Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 10,4657 ONS KINDERHOEKJE Kinderrubriek. Binnenland. Buitenland BEHOORENDE BIJ HET Zorg voor een genotvollen ouden dag Ouderdom is 'niet enkel een kwestie van jaren. Velen voelen zich jonger op 70- jarigen leeftijd dan anderen van 60 of zelfs 50 jaar. Dit is een ontegenzegge lijk feit, en men kan er verschillende oorzaken voor aangeven. Gewoonlijk heb ben ouden van dagen met een jong ge moed behoorlijk zorg gedragen voor hun nieren. Een oude spreekwijze zegt: „Als gij uw nieren gezond houdt, houden de ze u gezond". En ouden van dagen kan zooveel leed bespaard worden, want veel rugpijn, urine- stoornissen, ischias, spit, rheumatische pij nen en graveel worden dikwijls noode- loos geleden. Den nieren ontbreekt het vaak om hulp. Zij behoeven de bijzon dere versterkende hulp van Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Door de opwekkende kracht van dit niermiddel wordt de werkzaamheid dei- nieren hersteld; het versterkt de nieren en helpt deze om het bloed te filtreeren, terwijl de afmattende ziekteverschijnselen der nieraandoening verdwijnen. Waarom zouden ouden van dagen nog langer lij den, als zij de benoodigde hulp onder hun bereik hebben? Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij' apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 32 Beste jongens en meisjes, De oplossingen van de raadsels van verleden week zijn: 1. Brilienhuis. 2. Koffieboonen. 3. Didam, Naarden, Alkmaar, Hoorn, Ede, Enschedé. 4. Koningskroon. De nieuwe raadsels zijn 1. Waarom verzet een gewone straat- muscli haar twee pooten tegelijk en een ooievaar de zijne één voor één? 2. Mijn geheel is de naam van een steen, waarvoor veel geld wordt betaald en bestaat uit zeven letters. Deze naam staat op den eersten regel. Wanneeir je. de andere regels, goed invult en je leest: daarna de eerste letter van elk woord, van boven naar beneden, dan krijg je'weer het woord, dat op den eersten regel staat. Op de eerste regel een kostbare steen, op de tweede is het deel van een huia^, waardoor we h et huis binnengaan. 3e is de plaats waar de boer zijn koinem zaait. 4e is een klein diertje, dat veel schade aan ons voedsel kan berokkenen. 5e is een oppervlakte maat. 6e is ecu ander woord voor „Thans'" 7e is een medeklin ker. 3. Wat staat soms heel lang te trekken en is dikwijls heel sterk en brengt toch niets van zijn plaats? 4. Wélke fout zit er in den volgenden zin: Toen nam Willem de Zwijger zijn vul pen op en schreef een brief aan den opi- perbevellicb/zer. OOM KAREL. DE DROOM VAN KONING ABOE. Wat ik je nu ga vertellen, is heel lang geleden gebeurt, in een land heel ver in het Noorden. Daar woonde een rijk koi- ning en hij heette Aboe. Hij woonde heel alleen in een prachtig groot paleis. Hij had geen vrouw en ook geen broers of zusters of vader of moeder. Hiji woonde daar, met alleen een paar bedienden. De konnigi voelde zich dikwijls erg eenzaam. Wanneer hij den heelen dag geregeerd had en' dan 's avonds na het eten in zijn groote zaal zat, bij den haard en het zoo stil om hem heen was, dat hij het knetteren van het vuur hoorde, voelde hij zich heel on gelukkig. En toch was hij een rijk en een machtig koning. Maar geen van de prin sessen uit andere landen wilde met hem trouwen, omdat hij zpo'n slecht humeur had. Hij bromde den ganschen dag in zich zelf een keek altijd zwart. Nu had hij ook wel met een meisje uit zijn eigen land kunnen trouwen. Maar er was er geen een, die wilde. Zelfs de dochter van den hout hakker wilde geen koningin worden, om dat zij dan altijd met zoo'n verschrikke lijk brommerigen man in één huis zou moeten wonen. Het was winter en het vroor buiten dat het kraakte. De sneeuw lag heel dik, wel tien centimeter hoog. De koning zat in zijn groote zaal bij het vuur. Hij had er juist een groot blok hout op gegooid, zoodat de vlammen heel hoog. oplaaiden. Het was heerlijk warm binnen en de ko ning had een gouden beker ,vol van de fijnste warme bessenwijn gedronken. Wat ben ik blij dat ik niet naar buiten hoef in die kou, dacht hij en ging nog wat gemakkelijker in zijn troon zitten, die hij vlak bij den haard geschoven had. Wat was het hier warm. Koning Aboe sloot even zijn oogen. En vijf minuten later was hij in een diepe slaap gevallen. De kroon! was van zijn hoofd gevallen en met zijn wang op een zijden kussen lag de koning daar in zijn troon en sliep. Toen had hij een vreemde droom. Koning Aboe droomde, dat hij in een prachtig bosch liep. De zon scheen warm en de planten en bloemen roken zoo heer lijk en de vogels zongen zoo blij era' het scheen of er een groot feest in het bosclr was. Hij liep daar heel alleen, tot hij aan een heele groote eik kwam. Daar zat in den schaduw van de takken, op een groote paddestoel een Elfje. Het droeg een wit kleedje van een fijne stof en het keek met haar groote blauwe oogen, die als sterren blonken, den koning aan. Aboe kwam na derbij. Hij moest aldoor naa,v die groote blauwe oogen Dijken, die lrem vriendelijk tegenlachten. Opeens begon het Elfje te spreken met een stemmetje dat klonk- als een zilveren klokje en het zei: Koning Aboe u is niét gelukkig. Geen enkele prinses wil uw vrouw worden. Weet u hoe dat komt? Neen, zei de koning heel verbaasd. Dat komt omdat u altijd zoo barsch en onvriendelijk bent, ging het Elfje voort. Ja, maar, daar kan ik niets aan doen, zei de Koning, ik word nu een maal gauw kwaad. En er zijn eiken dag zooveel slechte menschen en ik jzie zoo veel ontevreden gezichten om mij heen en ik kom altijd zooveel leelijke en brutale bedelaars en andere menschen tegen, dat ik altijd boos ben. Ja, als alle menschen zoo lief en vriendelijk waren als U en zulke mooie, vriendelijke oogen hadden als U en zoo aardig tegen mij waren als U, o, dan was het heel wat anders, dan zou ik wel gelukkig zijn. Flet Elfje lachte vrooïijk en zei: Luister eens goed koning Aboe. Alle menschen hebben van die vriendelijke oogen en alle menschen zijn lief en mooi. Maarl u kunt dat alleen niet zien, als U boos bent. En. die menschen zelf denken soms ook, dat ze geen vriendelijke oogen hebben, En dan zijn ze wel eens brutaal en boosaardig. Maar dat is allemaal maar schijn. In hun hart zijn ze goed en vriendelijk. Onthoudt U eens goed, wat U moet doen:, koning Aboe. Telkens wanneer U iemand tegen komt, die boos kijkt of kwade dingen zegt, dan moet U bij U zelf denken: Het is niet waar. Je bent een goed mensch, maar je weet het alleen niet. In je hart ben je: goed en jie hebt vriendelijke oogen. MAUWDEN KNOR OP REIS. k DE HOEDELDOE GEVONDEN. Toen het feest was afgeloopen en zy allen een beetje wilden gaan slapen in het heerlyke zonnetje, gaf Knor een luiden schreeuw. »Wat is er vroeg Mauw. »Wel, kijk daar. Hy zit in den boom I« En toen zij allen tegelijk opkeken, zagen zy den Hoedeldoe met zijn blauwen staart in een boom zitten. Geef een ladder, mevrouw Bromvlieg I« schreeuwde Mauw. »En een beetje zout, om op zyn staart te leggen Maar eer Mauw tyd had om den vogel te bereiken, was deze alweer weggevlogen en Mauw, Knor en juffrouw Bromvlieg keken hem droevig na. (Wordt vervolgd). Voor de jongere generatie. Als algemeene regel mag gerust worden aangenomen, dat er een diepe kloof be staat tusschen schoolkleeren en »beste« kleeren. Natuurlijk, schoo'kleeding kan heel leuk gemaakt zijn, maar zp moet er tegen kunnen en bovendien eenvoudig zijn, terwijl goede kleeren niet door dergelijke bedenkingen worden beïnvloed en zoo origi neel en aantrekkelijk gemaakt kunnen worden, als men slechts kan wenschen. Eenige, onzer eigen modellen zijn reeds met succes door de jongere generatie over genomen in dit seizoen. Het was dan ook wel te verwachten, dat ook schoolgaande meisjes zich aangetrokken zouden gevoelen tot de nieuwe taillelijn met de wijde rokjes, vooral daar deze modellen buitengewoon geschikt zijn voor jonge menschen. Maar bovendien heeft de jeugd besloten ook hun eigen cape-modelletjes te hebben, om niet ééns te spreken van onze nieuwe wyde mouwen en jumper pakjes, daar zoowel het een, als het andere in de collecties, welke de mode-ontwerpers hebben samen gesteld is opgenomen. Het zeer aardige jurkje, dat afgebeeld is onder No. 1191, is gemaakt van taffetas, een stof, die dit seizoen zeer veel opgang maakt, terwijl de gekozen kleur licht sleutelbloem-geel is. Het nauwsluitend lijfje maakt een leuk contrast met het wijde rokje, waarvan de onderrand ver sierd is met geplooide strookjes van dezelfde stof. Deze strookjes zyn ook aange bracht aan den hals en aan de leuke, van onderen zeer wijde mouwtjes. Dit jurkje is geschikt voor meisjes van 1216 jaar. Knippatronen zijn verkrijgbaar onder opgave van No. 1191. Men wordt ver zocht den leeftyd te vermelden. Kosten 55 cents. De andere afbeelding vertoont een zeer bevallig ensemble, dat speciaal voor de wandeling is bestemd. De stof is marineblauw rips en het japonnetje wordt opgevroolykt door een leuk kraagje en een laag wit vest van crème ciêpe-de-chine. Het is zeer eenvoudig met een plooi vóór in het midden, waardoor de noodige wjjdte ontstaat, terwjjl de tailleljjn wordt geaccentueerd door een smallen ceintuur, die men van de stof zelf kan knippen, of die ook van peau de suède kan zijn. Het capeje is nogal lang en zit vast in den hoogen kraag, die eng sluit en van voren met een lossen strik sluit. Leeftijd gelieve men op te geven. Knippatronen zijn ver krijgbaar onder opgave van No. 1192, Kosten 55 cents. SCHUNNIGE OPLICHTERSSTREEK Dezer dagen, zoo meldt het „D. v. N.-Br.", stond op een namiddag voor 't armzalig huisje van een oud manneke te Koewacht in Zeeuws-Vlaanderen, nabij de Belgische groens, een prachtige auto stil. Een welgekleed heerschap werkte zich naar buiten en trad de armzalige woniilg binnen, waarin een behoeftig echtpaar woonachtig is. De vrouw lag ziek te bed, de man vertoefde in de benedenkamer. Dit echtpaar wordt reeds langen tijd door het kerkelijk en burgerlijk armbe stuur van Koewacht ondersteund. Het heerschap meldde zich aan ils een „beroemd geneeskundige", specialiteit-oog- medicus. Hij nam uit zijn groote tasch eenige brillen en bood dien den armen bewoner aan. En de bezoeker wist dusdanjig te praten, dat de bewoner ten slotte er in toestemde om voor den prijs van 27 gul den een grooten bril van het heerschap te koopen; 25 gulden haalde hij uit de de slaapkamer, doch de twee restende gul dens kon de arme man niet bij el kaan 1 gescharreld krijgen. Het heerschap, dat den man had wijs gemaakt dat hij binnen een paar maanaen stekeblind zou zijn, indien hij niet aan stonds van een zijner brillen gebruik maak te, toonde zich voldaan met betaling der 25 gulden welke oorspronkelijk waren be stemd *en bewaard voor het voldoen dei- pacht van een stukje land, dat door den ouden man nog werd bewerkt. De bezoe ker voegde er nog aan toe: „binnen drie drie maanden kom ik terug het resul taat opnemen". Ga straks naar den pas- stoor en vertel hem, dat het noodzakelijk was, dat je aldus 25 gulden besteedde. Hij zal je dan wel tegemoet komen. En meteen verdween de man door het deurgat, sprong in zijn auto en reed weg. Nader beschouwd, bleek de bril niets anders te zijn dan een stofbril, welke door motorrijders enz. in den regel wordt gebruikt. A Het schijnt verder dat de oplichter wel speciaal Zeeuwsch Vlaanderen tot zijn ope ratiegebied heeft gekozen, want ook elders in het indivudu werkzaam geweest, o.a. in de nabijheid van Philippine, waar hij tegen een groot bedrag een fleschje „oog water" moet 'hebben van de hand gedaan. De oplichter spreekt vrij goed Neder- landsch en weet vooral door zijn spreek wijze de slachtoffers te suggereeren, met het gevolg, dat zij ten slotte voor zijn woorden bezwijken. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK In een buitengewone zitting te houden Maandag 6 December zal de rechtbank te Tiel de Culemborgsche moordzaak be handelen. Naar men zich zal herinneren is deze moord gepleegd Kerstmis 1923de 70- jarige A. v. Wiggen en zijn 68-jarige zus ter waren 'de slachtoffers. Als verdacht van het plegen van dezen moord zullen terecht staan C. Sweris uit Tricht en J. Vroege uit Amsterdam. De laatste was in de dagen van; de misdaad te Tricht woonachtig. Beide verdachten bevinden zich sedert half Maart in voor arrest. Het aantal getuigen zal "de 30 overschrijden. Verdediger van Sweris is mr. J. van Nes, van Vroege mr, H. J. W. van Esveld, beiden te Tiel. o GESTOLEN. In den snoepwinkel van mej. R. D. in de Berkelstraat te Rotterdam hebben twee mannen de 20-jarige W. de R. en de 22- jarige P. de G. een bedrag van' f 55 ge stolen uit ee'n gekldoosje. Zij vroegen! even van de W. G. gebruik te mogen mar ken en begaven zich in een onder den win kel gelegen kamertje waar het gelddoosje stond. Denzelfden avond werden beiden in een café op den Schiedamschen dijk, waar zij beschonken werden aangetroffen, gearresteerd. Slechts een bedrag van f 1,80 werd nog in hun bezit gevonden. o MUNTGASMETERS OPENGEBROKEN. Te Rotterdam werd bij een vijftiental gezinnen een verbroken gasmeter aange broken. Het onderzoek wees Uit dat ver schillende personen Stoken met een en de zelfde gaspenning. Twaalf gezinnen ble ken bereid de geleden schade aan het ge meentelijk gasbedrijf te vergoeden, doch drie niet, tegen heil is procesverbaal op1- gemaakt. o— DOODEL1JK MIJNONGELUK. In de staatsmijn „Wilhelmina" is de 38-jarige hoüwer W. onder vallend ge steente gedood. De man is te Heerlen woonachtig, gehuwd en vader van een kind. 1 O A A N R A N DIA7G Maandagavond heeft op de Maas ter hoogte van den Nesserdijk nabijj de fa briek van de firma Rademakers te Rot terdam een aanvaring plaats gehad tus schen het met stecnen geladen klipperschip „Dankbaarheid" en de stoomboot „Stad Rotterdam" van de firma v. d. Schüijt te Rotterdam. De Dankbaarheid kreeg aan bakboordzij een groote scheur onder de waterlijn, waardoor liet schip veel water maakte en spoedig zonk. De opvarenden konden zich tijdig in veiligheid brengen. o DE SCHRIK VAN AALSMEER Ondanks de ijverige naspeuringen van de politie en van particuliere zijde, is het nog steeds niet mogen gelukken den geheimzinnigen aanrander te ontmaskeren. Telkens verhalen jonge meisjes door een verdacht uitziend manspersoon las tig gevallen te.zijn. Maandagavond fietste een meisje langs den Stommcerweg, welke electrisch ver licht is en waar regelmatig verkeer plaats heeft, toen zij plotseling door een man werd aangegrepen en ter aarde geworpen. Het meisje begon te schreeuwen eii de aanrander nam de vlucht. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd doch het mocht hen niet gelukken den dader te pakken. Het is te hopen dat dit heerschap spoe dig gepakt wordt. O DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Te Treebeek is het 9-jarig zoontje van den heer L. uit Hoensbroek ondier: den auto van den heer B. gekomen en gedood. o-- MISLÜKTE POGING TOT ONTVLUCH. TING. In het huis van Bewaring te Middelburg hebben drie gedetineerden gepoogd te ont vluchten. Zij slaagden uit te breken, doch het bewakend personeel gelukte het de ontsnapten weer te grijpen en naar hun cellen terug- te brengen. HET EINDE VAN DE MIJNWERKERS STAKING IN ENGELAND IN ZICHT De mijnwerkersconferentie heeft beslo ten de regeeringsvoorstellen naar de dis tricten te verwijzen met de aanbeveling ze aan te nemen. Daar niet is aan te' nemen, dat de meer derheid der mijnwerkers in de districten tegen de aanbeveling van het congres van afgevaardigden om het regeeringsvoor- stel aan te nemen, zal stemmen, kan men zeggen dat de staking, die het land zes en halve maand lang naar schatting drie mil- lioen pond sterling per dag heeft ge kost, voorbij is. O DOOR ZEEROOVERS OVERVALLEN Het Fransche s.s. Hanoi is op weg van Hongkong naar Haiphong door 26 zeeroovers aangevallen. Zij doodden een Annamietischen wacht en stalen 50 dui zend dollars, benevens het hebben en hou den der passagiers ter waarde van 20 dui zend dollars. o— FRANSCHE VLIEGTUIGEN AAN GERAND IN MAROKKO. Twee Fransche vliegtuigen van den post dienst van Casablanca naar Dakar zijn bij een landing bij Kaap Mogaclor door Mooren overvallen en in brand gestoken. Ook de postzendingen zijn verbrand. De beide vliegtuigbestuurders zijn gevangen genomen, men verwacht echter, dat zij spoedig zullen worden vrijgelaten. HET NIEUWSTE SNUFJE. Maandag werd in een vliegtuig van de lijn LondenParys boven de Croydon- vlieghaven op 2000 voet hoogte 'n proefje genomen met dansen in de lucht. Bij de muziek van een gramafoon werd de char leston uitgevoerd door een bekend Londensch dansmeester en zijn partner, waarna de eerste aan een der passagiers les gaf in de kunst Terpsichore. Het zal dus binnenkort niets bijzonders meer zyn, als men iemand hoort zeggen »Ik ben van Londen r aar Parijs gedanst o GRANAATONTPLOFFING. 12 dooden. Een houthakker, die op het oude oorlogs terrein in Noord-Italië aan den arbeid was, vond een oude uit den wereldoorlog over gebleven granaat. Toen hy het projectiel aan zijn metgezellen wilde laten zien, ont plofte het plotseling, met het gevolg, dat 12 hunner gedood en 2 zwaar gewond werden. EEN 84-JARIGE DOOR ZIJN DOCHTER VERMOORD. In het dorp Rottstock bij Brück in Brandenburg werd dezer dagen de 84- jarige grijsaard Schmidt dood gevonden. Uit een onderzoek bleek, dat de man ten gevolge van voortdurende mishandelingen overleden was. Zyn gehuwde 46-jarige dochter gaf bij haar verhoor toe, van de mishandelingen af te weten, doch beweerde, dat ze haar vader door drie »Wanderburschen« had laten afranselen. llkmblad (Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 5