wordt onze Kleeding in 't LAND VAN HEUSDEN ALTENA K Soliede Kwaliteit Keurige Pasvorm 3e. Lage Prijs. t Meest gezochte Kleed inqhuis te Plaatselijk Nieuws HET CONFLICT TE BOLNES. De staking op de werf De Maas te Bolnes breidt zich ste-eds uit. Nog maar enkele personen gingen Dinsdagmorgen aan het werk. EEN WOESTELING. Te Spekholzerheide is, na een heftige vechtpartij en een poging tot ontvluchting door zijn collega's de marechaussée K. gearresteerd. K. was ten huize van zekeren D. in twist geraakt over een vrouw, waar mede hij een betrekking zou onderhouden hebben. Hij had daarbij een revolver ge trokken, waarop om assistentie van de andere marechaussees verzocht was. IN,BRAAK. In een perceel aan de Borgerstraat te Amsterdam is ingebroken. Diverse kasten waren opengebroken. De inhoud lag over den vloer verspreid. Ontvreemd zijn een partij zilveren tafelgerei, en ^gouden en zilveren sieraden, ter waarde van f 400 O EEN ENORME DRAAISCHIJF. Te Zevenaar wordt vanwege de Nederl. Spoorwegen de grootste draaischijf ge bouwd van ons land. Deze zal vermoede lijk een dimater krijgen van 24 meter. KIND GESTIKT. Te Losser heeft het tweejarig kindje van N. een speen in de keel gekregen De moeder liep met het kind naar den dokter. Toen zij daar kwam was het kind echter reeds door verstikking overleden. VERDRONKEN Onder Lent bij Nijmegen is de militair S. uit Enschedé bij het baden in een kolk langs de Waal verdronken. De man zou den dag daarop met groot verlof gaan. Een vijfjarig kind van den spoorweg arbeider te Waddingsveen geraakte in de Gouwe. Hoewel er uren aaneen gedregd werd, gelukte het niet het lijkje te vinden. Dinsdagmorgen is de politie weer met het zoeken begonnen en heeft het lijkje opgehaald. Het is reeds het tweede kind van A. dat op dergelijke wijze om het leven komt. Te Rotterdam is een 19-jarige Japan- sche matroos die aan boord van het in de Maashaven liggende s.s. „Altai Maru" met een anderen matroos bezig was om een hangstelling op te hijschen, over boord gevallen en in de diepte verdwenen. Na een uur dreggen is zijn lijk opgehaald. Het lijk is aan boord van de „Altai Maru" gebleven. Dinsdagmorgen omstreeks 11 uur werd te Loosdrecht een roeiboot verhuurd aan een jongen man en een jong meisje van circa 20-jarigen leeftijd. Zij voeren daar mee in de plassen rond, doch reeds een half uur later vond een jongietje, dat daar ook wat aan het varen was, de boot half vol water op den plas drijven. Motorbootjes-en zeilbooten die in vrij grooten getale aanwezig waren, beijverden zich aanstonds met zoeken, en reeds te 12 uur had men de beide lijken gevonden. Langdurige pogingen om door micldel van kunstmatige ademhaling de drenkelingen bij te brengen, mochten niet baten. AANVARING. Op de Merwede te Gorinchem had een aanvaring plaats tusschen de sleepboot „Frans Haniël' 21" uit Ruhrort en de zeeboot „Themis" van Bremen. Eerstge noemde boot had twee Rijnaken op sleep touw, n.l. „Johan Christiaan" en de „Pax" beiden van Rotterdam, welke schepen ero sie averij bekwamen, doordat de „The- mis" successievelijk op beide schepen is geloopen. De zeeboot bekwam ook aan bakboord eenig averij, doch kon door varen. ARBEIDERS ONTSLAGEN. Een 75-tal arbeiders, die werkzaam wa ren bij de landontginning der werkver schaffing Kibbelveen der N. V. Lantschap Drente, zijn ontslagen. Van regeeringszijde wordt als reden van ontslag opgegeven de veel te geringe arbeidsprestatie en de hou ding der arbeiders tegen de bazen met het opzicht belast, terwijl van arbeiderszijde wordt gezegd, dat het tarief veel te laag was gesteld en dat van een dreigende houding tegenover de bazen geen sprake is geweest. GRIEZELIGE VONDST. In de bosschen tusschen de gehuchten Berkhoek en Logt, vonden Dinsdag sprok kelende jongens een onbekenden man han gende aan een denneboom. Zoo het blijkt had de man daar al da gen gehangen, want het lijk was in verren staat van ontbinding. Volgens op hem gevonden bewijzen is het zekere J. F. Kr. geboren te Vjenla, oud 27 jaar, venter met kleine negotie. EEN NIEUWE POSTZEGEL. Naar het „Vad." verneemt is het nieuwe postzegel van 75 cent thans verschenen. Het is een eenkleurige zegel in het type van het 11 cent zegel. is afgebrand, wegens brandstichting ge arresteerd. o GEVECHT MET DRONKEN PERSONEN Twee politieagenten geraakten te Bus- um op de Generaal de la Reylaan in ge vecht met twee dronken personen die het publiek lastig vielen. Een der agenten loste tenslotte e|en revolverschot waardoor J. D. zoodanig in den schouder getroffen werd dat hij naar de Majellastichting moest worden vervoerd. De tweede werd gear resteerd. EEN HOTELRAT TE ZANDVOORT In een hotel aan den Boulevard te Zantvoort meldde zich als gast een vreem deling, H Jjyerzocht thee en schrijfpapier met het hoofd van het hotel bedrukt op zijn kamer te brengen. Het was de laatste maal ,ddat men hem zag, toen mien hem het gevraagde bracht, 's Avonds reeds is gebleken, dat hij voor goed verdwenen was. Hij had in dat korte tijdsbestek het fooienpotje van de bedienden, dat het niet onaardig bedrag van f 600 bevatte en tevens voor nog ongeveer f 400 aan sie raden mee te nemen. HEUSDEN. De jaarlijksche bedevaart ter eere vao den H. Cornelis naar Bok hoven zal dit jaar alhier plaats hebben op Woensdag 22 September a.s. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus ingelegd 14021.89, terugbetaald f 13072.66. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9896. De najaarskeuring van springstieren in de kring Heusden zal plaats hebben, alhier op 13 September e.k. des n.m. te een uur. Men deelt aan het ^Huisgezin* mede dat binnen afzienbaren tijd op de lijn HeusdenDrunen der Hollandsche Buurt spoorwegen geen personenvervoer met de tram meer zal plaats hebben dcch zulks alleen zal geschieden met autobussen. Goederenvervoer zou als gewoon blyven bestaan. Zondag speelt het 2e elftal »Juliana« een weestrijd tegen »W. S. C. Uk uit Waalwyk op het terrein nabij de brug. Aanvang half twee. ANDEL. De Najaarskeuring van spring stieren zal voor deze gemeente worden ge houden te Almkerk op 13 Sept. a.s. des namiddags 4.30 uur. Zaterdagavond a.s. zal het muziek gezelschap «Andei's Fanfarecorps* alhier op de tent in de achterstraat een open luchtconcert geven. De aanvang is bepaald op 8 uur (Z.T.) We twijfelen niet of dit concert zal evenals altyd door vele muziekliefhebbers uit deze gemeente en de omliggende dorpen worden bezocht. Het is evenwel jammer, dat de Andelsche jeugd zieh op dergelyke avonden altyd zoo roert, hetgeen zoowel voor de muzikanten als de toehoorders zeer hinderlyk is. We hopen evenwel, dat de jeugd zich Zaterdagavond a.s. eens by uitstek rustig zal houden, zoodat we met volle teugen van de heerlijke tonen der muziek zullen kunnen genieten. ALMKERK. De heer A. Brand (Chr. Hist.) alhier, is benoemd tot lid van den gemeenteraad in de vacature wylen A. W. Donker. Verleden week Donderdag werd het door de Oranjevereen. georganiseerd volks- en kinderfeest gehouden. Nadat des voormiddags heel vroeg de kinderen waren getracteerd op chocolade, krentebolien en eierkoeken, werd met de kinderspelen een aanvang gemaakt, waarbij de kleinen zich bijzonder amuseerden. Jammer echter, schitterde het geheele personeel der ver schillende scholen door hunne afwezigheid, maar gelukkig heeft het de kinderen daar door aan niets ontbroken en is alles uit stekend geslaagd. Wij willen toch de heeren in overweging geven, in 't vervolg hunne volle medewerking te verleenen, op dat misschien onze kinderen niet de dupe zouden worden (wat mogelyk zou kunnen 2ijn) door persoonlyke aangelegenheden, welke in 't minst niet in verband staan met de Oranjevereenïging. Des middags om 1 uur had onder zeer veel belangstelling het volksfeest plaats, waarbij menig staaltje van behendigheid werd geconstateerd. Des avonds werd door 't fanfarecorps «Nooit Gedacht* een concert gegeven, waarna de openlucht bioscoopvoorstelling een aanvang nam, welke ook buitengewoon bij 't publiek in den smaak viel. Het geheele feest had een keurig verloop en wij zijn 't Bestuur der vereeniging dankbaar voor hunne activiteit in deze be toont voor 't welslagen van dit feest, als mede de Rijks- en Gemeentepolitie voor hun toezicht onder leiding van onzen Edel. Achtb. Heer Burgemeester uitgeoefend. Onder zeer groote belangstelling werd alhier j.l. Dinsdag de reeds lang aangekondigde «Landdag* van den Ring «Altena* van Herv. Jongel. vereen, ge houden. Nadat door den Voorzitter van den Ring, Ds. Röth, een openingswoord was gesproken en in gebed was voorgegegaan, werd als eerste spreker aangekondigd Ds. Raams van Rijswijk. Vervolgens sprak Ds. van Kooten van Rotterdam, daarna Ds. Graven- meyer van 's Hage, voorts Ds. Muller van Goripchem en ten slotte Ds. Feijkes van Sleeuwijk. Ds. Gravenmeijer van 's Hage sloot deze byeenkomst met dankgebed. Het zou ons zeer zeker te ver voeren, om in bijzonderheden te treden, omtrent hetgeen wij hoorden. Enkel willen wy hier aanstippen, dat wij vol bewondering zyn over de keuze der sprekers voor dezen Landdag, die allen blijk ga «en van bijzondere begaafdheid en redenaarstalenten. De Ring »Altena« mag met trots terug zien op hnn werk. De fanfare «Nooit Gedacht* en de gem. zangv. «Con Artiore* verleenden beide hunne gewaardeerde medewerking. Alles had een zeer keurig en ordelyk verloop. BAB.-BROEK. Ter gelegenheid van Keninginne verjaardag zou 's avonds alhier vuurwerk worden afgestookt in den vorm van vuurpijlen en het laten ontbranden van de oudverwetsche teertonnen. Des avonds was echter het z.g. vuurwerk ontvreemd en op den Hill neergeplaatst. Een en ander moet gebeurd zyn uit bal dadigheid. CAPELLE. Gedurende de maand Aug. werden ter secretarie voor de vleesehkeuring aangegeven 45 runderen, 42 varkens, 4 kalveren en 5 geiten. Het concert, te geven door het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid* alhier, te geven in de Kom van het dorp, dat oorspronkelijk vastgesteld was op Zaterdag 4 Sept., is in verband met de Koninginne- feesten op dien dag in het naburige Waal wyk uitgesteld tot Zaterdag 41 Sept. De postduiven vereen. «de Lucht vaart* te dezer plaatse houdt a.s. Zondag een wedvlucht van uit Hall. In de rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Aug. ingelegd f 5646,72 en terug betaald f 2522,94. Het aantal inlagen bedroeg 47, dat der terugbetalingen 25. Onder het in de weide loopend vee van verschillende landbouwers in deze om geving zijn gevallen van mond- en klauw zeer geconstateerd. Het is dus aan te bevelen, de melk voor het gebruik te koken. DUSSEN. Op 8 Sept. a.s, zal alhier in de Herv, Kerk vanwege de «Ring* van Herv. Jong. Ver. eene vergadering worden gehouden welke een aanvang neemt des avonds 7 uur (O.T.) NEDERHEMERT, Onze fanfare Con cordia* maakte Dinsdag een rondgang door het dorp, ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin. Het mooie weer bracht veel volk ter been. De heer M. Smits vond Donderdag zyn koe dood in de weide. RIJSWIJK. Door het bestuur der mu- ziekvereen. »Kunst en Vriendschap« alhier werd in een vorige week gehouden verga dering besloten op 31 Aug. j.l. alhier een feest te organiseeren. Des morgens werd op het plein der O. L. School alhier onder leiding van de heer Visser h.d.s. door de kinderen verschillende vaderlandsche liede ren ten gehoore gebracht. Vervolgens werd een rondgang door de gero. gemaakt, bestaande uit schoolkinderen versierde rij wielen enz. Hierna werden de schoolkin deren getracteerd. Des namiddags had bij de O. L. school een ringrijderij plaats met rijwielen. Op een terrein daar voor door de heer Westerlaken gratis ter beschikking gesteld had vervolgens ring rijderij voor paren, losse paarden, hardloo- pen met hindernissen enz. plaats. Alles had een ordelyk verloop, terwyl er talrijke deelnemers waren. «Kunst en Vriendschap* besloot den avond met een concert op bovengenoemd terrein. RAAMSDONKSVEER. Een zekeren L. werden eenige messteken toegebracht, zoodat dadelijk geneeskundige hulp verstrekt moest worden. SLEEUWIJK. Tot tydelijk onderwijzeres aan de openb. school alhier is benoemd mej. A. T. van der Giezen, alhier. De najaarskeuring van springstieren zal voor deze gemeente gehouden worden te Almkerk op 13 Sept. a.s., des nam. 4.30 uur. VEEN. Door de Oranjevereeniging alhier, zal op Zaterdag 4 Sept. a.s. een schoolfeestje worden gegeven. Aanvang 1 uur (O.T.) De schoolkinderen zullen eerst gezamen lijk een wandelingetje maken. Bij terug komst aan de school tractatie en daarna aanvang der wedstrijden. Jongens der 5e en 6e klasse, kaarshappen. Meisjes der 5e en 6e klasse, zuigflesch. Jongens der 3e en 4e klasse, kadetjes happen. Meisjes der 3e en 4e klasse, turfdragen. De burgers worden verzocht, door het uitsteken der vlaggen voor de vereischte feeststemming te zorgen. WASPIK. Onze Oud-gemeenteontvanger, de heer A. Schoenmakers, die sinds geruimen tijd malende was en de laatste weken in het zenuwlijdersgesticht te Vught verpleegd werd, overleed daar Donderdag op hoogen leeftyd. De heer Schoenmakers, die om zyn yver en nauwgezetheid in de vervulling zijner plichten, de algemeene hoogschatting genoot was ook op godsdienstig gebied een vooraanstaand mensch. Waar het de katholieke belangen gold, stond hy steeds op de bres. Naast die van gemeente ontvanger, bekleedde hij verschillende func ties, als penningmeester, lid van het R.K. kerkbestuur en meer andere, waarbij hy zich steeds als een bezadigd en verstandig man deed kennen. Een zeer geziene per soonlijkheid daalt met hem ten grave. Hij ruste in vrede I WERKENDAM. De collecte gehouden BRANDSTICHTING. Te Oude Pekela is de vrouw van den arbeider De V. wiens huis Zondagavond -fir- i Meer dan door DUIZENDEN gedragen BERGEIJK STUFKE GORINCHEM

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2