Tweede Blad jWetiwsblad voor het Land ran Heusden en Altena, de Langstraat m de Bommelerwaard. 1.4665 ONS KINDERHOEKJE Kinderrubriek. Vrouwenrubriek Kloosterbalsem itiiineiilaiid. NUTTIGE WENKEN BEHOORENDE BIJ HET Een zegen voor de menschheid. Iedere lijder aan verzwakte nieren, die gaarne zijn gezondheid zou herkrijgen, be hoort Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken, het middel, dat nieuwe kracht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht. Het 25-jarig succes stempelt dit niermiddel tot een ware zegen voor de menschheid. Ook gij kunt daarvan profiteeren. Be gin nog heden met het gebruik van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Merk op hoe uw gezondheid er door verbetert. Hoe de rugpijn afneemt, hoe de pijn in uw ledematen en spieren vermindert, hoe spoe dig uw nier- en blaasstoornissen verdwij nen. Door het versterken van uw zwakke nieren raakt gij bevrijd van urinekwalen, rugpijn, rheumatiek, blaasontsteking, wa terzuchtige zwellingen, ischias en spit. Stel 't niet uit. Laat de trage nierwer king niet van kwaad tot erger worden;. Begin dadelijk met Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. Kom de aangetaste nieren te hulp, waardoor het bloed weder behoor lijk gezuiverd en verrijkt wordt en het geheele gestel bevrijd wordt van schade lijke onzuiverheden. Foster's Pillen worden vervaardigd in modern ingerichte labora toria, worden noch bij de vervaardiging, noch bij de verpakking door menschelijke handen aangeraakt, en bevatten geen scha delijke bestanddeelen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 36 Beste jongens en meisjes, De oplossingen van de raadsels \an verleden week zijn: 1. Kachel. 2. Vingerhoed. 3. Een kam. De nieuwe raadsels zijn: 1. Ik ben, fmaa'r heel klein jeki mijn woning is meestal een doosje. Toch kan EEN DUITSCHE KRUISER IN INDIË. De Duitsche Kruiser Hamburg* heeft een bezoek gebracht aan Ned. O.-Indië. Hierboven een foto van de aankomst te Belawan-Deli. menige vrouw mij niet missen. Gewoon lijk is het een heele last, wanneejf je wat in je oog krijgt. Maar als ik wat in. mijn oog krijg, dan ben ik eerst recht in mijn element en dan ga ik djadelijlk hard aan het werk. Rai, ra, wat is dat? 2. Ik ben een beest, en dikwijls veel grooter dan je wel denkt, omdat je me waarschijnlijk nog nooit van dichtbij ge zien hebt. Ik kan eten, noch drinken, en toch doe ik eiken dag mijn plicht. Een hart heb ik niet en ook geen bloed. Soms piep ik. Maar dan kun je ervan op aan dat er iets aan mijn voet ifiet in orde is. E:n ik zie de zon nog veel eerder dan de kippen. Hoe heet ik?. 3. Mijn geheel noemt iets, waarnaar de meesten van jelui met verlangen uit zien. Het bestaat uit 13 letters. 5 7 9 3 11 vindt je bij den koeken bakker, 1 12 13 4 is een van de din gen, waar je mee kauwt, 11 7 10 5 2 zeg je tegen de zuster van vader of moedor, 6 2 5 13 3 hoort bij een schoen en 1 3 7 10 5 is het ding, waarin je dit raadsel leest. OOM KAREL. DE GEHEIMZINNIGE FEE Wat ik je nu ga vertellen is eent raadselachtig sprookje. Over een geheim zinnige fee. Jelui hebben natuurlijk al dikwijls allerlei prachtige verhalen ge hoord over goede en booze feeën, die in tooverkasteelen woonden of in het bosch en die allerlei wonderen konden doen en getooid waren in kostbare kleeren, met diamanten en paarlen, ja soms wel met een goud kroontje en vleugels. En na tuurlijk had zoo'n fee de prachtigste gou den krullen of de mooiste, schitterende oogen, die je je maar bedenken ku|nt. En ik wed, dat er een heeleboel jongens en meisjes, ja meisjes vooral, zullen zijn, die wel ie^ns bij zich zelf hebben ge dacht: O, ik wou, dat ik eens heel even BOB EN MOP IN DROOMLAND. II. is zeker de liftjongen*, zei Mop. »Ik ben nieuwsgierig, waar de lift naar toe gaat.* »Ik zal het hem even vragen, zei Bob en trok den zakdoek van het gezicht van het kleine mannetje weg. De liftjongen knipte met zjjn oogen. Meneer de liftjongen, mogen wij alstublieft van uw iift ge bruik maken vroeg Mop heel beleefd. Alleen naar het Land der Droomen,* zei de liftjongen geeuwend en opende, nog slaperig, de deur. Binnen was het heel donker, maar toch gingen de kinderen naar binnen. »OI« schrok Mop, »ik val I* Inplaats van een lift, was er achter de deur niets anderV dan een groot gat en de kinderen vielen al dieper en dieper I »Niet voor je op den bodem bent, kun je stoppen,hoorden zjj den liftjongen roepen en toen boem I daar zalen zjj plotseling mid den in een koolenveld. »IIe,< riep er een stem, *ga eens gauw van myn kooien af I* Mop en Bop keken oper was niemand te zien, maar er zweefde een groote zwarte schaduw langs hen heen. (Wordt vervolgd.) zoo'n lieve fee zou mogen zien. Zouden die nu 'C|cht bestaan, die bosch-elfjes en bloemenfeeën, die kunnen tooveren en alle maal van die vriendelijke dingen voor de kinderen kunnen doen? Nu, kinderen dan zal ik je èens wat vertellen. Zoö'n fee bestaat er heusch. Dat is geen grapje, ik neem jelui niiet in het ootje, heusch, er bestaat werke lijk zoo'n lieve fee. En jelui kunt haar zien, als je goed wilt opletten. Weet je wat ze allemaal doet? Hoor maar eens: Onzichtbaar voor jelui, gaat ze door het huis en heel ijverig zorgit ze ervoor, dat alles netjes en proper en vroolijk en helder is. Stilletjes komt ze in de kamer tjes van de jongens en meisjes en al die dingen ,die je verloren had of kwijt was, die vindt die goede fee. Mooie stui.ters, die de jongens hadden verloren, komen weer terecht, dat poppenjurkje dat ner gens meer te vinden was, het komt te recht. Die groote scheur in de rok van het meisje, dat groote gat in die kousi van den jongen, dat alles maakt die fee zacht en stil, terwijl de kinderen slapen. En ze bezorgt de kinderen allerlei pretjes, waakt over ze en zorgt voojr ze. 't' Is alles heusch waar wat ik je van haar vertel. Je kunt haar gaan zoeken en als je goed zoekt, vindt je haar vandaag misschien nog wel.... in je ei glenhuis Ja, maar nu moet je niet gaan zoeken naar zoo'n feetje uit je sprookjesboek, mei die schitterende oogen en die prachtige gouden krullen. Want het is best mo gelijk, dat die fee in jouw huis heele- maal niet van die prachtige gouden ha ren heeft. Misschien zelfs zijn ze al een klein beetje grijs. Maar toch,, als haar oogen je aankijken dan verdwijnen op eens al je narigheden, als zij je toelacht, worden opeens alle verdriet en treurig heid weggetooverd. Natuurlijk heeft die fee, die ik bedoel, heele ftachte handen. Daarmee strijkt ze 's avonds het kusse'n van je bjedje glad, om je hoofd zacht te laten rusten. En diezelfde handen stop pen je toe en pakken je fijn in de dekens. Nu, weet je nu nog niet, wie die lieve fee is, die dat alles zOo gfaag voof je doet? Dat is je moeder. DE POPULARITEIT VAN TWEED. spieren en spierpijn het is ontbloot van alle garneering. Het tamelijk korte rokje is op zij geplooid, zoo dat men vrijheid van beweging heeft), terwijl het rechte manteltje een ceintuurtje heeft om het middel en voorzien is van twee diepe zakken. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de ma ten 42, 44, 46 en 48 onder opgave van No. 1216. Kosten 55 cents. voor de Hnisvronw. LEELIJKE HANDEN. Werken in de huishouding bij koud weer is vreeselijk voor teere handen. De vrou wen, die lijden aan het euvel van een tq kort aan dienstboden, zuchten dikwijls, als zij zien wat er is overgebleven van haar handen, die eens waren„blanke han den met rose nagels". Doe dan handschoenen aan, zeggen de mannen, doch er zijn zoo veel verschillen de bezigheden, die niet met handschoenen aan, gedaan kunnen worden, dat die raad slechts in enkele gevallen, zooals het schil len van aardappelen, opgaat. H(et meeste ongemak veroorzaken natte handen in den winter. Vuile handen, die droog zijn, doen wei nig kwaad, want als zij flink gewasschen zijn, zijn Zij weder schoon. Doch als de poriën door het heete water opengaan en het vuil kruipt naar binnen, dan is dat er niet meer uit te krijgen, zonder veel onge mak en zelfs pijn. De handen flink met vet inwrijven, vóór men begint te wasschen wil nog wel eens helpen. Doch wanneer men b.v. kleeren moet wasschen, kan men de handen niet invetten. Voor dergelijke ge vallen kan men ze het best inwrijven met een mengsel van citroen en clycerine. Terstond, nadat het wasschen gedaan is, moet men de handen weder wasschen en ze daarna inwrijven met crème of nog een beetje glycerine. Al lijken zij schoon, toch worden zij gauw hard en ruw, als de lucht er op gaat inwerken. Het is en blijft een euvel, waaraan in den regel niet veel te verhelpen is. Nooit is tweed meer populair geweest, dan gedurende dit seizoen. Tweed wordt overal gedragen, in de stad, buiten, overal, men kan het krijgen in alle mogelijke kleu ren, tinten, patronen en dessins en het is zachter en soepeler, dan het ooit te voren geweest is. Tweed met een aangeweven rand ziet men ook veel en dit staat bijzon der goed, als men het gebruikt om1 er mantels van te maken, en er zijn ook vele nieuwe soorten tweed met een gespik keld oppervlak. Men kan nu met tweed dingen doen, waarvan men vroeger niet had kunnen droomen. Men kan het garnee- refn met bont, men kan het versieren met lichtere stof, men kan cachet aan een tweed mantel geven door een bloem in het knoopsgat te steken en niemand verwon dert zich erover. Inderdaad, de mode is wel veranderd op dit gebied. Voor beide modellen, welke hierboven zijn afgebeeld is tweed gebruikt. De man tel, afgebeeld onder no. 1215 wordt ge maakt van effen champagne-kleurig tweed en wordt op aardige wijze gegarneerd met een kraagje van zwarte muskus. Het is een model dat van de schouders af rechl doorloopt, met dien verstande, dat hij een beetje uitstaat aan de onderzijde. Zoowel mouwen als zakken zijn gegarneerd met een enkelen donkeren knoop. Knippatronen zijn verkrijgbaar onderop- gave van no. 1215 in de maten 42, 44, 46 en 48. Kosten 55 cents. Gespikkeld tweed in een zacht donker blauw is de stof, waarvan mantel en rok, afgebeeld o nder no. 1216 gemaakt worden. Deze zijn gesneden volgens het vlotte, glad de model, dat dit seizoen voor dergelijke pakjes zoo op. den voorgrond treedt, en ROTTERDAMSCHE EDELACHTBAREN Het Rotterdamsche raadslid Coremans liep Donderdag over den Coolsingel aldaar heen en weer waarop Z.Ed.Achtbare be kend maakte dat hij op 18 dezer wegens huurschuld op straat zal worden gezet, om welke reden hij den steun van alle weldenkende Rotterdammers inroept. Het bord trok slechts in geringe mate belangstelling, de politie achtte het niet de moeite waard den Edelachtbaren aan te houden doch wist van hem gedaan te krijgen, dat hij na korten tijd het bord uit eigen beweging ging wegzetten. Bij den aanvang der zitting van den Rot- terdamschen gemeenteraad verleden week had een incident plaats, waarbij het com munistisch raadslid v. Burink betrokken was. Bij den ingang van het stadhuis had den zich drie rijksveldwachters opgesteld, benevens een klerk van het parket van den Officier van /usititie. Toen de heer Van Burink zich naar binnen be|jaf, werd hem verzocht mede te gaan naar het registratie kantoor aan de Kruisstraat om eerst zijn boete te betalen van drie gulden of anders een dag hechtenis te ondergaan. Tusschen drie rijksveldwachters en onder zeer veel bekijks werd het raadslid daarop naar het kantoor geleid, waal* hij de boete betaalde. Naar wij vernamen was deze boete hem opgelegd door den kantonrechter omdat hij ongeveer een half jaar geleden met een reclamewagen van het Werkloozen Agitatie Comité door het Park was gereden. O FRAUDE OP EEN VEERBOOT De tweede gezagvoerder van de veer boot op 't Hollandsch Diep Moerdijk— Willemstad, de 40-jarige N. K., heeft voor de rechtbank te Breda terechtgestaan, om dat hij door hem ontvangen overzetgelden verduisterd had en ten eigen bate aange wend. Al sedert 1924 was er getwijfeld of wel alles bij den rijksontvanger werd af gerekend, wat er ontvangen werd op deze veerboot. Controle-bussen en een contro leur konden geen verbetering brengen tot dat het op 23 Aug. 1.1. gelukte dezen ge zagvoerder te betrappen toen hij op de Schollevaer zich bevoordeelde door een reeds uitgegeven veerkaartje opnieuw uit te geven. Getuigen bevestigden het feit. Verdachte bekende. De Officier, van Justitie achtte een ver duistering van f 2,50 als vaststaande, doch daar er reeds lang geld werd verduisterd, achtte hij geen termen aanwezig voor cle mentie en requireerde 4 maanden gevange nisstraf. o HET DRENTSCHE VEENKIND. Hare Majesteit de Koningin heeft aan de Propaganda-Commissie van het Lande lijk Comité fusie van Onderwijzerscorpo raties en Vereenigingen voor Gezondheids- kolonies van alle gezindten, een schrijven doen toekomen, wqarbij H. M. mededeelt met belangstelling kennis te hebben geno men van den heilzamen arbeid der Ver- eeniging, terwijl H. M. tevens een belang rijke gift beschikbaar heeft gesteld. Bovendien is een- gift ingekomen van Z. H. D. den Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. van de Wetering. o DE R1JWIELBELAST1NGMERKEN 1927 In verba'nd met de drukke werkzaam heden op de postkantoren gedurende de laatste dagen van liet jaar, zal met den ver koop van rijwielbelastingmerken voor het jaar 1927, op die kantoren eerst worden aangevangen op, 1 Januari 1927. Teneinde aan het publiek gedurende ee nige dagen gelegenheid te geven zich van een belastingmerk te voorzien, heeft de Minister van Financiën den ambtenaren der invoerrechten en accijnzen opgedra gen de controle op de naleving van de rijwielbelastingwet gedurende de eerste zes dagen van de maand Januari 1927 niet uit te oefenen. Met ingang van 7 Januari 1927 zal die controle echter worden vervat. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat het geval zich kan voordoen, dat op een postkantoor en in het bijzonder o p een hulppostkantoor tijdelijk geen belastingmerken voorhan den zijn. Het verdient daarom aanbeveling het koopen van een merk niet uit te stel len tot het tijdstip, waarop men dit moet egbruiken. —o EEN WEEK ZONDER TRAKTEMENT. Het tractement der politie te Velsen wordt per jaar vastgesteld. Eiken Vrijdag wordt daarvan 1/52 deel uitbetaald, al thans wat de agenten betreft. Ook dit jaar is dit zoo geschied. Men heeft er ten ge meentehuize geen rekening mee gehouden dat het jaar 1926 niet 52, doch 53 Vrijda gen telt, zoodat niet wekelijks 1/52, doch 1/53 deel van het jaarloon uitbetaald had moeten worden. Dientengevolge zullen de agenten den laatsten Vrijdag, tevens den laatsten dag des jaars, geen loon uitbe taald krijgen. Dat wordt derhalve een slech te Oudejaarsdag voor het politiecorps te Velsen. O- SMOKKELAAR AANGEHOUDEN. De kommiezen te Lobith en Millingen hebben een dezer nachten een goede vangst gedaan. Na een inspannende achtervolging te water wisten zij een bekend smokkelaar uit Arnhem te arresteeren op het oogenblik dat hij in snelle vaart met een roeiboot den Rijn kwaip afzakken. Een poging om het gesmokkelde in den Rijn te werpen, werd verijdeld. Meer dan 100 liter spiri tus werd in beslag genomen. EEN PRINSES ZULIANA—FONDS. Men seint uit den Haag: Op 19 Februari 1927 zal de Ned. Ver- eeniging van Weldadigheid te Brussel haar 60-jarig bestaan herdenken -en is men voornemens een Prinses-Zuliana-fonds op te richten waarvan de rente zal worden gebruikt om behoeftige Nederlanders ge durende de wintermaanden extra te onder steunen. De koningin/ zal zich bij deze herden king doen vertegenwoordigen door haar kamerheer in buitengewonen dienst Jhr. mr. W. v. d. Poll, burgemeester van Vughtj —o DE MILITAIRE RELLETJES TE EDE EN TE ASSEN. De Krijgsraad te 's Bosch heeft behan deld de zaak tegen de in het Huis! van Be waring aldaar gedetineerde soldaten, die hebben deelgenomen aan het militair op roer, dat 20 Sept. j.l. heeft plaats ge had te Ede en te Assen. Allereerst verschenen voor den Krijgs raad de zeven beklaagden in verband met de gebeurtenissen te Ede: De eischen luiden als volgt: H. K. geboren te Haarlemmermeer 25 April 1903: 12 maanden. G. F., geboren te Vinkeveen en Waver- veen 23 Sept. 1903: 12 maanden. J. O., geboren te Hilversum 8 Mei 1903: 8 [maanden. A. J. D., geboren te Rotterdam, 3 Aug. 1903: 10 maanden. W. J. A. K., geboren te Velsen 9 Jan. 19009 maanden. Th. J. S., geboren te Breukelen St. Pie- ter 20 Sept. 1903: 10 maanden. W. A. W., geboren te Bennebroek 30 Juni 1900: 7 maanden, allen gevangenis straf en gewoon dienstplichtig soldaat 10e R. I., gedetineerd in het Huis van Bewa ring te 's Bosch. Daarna werd behandeld de zaak tegen J. R. uit Assen. Hij legde een volledige be kentenis af. De eisch is 1 jaar gevange nisstraf, met aftrek van preventief, en ont slag uit den militairen dienst. —o PER RADIO GEVONDEN. Zondagavond werd op verzoek van de politie te Amsterdam per radio medege deeld, dat een man, wiens vrouw en vier kinderen hem Donderdag j.l. verlaten had den, door gasverstikking om het leven is gekomen. De radiografische mededeeling had tot resultaat, dat de vrouw, die zich op een rijnaak bevond, Maandagmorgen in hare woning op de Ranonkelkade was teruggekeerd. dadelijk wrijven met het eenige middel dat tot diep in Uw spieren doordringt en U snel weer lenig maakt: Akker's

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 5