon weinig meer uitrichten. Verze kering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. ^GENDEREN. Vanwege de Stoomzuivel- fabriek zal dezen zomer een of meerdere cursussen worden gegeven. Al naar gelang de deenaooe n.l. in Genderen en ook in omliggende dorpen. De leiding van deze cursussen zal in handen gegeven worden van den zeer be kwamen voormelker, de heer C. Bouman te Genderen. SLEEUWIJK. De op 22 Maart j.l. vastgestelde Kiezerslijst bevat 1645 kiezers. Zaterdag 3 April hoopt naar we vernemen de herv. Zangvereeniging »Juli- ana« haar uitvoering te geven in de openb. school. SPRANG. J.l. Maandagavond kwam den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle in haar 5de jaar vergadering byeen, welke op gebruikelyke wyze door haar voorzitter werd geopend. Na een welkomswoord verkreeg de Secretaris J. Vos de gelegen heid tot het uitbrengen van zyn jaar ver slag, wat door de vergadering werd goed gekeurd. Ook het finantieel verslag gaf rede tot dank. Tot hestuursleden werden herkozen de heeren Dalmaijer, Van Heijst en C. Klooiwyk. Gekozen werd Hutters. Door de voorzitter werd als onderwerp ter bespreking ingeleid »ons beginsel en belangd, waarop eenige bespreking volgde. Benevens afgev. der Jongel.vereen, was ook aanwezig Ds. J. Snoek, van Ds. Meijers was bericht van verhindering ingekomer. Na een woord van opwekking door de voorz. sloot Ds. Snoek met dankgebed. Dinsdagavond zal door de a.r. kies- vereen. alhier haar 7e Jaarvergadering ge houden worden. Naast de verslagen en bestuursverkiezing zal door den voorzitter de heer G. J. van Wiligenburg ingeleid worden »Een blik achter en een blik voor waarts». WERKENDAM. De Herv. Meisjesver. sMirjamt en »Febé,t zullen op Woensdag 14 April a.s. nam. 7 uur in de Nutszaal hun jaarfeest vhren, Zaterdagmiddag 3 30 uur zal door het Veteranen elftal en W. V. V. I beiden alhier een voetbalmatch worden gehouden op het voetbalterreiri achter den molen. Het alhier opgerichte Herv. Kinder koor draagt den naam van »De Lofstemc De repetitie's worden eiken Dinsdagavond gehouden in de Oude School. By beschikking van den Minister van Oorlog is aan den dienstplichtige J. J. v. d. Steenhoven van de lichting 1926, wegens persoonlijke onmisbaarheid een jaar uitstel verleend. Op de secretarie dezer gemeente ligt vanaf heden tot 21 April a.s. voor een ieder ter inzage de vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 19261927. WIJK. Naar wij vernemen is den beer K. v. d. Velden, voornemens, te bedanken als bestuurslid van het »Groene Kruist, afd. Wijk en Aalburg en Veen. Wij zien v. d. Velden noode van deze plaats treden daar hij mede oprichter en een der beste bestuursleden van deze afd. is. Hij wist immers vele mensehen te bewegen om lid van het »Groene Kruisc te worden. Wat kan toch de reden van dit bedanken zijn wy hooren den laatsten tijd zoo weinig van de hulp van 'uGroene Kruisc, of moet deze afd. hier weer verdwynen. Het gaat dit jaar toch wel gelukkig met de schapenfokkerij. Thans heeft by den landbouwer J. A. van Wyk een schaap vier jongen ter wereld gebracht, en wel twee ooien en twee rammen. WERKENDAM. Onder voorzitterschap van den heer M. J. Meyer, vergaderde Maandagavond 1.1. in café v. d. Steenboven, de Onderl. Paarden- en Veeverzekering- Maatschappjj Werkendam en Omstrekenc, Na opening leest de secr., de heer C. v. d. Stelt, de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Een commissie, be staande uit de heeren H. van Andel en J. M. Kentie, die de rekening heeft na gezien, brengt by monde van eerstgenoemde een zeer gunstig rapport uit. De rekening word daarna in zyn geheel goedgekeurd. De voorzitter geeft eenige cijfers uit deze rekening, waaruit blykt, dat de ver- eeniging 84 leden telt. In 1925 werden uitgekeerd 25 runderen en 9 paarden, resp. voor een bedrag van f4214,80 eu f 2857,50. Op 1 Jan. 1.1. stonden ingeschreven 824 runderen en 255 paarden, resp. voor een bedrag van f212 215 en f108.790. Met bijna algemeene stemmen worden de aftredende bestuursleden, J. Koopmans en C. v. d. Stelt, herkozen. De heer M. J. Meyer, eveneens aftredend, kan door verandering van zaken, zich niet meer voor deze functie beschikbaar stellen. In zyn plaats wordt gekozen de heer H. Groeneveld, doch deze kan tot zijn spijt, wegens drukke zaken, deze benoeming niet aannemen. Daarna wordt gekozen de heer H. Bogers, welke 2ich deze benoeming laat welgevallen. De heer Koopmans brengt namens be stuur en leden dank aan den heer Meyer, voor hetgeen hy in al die jaren ah voor zitter voor de vereen, heeft gedaan. Noode zien wy hem dan ook heengaan, doch wy hopen, dat by in zyn nieuwe omgeving gelegenheid zal vinden ook daar in het algemeen belang werkzaam te zyn. De heer Meyer dankt voor deze woorden, de samenkomsten met bestuur en leden zyn voor hem steeds een genot geweest en welke dan ook in aangename herinne ring by hem zullen biyven. De avond werd besloten met een gratis verloting. ROTTERDAM, 23 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd235 paarden, 13 veulens, 1475 magere runderen, 855 vette runderen, 176 vette kalveren, 2546 nuchtere kalveren, 100 graskalveien, 52 schapen of lammeren, 234 biggen, 3 bok ken of geiten, 45 overloopers. Pryzen per stuk van mager vee: melk koeien f315 525, kalfkoeien f310 50Q, stieren f140- 500, pinken f100 195, graskalveren f80180 vaarzen 1190 340, paarden f200350, slacht- paarden f 100—200, hitten f150200, veulens 160—110, biggen f 1830 biggen per week f 3 25f 3.50, overloopers f 25 40. fok-nuchtere kalveren f 20 30, siacht- nuchtere kalveren f10—16. De Kotterdacisehe elerveiling Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 37 39, gehouden Veiling, werden de volgende pryzen besteed Kipeieren f 4.65f 7.20 Idem (klein) f f Eendeieren f 4 60—f 5.70 Aanvoer 250.000 stuks. ZALTBOMMEL, 23 Maart. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 51 biggen, prijs f2026. 84000 eieren, prys p. st. 5 a 5J ct. 860 K.G. boter, prys per half K.G. roomboter fi.25? boerenb. f 1.30. ét f 1.25, Vergadering van den raad der gemeente HEUSDEN op Donderdag 25 Maart des nam. halt acht. Voorzitter: E.Achtb. Heer H. J. van Eggelen. Aanwezig alle leden met uitzondering van den heer F. H. Verhoeven. Om 7,45 opent de Voorzitter de ver gadering, waarna de Ambtenaar ter Sec retarie de notulen der beide laatste ver gaderingen leest, die daarop onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen is: Bericht van den heer F. H. Verhoeven, dat hij wegens ongesteldheid verhinderd is de vergadering bij te wonen. Procesverbaal van kasopneming bij den Gemeente-Ontvanger en bij den Adm. van het Vleeschkeuringsbedrijt, op 22 Maart, waarbij alles in orde is bevonden. Besluit van Qed. St. waarbij de gem.- rekening 1924 wordt vastgesteld, conform het raadsbesluit tot voorloopige vaststel ling. Besluit van Ged. St. tot goedkeuring van de wijziging der gemeentebegrooting. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Benoeming van een Hoofd der School voor M.U.L.O. alhier. Voordracht: 1 J. P. Straver te Neder- hemert, 2 H. J. L. Duijse te Vugnt, 3 A. Wille te Amstelveen. Deze voordracht is door B. en W. in overleg met den Inspecteur voor het On derwijs opgemaakt. De eerste sollicitant die heeft gesolliciteerd ie thans Hoofd der O. L. School te Herpt, de 2e is wachtgel der en is door den Inspecteur ambtshalve op de voordracht geplaatst, nummer 3 eveneens wachtgelder heeft gesolliciteerd. De Voorzitter vraagt ot een der heeren iets over de sollicitanten wenscht te vra gen. De heer de Haan meent, dat als hij het goed heeft alléén nummer één be voegd is, ingevolge de wet. De Voorzitter antwoordt, dat alle drie bevoegd zijn, het is alleen maar de traag, welke eischen men stelt. De heer de Haan meent dat vereischt zijn drie taaiakten of twee taaiakten met akte wiskunde. De Voorzitter zegt, dat volgens de wet onderwijs gegeven moet worden in twee vakken, welke dit moeten zijn, wordt mei gezegd. Nummer één heeft behalve de Hoofdakte, drie taaiakten, nummer twee en drie hebben behalve de hoofdakte slechts twee taaiakten, nummer twee bovendien akte handelskennis. De heer de Haan merkt op, dat akte handelskennis niet noodig is. Twee en drie bezitten slechts 2 bijakten, bovendien mist men akte wiskunde, zoodat men dan de MULO. wel kan opdoeken. Spr. meent dat dus alleen nummer een in aanmerking kan komen. De Voorzitter zegt, dat blijkt dat B. en W. van hetzelfde gevoelen zijn, om dat zij den heer Straver nummer een heb ben geplaatst. Bij de stemming die hierop werd ge houden verkreeg de heer Straver 6 stem men, zoodat deze met algemeene stem men is benoemd. De Voorzitter zegt, dat de benoemde direct met deze benoeming in kennis zal worden gesteld en verzocht zal worden zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. De heer de Haan meent, dat hoe eerder dit kan geschieden hoe beter dit is. De Voorzitter zegt, dat men het daar over allen eens is, spr. gelooft dat de heer Straver wel spoedig in dienst kan treden. Vaststelling van het vermenigvuldigings- cijfer voor de gemeentelijke inkomstenbe lasting, dienst 1926-27. De Voorzitter deelt mede, dat deze vast stelling moet geschieden voor 1 Mei en stelt namens B. en W. voor, het vermenig- vuldigingscijfer op hetzelfde cijfer, n. 1. I1/? te bepalen, zooals het de twee laatste jaren is geweest. Het belastbaar inkomen is wel iets teruggegaan, doch verwacht mag worden dat met dit cijfer volstaan zal kunnen worden. Voorstel van B. en W. tot vernieuwing van de rekening-courant-overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. De Voorzitter zegt, dat zooals de heeren weten, in 1924 met de Bank voor Ned. Gemeenten een Rekening-Courant-overeen- komst is gesloten, bij welke overeenkomst was besloten dat aflossing van een eventu eel debet saldo moest geschieden voor 1 jan. 1925. Spreker heeft er niet op ge let, dat de overeenkomst feitelijk is at- geloopen, gelukkig heeft de gemeente nooit een debetsaldo gehad en hij zou er nog niet op gelet hebben als de Directie der Bank hem er niet opmerkzaam op had gemaakt, om een nieuwe overeenkomst aan te gaan. De bepalingen van deze overeenkomst kun nen precies hetzelfde blijven, zooals zij in het ontwerp van B. en W. staan, al leen voor de bepaling over terugbetaling van een eventueel debetsaldo komt het spr. beter voor daarvoor geen datum te bepalen, zoodat het contract doorloopt, als het niet door een der beide partijen wordt opgezegd. Bij de vorige overeen komst was bepaald, dat de gemeente bij de Bank opnamen zou kunnen doen tot 1 10,000. Het komt spr. thans beter voor, dit ibedrag thans te bepalen jop 1 15,000, het is misschien niet noodig, maar in verband met den bouw der nieuwe school zou het kunnen gebeuren -Hat t 10,000 niet toereikend is. De heer de Mol vraagt, of, als er geen gebruik wordt gemaakt van het hoogere crediet, de gemeente dan ook geen hoo gere kosten heeft te betalen. De Voorzitter zegt, dat de bepaling van een hooger crediet voor de gebeente geen kosten meebrengt, alleen als men geld opneemt, betaalt men daarvoor rente. De heer de Haan vraagt, hoe hoog de rente is. De Voorzitter antwoordt dat deze rente varieert, op het oogenblik vergoedt de Bank twee en een half procent voor be dragen, die de gemeente bij haar depo- poneert en berekent vier en een half pCt. rente voor bedragen die worden opgeno men, twee en een half pCt. is niet veel, doch spr. gelooft niet dat een andere Bank op het oogenblik meer geeft. Met algemeene stemmen wordt tot een nieuwe overeenkomst besloten. Vaststelling van de vergoeding aan de Bijzondere Scholen ingevolge art. 101 der Lager onderwijswet 1920. De Voorzitter zegt, dat nu Ged. St. de rekening hebben vastgesteld, ook het be drag der vergoeding aan de Bijz. Scholen moet worden vastgesteld. Dit bedraagt per leerling t 5,20 een bedrag dat zeer matig genoemd mag worden en een gevolg is- dat zooveel mogelijk de zuinigheid betrac»it wordt. Met algemeene stemmen wordt het bedrag hierop op t 5,20 per leerling vast- ges teld. Herziening van de geldende strafveror deningen volgens art. 178 der gem.-wet. De Voorzitter zegt, dat ingevolge de wet om de vijf jaren een herziening moet plaats hebben der plaatselijke strafveror deningen. Het is niet de bedoeling, dat iedere verordening stuk voor stuk moet worden behandeld, doch alleen behoeven de bestaande verordeningen te worden ge noemd, zou een verordening daarbij wor den overgeslagen, dan vervalt zij. Zonder discussie wordt met algemeene stemmen besloten de bestaande verordening opnieuw vast te stellen. De Voorzitter heeft hierna nog een punt dat niet op de agenda is geplaatst n.m. het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een suppletoir kohier voor de riool belasting, een postje van twee gulden, was vergeten bij de opmaking van het kohier. De heer de Mol was de meening toege daan, dat een aanslag voor de rioolbelas ting drie gulden bedroeg. De Voorzitter merkt op, dat de heer de Moi zich hierin vergist. Als een pri vaat op het riool uitloopt, bedraagt de aan slag drie gulden, loopt er alleen huiswa ter op uit, dan slechts f 2 per aansluiting. Met algemeene stemmen wordt tot vast stelling besloten. Veraer heeft de Voorzitter nog een ver zoek gekregen van H. Kuijpers, pachter van twee perceeltjes bouwland buiten de Oudheusdensche poort, aan het terrein bij de gemeente reiniging in gebruik, welk terrein de gemeente in gebruik heeft van het Kroondomein, om ontheffing van deze pacht, omdat hij wegens ongesteldheid niet in de gelegenheid is deze zelf te bewerken. De pacht is dit jaar pas ingegaan voorden tijd van vijf jaar tegen f 40 per perceeltje. Het komt B. en W. voor om uit billijk heidsredenen aan het verzoek te voldoen en Kuijpers van de pacht te ontslaan. Zon der discussie aldus besloten. De Voorzitter zegt, dat de heeren be merkt zullen hebben, dat aan de opmer king van de heeren de Mol en Ruitinga in de vorige vergadering gedaan, gevolg is gegeven en de borden met verzoek om langzaam te rijden zijn geplaatst. Al leen aan de opmerking van mijnheer Rui tinga, om aan de achterzijde te plaatsen: „Dank U", kon geen gevolg worden ge geven. De borden zijn groot en zwaar zoodat het noodig geweest zou zijn, ze aan twee pa len te bevestigen 'en daarvoor is het ter rein niet geschikt. De bedoeling van dnr. Ruitinga was, als spreker het goed be grepen heeft, de borden aan den draad te hangen, doch daarvoor 'zijn ze veel te zwaar, met een storm zoo als er nu pas een geweest is, zouden er zeer waarschijn lijk ongelukken mede zijn ontstaan. Spreker kan nog mededeelen dat de bor den aan de gem. geen geld hebben gekost ze zijn beschikbaar gesteld door de Motor en Rijwielbond. De heer Ruitinga zegt, dat er slechts twee zijn geplaatst en er toch eigenlijk drie noodig zijn. De Voorzitter stemt dit toe, de ver ee niging kon echter niet meer dan twee borden gratis geven, voor een derde zou 14 gulaen betaald moeten worden, dit kwam spreker nog al hoog voor, hij meent dat men ze goedkooper zelf kan laten maken. De freer Schmiehausen merkt op, dat de Demert zoo ontzettend verontreinigd wordt, iets wat toch bij de politieverorde ning is verboden. Zondag heeft hij het nog gezien aan de pomp dat men daar maar zoo een hoop vuil neergooide, toen hij de vrouw er opmerkzaam op maakte en zei dat daarvoor toch de vuilnisbakken wa ren, kreeg hij ten antwoord, men haalt het vuil toch niet op. De Voorzitter zegt, dat men zoo iets doet als er geen politie is. Spreker heeft er deze ook reeds meermalen opmerk zaam op gemaakt en opdracht gegeven om er een paar te verbaliseeren, dit |s echter tot heden nog niet gelukt. Natuur lijk mag deze verontreiniging niet plaats hebben en is daartegen straf bedreigd, aoch er is weinig tegen te doen. Alle mo gelijke ongerechtigheden worden er inge worpen, dat merkt men nu weer nu men bezig is hem uit te baggeren, doch men doet dit als er geen politie in de nabijheid is. Hier op het Stadhuis kan men er niets aan doen, zoolang de menschen niet zooveel gevoel voor zindelijkheid hebben, dat zij het laten, helpt alle gesputter niets. Het is b.v. uitdrukkelijk verboden, i in de Demert goed te spoelen, zoo iets moest niet noodig zijn, want het is toch feitelijk een riool en toch gebruikt men het water er uit, z.g.n. om te wasschen. De heer de Mol, zag, nu men eenmaal met bordjes is begonnen, ook graag bord jes op de hoeken der straten met naam van de betreffende straat. Heusden moet ook in aezen zijn naam als stad hoog hou den en bovendien zoo'n groote kosten zal dit niet meebrengen. De Voorzitter trekt deze laatste bewe ring in twijfel, als men het doet, moet men het goed doen en dient men geëmail leerde plaatjes te nemen, hoeveel kosten dit zou meebrengen, weet spreker piet, dat het echter zoo weinig zal zijn, gelooft hij niet, want er zijn er dan nog al wat noodig, bovendien heeft het hier weinig zin en als een vreemdeling naar iemand vraagt, wijst men hem direct terecht, zon der dat men de straat behoeft te noemen. De heer de Mol zou, als het niet meer dan f 50 kost, de naambordjes toch laten maken. De Voorzitter belooft, dat hij eens zal onderzoeken hoeveel er noodig zouden zijn en tevens naar de kosten zal informeeren. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. JOS. ORELIO OVERLEDEN. Qisteravond is te 'sGravenhage op 72- jarigen leeftijd overleden de bekende zan ger Jos. M. Orelio, geboren te 's Bosch. EEN GIFT VAN DE KONINGIN. Uit Drente wordt gemeld, dat door de Koningin aan de Centrale Commissie voor den opbouw van Drente een belang rijke hoeveelheid kleedingstukken ten be hoeve van de noodlijdenden in de Veen- streek is gezonden. HEUSDEN. Geboren: Johannes Lambertus, z, v. C. Doomernik en E. H. v, Straaten: Nieuwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 13