F\ JOH. DE MOL F1. JOH. DE MOL F*. JOH. DE MOL Niet wegsmijten "Allcrfra" F\ JOH. DE MOL F\ JOH. DE MOL 1 Firma JOHAN SMULDERS I Ruwe Huid Plaatselijk Nieuws Kleeding naar maat. HEEREN ARCHITECTEN EN AANNEMERS. HEUSDEN. Wollen dekens 5.95 6.95 Gestikte dekens 7.95-8 95 Fantasie dekens 8.25-9.75 Molton dekens 1.29 1.75 Bedspreien 4.25-4.95 Kapokbedden 19.95-24.50 Veeren bedden 42.50-52.50 Kapok matrassen 34,50-42.50 Zeegras matrassen 9.75-11.75 Vlokke bedden 13.75 Vergadering van den raad der gemeente ANDEL op Vrijdag 15 Oct. n.m. 3 uur. Voorzitter: Ed. Achtb Heer A. D. v. d. Schans. Secretaris: WelEd. Heer B. v. Andel. Aanwezig alle leden behalve de heer Kalis. j De Voorzitter blijft er bij, dat al9 het besluit zoo genomen wordt, het de verschillende vereenigingen geld zal kos ten. Als de vereenigingen er op gewezen wordt dat zij' het lokaal in behoorlijke orde moeten houden en houdt men daar bij1 toezicht dat de verplichting wordt na geleefd, dan heeft hij wel zooveel Ver trouwen in die vereenigingen dat zij'daar aan gevolg zullen geven. De heer Schoutèn vraagt wie de aange wezen persoon is om controle uit te oe fenen. De Voorzitter zou zeggen het gemeente bestuur in hoogste instantie. De heer Schouten vraagt wie dan de tusschenpersoon is. De Voorzitter antwoordt dat deze er niet is doch het is een kleine moeite ie mand opdracht te geven, daarop toe te zien. Spreker zou den toestand voorloo- pig laten voortduren zooals hij' thans is, hij wil daarmede niet zeggen dat de ge meente bet schoonhouden voor hare re kening moet nemen, doch er is wel een oplossing te vinden zonder dat de ver eenigingen daarmede op kosten worden gejaagd. De heer Naaijen gaat accoord met het gesprokene door den heer Schouten dat de banken 7 maanden aan een stuk uit de school verdwijnen, kan zooveel niet kosten. De Voorzitter meent dat er dan alles uit moet. De heer v. Vliet merkt op, dat het de bedoeling is dat alleen de groote banken worden opgeruimd. De Voorzitter vindt dat onbillijk, men moet dan alle vereenigingen over een kam scheren. De heer Schouten is het hiermede niet eens. Men verlangt geen opberging van banken die .eene vereeniging iedere week noodig heeft, Wat is er tegen dat het co mité hare banken, die alleen in den win ter worden gebruikt, gedurende de zomer maanden elders opbergt. De Voorzitter meent dat de heerén dart een ander voorstel hadden moeten doen. Ze hadden dan moeten zeggen dat het co mité voor winterlezingen hare banken moet opruimen. Moeilijke Stoelgang Verstopping, onregelmatige of trage stoel gang wordt 2onder kramp of pijn ge regeld door de zacht en zeker werkende Mijnhardt's Laxeertabletten. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. De heer Schouten verklaart nogmaals dat het niet tegen een vereeniging gaat. Muziekvereeniging en Comité voor Winter lezingen zijn beide vereenigingen die in Andel, de onverdeelde sympathie genieten. Het overwegende bezwaar van spreker is alleen dat het in het lokaal geen jan boel is, kan het doel, de zaak netjes in orde te houden op een andere manier worden bereikt, dan heeft hij daartegen geen bezwaar. De heer Verweijs zou willen, dat de verplichting werd gesteld dat het lokaal twee maal per jaar goed wordt schoon gemaakt en geregeld wordt bijigehouden. De heer v. Vliet zegt dat het niet die bedoeling is de vereenigingen op kosten te jagen doch is er alleen voor om de zaak in orde te houden. De heer Naaijen zegt dat het naar het inzien der vergadering voor de vereeni gingen niet zoo'n groote kosten kan zijn. De heer v. Houwelingen acht het ook niet zoo'n groot bezwaar den-tóestand te laten zooals hij thans is. Men moet de vereenigingen helpen en niet tegenwerken. De heer Schouten voert hiertegen aan, dat de aanleiding hiervoor geheel bij de betrokken vereenigingen moet worden ge zocht. De gemeente heeft met milde hand het gebruik over het schoollokaal ver leend. Het Comité voor Winterlezingen wordt er nu wel geregeld tusschen gescho ven, doch dat is ook de vereeniging die het meest in verzuim is gebleven', had deze vereeniging beter opgepast dan zou men niet met dit voorstel zijn gekomen- Spreker betwijfelt dat de vereenigingten geregeld als het lokaal moet worden schoongemaakt, hun banken zoolang moe ten opbergen, zij: dan minder kosten zullen hebben dan dat zij gedurende de zomer maanden ze ergens anders op bergen. De Voorzitter zegt, dat als hij in het lokaal iets gezien heeft, wat niet in orde was, dat het dan niet de banken Van het Comité voor de Winterlezingen wa ren, deze stonden netjes opgestapeld doch de banken en. lessenaars der andere veree nigingen. Als deze vereenigingen dus «niet beter hun plicht doen elan blijift liet een janboel. De heer Schouten zegt als de Voorzitter de verzekering geeft dat het in orde komt, dan wil hij daarmede wel genoegen nemen. Jongenstruien 1.95 Jumpers 2.95 Tricotpakjes 2.45 Vesten in alle prijzen. Manstruien 3.75 5.75 Tricot Heerenborstrokken 1.65 Tricot Heerenpantalons 1.65 Directoirs 49 Damesborstrokken 1.15 Corsages 0.50 Corsetten 1.20-1.85 De Voorzitter zou de proef willen ne men en sterker controle doen houden; Er is voortdurend gesproken over de zomer maanden, het gaat nu tegen den winter zoodat de banken er dan van zélf blijven staan, mocht dan blijken dat er geen ver betering tot stand komt, dan is spreker er ook voor dat wordt ingegrepen. Voor aanmerkingen houdt hij zich aanbevolen. De raad gaat met dit voorstel accoord. Met algemeene stemmen wordt hierop besloten den post voor het schoonhouden van het schoolgebouw, groot 45 gulden te schrappen en een nieuwen post op de begrooting te brengen groot f 60 voor schoonhouden, gemeentehuis en schoolge bouw. De Voorzitter zal met de opmerking om scherp t<^e te zien bij de verkoopin- gen en verpachtingen naar solide koopers er borgen, rekening houden. De heer Schouten merkt naar aanleiding hiervan nog op dat men vroeger de ge dachte had dat men de minder solide koo- pers' niet kon missen, dit is echter wel gewijzigd, nu zijn er liefhebbers genoeg. De gemeentebegrooting wordt hierop met alg. stemmen voorloopig vastgesteld. Hetzelfde geschiedt met de begrooting van het Q.E.B. Vaststelling halfjaa'rlijksch kohier hon denbelasting 1927. Het kohier vermeld 4 aanslagen elk van fl. Met algemeene stemmen wordt dit kohier voorloopig vastgesteld. Bij de rondvraag zegt de lieer v. Hou welingen dat de pomp aan het boveneind onbruikbaar is, het (water is niet te idrinken, de menschcn zagen deze pomp gaarne ver beterd. De Voorzitter a ntwoordt dat reeds op dracht is gegeven voor deze verbetering. De heer Verweijs zegt dat de kotnaanwij;- zing voor de ingezetenen nogal last ver oorzaakt, spreker meent dat men deze wel kan opruimen. De Voorzitter antwoordt dat dit niet gaat, de kom wordt door de Staten aan gewezen, de gemeente heeft slechts zorg te dragen voor plaatsing der borden. Men zou alleen Qed. Staten kunnen verzoeken om de kom op te heffen. Hierop sluit .de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de raad over in ge heim comité omdat de Voorzitter nog een mededeel ing heeft te doen. Vergadering van den raad der gemeente WOUDRICHEM op 15 Oct." j.l. des nam. 5.30 uur. Voorzitter de heer Jac. v. d. Lely,; burgemeester. Secretaris de heer Chr. v. Rijswijk. Tegenwoordig alle leden. Het lid Viveen meent, aangezien thans de laatste begrooting ■wordt behandeld tijdens zijn eerste zittingsperiode als raads lid, een kort overzicht te moeten geven van de besluiten, die op zijn initiatief zijn tot stand gekomen. Hij wijlst op de storting van zand in het vischwatcr te Werkendam en de op zijn voorstel inge voerde progressieve inkomstenbelasting, the in de toekomst dient te worden herzien. Verder betoogt hij, dat de volkshuisves ting in deze gemeente in droeve omstan digheden verkeert en een zeer groot aantal woningen als schadelijk voor de gezond heid Zijn aan te merken. Indertijd had' hier met steun van het Rijk goed verbe tering in gebracht kunnen worden. Het lid v. d. Wiel zegt dat hij oo|k al de jaren dat hij raadslid is de begroo ting liever anders had gezien. Er moesten meer sociale verbeteringen worden aange bracht, hetgeen evenwel in verband met de financiën onmogelijk is, hetgeen dan ook de rede is dat hij: steeds heeft terug- gedeinst voor sociale verbeteringen. Het lid Viveen zegt dat de financiën steeds den doorslag hebben gegeven. Er zou echter met weinig kosten toch heel wat verbeteringen hebben tot stand ge bracht kunnen worden, b.v. de reeds door hem genoemden bouw van arbeiderswo ningen met rijksstcus. Alles mag niet ter- wille van den financiëelen toestand zwich ten. Het lid y. d. Wiel is het hiermede eens. Hij merkt evenwel op, dat de arbei ders met een loon van 10 a 12 gulden per week de huur van dergelijke wonin gen toch niet op kunnen brengen, het geen men in Werkendam en Oor inch cm ook ziet, zoodat het voor de arbeiders toch geen beterschap beteekend. Na nog eenige 'bespreking wordt de gemeentebegrooting vastgesteld in den ge wonen' dienst in ontvangsten en uitgaven op f 55909,35 en in den kapitaaldienst op f 190. De begrooting van het G.E.B. wordt in den gewonen dienst vastgesteld in inkomsten en uitgaven op oe som van f 12857,en in den kapitaal- dienst op f 1960,en de beg'rooting van het Burgerl. Armbestuur in inkomsten en en uitgaven op f 1136,SO5. Vervolgens komt aan de orde de vast stelling van de in cle vorige vergadering aangehouden verordening op de heffing van rechten voor het gebruik der aan legplaats. In verband hiermede wordt voor lezing gedaan van een ingekomen schrij ven van de beurtschippers De Hoog en van den Heuvel houdende verzoek de oude 8.75-11.50 9.75 tot 29.50 13.75 tot 25.— 6.75 tot 16,— 18.50 3 95 3.85 4.25 2 95 Jekkers "Winterjassen Ulsters Jongensjassen Regenjassen Fantasiebroeken Manchesterbroeken Püowbroeken Grijze broeken Manchesterjassen tarieven te handhaven. Bij de behandeling van art. 8 meent het lid V. d. Wiel dat het abonnement voor de veerboot wel verhoogd kan worden en -stelt voor dit te verhoogen met f 100 en te brengen op f 340. Het lid Viveen zegt dat de veerboot elk uur aanlegt en de gemeente voor onderhoud van het remmingwerk moet zorgen. Een maatschappij die zooveel winst maakt kan best f 10 per week betalen. H iijstelt voor het abonnement te brengen op f 500 en daaraan de voorwaarden te verbinden dat geen hoogere tarieven als thans mogen in rekening worden gebracht. Het lid v. Wendel de Joode maakt cle opmerking dat de veerboot deze ge meente uit haar isolement verlost heeft. Hoewel hij ook meent dat de tarieven te hoog zijn, kan de raad evenwel daarin geen verandering brengen en ligt dat öok niet op zijn weg. Het licl Viveen zegt dat hjj degenen, die niet medewerken aan deze bron van inkomsten voor de gemeente te zijner tijd ter verantwoording zal roepen, al is het niet op deze plaats. Er wordt hier met denkbeeldige dingen geschermd, als niet- goeclkeuring door de Kroon enz., doch bewijzen dat het voor de Maatschappij te veel is, worden niet geleverd!. Het lid Holster is van meening dat f 500 te hoog i9, aangezien niet enkel de veerboot, doch ook andere vaartuigen die meer dan vijfmaal per dag aanleggen, dit bedrag zouden moeten b'etalen. Het voorstel Viveen wordt niet geL steund en komt niet in stemming. Het voorstel van het lid Spoor- om' het abonnement op f 500 te brengen, wordt met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Eveneens wordt njet 5 tegen 2 stem men verworpen het voorstel v. d. Wiel om het op f 340 te brengen. Daarna wordt met 5 tegen 2 stemmen aangenomen een voorstel van het lid v. Straten óm het abonnement op f 300 te bepalen. van Handen en gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Na eenige bespreking worden de ver dere artikelen afgehandeld en het abon nement voor rivierventers en vischvlot- ten op f 2,50 per jaar bepaald. Daarna wordt gewijzigd de verorde ning op het innemen van den openba ren weg met motorrijtuigen. In verband met door B. en W,. pverge- legde begrooting wordt besloten voor ver harding van de Zandsteeg 60 kub. Meter grint aan te koopen. Daarna wordt de vergadering gesloten. RlrlrmnpJn het geneesmiddel voor paarden en runderen bij U1LI\I ÏIUI IIJ druk- en schrijn wonden. Froefdoozen GRATIS verkrijgbaar bij de Fa. JOHAN SMULDERS, - Vughterstr. 33, - 's-Hertogenboscb, Tel. 659. GAMEREN. Verleden week Donder dagavond heeft alhier de WelEd. Heer Borgman te Arnhem, een lezing gehouden voor de tuinbouwvereeniging, over oprichting eener Coöperatieve Land- enTuinbouwvereen. Tevens werd oprichting eener Boerenleen bank onder de oogen gezien. De belangstelling was schaarsch en in hoeverre deze lezing resultaat zal hebben, is nog niet met zekerheid te zeggen. 's-GRAVENMOER. Woensdagavond is alhier de tweejarige tuinbouwcursus ge opend, waaraan 24 leerlingen en nog eenige toehoorders zullen deelnemen. De heer A. Borstlap, Voorzitter der Tuin- en Landbouwvereeniging, heette de aanwezigen welkom en gaf daarna het woord qan den heer Van Goch, rijkstuir.- bouwleeraar, die den cursus opende. Daarna sprak nog de heer Vos, uit Ginneken, hoofd van den cursus en tevens belast met het geven der theoretische lessen, terwijl de practische lessen zullen worden gegeven door den heer Van der Grift te Udenhout. Ten slotte richtte de EdelAchtb. Heer D. Smits, Burgemeester, die met de heeren J. P. van Dongen en P. van der Dussen te zameri de Commissie van Toezicht uit- 54 p.; 10e pr.f Ant. v. d. Wens, 53 p. lie pr., A. Verhoeven, 52 p. Des avonds om 7 uur had de prysuit- deeling plaats, waarbij de schutters allen present waren. »0ns Genoegen» heeft weder op een goede, aangename manier het schietseizoen gesloten. HAARSTEEG. Zondag maakte onze zangvereeniging Vriendenkringeen uit stapje naar Hedikhuizen, alwaar zij in café Van Leeuwen een concert gaf. Het publiek van Hedikhuizen was zeer talrijk opgekomen, waarvoor de president der zangvereeniging dankte. Tevens merkte hij op, in de courant gelezen te hebben, dat een afgevaardigde van Heilikhuizen in den gemeenteraad gezegd had, dat de Liedertafel geen uitvoering gaf als tegen entree en daarom ook tegen subsidie was. Deze afgevaardigde is dan niet goed op de hoogte, want evenals nu was het vorig jaar reeds de toegang vry voor iedereen. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met het concert. Vele zeer mooie vier stemmige nummers werden ten gehoore gebracht die telkens met een dankbaar applaus werden begroet. Ter afwisseling werden door verschillende leden coupletten gezongen en komische scènes voorgedragen die allen grooten bijval oogstten. Na afloop dankte weth. Winkel en de heer Van Hemert de zangvereeniging voor de bot geworden GILETTEMESJES. Ze zijn 6 maanden bruikbaar, als gij ze slijpt of ze laat slijpen op de „ALLEGRO" Sljjp- en Aanzetmachine. PRIJS f 7 50. 's-HERTOGENBOSCH, Vughterstraat 33 Telef. 659. Eiken Salontafels 13.95 Huiskamertafels 6.95 Wasch tafels 5.25 Nachtkastjes 7.25 Stroomatstoelen 2.30 Schilderijen, per paar 1.78 Spiegels 1.89 2.19 Ledikanten 6.95 Kinderledikanten 10.75 Vloerzeil 183 cM. 1.59 Cocos 100 cM breed 1.79 Veeren 55 ct. Kapok 89 ct. maken, een woord van aansporing tot de cursisten, om getrouw de lessen bij te wonen en zich daardoor te bekwamen voor de taak, die hen als jongeren wacht. GIESSEN. Mej. Lakerman uit Ubbergen heeft hare benoeming tot onderwijzeres aan de Openbare school alhier aangenomen. De prijs der aardappelen is in deze gemeente stijgende. Men besteedt voor Eigenheimers f2.50f3.00 en voor Bravo's f3.50—14.00 per H.L. De handel is levendig. HERPT. Zondag hield de handboog schutterij »Ons Genoegengevestigd in café »de Ploeg«, hare jaarlijkschen onder- lingen schietwedstrijd. Begunstigd door het mooie weer was de strijd nogal hevig en werd er menig pijltje afgeschoten. De uitslag was als volgt Kunst: le pr., A. J. van Horen, 40 p. 2e pr., P. Fitters, 38 p.3e pr. G. Piron, 38 p.4e pr., A. van Grevenbroek, 37 p.5e pr., M. Fitters, 37 p.6e pr., A. van Lieshout, 37 p.7e pr., P. van Gestel, 35 p. Geluk le pr., A. de Kort, 73 p.2e pr., G. de Wilt, 67 p.3e pr., G. van Sprang, 67 p.4e pr., A. Verhoeven, 66 p.5e pr., Adr. Buijs, 64 p.6e pr., Ant. de Wilt, 62 p.7e pr,, P. Piron, 60 p. Personeele baanle pr., P. Piron, 70 p. 2e pr., A. de Wilt, 66 p.3e pr., P. Fitters, 63 p.4e pr., Adr. van Grevenbroek, 59 p.5e pr., Mart. Fitters, 59 p. 6e pr., G. van Sprang, 58 p. 7e pr., G. de Wilt, 56 p.8e pr., Ant. van Horen, 55 p.9e p£., Ant. Fitters, deze zoo schitterend geslaagde uitvoering en hoopte de vereeniging nog dikwijls op deze plaats te mogen terugzien. N1EUWENDIJK. Den heer W. Snoek Azn. kwam deze week tot de onaangename ontdekking, dat een zijner beste melkkoeien verdronken was. Als een zeldzaamheid kan gemeld worden, dat in den tuin van den heer L. de Later een Boerenkool gegroeid is, welk de kolossale hoogte bereikte van 2.40 M. De collecte gehouden voor de trouw geblevenen van Amsterdam Zuid bracht ruim f 80.op. De heer R. Visser, onderwijzer alhier, is als zoodanig benoemd aan de Chr. School te Sliedrecht. JASSEN, vanaf 24 50 COSTUUMS 26 50 MANTELS 16 00 Prima bewerking. Coupeur aan huis te ontbieden. Stalen op aanvraag. Broekstoflen 90 Manchester 125 Pilow 95 Op Donderdag 28 October zal de ring van Geref. Jongelingsvereen. »Altena Zuid« vergaderen in het Instituut alhier. Onderwerpen1. Abraham, door B. v. Hoven van Meeuwen. 2. De Jongeling en zijn Eeuw, door Genderen. - Deze week werden aangevoerd 1612 eieren. Men besteedde voor groote kip eieren f 9.10, voor eende-eieren f6.70 en voor Kalkoen-eieren f 7,00, alles per 100 stuks. A.s. Zondagavond 6 uur hoopt de Geref. Jongelingsvereen. »De Zaaier« alhier een openbare vergadering te houden in het Instituut, waartoe alle belangstellende boven 14 jaar toegang hebben. Er zullen be handeld worden Johannes de Dooper, door D. v, d. Pijl en De Jongeling en de Wereld door M. v. Fielden Wz. Vraagt offerte voor HANG- EN SLUITWERK en andere BOUWARTIKELEN GROOTE VOORRAAD. CORRECTE BEDIENING ONDER TECHNISCHE LEIDING. Firma JOHAN SMULDERS,Vughterstr. 33's HERTOGENBOSCH,Tel. 659 (Vervolg en Slot.) Vervolg en Slot.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 6