Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 10,464e woensdas 13 October Burgerlijke Stand BEH003ENDE BIJ HET Vergadering van den Raad der gemeente SPRANQ-CAPELLE op Woensdag 6 October nam. 3 uur. Voorzitter: Ed. Achtb. Heer J. H. Meij- ers. Secretaris: WelEd. Heer v. d. Berg. Aanwezig de heerenv. d. Hoeven, v. Willigenburg, Middelkoop, Michaels, Ver- heijden, Moonen, Rijken, Oerlemans en Kerst. Afwezig de heeren Verhoeven en Zwart. Adres van de Vereen. Volksonderwijs, Afd. Sprang-Capelle. Het bestuur dezer vereeniging geeft te kennen dat de Vereen, tot stichting van Chr. onderwas, tracht de beschikking te verkrijgen over drie lokalen der O. L. school in de Heïstraat. Dat de openbare school echter nog bë- schikt over vier leerkrachten en het open baar onderwijs dan in 3 lokalen onderge bracht zou moeten worden, met gevolg dat twee leerkrachten in eenzelfde lokaal les zouden moeten geven, wat niet anders dan nadeeligen invloed op het on derwijs kan hebben. Derhalve verzoekt het bestuur 4 lokalen voor het openbaar on derwijs beschikbaar te stellen. Michaels. Ik heb voor mij 't raadsbesluit van 24 Juni 1926 waarbij de vereeniging tot Stichting van Bijzonder onderwijs is aangeboden, 2 lokalen van de openbare lagere school fti de Heistraat. Aangeboden zijn de twee zuidelijke lokalen der qpenr bare school of zooveel meer als blijkt noodig te zijn. Het standpunt van B. en W. ten opzichte der verbouwing van de school kan ik mij niet indenken. Hoe kunnen B. en W. buiten den raad om, 3 lokalen beschikbaar stellen. Ik geloof dat de lnspectrice voor het Toezicht op het Lager Onderwijs daar zeer aan debet is. De Openbare school heeft nog 123 leer lingen met 4 leerkrachten en nu is het mij een raadsel waarom B. en W. niet* voor den dag komen met de lijst vermel dende de kinderen, die de bijzondere school zullen bezoeken. Twee lokalen zijn beschik baar gesteld, blijkt later dat de ruimte niet voldoende is dan kan men opnieuw vragen. Ik wil te kennen geven dat dte. houding van B. en W. ten deze opzicjhtq, beneden peil is. Zij hadden het school bestuur moeten vragen met de lijsten te ko men. Nu worden 123 leerlingen met 4 leerkrachten in drie lokalen gestampt, dit is geen bewijs van goed overleg. Voorzitter. Ik moet mijnheer Michaels opmerken, dat bij raadsbesluit van 24 juni besloten was, twee lokalen van dje openbare lagere school in de Heijstraat beschikbaar te stellen aan de vereeniging tot Stichting van Bijzonder Onderwijs of zooveel meer als zou blijken noodig te zijn. Met het schoolbestuur moest dus in nader overleg worden getreden. Hief schoolbestuur heeft toegezegd genoegen te zullen nemen als het drie lokja'len. kreeg. De lnspectrice hierover gehoord, zeide afstand te zullen doen van haar eisch voor nieuwbouw, als drie lokalen werden beschikbaar gesteld. Werd aan de eischen van het Bestuur der Bijzondere school en de Inspectie niet voldaan, dan zou' een school gebouwd moeten worden met drie lokalen. De financiëele belangen der gemeente eischen dus, dat aan het eerste wordt voldaan, te eerder kan hieraan wor den voldaan, omdat B.en W. overtuigd zijn, dat het aantal leerlingen der openbare school zal dalen en de 4e leerkracht op;, wachtgeld zal komen, zoodat er overblij ven 3 leerkrachten met 3 lokalen. Het aan tal schoolkinderen op de Bijzondere school zal, naar mij gezegd is, het zeker noodzakelijk maken dat een derde lo kaal wordt beschikbaar gesteld en er een derde leerkracht bij moet komen. Michaels. Uw betoog lijkt mij niet dui delijk, ons raadsbesluit is geheel genej- geerd. Men is geheel te werk gegaan naar het verlangen van de lnspectrice. Wat B. en W. hebben klaar gemaakt raakt kant noch wal. Zij hadden het schoolbestuur moeten vragen met de lijsten voor den dag te komen, vermeldende het aantal kinderen dat de school zal bezoeken. Dit hebben zij vergeten, als er 96 kinderen zijln, kan met twee lokalen worden volstaan, zijn er 98 dan krijgen zij drie lokalen. De openr bare school wordt hier in een hoek ge{- trapt en dat doet men wanneer niet blijkt dat de Bijzondere School meer dan twee lokalen noodig heeft. Het raakt kant noch wal, wat B. en W. op advies van de ln spectrice gaan uitvoeren. Voorzitter. Wij hebben met de lnspec trice nog besproken de openbare school 4 lokalen te laten houden ,maar de lnspec trice ging hierop niet in. Michaels. Wij hebben besloten de twee zuidelijke lokalen af te staan en zoo lang niet blijkt, dat zij daaraan niet genoeg, hebben, hadden B. en W. zich daara,an moeten houden. Er is niet gebleken dat zij daaraan niet genoeg hebben'. Het lijkf wel o f ze met hun lijsten niet voor den dag durven komen. Voorzitter. Ze hebben mij geheimhou ding verzocht. Michaels. Dat is een gevaarlijk stand punt, wat U daar zegt. Kerst. Met belangstelling heb ik het betoog van den heer Michaels vernomen. Ik had werkelijk iets anders verwacht. Hef raadsbesluit van 24 Juni belastte B. en W. om in overleg te treden mlet hel! schoolbestuur, om de zaak die reeds zoo lang hangende is af te werken. Er waren twee mogelijkheden die of f 15000 of tien duizend gulden moesten kosten, waaruit na overleg van B. en W. met het schoolbestuur de goedkoopste is gekozen. Nu had ik in plaats van afkeuring een! woord van waardeering verwacht. Het is wel waar dat de openbare school op het oogenblik vier leerkrachten heeft en het lastig is dat 2 leerkrachten in een lokaal moeten les geven, doch ook aan de ande re school is dit echter het geval, de derde leerkracht is reeds opgeroepen en staat eerstdaags benoemd te worden, zoodat men dan hetzelfde geval heeft. In de 3<e plaats eischt de heer Michaels dat het schoolbest. met lijsten bij den raad komt met de namen der kinderen fdie de school zullen bezoeken, misschien nog wel met de na men der ouders er bij. Wil mijnheer Mi chaels ook aangeven op welken grond die eisch berust? Men moet voor de nieuwe school ook een redelijken maatstaf aan nemen, de wet zegt dat de school in zes jaar volgegroeid moet zijn. Nu 2»u ik' zeggen, wacht geen zes jaar, doch zes maanden, dan kunt U het zien of B. en W. het er naast hebben en valt ze dan aan, nu is dit heel voorbafrig,. Michaels. Mijnheer Kerst ik wacht geen zes jaar, en zou ook liefst geen zes maan den wachten. Ik zou op dit oogenblik» willen zien 't aantal kinderen dat de school zal bezoeken. Op welken grond ik dajt eisch, op grond van de wet op het L.O. Kerst. Op welk artikel? Michaels. Dat weet ik niet, ik heb die wet niet in mijn hoofd, doch biet staat er in. Wij kunnen er lang en breed over praten, doch B. en W .zijn buiten hu** boekje gegaan. Hoe is het mogelijk dat ze eersf met twee lokalen tevredjen wa ren en nu niet meer? Dit moet worden bewezen met de lijsten der handteekenin- gen van de ouders er bij. Kerst. Ik maak mij niet op om B. en W. te verdedigen, dat kunnen zij zelf wel. Het schoolbestuur heeft om er tenslotte een einde aan te maken, genoegen genomen met 2 lokalen, met de bedoeling echter om direct het derde lokaal aan te vragen. De openbare school heeft thans nog 123 leerlingen misschien zullen er daar nog af gaan, zoodat er voor ieder lokaal 40. leerlingen overblijven, zoodat niet gezegd, kan worden dat de openbare school in een hoek wordt getrapt. Michaels. Er is niet gebleken dat zij het derde lokaal noodig hebben, hoeveel leer lingen er bij zullen komen. De Directrice zegf wel dat er zooveel zullen komenj, maar dat moet eerst nog blijken. Kerst. Op welke manier, door lijsten? Michaels. Ik ben een voorstander van het openbaar onderwijs en dat verdedig ik. Jullie hebt alles afgeloopen, maar dat er zooveel kinderen op de schoojl zullen komen, moet eerst nog blijken. Kerst. Ik ben voorstander van het bij zonder onderwijs en verdedig dat. Ik zou willen weten op welken grond U overleg ging der lijsten verlangt, dan behoeft er niet verder over gesproken te worden, pas dit artikel der L. O. dan toe. v. Willigenburg. Het was misschien be ter dat B. en W. over deze kwestie zwe gen, doch mijnheer Michaels doet net of B. en W. de openbare school in een hoek willen trappen, daarom wil ik er even op terugkomen. B. en W .werden bij raads besluit van 24 Juni gemachtigd 2 lo kalen aan het schoolbestuur af te geven, en in overleg met dit bestuur de zaakj verder af te wikkelen. Voor B. en W. er toe zijn overgegaan het derde lokaal be schikbaar te stellen, hebben zij zich eerst terdege op de hoogte gesteld van het aantal knideren, dat op 1 April opi de school zal komen en is het B. en W. ge bleken dat op 1 April 3 lokalen npodig zullen zijn. B. en W. zijn ook overtuigd dat het aantal leerlingen op de openbare school daar veel minder is, zoodat wij niet konden vermoeden, dat de raad zoo veel bezwaren zou hebben, maar vergeet niet dat de raad besloot 2 lokalen beschik baar te stellen of zooveel meer ajls zou blijken noodig te zijn. U spreekt ovpjr uwe lijsten, doch artikel 73 der L. O. Wet zegt, dat bij de aanvrage verschillende stukken moeten worden overgelegd, onder die stukken is ook een lijst van kinderen. Toen indertijd door het schoolbestuur is aangevraagd een school beschikbaar te stel len zijn de vereischte stukken overgelegd. Nu kent de wet den raad alleen het recht toe zijn medewerking te verleenen, hjet ver dere wordt geschoven op B. en W. De schoolkwestie is in deze gemeente een heele lijdensgescheidenis geweest, waarbij B. en W. steeds hebben gezegd, laat ons trachten den vrede in de gemeente te be houden en de zaak met zoo weinig moge lijk kosten op te lossen. Toen door B., en W. gelden waren beschikbaar gesteld, hebben Oed. Staten gezegd, tracht op| billijke wijze de zaak op te lossen. Toen het voorstel Oerlemans-Michaels kwam, waarin werd gezegd, kom nu eindelijk eens met een voorstel om de zaak af te wikkelen, hebben B. en W. daaraan vol daan. Verstopping t Als gi) last hebt van gedruktheid, schele hoofdpijn, het zuur, prikkelbaarheid, enz., /f als gevolg van ver- Jï stopping, gebruik dan K Foster's Maagpillen, het ideale laxeermid del. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. Michaels. Hierop wil ik antwoorden, dat wat door U gezegd wordt, slechts gedeeltelijk zin heeft. Op de lij'st die inge diend is staan kinderen die de school niet meer bezoeken, omdat het een lijst is van 1922, wordt daaraan vastgehouden en wordt deze nagegaan, dan zullen er mis schien geen 40 kinderen zijn die de schooi bezoeken. De meerderheid van B. en W. was voor een nieuwe school, toen twëe lokalen werden aangeboden van de bestaan de openbare school, heeft het schoolbe stuur gezegd, dat willen wij niet, wij wil len een nieuwe school van f 68000. Toen zijn ten slotte Oerlemans en ik met ons voorstel gekomen. Nu is ons evenwel niet overtuigend bewezen dat zij meer dan twee lokalen noodig te hebben en nu toch drie lokalen beschikbaar te stallen, slaat iemand die voorstander is van de open- re school tegen de borst en daarom zeg ik dat B. en W. buiten hun boekje zijln: gegaan, hoe B. en W. dit verantwoorden kunnen is hun zaak. v. Willigenburg. Ik meen er op gewezen te hebben dat overlegging van de lijsten meegaandheid van het schoolbestöur is geweest. B. en W. hebben deze lokalen beschikbaar gesteld, daarvoor behoeven zij niet met nieuwe lijsten te komen. Er is gezegd door den raad om twee lokalen beschikbaar te stellen, of zooveel meer als zou blijken noodig te zijn. Michaels. Daar gaat het juist over, 2 lokalen zijn beschikbaar gesteld, nu moet het bewijs geleverd worden, dat deze niet voldoende zijn. Kerst. Mijnheer Michaels maakt de op merking dat van den lijsf van 1923 nog geen 40 kinderen zullen overblijven, die de school bezoeken ,dat geef ik toe, doch dat is ten slotte de lijst, dite men volgens de wet op het L. O. noodig heeft, op welken grond eischt U een nieuwe lijst? Michaels. Op het raadsbesluit, waarbij twee lokalen zijn beschikbaar gesteld. Kerst. ,t Gaat niet over handteekeningen, slechts over het feit als de school ge opend wordt, tel dan de kinderen, dan weet U het. Michaels. Voor jaren zijn de menschen briefjes thuisgestuurd, om op te geven, hoeveel kinderen zij naar school zouden sturen. Of het nu tegengevallen is weet ik niet ,maar de briefjes zie ik nergenfe en nu is er wel een lijst opgemaakt, die is echter van 1922, laat men daarmede voor den dag komen, dan kunnen wij( zien hoeveel er afgeschrapt moeten wor den. Kerst. De briefjes door U bedoelt, waren aanmeldingsformulieren. Vandaag krijgen wij' nog opgaven zonder formu lieren. Verheijden. Ja, door dwang van de di akenen, doch daarmede moet men voor zichtig zijn. Kerst. Dat zijn persoonskwesties, daar moeten wij buiten blijVen, laat ons tije kwestie zakelijk behandelen. Michaels. Juist zakelijk, daarom moet in het gedrag van B. en W. laken omdat zij geen gevolg hebben gegeven, aan het raadsbesluit van Juni en buiten dit raads besluit om hebben gehandeld. Voorzitter. Wij zijn van meening dat wij dit raadsbesluit wel hebben uitge voerd. y, - Oerlemans. U hebt gezegd, dat het 3e lokaal beschikbaar is gesteld op grond van het aantal leerlingen. Waren,.bij dit aantal ook de aanmeldingen voor 1 April van het volgend jaar? Voorzitter. Zeker, de kinderen die op 1 Nov. en op 1 April zullen school ko(- men, staan op de lijsten vermeld. Oerlemans. Dus B. en W. zijn opgrond van de aanmeldingen tot op heden over tuigd, dat er meer dan 96 kinderen zulr len zijn. Voorzitter. Ja zeker, maar als zij er met 1 Mei niet zullen zijn, kan het lokaal toch nog aan het openbaar onderwijs worden gegeven. Oerlemans. Dat is de vraag of dat maar zoo zal gaan. Voorzitter. Zeker kan dat, er is ge vraagd twee lokalen of zooveel meer als zal noodig zijn. Verheijden. Het hoofd der openbare school heeft dan geen overzicht over alle lokalen meer. Oerlemans. Als mijnheer Kerst de ver zekering geeft, dat als er geen voldoende leerlingen zijn het vierde lokaal ter be schikking van het openb. onderwijs blijft, verandert de zaak. Voorzitter! De lnspectrice was daar te gen, die wilde dat direct 3 lokalen voor het bijzonder onderwijs werden beschik baar gesteld. Verheijden. Die juffrouw is goed op de hoogte met de Capelsche toestanden, beter dan wij, want U weet het niet en ik ook niet. 1 Michaels. Er is naar mijn meening lang genoeg over gesproken, ik stel de voe gende motie voor: De raad der gemeente Sprang-Capelle spreekt als zijn meening uit, dat B. en W. niet hebben gehandeld als bedoeld bij raadsbesluit van 24 Juni 1926. Voor deze motie stemmen de heeren Verheijden, Michaels, Middelkoop, Rijken en Oerlemans. Tegen de heeren Moonen, v. Willigenburg, v. d. Hoeven en Kerst, zoodat zij met 5 tegen 4 stemjrrten is aangenomen. De heer Verheijden leest daarna d£ volgende verklaring voor: Schoolkwestie. Namens een categorie van belastingbe talers wensch ik een woord van hulde en dank te brengen aan het Christelijk school bestuur met zijn roekelooze plannen, aan de wethouders en de raadsleden die van den beginne af steeds stemden voor het voteeren van groote kapitalen ten behoeve van den bouw eener luxe school terwijl men (vooruit kon zien dat twee groote scho len werden ledigs gepompt. De gemeente lijke financiën zijn bij al deze heeren in uitstekende handen, dat is ten duidelijkste bewezen. Met verbazing vernam ik op een gegeven oogenblik, dat het schoolbestuur het hoofd in den schoot lag en genoegen nam met het voorstel der meerderheids fractie, om niet te houwen en te acceptee ren wat hen c.a. 5 jaar geleden reeds* was aangeboden, doch steeds werd ge weigerd. Wat is toch de reden van deze reuzenzwaai Een hoofdakte? Nog meer verwonderde mij de onver wachte gelijktijdige benoeming van den heer M. Rijken met slechts d e hoofd akte tot hoofd der school, waar circak 60 jaren lang twee hoofden stonden met acten Fransch, Duitsch en Engelsch en waarbij het tegenwoordige, hoofd de heer Benjaminse nog landbouwakte heeft, waar van de buitenwijken kolossaal hebben ge profiteerd door schitterende afwezigheid van leerlingen De onderwijsklok is hie,r honderd jaar achteruitgezet. Geen baga tel bij den tegenwoordigen toestand van vier bloeiende schoenfabrieken, tuin- en landbouw met zich sterk ontwikkelenden export. Wat moet dit worden als de heer Benjamiuse verplicht wordt op wacht geld te gaan. Zonder iets ten nadeele van den heer Rieken te zeggen, die ik hoog heb staan, iloch om bovengenoemde re denen hier niet de aangewezen man acht. Voor de eerste beginselen der moderate talen kan men de kleine kleuters van Sf en 10 jaar dan naar Waalwijk, zenden en dat in dezen gevaarlijken tijd voojr zulke kinderen. In gemoede vraag ik mij dan ook af, wat is er toch gebeurd? Qi!ngJ deze school om een zeker beginsel? Of moet deze schoolkwestie bewaard blijven? Moest de benoemde tegenover de Loon- schendijksche Hervormde School als trac tor dienen voor een positief overtuigd predestinatiekarretje? Ging een bepaalde richting 'boven het onderwijspeil dan is het nog on verantwoordelijke r van twee predikanten en de industriëelen tevens lid van het schoolbestuur. Het zijn vragen die ik onmogelijk kan beantwoorden en het is meer dan misselijk, terstond bij de be noeming de herrie en ruzie te hooren tus- schen deze 2 christelijke scholen gelegen in een cirkel met een straal hemelsbreed- c.a.. 10 minuten. Dat belooft wat, maar het dieptreurige is, dat met Sprangsche hulptroepen onze oude gemeente met den grond gelijk woi<dt gemaakt, finantiëel en moreel, in eertijds onze gemoedelijke ge meente. Capelke, uwi val is in de laatste vier jaren g*root. Gnootendeels door de verdeeldheid uwer eigen gemeentenaren. De heer Verheijden zegt verder, dat hij verbaasd Ir.eeft staan kijken, toen hij kort geleden vernam dat de vertrokken predi kant Ds. Meijers, die hier in Capelle geen godsdienstonderwijs op de school wenschte; te geven, thans benoemd is als zoodanige, aan de Christelijke Hoogere Bur gerschool te Hoogeveen. De befgrooting den Gezondheidscommis sie voor 1927 wordt niet algeraeene stem men gO/edgekeurd. Hetz*elfde geschiedt met de rekening van he t Burgerlijk Armbestuur te Capelle over f1925. Deze rekesning geeft een ont- vangsrt aan van f 125:38,39 en een uitgaaf van fi 9852,455, sluit alzoo met een batig saldo van f 2705,935. De begrooting Burgerlijk Armbestuur te Capelle wordt in ontvangst en uitgaaf goedgekeurd op een t>»edrag van f 9079.50. Vaststelling cfubbeLtallen voor de be noeming van leden van het College van Zetters. Op voorstel van d en Voorzitter wordt besloten de vaststelling staat oninbare en nog te verhalen postep dienst 1925 te be handelen in geheime vergadering. Met algemeene stemmen worden inge volge art. 178 der gemeentewet de van kracht zijnde verordeningen opnieuw voor 5 jaren van kracht verklaard. De vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. wet 1920, over 1924 uit te keeren aan de Bijzondere Lagere School te Sprang met afrekening van het driejarig tijdvak 1922-1924 wordt met algemeene stemmen vastgesteld. De Voorzitter merkt op, dat het school bestuur er waarschijnlijk geen genoegen mede zal nemen, want B. en W. hebben een paar postjes tot een bedrag van f 140 aan reiskosten geschrapt. De gemeentebegrooting 1926 wordt ge wijzigd met eenige postjes waarmee bij de vaststelling dezer begrooting niet kon wor den gerekend. Thans schorst de Voorzitter de open bare vergadering tot het doen van eenige mededeelingen. Na bespreking komt aan de orde het voorstel van B. en W. om den lantaarnopsteker Haafsma te Vrijhoeve ontslag te verleenen omdat hij zijn werk zaamheden niet goed verricht. Met alge meene stemmen wordt zonder discussie overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten Door het Armbestuur te Capelle is ver zocht twee noodwoningen te mogen bou wen. Het voorstel van B. en W. jom ver gunning te verleenen onder dezelfde voor waarde als deze reeds eerder werd Ver leend, wordt met algdemeene stemlmen aangenomen. Rondvraag: De heer Verheijden zou 2 vragen willen stellen. Ten eerste oif elr er geen mogelijkheid is dat aan de Nieu- wevaart eenig brandbluschmateriaal wordt geplaatst, daar is nu totaal niets. Als men er een kleinigheid van geeft zal er toch wel e en plaatsje zijn te krijgen. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. al eens hebben gevraagd echter zonder succes. Spreker belooft nog eens bij Dek kers te zullen informeeren. De tweede vraag van den heer Verheij den is hoe de heeren denken ovfefr die plaatsing van de brandbluschmiddelen in Capelle. Spreker heeft het niet aardigi gevonden dat zijn opmerking hierover in een vroegere vergadering straal geneg|eerd is. Het ip niet direct de bedoelingj da:t zij in het oude raadhuis terugkomen. De Voorzitter antwoordt dat de brand meester heeft gezegd, dat de slangen on der het oude raadhuis verstikken. De heer Middelkoop merkt op, dat dit wel het geval kan zijn als men jde slan gen opgerold laat zitten, worden ze ech ter uitgehangen en nu en dan gelujeht;, dan zal dit niet het geval zijn. De heer v. d. Hoeven meent dat in een vorige vergadering besproken is, dat de slangen in Sprang zouden worden ge droogd, waar een goede gelegenheid is en men ze dan zou vervangen door de direct bruikbare slangen uit Sprang. De Voorzitter merkt op, dat dit hier wel besproken is echter niet in de raads vergadering, doch in een bespreking met de brandmeesters, men zal echter naar een en ander nog eens informeeren. De beer Michaels meent dat de Water leiding Maatschappij West-Brabant bij- de berekening van haar tarieven gehouden is aan de huurwaarde der huizen. Bij een (huurwaarde van f24 zou 17 ets. moeten vvorden betaald. Spreker heeft echter van ee.7> geval gehoord dat de Maatschappij bij een dergelijke huurwaarde 23 ct. re kende. Spr. vraagt of het gem.-best. niet op de een of andere wijze er op (kap aan dringen, dat de Maatschappij zich houdt aan de voorwaarden anders vreest hij» dat er velen zullen afvallen. De Voorzitter belooft er over te zul len schrijven en hierop in een voldgende vergadering terug te zullen komen. Daar nienfand verder het woord ver langt, sluit de Voorzitter de vergadering. CAPELLE. Geboren: Arnoldus, z. v. J. de Bie en M. M. Stam Hendriks, d. v. A. v. d. Schans en A Verhagen; Albertus z, v. J. A. Knysten en P. Braspenning Pitter- nella J., d. v. M, voor de Poorte en J. GroeneveldGaertruida J., d. v. J. W. L. de Roon en N. de Jong; Jan.H., z. v. J. H. Oerlemans en M. M. de Lint Adrianus M., z. v. J. H. v. d. Louw en M. v. d. Hoat Gatharir.a, d, v. A. de Bruyn en J. Rozen brand Helena J., d. v. *W, Timmermans en J, v. KampenMa- rinus, z. v. M. Wagemakers en A. Hoef nagel Johanna, d. v. B. A. v. Gaem en P. H. SchottLambertus, z. v. Chr. de Rooy en A. MolegraafBastiaan, z. v. H. Rijken en M. v. Peer. Getrouwd: S. v. d. Galien, 22 j. en D. W. Sprangers 19 j.J. de Jong, 33 j. en A. Nieuwenhuizen, 23 j. L. Heurter, 31 j en P. A. Heurter, 24 j. A. Kruis, 26 j. en J. C. Ros, 26 j.J. de Raad, 26 j. en C. P. v. Oosterhout, 23 j. Overleden: Pieternella M. de Wit, 1 j.P. Klootwijk, 62 j.H. W. Ockers, 79 j. echtgenoot v. B Craayo. ffiwwsblaii (Vervolg en Slot.) t f Jr -•»*»*, vv

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 5