Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres voorTAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN, KRISTAL en GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Plaatselijk Nieuws Ingezonden. Buitenland Telefoon 715. trokken echter weldra met hun vaandels door de straten, bij het Russische gezant schap werden eenige ruiten ingeworpen. Het redacliebureau en de drukkerij van de »Mondo« werden geheel vernield en in brand gestoken. Een uur na den mislukten aanslag waren allerwege in Rome de vlaggen uitgestoken en een duizendkoppige menigte hield niet op te juichen en te manifesteeren voor de woning van den minister-president. De buitenlandsche diplomaten zijn bijna alle persoonlijk in den namiddag ten huize van Mussolini verschenen om hun naam te zetten op de beide lijsten, die in de ves tibule ter teekening waren neergelegd. Ook verschillende leden van den hoogen adel en de geestelijkheid, rechters, Kamer leden en hooggeplaatste ambtenaren kwa men hun handteekening zetten. 's Avonds heeft de dictator van het bal- con van zyn woning af, de volksmenigte toegesproken en bedankt voor haar betui gingen van gehechtheid aan zyn persoon. Over den neus droeg hij een niet groot zwart verband. Bij zijn toespraak tot de menigte zeide Mussolini, dat niets en niemand den over- winningsmarsch van het fascisme kan stui ten. Toen hij zeide, dat geen enkel gevaar het fascistich stelsel bedreigde, riep iemand Ja toch, het Buitenland. Mussolini zeide daarop»Het buitenland zal door ons tegemoet getreden worden. En als gy dit woord van rojj verwachtte, dan heb ik het thans uitgesprokens Ook de hertog van Aosti is ten huize van Mussolini geweest. Hy gaf uiting aan zyn verontwaardiging over den aanslag. Musolini heeft aan den koning getelegra feerd om hem gerust te stellen omtrent zyn gezondheidstoestand. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. HEUSDEN. Morgenmiddag van 2—5 uur wordt het teekenwerk van de leerlingen der Teekenschool alhier tentoongesteld in de Teekenschool terwyl om 7 uur de prjjs- uitdeeling plaats heeft. (Zie Advertentie). Op de werf van de firma Bouman ligt thans een prachtig jachtje ter reparatie. Genoemde firma heeft zelf een zaagtoestel vervaardigd, wat volgens deskundigen iets buitengewoons is. Een dikken boomstam van 10 meter lengte wordt er in 10 mi nuten mede doorgezaagd. Morgen komt de aiomberoemde on overtroffen Telepaat Winando, bijgenaamd »De Koning der Telepatendie voor autoriteiten demonstreerd, onze plaats be zoeken. Evenals in andere plaatsen heeft zich ook hier een commissie gevormd be staande uitden EdelAchtb, Heer H. J. van Eggelen, den WelEd.Zg. Heer Dr. het dek der „Curlew" deed slaan, hield de kapitein der trawler zijn mannen op hun post bij de kanonnen. Eindelijk kwamen wind en zee echter tot kalmte en kon men met het neerlaten van een sloep beginnen, Een gewapende macht onder leiding van een eerste officier werd in de sloep neergetakeld en zette daarop koers naar de vreemde prooi. Het aan boord gaan geschiedde niet - zoo gemakkelijk. De kleine sloep daalde en werd weer verheven op de sterke golven, maar men slaagde toch, ofschoon de twee mannen die in de sloep zouden achterblijven, niet bij machte bleken haar van de wanden der vreemde boot at te houden. De sloep werd onder hun voe ten in splinters geslagen en slechts met groote moeite konden zij op het dek wor den geheschen. De eenige verbinding tus- schen de beide schepen was daarmede te vens vernield. EEN KRIJGSLIST? Enkele seconden voelden de mannen van de wacht als bij ingeving vrees. Nog kon blijken, dat zij het slachtoffer wa ren geworden van een sluwe list. Gewa pende matrozen konden elk oogenblik te voorschijn springen Zij vonden het schip echter geheel ver laten en uit den staat, waarin zich de hut ten en kajuiten bevonden, bleek maar al te duidelijk, dat de bemanning overhaast de vlucht had moeten nemen. Bovendien waren er teekenen, welke verrieden, dat zij pas zeer kort tevoren hun schip had den verlaten. De papieren en boeken van het schip waren met de bemanning ver dwenen en er was geen enkele reden voor deze plotselinge vlucht. Wat het raadsel echter nog diepzinniger maakte, was dat alle sloepen van de vreemde boot los Otto, WelEd.Gestr. Heer Mr. Ruitinga en den Heer J. H. Roza. Bovengenoemde commissie stelt eene geheime opdracht samen, sluit deze in een enveloppe en verzegelen deze. De Telepaat zal des middags om 3 uur datgene doen, wat in de verzegelde opdracht staat, waar van alléén de commissieleden den inhoud kennen. Daartoe bedient hy zich van een auto van de firma B. Visser alhier, en staande op de treeplank, tevens geblind doekt, geeft hy den chauffeur zijne bevelen. De afrit zal plaats hebben morgenmiddag om 3 uur vanaf het Gemeentehuis. Na afloop wordt de enveloppe in het Wapen van Amsterdam opengebroken en zal den inhoud aan het publiek worden bekend gemaakt. Des avonds zal de Telepaat, in de zaal van den heer v. Strien alle opdrachten uit het publiek, hetzij met contact, ja geheel zonder contact door middel van koperdraad alsmede geblinddoekt, ten uitvoer brengen. (Zie Advertentie). Naar wjj vernemen is onze stad genoot, de heer A. J. Bouman, benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school te Herpt. AALST. Op Paaschmaandag werd door het fanfarecorps tPrins Hendrik* alhier een welgeslaagd concert gegeven op het erf van den heer A. Sterk, voor welk concert een groote belangstelling bestond. De opbrengst der ontvangen gelden zal strekken tot gedeeltelijke dekking der kosten voor een nieuw vaandel. Op den avond van denzelfden dag gaf het muziek korps tevens eene uitvoering in de school. Hoewel het bezoek grooter had kunnen zijn meenen wij toch dat de vereeniging met een en ander voldoende succes heeft gehad. ^ALMKERK. Donderdag j.l. gaf de Zangvereeniging »Con. Amora* directeur de heer Havelaar voor een tamelyk bezette zaal haar 1ste uitvoering. Zoowel Zang als voordrachten getuigden van flinke studiewij willen deze jonge vereeniging toeroepen, gaat op den inge slagen weg zoo .voort en gy zult onder de bekwame leiding v.d. heer Havelaar van Woudrichem, nog lauweren oogsten. Dinsdag 13 April n.m. 7 uur zal alhier door Ds. Röth Herv. pred. de offi- cieele opening plaats hebben v.d. Bazar. Men verzuime niet, hier een kijkje te gaan nemen daar er voor een ieder wat te vinden is. Ook voor kinderen zijn er enkele ver makelijkheden aanwezig zooals grabbelton sjoelbak enz. enz. (Zie advertentie) BRAKEL. Dezer dagen had het ruim 2-jarig zoontje van T. van Dalen alhier het ongeluk al speiende achterover in een pot met kokend water te geraken, waardoor het zich zoodanig aan het lichaam brandde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. buiten boord hingen, ofschoon geen en kele gebruikt was. De bemanning kon dus niet in volle zee het schip veriaten heb ben, en evenmin kon de bemanning ont voerd of vermoord zijn door vijandige marine, want in beide gevallen zou er op zijn minst een der reddingssloepen gebrukt moeten zijn. De geheele gebeurtenis herinnerde sterk aan het geval met de Marie Celeste", een schip, dat bij schitterend weer drij vend werd gevonden in volle zee, geheei verlaten en zonder dat eenigerlei reden kon worden vermoed, welke voor de be manning aanleiding had kunnen zijn, om zoo overhaast te vluchten. Zou dit geval wellicht ook een der veie onopgeloste raadselen van de zee blijven? De wacht had spoedig het zwervende schip op stoom en enkele uren later voer de „Curlew" met haar prooi de haven van Harwich binnen De verklaring van het raadsel kwam drie weken later. Het Ministerie van Ma rine deelde den kapitein mede, dat het door hem gevonden schip van Spaansche herkomst was en genaamd was S.S. „Luiz" thuisbehoorende te Barcelona. Het stoom schip was enkele uren voor de ontmoe ting met de „Curlew" vastgeloopen op de Goodwin zandbanken. De bemanning, vreezende dat het schip spoedig zou ver gaan, had hulpsignalen naar de kust ge seind, waarop zij door de reddingsboot aan wal waren gehaald. Doch heel kort daarop hadden de ster ker wordende wind en de inmiddels op gekomen vloed het stoomschip „Luiz" van de zandbanken losgewerkt en was het vaar tuig zoodoende geheel zonder licht en totaai verlaten Noord-Oostwaarts gedreven naar de open zee. Volgend no.: „Een land zonder naam." AEETHEN. De Gem. Zangvereeniging Polyhymnia* hoopt op Hemelvaartsdag deel te nemen aan het Nationaal Concours te Schalkwyk en wel in de eerste afdeeling. NIEUWENDIJK. Maandagavond is uit beginsel beslooten door de daarvoor ge houden ledenvergadering der Geref. Kerk een centrale verwarming in de Gerf, Kerk te doen plaatsen. Naar wij vernemen bestaan er ook plan nen om in de Chr. school alhier Centrale verwarming aan te leggen. Vrijdagavond gaf de Fanfare »Cres- cendo* haar aangekondigde uitvoering in het Intituutlokaal. Het programma werd zooals wij van dit corps gewoon zijn, zeer goed afgewerkt. Ook de voordrachten en samenspraken vie len buitengewoon in den smaak. De zaal was goed bezet. Deze week werden voor de eieren- vereen. »Nieuwendyk en Omstreken* ver zonden naar de Rotterdamsche Comsumptie- veiling 42783 eieren; men besteedde voor groote f 5,75, voor kleine f 5,25, voor een den f5,25, voor Kalkoen f10,alles per 100 stuks. YZaterdag 1.1. reed een auto met dolle vaart tegen een der palen der elec- trische leiding. Ernstig werd de auto beschadigd doch persoonlyk ongelukken kwamen niet voor. Woensdag hadden de groote ver pachtingen plaats van weiland. Men be steedde hoogere pryzen dan verleden jaar, er werd gepacht van f96.-— tot f190. per H.A. Als een zeldzaamheid kan gemeld worden dat by den heer Keiler een zeug. 17 jongen ter wereld bracht. Zaterdagmorgen kwam de landbou wer O. W. tot de onaangename ontdek king dat een der be3te stamboek merries dood lag. Met dit paard behaalde de heer O. W. te Gorinchem verleden jaar den eerste prijs op het Concours Hippiqué. Voor waar een schadepost. POEDEROIJEN. Op de kiezerslyst 1926-27 zijn in deze gemeente vermeld de namen van 580 personen bevoegd tot deelname aan verkiezingen voor de Tweede Kamer, 574 voor de Prov. Staten en 571 voor den Gemeenteraad, RIJSWIJK. De Chr. gem. zangvereen. »De Lofstem* alhier, is voornemens met medewerking der Chr. gem. zangvereni gingen »Looft den Heere* te Sleeuwyk en »Sursum Corda* te Andel op Zaterdag 17 April a.s. des avonds halfacht in de O. L. school alhier uit te voeren »Het eene noodige* cantate van J. G. van Herwaar den woorden van Ds. L. R. Oldemao, Een nummer rijk aan afwisseling, zoo wel gemengd, dames en mannenkoor als mede verschillende solo's zullen ten gehoore gebracht worden. De heer van Aken pianist te Gorinchem zal het geheel op de piano begeleiden. Ook zuilen nog enkelen nummers op cello en piano worden gegeven. Ongetwijfeld staat den zangliefhebbers een genotvollen- avond van hoog muzikaal kunstgenot te wachten Niemand verzuime dan ook deze boogst belangrijke uitvoering bij te wonen. Het geheel staat onder leiding van de heer A. W. v. d. Nat te Sleeuwyk. SLEEUWIJK. In de afgeloopen maand Maart zijn op 't hulppostkantoor alhier 27 telegrammen behandeld en 350 telefoon gesprekking gevoerd. Voor de Rijkspostspaarbank zijn inge legd f 137,50 en terugbetaald f2246.46. Zaterdagavond 3 April gaf de her». Zangvereeniging jJuliana* alhier haar jaarlijksche uitvoering. Daar deze uitvoering wat laat in den tijd viel was de zaal niet zoo vol als andere keeren. Het programma werd goed afge werkt. Jammer dat door de beperke tijd eenige nummertjes moesten vervallen Het geheel had een gezellig verloop, v 7<s!— Tot ons genoegen kunnen we me- dedeelen dat de heer F. v, Pelt alhier benoemd is tot dekknecht op de Sleeuwyk- sche boot inplaats van wylen zijn vader. SPRANG. In een onbewaakt oogen blik kwam een kind van zekeren K. alhier met een pot pap die juist van de kachel gezet was in aanraking waardoor het aan beide voetjes ernstige brandwonden opliep, P. P. alhier had het ongeluk zoo danig van zyn flets te vallen dat hy een diepe wonde aan zyn hand- en verschillende schaaf wonden aan zyn arm opliep. Door Dr. Waardenburg werden hand en arm verbonden. J.l. Zaterdag werd de ontspannings zaal en leesbibliotheek van den Chr. Volks bond alhier gesloten, In den afgeloopen winter werd de zaal zeer druk bezocht. Er heeschte steeds een gezellige drukte ook het aantal uitgegeten boeken, vergeleken met vorige jaren, steeg aanmerkelijk. Naar we vernemen zal het orgel in het Ned. Herv. Kerk gebouw een al- geheele restauratie ondergaan. Op heden is het voor begeleiding niet meer te ge bruiken en wordt thans den kerkzang door een harmonium begeleid. WASPIK. Toen het zoontje van den landbouwer K. met de volle melkkan uit het veld huiswaarts keerde, tuimelde door onbekende oorzaak het honden wagentje met de kan over den grond, terwyl de zoete melk zich over den weg verspreidde. Ge lukkig had ons ventje zich niet bezeerd en liep het ongeval met het verlies der melk af. Op de wielerbaan te Rotterdam behaalde onze dorpsgenoot de heer B. de Bont op den 2en Paaschdag den 4 e prys, een zilveren beker benevens f10. Bjj de gehouden publieke aanbe steding van het grondwerk voor de nieuw te bouwen kerk te Waspik-Boven was de laagste inschryver A. Verschuren voor f123, aan wien het werk gegund werd. Tot op heden hebben zich voor het festival reeds 27 muziek- en zangvereni gingen aangemeld. Nog meer toezeggingen zijn gedaan. ïConcordia* uit Loon op Zand zal een concert geven. Ook voor de honoraire leden trad het tooneel- en operetten-gezelschap »Eutre Nous« met hetzelfde program van Maan dagavond op als voor de niet-stemgerech- tigde leden. Ook thans was men een en al tevredenheid en lof over de keurige uitvoering. Door den heer A. Kerst werd hier een heerenjas gevonden. Aangifte van de vondst werd gedaan by den Burgemeester. De jas is bij K. terug te bekomen. WAALWIJK. Dinsdagmorgen had op de Markt alhier de premiekeuring plaats van springstieren, uitgeschreven door de Prov. Commissie voor de Ondersteuning van Rykswege van Rundveefokkery in Noord- Brabant. Aangevoerd waren 41 stieren. Aan slechts een stier werd een premie verleend van f 25, n.l, aan die van de Fok- en Controlevereeniging het Land van Heusden en Altena te Eethen met 80 p. Voor het stamboek werden nog goed gekeurd de stieren van de Fokvereeniging te Almkerk met 7l/s p.van J. Verhoeven te Waalwijk met 76/7 p. van W. C. Wink te Wijk met 76/e p. Bij deze keuring waren tegenwoordig de landbouwkundig ingenieur den heer Ariens met een aantal onderwijzers die voor landbouwakte studeeren van de cur sussen Breda en 's Bosch en de heer van den Broek, directeur van de landbouwschool te Boxtel. WIJK. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. van Doveren, thans Commies ter Secretarie te Zaltbommei, is lot Gemeente- Secretaris te Asperen benoemd. WOUDRICHEM Het 7-jarig dochter tje van P. van Krieken alhier kwam dezer dagen zoodanig te vallen dat de hulp van dokter Giesberts moest worden ingeroepen, welke constateerde dat de schouder was ontwricht. Op 2de Paaschdag gaf het >Wou- drichems Fanfarecorps* met medewerking van de Mannenzangvereeniging xWoudri- chems Liedertafel* alhier opjjde muziektent een in alle opzichten goed geslaagd con cert. WERKENDAM. Morgen (Zaterdag) zal des avonds van 68 uur in het ge bouw naast de pastorie een tweede vrije stemming plaats hebben voor het verkiezen van een notabel. ZUILICHEM. Zondag j.l. geraakte het 6-jarige dochtertje van F. Mooijkaas te water. Het mocht haar 16-jarige zuster gelukken haar te redden. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat alhier van de 15 personen die zich ter keuring voor de militie begaven, werden 9 personen afgekeurd. Met ingang van heden zal de veer dienst »Zuilichem Herwijnen« per motor boot een aanvang nemen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Vereen, voor Bijbelverspreiding. Amsterdam, Keizersgracht 328. Benauwend is de aanblik der groeiende scharen, die voortleven zonder God in de wereld en zonder hope voor de eeuwigheid. Wie rondziet en meeleeft het leven van dezen tijd, heeft reden zich te ontzetten over het klimmende aantal dergenen, die in dit Christenland terugzinken in den nacht van het heidendom. Niemand wane, dat hij loos alarm slaat, wie het touw van de noodklok grijpt. Daar is grond voor de klacht van den profeet der oudheid Mijn volk vergaat, omdat het zonder kennis is, n.l. zonder kennis van den levenden God en den weg der zaligheid. Daar jaagt een machtige drift door de mensch- heid naar wat de oogen bekoort en zinnen streelt, en de ware vrede wordt gemist. Er is reden om te spreken van een geslacht dat ter dood gegrepen is. Deze wassende volksellende verhoogt den ernst der levensroeping van allen die leerden bidden om den komst van Gods Koniiikryk. Hoe zoudt gy, lezer, oordeelen over den landman, die in tyden van scliaarschte en dreigenden nood, zyn akkers braak liggen liet en 't kostelijk korenzaad ongebruikt Uw oordeel zal stellig niet gunstig luiden, en ge zoudt het begi ijpelyk achten als dezen trage zijn land en graan werd onteigend en anderen toevertrouwd, die beter verstonden hun dure plicht. Laat het levensbeeld der Christenen van onzen tyd een ander mogen zijn. Niet in traagheid en verslapping, maar in deernis en trouw zij onze wandel. In deernis over de schare, die vergaat omdat er geen kennis is. In trouw bovenal aan Sions roeping en Sions God. Hoor naar de manende Gods- stem Sion, gy verkondigster van goede boodschap, klim op een hoogen berg, hef uw stem op met macht, hef ze op, Vrees niet, Zeg tot het volk van Juda Zie, hier is uw God. Werpt uw brood uit op het water, want gy zult het viuden na vele dagen. Uit deze overtuiging leeft en arbeidt de Vereeniging voor Bijbelverspreiding, die langs dezen ook U oproept tot medewer king. De Vereen, voor Bybeiverspr. werkt on vermoeid aan 't uitdragen van het woord der waarheid, waarbij haar klaar voor oogen staat het woord der Apostelen. Zoo is dan noch hy die plant iets, nog hij die nat maakt, maar God, die den wasdom geeft, Help door uw gave, ons planten, en bid met ons om den wasdom, die van boven is, lezer wat doet gy voor Jezus, en wat deed Jezus voor U. I. T. BLOOTSHOOFD Evangel. Godsdienstonderwijzer Drimmeleu. Dreigen met staking De kappersbedienden te Parijs zijn onte vreden en dreigen met staking. Zy eischen de 48-urige werkweek, 14 dagen vacantie per jaar en een regeling, dat zy afwisse lend een Zondagm ddag vrij zijn. o— De brand by Dnblin Bij de lijkschen wing verricht op de 6 slachtoffers van den brand in een landhuis bij Dublin is geconstateerd, dat zy voor den brand zijn vermoord. Van vier der slachtoffers heeft men vastgesteld, dat hun schedel was ingeslagen. Hun dood moet 6 a 7 uren voor dat de brand uitbrak, zijn ingetreden. De politie zoekt thans ijverig naar de mogelijke daders. o Mislukten aanslag Uit Warschau wordt gemeld, dat twee onbekend gebleven personen hebben ge tracht een aanslag op maarschalk Pilsoedski te plegen. Het plan werd echter op het laatste oogenblik ondekt. o— Stakende Bouwvakarbeiders Te Ryssel is een algemeene staking uitgebroken onder de arbeiders in het bouwbedrijf. De stakers eischen loonsver- hooging. ~-0 Firma ALPH. HUPSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2