Vughterstraat 19, s-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN, KRISTAL en GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Plaatselijk Nieuws. Prov. Hengstenkeuringen. Telefoon 715. DOOR HEET WATER VERBRAND. Het 3-jarig dochtertje van Q. te Maarn is in een pot heet water gevallen en aan de bekomen brandwonden overleden. o— ONGELUK. De 38-jarige voerman F. Wolderink te Enschedé reed met een wagen met wa peningsstaven voor den betonbouw. Een der staven raakte los en de punt er van drong in het oog van den voerman. Hij werd door een oogarts onmiddellijk be handeld. Het bleek, dat de ooglens zoo danig geleden had, dat de man het oog zal moeten missen. VERDRONKEN. Het 2-jarig dochtertje van J. Jonge ling te Bornwird, is te water geraakt en verdronken. I I i Te Venlo verdronk bij het baden in de Maas ter hoogte van Genooi een 18-jarige arbeider. Ofschoon de drenkeling onmid dellijk op het droge werd gebracht en uren lang kunstmatige ademhaling toe gepast werd, mocht men er niet in slagen, de levensgeesten op te wekken. De 14-jarige B. K. van den Schulpweg is in de Waalhaven te Rotterdam bij het zwemmen verdronken. Nadat de jongen in de diepte verdwenen was, heeft de rivierpolitie ander half uur gedregd en toen het lijk opgehaald, dat naar de ouder lijke woning werd overgebracht. —o Zondagmiddag omstreeks 12 uur was de 21-jarige W. Zwart, uit de Speelman straat te Rotterdam met een vriend aan het zwemmen in den Kralingsche Plas, waarbij van een roeiboot werd gebruik gemaakt. Toen de vriend na een poosje naar de roeiboot terugkeerde, zag hij Z. die aan de achterzijde van de boot had gehangen, in de diepte verdwijnen. Onmid dellijk werden pogingen tot redden aan gewend, doch tevergeefs. Ondanks dreg gen etc. mocht het niet gelukken Zwart te vinden, 's Avonds half tien werd zijn lijk opgehaald met een daartoe ter beschik king gesteld net van den visscher B. S. Nabij Gastelsveer is de belastingamb tenaar R. geboortig van Schoore (Z.), kommies te Oud-Gastel bij het zwemmen verdronken. Drie vrienden poogden tever geefs 'hem te redden. Zijn lijk, is pplgfehaald. Te Andijk bij Enkhuizen, is een 13- jarige knaap, D. Kwantes, bij het zwem men in een kolk geraakt en verdronken. De 22-jarige P. v. W. te Rilland-Bath is bij het zwemmen verdronken. Zaterdagmiddag om half twee voeren drie jongens in het verbindingskanaal te Groningen. Een der jongens sloeg over boord. Een roeier, die deelnam aan de roeiwedstrijden passeerde juist en sprong te water. Eenige malen duiken mocht niet baten. Later werd gedregd, doch zonder succes. Zondagmiddag zijn bij het zwemmen in de Wester Schelde onder de gemeente Clinge 2 jongens resp. 15 en 17 jaar oud, woonachtig te Nieuw-Namen, ver dronken. Hun lijken zijn later opgehaald. Het driejarig dochtertje van den heer S. de G. te Ursum viel onder het oog van haar ouderen broeder te water. Zij werd levenloos opgehaald. —o Xn heeft zij een anderen Dokter. Dokter(tot rijke oude dame, die ge durende zyn heele visite onophoudelijk over haar verbeelde ziekten heeft gesproken) »Nu moet ik werkelijk weg, Mevrouw.* De DamevMoet U dan niet naar mijn tong kykeu, dokter Dokter»Niet noodig, Mevrouw, niet noodig. Er groeit geen gras op een race baan, BEKNELD GERAAKT. Te Wijk bij Duurstede is de werkman H. Udo op de steenfabriek „De Aals- waard" onder een kar aarde geraakt. Zeer zwaar gekneusd aan beide beenen werd hij bewusteloos opgenomen. Dit is de 2e maal dat Udo op dezelfde fabriek een ongeluk heeft gekregen. o HET VERBOD VAN VLEESCHINVOER VAN HET CONTINENT IN ENGELAND De Londensche correspondent van de „N. R. Ct." meldt: Zaterdag bevatte de „Westminster Ga- zette" een artikeltje van een Nederlandsch correspondent over den vleeschinvoer uit Nederland. Thans wijdt het blad drie ko lommen aan het invoerverbod, dat het een protectionistische intrige ten behoeve van de Engelsche vleesch-trusts noemt, Volgens een deskundige loopen de prijzen voor bepaalde soorten gevaar verdubbeld te worden, en zal met September zoo goed als geen varkensvleesch meer te krij gen zijn. Het embargo is volgens Smith- field geen waarborg tegen besmetting, vooral nu haren en huiden van kalveren en varkens toegelaten worden en besmet ting, zoo ergens, toch meer in de huiden dan in het vleesch zit. Als bewijs voor de bewering dat de regeering politieke doel einden heeft, voert Smithfield aan, dat de Nederlandsche regeering de Britsche aangeboden heeft, op haar kosten waar borgen tegen besmetting te geven. o— BEDREIGING VAN 'N DEURWAARDER De deurwaarder Hooghiem uit Leeuwar den moest te Marssum een woonschip ontruimen, dat werd bewoond door den bouwvakarbeider F. C. K. Het stond de zen niet aan, dat de heer Hooghiem de hem opgedragen taak wilde uitvoeren. De bouwvakarbeider richtte n.l. een geladen revolver op den deurwaarder. Deze haal de assistentie van een wachtmeester der marechaussee, die daar in de buurt sur veilleerde. i Ook nu nog volgden bedreigingen met de revolver. Ten slotte zag de bouwvak arbeider zich verloren, wierp het vuurwa pen in de vaart en liet toe, dat de heer Hooghiem het schip' ontruimde. De man werd aangehouden en in het Huis van Bewaring opgesloten. De revolver was reeds opgevischt. Deze bleek geladen te zijn. DOOR ZONNESTEEK GETROFFEN. De 48-jarige arbeider E. B. uit Heerdie werd, toen hij onder de gemeente Wijhe aan 'het hooien was, door een zonnesteek getroffen. Korten tijd daarna is de man overleden. o— ONDER HET HOOI BEDOLVEN. Men meldt uit Made: In den Hoogepolder in den Biesbosch zijn twee paarden gespannen voor een wagen beladen met hooi, waarop behalve de voerman, twee andere personen geze ten waren, op hol geslagen met het ge volg, dat de wagen omkantelde en allen onder het hooi bedolven werden. Twee werden dood er onder uit gehaald; de derde verkeert in levensgevaar. o— VALSCHE RIJWIELPLAATJES. Door een gelukkigen samenloop van om standigheden is de politie te Rotterdam er in geslaagd een vervalsching van rijwielbe- lastingmerken op groote schaal te ont dekken en den dader te arresteeren. Een agent bemerkte n.l. eenige dagen geleden op de Voorstraat 2 fietsende jon gens, die valsche rijwielbelastingmerken op hun rijwielen hadden. Hij nam de jongens mee naar het hoofdbureau van politie. Door de afdeeling der Centrale Re cherche werden de knapen ondervraagd en vertelden toen de valsche plaatjes te hebben gekregen van een oom. Deze werd daarop in verhoor genomen en zei de merken te hebben gekocht van een zekeren R. Ook dezen R. wist de re cherche te vinden, die op zijn beurt ver klaarde in het bezit van de plaatjes te zijn gekomen door ze van den loodgieter G. J. de H. uit de Almondestraat te heb ben gekocht. Een onderzoek naar den loodgieter wees uit, dat deze man een werkplaats had waarin een groote partij koperafval werd ^gevonden, klaarblijkelijk afkomstig van platen koper, waaruit val sche rijwielplaatjes waren geslagen. Ook kwam een aantal nog niet geslagen doch reeds op vorm gesneden valsche plaatjes voor den dag, alsmede een pers, dienende voor het bestempelen der val sche belastingmerken. De loodgieter werd gearresteerd en zei in 1925 en in dit jaar „slechts" eenige honderden valsche rijwielplaatjes voor de jaren 1925 en 1926 te hebben vervaar digd; later bekende hij dat de fabricage in de duizenden had beloopen en dat hij alleen in dit jaar aan den slager P. v. G. uit de Zaagmolenstraat ongeveer 800 val sche belastingmerken heeft verkocht. Deze P. v. G. is verleden jaar verdacht van handel in vervalschte merken eerïi- gen tijd in het Huis van Bewaring inge sloten, doch toen wegens gebrek aan be wijs in vrijheid gesteld. De slager is thans weer gearresteerd. Het onderzoek in de werkplaats van den loodgieter De H. heeft tenslotte nog een belangrijke vondst opgeleverd. Immers op aanwijzing van den gearres teerde heeft de recherche een valsch goed- keuringsstempel voor vleesch in beslag kunnen nemen, dat door de H. zelf ver vaardigd is en reeds wie weet hoe lang dienst heeft gedaan. Dat een en ander een voortreffelijke ontdekking mag hee- ten, behoeft nauwelijks te worden betoogd. Vermoedelijk is hiermede een einde ge maakt aan den over het geheele land ver spreiden handel in valsche rijwielbelasting merken. Wellicht volgen spoedig meerdere ar restaties. De politie zet het onderzoek met groote nauwkeurigheid voort. Nader vernemen wij nog dat de rijwiel belastingmerken zeer goed waren nage maakt en door den loodgieter voor 40 cent per stuk werden verkocht aan diverse personen. De wederverkoopers verkoch ten de merken a f 1,25 tot f 1,75 p. stuk en vonden grif aftrek voor hun waar. Eiken dag houdt de politie thans men- schen aan, die met een valsch rijwielplaatjie rijden. De zaak neemt, daar velen) verdacht rijden. De zaak neemt, daar velen ver dacht worden van heling, een grooten omvang aan. Op 16 Juli werden te Waalwijk de volgende keuringen van tuigpaarden ge houden Provinciale keuring voor hengsten met afstammelingen. Aangeboden werd de hengst Holand NSTg 261 met een 35-tal afstammelingen van 21/s, U/a en 1/2 Jaar- Bekroond met f10 werden: Een hengstveulen van Giwanka van G, J. W. Branderhorst te Eethen; een merrie veulen van Catora van denzelfden; de anderhalf jarige merrie Malandra van Gi wanka van denzelfde; de anderhalf jarige hengst Modulus van Agrita van denzelf den; een merrieveulen v. Engelina van D. v. Buuren te Meeuwen; de andjerhalf- jarige merrie Makda van Aakje, van den- zelfden*een merrieveulen van G. H. Stra fei* te-'-Babiloniënfeft^rr de aïrdèïtelf jsrtge' merrie Malanda' ven Ierania v. denzelfden een zwart merrieveulen van J. de Waal te Wijk en een veulen van Wied. A. Straver Wz. te Babiloniënbroek. De hengst Holand ontving een zilve ren medaille. Daarna had een keuring plaats van af stammelingen van den hengst Holand waar bij vijftien prijzen werden uitgeloofd dooi de eigenaressen de Coöperatieve veree- niging1 tot verbetering van het Paarden ras in het land van Heusden en Altena. De M. C. Commissie fungeerde als jury. Dezelfde afstammelingen dongen weer mede, bekroond werden nu Een hengstveulen van Giwanka van P. J. Branderhorst te Eethen; een merrieveu len van Catora van denzelfden; de an- derhalfjarige merrie Malanda van Giwanka van denzelfden, de anderhalfjarige hengst Modulus van Agrita van denzelfden; een merrieveulen, van Aakje v. D. van Buuren te Meeuwen; een merrieveulen van Enge lina van denzelfden de anderhalfjarige Morilla van Jorilla van denzelfden; de twee en halfjarige Lucie van Floralia van J. v. d. Heuvel Hz. te Genderen, de twee en halfjarige Lepika van Albona van G. H. Straver te Babiloniënbroek; de an derhalfjarige Minnares van Dinina van denzelfden, een merrieveulen van Efia v. G. v. Everdingen te Heusden, een merrie veulen van J. de Waal te Wijk, de twee en halfjarige Lea van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen, een merrie veulen van Gamond van J. Timmermans Wz. te Waalwijk; een veulen van Serania van Wed. A. Straver te Babiloniënbroek. Voor de keuring voor het Militair cer tificaat 1927 werden 2 hengsten en 65 merriën ia angeboden. Behalve de hengst Holand voornoemd werd getoond de hengst Gregulus van O. v. d. Werken te Nederhemiert, met een aantal afstammelingen. De uitslag omtrent deze hengsten wordt later bekend gemaakt. Van de merriën werden voorloopig goed gekeurd. De 13-jarige Agrita; de 10-jarige Do- rea en de 7-jarige Giwanka, alle drie van G. J. W. Branderhorst te Eethen; de 7-jarige Gerda van B. Branderhorst te Eethen, de 15-jarige Wera van J. W. Burghout te Eethen; de 13-jarige Aakje de 7-jarigc Grekje, de 9-jarige Engelina, de 4-jarige Jorilla, alle 4 van D. v. Buuren te Meeuwen; de 4-jarige Jacadia van H. A. v Casteren te Schaik, de 7-jarige Gra- cieuse van C. J. Damen te Zevenbergen, de 9-jarige Efia, de 3-jarige Khera, bei den van G. v. Everdingen te Heusden; Jammer voor hem. Versnellen»Zoo, ouwe jongen. Heb je de griep al gehad?» Vergouwen »Nee.« Versnellen »Dat is jammer voor jou, kerel. Waar spreek je nou in 's hemels naam over als ie andere menschen tegen- komt de 15-jarige Polly van A. de Haan te Drongelen; de 12-jarige Balleine I en de 3-jarige Konora, beiden van G. J. Hart- gers te Doeveren; de 8-jarige Floralia van J. v. d. Heuvel Hz. te Genderen; de 13-jarige Aranka en de 5jarige Jopia van Gebrs. J. A. Smits te Waspik; de 5-ja- rige Jeremina van wed. A. Straver Wz. te Babiloniënbroek; de 7-jarige Finate, de 4-jarige Jicota en de 10-jarige Divina alle drie van G. H. Straver te Babiloniën broek; de 16-jarige Gamone en de 4-jarige Jaudice van J. Timmermans Wz. te Waal wijk, de 13-jarige Acosta en de 7-jarige Gisera beiden van A. W. Verhoeven Jz. te Herpt; de 4-jarige Jelita van J. de Waal te Wijk; de 13-jarige Albona I van A. v. d. Beek Wz. te Babiloniënbroek; de 6-jarige Juliana van M. v. Mersbergen te Drongelen, de 15-jarige Aline, de 11-ja- rige Carita, de 16-jarige Dina III, de 10-jarige Dot, de 7-jarige Gea en de. 2-jarige Lea alle 6 van Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen, de 15-jarige Antje II van M. W. van der Schans te Nieuwer Amstel, en de 12-jarige Bertha van Kind. H. Verhoeven te Dussen. E. v. h. Z." HEUSDEN. Op Zaterdag 14 Augustus a.s. zal alhier in het Gemeentehuis de loting voor de nationale militie plaats heb ben voor de navolgende gemeenten 10.45 uur. Nieuwkuik, Oudheusden. 11.15 Drunen, Veen, Hedikhuizen, 12.Eethen, Wijk c. a. 12.30 Herpt, Heusden. Zaterdag herdacht de heer J. C. van Laarhoven den dag dat hij voor 50 jaar als hoofdman aan de brandweer alhier werd verbonden. H. M. de Koningin begiftigde hem by deze gelegenheid met de zilveren eere medaille van Oranje Nassau. Burgemeester en Wethouders kwamen den heer v. Laar hoven gelukwen&chen, waarbij de Burge meester een zeer waardeerende toespraak hield. Het College van Brandmeesters schonk hem een zilveren beker en de hoofd lieden der brandweer een keurige kantoor stoel. Zondag speelde het 2e elftal »Juliana« een wedstrijd tegen het le en 2e gecomb. Dommeclub uit Zait-Bommel, welke wed strijd door »Juliana« met 8—-1 werd ver loren. Mejuff. T. Friedli is zonder examen toegelaten tot de 2e klasse der Christ. Kweekschool voor Onderwijzeressen te Zetten. ANDEL. Zaterdagavond j.l. gaf het muziekgezelschap Andei's Fanfarecorps* op de tent in de Achterstraat voor een talrjjk publiek een in alle opzichten goed geslaagd concert. ALMKERK. Tot assistent a. d. Chr. School alhier, Hoofd de heer C. v. Veelen, is benoemd de heer J. K. Koekkoek, alhier. Op Zaterdag 31 Juli 's avonds 8 uur (Z.T.) hoopt het Fanfarecorps »Cres- cendoc te Nieuwendyk op de muziektent haar eerste zomerconcert te geven. A.s. Vrijdagavond 7 uur (0,T.) hoopt de Vereen. »Schrift en Beljjdenis* in de Consistoriekamer der Herv. Gem. alhier, een ledenvergadering te houden. Met goed gevolg slaagde dezer dagen de heer P. Koekkoek te Arnhem voor examen commies. A.s. Zaterdagavond 8 uur (Z.T.) zal in de Ger. Kerk alhier de jaarlyksche verhuring van zitplaatsen een aanvang nemen. Op 22 Juli a.s. hoopt de Geref. Bondsring »Altena, Zuid en Noord*, inde Consistoriekamer der Geref. Kerk alhier, eene vergadering te houden. Zaterdag j.l. gaf het fanfarecorps »Nooit Gedacht* alhier, in den tuin van den heer Dekker haar eerste Zomerconcert. Vele muziekliefhebbers waren dan ook opgekomen, om deze vereeniging te hooren. Met gerustheid kan gezegd worden, dat dit corps onder de bekwame leiding van den heer Koekkoek weer op den goeden weg is, wat betreft het muzikaal gebied. Wy willen haar toeroepen, gaat zoo op den ingeslagen weg voort en gij zult weer lauweren oogsten. Alles had een ordelijk verloop. BRAKEL. Onze dorpsgenoot, de heer A. E. v. d. Bosch, werkzaam ten kantore van den Ryksontvanger te Woudrichem, ontving dezer dagen bericht, dat hij is geslaagd voor het examen ryksklerk der directe belastingen. BENEDEN-LANGSTRAAT. De hooi- bouw is zeer voorspoedig gegaan en kan zoo goed als geëindigd worden beschouwd. De opbrengst is zeer bevredigend en alles werd goed gewonnen, zoodat de kwaliteit niets te wenschen overlaat. Aanvankelijk gaat ook de handel in het nieuw gewonnen hooi goed en besteedt men van f 16 tot f 18 per 500 K.G. CAPELLE. De heer J. C. Timmermans, ambtenaar ter secretarie alhier, ia met ingang van 1 Aug. a.s. in gelyke betrek king te Papendrecht benoemd. Niettegenstaande wy dezen plichtgetrou wen en hulpvaardigen ambtenaar noode" onze gemeente zien verlaten, gunnen wy hem deze promotie van harte. By het dezer dagen aan het gym nasium te 's Bosch gehouden overgangs examen werden o.m. bevorderd de volgende leerlingen uit deze gemeente van de 5e naar de 6e klas N. v. d. Hoeven, van de 3e naar de 4e klas M. Kohier en W. Wendte. Tot de eerste klas van het, gymnasium is toegelaten B. MiddeJj^gjJ alhier. Pe heer A de Innn Mzn. heeft bedankt als Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente alhier. Naar men ons mededeelt zal de school van de Vereen, tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel te dezer plaatse waarschijnlyk 1 Nov. geopend worden. GENDEREN. Door de Geref. Kerk alhier is een beroep uitgebracht op Ds. De Koek van Wommels. Op het gehouden examen voor nuttige handwerken te Eindhoven slaagde o.m. Mej. M. C. Boll, alhier. GIESSEN. Het dochtertje van W. van Oldenburg kreeg dezer dagen een koraal in den neus. De ouders konden het voor werp niet verwyderen, zoodat inroeping van geneeskundige hulp noodzakelijk was. HEDEL. De loting voor den dienst plicht der lichting 1927 zal alhier plaats hebben voor de gemeenten Hedel, Kerkwijk, Ammerzoden, Nederhemert en Driel op 25 Augustus. NIEUWENDIJK. Op 5 Aug. zal de Muziekvereen. deel nemen aan het groot Nat. Concours voor Muziek- en Zangvereen. te Langerak Nieuwpoort en wel in de Hoogste Eere-afdeeling en werd tevens uitgenoodigd een concert te geven van 810 uur. Eveneens zal de Vereen, het Concours- Hippique opluisteren met muziek te Raams- donksveer op 26 Juli nam. half twee. Op den Hoogenpolder had een on geluk plaats dat nog betrekkelyk goed afliep. Een paard sloeg op hol, de opzit tende liep inwendige kneuzingen op. Een der arbeiders van den land bouwer A. v. d. S. Cornzn. had het on geluk met paard en wagen in het water te ryden, met gevolg dat het paard zich erg bezeerde. Persoonlyke ongelukken hadden niet plaats. POEDEROIJEN. Doordat de burrie van den wagen brak, had de landarbeider C. de Lang, alhier, het ongeluk boven van den wagen met hooi te vallen.. Met ge broken arm werd hij opgenomen en naar Dr. Warnsinck vervoerd. Het paard van den landbouwer J. Hasselman, hetwelk in de weide liep te grazen, geraakte met een zijner pooten in een daar liggende zeis. Het dier bezeerde Firma ALPH. HUPSCH fi.nl" ,I« "IMH '"""Ml >1 P

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2