Zwarte Gelegenheidskleding naar Haaf in Gekleed-, Jaquet, Smoking en- Colbertmodel H.H Predikanten, Ouderlingen, Diakenen, Huwelijk, Belijdenis, Rouw. Avondkleeding. Kantongerecht Ilensden DAM RUBRIEK. kosten gedurende vijf jaren, kan hij zijn stem niet geven. De Voorzitter merkt op ,dat de gemeen te er dan de voorwaarde aan verbinden kan, dat het onderhoud van den weg ten genoege van het gemeentebestuur plaats moet hebben, h etgeen voor het polderbe-! stuur een drang zal zijn den weg goed te onderhouden. Het lid Holster geeft het lid Schaap gelijk dat de weg door het afkrabben van den modder in beteren staat is te brengen. Tevens geeft hij toe dat de weg door on oordeelkundige behandeling gedurende minstens wel 20 jaren in een slechten staat is geraakt. Door het afkrabben van de modder zal het echter minstens even eens wel twintig jaren duren voordat de weg in goeden staat verkeert, waarom hij hiertegen is. Hoewel de gemeente ook haar eigen wegen te onderhouden heeft, staat daar tegenover dat de gemeente jaarlijks ook o ngeveer f 400 ontvangt van de om liggende polders in het onderhoud dier wegen. De hoofdzaak is echter dat een groot aantal ingezeten der gemeente er da gelijks gebruik van moeten maken. Het lid v. d. Wiel zegt nog dat, in dien de gemeente alleen in de herstellings kosten bijdraagt, een slechte weg gehouden wordt en is ook voor het verleenen van subsidie in de onderhoudskosten geduren de vijf jaren. Hij meent dat de inwnoers van den Oudendijk ook recht hebben op een goeden weg, welke voor deze hetzelf de is als een straat in wijk A. Na nog eenige bespreking komt het eerst in behandeling het voorstel van het lid Holster om 20 pCt. in de herstellingskos ten |mtet een maximum van f 300 en 20 pC;l in de onderhoudskosten gedurende 5 jaren! te verleenen, met een maximum van f 50, hetwelk met 4 tegen 3 stemmen, die der leden van Wendel de Joode, van Straten en Schaap, wordt aangenomen. Daarna gaat de raad over in geheime zitting. Na heropening der vergadering deelt de Voorzitter mede, dat bij de eerste door B. en W. gehouden verpachting van het veerhoofd was ingeschreven door D. Maas voor f1510, M. Smits f 14265 en door O. van Straaten voor f 1500. In verband met het geringe verschil en het in comité- generaal door den raad genomen besluit dat B. en W. enkel tot gunning mochten overgaan, indien de verpachting meer dan f 1600 opbracht, is door B. en W. een nieuwe verpachting uitgeschreven, waar bij werd ingeschreven als volgt: D. Maas f1810, C. Schriek f 1656,50 en M.Smits f 1805,075. Tevens zijn ingekomen solli citatie-adressen voor kademeester van W. A. van Doorn en A. Sehetselaar, alhier, J. de Kriek te Gorinchem en H. J. Pran ger te Wanne in Duitschland en heden nog van M. Smits alhier. B. en W. stellen voor de verpachting aan den hoogsten inschrijver D. Maas te gunnen. Het lid Viveen zegt dat het hem buiten gewoon gefrappeerd heeft de manier waar op deze verpachting heeft plaats gehad. Hij zegt dat de raad had besloten indien de verpachting geen f 1600 zou op brengen, een kademeester aan te stellen, doch dat B. en W. op eigen initiatief zijn overgegaan tot een tweede verpach ting, waarvoor hij geen verantwoording draagt. Het lid v. d. Wiel onderschrijft het ge zegde door het lid Viveen en hoopt dat het de laatste maal is dat B. en W. derge lijke verkeerde stappen doen. Hij (patent dat dit College nu de zaak maar verder af moet handelen. Het lid van Wendel de Joode zegt dat over het algemeen een kademeester niet erg begeerd werd en in verband miet het feit dat bij de eerste inschrijving niet aan het door den Raad bepaald bedrag werd gekomen, terwijl de inschrijvingen niet ver uiteen liepen en nog een inschrij ver te laat kwam, B. en W. tot een tweede verpachting hebben besloten, welke z.i. nergens mede in strijd was. Het lid van Straten zegt eenigs'zins verwonderd te hebben gestaan bij de twee de verpachting en noemt dit geen zaken doen. Ook het lid Spoor meent dat direct na de eerste verpachting de Raad over de gunning had behooren te worden ge hoord. Daarna wordt m.a.s. besloten de gunning aan B. en W. over te laten. Op voorstel van B. en W. wordt ver volgens m.a.s. besloten tot intrekking der verordening op het beheer van het GEB en op de stroomlevering door het GEB beiden met i ngang van 1 Jan. a.s. Daarna wordt m.a.s. stemmen vastge steld een geheel gewijzigde verordening als bedoeld in art. 1 der Woningwet. Aan B. en W. wordt machtiging verleend tot het houden der gewone jaarlijksche verpachtingen en verkoopingen gedurenüe het jaar 1927. Vervolgens komt in behandeling een ver zoek van den ambtenaar ter secretarie zijn jaarwedde in overeenstemming te bren gen met die in andere gemeenten van ge lijken omvang. De (Voorzitter deelt mede, dat in verband met de werkzaamheden het beslist niet zon der ambtenaar kan. Aangezien het eerst in de bedoeling lag hem te belasten miet het administratief gedeelte van het GEB, hetwelk echter thans is opgeheven, stel len B. en W. voor z,ijn jaarwedde te 'bren gen op f 700. voor PRIMA KLEUR-ECHTE STOFFEN. COUPE EN AFWERKING IE KLAS. PRIJZEN UITERST BILLIJK. Ontbiedt onze reizigers met de Stalen-collectie. Grootste Maatzaak te GORCUM, werkende met het grootste aantal Maatcoupeurs en Maatkleermakers. Na eenige discussie wordt met 5 tegen 2 stemmen, die der leden v. Straten en Schaap hiertoe besloten. Aangezien van het vervolgonderwijs aan de le Openbaare Lagere School zoo goed als geen gebruik wordt gemaakt, stellen B. en W. voor dit met ingang van 1 Jan. a.s. op te heffen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. De Voorzitter doet vervolgens mededee- ling van de bij den Raad van St,aite in gekomen stukken betreffende het geschil aangaande cie weigering tot het beschik baar stellen van gelden voor den bouw eener bijzondere school. Bij de rondvraag informeert het lid van der Wiel, hoe B. en W. denken te han delen in de voorziening van een wegwer ker, waarop de Voorzitter mededeelt dat het in het voornemen ligt tot ApriJ a.s. met een lossen arbeider zich te behelpen. Het lid v. d. Wiel kan daarmede geen genoegen nemen en zegt dat de weg alleen in orde kan worden gehouden als door loopend er iemand op werkzaam is. Hij is er voor zoodra mogelijk sollicitanten voor wegwerker op te roepen. Het lid Holster zegt dat B. en W. een losse arbeider in het werk wilden houden met het oog op het voordeel der gemeente. Bevoorrechting van een of ander persoon heeft daarbij niet voorgezeten. Na eenige discussie stelt het lid Viveen voor sollicitanten op te roepen voor weg werker tegen een loon van f 15 per week, welk voorstel door het lid v. d. Wiel wordt gesteund. Sollicitanten mogen echter niet ouder zijn dan 40 jaren. Dit voorstel wordt .daarna m.a.s. aangenomen. Daarna sluiting. Strafzitting van het Kantongerecht te HEUSDEN van Vrijdag 17 Dec. '26. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie: Jhr. Mr. J. Twiss Quarles van Ufford. Griffier: Mr. W. Ruitinga. 42 zaken moeten worden behandeld, van welke er 6 kinderen betreffen. Het eerst wordt door den deurwaarder uitgeroepen de in de vorige zitting uitge stelde zaak contra J. W. L., landman te B.-Broek, wien ten laste was gelegd, oat hij eene nieuwe woning met fundamenten van minder dan de bij de verordening vereisch- te hoogte had gebouwd. Gehoord wordt als getuige en als deskundige G. A. de Regt, architect te Sleeuwijk, die verklaart geconstateerd te hebben dat van een kant de fundeering te ondiep was. De metselaar Colet had hem gezegd dat het rondom zoo was. De fundeering was 3 lagen diep dus 20 c.M. en zij moest zijn 50t jc.M. Volgens den deskundige is oorzaak „zui nigheid". Kantonrechter: Ja, die de wijsheid be driegt Getuige Colet: De fundeering was voor de eene helft dieper en daar net diep ge noeg. Maar het moest vlug en goedkoop gaan. Ik heb verdachte er nog opmerk zaam op gemaakt. Kantonrechter: Dat er willens en we tens gruwelijk tegen het goedgekeurde bouwplan wordt gezondigd gaat niet aan. Waar hier echter eenigszins begrijpelijke bezwaren van financiëelen aard in het spel zijn, wil ik niet (a.l te zwaa,r straf fen en veroordeel verdachte daarom tot f25 boete of 10 dagen hechtenis. A. D. v. B. chauffeur te Wijk was met zijn autobus niet voldoende uitgeweken om êene andere autobus, die achteropi reed te laten passeeren. Kantonrechter: Hier hebben we natuur lijk weer een staaltje van dien inooien con- currentiehaat. Verdachte: Furster kon best voorbij en als hij het niet deed, ligt het hieraan dat zijn bus te breed is. Ik reed dienst en hij reed extra-dienst. Ik heb geprobeerd voor te blijven en ik reed geregjeld mejt mijn achterwiel langs den graskant. Getuige Recter, handelsreiziger te Vee- nendaal: Ik zat in de bus van Furster en zag dat er tamelijk snel gereden werd. On ze chauffeur gaf signalen en de voorrij dende bus gaf geen ruimte om te passee ren. Hij haalde wel even uit, maar ging toen direct weer naar links. Toen wij pint. 300 M. achter de voorrijdende bus waren moesten we een hooiwagen passeeren en toen hebben we er nog weï 200 a 300 M. achter gereden. Getuige Gerarda Baaijens, winkelbedien de te Aalburg was gezeten in de bus vkn verdachte: Zij verklaart dat Furster maar een klein eindje achter verdacht,e heeft gereden en dat verdachte's bus steeds rechts hield. Getuige Sijke Wij;gers te Aalburg', ver klaart dat verdachte Furster heeft voor bij gelaten direct nadat een hooika,r en een rijwiel gepasseerd waren. Van Furster heb ik geen signalen gehoord, voordat we de kar gepasseerd waren. Kantonrechter: Was /'e aandacht dan te veel op den chauffeur gevestigd? Niette genstaande de verklaringen van de jonge dames acht ik door de pertinente verkla ringen der getuigen a charge, vooral die van den geheel onpartijdigen getuige Rec ter het ten laste gelegde wettig en overtui gend bewezen, 't Is hier natuurlijk weer een geval van vóór rijden om den ach tersten wagen reizigers af te snoepen. Eigenlijk moest ik alle chauffeurs één voor één maar eens eenige dagen achter slot en grendel laten zetten dan zou aan dat verduiveld gevaarlijk geconcurreer wel een einde komen. Nu krijg je nog f 5' of 3 dagen van me. X A. V., landbouwer te Heusden had een met paard bespannen kar laten staan op de tramrails onder Oudheusden. De kar werd door den tram aangereden, zoodat de tram in zijn loop was belemmerd ge worden. De kar kreeg veel schade. Kantonrechter Wat heb je te zeggen te gen hetgeen in de dagvaarding staat. Verdachte: Jao 'tis waor, m'n kar en pèrd stonden dwars over de rails, mèr de train kwam veul gauwer dan ik docht. Mèr de machinist kon m'n spul op dartig Meters afstand mèkkelijk zien en op 150 Meters al een bietje. Hij had dus mot ten remmen. Getuige van Liempt: Ik heb den tram heuren fluiten. De kar en pèrd wieren be- kant vier Mters meegeslept. De aanrij- ing he'k nie gezien. Verdachte: Ik heb veul schaai aan m'n kar en schuld he'k ook wel een bietje. Kantonrechter: Je bent tenminste een eerlijke kerel, Je hebt al genoeg schade en daarom zal ik je nu maar geen zware straf geven. Bovendien ben je ook geen man, die rijk met aardsche goederen is gezegend. Ik geef je f 1 of 1 dag;. A. B. bakker te Werkendam had geen zegeltjes geplakt. Hij kreeg 23 boeten a 50 cent of 23 maal 1 dag hechtenis. H. G„ landbouwer te Werkendam had in 38 weken niet geplakt voor een knecht. Kantonrechter: Verdachte denkt stellig, dat het vrijgevochten land, de Biesbosch, plakvrij is, maar dat is toch onjuist. Met 38 boeten van 50 cent of 38 maal 1 dag hechtenis kwam Hendrik er best af, want hij had al eens meer spul miet oe zegeltjesplakkerij gehad. F. N. landbouwer te Wijk had drie run deren laten loepen op het land van zijn buurman J. Schouten. Er kwam kwestie tusschen beiden met als gevolg...... pro- ces-verbaal. Nu zijn de poppen aan het dansen, zei de Kantonrechter, maar ik doe nu niet mee. Getuige Schouten: Ik heb Franse al twee of meer keeren gewarschouwd, mèr hij lustert nie. De sloot was dreug endur den polder leeggemakt. Mèr 't waren geen drie beesjes, mèr wel zes. Verdachte: De sloot was dreug. Van mijnen kant was de sloot goed schoon, mèr aan Schouten's kant niet. Kantonrechter: Frans, Frans, wat tob je toch, scheid toch uit met dat gemier en die lamme ruzie's. Het is hier natuur lijk weer een burenkwestie mfet als ob ject „koeien". Je krijgt nu f 1 boete of 1 dag naar den Bosch en daar zie je dan noch volle noch leege slooten. Dat in 4927 ook maar flinke vorderingen gemaakt worden in ons mooie spel, is mjjn oprechte wensch. Oplossing probleem no. 4, 45—40 33-47 39-34 47-41 49X35 1X45 30X39 "35X8 18-43 23X1 1X25 8X18 32X2Sf No. 5. 39-34 23—19 31-26 28X39 30X48 14X34 48X22 6X17 26—21 36—31 33X24 17X26 26X28 Van beide problemen ontvingen wij de goede oplossing van de heerenP. fl. Blejjenberg, J. Kuijpers, H. van Stokkum, P. van Krieken, S. de Joode JznP. Wilhelm, allen te Woudrichem H. Voge laar te AndelR de Joode te Meeuwen; A. de Graag te HeusdenC. Bax te Heesbeen. WEDSTRIJD-PROBLEEM No. 7. Auteur: A. de Graag te Heusden. le publicatie. Redacteur: M. J. L. Kerkstraat 105 BÉNEKER, WOUDRICHEM. Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Stand in cijfers Zwart, schyveti op 5, 6, 7, 9, 13, 44, 18, 19, 21, 23, 26. Wit, 22, 25, 28, 30, 31, 32, 33, 37, 40, 45, 46. Wit begint en wint. Oplossingen binnen twaalf dagen aan myn adres. EEN HEVIGE BRAND LEGT 1500 HUIZEN IN DE ASCH. Een aanzienlyke schade. Te Kjogie (Australië) heeft een hevige brand gewoed waardoor 1500 huizen zijn verwoest. De schade wordt geraamd op Bij de wisseling des jaars aan alle lezers 100.000 pond sterling. Na den brand en damvrienden myn beste wenschen. werd er vreeseljjk geplunderd. BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 11