Burgerlijke Stand Ruime auto- garage's op, toch meenen B. en W. een dergelijke verordening in het leven te moeten roepen. De lieer v. Herpt heeft de verordening ingezien en heeft de overtuiging gekregen dat het een zeer ingrijpend voorstel is, waardoor de gemoederen der ingezetenen zeer verontrust zullen worden. In een klei ne gemeente als Herpt gaat alles er zeer gemoedelijk naar toe, deze gemoedelijk heid die tusschen Burgemeester, Secretaris en ingezetenen voorheen steeds heeft be staan, zal door het voorstel veel te lijden hebben. De ingezetenen zullen geen stap meer op de secretarie kunnen zetten of het zal ftld kosten. Als ze een varken willen slachten en dit koïne'n aangeven kost het een kwartje, wil men een reis naar Ke- velaer maken dan kost het f 1 wil men een motor in zijn bedrijf aanbrengen moet men f '2,50 betalen enz. Wat zal het opbren gen, de kool is de sop niet waard,.^voor f 100 de Voorzitter noemt slechts f25 of f 50, zou spreker de oude gemoede lijkheid niet willen missen. Zou men een dergelijke verordening toch willen vast stellen dah zag spreker gaarne dat deze vaststelling tot een volgende vergadering- werd uitgesteld opdat de raad de veror dening nog eens bestudeeren kan en er van tracht te maken wat er van te maken is. De Voorzitter verklaart geschrokken te zijn van den spiets van den heer v. Herpt. Als spreker in de verordening had kunnen zien dat de verstandhouding tusschen de ambtenaren ter secretarie en de ingezetenen er door in gevaar zou worden gebracht, dan zou hij er verschrikkelijk tegen op zien om een dergelijke verordening in het leven te roepen. Spreker heeft dit echter niet ingezien doch wil gaarne gevolg geven aan het verzoek van den heer v. Herpt om de behandeling tot een volgende verga dering te verdagen. Spreker heeft vol strekt niet de bedoeling deze verordening door te drijven, men heeft het altijd zon der gedaan, dit kan dus nog wel een tijdje. Hij wil de verordening gaarne la ten aftypen en de leden een afschrift thuis sturen om te bestudeeren. Spreker hoopt dat het schrikbeeld door de heer van Herpt omhoog gezet, door deze bestu deering moge verdwijnen, mocht dit niet het geval zijn dan gaat spreker er gaarne voor op zij. Wijziging gemeentebegrooting 1926. De gemeente moet als haar aandeel in het nadeelige saldo van het vleeschkeu- ringsbedrijf over 1925 een bedrag van f5,12 bijpassen. De Voorzitter meent dat de heeren er wel geen bezwaar tegen zul len hebben dit postje alsnog op de be grooting 1926 te brengen, het vooruit zicht voor 1926 aldus spreker is gun stiger. Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde wijziging besloten. Rekening 1925 en begrooting 1927 van het Burgerlijk Armbestuur. Als gebruike lijk worden deze post voor post behan deld. De ontvangsten der rekening bedra gen f 98 6 3,365 de uitgaven f6921,53, ba tig slot alzoo f 29 41,835. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f5100. Beiden worden met algemeene stemmen goedgekeurd. Benoeming lid van het Burgerl. Arm bestuur wegens periodieke aftreding van den heer A. v. Bokhoven. De aftredende wordt met algemeene stemmen herkozen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. BEHOORENDE BIJ HET Staat alles U tegen? Gebrék aan eetlust vtf» Verstopping Poster's Maagpillen Vervolg en slot raadsverslag HEUSDEN. (Reeds opgenomen in een gedeelte van ons vorig nummer.) Rekeningen over 1925 en begrootingen 1927 der Godshuizen. Als gebruikelijk gorden deze voor on derzoek in handen gesteld van eene com missie, waartoe jdje Voorzitter aanwijst )d(e heeren de Mol, Ruitinga en Schmiehausen die zich Ibiereid verklaren het onderzoek te verrichten. De Voorzitter kan nog mededeelen dat B. en W. een schrijven hebben gjericht tot de 31 gemeentebesturen, waar gevaar be staat voor opheffing van het Kantonge recht, in welk schrijven de wenschelijk- heid wordt uitgesproken om te trachten de Kamerleden door persoonlijk bezoek te overtuigen van de groote onbillijkheid die tegenover het platteland zou worden begaan als de 32 kantongerechten werden opgeheven. De Voorzitter meent dat het te pro- beeren is, men kan niet weten of het} misschien kan helpen. Verder stellen B. en W. den raad nog voor een crediet toe te staan, om hier aan de pomp onder het stadhuis een ont- ijzeringsinrichting aan te brengen. Het, is de bedoeling in de loop v. h. volgend jaNar de Vischmarkt er nog een pomp bij te plaatsen, waarover de raad nader zal wor den gehoord. Mocht de inrichting dan aan de pomp hier voldoen dan zouden, zoo het noodig mocht blijken. B. en W. ook eenzelfde inrichting willen aanbrengen aan de nieuw te plaatsen pomp. De bodem is hier zeer ijzerhoudend en het eigenaar dige is, dat men soms op de eene plaats op vijf en twintig dertig M. diepte goed, op een andere plaats geen goed, drinkwater krijgt en dat al boort men ook tot 100 meter diepte men kans heeft op hetzelfde resultaat. Bij wijze van proef zouden B. en W. nu een dergelijke inrich ting die f 1642 kost aan de pomp hier willen aanbrengen. Het bedrag lijkt wel hoog doch, wat er voor geleverd wordt zal wel den kostenden prijs zijinj. De heer de Haan komt het bedrag zeer hoog voor, om het water zuiver te maken dient men toch steeds een hoeveelheid in voorraad te pompen, en wie zal dat doen? De Voorzitter zegt, dat dit met de aangeboden inrichting niet noodig is, al leen moet iemand een of anderhalf uur per week het oude water terug spoelen. De heer de Haan merkt op, dajt züj'n firma op de scheepswerf twee pompen heeft staan, geslagen op 35 meter diepte die voorzien zijn van een eenvoudigen zand- filter die slechts f 200 kost en die zeer goed water levert. De Voorzitter zegt dat die pompen niet gelijk zijn te stellen met de stadspompen waar veel meer water uit wordt gehaald. De heer de Haan bestrijdt dit, de pom pen op de scheepswerf moeten wel 5 misschien wel 10 maal zooveel water le veren als de pomp hier. Staat het tech nisch Bureau te Zwolle, dat de inrichting zal aanbrengen er ook voor in? De Voorzitter zegt dat het Bureau er een jaar garantie op geeft, het heeft een dergelijke inrichting reeds aan 83 Zuivel fabrieken in het Noorden des lands aange bracht, o.a. ook aan de groote fabriek van de firma Stork en Heeg te Hengelo en Enschede, wel een bewijs dat deze vol doet. Spreker leest hierop voor wat voor het bedrag geleverd wordt en zegt dajt de heer Stal als deskundige is gehoord en deze er zijn hooge goedkeuring aan heeft gehecht, en adviseerde den raad het voorstel te doen een dergelijke inrichting aan te brengen. Hierop wordt met alge meene stemmen besloten, het gevraagde crediet toe te staan. Daar niemand verder iets heeft in het midden te brengen sluit de Voorzitter de openbare vergadering. DE WERKEN EN SLEEUW1JK. Geboren: Hendrik z. v. H. van Pelt en G. StoutAntonetta d. v. B. vooi' den Dag en J. W. IppelThomas z. v. P. A. de Ridder en W. de Bie Cornelis Huibert z. v. G. Visser en A. Quaijtaal. Ondertrouwd: L. C. de Rover 32 j, en M. A. A. Visser 30 j.C. A. Koogmans 22 j, met A. A. Borst 23 j. J. G. Roza 36 j. en J. A. Duiser 32 j. Overleden: C. G. Noorloós 70 j. echtgenoot van J. BiesheuvelA. van Bur- gel 10 d.B. J. Ruijtenberg 65 j. echt genoot van C. J. Visser. Levenloos kind van W. van Andel en M. W. Verhagen. JbSezoelz: van ouds bekend Hótel Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel, Interc. 436 Station N.A.B.O. SLEEUWIJK-'s BOSCH .1 SJjVfl Slechte spijsvertering en Y'J a"c voe<hngsstoornissen T moeten spoedig zwichten voor Foster's Maagpil- len, die uw geheele or ganisme verkwikken. Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. :-i f'ui

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 5