DAME!>MKIf1DER:CPI1FEaiE 2.00 10.00 3.00 Jjf Magazijn „St. JOZEF" ONTVANGEN WASCHSTELLEN no iEN BOSCH Damesmantels Damesmantels Sportmantets Gebreide Mantels en Man- telcostumes Damesjaponnen Regenmantels Damesblouses Kindermantels Kinderjurken Dameshoeden Klnderhoeden EINDHOVE ^#€3t8Êt©90 Plaatselijk Nieuws Vergadering van het Gecombineerd Col lege van den Bommelerwaard boven den Meidijk van Dinsdag 22 Juni te Zaltbommel. Met den Voorzitter Dijkgraaf H. C. de Jongh, aanwezig alle leden. Notulen na lezing onveranderd vastge steld. Ingekomen van Ged. Staten goedkeuring op de navolgende besluiten van: Gecomb. College tot verleening van f 40 gratificatie Rijksveldwacht Rossum, om de opbrengst verkochte boomen te gebruiken voor buitengewonen aankoop van grint. Gecomb. College tot aankoop van grond, het geven van schadeloosstelling, het ma ken van een berm aan den dijk van de Panoven, het heffen van een extra omslag van f 5 per H.A. en begrootingen van het District. Ook werd goedgekeurd het besluit van den polder Gameren tot verkoop van grond voor den bouw eener woning, onder op merking dat bij ingesteld onderzoek is gebleken, dat ter plaatse aan de Startsteeg reeds woningen door Kip en v. d. Zalm zijn gebouwd, waarvoor geen toestemming door den Dijkstoel is verleend, dus als nog moet worden aangevraagd en onder voorwaarde dat aldaar wegverbreeding plaats vindt. De Dijkgraaf deelt mede, dat bij kas opname is gebleken dat er een pverschot is van f 38052,01van dit bedrag is ten kantore Philips gedeponeerd f 25000, ter wijl in 't bedrag ook voorkomt een voor schot van f 7000. Ingekomen: 1 1 Besluiten van de polders tot verleenen van navolgende gratificatiën: Bommel ge meentepolitie f 20, Rijksveldwacht f 10- Hurwenen Rijksveldwachter Rosa f25;Am- merzoden en Well gemeente-politie f30; Delwijnen f10; Hedel f 10Nederhemert Rijksveldwachter f10; Zuilichem polder bode G. Kanzelaar f 10 en aan A. van Veen, stierenhouder, toelage voor dekstier f 100. Een en ander te voldoen uit on voorzien. Besluit Zuilichem tot het aangaan van een geldleening groot f 1500 ad 5 pCtj. voor kasgeld dienst 1926-'27. Gameren om aan de P.E.M. in erfpacht af te staan 150 vierkante Meter grond tegen vergoeding van f 1 per jaar. Besloten opzending aan Ged. St. ter nadere goedkeuring. Diverse af- en overschrijvingen op pol- derbegrootingen goedgekeurd. Omtrent het geërfdenbesluit van den polder Zuilichem om onderhands voor 6 jaar aan de wed. F. v. Veen te verhuren het visehwater tegen f 25 per jaar is een bezwaarschrift ingediend bij Ged. St. door Fimmer en K. Lobrecht. Ged. St. vragen hierover advies van den Dijkstoel die op daarvoor aangevoerde gronden tot goed keuring van het besluit adviseert. Verzoek van den polder Bruchem om goedkeuring van 't besluit om 't recht van visschen in de Wetering in 2 percee- len te verpachten. Bericht zal worden dat voor dit besluit geen goedkeuring wordt vereischt. Bericht van Ged. Sti. om advies op een adres van den polder Nieuwaal gericht aan de Kroon, om concessie tot heffing van rechten voor den loswal aan de rivier de Waal. Besloten tot gunstig advies. Onderzoek der geloofsbrieven gekozen Hoofdgeërfden v. d. Graft, van Heeswijk, J. A. de Jongh, Waarna tot) toelating wordt besloten. Verbeterde rekening polder Rossum goedgekeurd. Ingekomen polderbegrootingen dienst 1926-'27 goedgekeurd, die van Rossum en Bruchem onder opmerkingen. Ingekomen mutatie poldereigendommen. Voor kennisgeving aangenomen. Voordat de ciering voor de sluis van het stoomgemaal te Aalst in behandeling komt doet de Dijkgraaf namens den Dijk stoel de navolgende mededeeling: Volgens de pers had de heer v. Rappard in de Tweede Kamer gezegd, dat een der Heemraden heeft verklaard, dat tijdens de hoogwaterperiode nooit gevaar is geweest. Later bleek ,dat het Tweede Kamerlid die woorden had gebezigd omdat volgens een verslag in de Tielsche Courant van eene vergadering van het gecombineerd College had gestaan, dat een Heemraad zich alzoo had uitgedrukt. De Dijkstoel verklaart unaniem dat het gezegde van den Heemraad enkel sloeg op het voorstel van basaltverzwaring aan den Dijk te Hurwenen, dewelke door den Dijkstoel trouwens ook om economische redenen werd verdedigd. Zulks blijkt uit het gemelde verslag. De heer v. Rappard heeft blijkbaar die over het hoofd gezien. De heemraden verklaren uitdrukkelijk dat er wel degelijk gevaar is geweest in ieder geval aan den dijk te Zaltbommel bij den panoven, waar een belangrijke wel was ontstaan. De vergadering betuigt haar volle in stemming met deze mededeeling. Komt thans in behandeling de ciering ten behoeve der waterkeeringen aan de inlaatsluis te Aalst. De Dijkgraaf geeft als toelichting dat na herstelling der grondmuren en daarin te maken afsluitingen, 't nooit meer noodig zal zijn om het binnenwater te keeren, de geraamde kosten bedragen f 11000, eventueele vernieuwing der grondvloeren daar niet onder begrepen. Voor de bazaltverzwaring te Hurwenen werd reeds crediet verleend. Nu stfelt de Dijkstoel voor om dit werk, loopende van J de vier heuvels tot de steenfabriek in 2 jaar af te maken, en wel het middendeel j waar de grootste afslag voorkomt, het eerste jaar. Wordt die aangenomen, dan komt er van het crediet een gedeelte vrij voor het werk aan 't stoomgemaal, terwijl de meerkosten uit de gewone middelen bestreden zullen worden. De heer v. Willigen acht uitvoering j van het géheele werk aan den dijk te Hur wenen, met het oog op den afslag ge- wenscht, en zou daarom een leening wil len aangaan. Na eenige bespreking echter gaat deze met het voorstel van den Dijk stoel accoord dat dan met algemeene stem men wordt aangenomen. Uit de nu volgende besprekingen blijkt, nog dat het werk te Aalst in zijn geheel en Wel in eigen beheer wordt uitgevoerd, terwijl de bazaltverhooging te Hurwenen minstens voor de helft zal geschieden. De Voorzitter deelt mede, dat het zet- ten van basalt aan den Maasdijk bijna is j geschied. De ciering voor het werk te Aalst wordt goedgekeurd. Rondvraag. De heer v. Willigen merkt op dat het gesprokene door den heer v. Rappard in de Tweede Kamer door de groote pers is verbreid en zou daarom toejuichen, dat de mededeeling van den Dijkstoel ook in de groote pers werd gepubliceerd. De vergadering betuigt instemming met het gesprokene. De Dijkgraaf brengt daar- j voor dank. Sluiting. (B. Ct.) Openbare vergadering van den Raad der gemeente WERKENDAM, op Woensdag 28 Juni 1926, nm. 7 uur. VoorzitterEdelAchtb. Heer W. Beu kenkamp. Secretarisde WelEd. Heer J. A. Timmermans. Aanwezig: de Heeren C. H. Bogers, C. de Boon, H. Groeneveld, C. Hakkers, P. Holster, J. J. van Oord, J. Visser, i H. Vos en W. de Waard. Afwezig de heer C. van Wijk. Een vacature. De notulen der twee vorige vergade ringen worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is: 1. Mededeelingen. De Voorzitter brengt in herinnering het overlijden van den heer Baggerman en spreekt bij deze deelneming uit over het verlies dat zoowel de Raad als de familie heeft geleden. 2. Ingekomen stukken. a. Voorziening in de vacature ont staan door het overlijden van den heer Baggerman. De heeren de Waard, de Boon en Holster worden aangewezen om de ge loofsbrieven te onderzoeken van het nieuwe raadslid den heer J. H. Vink. Namens de commissie van onderzoek deelt de heer de Waard mede, dat de stukken zijn nagezien en in orde be vonden. b. Een schrijven van den heer A. M. Gussinklo te Glanerbrug, dat hij zijne benoeming als Hoofd der Openb, school in den Biesbosch aanneemt. c. Schrijven van Ged. Staten, waarin zij goedkeuren het in een vorige verga dering genomen besluit tot het aangaan eener geldleening, groot f 10,000, bij de Bank van Ned. Gemeenten. d. Adres van het Curatorium der R.K. Handelsschool te Tilburg om hen een subsidie te verstrekken. Het voorstel van B. en W. is om af wijzend te beschikken. Deze gemeente heeft geen belang bij het onderhoud van die school. Voor deze streek is meer aangewezen de school te Rotterdam. e. Schrijven van den heer G. P. v. d. Broek waarin hij verzoekt om tege moetkoming in de kosten voor het volgen van onderwijs van één schoolgaand kind. Dit kind bezoekt een school te Oosterhout. Dit schrijven wordt gesteld in handen van B. en W. 0.00 7.00 S»*0 prlmadpa art fantasletf.0014>00 10 prima fantesiestof 9*00 7*09 5*00 waarde SS gld m-dtiMi ui i-i^ mousseline en fantasiestof 7*09 9*099*00 lek en gummi, vanaf .ÜOO wolten mousseline, crOpe en katoen 1*90 "1*00 78 99 mtr waarde iS.CO, thans .7.00 8*00 9*00 mousseline en fantaelestof.9*00 1*00 79 Brusselsche modellen 9*004*00 9*009*00 wem »a> w eefeidf JfeOÖ f. Schrijven van Ged. Staten dd. 9 Juni 1926, waarin zij verzoeken eenige wijzigingen te brengen in de begrooting. Aan dit verzoek zal worden voldaan. 3. Wijziging gemeentebegrooting 1925. Het voorstel van B. en W. tot af- en overschrijving van enkele posten der begrooting 1925 wordt goedgekeurd. 4. Vaststelling verordening ex-art. 178 der gemeentewet. De volgende ver ordeningen worden ingetrokken a. die ter bestrijding van drankmis bruik bij de mobilisatie, vastgesteld 4 December 1915 b. die ter voorkoming van drankge bruik door jeugdige personen, vastgesteld 15 Maart 1917. De volgende verordeningen worden vastgesteld a. die volgens art. 1 der Woningwet, vastgesteld 17 November 1904 b. die ter voorziening van drinkwa tergebruik, vastgesteld 19 December 1916 c. de verordening op de maximum snelheid, vastgesteld 24 Mei .1924; d. de Politie-verordening, vastgesteld 19 Januari 1926; ■41H- v,vt- een groote zending der nieuwste ifllP1 tegen veel verlaagde prijzen. in engelsche theepotten hebben wij een speciale aanbieding. <K4- e. de verordening tot wijziging der Politie-verordening, vastgesteld 14 Mei 1926. 5. Benoeming leden van stembureaux. Voor stembureau no. 1 werden be noemd Als Voorzitter de heer C. H. Bogers; als leden de heeren W. de Waard en C. Hakkers. Als plaatsvervangende leden de heeren H. Groeneveld, H. Vos en J. A. Timmermans. Voor stembureau no. 2 werden be noemd Als Voorzitter de heer J. J. v. Oord als leden de heeren B. Holster en J. Visser. Als plaatsvervangende leden de heeren J. H. Vink en A. Knoot. Voor het hoofdstembureau werden benoemd Als Voorzitter de heer Burgemeester en als leden de het ren C. H. Bogers, W. de Waard, J. A. Timmermans en C. Hakkers. Als plaatsvervangende leden de heeren C. de Boon, H. Groeneveld en J. Bottenberg. Rondvraag. De heer Visser verzoekt spoedig te beginnen met het schoonmaken van de Binnenhaven en de Kasloot, mede in verband met de groote werkeloosheid die er in onze gemeente heerscht. de Waard. Als die haven nu werkelijk schoongemaakt wordt, kan het dan niet beter gebeuren zooals het vorig jaar geschied is, al moet het dan wat meer kosten. B. en W. worden gemachtigd om, in dien het noodig is de haven en de Ka- sloot schoon te laten maken. De heer de Waard brengt in het mid den dat hij gehoord heeft dat de gem.- veldwachter naar een andere plaats ge solliciteerd heeft en zegt dat het hem zou spijten als hij wegging en vraagt of B. en W. hiervan al iets bekend is. Voorzitter. Ja, hij heeft gesolliciteerd naar een betrekking die aanmerkelijk beter is. de Waard. Stellen B. en W. er prijs op hem hier te houden en meer te geven Ter bespreking hiervan gaat de Raad over in geheime zitting. Na heiopening vraagt de heer Holster, hoe het er bij staat met de regeling van de veerboot. Volgens den Voorzitter zijn er al be sprekingen gevoerd. Verschillende brieven zijn ingekomen, o.a. van de K. N. A. C. en de A. N. W. B. De heer Groeneveld vraagt, hoe het staat met den bouw van de boot. De Voorzitter zegt, dat deze goed op schiet en dat de eerste afbetaling heeft plaats gehad. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de openbare verga dering. ZALTBOMMEL. Door den Dykstoel van den Bommelerwaard boven den Meidijk werd heden aanbesteedhet aanbrengen van een berm aan de binnenzijde van den dyk te Zaltbommel bij den Panoven. Raming f 5500. Ingeleverd 10 biljetten. C. v. Hees, Utrecht, f 9870. P. G. de Jong, Sleeuwijk, f7315.— W. Stigter Pz., Berg-Ambacht, f 7230 C. H. v. Dam en Ph. Henze, Eist, f6323. G. v. Harten, Ammersiol, f5925. P. v. Oort, Raamsdonk, f 5880.— C. v. Keelen, Hardir.xveld, f 5840, W. Boon, Beusichem, f5218.— J. F. Schoufelen, Apeldoorn, f4978 H. G. v. Meer, Oosterhout, f4584 Den laagsten inschrijver gegund. Veiling van 22 Juni. Aardbeien 1221 ct. per pond Roode bessen 2432 Kersen 25—42 K.G. Eerstelingen 6 t> BRUCHEM. In het polderdistrict Bom melerwaard boven den Meidyk zijn door Gedep. Staten benoemd tot poldermeester in den dorpspolder L. van Rhee, alhier; J. G. van Aalst te Hurwenen A. M. Slegh te Kerkwyk G. van Leeuwen Jzn. te NieuwaalE. M. Smits te Nederhemert. VROON DREESMANN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 10