NNH BEGONNEN. 2de CONCERT extra lage prijzen OPGERUIMD. Plaatselijk Nieuws mm ■M m^mm êmgm! *ii Costumes naar Maat met extra kortingen. Zie de w ONZE BEKENDE GROOTE Alle voorradige Heerencostumes, Jongenscostumes, Kinderpakjes, Broeken, Werkgoederen, enz., worden tegen afwachtende houding aanneemt. Aan aanvallen op de regeering heeft het even min ontbroken, hetgeen vooral tot uiting kwam, toen Briand uitstel van behande ling tot Dinsdag 6 Juli vroeg van de talrijke interpellaties, die zijn ingediend met betrekking tot de financieele politiek. Niet alleen van communistischen kant, doch ook van de zijde der socialisten verzette men zich hiertegen. Algemeen bestond blijkbaar in de Ka mer de vrees, dat de regeering in den tijd van 29 Juni6 Juli ertoe zou kun nen overgaan zekere maatregelen te nemen en de Kamer op laatstgenoemden datum voor voldongen feiten te plaatsen. Vooral de mogelijkheid, dat in de week tijds, die thans voor de boeg ligt, de reeds aangevangen onderhandelingen ter verkrijging van credieten tusschen de Banque de France eener-, de New York- sche Federal Reserve Bank en de Bank of Engeland anderzijds, zouden kunnen ontloopen op een bindende overeenkomst, verontrustte vele parlementsleden, die rekening hielden met de eventualiteit, dat de Banque de France genoopt zou worden goud te deponeeren in New- York en Londen. Tot tolk van dezen maakte zich Tardieu, die van Briand de belofte vroeg, dat de Kamer Dinsdag in geen enkel opzicht voor een fait accom- li zou worden gesteldwelbeschouwd wam Briand's antwoord neer op een toezegging te dezer zake, waarna met 290 tegen 130 stemmen het verdagings- voorstel werd aanvaard. Hierbij kreeg de regeering den steun van de partijen van 'trechtsche centrum tot en met de radicalen, terwijl de communisten en socialisten tegen stemden en rechts zich onthield. PROGRAMMA 4. Gouden Jubel Marsch. 2. Le Progrés. Ouverture. 3. Aux Bords de L'Escaut Aan de Oevers der Schelde. Fantaisie. 4. Bon Voyage. PAUZE: 5. En Excursion. Marche. 6. Lentebloemen. Fantaisie. 7. Le Khedive. Potpourri sur l'operette Faust, 8. Finale. Buurtverkeer. Het sedert de oorlogsjaren opgeheven Buurtverkeer, op de lijn 's Hertogenbosch Lage Zwaluwe, is thans op het traject 's Hertogenbosch Waalwijk weder irgevcerd. De prijzen van Druuen—Heusden naar 's Her togen bosch en terug zijn nu 2« klasse f 0.70, 3e klasse f050; naar Waalwyk en terug 3e klasse f 0 25 enz. Zij zijn geldig in alle treinen. Dus een groot gemak en voordeel. HEUSDEN. De verplichte driemaan- delijksche vergadering van de pluimvee- vereeniging ïHeusden en Omstreken* zal plaats hebben op Woensdag 7 Juli, des avonds 8 uur in Hètel «Centraal* alhier. Zondag zal het eerste elftal van «Juliana* zyn eerste uit-wedstryd gaan spelen tegen «Juliana II* te Baardwyk. Wij hopen, dat het elftal op hun uitwed strijden meer geluk zal hebben dan tot nog toe by de thuiswedstrijden het geval is geweest. Zondag a.s. zai Juliana III* een wed- stryd spelen tegen «Excelsior* uit Am- merzoden, op het terrein naby de brug. Aanvang 5 uur. AMMERZODEN. De heer A. L. P. van Run, alhier, onderwyzer aan de R. K. Jongensschool te Kerkdriel, is benoemd bij het Europeesch onderwijs in Ned. O. I., en zal op 3 Nov. a.s. met het stoom schip «Slamat* naar Indië vertrekken. ALMKERK. A.s. Zaterdagavond 7 uur (O.T.) hoopt de Chr. Herv. Schoolvereen. alhier een ledenvergadering te houden, welke j 1. Zaterdag door byzondere omstan digheden was uitgesteld. Op 8 Juli a.s., 's avonds 7 uur (O.T.), hoopt de Oranjevereeniging alhier in de zaal van den heer Dekker een alge- meene ledenvergadering te houden. Op 14 Juli a.s. hoopt de Ring «Altena* van Herv. Jong. Vereen, te Babiloniënbroek een vergadering te houden Den heer J. Koekkoek alhier slaagde j.l. Dinsdag te Gorinchem voor examen onderwijzer. CAPELLE. Dezer dagen had op den Winterdijk alhier een aanryding plaats tusschen een auto en een fietsrijdster, mej. S,, met het noodlottig gevolg, dat genoemde juffrouw zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. Dr. Wijfels uit Was pik verleende de eerste heelkundige hulp en vervoerde haar met zyn auto naar haar woniDg te Dussen. Gedurende de maand Juni werden voor den Vleeschkeuringsdienst ter secretarie alhier aangegeven 23 runderen, 36 varkens en 4 geiten. DUSSEN. Met ingang van 28 Juni j.l. is de Heer M. W. de Graaf alhier be noemd, tot agent der vry willige euderdoms- verzekering. De vyftien-jarige M. B. had het on geluk by het hooi lossen een vork in zijn been te krygen. Hij heeft zich onder ge neeskundige behandeling moeten stellen. NIEUWENDIJK. Vrijdag maakte de Knapenvereen. «Benjamin* een reisje met de autobus «Onzen Dienst* naar Hilversum, onder leiding van haar Voorzitters, de heeren Joh. Heystek en C. Coüjn. Men heeft veel pret gehad, ze wisten van het prachtige Hilversum veel te vertellen. Door liet bestuur der N'dyksche Werkl.-Organi8atie «O. B,« is een ver zoekschrift gericht tot het gem.bestuur van Sleeowyk, om de Inkomstenbelasting, de post voor levensonderhoud, te willen verhoogen of een aftrek te doen voor be roepskosten. Hierop werd bericht ontvangen, dat door den gemeenteraad in haar ver gadering van 23 Juni afwijzend is beschikt. Het dochtertje van C. B. geraakte te water. Ze wist zich zelf te redden. De schrik was zoo hevig, dat voor de kleine de hulp van een dokter noodig bleek en zij in bed moet blijven. Vrijdagavond werd door de gemeente het geroep van brand geboord en bracht de ijverige koster de klok reeds in bewe ging. Het bleek, dat er schoorsteenbrand was uitgebroken by bakker Van Delzen. de vlammen sloegen wel 2 Meter bovee den schoorsteen uit. Gelukkig was het een pannendak, waardoor het bleef by den schoorsteen, zoodat een ramp voorkomen werd. Deze week werden voor de Nieu- wendijksche eierenvereen. verzonden naar de Rotterdamsche consumptieveiling 9374 eieren. Men besteedde voor groote kipeieren f 5 25 kleine f 4.25 eendeneieren f 5 00 ganzeneieren f42 00 kalkoeneieren f 4.00 Alles per 400 stuks. De Gem. Zangvereen. «O. K. K.* zal deelnemen aan het te houden concours te Leerdam. Met den pluk van zwarte aalbessen is men druk begonnen. Men besteedt dit jaar nog al hooge pryzen, ze worden n.l. verkocht voor 50 tot 65 cent per K.G, en daarbij is het beschot zeer matig te noemen. De echtgenoote van G. Vermeulen herdacht Vrydag 1.1. den dag, dat zy 25 jaar de Chr. School alhier heeft schoon gemaakt. Aan belangstelling ontbrak het dien dag niet. Vanwege het schoolbestuur werd baar een prachtige electrische lamp aangeboden. Vrijdag 25 Juni herdacht de heer F. Wisse, Hoofd der Chr. School in deze gemeente, zijn 25 jarig jubileum als Chr. onderwyzer. Het was te voorzien, dat een dergelijke gebeurtenis niet onopgemerkt zou voorbijgaan. Reeds vroeg in den ochtend wapperde de driekleur, terwijl de school zeer prachtig was versierd. De pret voor de schoolkinderen begon des middags 2 uur. In de prachtig met guirlandes versierde school, werden den jubilaris verschillende versjes toegezongen, onder leiding van het personeel. Door de leerlingen werd een cadeau overhandigd, bestaande uit een divan en nog verschil lende kleine cadeaux. Dat de heer Wisse hiermee in zyn schik was, laat zich begrypen. Hy dankte de kinderen hartelijk voor de cadeaux, waarna aan dezen de gelegenheid werd gegeven, zich te goed te doen aan verschillende versnaperingen, die, te zien naar de ge zichten der kinderen, goed in den smaak vielen. Omstreeks vier uur was de plech tigheid afgeloopen en begaven de kinderen zich zeer verheugd naar huis. Des avonds 7 uur werd gelegenheid gegeven in het schoolgebouw voor ouders van leerlingen, leden der schoolvereeniging met hunne vrouwen en genoodigden, den jubilaris hunne gelukwenschen aan te bieden. Hieraan heeft een flink getal deelge nomen, zoodat dien avond met recht ge zellig feest is gevierd en velen den Heer en Mej. Wisse hunne felicitatie brachten. Te ruim zeven uur opende de Voorzitter der schoolvereen., de heer C. v. Helden, de byeerikomst met gebed, waarna hij de levensloop van den heer Wisse schetste. Hoe onder Gods bestuur de heer Wisse hier ter plaatse als hoofd der school werd geroepen. Hem werd aangeboden namens het schoolbestuur een prachtige boekenkast. Daarna spraken achtereenvolgens nog, de heer Buize, namens het personeel der Ohr. School, welke een vulpenhouder aan bood Ds. De Bruin sprak namens den Kerkeraad, Burgemeester Bergmeyer sprak als Hoofd der gemeente, de heer Koman, wethouder, sprak namens het gem.bestuur van Sleeuwyk, de heer Van Veelen sprak namens de collega's in het Land van Altena en bood den jubilaris een koperen rookstel op standaard aan, de heer J. v. Herp sprak namens de afdeeling der Chr. Onderwijzers, afd. Gorinchem, de heer Blom sprak een persoonlyk woord, eveneens de heer v. d, Wiel, gem.secretaris, de heer O. Walraven sprak namens de ouders der schoolgaande kinderen, de heer P. v. d. Saul sprak namens de Oudercommissie. Door het personeel der school werden eenige zangstukjes ten gehoore gebracht. Er waren ook een tweetal ouders die een prachtig stukje zongen, «Zegenbede* ge naamd. Een en ander werd afgewisseld met zingen en flinke tractatie. De heer Wisse, hierna het woord ver krijgende, bedankte allen voor de belang stelling betoond. Zoo eindigde deze byeenkomst, die op ieder der aanwezigen een aangenamen indruk maakte. De heer Wisse zal door dit geslacht niet licht vergeten worden. Ieder wenschte dat hy nog vele jaren ten dienste van het onderwys mocht zyn en dat Gods zegen hem steeds bij blyve, ARROND.-RECHTBANK T1EL. Uitspraak 23 Juni 4926. M. V., Aalst, gem. Poederoyen, eenv, beleediging, f20 of 40 d. te geven door de ïFANFARE DER H. FAMILIE* Directeur de Heer W. van Helvoort te Nieuwkuijk, op Zondag 4 Juli a.s. des avonds om 7| uur (zomertyd) op de muziek tent.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2