Ifer (iantonsereclit Heiisden Plaatselijk Nieuws H.E. LANDBOUWERS! Het maaiseizoen breekt aan ZEISWETSTEENEN en VIJLEN, Firma JOHAN SMULDERS, R echtzaken. Marktberichten. Auierikaansclie Carborundum- en Aloïlte- Vragen op rechtskundig gebied gend is, Toch meenden verscheidene leden, dat het geratificeerd moest worden om de resultaten voor Land- en Tuinbouw Maar tevreden was men lang niet. POLITICUS. Strafzitting van het Kantongerecht te HEUSDEN op Vrijdag 18 Juni 1926. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Ommeren; Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Jhr. Mr. J. Twiss Quarles v. Ufford; Griffier: Mr. W. Ruitinga. Eene zitting met rnim 60 zaken, waar van 4 kinderzaken. In de in de vorige zitting uitgestelde kinderzaak tegen P. A. K. en W. D. bei den te Dussen, aan wien ten laste werd gelegd dat zij pogingen zouden hebben gedaan om het voor de kar gespannen paard van D. Nederveen te doen schrikken, wordt gehoord de rijksveldwachter The- visse. 't Resultaat is dat P. A. K. wordt veroordeeld tot f 3 boete of 1 week tucht school en W. B. tot een tuchtschoolstraf van ééne maand met een proeftijd van één jaar. i De zaak contra C. B. chauffeur te Wijk was de vorige maal uitgesteld om nu als nog te hooren den verbalisant, den wacht meester Rooms. De marechaussée Hoog lander had op de vorige zitting verklaard dat verdachte bij de bekeuring brutaal en sarcastisch was geweest en zulks wordt nu bevestigd door wachtmeester Rooms. Verdachte had met zijn autobus gereden zonder goedkeuringsbewijs, terwijl in de bus voorts geen gewaarmerkte afdruk van de dienstregeling was opgehangen. De Kan tonrechter zei, dat verdachte maar eens af moet leeren om onaangenaam tegen de politie op te treden. Zijn Edelachtbare zegt te willen dat de politie tegen het publiek beleefd is, maar wederkeerig wil hij dat de politie door het publiek niet onaangenaam wordt bejegend. Is de po litie onwelwillend dan kan men zich bij hem vervoegen en zal hij het noodige onderzoek wel doen instellen. Verdachte krijgt nu voor het eerste feit f 10 boete of 5 dagen naar een plaats, waarvoor hij geen goedkeuringsbewijs noodig heeft en voor het tweede f 1 boete subsidiair 1 dag hechtenis. i A. v. S. visscher te Woudrichem had op 8 Mei j.l. op den openbaren weg, Hoogen Merwededijk, vijf brasems, een meun en een snoek vervoerd, zulks in gesloten tijd. i Kantonrechter: Wist je niet dat het ge sloten tijd was. VerdachteNeen Edelachtbare. Kantonrechter: En waarom gooide je dan den zak weg, waarin de visschen waren geborgen ,toen je de marechaussée in de gaten kreeg. Verdachte: Van den snoek wist ik het wel. I j I Kantonrechter: Pas op hoor, niet liegen, want dan maak je de zaak voor je zelf heel wat slechter. Ik zal jou nu eens wat zeggen: Je moet eens koopen een Vissche- rijwet en de noodige reglementen endaar- in ga 'je met buitengewone ijver studee- ren en als je een en ander dan goed kent, dan open je van den winter een cursus voor je collega's te Woudrichem; je doet dan een menschlievend werk, want dan komen alle Woudrichemsche visschers gron dig op de hoogte van wat mag en wat niet mag. Nu krijg je van me f T boete of 1 dag. H. G., landbouwer te Almkerk was rij dende op zijn rijwiel, terwijl hij een em mer, gevuld met carbolineum in zijn hand had. Hij reed den hoek Buitenka-Nieuwen- dijk om zonder bellen. Van den tegenover- gestelden kant kwam het negen-jarig zoon- je van A. de Later hard aangeloopen. Ge volg was een botsing en van deze was weer het gevolg dat de inhoud van den emmer op de kleeding van de Later's stamhouder terecht kwam. De Later had aan verdachte f 5 voor schadevergoeidng gevraagd, maar verdachte had geweigerd ze te betalen. Kantonrechter: Wil je nu de vijf gul den nog betalen. Verdachte: Es 't mot dan za'k het doen. Kantonrechter: Van moeten is geen spra ke, maar 't is niet meer dan billijk' dat je het doet en als je 't niet doet vind ik het Kantonrechter: Voor vandaag krijg je je getuigengeld. S. de LaterDan is 't best. Kantonrechter: Ik beschouw nu de zaak in zoover afgedaan dat verdachte zijn vijf gulden bij jou brengt en als hij ze gebracht heeft, dan schrijf je me dat maar op een briefkaartje en dan weet ik het wel. Vonnis geef ik dan pas over 14 dagen, want ik moet daarbij rekening hou den of verdachte voor dien tijd heeft be taald of niet. K D. I. landbouwer te de Werken had 6 of 7 eenden laten loopen op het land van C. A. de Heus, die daarvan aangifte bij de politie deed. Kantonrechter: Zeker weer een buren- kwestie, want een burenkwestie lost zich altijd op in kippen of eenden. Getuige C. A. de Hens: Wij zeggen n/ks tegen mekaar, mèr 't zit 'm in de vrouwen. Kantonrechter: Ja jongen, vrouwen is gevaarlijk goedje, dat zie je al weer. Maar hoeveel schade heb je gehad? Getuige de Heus: Nog niks, mèr ik wou 't net veurkommen. Kantonrechter: Je weet nu eenmaal dat ik er niets van moet hebben om die on gelukkige burenruzietjes uit te maken. Maak die dingen zelf aan een eind dat is veel verstandiger. Ik geef verdachte nu f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. H. C. K., landbouwer en bijbelcolporteur te Wijk had een paard los en onbeheerd laten staan op de Bossche Steeg onder Wijk. Verdachte: Mijn buurvrouw, die abnor maal is, had de marechaussée gewaar schuwd. Kantonrechter: Dus weer een burenkwes tie, die zich nu niet oplost in kippen of eenden, maar in paarden, 't Wordt steeds fraaier. Verdachte: Ja maar mijn buurvrouw is abnormaal en dat is de oorzaak van alles. Kantonrechter: Maar in elk geval moet jij er toch voor zorgen dat je paard niet in het gras van een ander komt. Zulks kan men toch van een normaal mensch ver wachten. Ik heb je hier al eens meer gehad voor hetzelfde feit, en dat verveelt me wel een beetje. Maar enfin, 'tis nu een buren kwestie en daarom krijg je nu nog f 2 of 1 dag van me (en laat ik je daarbij den raad geven om je met die abnormale juffrouw zooals je haar noemt, maar zoo min mo gelijk te bemoeien, 't Loopt tusschen jull/e toch altijd uit op katjesspul. D. P. V. te Woudrichem was op keu ringsdag op de openbare straat te Wou drichem dronken geweest en had toen de openbare orde verstoord. Verdachte bekent. Kantonrechter: Ik heb naar jou geïnfor meerd en gelukkig voor je heb ik geen slechte inlichtingen gekregen. Ik zal je er nu nog met f 3.00 boete of 2 dagen hech tenis laten afkomen, maar ik raad je ten sterkste aan zulke domme dingen nooit weer te doen. G. v. O. arbeider te Heusden, was op 8 Mei j.l. weer eens stevig dronken ge weest. Als excuus voerde verdachte aah dat het kermis was. De Kantonrechter zei, dat verdachte, die vroeger dikwijls boven zijn bier was, zich de laatste jaren goed heeft gehouden en dat 't hem zou spijten als 't nu weer ver keerd zou gaan. Bij wijze van waarschu wing, aldus de Kantonrechter, zal ik je nu nog een lichte straf geven, n.l. f 3,00 of 2 dagen, omdat het kermis was, maar pas op voor het vervolg. Met van vreugde stralend gezicht en de verzekering gevende dat hij' het niet hooger op zou „zuken", en voortaan goed zou oppassen, verdween verdachte stie- kum onder het publiek. BOMMELERWAARD. In de vergade ring van het Gecombineerd College van den 'Bommelerwaard boven den Meidjjk van 22 Juni 1926 deed de Dijkgraaf namens den Djjkstoel de volgende mededeeling. Volgens de pers had de heer Van Rappard in de Tweede Kamer gezegd, dat een der Heemraden heeft verklaard dat tijdens de hoogwaterperiode nooit gevaar is geweest. Later bleek, dat het Tweede Kamerlid die woorden had gebezigd, omdat, volgens nvi vuti ui ais jt ""«a»v nv-i verslag in de Tielsche Courant van wel met de straf. Jij en 't zoontie van i 1 eene vergadering van het Gecombineerd College bad gestaan dat een Heemraad zich alzoo had uitgedrukt. De Djjkstoel verklaart unaniem dat het1 gezegde van den Heemraad enkel sloeg op het voorste] van basaltverzwaring aan den djjk te Hurwenen, dewelke door den Dyk- stoel trouwens ook om economische redenen werd verdedigd. Zulks bljjkt duidelijk uit het gemelde verslag. De heer Van Rappard heeft blykbaar dit over het hoofd gezien. De Heemraden verklaren uitdrukkelijk dat er wel degelijk gevaar is geweest in ieder geval aan den dijk te Zaltbommel by den Panoven, waar een belangrijke wel was ontstaan. Na deze mededeeling besluit het Ge combineerd College, op voorstel van den Hoofdgeërfde M. P. van Willigen te Rossum deze verklaring bekend te maken in de de Later hebt allebei schuld, want jij hebt in ieder geval niet gebeld op den hoek, waar huizen het uitzicht belemmer den. Wil je nu nog betalen of niet? Verdachte: Mot het? Kantonrechter: Ik zei reeds, het be hoeft niet, maar doe je het niet dan zal je straf heel wat zwaarder zijn. Verdachte: Dan za'k 'tmèr doen. Kantonrechter: Vooruit dan, waar is hef geld. Verdachte: 'k Heb het niet bij me, mèr 'k zal wel betalen. S. de Later: Maar 'k wil nou f 10hebben. Kantonrechter: Dat is niet netjes van jou. Eerst vraag je f 5 en nu je ziet dat ik je help om die f5 los te krijgen, nu vraag je meer. Zoo'n handelwijs kan niet door den beugel en ik noem haar min derwaardig. S. de Later: Ja maar Edelachtbare, ik wou die andere vijf gulden hebben voor verlet van vandaag. groote Pers, welke ook heeft opgenomen de redevoering van den heer Van Rappard. Gemelde Hoofdgeërfde keurde ten sterkste af dat de heer Van Rappard zijn Tweede Kamerlidmaatschap misbruikt om eene dergelijke redevoering te houden. BRAKEL. De heer G. v. Dalen slaagde Maandag j.l. voor het eindexamen Gym nasium te Tiel. EETHEN. Onze vroegere dorpsgenoot de heer L. den Dunnen, rijksklerk der Dir. Bel. enz. te Waalwijk, slaagde te *s Gravenhage voor het examen van ad junct Commies. HAARSTEEG. Begunstigd door een ide aal voetbalweertje, had Zondag j.l. de opening plaats van het voetbalterrein der onlangs opgerichte voetbalvereen. H.V.V. Eene Quick-Combinatie uit Waalwijk had zich direct bereid verklaard eene propa- gandawedstrijd tegen H.V.V. 1 te komen spelen, terwijl het bestuur zich tevens de medewerking der plaatselijke Harmonie St. Cecilia, Directeur de heer A. Houët, ver zekerd had, welke door hare tegenwoor digheid, dezen dag tot een waar succes heeft gemaakt. Nadat onder vroolijke tonen der muziek naar het terrein was gemarcheerd, en waar reeds een gezellige drukte heerschte nam ongeveer 5 uur de wedstrijd een aan vang. Alvorens af te trappen werd door den captain der Quick-Combinatie een mooi bloemstuk aangeboden, hetwelk door den Voorzitter van H.V.V. de heer Joes v. d. Dobbelsteen onder dankzegging werd aan vaard en waarbij tevens een opwekkend woord werd gesproken tot beide ploegen en de verwachting werd uitgesproken dat de goede verstandhouding met „Quick" bestendigd mocht blijven. De wedstrijd had een aangenaam ver loop en werd door de meeredere rou tine der Quickspelers door dezen gewon nen met 1—0. Toch gaf H.V.V. aardig par tij en belooft dit elftal heel wat voor de toekomst. Een voor Haarsteeg record-aantal toe schouwers woonde den wedstrijd bij, ter wijl ieder ,naar vermogen, een kleinig heid offerde tot steun der vereeniging en verschillende Donateurs en Honoraire le den werden ingeschreven. Na afloop werd naar het clublocaal, gevestigd bij den heer M. Achten terug- gemarcheerd en liet hier de Harmonie zich nog eens hooren, waarna de uitreiking van een herinneringsmedaille, welwillend beschikbaar gesteld door den heer C. de Kemp te Heusden, plaats had en men nog gezellig eenigen tijd bleef verpoozen. Zoo heeft deze propagandadag dan een uitermate gunstig verloop gehad en zal nog lang in het geheugen blijven van allen, die daartoe hebben medegewerkt en aan wie hierdoor dank wordt ge-< zegd, niet te vergeten de plaatselijke po litie, die uitstekend heeft medegewerkt om de regeling op terrein en daarbuiten te vergemakkelijken. Resten wij nog te zeggen dat aan bo vengenoemde wedstrijd een match voor afging tusschen H.V.V. 2—Juliana 2 Heus den, welke door H.V.V. 2 met 3—2 werd gewonnen. Een mooie prestatie voor het 2e elftal, waaronder verschillende veelbe lovende spelers schuilen. NIEUWENDIJK. Deze week werden voor de Nieuwendijksche Eiervereen. ver zonden naar de Rotterdamsche Comsumptie- veiling 10417 eieren. Men besteedde voor groote kipeieren f5.40, kleine f4 25, eendeneieren f5.10, ganzeneieren f 12. kalkoeneieren f9.Alles per 100 stuks. Dat hier ook wel groote aardbeien geplukt worden, bleek deze week in den tuin van den heer C., die een aardbei plukte van ruina 1 ons zwaar. RAAMSDONKSVEER. Tot Predikant bij de Ger. Kerk alhier, werd beroepen de Eerw. Heer Allaart, Candidaat tot den H. Dienst te Oegstgeest. VLIJMEN. De Burgemeester dezer gem., de heer G. R. van de Ven, is by besluit van het Provinciaal Central Stembureau benoemd tot Lid van de Staten onzer Provincie. WELL. De commissie, in wier handen zijn gesteld de inlichtingen op het adres van P. S. Lankhaar te Well, gemeente Ammerzoden, gewezen militaire wachter van de voormalige stelling van Heusden, houdende verzoek om rechtsherstel, dan wel plaatsing in een betrekking of toeken ning van wachtgeld, stelt de Tweede Ka mer voor om, onder dankzegging aan den Minister voor de verstrekte inlichtin gen, ten aanzien van dit adres over te gaan tot de orde van den dag. 11 Zoekt Uw voordeel en gebruikt voor Uwe seizen en maaimachines die onmiddellijk scherp maken en onverslijtbaar zijn. Vnghteratraat 33 s HEKTOGENBOSCH Telefoon 659 Mi ouderde en andere wonden, open beenen, brand, steenpuisten, bloedvin nen, negenoogen, aangezichtspuistjes enz. enz., geneest men met de Op rechte Winsnmer Zalf. Prys per bus f 0.75. Verkrygbaar by Apoth. en Drog. EEN SYMPATHIEKE WEDSTRIJD. Amerika is ons en andere landen voor gegaan bij het instellen van een zeer bij zonderen wedstryd, welke van nu af elk jaar gehouden zal worden. Men heeft n.l. een prijs uitgeloofd voor den boer of boe renarbeider, die het mooiste koren ver bouwde op vier verschillende akkers. De deelname voor dezen eersten wedstrijd was zeer groot. Honderden boeren en een kleine duizend arbeiders hebben zich op hun velden kranig geweerd. De prys werd echter uitgereikt aan den 17-jarigen WILLIAM BOLAND, die op acht verschillende akkers koren ver bouwd had en in elk district het mooiste resultaat verkreeg. Als reclamant voor de Ryksinkomsten- belasting, ben ik geweest by den Raad van beroep te Tilburg. De Raad van beroep heeft vermoedelijk, opzettelijk, een onjuiste becijfering genomen, om reclamant daardoor in het ongeljjk te stellen, meer andere grievende dingen komen in het uit treksel van kennisgeving voor. Tot wien heb ik my daarvoor te wenden om die onbillijkheden uit den weg te krijgen en mijn recht gehandhaafd te zien B. G. De Minister op grond van van Financiën is bevoegd dwaling of verschoonbaar verzuim, kwijtschelding of vermindering van den aanslag te verleenen. Op andere gronden kan de Minister geen kwijtschelding of vermindering geven en zult ge U neer moeten leggen by de uitspraak van den Raad van Beroep. In deze gemeente woont een weduw naar met bij zich in huis eene meerder jarige dochter, die een onecht kind heeft. Mag de vader nu zyn dochter en het kind uit zyn huis zetten en zoo ja, moet hjj dan zyn dochter en haar kind al dan niet onderhouden G. W. De vader heeft absoluut het recht om zyn dochter en haar kind de deur te wyzen. Echter is hjj wel verplicht zyn dochter te onderhouden, zoo hjj daartoe in staat is. Met het onechte kind heeft hij niets te maken, tenzjj het door de moeder is erkend. Een der muren van het huis van myn buurman staat juist op de grensscheiding van myn perceel en mijn bouwland. Nu wil hjj den muur wat byvoegen, maar hij kan dat niet doen zonder op mijn land te komen, hetgeen ik niet wil hebben. Moet ik hem nu toch toelaten op mjjn land A. B. U behoeft uw buurman niet op uw land toe te laten om den muur te kunnen voegen. POLITIERECHTBANK 's BOSCH. Uitspraken. A. B., naaimachinehandelaar Waspik, diefstal f25 of 14 dgh.A. D koopman, Kaatsheuvel, mishandeling f5, of 5 dgh, BOSSCHE RECHTBANK. ARM BRUINTJE! J. v. K., landbouwer te Wjjk, was door den kantonrechter veroordeeld tot f 15 boete subs, hechtenisstraf wegens het noode- loos kwellen van een dier. Zjjn paard had een open wonde en al schuurde het gareel er tegen, toch moest bruintje maar voort. De boer was van zijn vonnis in hooger beroep gegaan, doch hij treeg bjj de rechtbank nu op request. De eisch luidde bevestigiog van het von nis. MISLUKTE LIST. Een vrouwtje te Waspik had een naai machine gekocht op afbetaling. Ze was met de termijnbetaling al f 5 over de helft teen en was nog f 30 schuldig. En ze begon toen wat te treuzelen want de werkloosheid bracht haar wèl zorgen maat' géén centen in 't beursje. De leverancier van de naaimachine, A. P, B. te Waspik iwam manen en de vrouw deed hem toen de mededeeling, dat haar mansvolk Maan- g werk had en dan zou ze betalen. Doch B. was met die boodschap niet tevreden. Toen de vrouw afwezig was kwam hij per auto om de naaimachine terug te halen. Hij vroeg aan de kinde ren waar moeder was en terwjj! dë moe der geroepen werd, zette hij de machine in den wagen en ging er mee vandoor. Wagens diefstal moest hjj nu terecht staan. Hjj zocht een uitvlucht door te zeggen, dat hij gekomen was om de naaimachine te halen voor een reparatie. Alles samen wel listig, doch 't hielp hem niets. Eu hjj had er nog wel een advocaat voor bekostigd 1 De eisch wegens diefstal der naaima chine luidde 140 boete. De uitspraak luidde f25 boete. »Huisgezin.« 's BOSCH, 23 Juni. Op de markt van heden werden aangevoerd 2038 stuks. 707 stuks hoornvee, 1099 biggen, 102 zeugen, 42 schapen lammeren, 68 kalveren. De prjjzen waren als volgt: Kalfkoeien f 265 f 420, kalfvaarzen f 250 a f 380, magere ossen en koeien f 130 f 230, vette ossen en koeien le kw. 51 2e kw. 45 ct. p. p., pinken f 85 f 145, zeugen f 110 f155, biggen f 3.25 f 3.50 p. w, schapen f 16 A f 28, lammeren f 7 a f 13; Aanvoer redelijk, handel traag met lage prijzen. GOR1NCHEM, 21 Juni. Op de veemarkt waren aangevoerd 206 runderen, 7 nuch tere kalveren, 185 overloopers, 774 biggen 223 schapen lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 425f 500 melkkoeien f 300f 350 kalfvaarzen f 200f 260 guiste vaarzen f 160—-f 190 pinken f 110 f 150 graskalveren f f nuchtere kalveren f 20f 28, overloopers f 30f 45, biggen f 20f30, schapen f f lammeren f 15f 25. ROTTERDAM, 22 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 151 paarden, 51 veulens, 902 magere runderen, 856 vette runderen, 239 vette kalveren, 540 nuchtere kalveren, graskalveren, 81 schapen of lammeren, 228 biggen, 9 bok ken of geiten, 18 overloopers. Prjjzen per stuk van mager vee: melk" koeien f 300485, kalfkoeien f 300 485, stieren f130450, pinken f100 150, graskalveren f vaarzen f170235, paarden f200325, slacht* paarden f 100200, hitten f125200, veulens f50120, biggen f 1726 biggen per week f 2.75f 3.00, overloopers f 25 40, fok-nuehtere kalveren f 1525, slacht- nuchtere kalveren f8—12,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 6