Levend of dood Möller Schreuder ^AMNDElDGf )j PUDDING ILYMR-N Cl FACTURË NH AND EL MÖLLEf#& SCHREUDÊR'Es In Manufacturen, Bedden, Tapijten, Damesconfectie, Kinderconfectie, Dames- en Kinder-Hoeden, Lingeries, Mode-Artikelen, Garneering, Garen, Band, Naaistersfournituren. Parfumerieën, Toiletartikelen. G-roote sorteering. - JEage Prijzen, 1.1 Heustack Stoomboot-laat! DIENSTREGELING 11. A J D'< Plaatselijk Nieuws Oranjefeesten Werkendam. Bekendmaking Uw smaak, Uw aard, IsTbuigen waard. DRANKWET. >2 s-HERTOGENBOSOH. EINDHOVEN. Veedienst 's Hertogenbosch. a.s. wordt aangesteld, het bezwaar hier tegen is dat de te benoemen persoon nog nimmer in gemeentedienst is geweest, waardoor men niet kan oordéelen over zijn bekwaamheid. Spreker zag daarom liever gelezen: zal op nader te bepalen datum, binnen twee jaar, worden aange steld dan heeft het gemeentebestuur de gelegenheid om een oordeel te vellen, of het ook de beste onder de besten is. Spreker zou iemand willen benoemen op proeftijd en niet direct voor vast. De Voorzitter heeft den heer Gulden laten uitspreken, doch wat deze zegt, geldt niet dit ,doch het volgende punt, het gaat nu over een instructie, een eventu- eele benoeming heeft daarmede niets te maken. Of iemand vast of wel voor tij delijk wordt benoemd ,een instructie is noodig men moet toch weten, waaraan de monteur zich heeft te houden. De heer Gulden is het daarmede niet eens het mag naar zijne meenirig wel even een punt van bespreking uitmaken en deze kwestie behoeft in een minuut niet te wor den afgehandeld. Spr. zou B. en W. wil len vragen of het G.E.B. in zijn huidigen toestand wel een vast ambtenaar noodig heeft. De Voorzitter merkt op, dat d:e heer Gulden dit straks kan zeggen, de instructie heeft met zijn vraag niets te maken, al leen zou men nu kunnen zeggen er is geen instructie noodig. PUDDINGFA80IEK A.J.POIAK-GRONINGEN geconstateerd. In het R. K. zieken huis te Heusden werd de eerste behande ling verleend door Dr. Otto en Dr. van Gulick. Zoowel op de buitenwaarden als op het binnenweiland heerscht, evenals elders, onder het vee in ernstige mate het mond en klauwzeer. Zoowel de algemeene ge zondheidstoestand als de melkproductie wordt hierdoor zeer gedrukt. Het ware te hopen, dat toch spoedig den verwekker dezes werd gevonden, opdat dien steeds voortwoedenden kanker van den veestapel door afdoende middelen kon worden bestreden. Door den landbouwer H. van Velt- hoven werd in z'n mestvaal een ballonnetje gevonden, waaraan een kaart was bevestigd, waarop als afzender vermeld stond het Gemeentebestuur van Turnhout (België) en inhoudende een verzoek om te willen melden wanneer, waar, hoe laat en by wie het ballonnetje was gedaald. Door J. C. Winkel werd een dergelijke losse kaart in het bietenland gevonden. Voor zoover bekend is, werd door v. V. aan het verzoek voldaan. SLEEUWIJK. Op het hulppostkantoor alhier zijn in de afgeloopen maand Augustus 184 telefoongesprekken gevoerd en 18 telegrammen behandeld. Voor de Rijks postspaarbank zijn ingelegd f 618.50 en terugbetaald f 638.69 WOUDRICHEM. Fruitveiling 1 Sept. per K.G. Bsurré de Merode 5J8 Beurré Hardi 10£—12 Konings jutteperen 6^8 Knolperen 14 William Duchese 5g Zure appelen 68£ Zoete appelen 6—15 Kroetappelen 24£ per stuk Roode kool 33£ per stronk Andijvie lij Aardappelveiling 1 September Aanvoer 50 H L. IIEDIKHUIZEN. D» landbouwer F. Leeuwen had het ongeluk zoodanig van z'n paard te vallen, dat door Dr. Otto jen ernstige schouderontwrichting werd Gele Eigenheimers Blauwe Zeeuwsche Blauwe Red Ster per H.L. f2.20—f2.50 fl.70-f 2.30 f2.10 f2.20 WAALWIJK. Wegens gebrek aan de noodige belangstelling zal de kinderoptocht niet doorgaan. Het bestuur van Waal- wijks Belang heeft thans besloten om Zaterdag 4 Sept. concerten te doen geven, zoowel vocale als instrumentale, alsmede een groot vuurwerk. Maandag 13 Sept. des avonds te half negen, zal de vereen. »Waalwijks Belangt:, in de zaal Musis Sacrum eene algemeene vergadering houden. O.m. zal dan door het bestuur mededeeling worden gedaan over de Veemarkt, weg naar Dron- gelen en de Winkelweek. De heer C. Witlox heeft, naar wij vernemen, ontslag genomen als Voorzitter van het Wit-Gele Kruis. Vanaf de oprichting, nu ruim 12J jaar geleden, is de heer Witlox Voorzitter ge weest. Veel heeft hij voor den bloei van de vereeniging gedaan. Steeds was hij de ziel en de stuwkracht, daarom zal zyn heengaan door de bestuursleden ten zeerste worden betreurd. Toen de 54 jarige vrouw B. eenige werkzaamheden verrichtte, viel ze plotseling neer en was dood. Een hartverlamming had een einde asn haar zoo welbesteed leven gemaakt. WIJK. Het mond- en klauwzeer bljjft in deze gemeente nog steeds voortwoekeren, thans hebben er zich wederom twee nieuwe gevallen voorgedaan. WOUDRICHEM. Gedurende de maand Augustus j.l. werden ter gem-secretarie ter keuring aangegeven 13 koeien, 32 varkens, 3 kalveren en 2 nuchtere kalveren. WASPIK. De heer Klerkx, onderwijzer a. d. R. K. bjjzondere jongensschool alhier, heeft met ingang van uiterlijk 1 Nov. a.s. zijn ontslag gevraagd, om de onderwijzers loopbaan vaarwel te zeggen. Bsnoemd aan een Bank van een Levensverzekering te Amsterdam, wacht hem daar een meer winstgevende positie. Ongaarne ziet men hem hier echter heengaan, wyl hjj ook voor 't onderwijs eene uitstekende kracht is en voor de toekomst veel beloofd. ZALTBOMMEL. 31 Aug. Op de aan beveling ter benoemiug van een gemeente architect, welke in de Raadsvergadering van Vrijdag a.s. zal plaats hebben, zijn geplaatst de heeren 1. C. A. de Groot, techn. ambtenaar, Wageningen2. J. Hubregtse, gemeente-architect, Smilde 3. K. Hoiting, gemeente-architect, Gelder- malsen. Woensdag j.l. werd een aanvang ge maakt met de Oranjefeesten, welke werden gehouden ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin. Reeds Maandag was de Oranje-commissie druk aan het werk om het feestterrein in orde te maken. Ook Dinsdag was er mede gemoeid om dan hier iets dan daar nog wat in orde te maken. Het terrein was dan ook keurig ingerichtde commissie komt hiervoor zeker een woord van dank toe. Maandag verrees ook de poffertjes- en wafelkraam. Dit was iets nieuws voor onze gemeente. Dat velen al gingen kijken, waar deze kraam en de overige consumptietenten stonden, is te begrijpen. Het was Maandag en Dinsdag prachtig weer, zou het zoo ook zijn op Woensdag en Donderdag Ge lukkig wel. Woensdag al vroeg scheen het Oranje-zonnetje en het bleef den ge- heelen dag schijnen. Er heerschte dan ook dien morgen al vroeg een gezellige drukte op straat. En ieder wilde present zijn, want om 9 uur zou de optocht van de schoolkinderen plaats hebben. De kleinen waren op tijd aan wezig aan de uitbreiding, alwaar de stoet opgesteld zou worden. Het was vol met vlaggen, vaandels enz. Dat gaf me een drukte eer die opgewonden kindermenigte in goede orde opgesteld was. Eindelijk dan kon de stoet een aanvang nemen. Ai zingend ging het van de uitbreiding over de Nieuweweg, de Sasdijk, de Wer- kanschedyk, de Kruisstraat en de Hoog straat. Nadat op de uitbreiding nog eenige verzen gezongen waren, werd de stoet ontbonden. Hierna had de tractatie van de school kinderen plaats op de scholen. Door het gemeentebestuur was f 0.30 per schoolkind subsidie gegeven. Hierby werden nog gevoegd de vrijwillige bijdragen van de ingezetenen, zoodat de kinderen ruimschoots onthaald konden worden. 's Middags hadden de volksspelen plaats, waaraan door een buitengewoon groot aantal kinderen werd deelgenomen. Als nieuwe spelen kunnen wij noemen, het Wilhelminaspek en een kleedingwedloop. Vooral dit laatste nummer wekte de lach lust op van het publiek. Het was dan ook een alleraardigst ge zicht, dat groote aantal jongens en meisjes door elkaar te zien spelen. De stoelendans viel zeer in den smaak van de deelneemsters en gaf soms vroolyke momenten. De wed loop met hindernissen toonde de behendig heid van vele jongens. Het ringsteken op fietsen was bijzonder aardig. Daar we den geheelen uitslag van deze spelen nog niet hebben kunnen bemach tigen, zullen de namen van de pryswinneis in ons volgend nummer vermeld worden, De feestelijkheden werden opgeluisterd door het Muziekcorps Kunst na Arbeid uit den Biesbosch, dat zich goed van zijn laak heeft gekweten. De stemming onder het publiek was uitstekend, zoodat dan ook toen het Mu ziekcorps »Kunst na Arbeid* met volle muziek het terrein op marcheerde, geen handen genoeg waren, om de mensehen van toegangsbewijzen te voorzien. Te ongeveer 9 uur had een openlucht bioscoopvoorstelling plaats. Na afloop hiervan werd de lichtstoet opgesteld. Lampions, kaarsen en stokjes waren op het terrein verkrijgbaar. Ook dit nummer van het programma is schit terend geslaagd. Op een tiental plaatsen werd de stoet verlicht met Bcngaalsch vuur. Tot laat hoorde men nog troepjes vroo- lijk zingend door de straten trekken. Deze eerste dag had dan ook een ge zellig verloop. Voor den uitslag van den 2en dag, zie men ons volgend nummer. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN HEUSDEN brengen ter openbare kennis, dat op 30 Augustus 1926, by hen is ingekomen een verzoekschrift van L. L. Merkx, van beroep logementhouder, wonende Heusden, om vergunning tot verkoop van sterken drank in 't klein in de beneden-voorlocaliteit van het perceel, kadastraal bekend gemeente Heusden, sectie A, no. 1292, plaatselijk gemerkt wijk N no. 35 en gelegen aan het Wilhelminaplein aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengers. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester H. J. VAN EGGELEN. De Wethouder VAN EVERDINGEN. HEUSDEN, 1 September 1926. Bovendien 5 pet. Korting, dus voor 20 gulden aan Bons1 gulden terug. »Voor geen deskundige is het een geheim dat de chemi bankroet gemaakt heeft op geneeskundig gebied. De mengsels die de chemi ons levert zijn werkeloos. Zij kunnen het leven niet onderhouden en de gezondheid niet herstellen. Wezenlijk heilzame middelen komen tot ons uit de plantenwereld. Het zijn de planten en de planten aliéén, die in staat zijn de weikelooze, minerale stof in levendige zelfstandigheid te vervormen. De Sangninose is een zuiver plantaardig axtract. De Sangninose be^at de levende, herstellende, voe dende, veerkracht opwekkende zelfstandigheid uit de plan tenwereld. Die een lepel Sanguinose inneemt, neemt wezenlyk eene zekere hoeveelheid levenskracht in zich op. Verkrijgbaar bjj Apothekers en Drogisten. SANGUINOSE kost f2.— per ft.; per 6 ft. f 11.— 12 ft. f 21.—. WACHT U VOOR NAMAAK VAN DAM Co. De Riemerstiaat 2c/4 Den Haag. aanvangende 30 JUNI 1986. HensdenRotterdam Van HEUSDENMaandag en Dinsdag vm 1.30 u., Woensdag, vm. 5 u.Donderdag vm. 5 en 7 u.Vrijdag vm. 4 u. Van ROTTERDAM Maandag m. 12 u., Dinsdag nm. 12.45 u. Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag m. 12 u. HensdenGrorinchem. Van HEUSDEN Maandag vm. 4.30 u. en 6.30 u., Dinsdag vra. 1.30 u., Woensdag 5 u.Donderdag vm. 5 u. en 7 u. Vrijdag vm. 4 u. Van GORINCHEM Maandag vm. 11.30 u. nm. 12.30 u. en 3 u. Dinsdag nm. 3.45 u.,Woensdag, Donderdag, Vrydag en Zaterdag nm. 3 u, Van ANDEL naar 'sBOSCHWoensdag vm. 3.30 u. Van 's BOSCH naar ANDEL: m. 12 u, Directeur: L. DE BEER te Gorcum, Tel. No. 9 I. H. TUPKER, Kantoor Heusden, 7 (Slot volgt.) f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 10