Gebru Bickmorin Jan Geertzen, DAMRUBRIEK. Plaatselijk Nieuws ALUMINIUM KOOKPANNEN. Ruime auto- garage's o -o o O direct bij uwe verwomii'ng of open beenen, zweren, steenpuisten, soij- en brandwonden, atfngezichtspuistjes, dauw-, baard-ja ringworm, de Op rechte Wjjnsnmer Zalf. Prijs per bus f 0.75, Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. Redacteur: M. J. L. BÉNEKER, Kerkstraat 105 WOUDRICHEM. Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Hier volgen enkele mooie staaltjes van «vastzetten.® Van L J. Content is het eerste. Stand Zwart dam op 25, scbijf op 32. Wit dammen op 12, 29 en schijven op 34, 44 en 42. Op de volgende interessante wijre wint Wit 12-26, 26—37, 29-47! Van C. H. Broekkamp Stand Zwartdam op 49, schijven op 9, 15. Witdam op 48, schijven op 19, 30, 31, 32 en 50. Wit wint hier door te spelen 3227, 19—14, 21—27, 50-44 Mooi is ook de oplossing van Auteur C. H. Broekkamp. Maar zoeken jullie hiervan de oplossing zelf eens. Volgende week geef ik hier de oplossing. ANDEL. De koopman I. Duister alhier had het ongeluk bij het riotenplukken uit den boom te vallen. Bewusteloos werd hij opgenomen en per auto naar zijn woning vervoerd. De bietencampagne is in deze ge meente wederom aangevangen en de eerste bieten zijn reeds aan de aalegplaats gebracht. AMMERZODEN. Maandagavond werden de gemoederen in onze gemeente plotseling in beroering gebracht door het overlijden van mej. Antonetta van Hemert, die «ven voor den avond nog door zeer velen gezond en wel op straat werd gezien, doch bi het invallen der duisternis binnen enkele minuten een lijk was. Nog tragischer wordt het geval als men weet dat zij Donderdag a.s. de bruid zou zijn geworden en dezen dag nu juist be stemd is om haar naar hare laatste rust plaats te doen dragen. DUSSEN. Maandagavond zou in het gymnastieklokaal der O. L. School alhier een uitvoerige bespreking worden gehouden over de voordeelen verbonden aan het deelnemen der vooroefeningen. De opkomst was echter (jammer genoeg) zeer gering en deelde de heer Sergeant Bok uit Waalwijk aan de aanwezigen dit in het kort mede. Besloten werd met medewer king van den heer Kohier alhier, reserve le Luitenant, tot huisbezoek over te gaan. De heer Bok sprak de hoop uit, de Ouders der dienstplichtigen in dezen zullen medewerken dat voldoend aantal deelnemers zal worden gevonden, daar, wanneer deze vooroefeningen met succes zijn gevolgd, de diensttijd in werkelijken dienst, iriplaats van 5£ maand, slechts zes weken is, vallende in het tijdvak van 16 Juli tot einde Augustus. Nabij de papierfabriek alhier reed het geneesmiddel voorjjaarïTen en runderen bij druk- en schrijn^-<wrtïen7 Proefdoozen GRJkïJS verkrijgbaar bij de :a. JOHAN SMULÖER^^Vughterstr. 33, - 's-Hertogenbosch, Tel. 659. een aute-TTT volle vaart tegen een boom, iet voorste gedeelte werd totaal vernield. )e inzittende een Belgische heer en dame iwamen met den schrik vrij. Naar wij vernemen hoopt Ds. utterveld, Herv. predikant alhier, op Zon dag 17 October a s. afscheid te nemen van zijne gemeente. Beroepen bij de Geref. Kerk alhier, en tevens gecombineerd met de Geref. Kerk van Meeuwen, Ds. E. H. Woldering van Korhorn (Gr.) Onze vroegere predikant Ds. P. V. van Stein-Callenfels hoopt 17 October a.s afscheid te nemen v. d. Herv. Gemeente van Nieuwlatid (bij Leerdam) om op 24 October d.a.v. intrede te doen bij de IJerv. Gemeente te Buren, na bevestigd te zijn door Ds. Knottneris van Beuningen. DRUNEN. Veiling van 5 October 1926 Appelen 7 39 ct. P- KG. Lemse appelen, extra 39 «I soort 30 «II III 14 Sterappelen 29 9 Goudreinetten 26 Dirkappelen 13 17 Pippeling 10 19 Ossenkoppen 12 22 Kafappel 14 - 48 Zoete appelen 6 17 Peren 3 36 William Duchesse 20 36 Duch. d'Angoulime 12 23 Beurré Chairgeau 10 19 Napoleon 44 1 Maagdeperen 10 - 15J 9 Stoofperen 4 14 9 Snijboonen 10 57 Stokprincessen 20 44 Stam 2 17 Rentegevers 8 26 Spruiij*s 20 30 Tomaten 6 14 Juin 2 62 Kroten 2 1 Wortelen ^2 3 Spinazie 1 - 3 Nooten 1 2 1 stuk Roode Kool 1 6Ï Witte 3 7 Savoije 1 71 '2 Bloem 3 12 Ram en as 1 Andijvie 1 2 Peen 2 3 bos Selderij 14 16 Pre ij 12 -23 ongedacht aangedaan. Na afloop bleef men nog een gezellig uurtje bij elkander. GIESSEN. De aanbeveling ter benoeming eener onderwijzeres aan de openbare school alhier is alsvolgt samengesteld: Nol Mej. Lakeman uit Ubbergeri No. 2 Mej. Van Rijswijk uit Gorinchem No. 3 Mej. Van Wijlen uit liedel. KAATSHEUVEL. Zondagmorgen is de heer M. van Beurden, wethouder dezer gemeente, lid van de Kamer van Koop handel voor de Langstraat, voorzitter van de atd. Kaatsheuvel van den Bond van Schoenfabrikanten, op den leeftijd van 52 jaar overleden. N1EUWENDIJK. Maandagavond heeft de fanfare «Crescendo® haren directeur, de heer O. Walraven gehuldigd wegens het behaalde succes te Nieuwpooit. Met warme woorden bracht de Voorzitter Joh. Vos, den directeur hulde voor al hetgeen- hij gedaan had voor de vereen., geheel belangeloos, bood hem namens de vereen, een prachtig cadeau aan bestaande uit een rookstandaard en een dirigeerstok, sprak deri wensch uit dat hij vele jaren den dirigeerstok moge zwaaien tot roem en eer der vereeniging. Daarna speelden de muziek het «Lang zal hij leven® en hief een driewerf hoera aan. De directeur O. Walraven dankte den Voorzitter voor het prachtig geschenk en voor de gesprokene woorden ook darik aan de vereeniging en en den wensch uitsprekende dat alle leden zouden streven om de muziek hoog te houden en steeds mede te werken tot eer der vereen. Hierna bracht men nog een gezellig uurtje door, waarna met een pittige marsch den avond gesloten werd. Deze week werden 46.50 eieren aangevoerd, men besteedde voor kipeieren f 10.29, kleine kipeieren f 7.20, eendeieren f 6.80 alles per 100 stuks. Dat hier ook byzonder eetbare pom poenen gekweekt worden bleek dezer dagen, daar bij den heer W. H. van Helden een pompoen te bezichtigen was, welke in zijn tuin gegroeid is, die den omtrek had van 4,17 M. wegende 27J pond. De echtgenoote van A. Monshouwer Gz. geraakte Maandag met den wasch spoelen in een vollen boezem te water. De buren die het onheil bemerkten, brachten haar op het droge en redde haar van een wissen dood. Onze vroegere postbeambte, de heer D. de Ruijter thans in dienst te Hank, EJSOLEERDE OOREN, concurreerend in zwaarte, Zffi" On ZE "ETAL AGE-4--4e—hëer M. van Andel Gepolijst Belgisch fabrikaa glans en duurzaamheid met elk ander faBrikü'dt. Firma JOHAN SMULDERS, VngMerstr33 'gBERTOGENBOSCH, Tel 659. EETHEN. Zaterdag, 9 October, hoopt de heer A. Heijmans den dag te herdenken waarop hij voor 50 jaar werd aangesteld als Poldermeester van den Polder «Den Hill®. Dat deze zeldzame gebeurtenis voor den betrokkene niet onopgemerkt zal voorbij gaan, laat zich begrijpen. GAMEREN. J.l. Vrijdag herdacht het fan farecorps «Princes Juliana® haar jubileum. 1 October was het 12J jaar geleden dat de heer H. Parren, muziekleerlaar te Zalt- Bommel, den dirigeerstok overnam van den heer Wierts uit 's Bosch, toen directeur alhier. De vereeniging zou dezen dag niet onop gemerkt laten passeeren, integendeel ze wilden haren directeur op bescheiden wijze huldigen. Het repetitie-lokaal had een feestelijk aanzien, uitstekend met groen, bloemen en. vlaggedoek versierd, teneinde hunne meester en diens echtgenoote rechf feestelijk te ontvangen. Na het binnen komen werd door de muzikanten, welke zich op de tribune hadden opgefcteld, het «Lang zal hij Leven® gespeeld. Na alle tegenwoordigen, waaronder de beschermheer, de WelEd. Heer J. A. de Jong en het hoofd der gemeente, de EdelAchtb. Heer C. Hobo, een welkom te hebben toegeroepen, werden door den Voorzitter toespraken tot hun gericht, welke met een luid applaus wer.ien begroet. Na afloop daarvan werd den heer Parren namens de vereeniging een prachtige schilderij aangeboden, voorstellende de Componist Schubert aan de vleugel. De heer Parren bedankte allen die hadden meegewerkt en verdere aanwezigen voor de blijken van waardeering, hem als 't ware gem. Dussen wordt met ingang van 11 October overgeplaatst naar Nieuwendyk, terwy! de twee hulpbestellers tegen dien datum ontslag gegeven werd. Het zoontje van A. C. viel dezer dagen van een wagen, met gevolg dat hij thuis gebracht moest worden, de ontboden geneesheer constateerde inwendige kneu zingen. In den tuin van den heer T. v. d. Nat zijn voor den tweeden maal van dit jaar aardbeien te zien, zeer gaaf van stuk, mocht de weersgesteldheid nog enkele dagen gunstig zijn, alsdan zal tot den pluk worden over gegaan. Maandagavond en Dinsdagmorgen resp. 27 en 28 Sept. werd op de boerde rijen van de heet en O. Walraven en C. v. d. Stelt Czn. alhier de eind'es gehouden van de door de Coöp. Zuivelfabriek gegeven melkerscursus. De Jury bestond uit de heeren Tonkens en P. J. Lekkeikerken. Leeraar in het melken te Benschop. Door ongustig weder was de beoordeeling zeer moeilijk en soms wegens onrustigheid der koeien onmogelijk. Dit was mede oozaak dat slechts enkele deelnemers(sters) een melkersdiploma konden behalen. Aan hen, die niet slaagden, zal later op nader aan te geven tijden plaats of plaatsen alsnog gelegenheid worden gegeven een diploma te kunnen verwerven. De jury is er ten volle van overtuigd dat indien de omstandig heden gunstiger waren geweest nog meerde ren reeds thans geslaagd zouden zijn. Een diploma behaalden de damesA. Brand, M. J. Koekkoek, J. M. Koekkoek, alle te Almkerk en C. Vos te Nieuwendijk, alsmede de heeren A. Branderhorst, G. Groeneveld, BASQJLESr-GE^TCHTEN, ALLERLEI IJZERWAREN EN GEREED SCHAPPEN, LANDBÖITW^^r-filNIl^EN^PAKTOUW IN ALLE DIKTEN FIRMA JOHAN^^TCTfe4JUiRS, Vughterstraat 33 's-HERTOGENBOSCH Telefoon""i*59. K. v. d. Stelt en C. v. d. Stelt alle te Nieuwendyk en den heer C. van Herwijnen te Almketk. OUDENDIJK. Begunstigd door prachtig weer gaf het fanfarecorps «Kunst na Stryd® Zaterdagavond haar laatste zomerconcert. De verkoop van bloempjes bracht ruim f 25.op. RAAMSDONKSVEER. Dhr. v. Amers- voort werd benoemd tot Onderwijzer aan de R. K. School te Waspik. In de woning van dhr. K. in de Smidsteeg doet, naar wy vernemen, zich een geval voor van typhus. Dhr. de Jongh behaalde met zijn rashond Bouvier te Schiedam de 2e prijs Naar ons werd medegedeeld bracht de missietentoonstelling op 't Dorp f 630 op. Voor den Chr. Nat. Werkm. Bond houdt 43 Oct. dhr. Broen uit Enschedé een rede over ons T. B. C. fonds. VRIJHOEVE-CAPELLE. Toen de jonge juffr. J. O. Woensdagmorgen naar school te Waalwijk ging, werd door een baldadige jongen in de gemeente Sprang een krui wagen voor haar fiets geworpen, met het gevolg dat haar voorwiel in elkaar gereden werd. Zelf kwam zij met den schrik vrij. WASPIK. Op Vrijdag 8 October a.s. zal de Raad dezer gemeente, des namiddags 6 uur een openbare vergadering houder. Aan de orde is 1. Mededeelingen. 2. Voorloopige vaststelling gemeente- rekening over dienstjaar 1925. 3. Vaststelling gemeentebegrooling voor het dienstjaar 1927. Besluit tot opheffing van het gemeente lijk electriciteitsbedrijf. Besluit tot buitengewone aflossing eener geldleening van f 5000. Besluit tot aangaan eener kasgeld- leening voor 1927. Besluit tot wijziging der. begrooting over het dienstjaar 1926. Verzoek van den R.-K. Werklieden- bond en van neringdoenden inzake wijziging der kermis. Een koe van den landbouwer J. v. L. aan miltvuur. Ilet cadaver werd onder politietoezicht verbrand. De prijs der aardappelen is iets gestegen. Eigenheimers worden verhandeld voor f 2.75 tot f 3.per H.L. Betere soorten f 3.50 per H.L. De missietentoonstelling zal gehou den worden op 20, 21 en 22 Nov. a.s. De rijke collectie missiegoederen, door de vaardige hand der leden van den missie- naaikring vervaardigd, zal zeker een bezoek waard zijn. WOUDRICHEM. Door het bestuur van het Waterschap, «de Oude Ban® is tot machinist voor hun stoomgemaal benoemd M. Bzn., alhier. Veiling van 6 October 1926: 4. 6. 7. 8. stierf 3 J R. KG. Zure Bellefleuren Zoete appelen Goud-Reinetten (val) Ossekoppen (val) Zomermaagde- peren Herfstmaagde-peren St. Remie-peren Jodenperen Brederode Beurré Claseau Roode kool Witte kool Savoije kool Wortelen Selderij Aardappelen, geen aanvoer. Over eenigen tijd zal een speciale fruit veiling worden gehouden van laat fruit. Opgave tot deelname worden ingewacht bij den Veilingmeester, die tevens inlichtingen verstrekt. 15 17 ct. 11—17 7 131 8 13 10 43* 11 12J 10 11 8 10 8 11 16 20 3« 2 3* 4 61 stuk bosje juds bekend Hótel Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 's BOSCH. Tel. Interc. 436 Station N.A.B.O. SLEEUWIJK-'s BOSCH DE ZAAK-DE BEUS. Dc heer Otto de Reus te Culemborg„ die door de Rechtbank te Tiel, 7x>oals wij reeds gemeld hebben, is- veroordeeld ter /ake van smaadschrift tegen J. Blok, com missaris van politie te Culemborg, gaat volgens de „Tel." van dat vonnis niet in hooger beroep. Een Vaz-Dias bericht had gemeld, dat hij wel appél had aangetee- kend. AUTO IN DE WAAL GEREDEN. Woensdagmorgen omstreekt tien uur kwam een gesloten citroen uit Wageningen te Tiel op de gierpont over de Waal. Het schijnt dat de bestuurder te veel gas heeft gegeven, waardoor de wagen door schoot en in de rivier terecht kwam. Onmiddellijk werden alle maatregelen getroffen om den wagen op te halen. Bij gestaan door hulpvaardige handen, gelukje het de auto te circa kwart over elf dp den wal te brengen. In de auto wafren drie personen gezeten. Inmiddels gewaar schuwde doctoren konden slechts den dood door verdrinking constateeren. Het is de heer F. A. Bekrar, lid der N.V. Landbouwcourant „De Veldpost" te Wageningen, diens echtgenoote en zijn moeder of schoonmoeder. De heer B. was 30 jaar oud. EEN MOOIE TRUC. De koopman D. T. te Rotterdam had Maandag de 14-jarige E. T. naar het Postkantoor op den Coolsingel gezonden om daar twee aangeteekende postpakketten af te halen. Toen het meisje de pakken in ontvangst had genomen, werd zij op het Hofplein aangesproken door een heer, die haar bij haar naam noemde en zcide: Geef mij even u pakje mee, hier hebt u een briefje van uw patroon. Op het bewuste briefje, dat met den naam van den heer T. was onderteekend, stond de opdracht om de pakjes aan den brenger van het briefje mede te geven en dan zelf te gaan naar Kruiskade 112, waar eenge horloges moesten worden af gehaald. Het niets kwaads vermoedende meisje gaf daarop de pakjes mede en ging zelf naar het aangewezen adres, waar men evenwel van niets wist. Ook haar patroon bleek bij nader onderzoek niets van de geheele zaak af te weten. De pakjes welke uit Parijs aan den heer T. waren afgezonden, vertegenwoordigden een waarde van f 125. INBREKERS AAN HET WERK. Uit de keuken in de woning van de wed. H. A. T. is uit een handtaschje een bedrag van f145 ontvreemd. Een kost ganger wordt hiervan verdacht. Ook Mevrouw B. heeft aangifte gedaan, dat een Duitscher die onder den naam Falling kamers had gehuurd, spoorloos is verdwenen met medeneming van een bedrag van f 135 ten nadeele van boven genoemde Mevr. B. NA RUIM TWEE JAAR Bij den hëer J. Poldervaart te Willem stad is komen aanvliegen een van zijn duiven, die in 1924 te Bordeaux was losgelaten. De duif heeft na twee jaar' en drie maanden zijn oude hok terugge vonden. ONGELUKKEN. De ploegbaas J. Langereis, die onder Delft door een trein werd gegrepen, is aan de verwondingen overleden. De man was gehuwd en vader van 7 kinderen. Uit den Waterweg voor Maassluis is het lijk opgevischt van een onbekend mans persoon, vermoedelijk een zeeman. Te Borne liepen twee kinderen van acht en tien jaar achter een vrachtauto der firma ten Cate. Toen zij wegliepen, wer den ze door een andere auto gegrepen. Beide kinderen werden ernstig gewond. Het vijfjarig zoontje van den heer N. te Kerkrade, is na het uitgaan van die school door een auto overreden en gedood. LEIDEN ONTZET... Bij de politie te Leiden zijn verschil lende aangiften van zakkenrollerij gedaan. Zekere K. uit den Haag werd op hee- terdaad betrapt en is door de politie in verzekerde bewaring gesteld. Tijdens het vuurwerk op het Schutters veld te Leiden en op de Aalmarkt, hebben verschillende personen door neervallend vuurwerk, brandwonden aan gelaat en han den opgeloopen. Op het Schuttersveld te Leiden zijn een jongen en een meisje uit een zweef molen gevallen. De jongen werd bewuste loos opgenomen, doch is er overigens goed afgekomen. Het meisje brak een schouder. GROOTE BRAND. Op Tanah Tinggi in Indië heeft een kampongbrand gewoed, die een geheel complex, bestaande uit 70 woningen, waar van acht door Europeanen bewoond, ver woest heeft. De brand ontstond door tot dusver onopgehelderde oorzaak in de wa rong van een Chinees en aangewakkerd door een sterken wind, plantte het vuur zich met schrikwekkende snelheid voort over de meerendeels uit hout en ander brandbaar materiaal gebouwde huizen. In de puinhoopen vond de brandweer één lijk, zoodanig verkoold, dat nog niet kon worden vastgesteld of het een Europeaan, dan wel een inlander was. De meeste huizen eni nboedels waren niet verzekerd. o VERDUISTERING. Een telegram uit Bandoeng meldt, dat de tweede luitenant der administratie J. L., verduisteringen heeft gepleegd tot een be drag van f 11.500. 9 21 9 9 18 18 9 9 9 9 9 9 9 9 11 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 2 9 9 9 9 9 9 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 10