weer te GEVRAAGD: 2000 K.G. best hooi. eenige Leerjongens KERSEN Notaris A. SCHAAP AARDBEIEN MEI-KERSEN C. BOUMAN Tandarts F. Orth Firma L J. VEERMAN CAHIERS de le snede HOOI&R&S I II l i lil l i I B 8 MANTELS. WAAROM H. van Herwaarden, Hoek-Engstr.76 D. 19. van Herwaarden i Vischmarkt 67 OMDAT Bij Kleine Kinderen immuun Laat uw Uurwerken PH. VAN WIJK, DEN BOSCH. VERSCHE van 3'|2, 5 en 6 cent. Notaris COOL Door lage prijzen. ScH.itterend.e decors Vulkachels vanaf f 15.00 Fornuizen vanaf f36.00 TEGELFORN UIZEN. Buitenland Adverteiitiën. A v d POL WIJK. TE KOOP: Beste Zilverjuintjes Beste kar op veeren Vanaf heden de Wed. 8. VERHAGEN te Meeuwen. HEUSDEN. publiek verkoopen: is het beste adres voor schoenrepartie bij Hoogstraat B. 653 GORINCHEM. N.V. IJZERHANDEL aardbeiplanten en glae voor glascultuur, waarvoor nog al animo bestond. Veiling van 28 Juni. Aangevoerd 46J H L, aardappelen. Schoolmeesters f3.70—f5.90 per H.L. Blauwputten f6 30f7.30 Poters 42 ct. per K.G. De heer J. H. v. Vugt, alhier, slaagde aan de Rijks-Universiteit te Utrecht voor de 2e helft 1 gedeelte van het vee- artsenijkundig examen. Voor het dienstjaar 1926 27 wer den ter gemeentesecretarie 91 aanvragen ingediend ter bekoming van akten voor de visschery. X Tengevolge van het hooge rivier water, is het voor de visschers thans niet mogelijk op zalm te gaan visschen, het geen voor de visschery hier ter plaatse een groot nadeel beteekent, te meer daar elders reeds verschillende zalmen werden gevangen. /*C WIJK. Naar wy vernemen is by de 89-jarige Wed. A. Treffers alhier, Donder dag j.l. een bedrag van circa f 34.— ontvreemd. Het is te hopen, dat deze laffe daad, waar deze arme vrouw nog geheel in haar eigen onderhoud voorziet, zonder andere middelen van bestaan te hebben aan het licht moge komen. De gemeen te-veld wachter Hak, heeft reeds een ernstig onderzoek ingesteld, er zjjn reeds personen in verhoor genomen. Vrydagmorgen had de landbouwer C. v. Loon het ongeluk, met het vangen van een paard, zoodanig te vallen, dat hy een zijner vingers brak, en zich daardoor onder geneeskundige hulp moest stellen. Vergadering van den Raad der gemeente HEUSDEN op Maandag 28 Juni des avonds half acht. Met den Voorzitter den Ed.Achtb. Heer H. J. v. Eggelen, aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen stukken: 1. Procesverbaal van kasopneming bij den Gemeente-Ontvanger en den Admini strateur van het Vleeschkeuringsbedrijf waaruit blijkt dat alles in behoorlijke orde is bevonden. 2. Brief van Ged. Staten houdende be richt van ontvangst verordening als be doeld in art. 178 der Gemeentewet. '3. Schrijven van den heer Straver, waarin hij den Raad mededeelt, dat hij zijn benoeming als Hoofd van de M.U.L.O. School aanneemt. i j 4. Het door B. en W. ontvangen jaar verslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, wordt door den Voor zitter voorgelezen. 5. Besluit van Ged. Staten, houdende goedkeuring van de gemeenschappelijke regeling omtrent de toelating van kinde ren uit de gemeente Herpt op de Open- Lagere School te Heusden. Al deze stukken worden overeenkomstig het voorstel van B. en W. voor kennisge ving aangenomen. Hierna komt aan de orde punt 3 der agenda n.l. verzoekschrift van het Cura torium der R. K. Leergangen te Tilburg om subsidie voor de op te richten Han- delshoogeschool. Genoe/rcd schrijven wordt door den Voorzitter voorgelezen. Op voorstel van B. en W. wordt afwijzend beschikt. Verzoekschrift van Gebrs. v. Wijk te Genderen om subsidie voor hun Autobus onderneming „Onzen Dienst". De Voorzitter zegt dat het verzoek niet op zegel is gesteld, alzoo niet in behande ling kan worden genomen, doch al zou dit wel het geval zijn geweest, dan zouden B. en W. den Raad voorgesteld hebben afwijzend op het verzoek te beschikken. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen beslo ten afwijzend te beschikken. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op het innemen van staanplaatsen der Autobussen. De Voorzitter leest de nieuwe verorde ning voor en zegt dat B. en W. het nood zakelijk achten, zooveel mogelijk de vei ligheid van het verkeer op den weg te be vorderen. Volgens spr. wordt de veilig heid van het verkeer dikwijls in gevaar gebracht door autobussen, die z.g.n. „wilde diensten" rijden, waaronder wordt verstaan diensten die niet op de dienstregelingen worden aangegeven. Deze diensten brengen volgens Spreker zeer dikwijls het verkeer op den weg in groot gevaar. i B. en W. stellen den Raad voor, autobus diensten die niet op de dienstregelingen staan aangegeven geen staanplaats tever- leenen. Als vaste staanplaats zouden zij willen aanwijzen de Vischmarkt. De nieuwe route voor de autobussen zou dan worden: Wijksche poort, Wijksche straat, Vischmarkt, Nieuwstraat, Hoog straat, Zwstersteeg, en vervolgens Herpt- sche straat. j De heer de Haan vraagt of deze staan plaats voor alle richtingen geldt, waar op de Voorzitter bevestigend antwoordt. De heer Ruitinga zou de bussendeoude route laten houden en als staanplaats wil len aanwijzen, het Burchtplein. Spreker zou zoo veel mogelijk de Wijkschestraat van het verkeer willen ontlasten. De heer de Haan vindt ook de Visch markt de beste plaats. Volgens Spreker vinden de menschen het Burchtplein niet. De Voorzitter is ook die meening toege daan. Vooral bij modderige wegen zou het Burchtplein niet meevallen. De heer de Haan zegt dat het wel goed zou zijn een vast wachtlokaal voor auto bussen te hebben. Spreker zou b.v. het arrestantenlokaal voor autobusstation wil len inrichten. Als stationchef zou Spreker voor willen stellen D. v. Kuijk een bandje meer om zijn pet en het zaakje is voor elkaar. De heer Ruitinga zou het ook wel wen- schelijk vinden een wachtlokaal voor au tobussen te hebben, de menschen staan nu altijd bij v. Helden te wachten, het arrestantenlokaal zou volgens Spreker er wel voor in te richten zijn. De Voorzitter zegt dat de menschen nu bij den ingang aan de school kunnen wach ten. Na nog eenige discussie wordt met algemeene stemmen het voorstel van B. en W. tot inneming van een vaste staan plaats voor autobussen met nog nader vast te stellen staanplaats aangenomen. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Algemeene Politieverordening. De Voorzitter zegt dat aanleiding tot dit voorstel is, dat eenden worden gehouden, hetwelk soms aanleiding geeft tot klach ten. "Ër zijn alreeds klachten binnengekomen dat de eenden over gras loopen en hier bij lagen waterstand zeer smerig maken, zoodat de vrouwen geen goede gelegen heid hebben, de wasch hierin te spoelen. B. en W. stellen voor te verbieden niet uitvliegend pluimgedierte op straat te laten losloopen of elders dan in door B. en W. aan te wijzen afgerasterde ge deelten van de Demert te laten zwemmen. Aldus wordt besloten. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening voor schoolbouw. De Voorzitter deelt den Raad mede, dat er voor den schoolbouw met bijko mende kosten zooals honorarium voor architecten en voor benoodigd meubilair schoolbanken enz. ruim f 35000 noodig is. en hiervoor een geldleening moet wor den aangegaan. Verder deelt Spreker mede, dat de Godshuizen zich bereid hebben verklaard, geld te leenen tegen een rente van 4x/2 pCt. per jaar met jaarlijksche aflossing van minstens f 1000. De daaraan verbon den onkosten komen voor rekening der gemeente. De heer de Moll vraagt of het wel noo dig zou zijn voor het geheele bedrag een leening aan te gaan, de gemeente bezit nog effecten; kunnen deze niet te gelde worden gemaakt? De Voorzitter antwoordt dat het kapi taal niet verkleind mag worden en dit dus niet zal gaan, trouwens Spreker meent, dat Ged. Staten hiermede ook geen genoe gen zouden nemen, daarbij komt nog dat het niet aangaat, het tegenwoordige ge slacht de volle lasten te laten dragen, ter wijl ook het nakomend^ geslacht hiervan profiteert en deze hiervan\dan niets behoe ven te betalen. Na nog eenige discussie wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. be sloten. Hierna volgt voorstel van B. en W. tot verzekering van het stadhuis tegen storm schade. De Voorzitter deelt den Raad mede, dat B. en W. een schrijven hebben ontvangen van de Vereeniging van Nederlandscha Gemeenten, waarin op zeer aannemelijke voorwaarden de ^gelegenheid wordt ge boden, de gemeentegebouwen te doen ver zekeren tegen stormschade. De premie hiervan bedraagt 20 ct. per mille. B. en W. zouden den raad voor willen stellen er toe over te gaan het stad huis te doen verzekeren voor een bedrag van f175.000, dit zou dan tegen een pre mie van 20 ct. per mille worden f 35 per jaar. Genoemd college vinden het bedrag te klein om hiervoor langer de risico te belbopen. De heer de Haan vraagt of f 175000 voor den tegenwoordigen tijd niefr te hoog is. Spreker meent dat dit bedrag berust op de oorlogsjaren. Mocht bijeen eventueel ongeval blijken dat dit bedrag te hoog is geweest, zou men toch niet meer dan de werkelijke waarde terug krijgen. Na eenige nadere toelichting van den Voorzitter kan de heer de Haan zich met het te verzekeren bedrag vereenigen en wordt aldus besloten het stadhuis voor f 175000 te doen verzekeren. De heer Schmiehausen vraagt of het geen aanbeveling zou verdienen de nieuwe school eveneens te verzekeren. Spreker zegt ingeval er 25 pannen afwaaien, be dragen de kosten van nieuwe meer dan de te betalen premie. Spreker zou er trou wens voor zijn alle gemeentegebouwen te doen verzekeren. Na hierover nog eenige discussie te heb ben gevoerd, wordt met algemeene stem men besloten alle gemeentegebouwen te doen verzekeren. Voorstel van B. en W. tot het sluiten eener deposito-overeenkomst met de Bank van Nederlandsche gemeenten. De Voorzitter zegt dat in de vorige vergadering is besloten een Rekening- Courant-overeenkomst aan te gaan. Spreker heeft naar aanleiding daarvan een onder houd gehad ter Prov. Griffie, waar hem is medegedeeld, dat wanneer de noodza kelijkheid om geld op te nemen, niet kan worden aangetoond1, besluit niet kan wor den goedgekeurd. Voor onze gemeente die nog nooit een debetsaldo heeft gehad is deze noodzakelijkheid niet te bewij zen. B. en W. stellen daarom voor het in de vorige vergadering genomen besluit in te trekken en tot het aangaan van een deposito-overeenkomst te besluiten. Wordt dienovereenkomstig het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen besloten. Voorstel van B. en W. tot wijzigingder gemeentebegrooting dienst 1925. Na eenige toelichting van den Voorzitter omtrent de wijziging wordt het ter tafel gebrachte ontwerp-besluit met algemeene stemmen aangenomen. y Nog is ingekomen rekening van de al hier zetelende Gezondheidscommissie over 1925, alsmede de raming dier Commissie voor 1927, waarop als bijdrage voor de ze gemeente voorkomt een bedrag van f 98.50. Met algemeene stemmen wordt besloten de rekening goed te keuren en de voorge stelde bijdrage der gemeente van 1927, te zijner tijd op de Begrooting voor dat jaar <jver te nemen. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. GROOTE DIJKBREUK IN AMERIKA. Naar uit New-York wordt gemeld, is de stad Leon de Los Aldamas in den Mexicaanschen staat Guanajuato dooreen dijkbreuk, die des nachts plaats had en veroorzaakt werd door den drang van het hooge water, uit twee rivieren, verwoest. Het water dat van een hoogte van twee en een halve meter viel, sleurde huizen menschen en vee mede. Het aantal slachtoffers is voorloopig nog niet vast te stellen, doch wordt op duizenden geschat. De spoorlijnen, die naar de stad voe ren, staan onder water, zoodat het on mogelijk is, levensmiddelen^aan te voeren. De stad, die 60.000 inwoners telt, werd in Juli 1888 door een soortgelijke ramp getroffen, waarbij 200 personen om het leven kwamen en 2000 huizen verwoest werden. o— EEN WOLVENPLAAG. Door honger en slecht weer van de bergen verdreven, hebben groote troepen wolven Woensdag enkele dorpen in het Zuiden van Servië aangevallen. Op klaar lichten dag drongen zij tot in de huizen door en doodden verschillende kleine kin deren. Honderden schapen werden ver scheurd. Soldaten zijn gezonden om jacht op de dieren te maken. o— Heden behaagde het den Heere, op een noodlottige wyze, van onze zijde weg te nemen onzen oudsten lieveling, C0RNELIS BAREND, in den jeugdigen leeftyd van 2 jaren en 3 maanden. C. Lankhaar Czn. G. LankhaarKant en Kind. Babiloniënbroek, 28 Juni 1926. VROUWEN, en KINDERARTS, GEVRAAGD niet beneden 44 jaar, op de tim merfabriek van de Firma G. VAN ALPHEN te WIJK. vijftig roeden en tevens een bü J, H. SAAKE8 te GFenderen. verkrijgbaar in den BOOM GAARD van Wijlen Mevr. te Waalwijk bericht, dat het Bouwterrein te Drunen, Sectie B 1673, groot 20.75 aren, toebehoorende aan den heer A, COX, is ingezet op f 1100.—. Toeslag DINSDAG 6 JULI 1926, des avonds 7 uur, in Con cordia te Heusden. Verkrijgbaar bij Westwagenstraat C 71a GORINCHEM (tegenover Hótel Hol). Spreekuren: 12 en 57. 's Maandags en Zaterdags 9Vs2. Pijniooze behandeling. Plaatsing kunsttanden met en zonder gehemelteplaat. In den Boekhandel van de te HEUSDEN, zyn verkrijgbaar te Andel, zal op VRIJDAG 2 JULI 4926, 7 uur n.m. (Zomertyd) in Café Bouman te Andel in 4.26.60 H.A. boomgaard te Andel. Perc. 1 »de Putten«, Perc. II aden Hoef,* Perc. III ade Vier- hont* by C. Roza, Perc. IV ahet Reigerbosch*. Grootestr. 207, WAALWIJK. wij steeds le kwalilc t leder verwerken en uwe schoenen by ons vakkundig worden hersteld, uwe schoenen blijven dan ook steeds het goede model behouden. Onze prijzen zijn sterk concurreerend. Vergelyk vooral onze kwaliteit en afwerking met dat van anderen. Heeren zolen en hakken f 1.75 A f 2.00 Dames zolen en hakken f 1.35 a f 1.50 Kinder zolen en hakken prijzen naar maat. Steeds voorradig alle soorten Luxe- en Burger-Schoenwerk. Wij leveren U steeds het nieuwste en het beste tegen de laagste prijzen, o. a.Heeren laarzen zonder lakneus f 4.50, Heeren Jaarzen met lakneus zeer fijn f 6.50, Heerenpauioffels f 4.25, Luxe Dames bandschoenen zeer fijn f4.25, Damesriemschoenen f3.50, Dames rygmollières (lakneus) f5.75, Jongens schoenen (36 39) f 3.75, enz. Minzaam aanbevelend. r behandelt men de roode PUR0L en smettende plekken met vakkundig repareeren, met langdurige garantie, BIJ Gediplomeerd Horlogemaker. Onze groote uitgebreide magazijnen bieden plaats voor ruim en stellen wy iedereen in de gelegenheid te kunnen koopen. Voorhanden Pracht Collectie Hinthamerstraat 129131133 St. Janskerkhof 8—1012 's-HERTOGENBOSCH, Telefoon 254. n n ub 1000 FORNUIZEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 3