Derde Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. r Griep Niet wegsmijten i ct. Firma JOHAN SMULDERS Doos Bekendmaking Plaatselijk Nieuws FIRMA JOHAN SMULDERS. Binnenland BEHOORENDE BIJ HET De ervaring heeft geleerd dat de verzachtende, slymoplossende en genezende werking van Akker'» Abdijsiroop bijzonder geschikt is tér bestrijding en genezing van griep, influenza, bronchitis, kink hoest, hardnekkigen hoest en de tneesté ziekten der luchtwegen. AKKER's Nu met Januari a.s. de werkzaam heden van sub-ontvanger der accjjnzen aan de postkantoren zullen overgaan, wordt de aandacht van accynsplichtigen er op ge vestigd, dan met dien datum de aangiften voor de veraceijnsen slachtvee, alsmede het aanvragen van geleibiljetten moet worden gedaan voor: Dussen en Almkerk aan het hulppost kantoor te Dussen Werkendam en de Werken aan het post kantoor te Werkendam Andelf Giessen, RijswijkSleeuwijk en Woudrichem by den Ontvanger te Woudrichem. o— De Rijksontvanger te Woudrichem maakt bekend, dat de zitdagen voor de Directe- belastingen in de buitengemeenten met ingang van 1 Januari 1927 als volgt zyn vastgesteld Almkerk, den tweeden Vrydag van elke maand van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Andelf den eersten Vrijdag van elke maand van des voormiddags 10 tot 12 uur. Dussen, den tweeden Woensdag van elke maand van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Giessenden eersten Vrijdag van elke maand van des namiddags 12 uur. Werkendamden eersten Woensdag van elke maand van des voormiddags 10J tot des namiddags 2 uur. Hank (gem. Dussen), den eersten Zaterdag der maanden Januari, April, Juli en October, van des voor middags 10 tot 12 uur. Nu de eersten Zaterdag in 1927 op Nieuwjaarsdag valt, zal de Ontvanger op Zaterdag 8 Januari in de R.K. School alhier zitting houden. Ook in die zitting is gelegenheid tot het aanvragen van kostelooze Rijwielplaatjes. vereen, zal D.V. op Dinsdag 4 Januari om 7 uur in de Geref. Kerk worden gehouden. Onderwerpen «Cultuurzwakte en Jeugdkracht* door D. Rjjneveld van Genderen en «De Jonge lingen sieraaddoor H. den Bok van Almkerk. 's GRAVENMOER. Maandagavond j.l. hield op verzoek der tuin- en iandbouw- vereeniging, welke deze op verzoek der Ged. Staten N. B. uitvoerde, de Heer Geers- bergen, leeraar aan de Wageningsche school alhier een lezing over het nut en doei voor uitbreiding der byenteelt. Hetwelk spreker dan ook prachtig uit een zetten tot nut voor groente en fruit kweekers. Kerkeraadsverkiezing der Nederl. Herv. Kerk voor ouderling herkozen A. Houthaan en voor diaken J. de Geus. HEDEL. Beroepen tot predikant by de Ned. Herv. Gemeente ds. D. J. van de Graaf te Ridderkerk. N1EUWENDIJK. Den 2en Kerstdag hield de Knapenvereeniging haar jaarvergadering. De opkomst was groot. Na opening door den Voorzitter, werd begonnen met het afwerken der agenda. De opstellen alsmede de voordrachten waren schitterend te noemen, er werd flink ge- debateerd. Een ieder ging hoogst voldaan huiswaarts. de bot geworden GILETTEMESJES. Ze zijn 6 maanden bruikbaar, als gij ze slijpt of ze laat slijpen op de „ALLEGRO" Sl|jp- en Aauzetmachine, PRIJS f 7.50. 's-HERTOOENBOSCH, Vughterstraat 33 Telef. 659. ANDEL. Voor de aangifte voor den dienstplicht wordt in het byzonder gelegen heid gegeven op Woensdag, 5 Jan. a.s. van des namiddags 1—2 uur. ALMKERK, J.l. Maandagmiddag had de Heer G. de Jong, alhier terwijl hg aan 't schaatseryden was, het ongeluk te vallen met 't gevolg dat hy zyn arm deerlyk bezeerde, zoodat geneeskundigehulp nood zakelijk was. Onze dorpsgenoote mej. W. D. v. Steenis is thans benoemd als tydelyk on derwijzeres aan de Chr. School te Capelle, DUSSEN. De vergadering van den Bonds- ring «Altena Zuid« van Geref. Jongelings- Bjj den landbouwer P. V. werd deze week des nacht3 5 kippen en 1 haan ontvreemd. Van de dader(ers) tot op heden nog geen spoor. Dinsdagmiddag had onder groote belangstelling plaats het in gebruik nemen der ijsbaan der Nieuwendijksche IJsclub «Eendracht*. De Voorzitter de heer O. Walraven sprak een openingswoord, riep al de aanwezigen een hartelyk welkom toe, en verblijdde zich dat er zooveel belang stelling was. De fanfare «Crescendo* die hierbjj vertegenwoordigd was, speelde het Wilhelmus, waarna velen gebruik maakten van de schaatsen. Deze week werden aangevoerd 1490 eieren. Men besteedde vo r groote kip eieren f9.10 en voor eendeieren f7.10. Alles per 100 stuks. Woensdag vergaderde de Landb. vereen, alhier. De Voorzitter de heer O. Walraven, sprak een hartelyk openings woord, waarna de Secretaris de notulen der vorige vergadering las. Gesproken werd over de Landbouw boekhouding. In beginsel werd besloten een spreker te laten optreden. De leden werden in de gelegenheid ge steld kunstmest te bestellen, terwijl ook op de Voorjaarsvergadering daarvoor ge legenheid zal zijn. Deze vergadering werd daarna door den Voorzitter gesloten. - Op Zaterdag 8 Januari, des avonds 6 uur, hoopt de A. R. Kiesvereeniging «Vreest God eert den Koning* een leden vergadering te houden in het Instituut lokaal. Op deze vergadering zal plaats hebben candidaatstelling der Prov. Staten en zal het lid de heer Keizer spreken over ontwapening. RIJSWIJK. Het volspuiten van den Wiel alhier door de firma Bakker uit Gorinchem is thans geëindigd en de bag germachine is reeds vertrokken. Een twintigtal arbeiders zyn thans bezig over het zand een dikke laag klei aan te bren gen. SLEEUWIJK. De ysclub «Hermine* ield in calé Kooy haar jaarlyksche ver gadering. Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren Gulden, C. de Jong en M. Duizer. Aan het einde der vergadering werd een zestal eenden verloot, die ten deel vielen aan J. W. Duizer, Gulden, Kooy, van Elzelingen, Dekker en B. van Andel, Er werd besloten by de eerstvolgende gelegenheid een ysfeest te organiseeren. De Jongedochtersvereeniging Dorcas* hoopt haar jaarvergadering te houden in de Openbare School alhier. Haar eere-voorzitter de WelEerw. Heer Ds. Feykes zal de leiding op zich nemen. VRIJHOEVE-CAPELLE. Aan mejuffr. H. C. Brenkman is met ingang van 1 Jan, a.s. eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de O. L. school in de Nieuw- straat. VEEN. Zaterdag 25 Dec. j.l. reed een zekere van Andel uit Sleeuwyk met zijn auto in vollevaart van den Ho >gen Maasdijk af en geraakte geheel onder water, de chauf feur wist zich spoedig uit zyn auto te werken en werd verder door den heer G. Verbeek op het droge gebracht. Nadat de chauffeur van droge kleeren was voor zien werd hy door den heer T. Jonker huiswaarts gebracht. Door de aannemers de heeren Honcoop en Zonneveld werd de auto op het droge gehaald en door den heer P. J. Fuster uit Wijk te Sleeuwijk gebracht. De verhuring van zitplaatsen in de Ned, Herv. Kerk alhier zal plaats hebben op Vrydag 31 Dec. des voormiddags te 11 uur terwijl van 10 tot 11 uur zitting zal worden gehouden tot in ontvangst ne men van de verschenen huurpenningen. WASPIK, De tooneelvereeniging «Geest beschaving* uit Oosterhout zal op Zondag 9 Januari a.s. in de Harmoniezaal by den Heer H. van lersel-Montens opvoeren het tooneelspel «Scbyn«. WOUDRICHEM. Het recht tot heffing van rechten voor het gebruik der aanleg plaats is door B. en W. dezer gemeente na gehouden verpachting gegund aan den hoogsten inschryver D. Maas voor de som van f 1810. WAALWIJK. Met voldoening mochten wy reeds wyzen op de veelzijdige activiteit van de R. K. Middens tandsvereeniging al hier, die alles in het werk stelde om een autobusdienst in te lichten tusschen Waalwijk en het Land van Heusden en Altena. Men deelt ons thans mede dat de aanvrage om concessie tot dezen dienst op 21 Januari a.s. in behandeling komt by Gedeputeerde Staten. De vergunning zou in normale omstandigheden beslist ge geven worden, doch thans blijken er meer gegadigden te zyn voor deze concessie. Immers ook de Nederlanduche Spoorwegen willen een autobnsdienst instellen van Go rinchem over Dussen naar Waalwijk met Asphaltpapier, dakleer, daklak, mastiek, in prima kwaliteit, steeds voorradig by de: Vughterstraat 33 s-HERTOOENBOSCH Telefoon 659. een zytak over Heusden naar Den Bosch, met aansluiting op alle treinen voor deze streken, en het lijdt geen twijfel of het voorrecht van meest begunstigde zal in dit geval volstrekt geen ondergeschikte rol spelen. WIJK. De heer J. v. Alphen alhier, kwam met zijn motor de stoep aldaar af rijden. Door zijn snellen gang raakte hy zijn stuur kwijt, zoodat hij aan den anderen kant van den dyk over den kop tuimelde. Wonder boven wonder verkreeg berijder noch motor eenig letsel. WERKENDAM." Op Woensdag 19 Jan. a.s. hoopt voor de Hervormde Jongel- en Jongem. Vereen. «Maranatha* op te treden Ds. B. J. C, Rynders van Rotterdam. Het zoontje van B. ds H. had dezer dagen het ongeluk zoodanig in zijn been te hakken, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dinsdagmiddag j.l. vierde de Her vormde Zondagschoolvereeniging «Laat de kinderkens tot Mij komen* baar Kerst feest, in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Kalkman die deze middag de leiding op zich genomen had, opende dit samen zijn na het zingen van een psalmvers met gebed. De Presidente Mej. F. Kieboom had haar Kerstvertelling naar aanleiding van Simson. De kinderen werden ruimschoots getrak teerd. Enkele hadden nog een Kersthoofd- stuk geleerd. Een twintigtal leerlingen- verlieten de vereeniging. De Kerstboom was prachtig versierd. Ds. Kalkman ein digde te ruim zes uur met dankgebed. het ijs van de Warmonder Leede onder de spoorbrug een afgereden arm van een der meisjes en een muts gevonden. Mjen ver moedt dat, toen zij Maandagavond om 8 uur het werk hebben verlaten, teneinde den weg te verkorten, over de spoor brug zijn gegaan, door den mist den na derenden trein niet hebben zipn aanko men en door dezen zijn aangereden. Dde lijken zijn vermoedelijk in de Leede te recht gekomen. Hef dreggen heeft nog geen resultaat opgeleverd. Nader meldt men: De lijken der beide meisjes zijn gis termiddag uit de Leede opgehaald. Het lijk van mej. Kerkvliet was deerlijk ver minkt ,dat van mej. Vink uit iVoordwijk vertoonde geen letsel. Men vond onder Leerdam zekere B. op den Schaikschenvliet dood op het ijs liggen. H ij schijnt zich per fiets huiswaarts te hebben begeven en, door de duisternis van den weg op het ijs te zijn gevallen, f—o DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK Door de beide raadslieden van de ver dachten V. en S. inzake- de Culemborg- sche moordzaak, de heeren mr. H. J. W. van Esveld en mr. J. van Nes, is bij den Hoogen Raad der Nederlanden cassatie aangeteekend tegen de beslissing van het Gerechtshof te Arnhem, dat het hooger beroep van genoemde raadslieden afge wezen en de beslissing der Arrondisse- ments-Rechtbank te Tiel bevestigd heeft. De Culemborgsche moordzaak zal dus vooreerst nog niet voor de Tielsche recht bank worden behandeld. POGING TOT OPLICHTING. Maandag heeft een omstreeks 35-jarig persoon, voorgevende chauffeur bij een Bascules, gewichten, ijzerwaren en gereedschappen. Landbouw- bind- en paktouw in alle dikten. Kachels, Haarden, Calorifères, Petroleum-kachels, enz. Firma JOHAN SMULDERS - 's-Hertogenbosch - Vughterstraat 33. Op uitnoodiging van het Departe ment Werkendam der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hield de WelEd. Heer Marius van Lokhorst van Amsterdam Dinsdag avond j.l. in de Nutszaal een boeiende Causerie over «het Zonneland Mexico*. Spreker gaf in zyn inleiding een be knopt overzicht van de georgrafische ligging, het klimaat en de historie van dat land, om vervolgens aan de hand van door Spr. zelf ter plaatse opgenomen foto's, welke op 't doek werden gebracht, een levendige beschryving te geven, van land en volk. Jammer, dat deze zéér interessante Causerie slechts door 'n klein publiek werd gevolgd de zaal was maar matig bezet. ZUILICHEM, De raad dezer gemeente kreeg van Ged. Staten bericht, dat zy zich niet kunnen vereenigen met de wyziging politieverordening in verband met vergun ning door den burgemeester tot het plaat sen van een draaimolen. Bedoeide wjjziging is thans ter vernieti ging aan de Kroon voorgedragen. TRAGISCHE DOOD. Twee m eisjes door den trein gegrepen en gedooa. Men meldt uit Leiden Dinsdagmorgen zijn twee meisjes, Vink en Kerkvliet genaamd, 22 en 23 jaar oud, die werkzaam waren op de fabriek Pa- dox te Warmond, niet op haar werk teruggekeerd. Gistermorgen heeft men op dokter te zijn, gepoogd den winkelier J, v. B. H. te Leiden, op te lichten voor een aantai loudspeakers. Hij had een gé bruikte loudspeaker in reparatie gegeven en vroeg nu voor den dokter eenige nieu we op zicht. De winkelier had toe vallig niet vooradig en zeide ze zoo spoe dig mogelijk te zullen sturen'. Eenigen tijd later belde de chauffeur op, dat hij ze wel zou komen halen, doch de winkelier antwoordde dat de loopjon gen reeds onderweg was. De chauffeur heeft den jongen opgewacht en getracht hem te bewegen de loudspeakers af te geven. De jongen weigerde echter en ging naar den dokter, waar bleek, dat deze geen chauffeur had en dat hem van een bestelling van loudspeakers niets bekend was. EEN ZONDERLINGE DIENSTBODE Op verzoek van den bewoner hebben rechercheurs zich toegang verschaft tot een kamer in een perceel aan het Jozef Israëlplein te Den Haag. De dienstbode had zich in die kamer opgesloten en weigerde de deur te ope nen. Toen de rechercheurs binnentraden, vonden zij het meisje bewusteloos te bed liggen. Zij is naar het Ziekenhuis over gebracht. -~-o EEN KERSTGAVE Op den 2cn Kerstavond zijn te Laren 64 behoeftige gezinnen door een onbeken den gever verblijd met een rollade van vijf pond. Een welkome verrassing. —o— 90, 60 en jticttwsblad [Abdijsiroop gujverend, verzachtend, genezend. J*,r; .Aka^èttrijgbSar in kokets van 230 gntaj 1J0jfc550 gram 2.75 en 1000 pa» f4,50 Purol bij Winterhanden en Wintervoeten. 30

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 9