Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Mo, 4617 Viae 2 ONS KINDERHOEKJE Amsterdamsche Confectiehandel WAARSCHUWING. Kinderrubriek. Varia. Vrouwenrubriek 3863 Binnenland Heeren-, Jongens- en Kinderkleeding, BEHOORENDE BIJ HET Beste jongens en meisjes. Hebben jullie op de vorige raadsels lang zitten turen? Hier zijn de oplossin gen, hoor. 1. Bij den steel. 2. Echo. 3. De vorst. i 4. Schoenmaker. Nieuwe raadsels: 1. Welke fouten zitten er in de vol gende zinnen: a. Jongen, zeide Michiel de Ruyter, zeg tegen den machinist, dat hij volle kracht achteruit stoomt. b. Jacoba van Beieren placht na den valkenjacht steeds twee zoute haringen te eten. c. Te midden van het kanongebulder stond Karei de Grootè en overzag het slagveld, waar de zusters .van het Roode Kruis druk bezig waren de gewonden te verzorgen. 2. Wat doet een mensch de tranen over de wangen loopen, zonder dat men toch verdriet heeft? 3. Mijn eerste is iets, dat op school en kantoor onmisbaar is; mijn tweede ge bruikt men bij het boogschieten en ook bij het teekenen. Mijn geheel bevat mijn eerste. Wie ben ik?» 4. Drie mannen speelden te samen. Toen ze ophielden, hadden ze alle drie meer geld, dan toen ze begonnen. Hoe kan dat? OOM KAREL. DE NIEUWSGIERIGE SCHOENLAPPER. Vervolg. Het schoenlappertje was daarover zoo blij1, dat hij wel drie voet hoog sprong en toen met Zijn vrouw een dansje rond de tafel maakte. Hij was daar nog mee bezig, toen er een prachtig rijtuig voor de deur stilstond. Het leek wel of het hee- lemaal van goud was. Er zaten twee koetr siers op den bok, die net zoo trotse h' keken, of zij de koning zelf waren. Een van de koetsiers sprong van den bok en deed de deur van de koets open. En wie denk je dat er uit de koets stapte? De koning. Hij had zijn kroon op en zijn hermelijnen mantel om. En hij droeg op zij een heele lange sabel met .een gouden kwast. De deur van de woning van het lappertje was maar heel klein en de ko ning stoote bijna zijn hoofd, toen hij het huisj'e binnen stapte. Het lappertje en Zijn vrouw en de twaalf kindertjes ston den allemaal o p een rijtje en maakten die pe buigingen toen de koning de kamer binnenkwam. NIKKERTJE EN DIKKERTJE IN SPROOKJESLAND. Er was een groot lawaai toen Nikkertje en Dikkertje de poorten van de stad bereikten. De honden blaften en iedereen was opgewonden. Niemand zal in zijn leven zulk een leven gehoord hebben. Hansje Knipperdolletje kwam in zijn hansop naar Nikkertje en Dikkertje toe en toen vroegen zy naar de reden voor deze opschudding. »0,« legde Hansje uit. »Dat zijn de bedelaars. Die komen in de stad om te vragen, of er nog edelmoedige menschen zijn, die hun een aalmoes willen geven.De stad was zoo bezienswaardig, dat Nikkertje en Dikkertje heel spoedig de honden en de bedelaars vergeten waren. Toen zij het politiebureau passeerden, stootte Nikkertje Dikkertje aan en zei«Kijk eens, wat hier te lezen staatVerloren een schaap, eigendom van Blauwoogje. Zich te wenden tot dit bureaus Dikkertje herinnerde zich plotseling het schaap, dat zij in het begin van hun tocht door Sprookjesland ontmoet hadden, daarom traden zij het politiebureau binnen om de zaak mede te deelen, maar zij hadden geen prettige ontvangst. De inspecteur gaf te kennen, dat hy niet wenschte, lastig gevallen te worden. «Laat ze maar staan,zei hij tot een politie agent, die juist op de beide vriendjes toetrad, «dan zullen zij wel met hangende pootjes den aftocht blazen. nik geloof niet, dat het hem veel schelen kan, of Blauwoogje haar schaapje terug krijgt of niet,* zei Nikkertje, toen zy het politiebureau verlieten. (Wordt vervolgd). Zoo, zei de koning vriendelijk, ben jij dat knappe schoenlappertje? Ja, Majesteit, antwoordde de schoen maker. Zoo zei de koning weer, mooi, dat is goed. Weet je wie ik ben? Ik ben de koning. Ik hoorde van den burge meester, dat je zulke mooie schoenen maakt. Heb je er nog meer? Ja, Majesteit, zeide het lappertje, kijkt U maar eens, hier staan twee paar van die mooie schoenen. De koning bekeek de schoenen aandach tig. Wel, wel, zei hij eindelijk, zulke; mooie schoenen heb ik van mijn leven nog niet gezien. Wat glimmen ze fijn en Wat een prachtige veters zitten er in. En het mooiste is ,dat ik net een paar beste schoenen noodig heb, want mijn Zondagsche schoenen zijn kapot. Dat 2e paar koop ik ook, als verrassing voor de Koningin. Want die is morgen jarig, zie je. Kijk, hier heb je honderd gulden. Dag schoenmakertje, ik ga een beetje rijden. En weg was de koning. De koets met de trotsche koetsiers reed ratelend het straat je uit. Het schoenmakertje was buiten zich zeiven van vreugde. Alle kindertjes kregen een nieuw jasje en zijn vrouw kreeg een nieuwe hoed. En toen had hij nog geld genoeg om leer te koopen voor vier paar nieuwe schoenen. Toen hij 's avonds het leer voor de vier paar nieuwe schoenen gesneden had, ging hij slapen. Den volgenden dag vond hij nu tot zijn groote verbazing vier paar van de prachtigste schoenen gereed staan. Lammetjespap met karnemelk, riep het lappertje uit, dat is tooverij, er is z$ker een vriendelijke toovenaar, die 's nachts het leer in schoenen omtoovert. We wor den rijk, vrouw, we worden rijk, juichte hij. Een uurtje later hield er weer een groote gouden koets voor het huis van het lappertje stil. Een koetsier sprong van den bok, deed de deur open, en.... daar spron gen vier prinsjes uit het rijtuig en hol den bij het schoenlappertje naar binnen. Hoera, hoera, riepen ze allemaal tegelijk, schoenmakertje, we komen elk zoo'n paar mooie schoenen van je koopen, kijk, hier is geld. De oudste van de vier prinsjes gaf den verbaasden schoenlapper een beurs met goudstukken. Toen kregen de prins jes elk een paar schoenen. Bovendien mocht het schoenlappertje van de prinsjes een eindje op den bok van het rijtuig mee rijden. Je kan begrijpen, hoe trotsch het lappertje toen was. MAAK EEN EINDE AAN DIE NOODELOOZE PIJN. Pijn, pijn, pijn heel den dag die ellendige rugpijn! Van dat gij opstaat, tot gij naar bed gaat, steeds die afmattende pijn. En morgen pre cies hetzelfde, Zoo kunt gij niet voortgaan! Waarom niet een einde gemaakt aan die ellende? Waarom niet de oorzaak aangetast? Hoogst waarschijnlijk zijn het uw nieren. Die doffe, onophoudelijke rugpijn is yaak de eerste waarschu wing der natuur van een nierkwaal. Meerdere waarschuwingen volgen spoedig, als duizeligheid, hoofdpijn, urinekwalen, stekende pijnen bij buk ken of overeind komen, zenuwachtig heid, rheumatisclie pijnen, graveel en waterzuchtige zwellingen. Denie ren worden van kwaad tot erger hij verwaarloeziïig. Laat zich geen chro nische nierziekte ontwikkelen, doch kom uw nieren zonder uitstel te hulp. Gebruik Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, vóór het te laat is. Foster's Pillen hebben duizenden blijvend baat verschaft. Gij kunt dit overal om u heen hooren. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom ver krijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon. LEVENSSPIEGEL. Wie één gelukkig oogenblik gekend heeft in zijn leven, die is volmaakt gelukkig geweest en kan op de herinnering daaraan een wereld van vertrouwen in de toekomst en zichzelf bouwen. Het is mogelijk om een leven van smart te vergeten in éën oogenblik van geluk men kan echter nooit het geluk vergeten in de smart. Dood en leven zijn van elkaar slechts door één oogenblik gescheidenniets kan dus grooter zijn dan een gelukkig moment o— Toen een klein jongetje een glazen oog in een winkelraam zag liggen en vroeg, wat het was en of de menschen er mee konden zien, werd hem verteld, dat zij het niet konden. Toen hy een dag of twee later wilde weten, of menschen konden eten met valsche tanden, werd hem verteld, dat zij het konden. Als menschen dan kunnen eten met valsche tanden, zei hij, «waarom kunnen zy dan niet zien met valsche oogen De in deze omtrek gunstig bekend staande zal weder WIJK bezoeken met een prachtcollectie alsCostumes, Pantalons, Regenjassen in Gabardine en Gummi, Manchester broekentevensDames Gabardine Regenmantels, enz. in diverse prijzen. Wij annonceeren geen prijzen, daar papier geduldig is en alles kan zeggen. KOMT, ZIET EK OVERTUIGT U. Bij ons komen zien is koopen. Alleen prima kwaliteit voor weinig geld. U bespaart op Uw inkoopen 20 0|0l)us doet uw voor-deel X Wij zijn ruim gesorteerd voor breede zware menschen, welke in geen andere zaken maten voor ben kunnen vinden. VRIJ ENTREE. VASTE PRIJZEN. 3 DAGENZaterdag 3, Maandag 5 en Dinsdag 6 Juli, in de zaal bij de Wed. A. DE WAAL, naast café v d Maaden, te Wijk. zelf wakker van word.c «In dat geval zou ik U willen adriseeren, in een andere kamer te gaan slapen.* Een eenvoudig kinderja«kje. Het hierbij afgebeelde jurkje is er een, dat het best gemaakt kan worden van wollen stof of linnen. Daarbij is het een hoogst eenvoudig modelletje, dat gemak kelijk door iedere huismoeder gemaakt kan worden. In marineblauw gabardine, rood wollen-marocain, cerise, pastel-blauw of licht groen linnen zal dit jurkje vooral beeldig zijn. Het benoodigde materiaal voor een meisje tusschen de zes en acht jaar is ongeveer 2.25 Meter van 1 Meter breedte, benevens 42 fantasie-knoopjes. Het patroon bestaat uit een half voor pand (zonder rokje), een half rugpand (bestaande uit één stuk van hals tot zoom), een half voor-rokpand, een mouw, een manchet, een half kraagje, een envelop klepje (dat de zakjes moet voorstellen), een ceintuur en een knoopen reep voor het voorpand. Een knippatroon is verkrijgbaar voor meisjes tusschen de zes en acht jaar onder nummer 386 B. Kosten 35 cents. «Dokter, kunt U mij van het snurken genezen Ik snurk zco luid, dat ik er ONGELUKKEN. Bij de werken voor de Maaskanalisatie te Belfeld heeft de ongehuwde arbeider J. Huskens uit Heel bij Roermond, doordat de draad van een hijschblok brak, een plaat van 600 K.G. op het lichaam ge kregen. De man was dadelijk dood. De 73-jarige A. de Vries te Zaandam die Maandag tusschen een muur en 'n vrachtauto bekneld geraakte, is aan de gevolgen overleden. De 63-jarige G. Keiler was Maandag te Zwolle bezig met het Iaden van een voer hooi, toen plotseling het paard er vandoor ging. Keiler viel van den wagen en werd dood opgenomen met gebroken ntk. De 62-jarige S. D. te Eist is by het kersenplukken uit den boom gevallen en dood opgenomen. Dinsdag omstreeks halfelf is op de los plaats der katoenspinnerij aan de Enschot- schestraat te Tilburg een vrij ernstig ongeluk gebeurd. De varensgezel H. Schuytevaer van hier, was werkzaam aan het hijsch- toestel. Plotseling brak de tros van dit toestel, zoodat de man deze op zijn linker hand kreeg, waardoor hem duim en wijs vinger werden afgesneden. Per auto werd hy naar het gasthuis vervoerd. V j Te Kortenhoef (bij Hilversum) speelden eenige kinderen langs den weg, toen een auto in matigen gang naderde. Plotseling liep de 4 jarige T. op de auto toe en wilde er naar grypen. Het kind werd neer geworpen en bleef bewusteloos liggen. Men vreest voor zjjn leven. Den chauffeur treft geen schuld. VERDRONKEN. Onder Huissen is de 33-jarige gehuwde schipper A. Goudriaan uit Krimpen a. d. Ysel over boord geslagen en verdronken. Dinsdag is de 39-jarige Engelsche ma troos J. Slievewricht, toen hij aan boord van het ss. «Harcourt,* dat te Rotterdam op stroom ligt, ging, misgestapt en ge vallen. De man verdween in de diepte. De rivierpolitie beeft nog geruimen tyd naar hem gedregd, maar zonder resultaat. o HET NED.—BELGISCH VERDRAG. In parlementaire kringen wordt verwacht, dat het afdeelingsverdrag der Tweede Kamer over het NederlandschBeigisch Verdrag eind Juli of begin Augustus zal verschijnen. HET NEDERLANDSCH—DUITSCHE VERDRAG. Het bestuur der Christelijke Werk gevers-Vereen. heeft een adres gericht aan de Tweede Kamer inzake het wets ontwerp tot goedkeuring van het verdrag tot aanvulling van het Nederl.-Duitsche verdrag van handel en scheepvaart van 34 Dec. 4854 en het Nederl.-Duitsche douane- en credietverdrag, beide op 26 November 4925 te Berlijn tusschen Ne derland en Duitschland gesloten. Bovengenoemd bestuur ontwikkelt in zijn adres verschillende bezwaren tegen dit verdrag en verzoekt de Kamer, het ont werp niet aan te nemen. Ook de Kamer van Koophandel en Fa brieken in Rotterdam heeft in een uit voerig advies de Kamer verzocht het ont werp niet aan te nemen. o— VAN EEN DUINROOSJE. Wandelaars, die Zondagmiddag in de duinen van Rotterdam aan Zee liepen, ontdekten in een duinpan een bewustelooze, gevallen jongedame. Dadelijk werd dr. K. M. Knip ontboden, op wiens last het meisje werd opgenomen en naar het verbandlokaal gedragen. Daar bleek, dat de jongedame, die niet ouder dan 48 jaar was, te veel aan Bachus had geofferd, alvorens zich in de duinen te begeven. Ter ontnuchtering is zij in het arrestan tenlokaal opgeborgen en den volgenden morgen naar haar woonstee alhier op trans port gesteld. o— GRATIE VERLEEND. De heer J. Schreurs te Venlo heeft, door bemiddeling van den burgemeester de heugelijke tijding ontvangen, dat de Minister van Justitie hem mededeeling deed, dat op zijn verzoek om gratie aan de Koningin door H. M. goedgunstig is beschikt, in dier voege, dat hem een jaar proeftijd wordt opgelegd. Schreurs is de man, die in Januari bij het bezoek der Koningin aan het over stroomde gebied rond Venlo in het water sprong om gratie te vragen voor een ver oordeeling tot 8 maanden gevangenisstraf. DE KWESTIE-GEELKERKEN. Ds. Smelik te Tienhoven is, wegens zijn partij kiezen voor de richting van dr. Geelkerken, voor drie maanden als predi* kant der Gereformeerde Kerk geschorst* Jfienwsblad (Wordt vervolgd.) I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 5