JCoest, Jyeelpijn. JCoofdhuid Onberispelijk - cltaar. Iluiteiilaiidsch Overzicht Bekendmaking. Plaatselijk Nieuws FAMILIEDRAMA TE BUDEL. fekïAi&il «ïö&ttÊ» «SSte^ Zijn vrouw vermoord en daarna zichzelf verdronken. Zaterdagmiddag heeft zich in Budel in Noord-Brabant een ontzettend familie drama afgespeeld. Omstreekt 2 uur in den middag werd de heer J. J. Visschers, arts gero\ep(eu, bij- het lijk van de 62-jarige vrouw E. de Wj. om den dood van deze vrouw te con- stateeren. Hem werd medegedeeld, dat de vrouw dood in een hok bij haar wo ning, staande even buiten bet dorp, was gevonden. Het vermoeden werd geopperd, dat de vrouw, die een hoofdwondje ver toonde, een doodelijkfe val had gedaan. De dokter vond de verklaring verdacht, en vroeg waar de man was. Dezje bleek» evenwel nergens te vinden, waarop rneir de politie waarschuwde.. Uit het ingestelde onderzoek is geble-! ken, dat de landbouwer 'De W. Zaterdag middag te half twaalf uur nog met zijn vrouw het middageten heeft gebruikt. Wat daarna in de woning van de W. gebeurde, staat nog niet vast. Van de zes volwassen kinderen was alleen een dochter thuis. Een andere doch ter, die nog bij de familie inwoont, werkte op het land, terwijl een ongetrouwde zoon met een voer hooi naar een nabijgelegen plaats was. De dokter contstateerde, dat de vrouw een gapende wonde boven het linkeroor had, tengevolge waarvan de dood vrij spoedig imoet zijn ingetreden. Vermoede lijk is verwonding toegebracht, met een hard stomp voorwerp. De 58-jarige landbouwer bleef onvind baar. Volgens verklaringen van een der buren had men hem omstreeks één uur hard zien wegloopen. Dit viel buitjen- gewoon op, omdat de W. eenigszins mank is en dientengevolge altijd langzaam liep. Het lijk werd door de politie in beslag genomen. Omstreeks half vijf in den middag bracht men tot overmaat van ramp ook nog de tijding, dat werklieden in het riviertje de Aa het lijk hadden gevonden van Die W. Het lijk werd naar zijn woning gebracht, alwaar ook zijn vrouw den doodenslaap sliep. De groote droefhjeid en smart der kinderen laat zich 'beter begrijpen dan beschrijven. Verondersteld wordt dat de Werdt, zijn vrouw in een waanzinnig oogenblik te gronde heeft geslagen, waarna hij, toen hij zag, dat ze dood bleef liggen, zich door verdrinking het leven heeft benomen. Voorzoover bekend, was in de familie De W., die tot den welgestielden boeren stand behoort, de onderlinge verhouding steeds goed. De Werdt was 58 en zijn vrouw 62 jaren oud. Beide lijken zijn naar bet lief degesticht gebracht. O TRAGISCH. De 32-jarige Ch. K., jachtopziener te Berkel-Enschot wordt sedert enkele da gen vermist. Vermoed wordt dat d(e man, die den laatsten tijd herhaaldelijk blijk gaf niet wel meer bij hiet hoofd te zijin, is verdronken. In dit vermoeden wordt men nog versterkt doordat de politie nabij hiet Galgeven, onder genoemde gemeente het rijwiel, alsmede eenige kleedingstukken van den heer K. heeft gevonden. —o WAARSCHUWING. Maak geen kachels met spiritus aan. De heer K. te Wateringen had de on- vooorzichtigheid een flesch spiritus te ge bruiken bij het aanmaken van de kachel. Op een gegeven oogenblik sloeg de vlam in de flesch, tengevolge waarvan deze uit elkaar vloog. De kleer|en van den heer K. vatten vlam en in zijn zenuwach tigheid greep hij een zijner kinderen beet en sprong daarmede door de ruiten. Hij stak de straat over en stortte zich m;et het kind te water. Beiden werden spoedig op het droge gebracht. De ontbodien ge neesheer deed den man en drie kinderen naar het ziekenhuis overbrengen, daar al len brandwonden hadden bekomen. De 'brand in de huiskamer was spoedig geblusc'ht. o— TRAGISCHE DOOD. Een auto van den Haag moest naar Zeg waard om eenige reparatie te ondergaan. Het 14-jarig broertje van den chauffeur was medegereden en achter in den bestel auto gaan zitten. Bij aankomst te Zegwaard bleek bij opening van den auto, dat de jongen geen teekenen van leven meer gaf. De ontboden geneesheeren konden slechts den dood constateeren. Men meldt dat cle bodem van de auto defect was! en dat zoodoepde benzine- en oliegassen de laad ruimte gevuld hadden, waardoor de jon gen gestikt is. DIEFSTAL. - VERDUISTERING. De juwelier v. d. Z. aan de Veemarkt- straat te Breda kwam Zaterdag tot de ont dekking, dat een schild met ringlen uit zijn winkel was verdwenen, een waarde vertegenwoordigend van ruim f 2500. Er is geen enkel spoor van 'braak te be speuren. De politie te Utrecht heeft een 25-jari- gen kantoorbediende aangehouden, die ver dacht wordt van verduistering van een groote partij radio-artikelen ten nadeele van een Utrechtsche firma. o ONGELUKKEN. De fabrieksarbeider C. te Eindhoven had het ongeluk met de 'rechterhand tus- schen een machine te komen, waarbij hemj een drietal vingers werden afgesneden. Te Aalsmeer is een arbeider ernstig ge wond, doordat hij onder in een werking zijnde zaagmachine iets wilde nemen, ten gevolge waarvan zijn hoofd met de zaag in aanraking kwam en deerlijk verwond werd. Hoewel zijn toestand ernstig is, bestaat geen oogenblikkelijk levensgevaar. Te Zijpersluis kwam een achteruit rij dende a uto zoodanig op de pont te staan, dat deze zonk. De auto verdwleen in de diepte en werd den volgenden dag weer op het droge gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen geluk kig niet voor. Bij Groenloo is een tweejarig kind van den landbouwer Wolterink in een pot ko kend water gevallen en aan de brandwon den overleden. De moeder was pas aan een operatie overleden. De grootmoeder cle eenige vrouwelijke hulp, is door liet ongeluk ernstig ziek geworden. O DE ROOFMOORD TE 's HAGE. De „Cour." verneemt dat de ontsluie ring van den geheimzinnigen roofmoord aan het Bezuidenhout te ,'s Hagfe er niet zoo wanhopig voorstaat als men aanvan kelijk dacht. Uit de reconstructie van den moord, de positie van het slachtoffer in die keu ken, waarbij niets in de onmiddellijke na bijheid wees op wanorde, wjelke tengevolge van het b innendringen van onbekenden zou kunnen zijn ontstaan, alsmede uit aanwijzingen, die alsnog op het politie bureau zijn binnengekomen, kan thans met vrij groote zekerheid worden afgeleid, dat de dader van den moord moet word(en gezocht onder de bekenden van de familie Wilk. De politie had voorts vernomen, dat een zeker persoon een waardevolle verklaring zou kunnen verstrekken omtrent den ver dachte v an den moord. Deze hoofdgetuige is echter naar Amsterdam vertrokkfcn, waarheen een Haagsch Inspecteur van po litie eveneens afreisde om te trachten hem' op te sporen. Aan zijn getuigenis wordt; door de politie de grootste waard'e ge hecht. Hij kan mededeelingen doen, waar door naar alle waarschijnlijkheid zal ko men vast te staan, wie de dadter is. De politie heeft de gedachte losgelaten als zou de dader gezocht moetfen wordlen 'onder bedelaars en inbifekers, die in de omgeving van het Bezuidenhout pleg'en rond te 'zwerven. Wellicht dat men spoedig voor groote verrassingen komt te staan. Er blijkt, volgens een bericht uit iLonden, uit de telegrammen inzake China, geen definitieve verandering in den toestand. De berichten van Lampson, den gezant te Pekingf wijzen er niet op, dat thans een definitief stadium is b|ereikt. De be sprekingen worden voortgezet, meer of minder, zooals werd verwacht, maar het zou onverstandiger zijn zich op het oo genblik omtrent de toekomst in bespiege lingen te begeven. Wat betreft de berich ten uit Hankau betreffende de hervatting van het zakenleven, is liet noodig prer cies vast te stellen in hoeverre de leider der Kantonneezen in staat is de beloofde bescherming te verkenen. De voorzorgs maatregelen, die worden genomen, zijn alleen voor het geval, dat de zaken mis gaan. Het is onwaarschijnlijk, datO'Mal- ley, de Engelsche diplomatieke vertegen woordiger, zelfs maar een aide mémoire aan Eugéne Tsjen, den Kantonneeschen minister van buitenlandsche zaken heeft aangeboden. Hij tracht er achter te komen, wat er precies in den geest der Chinee zen leeft, en er zijn teekenen diie er op wij zen, dat dezen 'den werkelijken toestand beginnen in te zien. Wat betreft de ver dere voorzorgsmaatregelen, die gedurende het eind der week zijn bekend gemaakt, wordt opnieuw verzekerd dat de Britsche politiek voor onderhandeling is. Engeland zendt steeds meer versterking naar China. Twee Britsche regimenten van Malta hebben lust gekregen zich gereed te houden om zich naar China in te sche pen. Ook een Engelsch-Indisch regiment is in Pendsjab ingescheept. De onderkoning zeide in zijn openings rede in de Wetgevende Vergadering, dat, daar Indië het naaste deel in het rijk was, waar troepen beschikbaar waren voor on verwijlde zending naar Indië, de regeering van Indië er in had toegestemd daarvoor een contigent beschikbaar te stellen, dat Indische troepen bevatte, waardoor zij sa menwerkte met de rijksregeering, die te gen haar zin in werd gedwongen voor zui ver defensieve doeleinden last te geven tot versterking van haar strijdkrachten. Verklaard wordt dat het detachement soldaten uit de Pendsjab, die in alderijl naar Sjanghai vertrekken, het begin vor men van de bijdrage van Engeland krach tens een conventie met Amerika, Frankrijk, en Japan voor de verdediging v. Sjanghai. In weerwil van het besluit der Ameri- kaansche Senaatcommissie voor buitenl. zaken, die het voorstel goedkeurde om het geschil met Mexico betreffende de land en petroleumwett|en aan arbitrage te on derwerpen is de situatie ten opzichte van Mexico nog lang niet opgeklaard. Onmiddellijk, nadat dit met 13 tegen 3 stemmen genomen besluit bekend werd, legde president Coolidge een zeer scherpe, tegen het verlangen naar arbitrage ge richte verklaring af. Het Amerikaanschje volk zal, aldus Coolidge, zijn regeering steunen, wanneer het inziet, dat het Ame- rikaansch eigendom in het buitenland een voudig in beslag genomen wordt. De Amie- rikaansche regeering blijft van mfeening: er is in deze kwestie niets arbitraal te beslechten. Indien de Senaat besluiten mocht het geschil met Mexico aan arbitrage te on derwerpen, dan zal de regeering dat be sluit een voudig ignoteeren. De regeering heefi er natuurlijk niets t'egen, wanneer in andere kwesties dan de inbeslagneming van Amerikaansch eigendom gearbitreerd wordt. De toestand is dus kritieker dan ooit te voren. Namens het Witte Huis is verder ver klaard, dat, zelfs indien de regeering een ander standpunt innam, Amerika het toch eerst met Mexico eens zou moeten worden over samenstelling en competentie van het scheidsgerecht. Eerst wanneer overeen stemming in dien zin zou zijn verkregen, zou de Senaat het recht hebben door een stemming zijn meening te bepalen, maar niet eerder. De Senaat heeft dan slechts de taak de getroffen overeenkomst te ra- tificeeren. Mijnhardt's Hoesttabjetten. Doos 30 et. Mijnhardt's Keelpijirtabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth/en Drogisten, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HEUSDEN Gelet op het bepaalde in het Melkbe- sluit (Koninklijk Besluit van 23 Juni 1925 Stbl. No. 256, gewijzigd by Koninklijk Besluit van 4 Augustus 4926 Stbl. No. 292) BESLUITEN a. Het vervoer en het ten verkoop in voorraad houden van melk en/of melkpro ducten en van als zoodanig aangeduide waar door of vanwege hem die het bedryf van melkverkooper, in den zin van art. 1 van het Melkbesluit 1925 S. No. 256, uit oefent, in de gemeente niet toe te laten zonder een door of vanwege den Burge meester te verleenen vergu* ning. Deze vergunning zal worden afgegeven, als de melkverkooper schriftelijk juiste op gave heeft gedaan van de ligging van het perceel en de perceelsgedeelten, waarin het bedryf zal worden uitgeoefend met ver melding, of de meik en melkproducten geheel of ten deele zullen worden rondge bracht of gevent, dan wel alleen in het aangegeven perceel zullen worden verkocht, alsmede welke behandeling of bewerking zij zullen ondergaan voor de aflevering aan de koopers. Deze vergunning is slechts geldig zoolang geen verandering is ingetreden in den toestand overeenkomstig de opgaven hier voor bedoeld, tenzy van die verandering aan den Burgemeester schriftelijk is kennis gegeven. Hejt vorenstaande is niet van toepassing op winkeliers, die uitsluitend melk en/of melkproducten in blik- of glas verpakking aan verbruikers verkoopen en niet op den melkveehouder die niet meer dan 20 Liter melk per dag uitsluitend aan verbruikers, woonachtig in de orimiddellyke omgeving zyner hofstede verkoopt. b. Het vervoer van melk en/of melk producten en van als zoodanig aangeduide waar door een melkverkooper, of personen, in een bedrijf van melkverkooper werkzaam, in de gemeente niet toe te laten met een vaar-of voertuig of rywiel le. dat niet voorzien is van een duide lijk leesbaar en zichtbaar opschrift, aan gevende den naam, de voorletters en de woonplaats (straat en gemeente) van den melkverkooper, door of voor wien deze waren worden vervoerd 2e. waarmede tegelykerlyd op melk producten gelijkerde stoffen en/of water, worden vervoerd. c. Het ten verkoop in voorraad hebben van melk en/of melkproducten en als zoo danig aangeduide waren by een melkver kooper niet toe te laten in ruimten, waar tevens op melk of melkproducten geljjkende stoffen aanwezig zyn. HEUSDEN, 24 Jan. 1927. Burgemeester en Wethouders van Heusden, H. J. VAN EGGELEN. De Wethouder, VAN EVERDINGEN. HEUSDEN. By de brigade der Kon. Marechaussée alhier, werd overgeplaatst de heer Veenendaal, Marechaussée der brigade Kaatsheuvel. Zondagavond werd in het vereen.- gebouw het 2e groot winterconcert ge geven der «Fanfare der H. Familie*, alhier. Vele donateurs en belangstellenden vulden de groote zaal van het verenigingsgebouw, zoodat over belangstelling niet te klagen was. De vice-Voorzitter, de heer v. Bladel, opende het concert met eene toespraak, waarin hy de aanwezigen het welkom toe riep. Daarna werd onder de eminente leiding van den directeur, de j.heer W. van Heivoort uit Nieuwkuijk, het wel voor ziene programma afgewerkt. Een negental muzieknummers, waaronder Elvira, Ouver ture, Juanita, Grand Walze, en Une Soiree d'Automme aux Ardennes, werden op on berispelijke wijze ten gehoore gebracht en oogstten een welverdiend applaus. Door de heeren v. Bladel werden hun duet «Duo de Norma* en Tuba-solo «Morceau de Salon* ten gehoore gebracht, waarmede zij op het a.s. solisten-concours te Helvoirt zullen uitkomen. Beide solo nummers, met pianobegeleiding van den heer C. J. M. Msrkx, oogstten een daverend applaus en toonden hunne buitengewone prestaties als solisten. Ter afwisseling werden door de leden der R. K. Tooneelvereen. «Kunst en Ver maak* een drietal voordrachten en een duet ten gehoore gebracht. Deze heeren wisten hun ouden roem uitstekend te hand haven en mochten een dankbaar applaus oogsten. De lachspieren werdeD terdege in beweging gebracht en vooral het duet «Dr. Tang en Arjaan Kever (Patiënt)« deed de aanwezigen gieren van het lachèn. Na afloop dankte de vice-voorzitter de leden en vooral den bekwamen directeur voor het weislagen dezer uitvoering, den heer C. J. M. Merkx, voor zijn keurige en verdienstelijke begeleiding der solo's en hum. voordrachten, de leden der R.K. tooneelvereen. «Knnst en Vermaak*, voor hunne succesnummers en de aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid, inzonderheid den EdelAchtb. Heer Burgemeester en Mevrouw, die daardoor blijk gaven van hunne belangstelling, spr. hoopte op aller medewerking voor het a.s. solistenconcours, dat de fanfare begin October hoopt te geven en waarsoor veel belangstelling be staat en vele toezeggingen reeds ontvangen zyn. Daarna dankte de HoogEerw. Deken de vice-Voorzitter voor de woorden tot allen gericht en sprak de hoop uit, dat de solisten op het a.s. concours met de hoogste lauweren huiswaarts mogen keeren tot groei en bloei der «Fanfare der H. Familie*. Moge door ijverige studie en onder de bekwame leiding van haar directeur de vereeniging zoo voortgaan, dan twijfelen we niet of de vereen, zal op het concours alhier met groot succes in de 2e afdeeling uitkomen. De candidatenlijst van den Vrijheids bond in de kieskringen Heusd',en en 's Her- togenbosch voor de a.s. verkiezingen voor de Provinciale Staten van Noordbrabant luidt als volgt: 1. Mr. C. W. v. Ommeren, Heusden, (aftredend lid.) 2. W. G. de Waard, Werkendam; 3. L. J. H., de Leijer, 's Bosch; 4. D. de Roon, Capelle; 5. K. v. d. Velden, Wijk; 6. J. Snoek, Nieuwendijk; 7. J. 1L. G. Kingmans, Woudrichem; 8. E. Boll, Genderen; 9. C. H. Schaap, Rijswijk; 10. J. v. Campen, Drongelen; 11. P. Dekker, Ozn. Sleeuwijk; 12. H. Glerum, Werkendam. In de overige 7 kieskringen van Noord brabant komt op alle lijsten als No). 1 voor het zittend Statenlid Mr. van Ommeren, terwijl de kieskringen voor de overige plaatsen door de Centrale, die j.l. Zater dag te Breda vergaderde, geheel zijn vrij gelaten. ALMKERK. Naar wij vernemen, is het jaarfeest van de Herv, Jongel.vereenigingen «Eben Haëzer* en «Samuel* wegens ziekte uitgesteld tot 3 Febr. a.s. DUSSEN, De R. werd, terwyl hy met anderen werkr: amheden te Alrakerk ver richtte, met een riek in de hand gestoken. Dr. De ^ries uit Almkerk verleende ge neeskundige hulp. De fanfare «Wilhelmina* hield dezer dagen in Hotel Leemans alhier, haar algemeene jaarvergadering. De President, de heer J. Jongbloets, opende deze vergadering en heette de aan wezige leden, als ook eereleden, van harte welkom en dankte de aanwezigen voor hunne trouwe opkomst. Hierna bracht de Secr.-Penningm. ver slag uit over het afgeloopen jaar. By het nazien der boeken bleek, dat alles netjes in orde was. Thans werden de notulen voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. In het algemeen jaarverslag stond ook vermeld, dat door de fanfare een le prjjs was behaald in de 2e afdeeling op het concours te Ammerzoden. Tevens werd besloten, dit jaar wederom deel te nemen aan het concours te Ammerzoden en wel in de le afdeeling. Daarna werd overgegaan tot het kiezen van enkele bestuursleden. De heer F. A. van der Pluijm werd met algemeene stem men herkozen en in plaats van het aftre dend bestuurslid, den heer H. van Daal (welke niet wenschte herkozen te worden) werd benoemd de heer C. Schalken. Door ontslagname van den heer A. v. Moergestel als bestuurslid, werd hiervoor in de plaats gekozen de heer Joh. van Mierlo. Verder werd nog besloten, een teeravond te houden en wel op 29 Jan. a.s. Hierna sloot de Voorzitter deze verga dering en werd de avond verder in ge zellig samenzyn doorgebracht. EETHEN, De Meisjes vereen. Msfranatha hoopt onder leiding van haar Eere-Voorz,, T. van Rysbergen, in de Gercf. Kerk te Meeuwen haar eerste jaarvergadering te houden op 27 Jan. nam. 6.30 uur. 's GRAVENMOER. Donderdagavond zal in de openbare school de Ned. Herv. Jonge).- vereen. «Ora et Labora* en de Knapen- vereen. «Samuel*, onder leiding van hun Eere-Voorziter Ds. Anker, met leden, be gunstigers en afgevaardigden hun jaarfeest vieren. HEDIKHUIZEN. De bevolking bedroeg op 1 Januari 1926 723 m., 661 vr., totaal 1384. Zij vermeerderoe door ge boorten met 12 m., 16 vr., totaal 28 door vestiging met 25 m., 30 vr., totaal 55. Totaal vermeerderd 36 m., 46 vr. totaal 82. Zij verminderde door overljjden met 9 m., 15 vr. totaal 24door vertrek met 25 m„ 37 vr. totaal 62. Totaal vermin derd met 34 m., 52 vr., totaal 86. Totale vermeerdering alzoo met 3. To tale vermindering alzoo met 6. Bevolking op 31 December 1926 726 m., 655 vr. totaal 1381. Er werden zes huwelijken voltrokken en een levenloos geboren kind aangegeven. De verzachtende, genezende en zuiverende werking van Purol is niet beperkt tot de huid van handen en gelaat maar deelt zich mede aan de ganscj^e menschelijke huid. Daarom is Purol ook het aangewezen mid del ter verzorging Van de hoofdhuid. Iemand die eiken ochtend slechts een weinig Purol eerst even tusschen de beide handen wrijffcv dan door de baren en daarna met de vinger toppen goed' in de hoofdhuid, zal weldra on dervinden /fat hoofdroos en huidschilfers ver dwijnen yaat het haar dadelyk zachter wordt, wat ghmzender en donkerder getint en dat het den geheelen dag onberispelyk blijft zitten. Purol is verkrijgbaar bij alle drogisten in doozén van 30 ct. en tuben van 80 ct. i— ^MEEUWEN. Naar wij vernemen zullen voor de plaatsen Meeuwen, Babiloniënbroek, Eethen en Drongelen, de aangiften voor den accyns bij het slachten van vee voor taan kunnen geschieden ten postkantore te Meeuwen. De gemengde Zangvereeniging «Polyhymnia* van Eethen, gaf Donderdag j.l. in het café Smits alhier voor een flink bezette zaal een goed geslaagde uitvoering. De zangnummers getuigden van ernstige studie en goede leiding. Na de pauze werd door de leden opge voerd het kluchtspel «de kilometervreter* in 3 bedryven, een eenigszins door een teveel aan optredende personen te uitge breid stuk, doch overigens heel boeiend en interessant. De rollen bleken in uitstekende handen te zyn, zoodat het geheel, door de dilet tanten vlot en geestig werd gespeeld. Ook het decor van het tooneel was goed ver zorgd. Het publiek leefde dan ook geheel met het spel mede en beloonde de spelers j na elk bedrijf met een hartelyk applaus. Aan het slot bracht de heer Merx, directeur j een woord van dank aan allen die tot het welslagen van dezen avond hadden meege- j werkt, waarna men nog eenigen tyd ge zellig bijeen bleef. NIEUWENDIJK. By Kon. besluit van I 19 dezer is toegelaten, als uitsluitend ter I bevordering van de verkryging van onroe rend goed door landarbeiders werkzaam, de vereeniging genaamd Vereeniging ter bevorderng van de verkryging van onroe- J rend goed door landarbeiders, gevestigd te Nieuwendijk gemeente Almkerk NIEUWENDIJK. By het café Van den - X-.' Et* t i-v<

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2