Waarom Vandaar.. Hoogste Peil. BERGEIJK STUF WS AT UM staat te dezer stede op 't Plaatselijk Hieuw* Marktberichten. le. Omdat wij onze kracht niet zoeken in de vele bij- ;elen, doch al onze Energie en Vakkennis aan onze MaHkleedillg kunnen wijden. 2e. Olitd^t alleen OIIS prima Maatwerk uitsluitend op onze eigeilv ateliers door le klas kleermakers vervaardigd wordt onder ntiize persoonlijke leiding en ons persoon lijk toezicht. dat onze Maatkleedihg op 't hoogste peil staat, zoodat wij over de grootste Maatbliëntele beschikken en deze zich nog dagelijks uitbreidt. TRAGISCHE DOOD. Op den Dubbeldamschen weg te Dordt is liggende naast zijn fiets gevonden ae 14-jarige W. V. Jz. De jongen werd de school die hij een oogenblik tevoren had verlaten, binnengedragen, waar een ont boden geneesheer slechts den dood kon vaststellen, waarschijnlijk het gevolg van hartverlamming. Q HET VERDRAG NEDERLANDBELGIE De Eerste Kamer komt 7 December weder bijeen. Den volgenden dag worclt het ontwerp Belgisch Verdrag in de afd. onderzocht. i 1 HET COMPLOT DER COMMUNISTEN OP JAVA. Een trein uit Laboean bracht te Menes 29 gevangenen aan, meldt een telegram uit Batavia. De eerste berichten spreken van 25 dooden onder de verzetslieden. Ka pitein Bekking gaat voort met zijn actie. Uit Semarang wordt gemeld, dat ge assisteerd is de leider Moenthalib ui!ti Cheribon. Deze arrestatie leidde tot ont dekking van het geheele complot op Mid den-Java. v 1 i i Een onderzoek' toonde aan, dat in de afgeloopen maanden over Midden-Java minstens tienduizend brieven verspreid zijn alle den gelijkluidenden oproep bevattend tot het gelijktijdig beginnen van het ver zet op Midden-Java. De leiders van het verzet in het Pema- langstehe zijn tien dessa-onderwijzers, waar van er neg^n gearresteerd zijn. Zij beken den ten volle. Een bijzondere correspondent uit Stock holm deelt aan de „l'Echo de Paris mee: Naar wordt gemeld is het communistisch oproer op Java, een rechtstreeksch gevolg van de beslissing, genomen op het laatste congres van de Derde Internationale te Moskou. De Nederlandsche communisten Wijnkoop en de Visser verklaarden open lijk op dat congres, dat het programma der C. P. H. het beginsel omvat van de absolute onafhankelijkheid van* N.-Indië. De Nederlandsche communisten zouden al hun krachten inspannen om het bolsje wisme in de koloniën door te voeren. Semaoen, de gedelegeerde der commu nisten op Java, had felle beschuldigingen gericht aan het adres der Nederlandsche partij; welke volgens hem veel te zwak was voor krachtigen steun. Semaoen zou verder het congres gevraagd hebben, nauw keurige plannen vast te stellen voor een staatsgreep in Indië. De „Pravda" gaf een uitvoerig verslag van de gehouden besprekingen. Het congres besloot toen in geheime zitting een flinke bijdrage te geven voor het maken van propaganda in en het zen den van propagandisten naar Indië. Vooral het laatste jaar heeft de com munistische actie zich zeer ontwikkeld ook tengevolge van de gebeurtenissen in China. In Canton werd een filiaal gevestigd vanr de Derde Internationale, dat een eigen drukkerij bezit. Voorts is daar een school voor agitatoren en roode officieren, bene vens een groote organisatie voor het aan- knoopen van geheime relaties. Van Can ton uit wordt de communistische propa ganda grootendeels geleid, o.a. ook ten opzichte van Ned.-Indië. Twee Inlandsche rechercheurs reden op korten afstand achter elkander op hun rijwiel in de buurt van kampong Kalan- gang. Plotseling klonk er een scho't en werd de achterste rijder in den rug ge wond. De gewonde werd' naar het Zen dingshospitaal vervoerd; na aankomst al daar is hij overleden. De dader is onbe kend. HEDEfcrVERKRIJGBAAR heTBieuw© vloerzeil 1.19 en /1.50 per elJ*>tfitöcM. breed. CHARLES SCHREUÖSR Wyksche straat HEU&l Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligate adres. HEUSDEN. Door het bestuur der »Heusdensche Harmonies is tot algemeen Secretaris, voor het op 4 en 6 Juni a.s. te houden concours voor muziek- en zang- gezeschappen benoemd de heer D. Kamer man. Tevens is bepaald, dat aanmelding tot deelneming moet plaats hebben vóór 1 Februari 1927. De feestavond voor kinderen te geven onder de auspiciën van Mej. Ant. van Dyk uit Scheveningen is bepaald op 7 December e.k. A.s. Zondagavond geeft de R. IC. Tooneelvereeniging »Kunst en Vermaak* in het voormalig patronaatsgebouw haar eerste winteruitvoering, waarop vertoond zal worden het tooneelstukMynheer Klaproos« van Nielle. De collecte alhier gehouden voor het Roode Kruis* bracht op een bedrag van f32.09. y.Het bestuur van het Heusdensch Mannenkoor heeft het beschermheerschap der vereeniging aangeboden aan den Edel Achtb. Heer II. J. v. Eggelen burgemeester dezer gemeente. Naar wy vernemen heeft Z.E A. dit beschermheerschap aanvaard. ALMKERK. Ds. J. F. Röth, Herv. Pred. alhier, komt thans voor op een drietal naar de Herv. Gem. te Scheveningen. Beroepen by de Herv. Gemeente te Uitwijk, Candidaat J. de Wit te Noord- wykerhout. De collecte gehouden j.l. Dinsdag avond in de Herv. Kerk alhier, tydens het dankuur voor 't gewas, bracht op ruim f 94.—. Dinsdagavond j.l. had de dochter van den landbouwer P., alhier, het ongeluk, terwijl zy per hondenkar de koeien had wezen melken, dat de dieren een aanval op den hond maakten en zoodoende mej. P. ook in het nauw brachten. Gelukkig kwamen eenige personen op 't hulpgeroep toegeloopen, die bovengenoemde uit haar benarde positie verlosten. CAPELLE. Bij den caféhouder M. aan de haven alhier ontdekte men j.l. Woens dagmorgen dat er een schoorsteenbrandje was uitgebroken. Door het flinke optreden der bewoners, geholpen door de buren, was men den brand spoedig meester en werd grooter onheil voorkomen. De heer J. van Beek Czn, alhier, heeft zyn benoeming tot lid van den Raad aangenomen. Woensdag, 24 Nov. e.k. des avonds 7 u\ir hoopt voor de Herv. Jongelingsver. alhier op te treden Ds. H. A. de Geus uit Waddinxveen, roet het onderwerp »Toont door uwe aanwezigheid dat de arbeid der jongelingschap U ter harte gaat.* Het bestuur der Ned. Herv. Jonge lingsver. deelt mede dat haar bibliotheek geopend is eiken Maandagavond van 6.30—7 uur in de consistoriekamer alhier. Er is een groot aantal leesboeken voorradig,.die tegen een kleine vergoeding ter lezing gegeven worden, ten einde zooveel mogelyk het lezen van Christelyke lectuur te bevorderen. SPRANG. Naar men ons mededeelde is van zekere v. B. op de markt te 's Bosch een bedrag van f170 gerold. Bij de politie werd aangifte 'gedaan. Tot lid van het kiescollege bij de Ned. Herv. Gem. alhier werd 'gekozen de heer P. A. J. Holst. Terwijl alle aftreden- den herkozen werden. Dinsdagavond 1.1. traden in open bare vergadering alhier op de heeren Ame- 1 ink, secr. van het C. N. V. te Utrecht en Schaafsma secr. van den Chr. Bouw vakarbeidersbond te De Bilt. Om c.a. 7.30 uur opende den Voorzitter den heer P. Faro deze bijeenkomst met gebed, riep vervolgens de talrijk aanwe zigen een hartelijk welkom toe, vervolgens de beide sprekers en het dubbelkwartet van „Apollo" welke bereid was ook de zen avond haar medewerking te verkenen. Allereerst werd het Wilhelmus" ge speeld wat door de aanwezigen staande werd medegezongen. De heer Amelink sprak hierna over; „Met vernieuwde kracht voorwaarts", waarbij door spreker de nav. gedachten nader werden toegelicht Ten eerste: met kracht voorwaarts met het oog op de positie der vakbeweging, wat ons ledental betreft. Vervolgens wees spreker op de groote taak der Chr. vak beweging en ten slotte om dat God tot de zen arbeid roept. In de Pauze werd door het kwartet een tweetal nummers van Brussing gebla zen, iwaarna de heer Schaafsma sprak over „Niemand kan worden gemist." Deze spr. wekte op tot een krachtig huisbezoek bij - de niet-georganiseerden. Wees ook op de noodzakelijkheid dat bij de vrouw meer liefde voor de vakorganisatie wordt ge kweekt, ook de jeugd moet zoo vroeg mogelijk in de organisatie worden onder gebracht. De vakbeweging moet meer wor den de zaak van het huisgezin, aldus spr. Vervolgens wees spreker op de laksheid van vele leden ,en zei, het is niet genoeg, dat onze naam voorkomt op het ledenre- gister maar we moeten naar de gave hem door God geschonken medewerken, om onze gelederen zoo groot mogelijk te ma ken. In zijn peroratie wekte spr. op om in de kracht Gods op den ingeslagen weg voort te arbeiden. De heer Amelink, gaf hierna op uitnoo- diging van het bestuur nog een overzicht van de werkwijze van het T.B.C. fonds van het N. C. V. en wekt op tot toetre ding als lid. Ds. J. Snoek, Ger. Predikant te Ca- pelle sprak hierna een opwekkend slot woord, waarna door de muziek nog en kele prachtige nummers werden uitgevoerd. Na een woord van dank door den Voorzitter, sloot Ds. Snoek met dankzeg ging deze vergadering. VEEN. In de Donderdagmorgen gehou den raadsvergadering werd door B. en W. de gemeentebegrooting dienst 1927 aan den raad aangeboden. De ontvangsten dezer begrooting zijn geraamd op f 26921,805, de uitgaven op f 32029,92, zoodat de uitgaven de ont vangsten met een bedrag van f5108,125 overtreffen. (Plaatsgebrek noopt ons het verslag tot een volgend nummer te doen overstaan). WIJK. Ten gemeentehuize vergaderde het bestuur van „Het Groene Kruis". Uit het verslag van den secretaris bleek o.m. dat de regeering f 236 beschikbaar stelde voor tuberculosebestrijding, welke som ongeveer het salaris der enquetrice uitmaakt. De vereeniging kon daardoor hare eigen inkomsten besteden aan twee lighallen, zeven ruststoelen, windkussens, verband, en allerhande hulpmiddelen en instrumenten. Gezien het nuttig effect der tenten, werd besloten nog een derde lig- tent aan te schaffen, geheel ingericht naai de nieuwe eischen. De ligtenten toch zijn onmisbaar voor sommige lijders en heb ben bovendien het groote voordeel, dat ze als het ware tot de inwoners spreken. Ze spreken voor den voorbijganger, van lijden daarbinnen; ze spreken ook van bewaring voor hem zelf; ze spreken tot hem van barmhartigheid en van werkzaam heid van het Groene Kruis. Weinigen gaan zoo'n tent achteloos voorbij, immers men voelt het: wat onderscheidt mij, dat ik daarbinnen niet nederlig. Gelukkig begint men al meer en meer het Groene Kruis werk te waardeeren. Voorts werden voortdurend verschillen de ruststoelen en allerhande kostbare hulp middelen gratis uitgeleend. Laat dit een aansporing zijn, lid te worden, om in 'zieke dagen zich zelf en andere te helpen. Dinsdag a.s. zal den Raad dezer gemeente een belangrijke beslissing heb ben te nemen, omtrent het al of niet verkoopen van het G.E.B. aan de P.NJE.M. WERKENDAM. Zaterdag 20 Nov. zal in het lokaal naast de Pastorie van 6 tot 8 uur nam. stemming worden gehouden voor de benoeming van drie gemachtig den voor het Kiescollege der N. H. Kerk. Evenals vorigen winter zullen dooi den WelEerw. Heer Ds. Overduin eiken Woensdagavond godsdienstoefeningen wor den gehouden. Aanvang 7 uur. Op Donderdag 25 Nov. a.s. zal door de afd. Noord van de Geref. Jong. Vereen, een Ringvergadering worden ge houden in het gebouw voor Chr. Belan gen aan de Keizerstraat, alhier. Zondag j .1is tot ouderling der Ger. Kerk gekozen de heer L. B. v. d. Straaten< Donderdag 25 Nov. a.s. zal de Herv. Knapenvereen. „Benjamin" haar jaarfeest vieren in de gerestaureerde oude school. Woensdag a.s. te 6,45 uur zal in de Chr. Geref. Kerk optreden Ds. Rie- kel van Sliedrecht. Maandag a.s. te zeven uur zal de raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeenkomen. In verband met het overlijden van den heer P. H. Oldeman in leven isub- ontvanger der accijnsen alhier, moeten alle aangiften voor de accijnsen voorloopig worden gedaan bij den Kommies-Dienst- geleider te Werkendam. WOUDRICHEM. Aan hen die aanspraak meenen te kunnen maken op een koste loos rijwielplaatje voor 1927 kan worden medegedeeld dat de Rijksontv. te Wiou- drichem voornemens is in de maand De cember een avondzitting te houden in de gemeenten Almkerk, Dussen en Wer kendam, waar belanghebbenden dit per soonlijk kunnen komen aanvragen. Aan den Nieuwcndijk en de Iiank zal dit plaats hebben op een Zaterdagnamiddag. Dag en uur zal nog nader bekend worden ge maakt. Ten gerieve van de ingezetenen van Andel, Giessen, Rijswijk, de Werken en Sleeuwijk en Woudrichem benevens voor hen die op de gestelde uren niet kun nen, zal de Ontvanger te zijnen kantore zitting houden, buiten de gewone kan tooruren, op de Woensdagen 15, 22,29 Dec. a.s. «n 5 Januari 1927. 's Avonds van 7 tot 9 uur. Op uitnoodiging van de Vereeniging tot Stichting en instandhouding van scho len met den Bijbel te Woudrichem, zal de Ed.Achtb. Heer P. Bergmeijer, burge meester van Almkerk op Vrijdag 3 Dec. a.s. 's avonds zeven uur in de Christelijke Bewaarschool voor leden en belangstel lenden een lezing houden met het onder werp: „Waarom Christelijk onderwijs?'' Er zal gelegenheid zijn tot gedachten- wisseling. 's BOSCH, 17 Nov. Op de markt van heden werden aangevoerd 2428 stuks. 4103 stuks hoornvee, 839 biggen, 24 zeugen, 87 schapen lammeren, 75 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f250 A f395, kalfvaarzen f230 a f320, magere ossen en koeien f 125 f 4 85, vette ossen en koeien le kw. 47 2e kw. 40 ct. p. p., pinken f85 A f445, zeugen f 75 A f 110, biggen fl.75 A f 2.25 p. w. schapen f46 A f24, zuiglammeren f42a f 18. Aanvoer ruim. Handel vry goed. GORINCHEM, 46 Nov. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 4179 3tuks. Men besteedde voor Zware kalfkoeien f 350—400 Melkkoeien f 300—350 Kalfvaarzen f 200275 Guiste vaarzen f 125 -175 Vaarkoeien f 200250 22-jarige ossen f 225275 1 s"jarige ossen f 100150 12-jarige stieren f 100140 Graskalveren t 3065 Nuchtere fokkalveren f 12—15 Nuchtere exportkalveren f 810 Natte zeugen f 70400 Overloopers f 3045 Biggen f 15—25 Door onze specialiseering, grooten omzet en scherpe buitenlandsche Inkoopen kunnen wij onze prijzen zeer laa^ stellen, nabij de confectieprijzen. Vraagt onze stalen of stukken ter bezichtiging. Ontbiedt onze reizigers, de coupeurs komen daarna bij U passen. Grootste Maatzaak te Gorinchem, werkende met het grootste aantal Maatcoupeurs en Maatkleenhakers.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2