Zoo juist ontvangen EMAILLE ARTIKELEN Voor hen die trouwen gaan L. J. VEEEMAN te HE' 5too«to#l»jwij „Pt Cinge". H0LTZ EN-ADVOCAAT. LIJK ZEN ONGELOOFLIJK GOEDE KWALITEIT len zaak van vertrouwen Goud, Zilver en Uurwerken. FIRMA VAN DE GARDE A. P. MICHAËL, - Aalburg. Klol en - Pendules - Wekkers HENRI L. v. GRlfeSVEN mcnt-papicr a 10 CENT PEE VEL. JJoiit- tn StctttksUabaBdcl. Plaatselijk Nieuws TROUW-fen VERLOVINGSRINGEN Bit ILL EN LAKEN en monturen Prima zwaar Kantoor: Arkelstraat GORINCHEM. P. J. SCHETSELAAR Spreekuren^4 ijzerwaren, touwwerk, hooirijven en vorken. - olieën, vetten, tèerproducten, - creolien, vruchtboomVparbolineum, enz. enz. Vuchterstraat 136 ^s-BOSCH. De heer v. d. Beek gelooft niet, dat dit precies juist is, het geval als door den Voorzitter aangegev/en is wel zoo bespro ken, doch er is ook gezjpgd, dat als alle drie de ondernemingen intact blijven, dat er dan toch over uitbreiding zou worden gesproken en over het volgen van 'n nieu we route, dat b.v. ook A.L.A.D. of „Onze Dienst een keer over Drongelen en B.- Broek zouden rijden en dat zij ook niet gelijk van Sleeuwijk of 's Bosch zullen ver trekken. De Voorzitter merkt op, dat in Dussen gezegd is dat men daarover niet behoeft te onderhandelen, omdat de bussen vol doende achter elkaar'rijden. Wat de diens ten betreft is er gezegd dat de onderne mingen dit zelf moeten regelen naar ge lang de behoefte, anders zou men aan den eenen kant wat geven, dat men aan den den anderen kant weer terugneemt. Het beste is hierin B. en W. te pjachtigen om naar gelang de omstandigheden te hande len. De heer v. d. Schans vindt het overdre ven, dat Drongelen iederen dag door de autobussen wordt aangedaan, dat is niet zijn bedoeling, doch spreker vindt het wel goed dat menschien die zich met goed meer kunnen bewegen in Drongelen en B.-Broek de gelegenheid wordt gegeven een paar keer in de week van de bussen gebruik te maken. De Voorzitter zegt dat dit juist is. De directeur van de „A.L.A.D." de heer A. L. (de Graaff heeft h(em gezegd dat daarte gen ook niet het minste bezwaar bestaat. De heer Smits vraagt of het niet goed is, om de bepaling te maken dat de inge zetenen van d'e gemeenten die subsidie verleenen bij het vervoer voorgaan. De Voorzitter noemt dit zfeer bezwaar lijk. De chauffeurs kenn'en niet alle men schel uit Almkerk, Dussen en Eethen en het gaat toch niet om personen die eenmaal in de bus hebben plaats g'enomjen er daarna weer uit te zetten. Spr. heeft het medegemaakt, dat d'e chauffeurs hun ui terste best cfeden om er niet meer perso nen in te laten als er in mogen ziitten. Er zaten menschen in voor Vlijmen en er wa ren ook personen die naar Sleeuwijk moes ten, de chauffeur smeekte de passagiers voor Vlijmen om met den tram, te gaan, doch deze weigerden met gevolg dat de; chauffeur in Vlijmen een proces-verbaal kreeg omdat hij te veel passagiers ver voerde. De heer v. d. Beek gelooft ook niet dat een bepaling als door den heer Smit bedoelt uitvoerbaar is. Spreker is er ech ter wel voor om als er gesubsidieerd, wordt de bepaling te maken, dat niet meer dan een bepaald aantal kilometers wordt gereden. 'j De Voorzitter merkt op, dat dit alleen bij politieverordening is te regelen, daar om izou men nog 'eens ,een keer bij elkaar moeten komen te Dussen om daarover te spreken. Spreker heeft echter tot he den nog in geen enkele bus gezleten die uit concurrentiehaat ging jakkeren. Deze ondernemingen steken zeer gunstig af bij de ondernemingen langs den dijk, daar heeft spreker het gezien dat zij haast op elkaar reden om elkander voorbij te rijden, dat daar niet meer ongelukken gebeuren is te verwonderen. Spreker zou de heer v. Beek willen adviseeren de kwestie door hem aangegeven te laten rusten tot de vol gende vergadering te Dussen. De heer v. d. Beek acht voorkomen, beter dan genezen. De heer >v. Buuren 'meent ,dat de inzit tenden meestal de schuld zijn van het te snel rijden. Heeft een bus eens een lekken band en daardoor vertraging, dan wil men toch nog Jdat de boot wordt gehaald. De Voorzitter kan zich best begrijpen dat als een chauffeur pas een proces-ver baal heeft gehad, omdat hij ten voordeele der directie een of meer personen te veel in de bus vervoerde, hij gaarne een of twee kwartjes tracht te verdienen als een persoon hern daardoor aanspoort om de boot nog te halen. Hierop wordt met al- gemeene stemmen besloten overeenkom stig het voorstel van B. en W. Subsidieaanvraag vereen. „Het Groene Kruis". De vereeniging vraagt voor 1926 een subsidie van f 300 en heeft een be grooting 1926 en rekening 1925 bijge voegd. Aan de hand van de daarin voor komende cijfers stellen B. en W. voor een subsidie te verleenen van f 200. Spreker hoort de heer Smits bjl zuchten. De heer Smits zegt dat de begrooting zeer nauwkeurig is opgemaakt. De Zus ster heeft hier gerekend tegenover andere plaatsen veel te weinig traktement. Als hier slechts f 200 subsidie wordt gege ven kan de vereeniging er niet komen. De Voorzitter zegt dat de jaarwedde van de Wijkzuster op hetzelfde bedrag is ge raamd als het vorig jaar en dat niettegen staande er een groot bedrag is a/gelost en verschillende nieuwe materialen zijn aangeschaft er nog een batig slot was; van f 194.50, zoodat B e.n W. vertrouw den Idat met f 200 wel volstaan kon wor den. De heer Smits brengt hiertegen in dat de vereeniging het bedrag hard noo- dig heeft. De heer v. Buuren vraagt of het voor stel van B. en W. verlaging van subsidie beteekent, waarop de Voorzitter ontken nend antwoordt, ook het vorig jaar is f 200 subsidie toegestaan. De heer Smits merkt op dat vroeger ste»ds f 250 subsidie werd ontvangen. Krijgt de \ereeniging hetzelfde bedrag van het Rijk en blijven de leden hetzelfde bijdragen, er komen wiel wat kleintjes bij doch groote vallen er af, dan zou de ver eeniging er mede kunnen komen. De heer v. d. Schans zegt dat de ver eeniging het vorig jaar ook aangeklopt heeft bij het Armbestuur en dat zij van deze instelling ook subsidie heeft ontvan gen, dit jaar vreest spreker dat van een bijdrage evenwel niets kan komen. Men had gedacht ,dat de Diaconie ook wfef wat zou willen doen, doch die was haar geld spoedig kwijt, zoodat nu alles op het Burgerl. Armbestuur aankomt, vandaar dat het dit jaar geen subsidie zal ku'n- nen verleenen. De [Voorzitter geeft toe dat het hier eene instelling betreft van groot algemeen nut, is een hoogere subsidie noodig dan moeten wij aldus spreker, niet te angstvallig zijn. De heer Smits zegt dat de materialen in goeden staat gehouden moeten worden, de ligtenten moeten hoog noodig worden nagezien, zij zien er onoogelijk uit. De heer v. d. Beek is van het groote nut der vereeniging overtuigd, en als de finan- tiën der gemeente beter waren geweest, zou hij er niet over gesproken hebben want het Groene Kruis is al de nuttigste ver eeniging die men bedenken kan. De heer v. Buuren meent, dat a,l z'iin de finantiën dan al niet zoo rooskleurig men het allernuttigste niet achterwege mag laten. De Voorzitter stelt voor d,en stok in het midden te zetten en een subsidie toe te kennen van f 250. De heer Smits gelooft wel als deze sub sidie geregeld verleend wordt dat dan de vereeniging zich wel kan redden. Daarbij geeft spreker de verzekering dat, als het volgend jaar met f 200 of f150 subsidie volstaan kan worden hij dan geen f 250 wil hebben. Met algemeene stemmen wordt hierop besloten een subsidie toe te staan van^ 250 gulden. De Voorzitter deelt mede, dat wat hier was afgesproken over den toren te Hees? been .direct aan het kerkbestuur is me degedeeld en dat er bij' gezegd is dat het op prijs zou worden gesteld, dat nog dit jaar met de herstelling zou worden begon nen. In verloop van acht dagen had spr. er niets nader over gehoord en daarom is hij er toen zelf eens op uitgegaan. Het kerkbestuur deelde spreker toen mede, dat het nog steeds wachtte op antwoord van Ged. Staten. Hij is er toen voor naar den Bosch gegaan en daar werd hem gezegd, wij wachten nog antwoord van het kerk bestuur. Ged. Staten hadden verzocht nauw keurig op te geven, wat de bedoeling van de overdracht van den toren was. Nadien heeft spreker niets naders ge hoord over deze kwestie. Spreker heeft Bax gevraagd waarom men niet met de herstelling begon, men kreeg nu subsidie in de kosten die op f 800 geraamd waren en wat wilde men nu nog m;eer. Spreker kreeg ten antwoord dat de kosten wei hooger konden zijn dan f 800 zij hadden zelf deze begrooting maar gemaakt. Spr. heeft toen gezegd jullie hebben het zelf opgegeven en nu gaat het toch niet aan te zeggen, dat het misschien wel meer zal kosten, het gemeentebestuur kan daar tegenover even goed zeggen dat de kosten misschien wel minder zullen bedragen. Ged. Staten zouden nu verder corres- pondeeren met het kerkbestuur. Spreker gelooft niets,dat er dit jaar nog veel van de herstelling zal komen. De heer v. Buuren meent, dat er dan een nieuw raadsbesluit zal moeten zijn, de subsidie is verleend tenzij dit jaa'r met de herstelling zou worden begonr nen, dit tenzij vond spreker niet in de notulen. Als Heesbeen zoo weinig be-1 lang bij de herstelling heeft, dan behoeft het gemeentebestuur er zich zeker niet warm over te maken, dan kan mien de, subsidie voor betere doeleinden gebrui ken. Vaststelling formuliergebed. De Voorzitter zegt dat de heeren het formuliergebed hebben thuis gehad. Mochten er misschien leden zijn die er nog over wenschen te spreken heeft spreker zich voorgenomen dat hij geen discussie zal toestaan over het gebed die door krantenverslagen worden bekend gemaakt, daarom verzocht spreker de ver slaggevers de discussie die thans volgt niet op te nemen. (Het formuliergebed zooals het den Raad ter goedkeuring werd aangeboden, namen wij reeds op in ons verslog van de vorige raadsvergadering op.) Nadat de Weer v. Buuren twee voorstellen had gedaan voor een ander gebed, welke voorstellen geen ondersteuning vonden ,werd over het for muliergebed gestemd. Het werd aange nomen met vier stemmen voor, een tegen, die Van den heer v. Buuren, terwijl dfor. Smits zich van stemming onthield. Bij de rondvraag zegt de heer v. Buu ren dat te Meeuwen het polderbestuur altijd getracht heeft het gemeentebestuur de hand te reiken bij de voorziening van drinkwater. Nog niet zoolang gele den heeft het polderbestuur een duikertje doen leggen, ten zuiden van het dorp om daardoor de drinkwatervoorziening te verbeteren. Nu is er een slagerij geko men waarvan iedereen zeer veel last heeft. Nog gisteren pas is het spreker zelf over komen dat zijn dorstige paarden weiger den het water uit den sloot te drinken en hij noodgedwongen de dieren naar de pomp moest brengen om daar tie laten drinken. De Voorzitter antwoordt dat deze kwes tie niet aan de aandacht van den Raad; is ontgaan, de Gezondheidscommissie heeft hierover reeds gecorrespondeerd en heeft geadviseerd aan v. Drunen, nieuwe voor waarden te stellen en dit zou reeds ge beurd zijn, maar de Gezondheidscomm. heeft ook geadviseerd om aan U te vragen om den afval van de slagerij bij U in de mestvaalt te brengen. Het gemeentebest. heeft hierop geantwoord, dat het daarover niet kan oordeelen omdat het niet weet of de heer v. Buuren genegen is dit toe te staan. Als aan de verontreiniging geen einde komt, zullen v. Drunen nieuwe voor waarden worden gesteld. De heer v. Buuren verklaart er geen be zwaar tegen te hebben dat de afval in zijn mesthoop wordt gebracht, als er tien minste mest is en als de afval maar flink onder de mest wordt begraven anders moet men met den rommel maar thuisblij ven, want dan krijgt spreker /een heele hondenfamilie op bezoek en daarop is hij niet gesteld. De vaste uitwerpselen zijn het evenwel naar spr.'s meening niet die 't water verontreinigen, v. Drunen slacht ook varkens en het spoelwater vermengd met bloed zijn de oorzaak. Verder merkt dezelfde spreker op, dat aan de andere zijde van het dorp ook een vliet is, waarover het polderbest. klachten heeft gehad, dat't water daarvan verontrei nigd wordt door eenden, het polderbe stuur kan hiertegen echter weinig: uiit1- richten. Misschien kan het gemeentebe stuur hier meer doen. De Voorzitter zegt dat hij er eens naar zal laten zien en tjen eigenaar het zal verbieden. De heer v. Buuren verwacht meer van een vriendelijk verzoek dan van een ver bod. Daar niemand verder het woord ver langt sluit de Voorzitter de vergadering. ALMKERK. Naar wij vernemen is thans het 90ste geval van Mond- en Klauwzeer onder 't vee geconstateerd. Aangenomen naar de Geref. Kerk te Bunschoten-Spakenburg Ds. P. de Jong Geref. Pred. alhier. BENEDEN-LANGSTRAAT. De aardap pelen, die reeds druk gaan afsterven, be loven eene goede opbrengst, niettemin in de vroege soorten nog al zieke knollen worden aangetroffen. Over de kwaliteit is men ook tevreden, maar de prijzen zjjn werkelijk niet hoog. Voor de eigenheimers besteedt men f 2.50 A f 2.80 per H.L. en voor drielingen fl.60 a f180. GORINCHEM. Op de j.l. Donderdag gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 664 paarden, hitten en veulens (v. j, 43144. Er werd besteed voorluxe paarden f 300werkpaarden f 150 300, 2|-jarige paarden f200 300, 1|- jarige paarden f140200, slachtpaarden f70180, venlens f30 90, hitten f 400 225, Belgische en een aantal Duitsche handelaren waren aanwezig laatstgenoemde kochten groote partijen 1^ jarige paarden. Byna alle aangevoerde veulens werden ver handeld, die schier alle voor de slachtbank bestemd zijn en f 5075 opbrachten. Voor jonge veulens voor de fokkery bestemd werd f7090 besteed. Over het alge meen was den handel levendig. WERKENDAM. Geslaagd voor het examen Duitsch L. O. de heer B. Koekoek alhier. WAALWIJK. Op het te Utrecht ge houden examen voor de acte Fransch L. O. slaagde onze stadgenoot de heer A. J. IJzermans, alhier. W'ASPIK. Onze dorpsgenoot Chr. M. geraakte met de hand onder een lederwals, waarbij hem eeri drietal vingers werden afgekneld. Geneeskundige hulp werd oogen- blikkelijk ingeroepen. Gisteravond werd in de zaal by den heer H. van Iersel-Montens het tweede deel van den Nibelungen-film vertoond, ml. »Kriemhilde's wraakDe zaal was goed bezet en de explicatie was zeer duidelijk, zoodat de aanwezigen volop genoten van den prachtfilm. Nadat de loodgieter eenige werk zaamheden had verricht aan den toren der R. K. kerk ontstond j.l. Maandagmorgen een begin van brand, die door de werk lieden, bezig met het herstellen van den gevel, spoedig ontdekt werd. Gelukkig stonden er een paar emmers water op de stelling, waarmede de vlam, die reeds uit den toren sloeg, kon gedoofd worden. WOUDRICHEM. Veiling van 23 Aug. Aangevoerd 75 H.L, aardappelen. Eigenheimers (geel) f 1,90— 2 30. Eigenheimers (blauw) f 2.102.30. Blauwpitten f2,10 Alles per ILL. is het koopen van On s systeem is: alleen soliede goederen tegen de laagst mogelyke pryzen aan tè bieden en geen holle ringen of andere minderwaardige artikelen. Wij verkoopen yoeglooze massieve Verlovingsringen per gewicht en graveeren gratis. Vraagt onze prijzen^ van Tafelzilver, doch vraagt ook naar het gewicht. Enorme keuze Lederwerk gemonteerd met goud en zilver. Grootste reparatie inrichting hier ter stede. Zichtzendingen per bode steeds gaarne ten dienste. Aanbevelend: Langendijk 185 GORINCHEM TeiMnt. 191. Vertegenwoordigers van Alpinafabriek Biel (ZwitseNand), Klokkenfabriek Berger's Würker Leipzig. een groote partij alle soorten aan zeer lage prijzen. Verder voorhanden^ alle soorten Alle soorten messenX^eetlepels en vorken. Alle soorten Aanbevelend lebben wij voorradig een groote sorteering aan uiterst lag-© pry zen en 3 jaar garantie. in meer dan 300 stuks voorradig. Graveeren gratis. leveren wij 60 goedkoper als anderen. Eigen Electrisch© Mypery. y Verkrijgbaar in den Boekhandel >^n de Firma TELEFOON INTERC0MM. No. W. AGENTSCHAP van het eenig Verkoopkantoor too^ Nederland ran het Rheinisch-Westfalische Kohlen-Synt Langerkjijk 186 boven Mij. ,>Pasteur" GORINO&EM (of volgens afspraak). roor Nederland Syndieat gevolg dat Drongelen en B.-Broek niet meer bereikt zouden worden, om dan met de andere'ondernemingen te onderhande len. Inmaak voor

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 6