Plaatselijk Nieuws. tv. Besloten wordt aan den Bjjenhou- dersbond te Eethen een bjjdrage te geven van f10.alsmede een bedrag van ten hoogsten f10.beschikbaar te stellen voor eventueele lezingen over bjjenteelt. een opkooper om den geheelen inboedel van de villa, waarvan de bewoners afwe zig waren, te verkoopen. o - BIJEN EN FRUITTEELT. Eenige perzikenkweekers te Naaldwijk hebben dit jaar proeven genomen met het houden van bijen ter bevordering van de vruchtzetting in de perzikenkassen. Deze proeven zijn werkelijk schitterend geslaagd. Van verscheidene kweekers ver namen wij, dat de vruchtzetting zeer veel beter is geweest, dan vroeger ooit bij hen het geval is geweest. Voor de zooveelste maal is dus weder bewezen, welk een gunstigen invloed de bijen op de fruitteelt kunnen uitoefenen. O BRAND. Vrijdagnacht ontstond door het omvallen van een nachtpitje brand ten huize van den varkenshandelaar W. Het bed, waarin het echtpaar W. sliep, vatte vlam en W. kreeg ernstige brandwonden aan borst en gezicht. Het vuur werd men tijdig mee ster. Alleen het bed verbrandde totaal. Tengevolge van het in brand geraken bij het smelten van was en terpentijn, werd een 18-jarige dienstbode te Sneek zoodanig met brandwonden overdekt, dat zij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. o STOPGEZET. Te Wolvega zijn twee van de drie exportslagerijen, van de firma Lezer en van de firma Mendels en Slager, tenge volge van het invoerverbod van versch vleesch in Engeland stopgezet. o BROEDEN IN EEN KLOMP. Te Dinxperlo kocht de vorige week de landbouwer G. J. C. een paar klompen en zette deze om te drogen onder een afdak. Toen hij ze dezer dagen wilde aantrekken, vond hij dat een vink in de klomp bezig was vier eitjes uit te broeden. Voorloopig zal de man maar andere klompen aantrek ken, tot de vogeltjes een betere woon plaats zullen hebben gevonden. O DIEFSTAL VAN VEE UIT DE WEIDE. De rechtbank te Winschoten heeft ver oordeeld Geert Z. 42 jaar, koopman te Veelerveen, gem. Bellingwoude, wegens diefstal van twee lammeren uit de weide van Hendrik Bakker te Vlachtwedder— veldhuis, gem. Vlachtwedde, tot twee jaren gevangenissstraf. De eisch was ook twee jaren gevange nisstraf. —o RUMOERIGE RAADSVERGADERING. In de Vrijdagavond gehouden Raadsver gadering te Grave werd door den heer Bouman voorgesteld in hooger beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van Ged. St. tot opheffing der schorsing van de vier raadsleden. Na heftig debat werd besloten dit punt aan het einde der agenda te behandelen. Zoover kwam het echter niet, want bij het eerstvolgend punt betreffende admini stratie der armenfondsen, ontaardde de discussie in een formeele scheldpartij, waarna de waarnemend voorzitter, wet houder Jacob, de vergadering sloot. o— VAN KAZERNE TOT ABATTOIR? Bij het Delftsche gemeentebestuur be staan plannen om de karzerne, welke het volgend jaar wegens opheffing van het garnizoen ledig komt te staan, in te doen richten als abbatoir. o DE KUNST VAN VERKOOPEN IN AMERIKA. Het is bekend dat de kunst van ver koopen in Amerika een hooge trap van ontwikkeling heeft bereikt. Men is er daar toe igedwongen, omdat de geweldige pro ducties van de groote fabrieken verkocht moeten worden. De Amerikanen hebben het verkoopen tot een wetenschap gemaakt, die volgens vaste ^principes onderwezen wordt. De Chevrolet-fabrieken hebben thans een cursus geopend voor 17000 Chevrolet-ver- koopers, waarvan het doel is dezen te lee- ren op welke wijze zij met het meeste succes automobielen kunnen verkoopen. Tot nog toe wordt de verkooper alleen in de praktijk gevormd, maar de ondervinding is een dure leermeesteres. Het is gebleken dat het veel voordeeliger is om de midde len na te gaan waarmee de succesvolle verkoopers slagen en daaruit een theorie op te bouwen, waarvan iedere verkooper kan profiteeren. Deze cursus wordt op zeer grondige wijze gegeven en aan het slot worden schriftelijke examens gehou den. o— ZWIJNTJESJAGERS. In den laatsten tijd komt het herhaalde lijk voor dat in West-Brabant dan in de eene en een volgenden keer weer in een andere plaats rijwielen worden ontvreemd. Een sterk staaltje van rijwieldiefstallen had in den nacht van Woensdag op Don derdag weer plaats. Er werden n.l. bij een bewoner van den Wouwschen weg te Roosendaal uit een schuurtje, twee hee renrijwielen ontvreemd, waarmede men zich uit de voeten heeft gemaakt, blijkbaar in de richting van Kruisland. Onder Kruisland n.l. werd tegen den morgen een der fietsen een goed on derhouden „Burgers" teruggevonden in een sloot echter met leeggeloopen band. Evenwel werd tevens ontdekt dat te Kruis land ter hoogte waar ongeveer de „Bur gers'- werd teruggevonden, uit de timmer manswerkplaats van zekeren Bwijzen een nog bijna nieuw rijwiel was gestolen. De dieven hadden dus blijkbaar onder weg bandenpech gehad, welke moeilijk heid werd overwonnen met even een in- braakje in den timmermanswinkel, waar men schijnbaar wist, dat daar nog een goed karretje te kapen was. De politie heeft de zaak in onderzoek. Verlaagde tarieven bij de spoorwegen. Op 1 Juli a.s. treden op de Nederl. Spoorwegen nieuwe tarieven in werking, waarbij de vrachtprijzen voor reizigers en bagage, alsmede die voor ijl- en vracht goederen, belangrijk zjjn verlaagd. Behalve deze verlaging zijn nog ver schillende maatregelen getroffen voor vlug vervoer en ter voorkoming van beschadiging der goederen. Bijzondere aandacht wordt nog gevestigd op de zeer goedkoope prjjzen voor gezel schapsbiljetten van 10 of meer personen, dewelke iedereen kan bekomen. Hiervan is de prijs b.v. van DrunenHeusden naar Amsterdam en terug2e klasse f 4.74, 3e klasse f 3.33, Rotterdam f 3 50 en f 2.45, Dordrecht f 2 50 en 1.75, Nijmegen f2.80 en f 1.96 per persoon. Gezelschapbiljetten voor schoolkinderen en dergelijke, is de prijs naar b.v. Rotter dam en terug f0.98, den Haag f 1.30 per kind enz. Nadere inlichtingen zjjn te bekomen op het station Drunen—-Heusden, ook omtrent het groote belang by verzending Van 15 ton tegelyk op een wagen. Zie verder strooibiljetten HEUSDEN. Zaterdagavond had de in schrijving plaats van het timmerwerk voor het a.s. festival dat op 20, 21 en 22 Juli vanwege den Bond van Muziek- en Zang- gezelschappen alhier wordt gehouden. Er werden 3 biljetten ingeleverd. Aangezien echter geen der inschrijvers geljjk of be neden de begrooting was, werden de werk zaarnheden opgedragen aan den aannemer C. Honcoop tè Veen, die de begrooting had gemaakt. Het festival beloofd luisterend te worden, voor den 2den dag hebben verschillende vereenigingen buiten den bond ingeschreven, o a. de Gemengde Zangvereeniging »Cres- cendo* uit 's Bosch, sterk 75 leden. Behalve dat ouder deze vereenigen buiten den Bond eenige geldprijzen zullen worden verloot, ontvangen zjj een herinneringsme daille. Eenige ingezetenen stelden reeds voor dit doel een medaille beschikbaar, die natuurlijk door het comité dankbaar werden aanvaard. Zoodag speelde »Juliana I* een wedstrijd tegen de »V.V. Zaltbommel« welke met een 71 overwinning voor Zalibommel eindigde. Ofschoon de aJuliana-speiers* zeer goed werk hebben geleverd, vooral in de eerste helft, was het onmögeljjk vol te houden tegen een zoo sterk elftal waaraan zelfs 2e klas spelers stonden. Het verwondert ons dan ook eenigzins dat xZaltbommel* met deze spelers tegen een pasbeginnend elftal is opgekomen. Al is deze wedstryd met een hoog cjjfer verloren, wat »spel« betreft gaat »Juliana« zeer zeker vooruit. Het tweede elftal »Juliana* speelde een wedstrijd tegen xJuliana IIU uit Baardwjjk welke met een 10 overwinning voor Juliana* eindigde. Ook dit was een heel aardige wedstryd, waarin beide elftallen ongeveer even sterk Stonden. Zondag was het 75 jaren geleden, dat in deze parochie een afdeeling werd opgericht van het Genootschap der H. Kindsheid. Om dit feestelyk te herdenken was door den H E. heer Deken met mede werking van de Eerw. Zusters en Zelatricen een optocht georganiseerd, die na het plechtig Lof om circa vier uren, begeleid door de Fanfare der H. Familie een om gang deed door de voornaamste straten der bevlagde stad. Gezegd moet worden dat deze alle vorigen verre overtrof en dat hij dan ook heel wat bekijks had, ook van buiten, vanwaar tal rijke bezoekers waren komen opdagen. Van de werf der firma de Haan Oerlemans te Heusden, werd heden met goed gevolg te water gelaten, het stalen Dordmund-Eemskanaalschip genaamd Jo hanna* gebouwd voor Duitsche rekening. De hoofdafmetingen van het schip zijn lang 67 M. breed 8.20 M. en hol 2 31 M. terwijl het laadvermogen ruim 900 Ton bedraagt. Op het voordek ia een Deutz Motor geplaatst voor het snel heffen der ankers. Op de vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een Rijnschip groot 1000 Tons, eveneens voor Duitsche rekening. ANDEL. De Chr. Zangvereeniging »Sur- sum Cordac behaalde op het concours te Dordrecht in de Afdeeling Uitmuntendheid met 293 punten een tweeden Prjjs. Mej. Jo. Kalis, leerlinge van de Chr. Kweekschool voor Onderwjjzers te Gorinchem slaagde Donderdag j.l. aldaar voor Onderwyzeres. De verpachting van 23 perceelen grasgewas vanwege da gemeente voor het seizoen 1926 heeft opgebracht de som van ruim f 3300. De slager G. B. alhier had dezer dagen het ongeluk by het aanslaan van de motor van zjjn vrachtauto zjjn pols te breken. ALMKERK. A.s. Donderdag 1 Juli hoopt de Herv. Jong. dochterver. >Arbeid Adelt* alhier een reisje naar Njjmegen en Omstreken, te maken terwijl op 30 Juni de Gerf. Jong. dochtersver. n'tMosterzaadjec een uitstapje hoopt te doen naar Arnhem en omgeving. De collecte gehouden in de Gerf. kerk, ten bate voor de Zending bracht op ruim f 50.Terwijl tevens een gift van f 40.werd gecollecteerd voor de kerk. Mej. A. M. Egberts dochter van onze vroegere Burgemeester, slaagde in de afgeloopen week te Gorinchem voor examen onderwijzeres Beroepen toezegging bjj de Herv. Gemeente te Uitwjjk (Gem. Almkerk) Cand. R. J' D. Beerenkamp van Leider dorp. J.l. Zaterdagavond gat het Mannen koor xExcelsior* met medewerking van het fanfare corps »Kunst na Strjjd* van Oudendijk alhier, een in alle deelen goed geslaagd concert. Vele muziekliefhebbers waren van verre gekomen om deze ver eenigingen te hooren, met gerustheid kan gezegd worden dat deze vereenigingen on der goede leiding staan, alles liep goed van stapel, ook voor goede orde was ge zorgd. Wjj willen hopen dat deze corpsen weer eens spoedig z'oon avond organisee- ren. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar vette vaikens blijft goede vraag bestaan en be steedt men thans 80 a 82 cent per K G. levend gewogen. De aanf ik van jonge biggen gaat geregeld door en bljjven deze niettemin op hoogen prys. Zij worden verhandeld van f 15 tot f 25 per stuk. De handel in vette kalveren gaat niet naar wensch. DRUNEN. Veiling van 28 Juni. per K.G. Zwarte bessen 89-90 Roode 21-37 Kruis 9| -11| Frambozen 50 Aarbeien 2037 voor export 30 Erwten 18-20 Peulen 25 - 30* Tuinboonen 9J-13 Stam 78 Aardappelen 8-14* per stuk Bloemkool 5-16| Savoie 2—7 Spits 4—5 Komkommers 8—17 per bos Rabarber 5-8 Selderjj 1—2 Peen 2-5 DUSSEN. Naar wjj vernemen, hoopt de Herv. Jongedochtersvereen. Dient den Heere*, onder leiding van den Heer Michaels, in November a.s. een bazar te houden, ten bate voor een eigen orgel. Wij wenschen haar met dit plan een groot succes toe. 's GRAVEMOER. De EdelAchtb. Heer D. Smits, Burgemeester dezer gemeeute, is herbenoemd als commissaris der N. V. Waterleidingmaatschappij N. W. Brabant te Oudenbosch. Een der kinderen van den land bouwer J. M. is Zondagavond achterover in een pan met pas gekookte pap gevallen. Het jongetje is geheel met brandwonden overladen. Dr. Koert werd ingeroepen om hulp te verleenen. HEDEL. Zondagavond omstreeks 8 uur had alhier een ernstig ongeluk plaats. De heer G. D. v. Alfen uit St. Maar tensdijk, Utrecht, komende, had ter hoogte van het gemeentehuis het ongeluk met zijn motor zoodanig te vallen dat bjj enkele malen over het hoofd buitelde en toen bewusteloos bleef liggen. Dr. De Ridder, die spoedig aanwezig was, constateerde een lichte hersenschudding en een hoofd wonde. Zeer waarschijnlijk is de heer v. Alfen door het nemen van een te korten draai geslipt. YmEEUWEN. In enkele hui sgezinnen alhier komen gevallen van ernstige keel ontsteking voor. De ziekte gaat gepaard met hooge koortsen en is vrjj besmettelijk. De monteur F. alhier deed een ernstige val met zjjn motorrijwiel, doordat de ketting brak en tusschen het wiel ge raakte. Hij liep eenige wonden op aan het aangezicht en kneuzingen aan armen en beenen. Algemeene ledenvergadering van de afdeeling »Land van Heusden en Alte- na dtr Ned. Pom. Vereeniging* gehouden alhier op 25 Juni j.l. ten huize van D. J. Smits. Voorzitter de heer G. J. W. Branderhorst. Secretaris de heer P. W. Sprong. Aanwezig 10 leden, alsmede de heer Lijsten, Secretaris der Ned. Pom. Vereeni- ging, afdeeling Fruitteelt. I. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering onver anderd vastgesteld. II. Aangeboden wordt de Rekening 1925 sluitende met een batig slot van f 294. Wordt eveneens onveranderd vastgesteld. III. De Voorzitter deelt mede dat een tweede sproeispuit is aangekocht voor f 95.-—. V. De jaarljjksche verkooping van fruit wordt bepaald op Donderdag 12 Augustus a.s. Aangezien door het Bestuur van den Fruitkoopersbond geen gevolg is gegeven aan de uitnoodiging om deze vergadering bjj te wonen, zal de datum onmiddelljjk aan bedoeld Bestuur medegedeeld worden. VI. Wegens periodieke aftreding wordt als Bestuurslid herkozen de heer J. Snoek te Nieuwendijk. De heer D. van Buuren verklaart te bedanken als Bestuurslid. Wordt gekozen de heer H. v. Willigen- burg alhier als gemachtigde van den heer Wildervank te Sappemeer. VII. De heer Lijsten verklaart zich be reid de vermoedelijke opbrengsten van de voor de leden te verkoopen boomgaarden te schatten. Hjj wil echter even onder strepen dat een zoodanige schatting uiterst moeilyk is en aanvaardt daaromtrent dan ook geen verantwoordelijkheid. VIII. Op voorstel van den heer Tim mermans wordt besloten in het hoofd van de publicatie op te nemen de totale grootte van de te veilen boomgaarden. IX. Na eenige bespreking wordt beslo ten den heer Koekkoek wederom uit te noodigen bjj de verkooping als afslager op te treden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. RAAMSDONKSVEER. De Rjjvereeni- ging »Juliana« houdt 26 Juli haar derde concours hippique. Des voormiddags ver schillende verricbtingsproeven des. namid dags concoursnummers voor landbouwtuig- paarden, luxe éénspannen, damesrjjden en ringsteken. Mej. A. Molenwjjk Jd. werd be noemd tot Wijkverpleegster te Rockanje. Dhren Elemans, Kramer, Sneep, Stobbe en L. v. d. Waals werden benoemd tot leden der Radio Comissie Verenigings gebouw. Aan dhr. Adr. Molenwjjk werd voor f 12998 opgedragen de bouw van een dubbel woonhuis met werkplaats en garage voor rekening van dh. V. Zwol. SPRANG. De heer J. E. Stoffels, on- derwjjzer aan de Chr. School alhier, is in geljjke betrekking benoemd te Baarn. De Chr. Gem. Zangvereen. ïLooft den Heere* alhier, zal met een tweetal afgehuurde autobussen van »de Voorwaarts* te Tilburg, een plezierreisje naar Njjmegen maken. Vrijdag j.l. nam Mejuff. D. Bjjl, onderwijzeres aan de Chr. School alhier, afscheid van het personeel en de schooljeugd. Circa 8 jaren heeft mej. B. de Sprang- sche jeugd onderwezen. Als blijk van waardeering werd haar door de kinderen een prachtigen eiken houten kapstok met kleed aangeboden, wat dankbaar werd aanvaard. Op Vrijdagavond a.s. zijn de stem gerechtigde ingelanden van het waterschap »de Bmoenpolder van Sprang* ter verga dering opgeroepen, ter bespreking van op richting waterschap ïHet Noorderafwate ringskanaal*, ter verkrijging van betere watertoestanden op het Zuiderafwatenngs- kanaal. De rekening van het Borgerljjk Armbestuur over 1925 alhier, vermeld aan inkomsten een bedrag van f 5803.86|, aan uitgaven f2832.78, alzoo een batig saldo van f 2971,08|. WERKENDAM. Onze Gemeenteveld wachter de heer J. Mejjer is als zoodanig benoemd te Ouderkerk aan den IJssel. Ten bate van de Herv. Jeugdcen- irale in onze gemeente zal een sprei ver loot worden. Deze sprei is te bezichtigen in de etalage van Mej. de wed. Cornet. De voetbalmatch Zaterdag j.l, ge houden tusschen «Wilhelmina* van Wjjk en Aalburg en »W. V. V. I* eindigde met gelijk spel, n.l. 22. Voor het examen van onderwijze res slaagde dezer dagen Mejuf. A. Egberts alhier. Op het Donderdag j.l. te Dordrecht gehouden zaalconcours behaalde de Chr. Zang vereen. »Hallelujah« directeur de heer A. van Hartingsvelt een eersten prijs in de eerste afdeeling met 300 punten. Zaterdagmiddag kreeg de heer Millenaar, dekknecht op een der booten van de N. V. Reederij Fop Smit en Co., een vat met bier op een zijner voeten. Dit kwam zoo erustig aan dat hjj per zieken- brancar naar huis vervoerd moest worden alwaar direct geneeskundige hulp werd in geroepen. Donderdag j.l. ontstond er brand bjj den sigarenhandelaar den heer N. Hoe- gee op de Nieuwenweg. Doordat de brand op de bovenverdieping ontstaan was, kwam men pas tot de ontdekking toen vele goede ren al vlam gevat hadden. De brandweer was echter spoedig ter plaatse en met vereende krachten werd met blusschen begonnen. Na een half uurtje spuiten was men den brand weer meester. Een groot gat is in het dak ge brand terwjjl veel waterschade is geleden. -— De heer A. Knoot alhier komt voor op het viertal van een te benoemen secre taris te Weesp. WAALWIJK. In den vroegen morgen van Zondag 27 Juni, circa half drie, werd de Waalwijksche brandweer gealarmeerd. Te voormalig Besoijen was brand uitge broken en aan den Zuidelijken hemel laaide een rossige gloed. Het bleek, dat het vernielend element had aangetast een complex van een magazijn met een drietal woningen. Bliksemsnel had het vuur om zich heen gegrepen. IJlings spoedde de motorspuit zich naar de plaats des onheils, alwaar intusscjien de burgemeester was aangeko men en de afdeeling Besoyen van de brandweer, met brandmeester J. Segers, met twee stralen op de waterleiding reeds bezig was het vuur aan te tasten. Hier viel weinig meer te redden. In een minimum van tijd lagen twee woningen, resp. bewoond door de wed. Van der Aa eo mej. Klomp, in assche ook de inboedels gingen verloren. Het magazijn evenals de huizen, eigendom der firma Blok van Hejjst, ging met zijn inhoud van leder in vlammen op. Door het doortastend optreden der brandweer werd de derde woning, waarvan de be woonster, de wed. Rozenbrand afwezig was, en het vlakbjj gelegen groote leder- magazyn van den heer Louis Verwiel ge spaard. Naar verluidt zouden de huizen verzekerd zyn, doch de inboedels zouden niet zyn geassureerd. WASPIK. A.s. Zaterdag zal de eerste steenlegging plaats hebben der rectorale hulpkerk te Waspik-Boven, waarna om 3 uur de kerkelyke inzegening zal geschieden. Onze dorpsgenoote, mej. Ch. Ver schuren slaagde dezer dagen voor haar examen onderwijzeres. Zy ontving haar opleiding by de Eerw. Zusters der St. Maria-kweekschool te Breda. By het draaien geraakte een auto, waarin een heer en een drietal dames waren gezeten, in een sloot nabjj het station alhier. Tal van rappe handen boden spoedig hulp en wisten den wagen op het droge te brengen. De inzittenden kwamen met den schrik en een nat pak vrjj. De hier gehouden bloempjesdag voor Herwonnen Levenskracht bracht op f 49.27. ^WOUDRICHEM. Vrjjdagavond hield in café Wed. Bergeijk de Land- en Tuin- bouwvereen. »Land Van Altena* (afdeeling Tuinbouw) een ledenvergadering. Besloten werd, dat deze afd. zal staan onder het bestuur van 2 heeren uit het bestaande bestuur en 3 heeren gekozen uit de leden. Uit de leden zullen zitting nemen de heeren J. v. d. Lely, F. C. Huizer en L. van 't Sant. Besloten werd tot den aankoop van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2