DIT MERK Grootste en Goedkoopste maat afdeeling. onze Costumes naar maat trokken zoo zeer aan enorme succes 15 FEBRUARI De Qroote Drukte het beste bewijs SÜPERIEURITEIT te GORINCHEM van moderne kleeding ZIE DE ETALAGES! VAN RAVENSWAAY'S THEE KWALITEIT Plaatselijk Nieuws Bij griep en Gevatte koude Verkoudheid der luchtwegen Vraagt de stalen te bezichtigen. ■SEDEpONSERn GARANDEERT U een uitdaging kan worden 'beschouwd en zeer gemakkelijk gewapende conflicten zou kunnen uitlokken. Vandaar, dat men in deze kringen het achterwege laten van een dergelijk prikkelend machtsvertoon be pleit. Zoo'n ruim standpunt nemen dte politieke tegenstanders van de regeering Baldwin zelfs in, dat zij Chamberlain's verzoeningsgezinden geest, tot uiting ko mend in zijn streven door middel van onderhandelingen tot een oplossing te ko men, openlijk waardeereii; zelfs heeft de leider der Britsche arbeiderspartij, Mac- donald de opmerking gemaakt, dat het nu evenzeer de plicht van Tsjen is om in concilianten geest te onderhandelen en zijn aanhangers te weerhouden van buitenspo righeden. De besprekingen tusschen de Kantonnee- zen en Engeland zijn niet al te best gegaan, een bericht uit Hankau maakt zelfs melding van het afbreken der on derhandelingen. Als reden hiervoor wordt opgegeven, dat Tsjen, de Kantonneesche minister van buitenlandsehe zaken, geen verdere besprekingen over een modus vi- vendi wil voeren, zoolang de Engelschen te Sjanghai en in andere plaatsen hun oorlogstoerustingen voortzetten. De En- gelsche troe/?enzendingen en de concen tratie van Britsche oorlogsschepen inde Chineesche wateren, waartegen de Britsche oppositie-partijen zooveel bezwaren te ber de hebben gebracht, hebben dus eejn be letsel gevormd voor het treffen van een accoord. Het is trouwens niet alleen Kanton dat tegen de maatregelen van Engeland ge kant is, doch eveneens de z.g.n. centrale regeering te Peking, die, al is zij betrek kelijk machteloos, toch meer of minder nog als de vertegenwoordiging van Noord- China wordt beschouwd. Wij moeten nu afwachten of Engeland zal zwichten, dw.z. zijn schepen en sol daten terugtrekken, of voet bij stuk hou den; doch in het lafste geval, bij besten diging der Britsche prestige-politiek der halve, wordt de kans op een gewapend geschil aanmerkelijk vergroot. Aangenaam is de positie van Engeland er dus inmid dels niet op geworden. Sanapirin-tabletten. Buisje», 75, 40, 25 ct. Anga-bonbons. Doozen van 90 en 60 ct. By Apoth, en Drogisten. Nog steeds kunt U profiteeren van onze Confectiegoederen, die tegen balansprijzen worden uitverkocht. BAHLMANN Co. GORINCHEM. HEUSDEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Januari 1927. Ingelegd f 20670.85. Terugbe taald f 16403.69. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9989. Zondag a.s. moet het le elftal >Juliana« zyn 11e competitie-wedstryd spelen en wel tegen R. W. B. II te Be- soijen op het terrein van laastgenoemde vereeniging. Tot op heden werd door «Juliana I« nog slechts één wedstrijd verloren, n.l. de thuis wedstrijd tegen boven genoemd elftal, zoodat het Zondag a.s. zeker aan pakken zal zyn voor de Juliana-mannen om hun stand als eerste in hun afdeeling te handhaven. Wy hopen dat het «Juliana I« zal ge lukken ook in de nog te spelen 5 wed strijden overwinnaar te bljjven waardoor zy kampioen der lie klasse en tevens over geplaatst zou worden in de Ie klasse B. V. B. Het lie elftal »Juliana« speelt Zondag een competitie-wedstryd tegen het Ille elftal R. W. B. uit Besojjen op het Juliana-terrein naby de burg. De vorige week hield de debating club St. Catharina in het verenigingsge bouw eene algemeene leden vergadering. De opkomst der leden was niet byster groot. By afwezigheid van den president opende de vice-president de heer G. G. Carpay de vergadering. Daarna werd door den heer Joh. van Laarhoven een lezing gehouden over An dreas Hofer, de Man van Tyrol. Spreker behandelde op zeer duidelijke en leerzame wyze zyne historische beteekenis, zyn leven, werken en lyden van Andreas Hofer. Een dankbaar applaus oogstte spreker met zyn interessante lezing. Na beantwoording van eenige ingekomen vragen der vorige vergadering werd beslo ten dat op de volgende vergadering in den loop dezer maand de weleerw. heer kape laan v. d. Vleuten eene lezing zal houden. ALMKERK. De collecte gehouden in de Geref. Klprk ten bate voor de Zen ding bracht ruim f 36 op. De Geref. Jonged. vereen. „Mos terdzaadje" deelde dezer dagen aan 22 huisgezinnen 144 ikleedingstukken uit. Door de toenemende ziekte onder de leden hebben de besturen der Herv.' Jong. vereen, alhier, besloten, het jaar feest nogmaals uit te stellen en dit te houden op 10 Febr. a.s. nJm. 7 uur. ALMKERK. Op Woensdag 9 Februari D.V. zal de Bondsring »AItena-Zuid<r van Geref. Jongelingsvereen. vergaderen in de consistoriekamer der Geref. Kerk. Aanvang 7 uur. Onderwerpen: 1. Zelfopvoeding van de jongeling door [A. de Groot van Meeuwen. 2. Tact, toewijding, trouw, door P. van Dyk van Dussen. B.-BROEK. Donderdagavond 27 Jan. 1.1. hield de Chr. Jongel,-vereen »Obadja« alhier haar aangekondigde jaarvergadering, die in alle opzichten goed geslaagd mag heeten. Vooral over de inleiding welk« gegeven werd over Jona 1 en over een opstel getiteld »Waakt« werd een leven dige discussie gevoerd. De opkomst ech ter was niet groot te noemen. Dit was voor een gedeelte te wijten aan de vele zieken, die hier zyn* BRAKEL. Naar we vernemen heeft onze geachte dorpsgenoot de heer L. Ekel- mans eervol ontslag gevraagd als Secretaris van den Dorpspolder Brakel. Het bestuur van den polder ziet met hem een ambtenaar heengaan, die meer dan 40 jaren met den grootsten ijver, nauwgezetheid en welwil lendheid de belangen van den dorpepolder heeft gediend. CAPELLE. De heer P. Spielings heeft we gens hoogen leeftijd bedankt als ouder ling der Ned. Herv. gemeente a. d. Loon- schendijk. Gedurende ruim 40 jaren heeft hij deze gemeente op de meest eervolle wijze gediend als diaken en ouderling, waarvoor hem geen dank genoeg kan wor den bewezen. Het is te hopen dat het hem gegeven moge worden nog enkele jaren te gemeten van de welverdiende rust. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. aan den Loonschendijk Ds. P. Kuilman uit Houten bij Utrecht. Het aantal ingeschrevenen voor de lichting 1928 bedraagt in de gemeente Sprang-Capelle 59. DUSSEN. A.s. Donderdag 10 Febr. hoopt de Geref. Jongel. vereen, alhier in de Geref. Kerk haar jaarfeest te vieren. Het zoontje van den heer P. te Hank, gem. Dussen, had het ongeluk zich met het houthakken zoodanig te verwon den, dat geneeskundige hulp van Dr. de Groot noodzakelijk was. ^DUSSEN. Rectificatie. Berichtten wy dezer dagen, dat onzen ZeerEerw. Heer Pastoor E. J. M. Jar.ssens de Horion, van een milden gever een orgel voor de Pa rochiekerk ten geschenke had gekregen, dit bericht dient eenigszins gerectificeerd te worden. De Pastoor maakte Zondag onder de Hoogmis bekend, dat er werkelijk giften voor een nieuw orgel zijn bijeengekomen, doch niet van één, maar verschillende gevers. Tevens zeide ZyoEerw. dat er nog f1000 te kort komt. Dat de rest voor dit doel, waaraan we werkelyk behoefte hebben, spoedig bjjeen mag zijn, wenschen alle Parochianen onzen ZeerEerw. Heer Pastoor van harte. De EdelAchtb. Heer J. J. H. Snijders is wederom herbenoemd als Bur gemeester dezer gemeente. Na een paar dagen ongesteld te zyn geweest, werd zekere R. alhier dood te bed gevonden. Den nacht daarop stierf in hetzelfde gezin een tante, die bij hen inwoonde. Beiden werden Maandag be graven. 's GRAVENMOER. Maandagavond j.l. trad op voor de Tuin- en Landbouwvereen., de heer Kooi van Voorschoten, landbouw- leeraar, met een lezing over goedkoop voer. Zeer interessant zette spreker dit onder werp uiteen, welke door de aanwezigen met aandacht gevolgd werd. Terwyl d® winkelierster G. T. zich even uit de winkel naar achteren begaf, namen ongenoode gasten haar beurs met eenig klein geld weg. Dinsdag 8 Febr. hoopt de Geref. Jonged.vereen. «Dorcas* haar jaarfeest te vieren. "Woensdagavond hoopt in de Ger. Kerk voor de Ger. Mannen vereen. «On derzoekt de schriften* op te treden de heer P. H. de Jonge. GIESSEN. Wegens te weinig animo zullen de vooroefeningen op het fort alhier niet doorgaan. De personen, die aan deze vooroefeningen evenwel toch willen deelne men, zullen den cursus op het fort «Altena* kunnen volgen. VNIEUWENDIJK. De Commissie voor Evangelisatie te Gorinchem hoopt op 9 Febr, om vijf uur voor kinderen, een sa menkomst te houden in het Instituut alhier, en om kwartier over zeven voor volwas senen. Beide malen zullen lichtbeelden ver toond worden. Onze dorpsgenoote Mej. N. Wal raven, behaalde een diploma op de Ten toonstelling van nuttige en fraaie hand werken te Hellevoetsluis. Donderdag 27 Jan. j.l. trad voor het comité voor winterlezingen op Dr. C. Bouma van Zwolle met het onderwerp „Babel en de heilige historie," De voorzitter de heer J. J. Buizer opende deze vergadering, waarna despr. het woord kreeg. Spreker wees in zijn inleiding op de geestelijke macht waarvan Babel de draagster is. Vervolgens wees Dr. B. ten eerste op de geboorte van Babel, ten tweede op de macht van Ba bel in den loop der historie en ten derde op den afloop van het Babelrijk. Die ze schoone rede werd met aandacht gevolgd. RAAMSDONKSVEER, Terwyl het ry- wiel van den heer S. eenige oogenblikken onbeheerd stond werd het Rijwielplaatje gestolen. Een aardige GAZELLB-recl&me. De bekende Gazelle Rywielfabriek te Dieren heeft er wel slag van haar vermaard artikel onder de aandacht van het publiek te brengen. Onze opmerkzaamheid wordt op de Ga zelle fietsen gevestigd door de kleurige har- monikaboekjes, die telken jare door heel ons land worden verspreid en die telkens weer een nieuwe geschiedenis brengen, waarin ons op prettige en onderhoudende wijze de deugdelijke kwaliteiten van dit zoo gunstig bekend staande fabrikaat worden verteld. Zoo'n kleurig, fleurig boekske is ook thans weer verschenen. «De «Wonderlijke Avonturen van Jaap Kalebas* is de titel er van en het geeft ons in dichtvorm de lotgevallen van een jongmensh, dat op een Gazelle-fiets een reis om de wereld maakt. Het spreekt vanzelf, dat ook nu weer de uitstekende hoedanigheden van het Gazelle-rywiel ter dege worden belicht. Iets goeds, ook in de reclame, heeft de Gazelle-fabriek gedacht en zij heeft eer van haar werk. Zy heeft ons een koste- )yk boekje gebracht, dat ongetwijfeld aan allen, die het ter hand nemen, eenige aan gename oogenblikken van verpoozing zal schenken. Wij voegen hieraan toe, dat als ver tegenwoordiger optreedt de Heer P. J. Furster. Wijk by Heusden. van dat wij besloten hebben wegens het deze speciale aanbieding tot voort te zetten. in ons Kleedingbedrijf is wel van onze DE LADE PRIJZEN Bergeijk Stufkens e 4

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2