Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. ia, 1636 Mag 8 Septentr BEHOORENDE BIJ HET Vergadering van den Raad der gemeente DE WERKEN EN SLEEUWIJK op Maandag 30 Augustus nam1. 2 uur. De heer Guldien is van oordeel dat het o\erweging verdient na te gaan of wel op dit oogenblik een monteur zal worden benoemd, kunnen-' de werkzaamheden niet bij wijze van aanbesteding plaats hebben, kan het niet voordeeliger in uurloon ge beuren dan door aanstelling van een vast ambtenaar. Spreker zou gaarne door B. en W. worden ingelicht wat het onder houd over de laetste vijf jarfen heeft ge kost, als men dit weet kan men een oor deel vellen of een monteur noodig; is voor de Werken en Sleeuwijk. Dit is de strek king van spr.'s vraag, hij: is er gaarne over ingelicht wat het werk van den mon teur is. Spreker doet geen voorstel, stelt alleen een vraag. Voorzitter. B. en W. zijn gekorven met een instructie voor den monteur, omdat er altijd een monteur geweest is. Wij heb ben gemeend dat voor het bedrijf oo'k een monteur noodig is. Ik ken geen elec- trisch bedrijf waaraan niet een bedrijfslei der is '.verbonden. D;eze kwestie komt even wel bij de benoeming ter sprake niet bij de instructie. Ik heb nijet gedacht aan aanbesteding omdat ik niet wist dat zoo iets voorkomt. Gulden. Ik heb dit ter sprake gebracht, omdat ik met de telefoon al jaren onge veer in eenzelfde bedrijf heb gezeten. Voor 14 gemeenten is het onderhoud der telefoon altijd in eig|en beheer geweest, de persoon die er mee belast is heeft nooit geen vasten diienstkring gehad. Ik wil evenwel niiet beweren dat dit zonder meer ook met dit bedrijf moet gebeuren, ik wil alleen onderzocht zjen wat voor de gemeente het voordeeligste is. Het gaat niet aan om maar zoo te hooi en te gras iemand aan te stellen, waa'r- aan de gemeente vast zit. Heeft de te be«- noemen persoon een dagtaak,, heeft hij daarmede van 's morgens tot 's avonds werk? Ik vrees dat wij.riemand scheppen die geen voldoende dagtaak heeft, ie mand die de ergernis wordt voor de in gezetenen, een dergelijke toestand moeten wij voorkomen. Daarom wat heeft het d£e laatste vijf jaar gekost, kan het niet wordlen uitge voerd per uur, zeg door v. Eede. Zijn B. en W. voldoende gieoriënteerd. Ik ben een beetje pessimistisch omtrent de dag taak van den ambtenaar die wij krijgen, ik vrees dat hij bij het publiek in de ga ten zal loopen. Had hij een volle dag taak, dan zou ik zeggen er (valt niet over te spreken. Men stelt hier voor f 1100 salaris en dat vind ik te weinig: voor ie mand met volle dagtaak. Voorzitter. B. en W. stellen zich ook voor de benoeming van de Werken en Sleeuwijk op f 1100 in overleg met Wer kendam te doen die geeft dan misschien ook nog een f 500 of f 600 met vergoe ding' voor rijwiel, dan kreeg men een waar dig bestaan. Voor f 1100 krijgt men niet iemand die zich geheel voor deze be trekking leent, als Werkendam meedoet, dan kan het, anders niet, vooral ook om"- dat hij geen werkzaamheden voor derden mag verrichten. Al doet Werkendam even wel niet mee dan moeten wij toch nog1 een instructie hebben. Walraven. De. kwestie van de instructie blijft toch, of dat men voor 1 jaar be noemd of voor 3 jaren. Gulden. Als men een monteur benoemd wel als het echter blijft als tot heden en het per uurloon laat doen, dan kan men ienfand vragen die zich te allen tijde be schikbaar houdt voor de gemeente. Voorzitter. Dan heb je al een instructie. Gulden. Neen, dat is een overeenkomst per uur. Dekker hier is reeds 40 jaar aan de telefoon verbonden in lossen dienst een officieele benoeming heeft hij nooit gehad. Hier krijgen wij de benoeming van een monteur, ik geloof dat hier voordeel voor de finantiën van het GEB is te putten en ik hoop dat men er mede zal rekening houden. i -f v. Driel. Wat de kwestie van dag- of uurloon betreft, is m.i. een onmogelijke zaak, wie zal er op blijven toopen of er niet een diefect is. De. monteur verricht zijn werkzaamheden vaak 's avonds en ook 's nachts, hoe moét men zijn uren con troleeren? v. 't Sant. Als iemand voor vast wordt aangesteld ,dan zal hij het behartigen als zijn eigen zaak en allies doen om het be drijf vooruit te brengen. In Almkerk heeft men ook iemand voor vast en hoe goed marcheert het daar nitet. v. Straten. Is het bekend of v. Eeden er geregeld werk mede heeft als hij hier en te Werkendam wordt benoemd? Voorzitter. Als het net nieuw is, is er niet zooveel aan te doen, doch van lie verlede nemen de werkzaamheden voor het onderhoud toe. De heer Guldien is het met de opmer king van den heer v. Driel, dat het in uurloon onuitvoerbaar is niet eens, hij noemt dit .goed uitvoerbaar ook met de opmerking van den heter v. 'tSant is hij het niet qens, juist het tegenovergestelde is waar, iemand in lossen dienst, heeft steeds het zwaard van damoches boven het hoofd, als ik het niet gejed doe, neemt men «en ander. De Voorzitter merkt op, dat cfe heer Gulden rekent naar Rijksambtenaren, hier geldt het een gemeenteambtenaar. De heer Gulden zegt dat er niemand is die hem wijs kan maken dat het onder houd van het net f 1100 heeft gekost, daarom vraagt spreker hoeveel het de laatste vijf jaar heeft giekost. De Voorzitter is in alle opzichten be reid de raadsleden in te lichten daarom wil hij wel eenig|e cijfers noemen. In 1923 bedroeg het arbeidsloon f 502, in 1924 f 492, in 1925 f 624, voor huis- aansluitingen kwam in 1923 daarbij f35, in 1924 f 238 en in 1925 f 184,26, ter wijl voor het ophalen van gelden steeds f 325 per jaar werd betaald. Waar het on derhoud toeneemt hebben B. en W. ge meend het salaris te moeten vaststellen op hetzelfde bedrag wat het tot heden heeft gekost dus f 1100. Wethouder Koman merkt op, dat v. Ee de onder toezicht van de PNEM stond, als men nu besluit om de werkzaamhe den in uurloon te doen verrichten, wie moet dan de controle uitoefenen? Men kan dan toch zooveel uren opgeven alsi men wil, mijnheer Gulden aldus spr.,, weet toch ook wel dat een monteur gemak kelijk defecten kan maken. De heer Gulden meerit dat personen die zoo iets doen gauw1 in de gaten loo pen, op de controle is wgl iets te yin- den. De Voorzitter vraagt of een der heeren het voorstel van den heer Gulden wenscht te steunen, g;een der heeren is daartoe echter bereid. Hierop volgt artikelsgewijze behande ling der instructie, zonder belangrijke dis cussie. De instructie wordt hierop vast gesteld. Benoeming van een monteur voor het G.E.B. B. en W!. stellen voor tot tnoryteur te benoemen den tegenwoordigen P.N.E.M- agent P. J. v. Eede miet ingang va'nj 1 Januari 1927 op een jaarwedde van f 1100 plus f 50 voor vergoeding rijwiel. De Voorzitter merkt op, dat het mis schien beter is eerst de jaarwedde vast te stellen. De heer Gulden merkt op dat het vooi hem nieuw was te vernemen, dat het5,dë bedoeling is de benoeming van den mon teur in gemeenschap met de gemeente Werkendam te doen geschieden, daarom lijkt het spreker moeilijk op het oogen blik een definitieve beslissing te nemen, want wat de Raadsleden hier van den, Voorzitter hooren is het eenigste wat zij er van weten. De Voorzitter zegt dat de kwestie van gemeenschappelijke benoeming met Wer kendam ook besproken is door B. en W. doch ten slotte heeft het Dag. Best. ge meend, dat men er hier niets mee te ma ken heeft ,wat men te Werkendam doet. Wat men daar een monteur |als tracte- ment wil geven moet men zelf weten, misschien geeft men slechts f 400, spreker weet dit niet, men heeft daar een com* plex gebouwen bij elkaar en vanzelf niet die werkzaamheden als aan het uitgebreide net hier. Men moet hier zelf beslissen, of men het salaris op f1100 wil stellen. Het is billijk nu een beslissing te ne men, om den man bij niet benoeming gelegenheid te geven naar een anderen werkkring1 uit te zien, het gaat niet aan, iemand met een gezin van zes kinderen maar zoo broodeloos te stellen, daarom hebben B. en W. gemeend, waar men slechts 4 maanden van 1 Jan. verwijderd is in deze vergadering een beslissing te nemen ,het valt niet mee om in den tegenwoordigen tijd in vier maan den iets anders te zoeken. Wil Werken dam meer geven b.v. f 700 dan moet Wer kendam dit weten. Gulden. Dus het is niet zoo,dat er een soort compromis tusschen de beide gemeentebesturen is getroffen. De benoe ming is dus zelfstandig. Voorzitter. Die is geheel zelfstandig. De Werken en Sleeuwijk is de grootste belanghebbende, het is een uitgestrekt net terwijl Ret in Werkendam veel kleiner is. Gulden. Ik kan er niet voor zijn dit bedrag te geven, omdat naar mijn oordeel f 1100 de eerste jaren niet noodig is. Als v. Eede slechts een halve dagtaak heeft kan men hem daarvoor ook slechts bezoldigen. Heeft hij wel een dagtaak dan krijgt men voor het bedrag Rechts een brekebeen en blijft het sukkelachtig, daarom blijf ik er bij geen salaris te noe men en eerst eens af te zien wat het kost, dat lijkt mij in het finantieel belang van het bedrijf. v. 't Sant. Wij hebben toch gehoord wat het gekost heeft, wij geven toch geen hooger salaris als het werkelijk gekost heeft. v. Straten. Het gaat niet aan te zeggen wij hebben niet de minste berekening, wij hebben juist een goede berekening. Voorzitter. Bij de genoemde cijfers heb ben wij nog niet genomen de hulp die er is geweest. Als wij iemand voor f 1100 hebben, dan zijn wij niet te duur uit, ik geloof als mijnheer Gulden voor de vraag werd gesteld, wilt U1, het er voor overnemen, dat hij zou zeggen, liever niet Gulden. Het eerste jaar is het aantal aansluitingen het grootst. Ik geloof niet dat het f 1100 behoeft te kosten. Voorzitter. U kent het bedrijf niet. Gulden. Ik heb 14 gemeenten onder mij voor de telefoon, ik geloof wel dat ik dan iets over het bedrijf kan oordeelen. Voorzitter. U kunt een dooie telefoon lijn toch niet vergelijken met een electrisch bedrijf dat geregeld nauwkeurig moet wor den nagezien. Gulden. Wie moet daarover de controle uitoefenen, wat zal er anders van terecht komen. Voorzitter. U zit er nog al naast mijn heer Gulden. U schijnt zulke slechte er varingen te hebben opgedaan bij uw rijks- bedrijf, dat U meent dat overal slechte arbeiders zijn. Hier doen wij dat op goed vertrouwen. Wilt U een bedrijfschef nog minder geven dan f 1100 dat begrijp ik niet van u. Gulden. Mijnheer de Voorzitter, U draait het over een anderen boeg. Ik zeg de arbeid voor dit bedrijf wordt te hoog betaald, ik bedoel daarmede niet de persoon. Voorzitter. Dat kunt U niet beoordeelen. Gulden. Dat kunt U ook niet. U zegt dat het f 1100 moet zijn, hoe weet U dat? Mijn bedrijf moet veel nauwkeuriger wor den nagegaan, al zegt U van niet, maar de Raad moet het zelf weten om f 1100 te geven. Ik acht dit niet noodig. A.s iemand er een volle dagtaak mede had, dan was f1100 niet genoeg, dan zeg ik dat f 2000 niet te veel is. Daar gaat het juist over. Wij zijn hier geen filantropi sche inrichting om Piet v. Eede te onder houden, maar hij moet bezoldigd worden naar de werkzaamheden die hij verricht, een dagtaak heeft hij niet. Voorzitter. Dat weet U niet. Gulden. Men betaalt hier 6 pGt. be lasting, daarom is het een schandaal meer uit te geven dan noodig is en daarom zou ik zeggen, neem een tijdelijke, maar dat moet niet, Piet v. Eede moet er maar in. Koman. Nu er een verslaggever is heeft mijnheer Gulden ieder oogènblik het woord wij kunnen echter ook wel praten als het noodig is. Ik voel heel goed dat het ageeren is tegen mij, het is een kwajon gensstreek. Pellikaan: Ik zou willen voorstellen de benoeming voor een jaar te doen geschie den. Voorzitter. U kunt dit straks doen bij de benoeming van een monteur. Wij ko men nu anders te staan dan met de' PNEM. Met uurloon zullen wij altijd veel duurder uit zijn. Pellikaan. ik begrijp het gezegde, v. Eede moet er in ,niet goed. Gulden. De Voorzitter heeft gezegd, v. Eede heeft een gezin met 6 kinderen dat wij niet broodeloos kunnen maken. Voorzitter. Dat heb ik zoo niet ge zegd, U is ontwikkeld genoeg om de bedoeling te begrijpen en moet iets niet anders voorstellen dan ik het heb gezegd. Ik heb gezegd dat de man moet kunnen uitzien naar iets anders, als hij niet be noemd zou worden. Als U dat niet bil lijk acht ,dan is U de grootste onmensch die er is. Gulden. De schijn is gewekt dat v. Eede benoemd moet worden. Koman. Dat is een leugen, slechts. 4 maanden heeft hij den tijd naar iets anders uit te zien. Voorzitter. U wilt* misschien wel per 31 December benoemen, maar dat is géén barmhartigheid. v. Straten. Denkt Gulden nu dat wij terwille van B. en W. v. Eede zullen be.- noemen? Gulden. Mijnheer de Voorzitter Voorzitter. Ik geef U niet meer' het woord, er 'is genoeg over gesproken, U is een zuiger, die nooit ophoudt. Gulden. Deze onparlementaire uitdruk king zend* ik aan uw adres terug, mijnheer de Voorzitter, U is een zuiger, 't is een schandaal om zoo iets te zeggen, ik heb alleen het voordeel van de gemeente op het oog. Maar de kwestie is alleen dat U steeds ageert tegen het sociaal-democra tisch raadslid. Koman. Zoodra als de Voorzitter iéts zegt geeft U antwoord en U doet net alsof U alleen het voordeel van de ge meente op het oog hebt. Voorzitter. Ik sluit de discussie. Het voorstel tot vaststelling traktement monteur op f 1100 wordt hierop in stem ming gebracht en aangenomen met op één na algemeene stemmen. De heer Gul den stemde tegen. Benoeming van een monteur voor het G.E.B. volgens voorstel Pellikaan voor een jaar. De heer Pellikaan zou gezien de dis cussie'? de benoeming voor een jaar doen plaats hebben om eerst daarna tot vaste benoeming over te gaan. De heer Gulden vraagt of het niet wen- schelijk is een algemeenen oproep te doen om daaruit te kiezen. De Voorzitter antwoordt dat dit voor stel niet aan de orde is, het voorstel is thans de monteur voor een jaar te be noemen. De heer v. Straten zegt, dat benoeming voor een jaar aan een kant wel secuur lijkt, doch een dergelijke benoeming heeft ook zijn schaduwzijde en is voor den mon teur erg riskant, aeze heeft geen zekerheid dat hij herbenoemd zal worden. Spreker vraagt wat er eigenlijk tegen is om ie mand voor vast te benoemen er is toch altijd een monteur noodig. De heer Walraven acht benoeming met proeftijd geen bezwaar, eenerzijds kan de benoemde er dan toch nog iets bij zien te krijgen en blijkt later dat de werk zaamheden grooter zijn dan verwacht is, dan kan het salaris ook verhoogd worden. De heer v. Driel verklaart zich tegen benoeming voor een jaar, zoolang het bedrijf er is, is v. Eede PNEM-agent ge weest, men weet dus wat hij presteert. De Voorzitter merkt op dat het niet over den persoon gaat, maar over net voorstel Pellikaan om het eerst eens een jaar af te zien voor men tot een defi nitieve benoeming overgaat. De 'heer v. Straten zou twee voorstellen tegenover elkaar willen, het voorstel van B. en W. voor vast of het voorstel Pelli kaan voor tijdelijk. De Voorzitter zegt dat er naar zijn persoonlijk gevoelen, niets tegen een vaste benoeming is, mocht later blijken dat de benoemde niet voldoet of niet voor zijn taak berekend is, dan kan men hem ont slaan wanneer men wil. De heer Gulden zegt dat het juist over deze vraag gaat, heeft de gemeente wel het recht iemand die eenmaal benoemd is maar zoo te ontslaan? De Voorzitter antwoordt dat elke ge meenteambtenaar, die zijn plicht niet doet, door den Raad kan worden ontslagen, de Raad heeft hierin absolute zeggenschap alleen voor enkele gemeenteambtenaren als Secretaris en Ontvanger bestaat dit recht niet. Spreker verklaart er evenwel geen bezwaar tégen te hebben de benoe ming voor, «en jaar te doen geschieden, om eerst daarna tot een definitieve benoe ming over te gaan. Het voorstel Pellikaan om voor een jaar te benoemen wordt hierop bij' ac clamatie aangenomen. Benoeming monteur voor het G.E.B. B. en W. bevelen hiervoor aan P. Jj v. Eede PNEM-agent. De heer Gulden merkt opK dat het naar zijn meening billijk1 is, dat iedereen de gelegenheid wordt gegeven, te sollici- teeren. De eerste billijkheid eischt dat de Raad een keus kan doen uit de bés ten, daarom had spreker liever eerst een openbare oproeping gezien. De Voorzitter zegt dat thans aan de orde is het voorstel van B. en W., ber noeming van een monteur en dat het college daarvoor aanbeveelt de PNEM- agent. Als geen der leden over personen wenscht te opreken zal spreker dit voor stel aan de orde brengen:, is dit echter wel het geval, dan zal hij de vergade ring schorsen om gelegenheid te geven tot bespreking over personen. De heer v. Straten zou over personen willen spreken, waarom de Voorzitter de vergadering schorst en de Raad over gaat in geheim comité. Na heropening vraagt de heer Koman of hij mag meestemmen. De Voorzitter antwoordt toestemmend. Het is slechts een aanbeveling, de heer Koman is dus vrij te stemmen, wie hij wil. Met algemeene (elf) stemmen wordt de heer P. J. v. Eede hierop benoemd tot monteur van het G.E.B. Af- en overschrijving begrooting26. Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde begrootingswijziging besloten. Bezwaarschriften schoolgeld en verlich tingsbelasting. De, Voorzitter zou deze bezwaarschrif ten in besloten vergadering willen behan delen. De heer Gulden heeft een kijkje geno men en heeft gezien dat er nogal wat reclames zijn. De commissie heeft de recla mes niet kunnen afwerken, omdat op de commissievergadering slechts een paar le den tegenwoordig waren, daarom zou hij ze nog eens in handen van dezelfde com missie wellen stellen. Aldus wordt besloten. Vaststelling staat oninbare, nog te ver halen posten van ontvangst. Ook deze zullen in handen worden ge steld van de commissie van onderzoek. De voorzitter deelt mede dat nog een briefje is ingekomen gericht aan den raad waarin wordt kennis gegeven, dat bij Oranjefeesten steeds muziek mocht worden gemaakt en dat de cafe's langer mochten open blijven. Dit jaar is door den burge meester de vergunning daartoe geweigerd. Adressanten, twee belanghebbende café houders te de Werken, verzoeken den Raad vergunning om op 1 en 2 September a.s. muziek in hun cafe,s te mogen doen geven en deze nog na het gewone slui tingsuur te mogen open houden. Adres santen betoogen, dat zij hun vergunnings recht en belasting moeten betalen, terwijl hun juist de gelegenheid om iets extra te ontvangen, thans wordt ont nomen. Zij verzoeken alsnog per missie en mocht de Raad niet op hun ver zoek ingaan, dan bij de vaststelling van het vergunningsrecht en hunne belasting hiermede rekening te houden. De Voorzitter zegt, dat dit schrijven wel aan den Raad is gericht, doch dat het bij den Burgemeester thuishoort, dis cussie kan spreker hierover dus niet toe staan, wil men bij de rondvraag) over deze kwestie spreken, dan staat daartoe de gelegenheid o pen. Rondvraag. De heer Pellikaan vraagt of het wel bil lijk is dat het adres met de korte toe lichting van den Voorzitter van de baan is. Dit is toch een onbillijkheid tegenover die menschen. De Raad van Werkendam beslist maar over onze café's, aldus spr., zonder ons daarin te kennen, hij vindt dit niet in orde. Spreker stelt zich voor, dat de toestand zooals die door den Voor zitter in de raadsvergadering te Werken dam is uiteengezet juist is. De Voorzitter zegt dat de kwestie uit sluitend loopt over het belang van de openbare orde. Nu heeft de Raad van Werkendam zich uitgesproken om geen muziek in de café's toe te laten en de café's om tien uur te sluiten. Hoewel deze kwestie uitsluitend bij den Burge meester behoort, heeft spreker gezegd, dat hij met alle liefde een proef wil ne men en daarom heeft hij besloten liet slui tingsuur te handhaven. De Raad kent de gemeente beter dan spreker die nog niet zoolang in de plaats woont. Is de Raad van oordeel dat hand having van het sluitingsuur en geen mu ziek in de café's strekt tot bevordering van de p'penbare orde dan heeft spreker als Burgemeester met dit oordeel reke ning te houden en wil hij, al is tot heden steeds verlenging gegeven v. h. slui tingsuur en toestemming tot het houden van muziek in de café's en al heeft toen het feest steeds een ordelijk verlgop gehad ,bij; wijze van proef handelen in den geest van den Raad. Daarom, heeft spreker dan ook de reeds verleende toe stemming in Werkendam ingetrokken, aan gezien de gemeenten de Werken en Wer kendam ineenloopen, heeft spreker ook voor de café's in de Werken in denzelfden zin gehandeld. De heer Pellikaan meent dat de Raad van Werkendam wel de meening kan zijn toegedaan, dat door haar verbod de open bare orde wordt bevorderd, hier kan men van ander oordeel zijn. De Voorzitter geeft dit toe. Wil de Raad hier dan ook een motie indienen om goed gunstig te beslissen op het verzoek van de caféhouders, dan zou de Burgemeester daarmede rekening kunnen houden, al zegt spreker niet dat hij dit moet. doen. De heer Pellikaan zegt dat do Voor zitter in den Raad van Werkendam ook van oordeel was, dat door het openblijven der café's de orde bevorderd zou worden. De Voorzitter stemt dit toe, evenwel de Raad was van een ander oordeel, daar om heeft spreker den Raad zijn zin gege ven en heeft hij om eens te zien, wie of er gelijk had ,de vergunning ingetrokken en ide (verordening die zegt om 10 uur slui ten, gehandhaafd. De heer Pellikaan meent dat daar niets tegen is, doch de Raad van de Werken kan daarover anders oordeelen. De heer (Walraven vraagt of de Voorz. er ook® wel rekening mede heeft gehou den, dat zich tot heden, nu de café's moch ten openblijven, geen ongeregeldheden hebben voorgedaan. Spr. geeft toe dit het voor den Voorzitter een moeilijk ge val wordt, toch de caféhouders zijn door het verbod zeer gedupeerd, die lui betalen toch ook hun belasting en hun vergun ningsrecht en nu zou de een niets en de an der alles hebben. Spr. vraagt den Voorz. of hij er iets verkeerds 5'n ziet, dat de café's geopend zijn. De Voorzitter verklaart daar niets ver keerds in te zien en in den Werkendam schen gemeenteraad heeft spreker als zijn meening doen kennen, dat hij de open bare orde bevorderd zou inzien, dooi het openblijven der café's. Hij heeft ziel echter aan h»t oordeel van den Raad on derworpen. Het college van den Raat: is een overheidsorgaan, de Voorzitter i uitvoerder van de besluiten van dien Raad De heer v. Driel kan zich wel vereeni gen met het voorstel van den heer Pelli kaan om de café's in de Werken open t< laten, immers de Voorzitter heeft al ee nige oranjefeesten mede gemaakt en toci. tot heden nooit geen wanklanken verno men. Spreker is echter bang, dat er we iets gebeuren zal omdat juist de persone waarvan een ander last heeft en die dan i de café's vertoeven, nu op straat zulk; zijn. In de Werken zijn drie café's, zeg da in elk café 150 menschen zijn, dan zij. 450 menschen onder dak, die nu op de openbaren weg verblijven, waarvan he ordelievende publiek dan juist last heef, De heer Gulden zegt op het standpur te staan om, het drankmisbruik zooveel mc gelijk tegen te gaan, zoodat hij dus eiger lijk voor sluiting der café's zou moete zijn. De ondervinding heeft evenwel gt leerd dat men door sluiting der café' juist het tegenovergestelde bereikt, w; men er mede bereiken wil, want dan drinl men zich op straat dronken, daarom hij voor het openlaten der café's. Spreke jtienwsttlad fVervolg en Slot.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 5