voor de a.s. C. BOUMAN HEUSDEN C(n Vroolijk Kerstfeest hebbes, De Kleine Winst. J. ELEKAN 'S-HERTOGENBOSCH. Onze prijzen zijn thans I! Damesmantels Di^^Ln 1.75, 2.75, 4.75, 8.75,12,75,17.75 WisMadP" Kindermantels 75, 1.75, 2.75, 3.75, 4.75, 5.75 stijging per maat Kinderjurken 50, 75, 1.00, 1.25, 1.50, 1.75 stijging per maat Dames- en Kinderhoeden 50, 95, 1.45, 1.95, 2.90 MÖLLER SCHREUDER Melodrama's Vroolijke Kunst DAMliüBRIEK. Advertentie». it A. 0. v. d. Heijden, Markt 85, 's-Bosch. 's-Hertoge n bosch Eindhoven. te Heusden. Havenstraat 5 opperbrandmeester Van Huiten, behoefde echter niet in te grijpen, daar de sectie Baardwijk met een straal op de water leiding het vuur in bedwang wist te hou den en den brand tot de schnur wist te beperken. Oorzaak van den brand is onbekend, Op 8 en 9 Januari a.s. zal in Musis Sacrum, alhier, een grcote pluim veetentoonstelling gehouden worden, geor ganiseerd onder auspiën der Waaiwijksche Pluimveevereeniging. Deze tentoonstelling belooft van een grootschen omvang te worden. Ongeveer 200 eere-prijzen zijn reeds beschikbaar gesteld. - Naar »Het Hsg.« verneemt, zal tobasdienst, door de yverige bemoei- der R. K. Middenstandsvsreeniging gericht tusschen het Land van Heusden ;n Alteria en Waalwijk, op 22 of 23 Januari a.s. aanvangen. WOUDRICHEM. In de plaats van den heer A. J. van den Heetcacmp, die als zoodanig heeft bedankt, is tot Diaken der Ned. Herv. Gemeente, alhier, gekozen de heer M. Versteeg. Met de zalmvar,'gst is in deze ge- g<te dezer dagen wederom een aanvang Viakt en door de visschers uit deze gemeente zijn reeds verschillende exem plaren bemachtigd. In deze gemeente wordt een krach tige actie gevoerd voor behoud van het postkantoor. Verschillende vooraanstaande ingezetenen dezer gemeente hielden Dins dagavond onder leiding van den heer Burgemeester een bespreking ten Raad- huize. Besloten werd er bij de betrekken autoriteiten op aan te dringen, het post kantoor in het belang dezer gemeente te laten bestaan. Redacteur: M. J. L. BÉNEKER, Kerkstraat 105 WOUDRICHEM. Men wordt verzocht alle correspondentie, Jeze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Door een vergissing kwam de copy van de damrubriek te laat ter zetteiij zoodat de ruhriek geplaatst werd in het no. van j.l. Woensdag. We zullen daarom den termijn van inzending van het 4a probl. verlengen en de oplossingen inwachten gelijk met onderstaand probleem. WEDSTRIJD-PROBLEEM No. 5. Auteur H. Vogelaar te Andel. eerste publicatie. iüiH z -<sm mm WILT GE Op Maandag 20 December zal in Hotel „Concordia" te Heusden optreden de Heer Mr. A. W. KAMP, met mede werking van Mevrouw DE RIDDER—SPAAN, met het onderwerp (voor de Pauze) (na de Pauze). AANVANG 7.45. Prijzen der Plaatsen: le Rang f 1 50. 2e Rang f 1. Kaarten verkrijgbaar bij den Heer M. BAX. verkrijgbaar bij Drietrompetterstraat Roode en Witte Port Samoswijn Bloedwijn, Roode Zoete Wijn, Bisschop- wijn, Kersen en Frambozen- likeur, Limonade Siropen, Potten Boerenjongens. Potten Boerenmeisjes. Verder Hazelnoten, Okkernoten, Walnoten, Cocosnoten en Olienoten. Sinaasappels - Mandarijnen, Bananen en Druiven. Steeds voorhanden alle soorten groenten in blik. Minzaam aanbevelend. zorgt dan dat ge een MOOIE STAL met een MOOIE KERSTGROEP in huis hebt, alsmede wat mooie KERST GESCHENKEN uit Wees overtuigd dat ge dan niets dan vroolijke gezichten ziet. 0~jo G-LZx. - 72 Stand in cyfers Zwart (11 sch.) op 5, 6, 9, 10, 12, 13, 14, 18, 20, 24, 30. Wit (12 sch.) op: 11, 23, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 36, 37, 39, 43. Wit begint er. wint. Oplossingen van de problemen 4 en 5 worden ingewacht tot 28 December a.s. Oplossing probleem No. 3. Auteur: C. H. Broekkamp. 16-11 25—20 25—40 12-8 22—18 15X24 24X15 35X44 13X2 23X12 17X8 8 -3 3X49 6X47 32X21 Goed opgelost door de heeren P. Wil helm, P. van Krieken, S de Joode Jzn., P. H. Büjenberg, te Woudrichem A. de Graag te Heusden H. Vogelaar te Andel R. de Joode te Meeuwen C. Bax te Heesbeen. Van pr. 1 en 2 moet nog de goede oplossing vermeld worden van de heeren S. de Joode Jz. en P. H. Biijenberg te Woudrichem, Vergadering van den raad der gemeente ALMKERK op Dinsdag 14 December nam. 3 uur. Voorz.Ed.Achtb. Heer Bergmeijcr. Secretaris: WelEd. Heer v. d. Wiel. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering mpt gebed en verzoekt hierna de Secretaris Rechtskundig Adviseur, Behandeling van PROCEDURES bij RECHT BANK enKANTONGERECHT ERFENIS- en HUURaange, legenheden. CONTRACTEN, REQUESTEN enz. enz. iJiltijlt© Conditiën. i'. r- y Try 1 i' BOVENDIEN OP AL ONZE PRIJZEN 5% KORTING. ÜÜPI: de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd worden goedge keurd. Hierna legt het nieuwbenoemde raadslid de heer A. Brand in handen van den Voor zitter de vereischte eeden af en neemt' zit ting. De Voorzitter wenscht hem geluk met de benoeming. Hierna deelt de Voorzitter mede, dat de commissie welke daarvoor benoemd is, een onderhoud heeft gehad met de Direc tie van de PNEM betreffende de afsluiting van een nieuw contract, 't welk tot geen resultaat leidde. De heer Koekoek vraagt hierna eenige inlichtingen over de krachtverbruikers. De heer Verschoor zou gaarne weten wat de plannen zijn van B. en W. De Voorzitter zegt dat daarover nog niet gesproken kan worden alvorens het con tract is afgesloten. De heer Ottevanger merkt op dat er toch eerst een lid in de lichtcommijssie moet worden benoemd. De heer Verschoor zegt, dat nu door de commissie bij de PNEM geen resultaten zijn verkregen, men toch een andere weg zal moeten inslaan, b.v. door aan nieuwe lichtverbru/kers eenige vergoeding toe te kennen voor installatie. De heer Ottevanger zegt, wij hebben ongeveer twee uur met de Directie van de PNEM gesproken, maar alles was te vergeefs; wij zitten er eenmaal tusschen. De heer Snoek zou willen, nu er toch niets met <d|e PNEM onderhandeld kan wiorden, en wij toch aan handen en voeten gebjonden zijn, dat een protest zal wor den ingezonden. De Voorzitter zegt hiervoor niet veel te voelen, een protest in te dienen. B. e;n W. zullen probeeren een goed einde in de ze kwestie te brengen. Verder wordt op voorstel van B. en W. besloten tot afvoering van den weg „Het gemeente" van den legger van open bare wegen en voetpaden. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Sr. stellen B. en W. voqr tot wij ziging der gemeentebegrooting dienstjaar 1926. Deze aangelegenheid is meer van administratieven aard. Aldus wordt beslo ten. Hierna is aan de orde in beginsel het voorstel van B. en W. tot aankoop eener Autobrandspuit. De Voorzitter zegt in zake deze aange legenheid te Amsterdam eenige inlichtingen te hebben ingewonnen omtrent deze bluschmiddelen. Geadviseerd werd tot aan koop van een autobrandspuit. Spreker noemt hierna eenige prijsopgaven, waar uit blijkt dat de firma van Bergen van Midwolda eene Autobrandspuit compleet wil leveren voor de som van f 4735, De firma Bikkers van Rotterdam kan boven genoemde spuit leveren voor f4175. Ook brengt de Voorzitter naar voren dat voor de bergplaats van zulk een spuit voldoende plaats is onder het raadhuis. De heer Snoek acht 12 meter zuig1- buis te weinig (zooals de Voorzitter reeds had medegedeeld), want b.v. wanneer er aan de Korn of op eert andere plaats!, waar men niet bij het water kan kofnen, brand uitbreekt, is deze te kort. De Voorzitter zegt dat deze buis altijd verlengd kan worden met zes meter. Ook zegt spreker dat er voor het nazien van den motor iemand moet worden aangewe zen om deze wekelijks na te zien. Ook zou spreker bij wijze van proef met de spuit, indien tot aankoop besloten wordt, in die drie maanden dat de spuit ter beschikking wordt gegeven, op de plaat sen door den heer Snoek bedoelt, willen demonstreeren. De Voorz. deelt mede dat de autospuit door de firma Bikkers met f a 5 jaar garantie wordt geleverd. De heer v. Leeuwen acht de capaci teiten wel voldoende, spireker zegt dit uit ondervinding te weten. De heer Verschoor zegt dat ook dfe handbrandspuit alhier bij den brand van de wed. Buizer uitstekende diemsten heeft bewezen, spreker is niet voor aanschaffing van een Autobrandspuit, daar de motor zoo dikwijls kan weigeren. Spreker acht een paard zekerder. De Voorzitter zegt van iemand verno men te hebben die jaren met een motor j heeft omgegaan, dat deze wanneer ze wor den onderhouden slechts zelden weigeren. De heer Ottevanger zou graag bij de demonstratie een deskundige zien toege voegd, de raadsleden blijven dan nog vrij in hunne beslissing. De heer v. d. Wal zegt dat hij zelfs met een gering aantal menschen, een fei len brand met een handspuit bluschte. Dhr. de Jong is niet voor aankoop van een autospuit en geeft eenige voorbeelden, dat op een motor niet altijd kan worden ge rekend. Spreker adviseert geen autospuit aan te schaffen. De Voorzitter stelt voor beide firma's hier een demonstratie te laten houden. Bij de gehouden stemming bleek, z/at de stemmen staakten met 5 voor en 5 tegen en 1 blanco, zoodat dit voorstel wordt aan gehouden tot een volgende vergadering. Aan de orae zijn ingekomen stukken Een schrijven van den Ambtenaar van het O. M. van de Rechtbank te 's Bosch, waarin wordt medegedeeld, dat door de Rechtbank Art. 40 van de Algem. Politie verordening dezer gemeente niet gieldig is verklaard. Eene wijziging van genoemd artikel is noodig, waartoe wordt besloten. Een schrijven van het bestuur van den Vrijwilligen Landstorm alhier, waarin den den raad wordt verzocht om een subsidie van f 30, hetwelk wordt toegestaan. Afwijzend wordt beschikt op een voorstel van B. en W. om eene subsidie te verlee- nen aan de Vakkolonie voor Zwakke en Tuberculose kinderen te Amsterdam. Op verzoek wordt aan het Armbestuur alhier eene subsidie van f 600 verleend. Tot lid van de Electriciteitscommissie wordt benoemd de heer J. Verschoor. De heer W. Noorloos wordt tot lid van de Schattingscommissie benoemd. Bij de rondvraag zegt de heer v. d. Wal dat de pomp te Uitwijk nog niet hersteld is. De Voorzitter zegt dit de gemeente-op zichter opgedragen te hebben en zal dit nogmaals doen. De heer v. Leeuwen acht meer toezicht op de honden in deze gemeente noodza kelijk en zou de belasting op alle honden op f 3 willen stellen. De Voorzitter zegt dat dan 4e verorde ning moet gewijzigd worden. De heer de Jong zou de honden van een penning willen voorzien, waarop de Secre taris antwoordt dat dit practisch onmo gelijk is. De heer Ottevanger zegt dat alle raads leden moeten doen, zooals spreker, den veldwachter mededeelen, waar zich honden bevinden, opdat deze allen worden aange geven. De heer v. d. Stelt acht eene bepaling van max.-snelheid voor den Buitendijk noodzakelijk. De Voorzitter zegt dat dit niet gaat, daar dit geen bebouwde kom is. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter deze openbare vergadering. DE WERKHERVATTING IN DE MIJN INDUSTRIE IN ENGELAND. Op het: oogenblik zijn 800,000 mijnwer kers aan den arbeid en verwacht wordt, dat, zoo de vraag naar steenkool als ge volg van de prijsverlaging toeneemt, nog meer arbeiders tewerk gesteld zullen wor den en de duurzame werkloosheid onder de mijnwerkers veel kleiner zal zijn dan werd gevreesd. Het laatste uitvoerverbod is opgeheven, zoodat antrachiet en cokes vrijelijk mogen worden uitgevoerd. •y V. w'A'.-.f. Groote Confectie-Opruiming.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 11