Eerste Blad De Wenteltrap. De Storm. Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, W&, 4646 Woensdag 13 October Heugden. 1926, Itiiitciiianil Binnenland. FEUILLETON. Int. Telefoon no. 19. Postrekening van ALTE^ Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt 1.40.Afzonderlijke nummers 6 cent. no. 61525 Advertentiën van 1—6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. VLIEGEN ZONDER VLIEGTUIG. Een Weensch ingenieur heeft een nieuw toestel geconstrueerd, waarmede men zich in de lucht kan voortbewegen. Het is een motor, waaraan 2 vleugels zijn verbonden. Het geheele toestel kan men aan de schou ders bevestigen. Het geheele toestel moet slechts 40 KG. wegen en circa 300 gulden kosten. De proeven ermede genomen zjjn uitstekend geslaagd. VLIEGONGELUKKEN. Donderdag is de Duitsche vlieger Paul Warlich op het vliegterrein van Staaken, bij Berlijn, met zijn toestel neergestort. De vlieger is in het ziekenhuis van Spandau aan de bekomen verwondingen overleden. Vrijdagmiddag is het vliegtuig D 498 bij een noodlanding in de buurt van Bauren (district Giessen) neergestort. De bestuurder werd gedood. Een passagier werd aan het been gekwetst. 1400 LITER WIJN OVER DE STRAAT. Toen Zaterdagmorgen eenige knechts van de firma Becht, te Bergen op Zoom!, bezig waren vaten wijn op een wagen te Iaden, liep het voor den wagen ge spannen paard plotseling vooruit, met het gevolg, dat twee vaten, elk inhoudende 700 liter van het kostelijke vocht, over de straat vloeide. Eenige honden hadden zich aan het geestrijke vocht te goed gedaan, wat tot gevolg had, dat de dieren na eenigen tijd aan hun vier pooten nog te weinig steun hadden om zich staande te houden. Wij hebben niet vernomen of de dieren nog gearresteerd zijn wegens dronken schap. o ZURINGZOUT INGENOMEN. De 30-jarige J. H. H. te Den Haag, werd in zijn woning aan den Loosduin- schenweg door zijn moeder in bewuste- loozen toestand gevonden. Het bleek, dat de man bij vergissing zuringzout ingeno men had. Hij is in levensgevaarlijken toe stand naar het ziekenhuis overgebracht. Naar het Amerikaansch van MA^Y ROBERTS RINEHART. )o( 47) Het was boven mijn hoofd en heel zacht, drie of vier doffe slagen, dan een poos stilte, en dan weer een paar slagen. De regelmatige ademhaling van Winters vond ik een troost, ik wist nu dat ikl hem altijd te hulp kon roepen en kwam er niet toe om hem wakker te maken. Ik be woog mij niet, hoewel ik heelemaal niet bijgeloovig ben, behalve misschien midden in den nacht als het overal donker ip, moest ik voortdurend denken aan allerlei dingen ,die Liddy gezegd had over het spoken. Ik kon geen hand voor oogen zien. Terwijl ik met gespannen aandacht stond te luisteren, hoorde ik dichtbij me een vaag, onverklaarbaar geluid. Toen hield het op; onderaan de trap bewoog Winters zich en maakte een geluid in zijn slaap. Daarna was alles weer stil. Ik bleef staan waar ik was, en durfde nauwelijks adem te halen. Toen wist ik ,dat ik goed had gehoord. Er liep iemand stilletjes bovenaan de trap en kwam in het donker op mij af. Ik ging tegen den muur staan mijn knieën knikten. De voetstappen waren nu vlak bij en plotseling dacht ik aan Gertrude. Natuurlijk was het Gertrude. Ik stak een hand uit, maar voelde nergens iets. Ik kon bijna geen geluid geven, maar ik kon nog net fluisteren: Gertrude. VERDRONKEN. Te Gersloot geraakte de dienstbode van L. P. aldaar, terwijl ze bezig was de kan nen schoon te maken, te water en stikte in de modder. Zaterdagmorgen is te Maastricht de 44- jarige huisvrouw v. d. Broek, moeder van vier kinderen, terwijl zij bezig was een emmer water te scheppen uit het kanaal te St. Pieter, in het water gevallen en verdronken. Het lijk is opgehaald. BEKNELD GERAAKT. Zaterdagavond omstreeks zeven uur is de 50-jarige hoofdconducteur der Ned. Spoorwegen P. W. H. Sterman, uit de Nic. Zasstraat op het station D.P. te Rotterdam, toen hij op de treeplank van een ledigen personenwagen, welke naar hiet emplacement aan den Beukelsdijk zou wor den gereden, wilde springen, tusschen deze treeplank en het perron bekneld geraakt en daarna onder de wielen van den rijden den trein gekomen. Met twee gebroken armen, een ernstige hoofdwond en tal van inwendige kneuzingen, is hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. O STAKING VAN VEENARBEIDERS Te Barger Compasoim is de staking van de veenarbeiders weer algemeen. Over dag is het rustig, doch 's nachts niet. Reeds zijn op verschillende veenplaatsen dagwerken turf verbrand. Dat men hierbij aan kwaadwilligheid moet denken, blijkt wel daaruit, dat men in enkele niet ver brande turfbulten lappen vond, gedrenkt in petroleum. o— EEN SUIKERBIET VAN 18 POND. Door den landbouwer P. Rombouts, werd aan de fabriek te Steenbergen een suikerbiet afgeleverd van ruim 18 pond. o— ONGELUKKEN. In de Paulus Potterstraat te Amster dam is een vrouw door een auto aange reden, tengevolge waarvan zij in het Wil- helminagasthuis is overleden. De 19-jarige T. M. is Zondagmiddag op den Hoogen Rijndijk te Leiden uit een in beweging zijnden tram gesprongen. Hij kwam te vallen en is naar het Acade misch ziekenhuis vervoerd, waar hersen schudding werd gecontstateerd. De 52-jarige B. de Graaf uit Numans- dorp, reed met een vrachtauto mede en had het ongeluk, toen de auto kantelde, er af te vallen, waardoor hij zich zooda- Mijn hemel, zei een mannenstem, vlak naast me. En toen zakte ik in elkaar. Ik voelde dat ik viel, voelde dat iemand mij opving verder herinner ik mij niets meer. Toen ik weer bijkwam was het dag. Ik lag op het bed in Louise's kamer met een deken van mijn eigen bed over mij heen, ik voelde mij zwak en duizelig, maar ik kon toch opstaan en naar de deur toe loopen. Onderaan de Wentel trap zat Winters nog te slapen. Ik koin nauwelijks op mijn beenen blijven staan en sleepte naar mijn kamer. De deUr naar Gertrude's kamer was nu niet meer op slot; ze lag te slapen als een vermoeid kind. En in mijn kleedkamer lag Liddy en mopperde in haar slaap. Er zijn dingen die je met handboeien niet in bedwang kunt houden. HOOFDSTUK XXIX Een stukje papier. Dien dag blee/ ik in bed, voor hjejt eerst sedert twintig jaar. Liddy was er heelemaal van in de war en stuurde na het ontbijt om dokter Stewart. Gertrude bleef 's morgens bij me en las mje iets voojr, ik weet niet meer wat. Ik had- zooveel om aan te denken, dat ik er niiet eens naar luisterde. Als Jamieson er geweest was, zou ik hem alles wel verteld hebben, maér ik kon aan deze twee Vreemde mannen toch niet vertellen, dat ik mijn nichtje niet op haar kamer vond, en haar bed onbeslapen was, dat ik haar in huis was gaan zoeken en toen een vreemder* man had ontmoet, die mij, toen ik flauw gevalfen was, in een kamer had binnen gedragen. De heele toestand was afschuwelijkals er niet zooveel van had afgehangen, zou nig inwendig bezeerde, dat hij is bezweken. Het zesjarig zoontje van D. O. te Al- blasserdam, dat enkele weken geleden door een auto werd aangereden, is in het zie kenhuis te Dordrecht aan de verwondin gen overleden. BRANDEN. Te Vroomshoop is de woning van G. Bosch door den bliksem getroffen en ge heel afgebrand. Bij den landbouwer W. Steenhamer gem. Stalpenburg bij Amersfoort is de blik sem in een hooiberg geslagen en geheel verbrandde. Een groot aantal varkens is tevens in de vlammen omgekomen. Verstopping of moeilijke en onregelmatige stoelgang regelt men ving zonder kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertabletten. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. INBREKERS AAN HET WERK. Vrijdagavond is er, tijdens afwezigheid der bewoners ingebroken bij den tand- technicus J. W. S. aan den Oppert 135. te Rotterdam. Bij onderzoek bleek dat voor circa f 3500 aan tanden, goud, pla tina etc. vermiste, terwijl voorts uit een opengebroken laadje in het schrijfbureau een bedrag van ongeveer f 60 aan wissel geld is gestolen. Te Vlaardingen werd ontdekt, dat inge broken was in het kantoor van de stoom- kuiperij C. v. Toor aan de Bleekstraat. De brandkast is van zijn plaats gehaald en als een sardineblikje opengesneden. ZUID-NEDERLAND-LUXEMBURG. Op het nieuwe terrein van Wilhelmina te 's Bosch is Zondag de wedstrijd ge speeld tusschen het Zuid-Nederlandsch team en het vertegenwoordigende elftal uit Luxemburg. De Zuid—Nederlanders verloren dezen wedstrijd met 3—2. O INVOER VAN VEE IN BELGrE. In overeenkomst tusschen Nederland en België is besloten, dat het Nederlandsche vee mag ingevoerd worden langs het tol kantoor De Clinge en daar in de staats- veestallen zal gekeurd worden. het idioot geweest zijn. Dag en nacht) werden we bewaakt door detectives, er hield iemand de wacht in den tuin en toch waren we even veilig alsof we in een Japansch. papieren huis woonden. Dan*was er nog iets, de man dip ik daar in donker ontmoet had, was nog verbaasder geweest dan ik. Zijn stem was me bekend voorgekomen. En den Jieelen ochtend .terwijl Gertrude mi| voorlas en Liddy naar den dokter uitkeek, probeer de ik mij die stem te herinneren, maar het lukte mij niet. En ik piekerde er ook! of Gertrude's niet naar bed gaan met het heele geval in verband stond of niet. Ik probeerde mezelf wijs te maken dat ze het geklop eerder had gehoord dan ik en op onderzoek was uitgegaan, maar ik vrees, dat ik dien dag erg laf was en ik hajd' den moed niet om het haar te vraigem. Misschien was het allemaal wel een goe de afleiding. Het maakte, dat ik eens aan iets anders dacht dan aan Halsey, en aan wat we den vorigen avond gehoord had den. De dag duurde erg lang, en iedere keer als de telefoon ging, waren we vol- spanning. Vroeg in den middag kwam dokter Walker en wilde mij spreken. Ga naar hem toe, zei ik tegen Gertrude, Zeg maar dat ik uit ben zeg vooral niet dat ik ziek ben. Probeer er achter te korpen wat hij wil en zeg aan de be dienden dat ze hem voortaan niet mogen toelaten. Ik kan dien naam niet uitstaan. Gertrude kwam al heel gauw terug en met een vuurrood gezicht. Hij kwam vragen of we hier vandaan wilden gaan, zei ze, terwijl ze haar boek weer opnam. Hij zegt, dat Louise Arm strong zoo graag hier wil komen, nu ze weer .beter wordt. En wat heb je gezegd? Ik zei dat het ons speet maar djat we SLEEPBOOT GEZONKEN. De vier opvarenden verdronken. Zondagavond omstreeks half negen is er op de rivier ter hoogte van de terrei nen der Rotterdamsche Droogdok Mij. aan de Heijplaat een droevig ongeluk ge beurd. Het binnenkomende Nederlandsche s.s. „Larenberg" van de Stoomvaart Mij. „Hillergersberg" te Amsterdam, in ballast en komende van Baltimore, zou door de sleepbooten „Europa" en „Denemarken" van den Ned. Stoomsleepdienst v.h. van P. Smit Jr., de Waalhaven worden inge- sleept. De „Denemarken" zou hierbij den sleeptros aan den voorsteven bedienen, waartoe zij aanvankelijk, na het vastmaken van den tros met de Larenberg meevoer. Hierbij schijnt de sleepboot uit den koers te zijn geraakt en daarna door de Laren berg te zijn omgetrokken en overvaren. Onmiddellijk werden alle pogingen in het werk gesteld om de opvarenden van de sleepboot te redden en liet de eerste stuur man van de Larenberg, A. Dobbinga uit Schiermonnikoog, zwemvesten en reddings gordels overboord werpen. Tevergeefs evenwel, van geen der vier zich aan boord van de „Denemarken" be vindenden, werd niets meer gevonden, zoodat allen zijn verdronken. De boot is gelicht en naar de werf van P. Smit Jr. overgebracht. -o URN GEVONDEN. Nabij Wessinghuizen, in Groningen werd een urn van grooten omvang, in geheel ongeschonden staat gevonden. De hoogte is 40 c.M. de omvang 55 c.M. AANRANDING. Te Vijfhuizen hee/t de 18-jarige J. de K. een meisje van acht jaar aangerand. Hij is in arrest gesteld. EEN WOESTELING. Te Mill bestond reeds eenigen tijd een zeer gespannen verhouding tusschen de families D. en V. aldaar. De oorzaak "van deze onaangename verstandhouding zat hem hierin, dat zij elkaar het bezit van een drietal kippen betwistten. Na tal van vroegere woordenwisselingen kwam het Za terdagmiddag tot een bloedige vechtpartij. Wederzijds werden verwondingen toege bracht en de 19-jarige dochter werd door de gebroeders D. zelfs zoo ernstig mis handeld dat zij bewusteloos neerzeeg. Ge neeskundige hulp moest er ten slotte aan te pas komen om de gewonden op het slagveld te verzorgen. hier niet vandaan konden gaan en dat we het erg prettig zouden vinden als Louise hier wilde komen logeeren. Hij was woe dend. En hij wou weten of we Eliza kon den aanbevelen als keukenmeisje. Hij heeft een patiënt uit de stad bij zich in huis genomen, en zegt ,dat hij nu meer perso neel noodig heeft. Ik wensch hem veel pleizier met Eliza, zei ik venijnig. Vroeg hij nog naar Halsey. Ja. Ik zei dat we hem gisteren op het spoor waren gekomen, en ctet het nog maar een kwestie van tijd was. Hij zei-, dat hij blij was, hoewel hij er niet naar uitzag, maar hij zei, dat we maar niet al te veel op succes moesten rekenen. 'v Weet je wat ik geloof, zei ik. Ik ge loof vast en zeker-dat dokter Walker iets weet over Halsey, en dat hij hem zou kun nen vinden ,als hij wou. Dien dag gebeurden er verscheidene din gen die ik niet begreep. Ongeveer om drie uur belde Jamieson op van het sta tion in Casanova en Warner ging hem met de auto afhalen. Ik stond op en kleeddde me vlug aan, en de detective werd in mijn zitkamer gelaten. Is er nog nieuws, vroeg ik, toen hij binnen kwam. Hij probeerde een bemoedi gend gezicht te zetten, maar het gelukte niet. Ik vond dat hij er vermoeid en stof fig uitzag, en hoewel hij gewoonlijk zeer precies op zijn uiterlijk was, kon men dui delijk zien, dat hij zich zeker in geen twee dagen geschoren had. Het duurt nu niet lang meer juffrouw innes, zei hij. Ik kom hier met een ei genaardig doel waarover ik u later wel meer zal vertellen. Eerst moet ik u een paar dingen vragen. Is er gisteren iemand geweest om de telefoon te repareeren en de draden op het dak na te zien? Ja, zei ik maar hij kwam niet olm PLOTSELING OVERLEDEN. De 73-jarige G. Droogendijk uit Spij- kenisse, die met zijn vriend A. v. dl. M. uit de haven te Vlaardingen wilde roeien, bleef onder het roeien plotseling dood. Op den Engelsche Hoek in de Ter- schellinggronden is Zaterdagnacht ge strand het Poolsche s.s. „Wisla" geladen met cokes op weg van Rotterdam naar Denemarken. Het s.s. is Zondagmorgen over de gronden geslagen en aan den bin nenkant van den Noordvaarder op de zij-Jacobus bruggen gestrand. Het schip maakt water. 16 leden der bemanning,w.o. de vrouw van den kapitein zijn door de reddingsboot „Brandaris" gered en naar het Hotel Nap overgebracht. Men meldt nog dat de tweede stuur man en een matroos van het Poolsche vaartuig over boord geslagen zijn en ver dronken. Te Hoek van Holland is de zandzuiger „TYproise aargevaren en gezonken. De bemanning is gered. Katwijk is in rouw gedompeld. De ha- ringlogger „Katwijk no. 152" van de ree- derij N. Haasnoot is in den storm (ver gaan. De logger was ruim viér weken geleden ter haringvangst uitgevaren en volgens de praai-berichten had het schip 20 last haring aan boord. Op de thuis reis is de logger tusschen IJmuiden en Wijk aan Zee vergaan. Het is nog niet be kend ,of de logger gekapseisd is, dan wel of het vaartuig door den storm in verkeerden koers is geraakt en in de bran ding is vergaan. Aan boord bevonden zich behalve de schipper, 1 machinist, 5 matrozen en 6 helpers. Het schijnt dat het schip reeds Zaterdagavond is vergaan. 3000 M. ten N. van de brulboei van Beverwijk zijn de toppen van den mast gevonden. Gedurende den Zondag heeft de sleep boot „Stentor" van het bureau Weismul- ler het gebied tusschen IJmuiden en Wijk aan Zee afgevischt evenwel zonder re sultaat. De Rotterdamsche stoombotter „Dolfijn" R. O. 2" sloeg te Scheveningen op de kust. Door den golfslag sloegen de net ten overboord geraakten in de schroef verward. Motor en stuur raakten defect. Het achterzeil sloeg weg, waardoor de de telefoon. Hij zei dat de draden mis schien /len brand in den stal veroorzaakt konden hebben. Ik ben er zelf met hem heengegaan, maar hij keek alleen maar rond. Jamieson glimlachte. Mooi zoo, zei hij goedkeurend. Laat vooral niemand in huis, die u niet ver trouwt, en vertrouw niemand. Alle men- schen met gummiehandschoenen aan, zijn nog geen electriciens. Hij weigerde om er verder iets over te zeggen, maar "hij nam een stukje papier uit zijn portefeulle en vouwde het voor zichtig open. Luister, zei hij. Ik heb u dit al eens eerder voorgelezen en toen spotte u er mee. Nu er weer zooveel meer gebewrt is, zou ik wel graag willen, dat u het nog eens las. U is een verstandige vrouw, juf frouw Innes. Ik ben er zeker van, dat er zich iets hier in huis bevindt, dat door een aantal menschen begeerd wordt. Lees u maar eens. Het papiertje was datgene, dat hij tus schen Arnold Armstrong's bezittingen had gevonden en ik las het weer ...door de teekening voor.... kamers te veranderen zou het mogelijk zijn. Naar mijn meening zou de beste manier zijn om... het plan voor... in een van de.... kamers... schoor steen. Ik geloof, dat ik het wel begrijp, zei ik langzaam. Iemand is bezig te zoeken naar de geheime kamer, en de nachtelijke be zoeken En de gaten in de muur.... Waren alleen om zijn Of haar doel te bereiken. Haar? vroeg ik. (Wordt vervolgd NIEUWSBLAD uir let Laif in Heislei ei AlteuleLiigstrsat eHe gssBBelervaarl

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 1