Buitenland Plaatselijk Nieuws V DUSSEN. Naar wij uit goede bron vernemen heeft den ZeerEerw. Heer Pastoor Jansen de Horion van een milden gever die onbekend wenscht te blijven een nieuw orgel voor onze parochiekerk ten geschenke gekregen. Voorzeker wordt hier in een lang gevoelde behoefte voorzien en zullen allen parochianen den onbekenden gever dankbaar zyn voor dit kostbaar geschenk. Te Leiden is in de St. Pancrassteeg ingebroken ten huize van een alleenwo nende weduwe, die haar woning even had verlaten. De zoon die juist zijn moeder wilde gaan bezoeken, trof een zekere E.i ,W. in de woning aan en leverde hem aan' de politie over. 1 - i j' 1O EEN EIGENAARDIGE VONDST. Men zal zich wellicht nog herinneren, dat er in April 1925 een aanslag gepleegd is op den heer V., secretarijs van de Coop. De Volharding te Den Haag. De heer V. werd door een revolvierkogjel in de wang getroffen, waarbij een giedeelte van de kaak werd verbrijzeld. Sindsdien zijn echter wang en kaak weder genezen. Alleen met de tong bleek iets nog niet in orde. Verschillende chirurgen probeerden tevergeefs dit euvel te verhelpen. Dezer dagen wist echter een keel-, nejus en oorarts de oorzaak te vinden. Hij verwij derde uit de tong.... een kies, die door het schot blijkbaar in de tong was gedrongen. O SCHEURING IN DE A. R. PARTIJ? Naar de „Tel." verneemt, bestaan er in antirevolutionaire kringen ernstige plan nen om ons land met een nieuwe politieke partij te verrijken. Gelijk men zich zal herinneren ontstond in de a.r. partij een conflict tusschen de fractie der Tweede Kamer en haar lid prof. dr. Hugo Vis- scher, dat zijn oorzaak vond in de houding der antirevolutionairen ten aanzien van het Ned.-Belgisch verdrag. Naar verluidt kan prof. Visscher zich met het beleid der a.-r. fractie in deze niet vereenigfein. Ook in ander opzicht schijnt in de partij on der een bepaalde groep ontstemming te zijn ontstaan. Met name wordt het zoo vernemen wij, in dezen kring als een grief gevoeld, dat de burgemetester van Veenendaal, mr. J. J. P. C.' v. Kuijk, on danks de voorspraak van ds. M. Jonge- breur niet op de groslijst voor de Staten verkiezingen is geplaatst. De anti-revoluti- onnaire kiesvereen. te Veenendaal nam naar aanleiding van dat feit, met bijna alge- meene stemmen een motie van afkeuring aan- 1 I I U J l li lit Het blad verneemt thans, dat in ver schillende plaatsen van ons land ge noemd worden Veenendaal, Amersfoort, Ermelo, Hoogeveen, Zeist en nog enkele plaatsen op de Veluwe pogingen in het het werk' worden gesteld tot oprichting van „hervormd-anti-revolutionnaire" kies verenigingen, die in een hervormd-a.-r. partijverband zullen worden samengebracht E>eze nieuwe partij zou dan reeds bij de komende statenverkiezingen met eigen lijs ten uitkomen. INFLUENZA-EPIDEMIE IN ONS LAND. Uit verschillende plaatsen komen be richten omtrent de influenza of wel griep. Verscheidene scholen zijn geheel of ge deeltelijk gesloten. Vele kinderen zijn aan de ziekte lijdende. Ook ouderen zij'n er door aangetast. De ziekte is evenwel over het algemeen niet van ernstigjen aard. o BRANDEN. De Minister van Onderwijs, mr. Alph. Waszink, bracht een bezoek aan Rolduc. Tijdens het diner brak door vooralsnog onopgehelderde oorzaak brand uit in een kamer van een der professoren te Rolduc; men was echter den brand spoedig mees ter. De schade die werd aangericht, wordt door verzvekering gedekt. Te Amsterdam in de Warmoesstraat is de werkplaats van de fa. Hermans, in paradijsvogels en struisveeren, uitgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door het vlamvatten van het behang, waartegen een kachelpijp was aangebracht. O ACTIE VOOR VLOEKVERBOD. Het bestuur van den Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods heili gen naam heeft besloten, aan alle gewes telijke besturen en aan de gemeenteraden, waar nog geen verordening tegen het vloe ken bestaat, een adres te richten met het verzoek, maatregelen te nemen, waarbij het vloeken en het ijdel gebruik van Gods naam in woord en geschrift worden ver boden, op alle terreinen, waar de ge westelijke en plaatselijke overheid bevoegd is, haar gezag te doen gelden. o— ONTDUIKING VAN BELASTING. Het O. M. bij de rechtbank te Assen, heeft tegen A. B., gemeente-secretaris van Coevorden, wegens het doen van een juis te aangifte voor de Rijksinkomstenbelas ting f 750 boete, subs. 3 m. hechtenis geëischt. Tegen B. M., landbouwer te Odoorn, die voor het belastingjaar 1926 zijn aangifte biljet voor de Rijksinkomstenbelasting on juist heeft ingevuld (hij had in het biljet vermeld ,dat zijn inkomen in het kalen derjaar 1925 f 5053 had bedragen, ter wijl hem bekend was, dat het circa f 5000 meer had bedragen), werd 1 m. gevange nisstraf geëischt. Dezelfde verdachte heeft op zijn aan giftebiljet voor de vermogensbelasting in gevuld, dat zijn vermogen in het jaar '25 f 52,200 bedroeg, terwijl hem gebleken is, dat dit f 108,000 bedroeg. o— DIPLOMATEN-DINER TEN HOVE. Zaterdagavond half acht ving ten Kon. Paleize, Noordeinde te den Haag, de ga lamaaltijd aan, door de Koningin aange boden aan de Hoofden der bij Haar Hof, geaccrediteerde gezantschappen en de echtgenooten der gezanten. De Kon. Mil. Kapel, onder leiding van len luitenant Boer, speelde tijdiens den maaltijd. De tafel, die prijkte met het prachtige zilveren blad, dat de Koningin, ter ge legenheid van haar regeeringsjulbilleum, van het diplomatenkorps ten geschenke had ontvangen ,was versierd met wittp serin gen, afgewisseld door gele tulpen. Met de Koninklijke gastvrouwe en Prins Hendrik nam ditmaal, voor den eersten keer ook Prinses Juliana aan dit jaar- lijksche gastmaal voor diplomaten deel. MIJNHARDT'S Keelpijntabletten genezen, ontsmetten en zui- A veren de Keel. By Apoth. en 41 Drogisten. Flacon 60, Buisje DE INVOER VAN IEPEBOOMEN IN ENGELAND VERBODEN. Naar de Nederlandsche rijkstuinbouw- consulent te Londen meldt, heeft ihlet Brit- sche ministerie van landbouw en visscherij, een besluit uitgevaardigd, waarbij de in voer van alle soorten iepeboomen voor zoover afkomstig uit Europeesche landen buiten Groot-Brittannië en Ierland verbo den wordt. Dit besluit is uitgevaardigd om de verspreiding te voorkomen van de op het continent hee'rschende iepeziekte, welke tot nu toe in Groot-Brittannië on bekend is. Het besluit is Maandag in werking getreden. —O DE GRIEP IN EUROPA. De gezondheidsdienst van den Volken bond verstrekt het volgende officiëele com- muniqé De influenza komt niet voor in Honga rije, Italië, Ierland en Schotland. De gewone seizoen-influenza komt voor in Bulgarije, Tsjecho-Slowakije, Engeland, Letland en Zweden. In Duitschland, Noorwegen, Polen en Joego-Slavië draagt de influenza een goed aardig karakter. Zeer goedaardig zijn de gevallen in België en Nederland. In Denemarken is de epidemie het ge ringste en zijn complicaties zeldzaam. In Frankrijk heerscht de griep in de centrale en noordelijke departem., doch is afnemend. In Zwitserland toonde de ziekte aan vankelijk een goedaardig karakter, doch werd later gevaarlijk voor bejaarde per sonen. Zij neemt thans af. o HEVIGE SNEEUWSTORMEN De ongewoon hevige sneeuwstormen, zooals reeds gemeld, van midden De cember af in Centraal Rusland en in Si berië woeden, hebben enorme schade aan gericht en het verkeer op vele plaatsen onderbroken. Volgens berichten uit Sa mara is het verlies aan menschenlevens ten gevolge van de sneeuwstormten aan-" zienlijk. Reddingsbrigades trachten het ver keer te herstellen. In een dorp nabij Sa mara zijn niet minder dan 80 landbouwers doodgevroren gevonden. Vele dorpen en steden hebben - gebrek aan voedsel en brandstof, doch het spoorwegverkeer is op vele plaatsen gestremd. o Naar uit Dresden en Keulen wordt ge meld daalt het water van Rijn en Elbe en nevenrivieren geleidelijk, doordat de regen val gedurende de laatste dagen uitgebleven is. HEUSDEN. Door de heeren v. Bladel, leden der Fanfare der H. Familie alhier zal op 13 Febr. a.s. deelgenomen worden aan het solistenconcours te Helvoirt, uitge schreven door de Harmonie «Kunst AdelU, aldaar. Op het 2de groote winterconcert op Zondag 23 Januari a.s. zullen deze concoursnummers ten gehoore worden ge bracht. Tevens zal dan. onder leiding van haren directeur der Fanfare, de heer W. v. Helvoirt, nog een achttal prachtnummers ten gehoore worden gebracht, terwyl door de leden der R. K. Tooneelvereeniging Kunst en Vermaak een drietal voordrachten en een duet gegeven wordt. Voor hare donateurs en belangstellenden eene genot vollen avond. Van de werf van de firma de Haan Oerlemans alhier, werd met goed gevolg te water gelaten het stalen Rjjnschip ge naamd «Johanna® gebouwd voor rekening van den heer A. van Schyndel te Engelen. De hoofdafmetingen van het schip zyn lengte 50 M., breedte 6.60 M. en holte 2.27 M,, terwyl het laadvermogen circa 550 ton bedraagt. Op de vrygekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een dito schip, voor Nederlandsche rekening. Te 8 Bosch werd Zaterdagmiddag een vergadering gehouden van den Staten- kieskring Heusden. De vergadering werd geopend door den penningmeester, den heer Van Heesbeen, die hulde bracht aan de nagedachtenis van den plotseling der vereeniging ontvallen voorzitter, den heer Surig uit Waalwyk. By het punt verkiezing van een voor zitter, werd het algemeen van belang ge acht, dat zoo mogelyk de voorzitter dezelfde woonplaats heeft als de secretaris, n.l. Waalwyk. Als zoodanig werd de heer Math, van Loon te Waalwyk gekozen, terwyl tot vice-voorzitter de heer W. Eibers, eveneens te Waalwyk, werd be noemd. Een bespreking van het huishoudelijk reglement, en de regeling uit hoeveel leden het kringbestuur zal bestaan, werd aange houden tot na de Prov. Staten-verkiezingen. De vergadering besloot geen advies te geven betreffende de candidaten by loting werd de grosljjst als volgt samengesteld 1. Mr. H. Loeft, burgemeester, Drunen 2. G. R. v. d. Ven, burgemeester, Vlymen 3. J. M., Smits, burgemeester, Alem 4. Ch. van Harpt, landbouwer te Herpt 5. E. Moonen, burgemeester, Waalwyk 6. Mr. P. H. Loeff tc 's Hertogenbosch. Na uitvoerige gedachten wisseling werd besloten, dat by de stemming elk lid drie stemmen zal uitbrengen. De heer M. van Loon, nieuw benoemd voorzitter, werd gekozen als afgevaardigde in de bondsvergadering van den Rijkskies- kring 's Hertogenbosch. Msb. Zondag speelde het Ie elftal «Juliana« een comp. wedstrijd tegen «Wilhelmina II® uit Kaatsheuvel, welke wedstrijd door «Juliana® werd gewonnen met 4 0. AALBURG. De heeren A. Verbeek en C. Bouman zijn herkozen, respectievelijk tot Ouderling en Diaken der Ned. Herv. Kerk. Beiden hebben hunne herbenoeming aangenomen. ALMKERK. Naar wy vernemen hoopt de heer P. Bergmeyer, Burgemeester alhier, op 2 Fet>r. a.s. in de zaal van den heer Dekker als spreker voor de A. R. Kiesv op te treden. Op de j.l. gehouden vergadering der Eierveilingv werden tot bestuursleden gekozen de heeren W. Hrjjkoop, P. A. Nieuwenhuizen Dz. en J. V. As. Onder leiding vrn Ds. Rö'h hopen op 27 Jan. nam. 7 uur, de Herv. Jongel.v. «Eben Haëzerc en «Samuel® in de zaal van den heer Dekker haar jaarfeest te Naar wy uit goede bron vernemen, hoopt Ds. Ubels van Heemstede op 30 Jan. nam. 6 uur in de Geref. Kerk alhier voor de Zendingsarbeid een rede te houden. ANDEL. De timmerman J. Smits alhier hakte zich dezer dagen zoodamng in een zjjner Voeten, dat geneeskundige hnlp moest worden ingeroepen. De melkcontroleur H. Verzyl had het ongeluk met zyn fiets iu een sloot te geraken, bij welk ongeval hij zyn horloge verloor. J.l. Donderdagavond 13 Jan, trad voor het Crmiié voor winteriezingen op Dr. Severyn van Dordrecht met het onder werp «De tabernakel in de woesiyn®. Spr. las de vergadering Excodus 25 1 tot 9 voor. Aan de hand van dit Schriftgedeelte hield hjj zijn zeer intresante en leerzame rede. Steeds meer zoo begon Spr. begint men in onzen tijd het oude testament op den achtergrond te plaatsen. Er zyn Chris- tenmenschen die een ander idee hebben van het oude als van het nieuwe testament. Als wy echter dieper op den bjjbel ingaan dan zien wy dat het oude testament het voornaamste is. Het is de profetie die in het nieuwe haar vervulling vindt. Het is het fundament. Het nieuwe testament den bovensten bouw. Daarom mag het eerste niet worden weggecijferd. Ik zal u daar meer bewys van geven, door u zelf vragen te stellen, want ik weet dat ik u mee heb zoo zegt Spr.«Onderzoekt de schriften®, zegt Christus tegen zyn di- cipelen. Welke bedoeld Jezus het nieuwe of het oude testament Als van zelf het oude want het nieuwe was er nog niet. Als Petrus zegt «Het verloren woord dat zeer vast is® dan bedoelt hy het oude Testament. De vervulling vinden wij in het nieuwe. Paolus haalt dikwyls plaatsen aan uit het oude. De historicus zegt dat de tabernakel niet jn de woestyn geweest is dat ze later gebouwd is, slechts ter wille van den eerbied in de woestyn ver plaatst. Dat is fantasie, ondergraving van de schrift, en enkel bedrog. Er is pas een nieuw werk verschenen dat Israël teekent als een woestyn volk, een volk dat onder de aartsvaders een vaste voet heeft gekregen. Dergelyke studie rekent niet met de H. S. als openbaring ziet er geen wonder geen bekeeriug in. Wy buigen ons voor het woord, voor de waarheid die er staat dat het volk is uitgeleid uit Egypte, dat het by den berg Sinai is aangekomen. Dat het gebouwde heiligdom was in de vorm van een tent, opdat Jehova in het midden van hen wonen. Waar, is zoo vraagt Spr., het oudste heiligdom op aarde, waar God met den mensch §n de mensch met God spreekt. Het oudste heiligdom heeft God zelf gebouwd. Dat is den hof van Eden. Dat is het oudste heiligdom. De mensch had roeping over de aarde niet alleen het paradys, de hof van Eden. Neen de aarde. Hij had toegang tot het paradys, daar kon hy God ontmoeten. Dat werd hem juist ontzegd toen hij viel. De weg naar den boom des levens afgesneden. Er is zelfs nog meer, als gjj na gaat zoeken, voor u zelf ir. teksten waar van den hof van Eden gewaagd wordt. Deze is toe- gericht by het leven van Adam, en by de val van de mensch is het heiligdom van de aarde weg. Zonder heiligdom, zonder plaats waar hij zyn God ontmoet, de armoede die door de zonde staat is gebracht. De dood heeft geheerscht van Adam tot Mozes. Dit beteekent niet dat de menschen niet gestorven zyn in die tusschen tijd. Met de woorden«Zy zullen my een heiligdom maken is hersteld van wat met den val verloren is. God weer wonen in het midden van den mensch, God neemt weer woning op deze aarde. Dit heeft beteekenis voor alle menschen God vraagt geen gedwongen offer. Het is een vrije daad. Zie slechts .vers 2 zoo zegt spreker. Zoo is ook het bestaan onzer kerk een vrjje zaak. Zoo vervolgde spr. zyn rede en schetste het werk der wedergeboorte door de geest in de menschen uitgewerkt en voltooid. De ademlooze stilte die in de zaal heerschte, bewees dat van deze mooie rede werd genoten. Wy begrypen niet boe vele Andelsche menschen nog thuis kunnen bljjven by dergelyke avonden. Of, ligt in hun isoloment soms hun kracht BRAKEL. Verleden week hield de Chr. Knapenvereen. Bethel hare jaarvergade ring. Wegens sterfgeval van een 'broker van den leider, die tevens ook lid der Ver. was ditmaal zonder eenige feestelijkheid, en zonder ouders en vrienden. Het bestuur bracht verslag uit van het afgeloopen jaar. De inkomsten waren f 84,75, de uitgaven f 80,50, dus er was een batig slot van f 4,25. Nadat door den leider het bestuur werd dank gezegd, voor 'hun keurig verslag, werd tot ver kiezing van een bestuur overgegaan. Geko zen werden Chr. van Baaien, Joh. v. d. Linden, B. Cornet, G. v. d. Linden, die onder toezicht van hun leider de belan gen der vereen, dienen. Verder bezit de Vereen, een 30-tal leesboeken van be kende schrijvers, die trouw door de le den worden gelezen. De vereeniging telt 32 leden. Hierna behandelde hun leider nog een onderwerp van het doel der Kna penvereen. en sloot deze vergadering. Moge het hun leider, den heer J. van Willigen, die zich geheel geeft aan de opvoeding van het opgroeiende geslacht, gegeven zijn met Gods Zegen steeds on der hen met zijn arbeid voort te gaan. Aangemoedigd door het succes dat in andere plaatsen met dergelijke onder nemingen is bereikt, heeft naar wij ver nemen de muziekvereen. »O.B.K.« alhier het plan opgevat een verloting te houden tot versterking harer financiën en te kun nen geraken tot de aanschaffing van enkele instrumenten. De vereischte toestemming is reeds aangevraagd. Als hoofdprijs zal een rijwiel worden beschikbaar gesteld. We wenschen «O.B.K.® veel succes met dit plan. Voor den dienstplicht, lichting 1928 zyn tot heden in deze gemeente 16 per sonen ingeschreven. CAPELLE. Op Woensdag 26 Januari des nam. 3 uur zal in de O. L. school in de Kom alhier gelegenheid zyn tot koste- looze koepokinenting. Naar wy vernemen zal de O. L. School in Wyk B. overgaan in een R. K. Bijzondere School. HERPT. Om voorbereidende maatregelen te treffen voor het zilveren priesterfeest van den zeereerw. heer pastoor W. Timmer mans alhier, heeft zich een feestcommissie gevormd, bestaande uit de heeren A. J.J. v. Bokhoven en Chr. A. J. v. Herpt, kerkmeester, alsmede de heer P. de Man» hoofd der R. K. School. De edelachtb. heer H. J. v, Eggelen, burgemeester, heeft het eere-voorzitterschap aanvaard. De samenstelling van het bélstoM der R. K. Kiesvereeniging is als volgt C. v. Grevenbroek, voorzitterJ. Buys, onder-voorzitter, P. de Man, secretaris, A. Riteco, penningmeester, een vacature. NIEUWENDIJK. By mejuffrouw den D. werd terwyl haar fiets buiten stond, een carkidlantaarn ontvreerifd. Van de(n) dader(s) tot op heden Dog geen spoor. De jongedochtersvereen. «Martha® hoopt Donderdag a.s. hare jaarvergadering te houden in het instituut. POEDEROYEN. Voor den dienstplicht, 1928 zyn in deze gemeente tot heden 13 personen ingeschreven. VRIJHOEVE-CAPELLE. Omtrent de in braak in de consistoriekamer der Geref. Kerk aan het Bruggetje, deelt men ons me de dat de Jongel. vereen, om circa zevte'n uur dit lokaal heeft verlaten. De koster Hein Glavimans, ging zooals gewoonlijk, om plm. 9 uur sluiten, en kwam tot de ontdekking dat de kast der kerk, voorzien van een Lipsslot, was opengebroken. Men had 'een lat, vermoedelijk met een pook, er afgewrongen en zoodoende de deuren te kunnen openen. Een zak met f 30 a f 40 werd medegenomen. In ieder geval moet(en) de dader(s) zeer goed op dei hoogte van den toestand geweest zijn, daar er in het lokaal drie kasten stonden en juist die met het geld werd aangegre pen. Reeds meerdere malen werd geld vermist. Eerst werd een busje van h|et orgel geledigd inhoudende f 10. Vervol gens kort geleden het busje waarin zich gelden bevonden voor het aflossings-fonds voor e en orgel, door de verschillende ver- eenigingen gekocht, inhoudende f 15. Men denkt steeds me/ dezelfde persoon (en) )te doen te hebben. De politye, hoewel buitengewoon actief optredend, heeft nog geen spoor van de dief(ven) kunnen ont dekken. De uitvoering der Christelijke zang- vereeniging „Hallelujah" welke 26 Jan. e.k. in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk zou worden gegeven, is door het kerkbestuur van die kerk afge last omreden die zangvereen. slechts bij volle maan een uitvoering in die kerk mag geven, vanwege de brave jongelie den, die de katjes in het donker knij pen. Daar "het den 26 Jan. laatste kwar tier is komt Manus dan zeer laat even om het hoekje kijken. De heer P. B. Zijlmans heeft de vorige week met gunstig gevolg examen voor dubbel boekhouden afgelegd. SPRANG. J.l. Zaterdagmiddag werd het stoffelyk overschot van wijlen Adr. E. van Baardwijk, welke op Nieuwjaarsdag door een auto werd aangereden en in het Prot. Ziekenhuis te 's Bosch overleed, aan den schoot der aarde toevertrouwd. Aan de woning was, toen het lijk werd uitgedragen een groot aantal belangstellen den saamgekomen. Daar mejuf. v. B. bij haar leven ge durende een 6 tal jaren was werkzaam geweest op het atalier der firma Vroom en Dreesman te 's Bosch, was de meisjes- afdeeling, bestaande uit 62 dames, hierheen gekomen om haar vriendin mede naar haar laatste rustplaats heen te brengen. Dragende 2 prachtige kransen van palm takken met witte seringen en een 6 tal andere bloemstukken, gingen zy diep onder den indruk de lykkoets vooraf. Toen de kist aan 't kerkhof op de baar was over gezet, werd deze door een 8 tal dames, waarmede zy steeds had ss&mgewerkt, grafwaarts gedragen. Het was deze dames aan te zien, dat het voor hen een zeer moeilyke gang was, daar velen met een traan in 't oog en een weenend gelaat de baar opnamen. Toen de kist in de groeve werd neergelaten, konden velen het niet houden en barstten in snikken uit. Ds. Louwe Kooymans, Consulent der Ned. Herv. Gemeente alhier, trad naar voren en zei Met diepe ontroering en', bewogen harten staan wy aan deze ge opende groeve van dit nog zoo jonge leven, dat in vollen bloei door zulk een treurig ongeval werd afgesneden. Weer een be wys, aldus spr., van de kortstondigheid des levens. Roept dit graf ons niet toe, dat er maar één schrede is tusschen ons en de dood 1 Vele vragen rijzen by ons op aan de groeve van deze jeugdige geliefde dochter en verloofde. Waarom Ja, waarom moest dit plaats hebben Ja, myne vrienden, aldus spr., God is groot en wy begrypen Hem niet. Zjjne gedachten zyn hooger dan onze gedachten en Zijne wegen zyn anders dan onze wegen. Doch de Heere zei tot den Apostel Petrus by de voetwassing Joh. 137b «Wat Ik doe weet gy nu niet, maar gy zult het na deze verstaan®. Ook wy verstaan in deze den weg Gods niet. We gelooven niet aan een noodlot of toeval. God re geert, Hy bestuurt, Hy snjjdt het leven af. Boven de sterren, daar worden alle raadselen onthuld. Ook het raadsel van dit vroege verscheiden dezer geliefde. Vervolgens wees spr. er op, dat het

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2