Modern Foto=Atelier Coertse Eind B 119 GORCUM, naar Haaf in Gekleed-, Jaquet, Smoking en- Colbertmodei Predikanten, Ouderlingen, Diakenen, Huwelijk, Belijdenis, Rouw. Avondkleeding. Telef. 266 iniieiiiand. Plaatselijk Nieuws WINTER IN NOORD-AMERIKA. Westelijk Canada wordt bezocht door een van de langdurigste koudegolven, wel ke in de laatste jaren zijn voorgekomen. Op sommige plaatsen is de temperatuur zelfs 35 graden onder nul. Er zijn verschillende menschen van kou de gestorven. De komst van den winter heeft zich tot Florida gemanifesteerd dooi het snel dalen van den thermometer, ter wijl het in sommige streken van Florida zelfs gesneeuwd heeft. De koudegolf, die uit het Noord-Westen komt, heeft zich overal in het Zuiden der Unie doen ge voelen. In tegenstelling met bovenstaand bericht wordt uit Metz gemeld, dat de aardbeien in een bosch bij Forbach bijna rijp zijn en dat het weer zoo zacht is dat de ro zen voor de tweede maal bloeien. o EEN REUZEN-WOLKENKRABBER Te New-York zijn plannen ontworpen voor den bouw van een nieuwen wolken krabber in het centrum der stad. Hiet gevaarte zal 370 meter hoog worden en moet 110 verdiepingen tellen. De bouw kosten worden geraamd op ruim 22 mil- lioen dollar. ■n Huisapotheek' voor 50 centen ZEVEN VOND HIJ WELLETJES. Op een secretarie van een gemeente in ue omgeving van Heerenveen verscheen «lezer dagen een vader, die een trouwboekje vroeg, dat hem destijds bij zya huwelyk door omstandigheden niet was verstrekt. De ambtenaresse, die hem te woord stond, sloeg het register op, meldt het N. v. Fr., ten einde aan zijn verlangen te voldoen, en merkte o.a. op »U hebt acht kinderen, nietwaar Weineenzeide de vader, ik heb er zevenc. De juffrouw telde de namen en deelde mee, dat er 8 stonden ingeschreven, maar de man hield vol, dat er maar zeven waren. »Wü ik u de namen dan eens opnoemen vroeg de juffrouw, en ze las de namen één voor één voor, acht in het geheel. »We!ja«, zei de vader, »die zijn er ook allemaak. Hy telde ze nog eens zelf ter contróie op de vingers na en kwam tenslotte tot de conclusie »Dan heb ik er toch acht 1« o— DANKBAAR. Te Hardenberg verloor iemand een zilveren horloge. Een kind vond het en bracht het spoedig aan den eigenaar terug, Het kreeg van dezen een belooning van drie C6nten. o— ONTPLOFFING. Een tegen een muur van de voormalige Lips Brandkastenfabriek aan den Spui we fe Dordt opgestelde houten kast is met een geweldigen knal uit eikaar gesprongen. In deze kast stond een toestel, dat gas ontwikkelde voor lasehapparaat, De plan ken van de kast vlogen door een op 14 Meter afstand staande schutting. Een paar groote fabrieksdeuren werden uit da kozynen gedrukt, de ruiten in de fabriek werden vernield, evenals die van eenige woningen in de onmiddellijke nabijheid van de fabriek gelegen. Daar er zich op het moment van de explosie niemand in de nabyheid bevond, kwamen geen persoonlyke ongelukken voor. 0 DOOR EEN VEEWAGEN DOODGEREDEN. De 4 jarige C. Jacobs, uit de Lange Frankenstraat te Rotterdam is op den hoek van Goudscheweg en Jan van Loonslaan overreden door een met twee paarden bespannen veewagen van A. P. S., uit de Vinkenstraat. Hy is in het Ziekenhuis aan den Bergweg aan de bekomen verwon dingen overleden. AAN EEN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. Op de rails der N. Z. H. T. by den Cweekerijweg te Den Haag was 'n groote rioolkolk neergelegd. Het was te laat om den naderende tram te doen stoppen. Deze reed over de zware ijzeren balk heen, welke in tweeën brak. Een ingesteld onderzoek wees uit, dat de rioolkolk daar was neergelegd door 3 mannen, die men korten tijd daarna in de duinen heeft gearresteerd. Men onder zoekt nog, waarom zij dit hebben gedaan, een daad, waardoor de passagiers aan groot gevaar hebben blootgestaan. DE GEMEENTEKAS GESTOLEN. Geen sporen van inbraak. In de woning van den gemeente-ont vanger te Schiebroek, den heer A. C. Vermeulen, aan den Achterweg, is diefstal gepleegd. De gemeente-kas, inhoudend a drie üt vijfduizend gulden, is verdwenen. Op verzoek van den burgemeester dezer gemeente, den heer De Hondt, is de ge meentepolitie van Hillegersberg met het onderzoek heiast. Bevreemdend is, dat er geen sporen van inbraak zijn gevonden. VLUG ACHTERHAALD. De politie te Zwolle ontving telefonisch van de politie te Zutfen bericht, dat uit een schip, liggend in de haven van Does burg, een yzeren geldkistje met f 800 was ontvreemd. Onmiddelijk werden de verschillende hotels en logementen be zocht en spoedig daarop had de Zwolsche politie den dief te pakken. De dader is een schippersknecht, gedomicilieerd te loogezand. Hij bekende by zijn vroegeren patroon te Doesburg een ijzeren kistje met 800 ontvreemd te hebben. Byna het geheele bedrag werd nog op hem bevon den. De man is ter beschikking van de politie gesteld. Het yzeren geldkistje is in de haven te Doesburg gevonden. tyd bewusteloos liggen. De auto reed door. S. werd na eenigen tyd gevonden en per auto naar Arnhem vervoerd. Hy heeft een hersenschudding bekomen. o~ EEN ONGELUKKIGE BEET. Terwyl het 3-jarig zoontje van den arbeider W., te Wanne, met den hond speelde, beet het dier hem in den hals slagader, waardoor het kind doodbloedde. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. De surveilleerende marechaussee S., te Arnhem, is op het rijwielpad langs den tijksweg naby De Steeg door den be stuurder van een auto, die bem achterop reed, aangereden. De marechaussee werd van zyn rijwiel geworpen en bleef geruimen HEUSDEN. Zaterdagmiddag had in Ho tel „de Schuur" te Breda een vergade ring plaats van alle afdeelingen van den Vrijheidsbond uit de Provincie Noord-Bra bant. Den WelEd. Gestr. Heer Mr. W. C. van Ommeren alhier, werd door alle aanwezige kieskringen als no. 1 op hun lijst geplaatst. De R. K. Tooneelvereeniging „Kunst en Vermaak"' alhier, herdenkt a.s. Zondag haar 20-jarig bestaan. Hieronder laten wij enkele bijzonderheden uit de historie dezer vereeniging volgen. Zij werd opgericht 12 December '06 door de heeren Jos. Soomers en L. J. J. Wassen te Heusden. Gedurende al die ja ren was beschermheer de HoogEerw. lieer N. J. A. Wouters, Deken en Pastoor. Bestuur en oprichtersleden waren in '06 de heeren P. Verschure, president, J. Engelen, secretaris, L. J. J. Wassen pen ningmeester, Leden: L. Engelen, F. S. M. Schreuder, J. Dankers, P. Schmiehau- sen en J. Somers. De regie berustte achtereenvolgens in handen van: 1906—1910 de heer J. A. Boeren te Heusden; 19101915 de wel- eerw. heer H. J. A. va. d. Meijden; 1915- 1917 de weleerw. heer J. M. A. A. Arnold; 19171919 de weleerw. heer A. J. C. v. d. Heuvel; 1919—1924 de weleerw. heer A. J. W. v. d .Heijden; 1924—1926. de weleerw. heer C. A. v. d. Vleuten. Presidenten: 1906—1910 de heer P. Verschure; 1910—1913 de heer Ant. de Mol; 1913—1923 de heer Joh. v. Laar hoven; 1923—1925 de heer C. J. M. Merkx; 1925—1926 de heer Joh. van Laarhoven. Eereleden der vereen, zijn de heeren Ant. de Mol, Hengelo; N. Brouwers te Heesbeen; F. S. M. Schreuder, L. v., d. Staak, Joh. de X&>11 en Chr. Timmer mans allen te Heusden; L. Engelen te Vlijmen. De zeereerw. heeren H. J. A. v. d. Meij den, pastoor te Rosmalen en J. M. A. A. Arnold pastoor te Heusden bij Asten. De weleerw. heeren A. J. C. v. d. Heu vel, kapelaan te Veldhoven en A. J. W. v. d. Heijden, kapelaan te Heeze bij Eind hoven. Bestuur en leden: 1926: Joh. v. Laar hoven, pres., Ant. v. Delft, secr., JaJcj v. d. Staak, pcnn., J. Engelen en M. van Hooff, comm. Leden: L. J. J. Wassen, P. Burghouts, L. van Hooff, H. Baaijens, A. Nooten, A. Duijsters, A. Boelen, J. v. di. Griendt en P. v. d. Doelen. De Kerstfeestviering der kinderen van de Zondagsschool der Ned. Herv. Kerk zal gehouden worden Maandagavond half zeven en der Geref. Kerk Maandagavond 6 uur. Op le Kerstdag zal één briefpost en één pakketpostbestelling plaats hebben, waarin alle stukken in de bestelling wor den opgenomen. 2e Kerstdag gewone Zondagdienst. J.l. Dinsdagavond gaf de zHeus- densche Harmonies hare eerste uitvoering in dezen winter, welke uitnemend geslaagd mag heeten. In zijn openingswoord heette de Voorzitter, de heer A. Bax, de aanwezigen welkom en sprak in zeer hartelijke bewoordingen den Beschermheer Mr. C. W. van Om meren toe, die den vorigen dag het feit had herdaeht, dat hij vóór 25 jaren tot Doctor in de Rechtswetenschap werd be vorderd. Als aandenken bood hij Mr. v. Ommeren namens de vereen, een insigne in goud aar. Vervolgens werd overgegaan tot afwer king van het programma. Eerst werden zes muzieknummers gegeven, die allen zeer verdienstelijk werden uitgevoerd en waar voor directeur en muzikanten een woord van welverdiende lof gaarne wordt gebracht. In de pauze die nu volgde, nam de Heer Reckleben het woord om den Heer Van Ommeren op aardige wijze zyne ge- lukwenschen te brengen met diens jubilé. Ook Mevrouw Van Ommeren, die wegens ongesteldheid afwezig was, werd door den Heer Reckleben in zyn rede hulde gebracht. Vervolgens hield Mr. Van Ommeren eene toespraak, waarin hij o.m. zeide ge troffen te zyn door de talloos vele onder vonden blijken van belangsteling in de meest verschillende vormen en zulks niet tegenstaande niemand vóór j.l. Vrijdagavond wist 20 Dec. 4926 een jubileumdag voor hem was. Een van de meest aangename verrassingen voor hem was wel de hulde, hem hedenavond namens de Harmonie door haar Voorzitter, den Heer Bax, op zoo hartelijke wijze gebracht. Het hem aangeboden stoffelijk blijk van waardeering was hem byzonder welkom omdat hy daarin o.m. meende te mogen zien eene uiting van de buitengewoon prettige verstandhouding, die er bestaat tusschen de leden der Harmonie en haren beschermheer. Den heer Reckleben werd door Mr. van Ommeren dank gebracht voor zijne vriendelijke woorden. Een luid en hartelijk applaus volgde op de toespraak van Mr. van Ommeren. Alsnu werd nog even gepauseerd waarna de tooneelstukken werden opgevoerd. Meerdere der deelne mers gaven uitstekend spel te zien, terwyl allen blyk gaven van degelijke studie. Het spel was vlot en van de stukken was gemaakt wat er van te maken viel. De stukken zelf konden ons niet bjjster be koren. Er zat zoo heel weinig in en aardige zetten kwamen er zoo goed als niet in voor. Van harte hopen we dezelfde spelers van nu by de tweede winPruitvpe- ring weer op de planken te mogen zien, maar dan met betere stukken. Aan het einde werd nog aan muzikaii- ten en spelers door Mr. van Ommeren een kort woord van dank gebracht. Zijn Edelachtbare beval daarby aan om een volgende keer stukken op te voeren, waarin ook het vrouwelijk element niet ontbreekt. Woensdagavond volgde een herhaling met hetzelfde succes. ALMKERK. Dinsdagmiddag had een zoon v. d. heer P. alhier het ongeluk zoo danig tusscheu een bietenmachine te ge raken, dat hem een lid van zijn vinger werd afgesneden. Geneeskundige hulp werd ten spoedigste ingeroepen. "X— In een onbewaakt oogenblik dronk een kindje v. d. heer K. alhier uit een koffiekan, met 't gevolg dat de kleine, naar het ziekenhuis te Gorinchem moest worden overgebracht. Aangenomen naar de Herv. Gem. te Scheveningen Ds. J. F. Rods Herv. pred. alhier, 'y( Naar wij vernemen zal alhier bin nenkort een eierveiling worden opgericht. voor H.H prima kleur-echte stoffen. coupe en afwerking ie klas. prijzen uiterst billijk. Ontbiedt onze reizigers met de Stalen-collectie NOODLOTTIG ONGEVAL. De landbouwer H. te Oosterhout, (Den Hout) kreeg by zyn werk een erwt tegen een oog, met het noodlottig gevolg, dat hij dit zal moeten misseo. —o Grootste Maatzaak te GORCUM, werkende met het grootste aantal Maatcoupeurs en Maatkleermakers. Dag- en Avondlicht. goed voor brand- snij- en stootwonden, verouderde wonden, zonnebrand, aam beien, spierpijnen, spit, rheumatische pijnen, wintervoeten, springende handen en nog veel meer, koopt ge met een pot Akker's Kloosterbalsem, de snel werkende merkwaardige veelzijdige zalf Zwarte öelegenheidskleeding BERGEIJK STUFKENS.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2