Niet wegsmijten Firma JOHAN SMULDERS DAMRUBRIEK. Firma JOHAN SMULDERS - 's-Hertogenbosch - Vughterstraat 33. de bot geworden GILETTEMESJES. Ze zijn 6 maanden bruikbaar, als gij ze slijpt of ze laat slijpen op de „ALLEGRO" Siyp- en Aanzetmachine* PRIJS f 7.50. 's-HERTOQENBOSCH, Vughterstraat 33 Telef. 659. DUSSEN, De chauffeur P. J, wilde den motor van zyn auto aanzetten. De starter sloeg met geweld terug tegen zyn pols, waardoor deze brak. NIEUWENDIJK. Dsze week werden aangevoerd 500 eieren. Men besteedde voor groote kipeieren f 13,30 voor eend eieren f 8,60. Bij de aanbesteding op 15 Oct, van de Rijkswaterstaat te Haarlem voor de werkzaamheden tot wijzigen van den Pier, ten behoeve van de uitmonding naar zee van de nieuwe sluizen te IJmuiden, hadden J. C. Schermers, alhier, en de Aannemersfirma Den Breejen van den Bout te Njjmegen, voor hetzelfde bedrag van f273.000 ingeschreven. Het werk is thans aan den heer J. C. Schermers gegund. Vrijdag 5 Nov. j.l. trad voor het Comitié voor Winterlezingen op, de heer L. Pennings. Het instituut was geheel bezet. De Voorz., de heer J. J. Buize, het zingen Ps. 138:1, ging voor in gebed en las een gedeelte uit den Bybel, waarna hy een openingswoord sprak. De spreker kreeg daarna het woord. Na een herinnering aan zyn jeugd, die hy in deze omgeving doorgebracht heeft, sprak hy er zijne blijdschap over uit, dat hij thans hier kon optreden. Aan de hand van prachtige lichtbeelden leidde hij ons in gedachten naar 'tschoone Zuid-Afrika en zyn bewoners. In zyn rede, tintelend van humor, vertelde hij van de boeren, het heldenvolk, een loot van Nederlandsche stam, van hun zedengewoonten, maar ook van bun bitter lijden in den bangen wor stelstrijd tegen hun overheerschers. Het was een genot, oubaas Pennings te hooren, en zeker zal de sympathie voor onze stamgenooten door zijn rede ver meerderen. Na 't zingen van Ps. 27 7 eindige spr. met dankzegging. Vrijdag 19 Nov. zal het 75 jarig bestaan der Chr. School alhier herdacht worden, 's Middags zullen de kinderen in de school onthaald worden, terwijl'savonds 6 uur in de kerk een samenkomst zal worden gehouden van alle belangstellenden. Op deze vergadering, die geopend zal worden door den Voorzitter, den heer C. v. Helden, zal door Ds. De Bruin een herdenkingsrede uitgesproken worden. De Secretaris zal de geschiedenis der school doen hooren. Het H. d. S,, de heer Wisse, zal een en ander mededeelen over het onderwijs van vroeger en nu. Uitgenoodigd zijn afgevaardigden van de Chr. Scholen in het Land van Altena, benevens B. en W. der gemeenten Alm- kerk en Sleeuwijk, aan wien ook gelegen heid zal gegeven worden, hun gelukwen- schen uit te spreken. RAAMSDONKSVEER. Tot bestuurs- leden van de Onderlinge Veeverzekering »De Eendracht® werden gekozen, de heeren J. B. Zylmans, B. Achterberg en F. v. d. Pluijm. SPRANG. J.l. Dinsdagavond trad in de zaal van den Chr. Volkshond in openbare vergadering op de heer A. Stapelkamp, Sec. van de Ned. Chr. Fabrieks-arbeiders- bond met het onderwerp »Bestaans-moei» lykheidc. Te ruim 7.30 uur opent de afdeelings voorzitter, de heer C. Klootwyk déze ver gadering met gebed waarna Spr. in een kort openings woord de talryke aanwezi gen een hartelyk welkom toeriep. Het verblyde Spr. dat vele zyn opgekomen om het onderwerp van de heer Stapelkamp te hooren. De heer Stapelkamp het woord verkrij gend, wyst allereerst op de verschillende toestanden zoowel in Binnen- als Buiten land, die alle vrucht zijn van de bestaans- moeiljjkheden der arbeiders. Spr. wyst op het groote getal werkloozen en zegt dan, dat dit alles niet enkel een gevolg is van den grooten wereld oorlog maar vast zit aan de gewyzigde toestanden in de verschillende landen van Europa waarb\ Spr. "frees op de roeping van den Chr. arbeiders, vervolgens wees Spr. op den groei onzer bevolking, waarom Spr. opmerkt dat van de zyde der regeering steun ver langd mag worden in de bevordering der industrie, opdat hierdoor meer werk zal komen ter bate onzer arbeiders bevolking. Aan het slot spoort Spr. aan de Chr. Vakbeweging mede te versterken. Na een woord van dank van den Voor zitter, sloot de heer Stapelkamp met dank zegging. De openb. vergadering welke a.s. Dinsdagavond in de zaal van de Christ. Volksbond alhier zal gehouden worden en waar als sprekers zullen optreden de heeren Amelink, oud lid der Eerste Kamer, en Ekkel uit Utrecht, zal opgeluisterd worden door een dubbelkwartet van de Koninklijke Harmonie »Apollo« te Kaatsheuvel. In het belang der Ger. Zendings- bond zal Woensdagavond 7 uur in het Ned. Herv. kerkgebouw optreden, onze vroegere predikant Ds. S. Groeneveld van Leerdam. Vrijdagavond j.l. kwam nabij de Sprangsche Vaart de stoomtram, ko mende uit de richting Tilburg, met een vrachtwagen in botsing. De lantaarns van de locomotief werden beschadigd, terwijl de wagen en vracht, bestaande uit buizen, nogal eenige schade opliep. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De tram had een half uur vertraging. SLEEUWIJK. In de raadsvergadering van Donderdagmorgen, waren met den Voorzitter en Secretaris alle leden, met uitzondering van de heeren Van Driel en De Boon, tegenwoordig. De Voorzitter deelde mede, dat door B. en W. de aanbesteding van het houtgewas rad plaats gehad en dat hel wasfgegund aan den heer C. H. Hakkers, voor de som van f 1200. De begrooting voor het G. E. B. en de gemeentebegrooting 1927 hadden by de Commissie van onderzoek geen aanleiding gegeven tot op- of aanmerkingen, zoodat zy na eenige discussie werden vastgesteld zooals zij door B. en W. zyn aangeboden. In een volgend nammer volledig verslag. De Ger. Meisjesvereen. hoopt 1 en 2 Dec. a.s. een bazar te houden, waarvan de opbrengst besteedt zal worden voor den aankoop van een orgel. >^U1TWIJK. Onder de kinderen heerscht lier in hevigen graad de waterpokken, welke kenmerken door hevige jeuk ge mard met lichte ongesteldheid. De bieten, welke meestal gerooid zijn, blyveu veel aan den loswal liggen, door weinig scheepsgelegenheid. VRIJHOEVE-CAPELLE. Toen de steen- rolenhandelaar C. v. Z. alhier een vracht steenkolen geladen had, struikelde zijn >aard bij het aanzetten, met het gevolg dat beide burries braken, zoodat een ge deelte van de lading op het paard terecht twam. Met vereende krachten wist men iet paard te bevryden. WAALWIJK. Met de voorbereidende werkzaamheden, betreffende een geregelden autobusdienst tusschen het Land van Heus- den en Altena en deze gemeente, is men thans zoover gevorderd, dat weldra de dienst zal worden geopend. Tengevolge van den hoogen water stand komt by vloed telkens een deel van den pontweg onder water te staan, waar door het verkeer uiterst wordt bemoeilijkt. Dank de verhooging van den dijk van den Sprangschen sloot komt de Zomerdyk uiet meer zoo spoedig onder water te staan en kan het verkeer tusschen de Langstraat en het Land van Heusden en Altena worden onderhouden. WAALWIJK. Uit een directiekeet, staande achter de in aanbouw zynde win kels van den heer Pulles-Van Gerwen, is een rol lood van ongeveer 100 K.G. ont vreemd. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. Naar wy vernemen stelt de Re geering voor om de Commissie van Advies voor de Ryksvakschool voor Schoenmakers Bascules, gewichten, ijzerwaren en gereedschappen. Landbouw- bind- en paktouw in alle dikten. Kachels, Haarden, Caloriféres, Petroleum-kachels, enz. en Leerlooiers uit [!vyf personen te doen bestaan, n.l. twee schoenfabrikanten, twee leerlooiers en een werkman. WOUDRICHEM. De Rijksontvanger in deze gemeente vestigt de aandacht der be lastingplichtigen er op, dat op de aansla gen van de Inkomstenbelasting, belasting jaar 192627, voor 1 December a.s. minstens 27 moet worden betaald, zulks ter voorkoming van vervolgingskosten. Aan den Oudendyk onder deze ge meente doet zicb een geval van de be smettelijke ziekte roodvonk voor. Maandagavond werd alhier in de 2de openb. school door den heer J. Ver duin te Dussen eerste les gegeven in tuin bouwkunde. Deze cursus telt 22 deelnemers en gaat uit van de afd. Tuinbouw der Land en Tuinbouwvereeniging »Land van Altenac alhier. Behalve de cursisten waren op dezen avond aanwezig de heer T. Bies heuvel voorz., de heer J. Spierins secr. van genoemde vereeniging en de heer F. C. Huiser landbouwonderwijzer. Van Burg. en Weth. was bericht van vei hin dering ingekomen. De heer F. C. Huiser spreekt een openingswoord en heet allen welkom. Jammer vindt hij het dat de Burg. die reeds zooveel belangstelling voor ons werk toonde met da Weth. thans niet tegenwoordig kan zyn. Spreker hoopt dat de- cursisten deze lessen zoo getrouw mo geljjk zullen volgen vooral daar hét voor den leeraar moeilijk is, een zoo uitgebreide teelt in 12 lessen met vrucht te behande len. De heer Verduin dankt den spreker voor zyn welgemeende woorden en hoopt zyn beste krachten aan deze cursus te geven. - Veiling 10 November. per K.G. Goud Reinetten I 25 32| Goud Reinetten II 15 20 Langzuur I 14 16£ Uien 8 per stuk Roode kool 3 8 Witte kool uitschot 1 Bloemkool 3J8 Wegens geringe aanvoer zal voortaan alleen des Vrijdags v.m. 10 uur veiling worden gehouden. Deze week laatste zitting voor uitbetaling in café Bergeyk vervolgens wordt betaald na afloop der veiling of ten huize van den veilingmeester. WERKENDAM. Alhier is een Chr. Mannenkoor opgericht onder den naam van »David.« Tot directeur is thans ge kozen de heer Koekkoek van den Nieuwen- dijk. De alhier gehouden collecten voor de Evangelisatie in N. Brabant en Lim burg de Hulpbehoevende Kerken en The ologische T. V. M. hebben respectievelijk opgebracht f 42,53 f 42,08 en f 39,34. De WelEerw. Heer Ds. Kalkman heeft voor het beroep naar Nieuw-Loos- drecht bedankt. WIJK. Naar wy vernemen zal de fan fare »Oefening en Uitspanning« alhier op Zaterdag 27 November een uitvoering geven met medewerking van de Wijksche tooneelvereeniging. Tevens vernemen wij dat de eerst genoemde vereeniging in beginsel besloten heeft, het volgend jaar weder aan een concours deel te nemen. Vergadering van den Raad der gemeente WIJK op Dinsdag 9 November 1926 's avonds 7 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer R. J. van Doveren, Burgemeester. Secretaris: WelEd. Heer E. Sluijmers. Aanwezig alle leden. Nadat de vergadering door den Voor zitter op gebruikelijke wijze is geopend, leest de Secretaris de notulen der vorige vergadering, die daarna onveranderd worden vastgesteld. Hierop wordt het nieuw benoemde raadslid, de heer B. van Loon, beëedigd en legt deze in handen van den Voor zitter de vereischte eeden af. Ingekomen stukken zijn er niet. Wijziging gemeentebegrooting 1926. De begrooting moet met een paar kleine bedragen en een extra subsidie van f 500 voor het Burgerlijk Armbestuur gewijzigd worden. Deze wijziging, totaal f 540, kan geschieden uit den post onvoorzien, die na deze overschrijving nog een saldo van f371.49 over houdt. Bespreking overgave Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf aan de P.N.E.M. De Voorzitter zou deze bespreking in geheim comité willen houden, waarmee de Raad accoord gaat. Te ruim 9 uur heropent de Voorzitter de openbare vergadering en deelt hij mede, dat een beslissing over deze kwestie wordt uitgesteld tot een volgende ver gadering. Rondvraag. De heer v, d. Velden maakt van de rondvraag gebruik om het nieuw gekozen raadslid welkom te heeten. Spr. hoopt, dat de heer v. Loon steeds aan de op roeping voor een vergadering gevolg zal geven en deze trouw zal bijwonende reëele zoowel als financieele belangen der gemeente zal voorstaan en het recht boven alle partijen zal handhaven. De kiezers hebben in 1923 de arbeidersver- een. waardig gekeurd tot het bestuur der gemeente en verschaften deze vereeniging 4 raadszetels. Het bewijs is geleverd, dat de vertegenwoordigers dezer vereeniging het vertrouwen waardig zijn, want steeds hebben zij de belangen der gemeente naar hun beste weten gediend. Bij het nazien der rekening kon geen critiek worden uitgeoefend op het finantieel beleid van B. en W., een bewijs, dat B. en W, het beheer der gemeente in goede banen hebben geleid en de be langen der gemeente aan de vertegen woordigers der arbeidersvereeniging zijn toevertrouwd. De heer G. v d. Pol informeert, wat den uitslag is geweest van de bespre kingen met de firma Eijsbouts. De Voorzitter zegt, dat hij niet thuis was, toen de firma Eijsbouts is geweest. Spr. heeft van den gem.bode die bij het opnemen tegenwoordig is geweestechter vernomen, dat de genoemde firma de zaak heeft opgemeten en dat het uur werk niet verplaatst behoeft te worden en het uurwerk zoo wordt veranderd, dat het .slechts om de 3 dagen behoeft te worden opgewonden. De gemeentebode licht de zaak nog nader toe en zegt, dat de hulp van een timmerman niet noodig isalleen de hulp van een leidekker voor één dag. De firma Eijsbouts sprak er haar ver wondering over uit, dat het uurwerk niettegenstaande het circa 150 jaar oud is nog in zoo'n goeden toestand ver keerd. De heer Van Wijk vraagt, hoe hoog de kosten voor den leidekker zullen zijn. De bode verklaart, dat de firma Eijs bouts de verzekering heeft gegeven, dat deze kosten wel zullen meevallen. De heer v. d. Velden zegt, dat de klokkenist te Aalburg heeft verzocht, om, wanneer de heer Eijsbouts voor het uurwerk te Wijk kwam, deze dan ook eens even keek naar het uurwerk te Aalburgdit loopt niet regelmatig en blijft stilstaan, zonder dat de klok kenist weet, waar de fout zit. De Voorzitter zal den heer Eijsbouts opdracht geven, om even te gaan zien. Spr. verwacht echter, dat niet regelmatig loopen, in verkeerde -behandeling zit. Daar niemand verder het woord ver langt, sluit de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de Raad opnieuw in geheim comité over. Vergadering van den Raad der gemeente WOUDRICHEM, op Maandag 8 November 1926, des nam. 6.30 uur. Voorzitter de heer Jac. van der Lely. Secretaris de heer Chr. van Rijswijk. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formulier gebed en stelt voor de lezing der notulen tot een volgende vergadering uit te stel len, hetgeen wordt goedgevonden. Ter tafel komen de volgende inge komen stukken a. Schrijven van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen d. d 1 November j. 1. houdende medeeling, dat hij in beginsel bereid is te bevorderen dat voor de restauratie van den toren in deze gemeente een Rijkssubsidie wordt verleend en de aan vrage bij het opmaken van de ontwerp begroting voor 1928 op nieuw in over weging zal nemen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Schrijven van den Minister van Oorlog dd. 26 October j.l. houdende mededeeling, dat het verzoek tot het gebruik van een gedeelte vestinggracht, voor verzamelplaats van straatvuil niet kan worden ingewilligd. c. Verzoek van de Vereeniging voor Christelijke Gezondheids- en vacantie- kolonies in Nederland om voor uitbrei ding en inrichting van het Koloniehuis „Zonneheuvel" te Seppe (N.Br.) een sub sidie te mogen ontvangen. In verband met den toestand der gemeente-financieën wordt op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen besloten geen subsidie te verleenen. d. Schrijven van het Bestuur van het „Waterschap „De Nieuwe Ban" met ver zoek een bijdrage te willen verleenen in de kosten van herstelling van den weg over den Oudendijk, welke op f1500. worden geraamd. Aangezien dit verzoek pas is ingekomen wordt op voorstel van den Voorzitter besloten het te stellen in handen van B. en W. om advies. e. Schrijven van de Land- en Tuin bouwvereeniging „Land van Altena" al hier houdende verzoek voor het doen geven van een cursus in tuinbouw, welke 12 lessen 3 uur telt, gratis gebruik te mogen maken van een verwarmd en verlicht lokaal der 2e openbare school. Het lid Viveen vraagt of hier geen bevoorrechting ontstaat indien een ver licht en verwarmd lokaal wordt beschik baar gesteld, waarop de Voorzitter mede deelt, dat dit een voorwaarde is ter ver krijging van subsidie van het Rijk. Op voorstel van B. en W. wordt daarna m.a.s. besloten het 2e schoollokaal voor het gevraagde doel beschikbaar te stellen. f. Verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier, om ver gunning aan de schoolkinderen aan den Oudendijk in een lokaal der school ca techisatie-onderwijs te mogen geven. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. hiervoor reeds voorloopig toestem ming hebben verleend en thans hiervoor de goedkeuring van den Raad vragen. De bedoeling is, dat de predikant in school catechisatie-onderwijs geeft, daar anders de kinderen naar Woudrichem moeten komen. Het lid Van der Wiel vraagt, hoe het gaat indien er kinderen zijn voor wip gemeld onderwijs niet wordt verlangd, waarop de Voorzitter mededeelt, dat die alsdan gewoon onderwijs blijven ont vangen. Daarna wordt het verzoek ingewilligd. In verband met een ingekomen schrij ven van Gedep. Staten wordt vervolgens gewijzigd de verordening betreffende het innemen van den openbaren weg met motorvoertuigen in deze gemeente. Nadat nog wordt vastgesteld het aan vullingskohier der hondenbelasting ten bedrage van f 13.50, wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad over in geheime zitting, Redacteur M. J. L. BÉNEKER, Kerkstraat 105 WOUDRICHEM. Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. In aansluiting op de twee variaties van den »Coup de Mazette®, die we de vorige week gaven, laten we nu de twee andere slagwendingen volgen. 3e COUP DE MAZETTE (onregelmatige opening) 35- 30 20—25 40—35 33—28 31—27 28X17 36X27 41—36 36—31 31—26 4440 27-221 32X21 34-29 50X39 40X16 1 15-20 20—24 17—22 11X31 18-23 12—18 7—12 1—7 7—11 18X27 16X27 24X44 25X34 4e COUP DE MAZETTE (onregelmatige opening) 35—30 20-25 40—35 17—22 33-28 22X33 39X28 11-17 44-39 19—23 28X19 14X23 39-33 17—22 31-27 22X31 36X27 10-14 50-44 13—19 44-39 8—13 41—36 2—8 46—41 5—10 36—31 15-20 41—36 10 -15 31—26 7—11 33-29 20-24?? 29X20 15X24 27—22 18X27 32X21 16X27 34—29 24X44 49X40 25X34 40X16 We krygen nu na 40X16 van Wit dezen stand Gelijk reeds gemeld in ons vorig nnm- mer, beginnen we a.s. week den nieuwen OPLOSSINGSWEDSTRIJD. We rekenen ook dit seizoen op aller medewerking, terwyl we het zeer opprys zullen stellen, werk uit eigen kring te kunnen publiceeren. Liefst eerste pu blicaties. —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 10