Itnitenland Plaatselijk Nieuws Kantongerecht Heusden EEN NIEUWE PRUIM. De heer Jac. v. d. Knaap te Poeldijk, bracht een nieuwe tafelpruim ter veiling, die zeer de aandacht der kweekers trok. Het was een donkerblauwe vrucht, groot van stuk, rond van vorm en voorzien van een mooien dauw. EEN ONVOORZICHTIG SCHUTTER. Een jongen te Blaricum, die zich met boogschieten vermaakte, heeft met een pijl het oog van een meisje geraakt. Men vreest voor het behoud van het oog. o— AUTO- EN MOTOR-ONGELUKKEN. De familie R. uit Amsterdam, die met een auto uit de hoo/dstad vertrokken was met het (doel een tocht door België te ondernemen, heeft al vroeg pech gehad. In Duivendrecht moest n.l. plotseling uit geweken worden voor een man, die op den weg liep. Daardoor kwam de auto met den kop in den sloot en werd de man door de auto gegrepen. Hij werd vrij ernstig gewond en naar een ziekenhuis overgebracht. De gewonde bleek te zijn de krantenverkooper v. A. De zes inzit tenden kwamen met den schrik vrij, maar moesten hun voorgenomen reis voorloo- pig opgeven. Op den Amsterdamschen straatweg, te Arnhem, nabij de Kaap, is een automo biel, bestuurd door den heer H. v. A., in volle vaart tegen een boom gereden. De auto werd zwaar beschadigd, ter wijl een elfjarig jongetje, dat naast den bestuurder zat, een ernstige hoofdwonde bekwam. Het ongeluk is vermoedelijk te Wijten aan het niet behoorlijk function- neeren van de stuurinrichting. VAN DE BELGISCHE GRENS. Gedurende den lagen stand van den Belgischen franc stroomden al degenen uit de grensplaatsen, die iets hadden aan te schaffen naar de dito gemeenten aan Belgische zijde. Op den duur hield men daar rekening met den lagen koers en de prijzen gingen met rukken omhoog. Van lieverlede minderde de laatste dagen de Hollandsche kooplust en deze is nu geheel verdwenen. Thans komen bewo ners van de grensplaatsen in Roosendaal hun inkoopen doen, wijl de prijzen al daar naar verhouding veel goedkooper wa ren dan in hun eigen land, eensdeels wijl de abnormale verhoogingen ondanks den verbeterden koers bleven gehandhaafd, an derdeels wijl de winkeliers te Roosen daal hun prijzen om met België te kunnen concurreeren uiterst krap gezet hadden. Dat zulks den middenstandersin de grensplaatsen hoogst welkom is, behoeft niet gezegd te worden. De groote trek naar België begint even eens te minderen. Thans brengen welis waar nog opgepropte treinen uit Ant werpen over goedkoopte ontgoochelde rei zigers terug. Bij de Bredasche Banken is in de maand Juli voor minstens f 100.000 aan Belgisch bankpapier gekocht. Het bedrag aan chèques is niet te be naderen, evenmin het bedrag aan francs dat in België werd gekocht. Uiteraard is het niet na te gaan welk deel dier honderduizend guldens in han den is gekomen van valuta-jagers, maar wel is de vraag gewettigd of niet meer zin voor de gemeenschap duizenden gul dens hadden doen blijven in eigen land en bij eigen zakenlieden, die momenteel zeer moeilijke tijden beleven. TOERAUTO TEGEN EEN BOOM GE REDEN. Twintig gewonden. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uar werd tusschen Jobbeke en Versenare in een bocht van den weg, een zware toerauto ten ge volge van een breuk aan het stuur, met geweld tegen een boom geslingerd. Haast al de inzittenden, ten getale van 20 wer den min of meer ernstig gekwetst. Een dame werden beide handen letterlyk afge- kneld. Het onderzoek wees uit dat er van over dreven snelheid geen sprake kan zyn. o DE STRUBBELING OP DEN BALCAN. Uit Belgrado wordt gemeld, dat de regee ring te Belgrado, na gevoerde besprekingen met Athene en Boekarest, zou hebben be sloten, dat de gezanten der drie landen te Sofia een gezamenlijke stap zullen doen by Bulgarye door het aanbieden van drie nota's met dezelfde eischen. De nota's zullen in krachtige bewoor dingen gesteld zyn en 't karakter van een ultimatum hebben. Vooreerst zal geëischt worden de onmindellijke ontbinding van het Macedonisch comité ongeacht de andere maatregelen die de volkomen veiligheid der drie landen moeten waarborgen. o EEN xERFENIS*. Te Mors kreeg een spoorwegbeambte eeni- ge maanden geleden het bericht van een mil- lioen erfenis. Volgens verzekering van zyn advocaat in Nederland, zoo zei by, zou de erfenis 15 Juli worden uitbetaald. Op grond hiervan kon de erfgenaam een onbeperkt crediet krjjgen, waarvan hy een ruim ge bruik maakte. Verschillende personen stel den zich zelfs voor hooge bedragen borg. Thans is gebleken dat het verhaal der erfe nis een zwendel was. Toen zyn schuld- eischers na den bepaalden termijn om hun geld kwamen, had de gelukkige erfgenaam met medeneming van aanzienlyke bedra gen per vliegtuig de wyk naar Holland genomen. GERUCHTEN OVER EEN REVOLUTIE IN RUSLAND. De correspondent van Reuter te Kopen hagen heeft naar Londen geseind, dat de Kopenhaagsche avondbladen een telegram publiceeren, dat via Warschau uit St. Pe tersburg en tegelijkertijd te Kroonstad van openljjke revolutie tegen de centrale regee ring te Moskou zou zijn begonnen. Volgens via Boekarest uit Moskou ont vangen bericht, zouden twee familieleden van Troizki, onder verdenking van deelne ming aan een complot tegen de regeering, in hechtenis genomen zijn. Verder zou de woning van Trotzki door de roode troepen omslingeld zijn, terwyl binnen een huiszoeking plaats vond. Trotzki zelf zou uit Moskou gevlucht zyn. EEN NIEUWE BLAUWBAARD. In een week tijds, dus wordt uit Boeda pest gemeld, werden niet minder dan drie vrouwenlyken uit den Donau opgevischt. Het laatste slachtoffer droeg deftige klee ding en toonde verder alle kenteekenen dat zjj welgesteld geweest moest zyn. De politie meent thans het spoor van een misdaad te hebben ontdekt. Een kasteel bewoner van Szaszkalambatta had een darne uit den Hongaarsche aristocratie op zijn kasteel genoodigd, die met de persoonsbe schrijving van de doode overeenstemde. Het ingestelde onderzoek heeft reeds uit gewezen, dat meerdere personen, die by den kasteelheer op bezoek waren geweest, spoorloos verdwenen zyn. AMERIKA. Hittegolf in Amerika. Berichten uit New-York maken melding van een hittegolf in de Staten van het midden-Westen. Kansas, Oklahoma en het Noorden van Texas hebben temperaturen van meer dan 100 graden Fahrenheit. Een maximum temperatuur van 109 graden Fahrenheit wordt uit Salina (Kan sas) gemeld. Volgens een bericht van Central News, heeft de hittegolf in New-York al een aan tal slachtoffers gemaakt. Een twaalftal personen heeft een zonnesteek opgeloopen. Er zyn drie dooden. o OVER HET KANAAL GEZWOMMEN. Gertrude Ederle is Vrijdagmorgen om half elf, naar het Hbld meldt, van Kaap Gris Nes vertrokken om te trachten over Het Kanaal te zwemmen. Nader verneemt het Hbld.Miss Getrude Ederie heeft het Kanaal overgezwommen en is op de Engelsche kust aangekomen. De Amerikaansche zwemster is de eerste vrouw, die er in geslaagd is het Kanaal over te zwemmen. Reuter seint, dat Miss Ederle in 14, uur over het Kanaal zwom. EEN VULCANISCHE UITBARSTING. Een telegram uit Akyab meldt, dat de kapitein van het stoomschip Chakdina heeft gemeld, dat hij op den ochtend van 29 Juli een groote vlam heeft gezien, die ver scheidene honderden meters hoog opschoot, ongeveer een kwartier bleef branden, toen verdween en tien minuten later nogmaals zichtbaar werd. Het verschijnsel vertoonde zich op 19° 51 Noorderbreedte en 930 4' Oosterlengte. Een ander telegram uit Akyab van het eiland Ramei meldt een vulkanische uitbars ting op ongeveer een halve mjjl ten N. van een dorp by de stad Kyaukpyu. Een heuvel van 150 M. hoogte werd in de lucht ge slingerd en overdekte 5000 vierk. M. bouw land. De hitte vernielde den plantengroei in 'n wijden omtrek. Er vielen geen men schenlevens te betreuren. MOORDENAAR GEGREPEN. Te Spandau is een 50-jarige arbeider gearresteerd, die reeds sedert 1920 door de justitie werd gezocht, wegens moord op 3 zijner familie leden. o- VERRADER GESTRAFT. Wegens het verraden van militaire ge heimen werd de kantoorbediende Dick uit Barmen door het gerechtshof te Elberfeld tot 2 jaar gevangenisstraf en 5 jaar ver lies veroordeeld. HITTE EN CHOLERA IN CHINA, DUIZENDEN SLACHTOFFERS Volgens bericht uit Shanghai heerscht daar een ondraaglijke hitte. De tempera tuur bereikte Vrijdag een hoogte van 44 graden Celsius. Een cholera-epideme maakt duizenden slachtoffers. VIJF KINDEREN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Een bericht uit Spalate aan de Dalma- tische kust meldt, dat vjjf kinderen, die op het strand aan het speleD waren, door het hemelvuur werden getroffen en gedood. Meerdere baders werden ernstig gewond. HEUSDEN. Van de werf van de Firma De Haan Oerleraans werd heden met goed gevolg te water gelaten, het stalen Rijnschip genaamd »Heima«, gebouwd voor rekening van den heer A. Siebert. De hoofdafmetiDgen van het schip zyn lengte 67 M., breedte 9.20 M., holte 2.31 M., terwyl het laadvermogen ruim 1000 ton bedraagt. Op de vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een Dortmund Ems- kanaalschip, groot ruim 900 ton, eveneens voor Duitsche rekening. Zondag speelde xJuliana I* een wedstryd tegen »De Sporters* uit Drunen, welke met een 42 overwinning voor »De Sporters* eindigde. Het 2 de elftal xJuliana* speelde te Besoyen een wedstryd tegen xR.W.B. 3* aldaar, welke met een 21 overwinning voor »Juliana« eindigde. ALMKERK. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gemeente te Echteld, Ds. Röth, Herv. Predikant alhier. Naar wy vernemen, hoopt a.s. Zaterdag het fanfarecorps »Nooit Gedacht* alhier, met medewerking van het xAndel's Fanfarecorps*, in den tuin van den heer C. Dekker, alhier, haar 2e Zomerconcert te geven. BRAKEL. Vrydag 6 Aug. j.l. werd ten gemeentehuize aanbesteed door den Djjkstoel van het polderdistrict Bommeler- waard beneden den Meidjjk het maken van aanbermingen by verschillenden kolken gelegen langs den Maasbandijk te Poede- rojjen en Zuilichem alsmede het verhoogen van een langs de binnènryde van dien dyk loopenden weg, waarvoor werd inge schreven door C. Bleeker, Arnhem f 64985. F. H. v. d. Pluim, Dussen f 62900. C. Zanen, Ammerstol f 59750. A. M. v. Haarlem Vianen f 59635. J. H. G. v. Haaren Nijmegen f 58965. W. Ooms, Ammerstol f 58600. G. v. Harten, Ammerstol f 58300. P. van Zon, Sliedrecht f 57650. P. de Waard, Ammerstol f 57500. H. G. Vermeer, Oosterhout f 57300.- N. V. Zanen en Verstoep, Gouda f 56643. W. Stigter, Bergambacht f 55800.- W. de Jong, Gouda f 55448.- J. Boeren, Sliedrecht f 55400.- H. Kanters, Raamsdonk f 55000.— P. B. Huberts, Nymegen f 53833. P. C. Langeveld, Sliedrecht f 52780. D. C. v. Schaik, Arnhem f 53380.- P. van Oort Raamsdonk f 49980.- A. Rovers, Made f 49589. K. J. Neiboer Maarssen f 38745,- Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. De Fanfare »Oefening Baart Kunst* alhier, Directeur de Heer J. van Berkelte Ammerzoden, behaalde op het Nationaal Concours te Langerak op 5 Augustus j.l. een 2e prijs in de afdeeling xUitmuntend- heid*. Aan Directeur en leden onze ge- lukwenschen, BENEDEN-LANGSTRAAT. Doordien er overvloed van gras is en de weilanden er nog prachtig bystaan, brachten de ver pachtingen van het nagras meerendeels minder op dan het vorig jaar. De wei- toemaat beliep f 20 f 40 per H.A. en naar hooitoemaat is zeer weinig vraag. Voor het nieuwe hooi besteedt men f 17 f 18 per 500 K.G., doch nu de hooi persen zijn gevuld is de vraag minder. 's GRAVENMOER. Het reizen en uit gaan hangt nu in de lucht. Vorige week maakten de leerlingen der hoogste klassen van de Chr. School een uitstapje naar Amsterdam, deze week gaan die der Openb. School naar Den Haag en Scheveningen. Dinsdag maakten onze tuinders een autotocht naar het Westland. GENDEREN. Vrijdag voormiddag om streeks 11 uur, raakte, vermoedelijk door een vonk uit de pijp van een fornuishuisje, een hooischelf, staande in de onmiddellijke nabyheid der boerderjj van D. v. Wylen, in brand. De vlammen laaiden hoog op zoodat er direct gevaar was voor huis en schuur, gedekt met riet. Door het kranig optreden van vele personen, in de nabyheid zijnde, werd erger voorkomen, doordat men de daken der gebouwen, hoewel met uiter ste krachtsinspanning en onder verzen genden hitte op het dak. met emmers water die door vele handen uit het in de nabyheid loopende kanaal werden aange dragen, wist nat te houden tot de brand spuit kwam, die, ter plaatse zjjnde, den brand spoedig meester was en deze tot de hooischelf wist te bepalen. Een woord van byzonderen lof bij dit blusschings- werk verdienen wel de heeren G. v. Wylen, Peter Vos en G. de Paauw. NIEUWENDIJK. In de afgeloopen week werd de najaarsverpachting gehouden van de weitoemaat der polders Boerenver driet en Jannezand. De opbrengst was ge middeld f 30 per H.A. en er werd graag gepacht. In de maand Juli werd aan de Rijkspostspaarbank ingelegd f913 en te rugbetaald f 1061. 1 nieuw boekje werd uitgereikt. Tevens werden 270 telefoon gesprekken en 56 telegrammen behandeld, terwijl per postchèque en Girodienst ver handeld is f 25706,77. Deze week werden aangevoerd 7160 eieren. Prijs groote eieren f6,50; kleine f5,40; eendeneieren f5,70; ganzeneieren f 12.kalkoeneieren f8,— alles per 100 stuks. i 1 Het zoontje van C. v. B. Johzn. had de aardigheid achter de auto te han gen der firma W. A. v. d. Donk' van Gorinchem. Hij bracht het er evenwel slecht af, hij struikelde en geraakte met een voet vast aan de auto. Mi,et het hoofd op den straatweg werd hij een eind mee gesleurd. Deerlijk aan zijn hoofd gewond, is hij huiswaarts gekeerd en is de hulp van Dr. de Vries ingeroepen. Bij den rijwielhandelaar Z. Wijtiands vervoegde zich in de afgeloopen week een heer, die inkoopen kwam doen van benzine voor de auto welke een eind weeg op de Rijksstraatweg stond. Na gevuld te zijn tufte de auto heen zonder betaling, tie politie trachtte den oplichter nog te pakken te krijgen, doch doch zonder resultaat. Men zij voor der gelijke heeren gewaarschuwd. In de afgeloopen week passeerde een auto den Nieuwendijk. Onverwachts geraakte het stuur defect met het gevolg dat de auto tegen het huis van M« O. reed. Ernstig beschadigd werd d'eze naar de reparatieinrichting der firma Wijnands gebracht, om aldaar hersteld te word'en. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Zaterdag 1.1. werd bij M. v. d. Heuvel een vergadering gehouden tot op richting eener Onderlinge Varkens ver ze kering. De vlekziekte onder de varkens breidt zich eiken, dag nog stdeds uit. Vele dieren sterven aan deze ziekte. POEDEROIJEN. Aan Mej. M. Hage man, onderwijzeres aan de O. L. School te Aalst in deze gemeente is op haar ver zoek eervol ontslag als zoodanig verleend. In hare plaats is door den gemeente raad benoemd Mej. J. H. de Gaajj tijdelijk onderwijzeres te Zoelen. SPRANG. Zaterdag j.l. speelde de Korfbalvereen. »N. E. 0.« een der com petitiewedstrijden tegen de korfbalvereen. »Volt« uit Tilburg, welke eindigde met gelijk spel 11. Door xJuliana* werd een wedstrijd ge houden tegen xPhilips* uit Eindhoven. Ook hier eindigde het met geljjk spel 33* WIJK. By den landbouwer J. de Waal is een zyner beste stamboek merriëo ge storven. Een elftal samengesteld uit het lste en 2de elftal van de voetbal vereeni- ging xWilhelmina* alhier speelde Zaterdag j.l. een vriendschappeljjken match tegen een elftal uit het lste en 2de elftal van H. V. V. Haarsteeg met uitslag 82 ten voordeele van »Wilhelmina«. Alhier is een nieuwe gemengde zangvereeniging opgericht onder de naam van »Crescendo«, ruim 30 personen traden reeds als lid toe. De heer C. Merkx te Heusden is tot directeur dezer vereeni- ging benoemd. A.s. Vrijdagavond zal de eerste repetitie worden gehouden. WASPIK. Een best paard der Wed. K. geraakte door onbekende oorzaak in een sloot. Met groote moeite werd het op het droge gebracht. Thuis gekomen stierf het nog denzelfden nacht. Een groote schadepost. Da prijsvermindering der vroege aardappelen blyft aanhouden. In den kleinhandel besteedt men voor goede kwa liteit slechts 17 cent per 5 L. De late aardappelen staan prachtig en beloven een ryken oogst. WAALWIJK. Onder groote belang stelling had Zaterdagnamiddag in Hótel Verwiel de aanbesteding plaats, gehouden door het architectenbureau Bouman en Van Gestel voor rekening van den heer ^ulles van Gerwen, van het afbreken van 3 woningen en het bouwen van 2 winkel woningen met aparte bovenwoning. De uitslag was als volgt ornemans, Tilburg f 25.500 j. Michaël, Sprang f 22.275 Van Dongen, Raamsdonk f 20.946 J. den Teuling, Waalwjjk f 20.500 J. Kooien, x f 20.400 O. Timmermans, Sprang f 20.380 W. van Heesch, Waalwijk f 20.370 3. Aarts, Waalwijk f 20.272 Pennings, St. Mich.-Gestel f 19.490 G. Mortee, Tilburg f 16.570 Het werk is nog niet gegund. WOUDRICHEM. Donderdag 5 Aug. behaalde onze muziekvereen., op het ge houden concours te Nieawpoort in de le afd. een eerste prjjs. Nauwelyks gewerd ons de blijde mare, of een ieder spoedde zich naar de aanlegplaats om aanwezig te zyn, bij de terugkomst van onze Fanfare. Zelfs de Directie der veerboot gaf ten zeerste bljjk van hare belangstelling, door gratis de veerboot disponibel te stellen, zoodat de leden om half tien wederom in ons midden waren, en ons direct op een lustige marsch vergasten. Nu bleek weer eens ten duideljjkste, hoe groot de genegenheid is voor de Fanfare, daar aan het hoera-geroep der geheele burgerij geen einde scheen te komen en werd nu, omstuwd door een overgroote menigte, in de eerste plaats een ovatie gebracht by onzen EdelAchtbaren Heer Burgemeester en daarna een rondgang door de gemeente. Wakkere Fanfare, ga zoo voort onder leiding van uwen eminenten Directeur, den heer Joh. A. G. Krielaard, en wy zijn overtuigd, dat gij spoedig wederom nieuwe lauweren zult behalen, de sprekende be- wyzen uw vaandel zullen versieren en daardoor uw naam allerwege genoemd zal worden, als een der beste vereenigingen onder de bekwame leiding van uwen directeur. Wij allen weten het, gjj kunt het. Het bewjjs is geleverd. Op de te Brussel gehouden ten toonstelling van Brood en Beschuit ver kreeg de heer C. J. van Wyk, alhier, een zilveren medailie, met een inzending Hol landsche Beschuit van superieure kwaliteit. ZUILICHEM. Donderdag j.l. kreeg de arbeider C. Krienen, tijdens het naar het land brengen van een paard een hevige klap van dit paard tegen zijn onderkaak. Men ziet hier alweer hoe hoogst gevaarljjk het is met een rjjwiel aan de hand een paard te geleiden. Vrydag j.l. had C. v. Herp het ongeluk te vallen, waarbij hij zijn linker onderarm brak. AANBESTEDINGEN. In het Gouvernementsgebouw te 's-Her- togenbosch werd aanbesteed Bestek No. 164het uitvoeren van be strating met keien op den Rijksweg Sleeu- wijksche veerBreda onder de gemeente Dussen, Raming f 2050. Ingekomen 11 biljetten. F. H. v. d. Pluym, Dussen f 2080 A. M. de Wit, Raamsdonksveer f 1977 W. F. Schneider, Nieuwaal f 2100 L. F. Kops, 's-Hertogenbosch f 2195 J. H. Hendriks, Orthen f 1900 C. van Striem, Udenhout f 1940 B. Bezems, Made f 2042 C. van Loon, Werkendam f 2250 P. H. Kommers, Raamsdonksveer f 1962 J. Heijmans, Rosmalen f 1989 H. Kanters, Raamsdonk f 2020 Gunning aangehouden. Strafzitting van het Kantongerecht te HEUSDEN van Vrijdag 6 Aug. 1926. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie: Jhr. Mr. J. Quarles van Ufford. Griffier: Mr. W. Ruitinga. Nadat eerst met gesloten deuren eenige kinderzaken zijn behandeld wordt de zaak contra A. G. v. G. klompenmaker te Dus sen uitgeroepen. Verdachte had geen ze geltjes geplakt, wat den Kantonrechter aanleiding gaf op te merken dat ver dachte blijkbaar twee broertjes dood had aan plakken, want dat het nu voor de tweede maal is dat verdachte hier ver schijnt voor het niet-plakken van rente zegels. Verdachte zegt dat hij Roosendaal, voor wien hij blijkens de meening van den. Ambtenaar Meinders moet plakken, niet in dienst had en dat Rijkers hem op her haald verzoek nooit zijn rentekaart heeft willen ter hand stellen. De Kantonrechter zegt de zaak eens nader te willen onderzoeken en gelast daarom de dagvaarding op 3 September e.k. van den Ambtenaar Meinders en van Roosendaal. A. H. V. landbouwer te Elshout had

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2