voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. i. 4593 VrijdaB 9 April W erkloosheidsmisère in Rusland. Parijsche Modebrieven Kinderrubriek Binnenland 4. Mijn geheel bestaat uit zes letters en is een landbouwwerktuig. 4 2 5 6 is een kleedingstuuk. 1 6 2 3 is een ander woord voor modder. .3 2 5 1 is een deel van een gebit. OOM KAREL. BEHOORENDE BIJ HET MAAK EEN EINDE AAN DIE NOODELOOZE PIJN. Pijn, pijn, pijn heel den dag die ellendige rugpijn! Van dat gij opstaat, tot gij naar bed gaat, steeds die afmattende pijn. En morgen pre cies hetzelfde, Zoo kunt gij niet voortgaan! Waarom niet een einde gemaakt aan die ellende? Waarom niet de oorzaak aangetast? Hoogst waarschijnlijk zijn het uw nieren. Die doffe, onophoudelijke rugpijn is vaak de eerste waarschu wing der natuur van een nierkwaal. Meerdere waarschuwingen volgen spoedig, als duizeligheid, hoofdpijn, urinekwalen, stekende pijnen hij buk ken of overeind komen, zenuwachtig heid, rheumatische pijnen, graveel en waterzuchtige zwellingen. Denie ren worden van kwaad tot erger bij verwaarloczmg. Laat zich geen chro nische nierziekte ontwikkelen, doch kom uw nieren zonder uitstel te hulp. Gebruik Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, vóór het te laat is. Foster's Pillen hebben duizenden blijvend baat verschaft. Gij kunt dit overal om u heen hoor en. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom ver krijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon. Glit fffooucle Men kan niet ontkennen, dat het Rus- siche volkscommissariaat voor Economi sche zaken in 1919 niet zijn best heeft gedaan den arbeid in het land tot in de details te organiseeren. Op het papier dan, wel te verstaan. Het Russische wetboek van arbeid is een voorbeeld van arbeids wetgeving. Althans, wanneer men zich op het standpunt stelt, dat een staatsburger zich gewillig neerlegt bij een reglementee ring tot het uiterste van geheel zijn leven; en ten tweede dat men het economische leven van een volk kan organiseeren op een zelfde wijze als een onderneming door hare directie wordt georganiseerd. Dat het in Rusland anders geloopen is dan de in 1917 aan het bewind geko men machthebbers verwachten, weten wij allen. De dagbladen lichten ons voort durend in over de hervormingen 5n het Russische economische leven. Wanneer wij desniettemin in een afzon derlijk artikel de aandacht onzer lezers vragen voor hetgeen zich in het land der sovjets afspeelt op het gebied van het economisch leven, doen wij dit, omdat uit die korte berichten niet steeds blijkt, wat de motieven zijn, waarop de invoering dier sociaal-economische hervormingen rusten en wat de eigenlijke strekking der nieuwe maatregelen is. Alles bij elkaar genomen, kan gezegd worden, dat na 1922, na de invoering door Lenin onder den drang van de tot kleine grondbezitters geworden boeren, de organisatie van het Russische economische leven gericht is geweest op het geleidelijke herstel van „kapitalistische" verhoudingen d.w.z. ten eerste herstel van de economi sche zelfverantwoordelijkheid van den bur ger (ieder zorge voor zich zelf); ten 2e herstel van de productie van winst; en ten 3e: herstel van bijzonderen onderne mingsvorm (de particuliere onderneming). Het zal geen betoog behoeven, dat een op een communistische samenleving in- loovertjes, steentjes en kralen opgemaakt, heb ben nog steeds groot succes} Men moderni- ....dat het verschijnsel der werkloosheid zich op slechts één wijze laat bestrijden, namelijk door het goeclkooper maken van de productie.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 5