BIGGELAAR's te GORINCHEM 3 KLEEDINQMAGAZIJN Reiskosten per Autobus Bekendmaking FIRMA JOHAN SMULDERS. jtct Jtcd<rland$(li-Bclgi$cb Verdrag aangenomen. Plaatselijk Nieuws zullen WJl Grootste sorteering gemaakte bezocht worden in 't bijzonder het van Spoor of Boot vergoed worden. waar men een prima JEKKER of OVERJAS koopt voor lagen prijs en bovendien de EEN BEGEERDE BETREKKING. Voor de betrekking van klerk op het bureau van den Geneesk. Dienst te Hil versum hebben zich 114 sollicitanten aan gemeld. t I! j i i DIERENMISHANDELING. Te Velp is proces-verbaal opgemaakt tegen zekere D. te Nijmegen, die met een vrachtautomobiel 48 varkens vervoerde, Deze varkens waren verdeeld over twee verdiepingen, die op de auto waren aan gebracht. Te Worth-Reden bezweek de vloer van het bovenste gedeelte en vielen de varkens bij de a ndere op de verdieping lager. Daarbij werden twee varkens ge dood, terwijl er één een poot brak. Deze werden naar de noodslachtplaats te Rhe- den vervoerd. Een gedeelte van de var kens moest op een anderen wagen overge laden worden. BA/ Asphaltpapier, dakleor, daklak, mastiek, in prima kwaliteit, steeds voorradig bij de Vughterstraat 33 s-HERTOGENBOSCH Telefoon 659. KOLENDAMPVERGIFTIGING Te Muiden vond de dienstbode van de fam. D. het echtpaar 's morgens bewuste loos in bed. Met moeite wist de dokter, die kolendampvergiftiging vaststelde, de levensgeesten weer op te wekken, ofschoon de toestand van den heer D. nóg zorg baart. j o BRAND.. De groote landbouwschuur van den heer C. B. te Kruisland is door brand ge heel vernield. Vele landbouwwerktuigen en gereedschappen werden een prooi der vlammen en ook een paard kwam er in om. De belangrijke schade wordt door verzekering gedekt. Onder buitengewone belangstelling en groote spanning is gisterenavond het Ne- derlandsch-Belgische Verdrag door de 2e Kamer aangenomen. Zeven en negentig kamerleden waren bij de stemming tegenwoordig toen over zessen, de motie-Marchant tot schorsing van de beraadslagingen, welke motie mede is onderteekend door de heeren Knotten belt V.B., van Aalten V.D. Lovinck C.H., Schaper S.D., J. ter Laan S.D., Brau- tigam S.D., Visscher A.R., Van Gijn V.B., Krijger C.H., Moller R.K., in stemming kwam, deze motie werd verworpen met 44 stemmen voor 53 tegen. Hierop komt het tractaat in stemming dat met 50 voor, 47 tegen werd aange nomen. Voor stemden: 25 R.K., 14 S.D., 10 A.R., en Braat, Plattelandersbond. Tegen stemden: 11 C.H., 10 S.D. 8 V.B., 7 V.D., 5 R.K., 2 A.R., 2 St. G 1 H.G., 1 Communist. Wegens\ziekte namen aan de stemming oiiet deel de heeren Dresselhuijö V.B., Van Voorst tot Voorst, R.K., en Schreu- rer A.R. Nadat de uitslag bekend was werd mi nister v. Karnebeek door zijn ambtgenooten De Geer, Lambooy, v. d. Vegte, Donner en Slotemaker de Bruine alsmede door tal van afgevaardigden gefeliciteerd. Om cir ca half zeven werd deze historische zit ting van het Nederlandsch parlement ge sloten. i I 1 DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN brengt ter algemeen® kennis dat op Dins dag 16 November a s. des voormiddags 10 uur langs de huizen der ingezetenen eene collecte zal worden gehouden ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis, welke collecte in de belangstelling der ingezetenen wordt aanbevolen. Heusden, 12 November 1926. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. HEUSDEN. De vergadering van de organisatie van Anti-Rev. Kiesvereenigingen in den Kamerkieskring »Den Bosch« zal plaats hebben op Woensdag 17 November in »'t Wapen van Amsterdam« alhier om 1 uur namiddag. Het lie elftal »J»liana« speelt Zondag a.s. een competitiewedstrijd tegen »R. W. B. 3« Besoyen, op het terrein van »R. W. B.«. Woensdagavond gaf de gemen Zangvereeniging »Crescendo« voor een flink bezette zaal eene uitvoering, die in alle opzichten uitstekend geslaagd mag heeten. Nadat de Voorzitter der vereen, de aanwezigen met een kort woord had welkom geheeten, werden een achttal zang nummers op zeer verdienstelijke wyze ten gehoore gebracht. Onder dit achttal num mers was er een, no. 3, Ein Gleiches, dat gecomponeerd is door onzen stadgenoot, de heer Chr. J. M. Merkx. Vooral dit nummer, waarop door den directeur, de heer v. Heijst uit Engelen in het byzonder de aandacht was gevestigd, verwierf een zeer luid applaus, waarvan naar wij ver moeden, behalve aan directeur en leden der vereeniging, voor de keurige vertolking, ook een gedeelte was toegedacht aan den jeugdigen componist die in de zaal tegen woordig was. Na de zangnummers werd opgevoerd het blijspel in 3 bedryven »Beurskoorts« van Max Reimann en Otto Schwartz, voor 9 personen. »Crescendo« heeft behalve een goeden naam op het gebied van zang, ook een uitstekenden naam op tooneelgebied. Steeds gaat er over hare tooneeluitvoeringen slechts één roepDezen goeden naam heeft de vereeniging dezen avond wederom schitterend hoog gehouden, want ook thans hoorde men slechts den roep, van heel mooi en erg aardig. »Bearskoorts« is ook een heel aardig blijspel, waarin de Laura mynaandeelen heel wat verwarring stichten en tot de vermakelijkste vergissingen aanleiding geven. De vernuftigde schoonmoeder, door den naam Laura in den waan gebracht, dat haar schoonzoon zyn vrouw bedriegt, tracht als een echte Sherlock Holmes, klaarheid te brengen en haar schoonzoon te ontmas keren, daartoe aangespoord door haar echt genoot, die met de geheele situatie op de hoogte is, doch die zyn vrouw eens een flinke poets wil bakken, wat hem nitstekend gelukt. Het slot is natuurlyk, want anders zou het geen blyspel zyn, dat de vergissing tot klaarheid komt, alles wordt opgehelderd en de vrede wordt hersteld. De verschillende rollen werden uitstekend vertolkt en verdiend was het woord van hulde dat de Voorzitter der vereeniging, dhr. Rüger bracht aan alle medespelenden in het byzonder aan schoonmama en schoonpapa, mej. Maas en de heer Wolters, doch ook, wel verdiend was de lof die de heer Wolters, als aanvulling bracht aan den heer Rüger, die den rol van schoonzoon vervulde. De heer Rüger bracht ook nog een woord van lof aan den heer v. Heijst, aan den heer J. Engelen, de tooneeldecora- tetir, de rechterhand der vereeniging by de tooneeluitvoeringen, aan den pianist en violist. Het was werkelyk een mooien avond, die met een lustig dansje werd besloten. Donderdagavond volgde een herhaling van deze uitvoering met het zelfde succes. Als Ouderling by de Geref, Kerk is gekozen, de Heer L. den Hertog alhier. XHoe gevaarlyk het is een paarden kar op de tramrails te plaatsen, bleek Woensdag weer, toen zeker» V. uit Heusden even in café v. Liempt te Oudheusden vertoefde, terwyl de tram naderde en de kar verbrijzelde, waarbij het paard er onge deerd afkwam. Verscheidene ruiten van het café werden vernield. ALMKERK. J.'l. Donderdagavond werd onder leiding van Ds. Roth, Herv. Pred. alhier in combinatie met Jongel.- en Jonge- dochtersvereeniging een zendingsavond ge houden, welke door de trouwe opkomst der belangstellenden niet in de consistorie kamer, maar in de kerk moest plaats vin den. Nadat gezongen was Ps. 113 vers 1 en 2 en Ps. 65 was voorgelezen ging Z.Eerw. voor in gebed, en sprak hierna een woord over de Zending naar aanlei ding van een Duitsch spreekwoord welk is 't Hollandsch luidt: „Gaat, Geef en Bid", welke rede met spannende aandacht werd gevolgd. Hierna werden zoowel door de meisjes- als Jongel. vereen, opstellen In verband met de Zending ten gehoore gebracht, welke afgewisseld werden door Zangnummers van de meisjesvereen. Nadat een slotwoord door Ds. Roth was gesproken sloot Z.Eerw. deze verga dering na het zingen van Gezang 155 :5 met dankgebed. Naar wij vernemen is bij! den heer v. d. S. alhier aan zijn arm bloedvergif tiging geconstateerd. J.l. Woensdagavond hield de Ring „Altena" van Herv. Jong. Vereen, onder leiding van,; id.en Voorzitter Ds. Roth al hier eene goed geslaagde Ringvergadering. Nadat gezongen was Ps. 119 vers 53, werd door den Voorzitter in gebed voorgegaan las hierna Lucas 10, 25 tot 37 voor, en sprak daarna een welkomstwoord, waarin Z.Eerw. o.m. het plotselinge sterfgeval van het lid de Waal uit de afdeeling- Hank, herdacht. Hierna werden de notulen der vorige Ringvergadering en het jaarverslag) van den Secretaris voorgelezen, welke beiden werden goedgekeurd. Hierna werd door het lid Holster, uit Werkendam een inlei ding gegeven over Jac. 5 waarop een aan gename bespreking volgde. Na de pauze werd overgegaan tot ver kiezing van een Voorz. en Secretaris. Bei de aftredenden werden herkozen. Alsnu werd door de afd. Bab.-Broek een opstel geleverd over„Een held in 't spreken en vluchten, terwijl door de afd. Dussen een voordracht werd gegeven over het le Gebod. Beide onderwerpen vielen zeer in den smaak van de aanwe zigen. Hierna had de beantwoording van Jes. 54 vers 16 plaats, welke ten beste werd gegeven door de afdeeling Hank, waarop een levendige discussie volgde. Nadat nog art. 10 van het reglement gewijzigd was en door enkele personen van de rondvraag gebruik was gemaakt, sloot Ds. Roth na het zingen van Gezang 127 vers 5 dezen gezelligen avond met dankgebed. - De dames A. H. Kraaieveld, Adri- ana Vèrwoert, W. G. v. d. Water en P. v. d. Water alhier, slaagden thans voor het diploma maatknippen, systeem snel- apparaten, welke lessen gegeven werden door mej. M. Steinhorst, Coupeuse-lee- rares te 's Bosch. A.s. Vrijdag n.m. 6.30 hoopt Ds. Gravemeijer van 's Hagen voor de Herv. Jongel. vereen, alhier op te treden met het onderwerp: „Geloofsgedachten". Dinsdagmorgen geraakte de heer G. T. alhier, door den feilen wind, toet zijn hondenkar te water; zeer opgefrischt moest hij zich naar huis begeven, om de natte kleeren met droge te verwisselen. CAPELLE. De onlangs alhier opgerichte afd. van het tuberculosefonds „Draagt elkanders lasten" heeft ten doel de leden en hunne huisgenooten, wanneer zij aan tuberculose lijdende zijn, in een herstel lingsoord te doen opnemen voor verple ging of voor versterkende middelen of verplegingsartikelen te zorgen. Lid van dit fonds kunnen worden alle arbeiders, die lid zijn van een Chr. Vakverbond. De contributie bedraagt slechts 10 cent per maand. Het is te hopen dat alle georga niseerde arbeiders van deze gelegenheid gebruik zullen maken, opdat de naam „Draagt elkanders lasten" geen holle klank zij, maar dat het blijken zal, da;t de Chr. georganiseerde arbeiders begrijpen, dat het welzijn van allen ook de liefde van allen behoeft. Als lid kan men zich aanmelden bij het afdelingsbestuur of rechtstreeks bij den secreiaris-penningmeester de heer J. Vos in de Nieuwstraat alhier, waar te vens alle inlichtingen worden verstrekt. J.l. Dinsdag 9 dezer des avonds om 7 uur hield de gemengde zangvereen. „Het Rozeknopje" ia'lhier in haar repe titielokaal haar jaarvergadering, die door een 20-tal leden werd bijgewoond. De Voorzitter de heer W. G. Treffers opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de secretaris de notulen der vorige jaarvergadering las, welke on veranderd werden goedgekeurd en vast gesteld. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de finantiëelen toestand gunstig genoemd kan worden. Uit een onderzoek door mej. C. de Groot en den heer D. de Koning bleek dat de boe ken en bescheiden in goede orde waren. Hierna had de uitloting van 25 aandee- len van de indertijd voor den aankoop van een piano aangegane rentelooze geldleening plaats. Van de gebruikelijke rondvraag werd door enkelen gebruik ge maakt waarna de vergadering werd ge sloten. De op a.s. Dinsdag 16 dezer te houden propagandavergadering van den 1 Chr. Besturenbond zal worden opgeluis terd door het muziekgezelschap „Apollo" uit Kaatsheuvel. VRIJHOEVE-CAPELLE. De groenten- koopman H. G. en den arbeider C. K. kregen dezer dagen op straat ruzie over een poesje, dat eerstgenoemde van K. had opgevangen en zich wederrechtelijk had toegeëgend en aan een andere persoon had weggegeven. De ruzie liep zoo hoog dat het op een vechtpartij1 zou hebben uitgeloopen indien eenige omstanders niet tusschen beide waren gekomen. De gemeentepolitie werd met een en ander in kennis gesteld en deze verzocht G. het poesje terug te laten halen, daar anders proces-verbaal zou worden opge maakt, hetgeen dan ook door G. ge schiedde. WOUDRICHEM. In de dezer dagen ge houden ledenvergadering van de afdeeling van den Protestantenbond werd tot nieuw bestuurslid gekozen mej. H. G. L. Verheul. Besloten werd als steunpost toe te tre den tot de Vrijz. Prot. Radio-Omroep. De rekening der afdeeling sloot met een klein voordeelig saldo. De godsdienst- WINTER!ASSEN vanaf f 5 50 ULSTER MOTORJEKKERS KINDER JASJES BROEKEN - 4.75 - 3 50 - 2.90 - 1.50 tot In de beste kwaliteiten. C. '.^i-dtUOÊUS NAJAARS-MARKTEN BERGEIJK DRUK STUFKENS,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2