RAVENSWAAY'S RAVE! KWALITEIT onze Costumes naar maat trokken zoo zeer aan enorme succes 15 FEBRUARI De Groote Drukte het beste bewijs SUPERIEURITEIT te GORINCHEM van moderne kleeding Grootste en Goedkoopste maatafdeeling. ZIE DE ETALAGES Plaatselijk Nieuws Vraagt de stalen te bezichtigen. aanvaardde. Wy twyfelen niet, dat het den jubilaris dien dag aan belangstelling zal ontbreken. Voor de militielichting 1928 hebben zich voor deze gemeente 28 personen aan gemeld. Naar wy vernemen, hoopt 't fanfare corps «Nooit Gedacht« alhier, opl6Febr. a.s. in de zaal van den heer C. Dekker een uitvoering te geven, terwyl op 26 Febr. a.s. de gem. zangvereen. «Con Amoraec een concert hoopt te geven. Op 28 Februari hoopt de Herv. Jonged.ver. «Arbeid Adelt« haar gewoon jaarfeest te vieren. Wegens byzondere omstandigheden is de vergadering van de Ring «Altena Zuid« der Ger. Jongel.vereen, op Geref. Grondslag uitgesteld tot 14 Febr. nm. 7 uur, in de Ger. Kerk alhier. Woensdagmorgen ontstond by den schilder De Joode alhier, door den schoor steen een begin van brand. Gelukkig konden de heeren B. en J. door krachtig optreden den brand meester worden en wisten zy erger te voorkomen. CAPELLE. J. 1. Maandagavond 7 uur had in het café van Mej. de wed. v| ld. Haart aan de Nieuwevaart een uitvoe ring plaats georganiseerd door de aldaar bestaande biljartclub „Het Kalme Spel" welke uitvoering in alle opzichten ge slaagd mag heeten. De voorzitter der ver. de heer C. Nieuwenhuijzen opende de uitvoering en heette de dames en heeren welkom, in het bijzonder de heeren Lips en hun pianist uit Zev. Hoiek, die be reid waren gevonden voor de vereeniging op te treden als humoristen. De Gebrs. Lip3 zijn bekende humoristen, en dat zij ook hier goed in den smaak vie len, bewees het langdurig applaus der aanwezigen bij het einde van elk nummer. Onze dorpsgenoot de heer A. Christ, is benoemd tot directeur der gemengde Zangvereen. „Excelsior" te Sprang. Naar men ons mededeelt is in de plaats van den heer N. Kommers, die 1 Maart a.s. naar Apeldoorn vertrekt, tot voorzitter der Ned. Herv. Jongel. vereen. „Immanuël" gekozen de heer M. de Rooij. DUSSEN. Op 15 Febr. a.s. hoopt de EdelAchtb. Heer P. Bergmeyer, Burgem. der gemeente Almkerk, alhier voor de Anti-Rev, Kiesvereen. «Neèrland en Oranje* op te treden, met het onderwerp «In het voorportaal van den Ridderhoff*. GENDEREN. Onder leiding van haar Eere-voorz. den Eerw. Heer Ds. Men ken, hoopt de Ger. Jong. Ver. „Maran- atha", alhier D.V. Donderdag 17 Febr. a.s. in samenwerking rq/et de Geref. Kna- penvereen. „Samuel" haar jaarvergadering te houden. Het programma belooft een ge zellige avond. i 'sGRAVEMOER. J.l. Maandagavond hield de Chr. Gemengde Zangvereen. „Ex celsior" alhier onder leiding van haar eere-voorzitter Ds. Anker haar jaarverga dering. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd evenals de jaarver slagen van secretaris en penningmeester De kas sloot met een batig saldo. Het sa laris van den directeur werd in ver band hiermede verhoogd. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen, ter wijl besloten werd deel te nemen aan het dezen zomer te Heusden te houden con cours. N1EUWENDIJK. Op 18 Febr. a.s. zal de Gem. Zangvereen. «0. K. K.« een uitvoering geven in het Instituut. Op Woensdag 16 Febr. hoopt voor de Eierenvereen. op te treden de heer H. C. Kuyt van Spijk, met het onderwerp «De voeding van ons Pluimvee*. De vergadering zal gehouden worden in het Instituut. Deze week werden aangevoerd 5040 eieren. Men besteedde voor de kipeieren f 7.40, eendeneieren f7.10, alles per 100 stuks. De vergadering der Anti-Rev. Kiesvereen. zal niet op 12 doch op 19 Februari, in het Instituut gehouden worden. (Kille). In de laatstgehouden ge meenteraadsvergadering werd benoemd tot Gem.-Ontvanger de heer D. Koman en tot Administrateur van het Gem. Electriciteits Bedrijf de heer N. v. d. Assem. Donderdagavond trad Ds. Verhoog van Klazienaveen op voor de Anti-Rev. Kiesvereen. Spr. vertelde over de nood in de Drentsche venen, met verduidelijking van lichtbeelden. De opkomst was zoo groot, dat velen het gebouw moesten ver laten. De collecte bracht f 63.op. SLEEUW1JK. Woensdagavond gaf de Zangvereen. „Juliana" haar jaarlijksche uit voering in de O. L. school alhier, met haar kranige directeur den heer A. W. Havelaar uit Woudrichem. De zaal was goed ge vuld, er was vooral veel belangstelling van elders. Onder de zangnummers was een geruischlooze stilte terwijl bij de ver schillende voordrachten en samenspraken BEKEND VLIEGER GEARRESTEERD. De vliegercommandant Franco, die het eerst den Atlantischen Oceaan overvloog, werd onder verdenking inlichtingen over het Spaansche vliegwezen aan het buiten land geleverd te hebben, gearresteerd. O— HEVIGE ORKAAN. Het hevige stormweder op de Zwarte Zee duurt met onverminderde kracht voort. De tweehonderd passagiers van het ge strande Roemeensche s.s. „Imperatul Tra jan" konden met veel moeite worden ge red. o— SLACHTOFFERS DER ZEE? Het Grieksche s.s. „Odysseus" op reis van Malta naar Antwerpen wordt ver mist. Dit schip is al eenigen tijd te laat binnen. Over het lot is niets bekend. Het Engelsche s.s. „Galava" is bij New castle gezonken. Verscheidene leden der bemanning zijn omgekomen. o ONTPLOFFING Te Baten-Wezel in de Antwerpensche Kempen, is een kruitmagazijn van de fa briek van springstoffen aldaar in de lucht gevlogen. De arbeiders, die er gewoonlijk werkzaam zijn, waren juist vertrokken, zoodat de schade gelukkig alleen maar van materieelen aard is. In een trein voor het vervoer van troe pen van het leger uit Mantsijoerije zijn groote voorraden munitie ontploft. De trein bevond zich op w(eg naar Peking. Zeven wagons werden totaal vernield. Meer dan honderd soldaten werden ge dood of zwaar gewond. o BRANDEN. Naar uit Gent wordt bericht, staan de stapelplaatsen der haven in brand. Te New-York is brand uitgebroken op een groote scheepswerf, waarbij drie op slagplaatsen totaal zijn uitgebrand en vijf vliegtuigafweerkannonnen zijn vernield. De schade wordt geraamd top een mil- lioen dollar. o— 200 GEKKEN LOSGELATEN. Te Athene is een telegram ontvangen van den directeur van het krankzinnigen gesticht op Korfoe, dat hij genoodzaakt is geweest ongeveer 200 patiënten te ont slaan omdat het geld ontbrak om vier der voor hun onderhoud te zorgen. Het bericht wordt in Athene druk be sproken ^waarbij zoowel de vermakelijke als de bedenkelijke kant ervan naar voren wordt gebracht. FEBRUARI-AANBIEDING Colbert- Costumes naar Maat. Serie 1 Serie 2 Serie 3 Serie 4 f37.— f44.— f54.— f62 BAHLMANN GORINCHEM. HEUSDEN. Zooals uit achterstaande advertentie blykt, zal de Gem. Zangvereen. «Crescendo* alhier op Woensdag a s. weder een uitvoering geven, met medewerking van de heeren v. d. Akker (viool en piano) uit 's Bosch. Na de pauze zal worden opgevoerd de klucht in 3 bedryven «Onder Hypnose* van Carl Laufs en Wilhelm Jacoby. ALMKERK. Benoemd tot rijksveld wachter dezer gemeente de heer Hoogen- boom, thans agent van politie te Breda. Op 16 Februari a.s. hoopt de heer Jac. Vos, besteller by de posteryen te Nieuwendyk, den dag te herdenken, dat hjj vóór 25 jaar zyn ambt als postbode van dat wij besloten hebben wegens het deze speciale aanbieding tot voort te zetten. in ons Kleedingbedrijf is wel van onze Ontbiedt onze reizigers met de stalencollectie. herhaaldelijk geapplaudiseerd werd. In de pauze werden gebakjes en sinaasappelen verkocht, waarvan de opbrengst ten goede komt van het tooneel. Jammer dat er geen lekkernijen genoeg waren om jal de klan ten te kunnen bedienen. Deze bijeenkomst werd door den WelEd. Heer Godschalk geopend en gesloten. De Zangvereen. mag met trotsch op dezen avond terugzien. De Herv. Jongel. vereen. „Gideon" gecombineerd met de Knapenvereen. „Ti- motheus" zal Woensdag a.s. een jaarver gadering houden in de Openbare School alhier. Ds. Feijkes zal de leiding op zich nemen als Eerevoorzitter. De Geref. Jongel. vereen „Pred. 12—la alhier, hoopt Woensdag 16 Febr. a.s. haar jaarfeest te vieren in de Geref. Kerk. Aanvang half zeven. SPRANG. Dinsdagavond 1.1. kwamen de leden van de afd. Sprang van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond, met hunne vrouwen, ter herdenking van haar 10-jarig bestaan in feestvergadering bij een. Te ruim 7.30 uur opende haar voorz.' de heer C. Klootwijk, deze bijeenkomst, door te laten zingen Ps. 68 vers 10, las vervoflgens Ps. 67 en ging voor in gebed. In zijn openingsrede schetste spreker de wordingsgeschiedenis der afdeeling. Het verheugde spr. dat zoo velen aan de uitnoodiging hadden gehoor gegeven, en dat ook de yrouwien in flinken getale waren opgekomen om met hare mannen te deden in de feestvreugde van dezlen avond. Vervolgens beantwoordt spreker de vraag: Waarom Chr. georganiseerd? Na een woord van opwekking om steeds hoog te houaen de banier van onzen Ko ning, staan wij pal voor onze beginselen, opdat wij in dezen tak van arbeid ook mogen medewerken aan de komst van het Koninkrijk des Heeren, dan kan aldus spreker op onzien arbeid den zegen des Heeren worden ingewacht. De voorzitter heet vervolgens de afge vaardigden der verschillende organisaties welkom en in liet bijzonder haar Bonds- secretaris, die heer Stapelkamp welke was overgekomien om te deelen in de feest vreugde van onze afdeeling en sprak den wensch uit dat het den Heere behagen mocht de heer Stapelkamp ;nog vele ja ren voor onzen bond te sparen. De heer Stapelkamp dankt voor het ge sprokene en zegt dat men nü men in feest vergadering bijeen is de woorden van één onzer groote mannen mogen nazeggen: ge denken is danken. In den breede stond spreker vervolgens stil bij het doel der Chr. Vakbeweging en de roeping van den Chr. arbeider. Een overzicht werd gegeven van de uitkeeringen door het werkloozenfonds van dezen bond. Sinds haar oprichting is meer dan twee millioen gulden bij werkloos heid uitbetaald, wel een bewijs, aldus spr., wat samenwerking vermag, wat hier betee- kent leniging van nood in viele gezinnen. In zijn slotwoord wekt spreker op tot getrouwheid aan de organisatie, hiervoor ook de medewerking der vrouwen inroe pend. Het gaat in onzen strijd, zegt spr. om het „Uw Koninkrijk kome", het moet zijn een zoeken van de gerechtigheid Gods, op het maatschappelijk terrein (Applaus). De voorzitter sprak een woord van dank voor de opwekk'ènde rede van dén ge- achten spreker. Door de dames werden de tafels in ge reedheid gebracht en chocolademelk met koekjes rondgediend. Door de heeren C. J. v. Heijst, bariton en J. Vos, tenor, werd een duet gezon gen, Veldzang van A. L. Dobbelsteen., Door de afgevaardigden van de afdee ling Patrimonium, den Chr. Best. bond en den Chr. Volksbond werden de beste wen- schen voor de jubileerende vereen, geuit. Verschillende voordrachten werden ge daan, waarbij ernst en luim' elkander af wisselden. De uitvoering van een tweetal samenspraken verhoogde de gezelligheid. Verschillende christelijke liederen werden glezongen, welke door den heer M. van den Hoven met het orgel begeleid werden. Om 12 uur werd deze feestavond na een woord van dank door dén voorz. gesloten. Maandagavond zal door de Meisjes- vereen. op Geref. grondslag „Bid en werk" haar 2-jarig bestaan op feestelijke wijze herdacht worden. WASPIK® Woensdagavond had in het cafe van den Heer Chr. Montens de aan gekondigde vergadering plaats van de Tuin- dersvereeniging «Waspik* om na gemeen schappelijk overleg met de tuinders van 's Gravecaoer en Capelle te komen tot- het op een centraal punt d. i. Waspik geza menlijk doen verkoopen van de geteelde producten, hoofdzakelijk voor den export DE LAGE Bergeijk Stufkens

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2