Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 18,4631 WoensdaBlSepiBiiilier Rijkshengstenkeuring. jJ Jan Men, Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand. Ruime auto- garage's BEHOORENDE BIJ HET De Regelingscomraissie voor de paarden fokkerij in Zuid-Holland heeft Vrydag te Gorinchem de rijkshengstenkeuring voor het type tuigpaard gehouden. Goedgekeurd werden o m. no. 2. »Kupido«, oud 3, jaar, eigenaar fokker G. J. W. Branderhorst te Eethen. no. 3. vJustico*, oud 4£ jaar, eigena resse Wed. R. v. d. Plujjm te Dussen. no. 6. »HoiIand«, oud 6J jaar, eige nares Coöp. Vereen, t. bev, v. h. paar denras in het Land van Heusden en Altena, secretaris G. J. W. Brandei horst te Eethen. no. 10. »GreguIus«, oud 4 jaar, eige naars J. A. de Jongh en A. de Hoop te Gameren. ^Buitengewoon ryk man «Dus^ jjj wilt met mijn dochter trouwen Hoeveel geld bezit je De PretendentOngeveer 3000 gulden mijnheer. Buitengewoon rjjk man»Ik zei »geld« niet»Los gelde. Openbare vergadering van den Raad der gemeente WASP I K, van Vrydag 27 Augustus 1926. VoorzitterEdelAch'b. Heer Dekkers, Burgemeester. Secretaris WelEd. Heer B. v. Schjjndel. Aanwezig alle leden. De vergadering werd geopend met gebed. De notulen werden onveranderd goedge keurd. De Voorzitter deelde mede De belasting op de publieke vermakelijk heden met kermis bracht f 274,25 op. Het percentage op de inkomstenbelasting, in de vorige vergadering op 3 vastgesteld, werd door Ged. Staten goedgekeurd. Ingekomen voorstel B.- en W.,eenesom uit te trekken, voor de controle der ad ministratie der gem.ontvanger, van den secretaris der Woningbouwvereen. en van den secretaris van het Algemeen Armbe stuur. B. en W. voelen veel voor het aanstellen van een accountant. Een ver zoek van den heer Ouwerkerk was inge komen om te controleeren. B. en W. zyn van meening, dat de kosten niet hoog zullen loopen. Deze kunnen echter nog niet juist worden vastgesteld. De heer Brokx meent, dat B. en W. zelf capabel genoeg zijn voor de controle. Die kosten kunnen vermeden worden. VoorzitterIk kan niet anders dan met lof spreken over de functionarissen. Brokx. 't Is een groote kosten. Voorzitter, 't Kan in het belang der gemeente zyn. Er is veel aan vast! Op andere gemeenten komt ook een accountant. Ik sprak mijn collega uit Raamsdonk en daar komt Ouwerkerk ook. Van der Rjjken. Heeft de gemeente het recht van controle in den woningbouw Voorzitter. Niet alleen het recht, maar ook de verplichting. Er worden wenken gegevende administratie wordt vereen voudigd. Brokx. De boekhouding zal toch wel zyn zooals het noodig is. Voorzitter. Voor 20 a 30 jaar was ze goed, de tjjden zyn echter veranderd. Brokx. Als ze haar in Den Bosch goedkeuren, zal het toch wel in orde zyn. Voorzitter. In Den Bosch kennen ze dat niet. A. Kamp. Moet het bestuur zich by zoo'n raadsbesluit neerleggen Voorzitter. Ja, dat moet zelfs door een bestuur gewaardeerd worden. De admi nistratie is op het oogeblik zeer primitief. Verschuren. Ik kan me met het voor stel van B. eu W. zeer goed vereenigen. Ik wou dat er de administratie van de gemeente ook ondergebracht werd. Voorzitter. Die is er ook onder begrepen. Ik wil het voorstel doen, voor de kosten van een half jaar, ingaande 1 Juli j.l., f 150 op de begrooting te brengen. In stemming gebracht, zijn voorde heeren Rubbens, de Hond, Verschuren, Smits, Vloeimans, J. Kamp, Ruitenberg en Van der Ryken. Tegen zyn A. Kamp, Brokx en Pruissers. Nog was ingekomen een verzoek van A. Brokx, om de kermis het volgend jaar weer op den ouden datum vast te stellen en ten 2e om de brandspuit in geval van brand veel vlugger op het terrein van den brand te doen verschijnen, dan by den laatsten brand het geval was. B. en W, nemen het voorstel, om de kermis op den ouden datum te brengen, over. Verschuren. De kermis heeft dit jaar een goed verloop gehad de café-houders hadden niet te klagenwaarom nu al veranderd, terwyl er pas één keer een proef is genomen. Brokx. Geen enkele neringdoende is tevreden, algemeen klaagde men over een slappe kermis. Verschuren. Ik geef toe, dat er niet zooveel buitenlui zyn geweest als vroeger, maar is toch ook geen oneenigheid geweest evenals het vorig jaar. Waarom nu weer naar den ouden tyd terug Dan komen dezelfde toestanden ook weer terug. Brokx. De schuld lag niet by de bui tenlui, maar wel by de ingezetenen. Voorzitter. Ik ben het volkomen met Verschuren eensde kermis is verzet om de brasseryen. Nu is er fatsoenlyk kermis gehouden. Brokx. Ik zou het jammer vinden, dat de kermis kapot zou moeten om een paar beroerlingen. Brengen we de kermis op den ouden tyd, dan kunnen wy deze be houden, anders niet. Van der Ryken. Wat was het doel van het verzetten De menschen op haar eigen plaats te houden. Vloeimans. Hoeveel zyn er dit jaar niet naar buiten gegaan 't Vorig jaar was er te weinig politie. Van der Ryken. Dan moeten ze er maar wat politie bymaken. De Hond. Ik had liever gezien, dat de neringdoenden zelf met een verzoek waren gekomen. Brokx is zelf de gemeente uit geweest. De discussie wordt nog een tydje voort gezet, tot dat de Voorzitter het voorste! in stemming brengt, de kermis weer op den ouden tijd terug te brengen. Doordat Van der Rijken buiten stemming blijft, staken de stemmen met 5 tegen 5. Alvorens tot stemming over te gaan, over het voorstel tot uitbaggeren der Vrouwkensvaartsche haven, wordt het voor en tegen uitvoerig besproken. In de vorige vergadering staakten de stemmen. De Voorzitter licht zijn voorstel, om hoogstens f 1200 te leenen, duidelijk toe. De heer Verschuren vond het een prachtige verbetering, als er vanaf de Oude Straat tot aan de sluis gebaggerd werd. De kosten zouden hoogstens f300 bedragen. De Voorzitter vond het een gevaarlyk werk. Als de beschoeiing by Van der Boon in orde was, zou er ieder voor zyn. De kwestie is echter deze, dat men op het oogenblik niet weet, wie de beschoeiing moet laten maken. Na een uitvoerige bespreking, waaraan verschillende leden deelnemen, adviseert de Voorzitter, om f1200 te leenen en met Van der Boon te confereeren, om zoodoende tot een oplossing te komen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens wordt behandeld, hoe te handelen in' geval van brand. De Voorzitter licht toe, hoe het den laatsten keer is gegaan. Besloten wordt te publiceeren, hoe er een volgenden keer gehandeld moet worden. De Voorzitter wil met de Wethouders spreken over het aanschaffen van slang- pijpen en slangenwagens en later met voorstellen komen. De Voorzitter deelde nog mede, dat het cohier van de straatbelasting f 3499,55 bedraagt. De gemeenterekening over 1925 wordt aangeboden (bedragen worden niet ge noemd). By stemming worden op voorstel van B. en W. tot Commissie van onderzoek benoemd, de heeren A. Pruissers, A. Brokx en J. Ruitenberg. Ten slotte werd de gemeentebegrooting over 1927 aangeboden (geen bedragen), waarna de agenda was afgehandeld. Vergadering van den Raad der gemeente HERPT op Donderdag 26 Augustus'26 n.m. 7 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer H. J. v. Eggelen. Alle leden tegenwoordig. De Secretaris is afwezig. De Voorzitter opent de vergadering op 7.25 uur. De lezing der notulen wordt aange- den tot de Secretaris tegenwoordig isi Ingekomen stukken: Rekening 1925 en begrooting 1927 van de Gezondheidscommissie te Heusden. De rekening wordt goedgekeurd. Op de be grooting is als bijdrage voor de gemeente Herpt een bedrag van f 29,40 uitgetrok ken. Het voorstel van B. .en W. om dit bedrag op de begrooting over te bren gen, wordt goedgekeurd. Verzoek van het R. K. Kerkbestuur om voorschot ingevolge de wet op het Lager Onderwijs. B. en W. stellen voor f 5 per leerling als voorschot Ije geven, wat een bedrag wordt van 663/^ X 5 f 333,75. .Later als de rekiening van het dienstjaar wordt afgesloten volgt d|e ge- heele afrekening. Het voorstel van B. en W. wordt zonder discussie aangenomfen. Eenzelfde verzoek is ingekomen om af rekening over 1925. Het bedrag kan hier voor niet worden bepaald, eerst moet de rekening door Ged. Staten zijn vastgesteld. De Secretaris komt ter vergadering. Schrijven van Ged. Staten waarin wordt kennis gegeven, dat het college en ook de regeering1 zich niet kan vereenigen met de onlangs vastgestelde heffingsverorde ning voor de plaatselijke Inkomstenbelas ting. Het bezwaar betreft de inlassching dat de bepaling niet gleldt als 'het hoofd van een gezin is aangjeslagen naar een in komen van f 2000 en hooger en dan wordt de aftrek wel verdeeld. Deze inlassching is in strijd met de gemeentewet. B. en W. stellen voor, aangjezien het jaar reeds zoover verstreken is de be staande regeling tot 1 Mei 1927 te hand haven en dan de bepaling over de ver mindering van aftrek er uit te lichten. De Raad gaat zonder discussie met dit voorstel accoord. Aanbieding gemeenterekining 1925. B. en W. bieden den Raad de rekening aan. De ontvangsten voor de giewone dienst bedragen f 20718,985, de uitgaven bedra gen f 17066,235, 'batig saldo alzoof 3652,75 ontvangst kapitaaldienst f 24181,50, uitgaaf f 24147,— batig saldo f 34.50. De reke ning wordt in handen gesteld van |een com missie bestaande uit die heeren J. de Wilt en A. Couwenberg. Opmaken voordracht College van Zet ters. Als nummer een worden op de voor dracht geplaatst de heeren J. G. v. Bok hoven en A. J. v. Bokhoven. Als plaats- vervangdende leden de heeren P. J. v. d. Broek en A. Couwenberg. De Secretaris leest thans de notulen der vorige vergadering, die daarna zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. Bij de rondvraag vestigt de hper A. v. Bokhoven er de aandacht op dat de brand- sloten schoongemaakt moeten worden. Wethouder Verhoeven zegt dat een sloot nog schoongemaakt moet worden, de an dere helpt toch niet, deze kan niet dieper gegraven worden, want dan drijft hij di rect weer dicht. De heer v. Herpt vraagt wat B. en W. denken te doen met het gras van den Bernschen dijk. JB. en W. zouden dit aan pachter van het" andere grasgewas willen geven, deze heeft duur gepacht en hegeen er staat heeft niets te beteekenen en zal niets opbrengen. De héér v. Herpt vestigt nogmaals de aandacht op het gevaarlijke van het in rijden door f ietsen in het Steegje bij Leentje Ploeg het kan niet andiers of er moeten daar ongelukken van komen. De "Voorzitter heeft geen bezwaar de ver ordening hiervoor te wijzigen, wat de ee- nigste oplossing is om het te verbieden, er behoeft dan slechts een bepaling inge- Jast te worden, dat B. en W. de bevoegd heid krijgen om te verbieden dat wegen die gevaar opleveren van een zijde niet mogen worden ingereden. De heer v. d. Broek vraagt of het pad niet van den legger geschrapt kan worden. De Voorzitter noemt deze procedure veel moeilijker dan de wijziging der verorde ning. Daar niemand verder het woord ver langt, sluit de Voorzitter de ^vergadering. ANDEL. Maandag j.l. herdachten D. J. Verdoorn en A. Verdoorn—Lakerveld hunne 25-jarige Echtvereeniging. Dat deze dag voor hen niet onopgemerkt voorbij is gegaan, behoeft natuurlijk geen betoog. By den landbouwer J. Schouten alhier, werd dezer dagen een dood kalf uit de weide gestolen. Naar we vernemen mochthet den Rijksveldwachter Van den Hout uit Veen, welke onmiddellijk een uitgebreid onderzoek instelde, gelukken den vermoedelyken dader, een zekeren Bouman uit Babiloniënbroek, op te sporen. BRAKEL. Bij de op Donderdag j.l. te Zalt-Boramel gehouden loting voor den dienstplicht, lichting 1927, werden door de onderstaande lotelingen de daarbij ver melde nummers getrokken G. J. van den Bosch 1, C. van Dalen 14, M. van Dalen 9, J. P. H. van Dam van Noordeloos 6, G. Ermstrang 2, A. van Hemert 7, J. G. van der Leij 4, J. van der Linden 5, A. van Mourik 13, J. Vervoorn 3, J. H. Vermeu len 10, J. de Vries 8, T. van Wijgerden 14, C. van Zanten 12. CAPELLE. De duivenvereeniging, welke gevestigd is in het café van mej. de wed. A. v. d. Haart, hield Zondag j.l. een wed vlucht van uit Lier. De prijzen werden behaald door: A. Versteeg, 1, 6, 8, 10 en 15J. v, d. Schans, 2 J. Zwart, 3, 5, 9, 11 en 14 L. de Rooy, 4 A. v. Moergestel, 7 en 16 H Rozenbrand, 12 A. Zwart, 13W. Hulst, 17 en D. de Bie, 18. Het muziekgezelschap Kunst na Arbeid* zal Zaterdag 4 Sept., in samen werking met het muziekgezelschap xEuterpe* uit 's Gravemoer, een avondconcert geven op het plein by het voormalig raadhuis in de Kom. ELSHOUT. Het festival, dat hier op 4 en 5 Sept. gehouden zal worden, doet veel verwachten. Behalve muziekcorpsen zullen er eenige zangverenigingen aan deelnemen. Voor de deelneming aan het festival, dat georganiseerd is ter gelegen heid van het 40 jarig bestaan der fanfare van de Jongelingen-congregatie hebben zich de volgende gezelschappen aangemeld Fanfare St. Cecilia, Ammerzodenharmo nie Jongens-congregatie, Drunenharmonie de Eendracht, Nieuwkuikharmonie de Eendracht, Herpt en Bern, fanfare St. Lambertus, Gemonde harmonie St. Cecilia, Haarsteeg; harmonie de Volharding, Drunen; patronaatsharmonie St. Jan, Baardwyk harmonie St. Crispyn, Waalwijk fanfare der H. Familie, Heusdenliedertafel Uitspanning door Inspanning, Elshoutzarg- vereeniging Oefening en Vermaak, Vljjmen Heusdens Mannenkoor en Oefening baart Kunst, Nieuwkuik, in totaal dus 14 ver- eenigingen. Het festival wordt Zaterdag 4 Sept. te 3 uur feestelyk geopend. De feestelijkheden zullen gehouden worden op het terrein achter de woning van den heer Jos. Klijn waarop verschillende attracties verryzen zullen. Als eereleden zijn nog toegetreden de hoogeerw. heer Woqters, deken en de heer Hub. Verhoeven, beiden te Heusden. AgentU zegt, dat U den*" heelen dag nog met geen 30 K.M. snelheid gereden hebt Kom nou U/- zult me toch niet wjjs willen maken, dat U met zoo'n raar petje op Uw hoofd rijdt, omdat het zoo mooi staat POEDEROIJEN. De loting voor de dienstplichtigen der lichting 1927 werd voor deze gemeente gehouden te Zalt- Bommel op Donderdag 26 Aug, De uitslag is als volgtP. Bok 3, W. M. Bouman 8, P. J. J. van der Hejjden 7, C. Kolbachl, A. Loef 2, W. A. Maas 4, C. H. van Veen 6, J. G. N. van der Ven 5. SLEEUWIJK. Naar we vernemen, hoopt de gem. Chr. Zangv. »Looft den Heere* alhier 2 Sept. deel te nemen aan het concours te Leerdam. VRIJHOEVE-CAPELLE. De heer J. Gouda, kantoorhouder bij de Posterijen en Telegrafie alhier, viert heden zyn 25-jarig ambtsjubileum. Hjj was werkzaam van 19011906 te Acquoy en van 1906— 1926 hier te Vrijhoeve-Capelle. WERKENDAM. De Chr. Zangvereen. Halleluja* zal deelnemen aan het concours te Leerdam, op 2 Sept. a.s. en wel in de 2e afd. gem. koren. De Directrice van het postkantoor maakt bekend dat op 2 Sept. a.s. het kantoor voor de postcheuq en girodienst en de behandeling van postbewyzeo, postwis sels en kwitantiën gesloten is. Alleen stortingen en cheques anet spoed- behandeling worden aangenomen en uitbe talingen alsmede telegraphische postwissels worden gedaan. Ten nam. 2 uur is het kantoor voor de postdienst gesioteD. De tweede bestelling wordt niet uitge voerd. WOUDRICHEM. Bij beschikking van den Minister van Marine is de Officier van den Marinestoomvaartdieri8t 3e klasse T. A. Vos uit deze gemeente, met ingang van 30 Augustus geplaatst aan boord van Hr. Ms Sumatra. Met ingang van 16 September a.s. aangesteld tot Rijksveldwachter ter stand plaats Gorinchem (R. P. II) J. Morelisse, Marechaussée alhier. De Voorjaarskeuring van spring- stieren zal voor deze gemeente worden ge houden te Almkerk op Maandag 13 Sept. a.s., des namiddags 4.30 uur. De Gemengde Zangvereeniging »Soli Deo Gloria* alhier, behaalde op het concours te Meteren, in de afd. ïUitmuntend- heid* een 2de prijs. De Mannen-zangver. »Woudrichem's Liedertafel* op hetzelfde concours een 2de prjjs in de 2de afd. BIJ DEN TANDARTS. Tandarts»Wel, kereltje, wat kan ik voor je doen Jongen; (zenuwachtig) »Ik wou-e hra-e (plotseling een ingeving krijgendj akunt U me ook zeggen hoe Iaat het is ZALTBOMMEL. Onder zeer veel belang stelling vierde de heer J. Guppertz organist, der R. K. kerk, oud-direur van het Zalt- Bommel's Mannenkoor en Dames-Zangver- eeniging ^Excelsior* zijn 50-jarig huwe lijksfeest. Al vroeg in deo morgen kreeg de Waterstraat een feestelijk aanzien, door het uitsteken der ^vlaggen. Om 9 uur werd er een plechtige H. Mis ter intentie opgedragen. Het zangkoor was voor dien dag ver sterkt, met prima zangers uit 's-Bosch, met aan het orgel de Heer Kallenbach, en als dirigent de heer Rob. Gevers Op schitterende vyze werd de 4 stemmige Mis van Kuipers gezongen, waardoor alle toehoorders onder den indruk geraakten. Zeer ortder den indruk verliet de jubilaris het kerkgebouw, om thuis in den familie kring dit zeldzame feest voort te zetten. Des avonds brachten de respectievelijke verenigingen Zalt-Bommel's Mannenkoor, harmonie Gen. Karei v. d. Heijden en de harmonie Euterpe, een serenade, die, dank zy het mooie weer, een drom van toe schouwers op de been bracht. Zoo is dan deze dag voor den heer Guppertz en echtgenoote een onvergetelijke geworden. DEWERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Cornelia Johanna d. v. R. A. Ruijtenberg en C. Pols. WOUDRICHEM. Getrouwd: M. J. v. Vuuren 31 j. en W. Schriek 26 j J. Nieuwenhuizen 30 j. en A. v. d. Nat 24 j. Bezoek van ouds bekend Hótel Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Teh Interc. 436 r*"- Station ^ï.A.B.O. SLEEÜWIJK-'s BOSCH Nieuwsblad m.—mmmtmmr«>p—w■nwnwan i—u

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 5