Tweede Blad de Langstraat en de Bommelerwaard. MIJMHARDT'S Caxee/v voor het Land tan Heusden en Altena, 10 4687 ONS KINDERHOEKJE Jan Oeerizen, Kinderrubriek. Vrouwenrubriek Rubriek van den Arbeid Ruime auto- garage's BEHOORENDE BIJ HET twee. Mijn tweede deri tiaani Van een foooitij, mijn derde iets, dat je aan elk mensch vindt. Ra, ra, wat is dat? 2. Met B. ben ik een gevaarlijk ding, met D ben ik niet slim, met G iplakj ik erg, met k ben ik een nuttig voorwerp, waarin je water kunt halen, met s een ding dat jelui onder de rekenles tegen komt. 3. Wie vindt de verborgen bloem in deze zin: Zeg aan Therese dat ik kom. OOM KAREL. DE LOTGEVALLEN VAN BARENDJE KWIK AAN HET HOF VAN KO NING SUIKERBUIK. VII. i i Waarschuwingen van nierzwakte. Doffe pijn i'n den rug na inspanning, of scherpe steken, als gij u na bukken op richt, is dikwijls het eerste verschijnsel van ernstige nierzwakte. Spoedig daarna kunnen urinestoornissen, hoofdpijn, een af gemat gevoel, duizeligheid, zenuwachtig heid, hartkloppingen, kortademigheid, ver magering of krachteloosheid optreden. De nieren behooren tot de teerste orga nen van het lichaam, en dergelijke verr schijnselen waarschuwen u, dat uw nieren verzwakt of aangedaan zijn. Verwaarloos zulke waarschuwingen niet. Kom de meren zonder uitstel te hulp met het middel dat zij noodig hebben. Begin onmiddellijk met het gebruik van Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, het specifieke middel voor zwakke nieren en blaas. Dit bevordert de jgoede werking' der nieren, en beschermt u tegen rheumatiek, lendepijn, ischias en urinestovrnissen. Mannen en vrouwen uit alle deelen van Holland getuigden hoe terdege Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken. Het middel is gegarandeerd zuiver, en het is zooda nig samengesteld, dat de nieren de juiste hulp ontvangen, waardoor zij weder flink werken. Daarom behaalden Foster's Pillen ook zulke goede en duurzame resultaten. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. 33 Beste jongens en meisjes, De oplossingen van de raadsels \an verleden week zijn: 1. Bloemen (b, olm, boord, bloemen, emmer, mes, n.) 2. Spreken is zilver, zwijgen is goud. 3. Ruiker, suiker, duiker. De nieuwe raadsels zijn: 1. Mijn geheel bestaat uit 11 letters en noemt iets, dat door kleermakers, stoe lenmakers, borstelmakers enz. gebruikt wordt. Mijn jvveede vindt je altijd aan mijn eerste. Je kunt me ook in drieën hakken. Dan is mijn eerste een ander woord voor I Wel sapperdemosterdpot, riep koning Suikerbuik den volgenden morgen, toen hij wakker werd en zich wilde aankleedien: I waar is mijn gouden kroon gebleven? i De kroon, die altijd op een stoel naast I zijn bed lag, was verdwenen. Barendje; Kwik, riöp de Koning, waar ben je, kom dadelijk hier, waar is mijn gouden kroon, vlug zeg het. Barendje Kwik kwam ademloos aange- loopen en stameldeIk-ik-ik weet het niet Majesteit, ik heb hem gisteren zelf opge poetst en op den stoel naast Uw bed (ge legd, hij moet er nog liggen. Maar hij is er niet, riep dei koning boos. Laat alle deuren van het paleis sluiten en laten alle lakeien en knechten naar den kroon zoeken. Het heele paleis moet door zocht worden. Zeg dat aan den hofmaar schalk. Een oogenblik later was het heele, paleis in rep en roer. Alles werd ondersteboven gehaald, zelfs zochten ze in het fornuis van den kok. Maar nergens was de gouden kroon te vinden. Ondertusschen kwamen een paar van de edele graven en; baronnen en ook de deftige schoenenfabrikant naar Koning Suikerbuik toe en fluisterden, dat de kroon vast en zeker gestolen was. En dat zij dachten, dat niemand anders dat gedaan kon hebben, dan Barendje Kwik. Eerst wilde de koning daar niets van ge- looven. Maar de hooge lieeren van het Hof zeiden op het laatst ronduit: Barend je Kwik heeft het gedaan. Kijk maar eens hoe bleek hij ziet en hoe angstig hij kijkt. Ja, dat zag koning Suikerbuik ook. En de kroon werd maar niet gevonden. Toen beval de koning plechtig: Gaat allen naar de groote zaal. Ik zal recht gaan spreken. Alle heeren van het hof, alle bedienden alle knechts en lakeien, kortom al de be woners van het paleis van den koning, ver zamelden zich met bedrukte gezichtjen in de groote zaal. Intusschën was het al mid dag geworden. Het duurde lang, vóór de koning kwam. Eindelijk trad hij binnen, met een hermelijnen mantel aan en een zilveren kroon op zijn hoofd. Hij ging op den troon zitten en zei met een ernstig gezichtOnderdanen, er is onder U een dief, die mijn gouden kroon gestolen heeft'. Wie heeft dat gedaan? Het was doodstil in de zaal, niemand bewoog. Toen zei de koning, met een heel bedroefd gezicht. Ah dan niemand bekent, BOB EN MOP IN DROOMLAND. Plotseling kwamen de boekenwurmen in het gezicht. Een groot leger van de vreemdste dieren, welke de kinderen ooit gezien hadden. »Zy lijken veel op de dieren, die Oom ons laatst liet zien door den microscoopzei Mop. Bob nam zyn stok en ging vlak achter Anne- marie staan. Het kleine meisje was dapper. Zy hief haar stoffer dreigend in de hoogte en wapperde met haar schortje, toen de boeken wurmen naderden. »Ksh riep ze, toen de eerste haar met zyn scherpe pooten aanraakte. »Ksh 1 Ksh en pats I daar kwam de eerste slag van den stoffer op den kop van den boekenwurm. Bob stak den volgende aan het einde vanzyn stok en toen ging het pats pats pats pats totdat hun armen moe waren. »Oh, hier is de schaduwagentriep Mop plotseling, »Pas op !«c »Het zou wel sterk zyn, als die man niet juist altyd moet aan komen pats den laatsten keer ook pats 1 toen ik aan den grooten schoonmaak was riep Annemarie. (Wordt vervolgd). OP DE REPETITIE. Regisseur (tot stumperigen acteur) vVooruit, kerel, speel dat eens met wat meer gloed 1 Je bent Hendrik IV, een redevoering houdend voor zyn troepen geen verkeersagent te Amsterdam zal ik zeggen, wien ik verdenk, mijn gou den kroon te hebben gestolen... Barjendje... Kwik. Och, wat slecht riepen alle menschen in de zaal en keken erg boos1 naar Barend je. Barendje Kwik werd erg bleek. Majes teit riep hij uit, Wil u mie niet gelooven? Ik heb het heusch niet gedaan, ik1 h e b het niet gedaan. Zoo zei de koning, als; jij het niet gedaan hebt, Barendje, waar is dan mijn kroon? Jij hebt hem gisteren ge poetst en hem op mijn stoel naast mijjn bed gelegd. Jij moet 's nachts oppassen, dat er geen dieven in mijn kamer kom(en. Jawel, Majesteit, dat is zoo, maar ik heb het heusch toch niet gedaan. Ik ben vannacht even in slaap gevallen, ziet U, omda tik zoo moe was van gisteren. Mis schien is er toen wel een dijef gekomen. Praatjes, zei de koning. Edele Heeren, van het Hof, ik stel voor, Barendje Kwik naar de gevangenis te sturen. Heeft er nog iemand iets te zeggen om Barendje Kwik te verdedigen? Weer was het doodstil. Niemand zei iets om Barendje te helpen. D|e tranen liepen Barendje over zijn wangen. Was er dan niemand, die wou zeggen, dat hij het niet had gedaan? Toen opeens werd er tegen de deur gebonsd. De deur vloog open en wie stormde daar naar binnen, regelrecht naar den koning toe? Het kleine weesjongetje dat het complot tegen Barendje had afge luisterd Majesteit, Majesteit, riep hij zoo hard hij kon, Barendje Kwik heeft het niet gedaan. Barendje is onschuldig. Luis tert U eens, ik heb een geheim' afgeluis terd. En toen vertelde hij alles, wat hij 'ge hoord had. Zooi, zei de koning, maar is dat allemaal waar? Heeft de schoenenfa brikant den kroon weggenomen, om Ba rendje valsch te beschuldigen? Toen kwamen de twee generaals naar voren en zeidenMajesteit, hiet is waar. Wij hebben het ook gehoord. Wij wilden er niet aan meedoen, maar beloofdlen de andere heeren niet te verraden. Maar nu het wecsjongetje alles verteld heeft, mo gen we het wel zeggen, Barendje heeft het niet gedaan. Hoera, hoera!! riepen toen allen. Dat is mooi van jelui. Leve Barendje Kwik. De koning was erg blij, dat zijn kleine vriend Barendje onschuldig was. Hij liet dadelijk den schoenenfabrikant door twee soldaten gevangen nemen en zei toen'Ba rendje Kwik, mijn jongen, kom hier naast me staan. Naast den troon. Zooi, en nu, mag jij zeggen wat voor straf de schoe nenfabrikant moet hebben. Barendje dacht even na en toen zei hijHij' moet al die weeskinderen nieuwe schoenen geven. Voor niemendal! Alle aanwezigen juich ten. En het gebeurde, zooals Barendje ge zegd had. zelfs in japonnen is aangebracht, zoodat deze zooveel mogelijk gelijken op een jas je en rok met een mooi vest er onder. Deze vesten worden van ©ên groote ver scheidenheid van stoffen gemaakt. De meest luxueuse worden gemaakt van hel brocaat of van effen zilveren en gouden, weefsels, andere worden gemaakt van sa tijn of suède of gewoon piqué, maar alle zijn ze even modieus. Soms wordt het vest gesneden volgens dien gewonen overslag-stijl, terwijl dan de sluiting be staat uit een of twee glazen knoopen, soms ook wordt er een effect van hoogen kraag aan gegeven en wordt het gegar neerd met een 'heele rij dicht bijeenstaan- de knoopjes aan de voorzijde. Een vest van wit satijn geeft een Zeer gted is tin geerden indruk aan het costume, dat afgebeeld is onder no. 1281. Het is een model, bedoeld voor dracht in de vroege lente en wordt gemaakt van zwar te ottmane zijde. Inplaats van een manteltjje wordt er een leuke kleine bolero bij ge dragen met een smal kraagje en manchet ten van wit satijn. Knippatronen zijn ver krijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 onder opgave van no. 1281. Kosten 55 ct. Voor het model, afgebeeld onder no. 1282, werd een zacht blauwe fijne rips1 gekozen. Het toilet is buitengewoon aan trekkelijk, want het heeft een fijn ge plooid lijfje aan de voorzijde gegarneerd met een lange rij kleine knoopjes, terwijl de rok wijdere plooien heeft, wélke stuk voor stuk voor een gedeelte ingestikt zijn om er een aardig effect aan te gjeven. De taillelijn wordt een weinig geaccentueerd door een smallen ceintuur, die op regel matige afstanden onder de stof doorge haald wordt. Het manteltje is eenvoudig en hangt rechtaf, terwijl de mouwen ge garneerd zijn met kleine ingezette stukjes van hetzelfde, met kleine plooitjes. Knippatronen zijn verkrijgbaar in, de maten 42, 44, 46 en 48 onder opgave van no. 1282. Kosten 55 cents. De Mode voor Veeteni Verschillende noviteiten hebben dit sei zoen hun intrede gedaan en een van de meest inslaande is zeker wel het vest, dat zulk een succes gehad heeft, dat hiet Prinses Elizabeth, dochtertje van den Hertog en de Hertogin van York verblijft tydens de afwezigheid van haar ouders in het Buckingham Palace. De Koningin van Engeland neemt trouw haar grootmoeder lijke plichten tegenover de kleine Priuses waar. NATIONALE BANKVEREENIGING Aan het jaarverslag over 1926 der Nati onale Bankvereeniging ontleenen wij het na volgende Niettegenstaande de daling in den. ren te-standaard konden wij onze rente-winst ongeveer handhaven. Eveneehs stemt het tot tevredenheid, dat de aanmerkelijke mindere levendigheid in het effectenbedrijf op ons provisie-i inkomen weinig invloed heeft gehad. Het blijft ons groote voldoening geven, dat ook dit jaar het aantal relatiën over alle takken van ons bedrijf, geene uitge zonderd, regelmatig bleef toenemen. Evenmin als vorige jaren gaven wij cre- dietpromessen in herdisconto, terwijl wij bovendien gedurende het gehee'e boek jaar een belangrijk tegoed onderhielden bij de Rotterdamsche Bankvereeniging. Onze debiteuren achten wij, na nauw keurige revisie, en in aanmerking nemende de onder crediteuren opgenomen speci ale reserve, geheel volwaardig. Overeenkomstig de verwachting, welke wij in ons verslag uitspraken, wijzen onze onkiosten, zoowel wat betreft het lioofd „Honoraria" als „Bedrijfsonkosten" eene verlaging aan. Wij stellen u voor evenals verleden jaar uit de winst f 500,000,te bestemmen voor onze speciale reserve tegen debiteu ren, opgenomen onder crediteuren.; f 100,000 toe te voegen aan de statu taire reserve en ditmaal f 200,000 af te schrijven op gebouwen. Wij stellen U voor daarna het dividend te bepalen op 41/2 pCt. •I 3 "WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING. Het behoeft geen betoog, dat het werk loosheidsvraagstuk steeds groote zorg baart en dai men er steeds op uit is de werk loosheid zoo veel mogelijk te beperken. Nu kan men het vraagstuk ruim opvat ten en dan zal men er onder moeten rangschikken elke maatregel, die de werk gelegenheid vergroot. Het afsluiten van handelsverdragen, het openen van nieuwe markten voor de producten van onzen land bouw en onze- industrie, de handelspolitiek, het belasting vraagstuk, het sociale vraag stuk, het verkeersvraagstuk, het koloniale vraagstuk, al deze groote kwesties zijn in laatste instantie ten nauwste verbonden met de blyvende werkgelegenheid in ons land. Wanneer men echter over werkloosheids bestrijding spreekt, dan vat men dit meestal in meer engen zin op en bedoelt dan de maatregelen, die kunnen worden genomen om direct de werkloosheid te verminderen. tabletten werken zonder kramp of pijn. Door de Rijkscommissie van advies voor Werkverruiming, (SecretariaatKloveniers burgwal Amsterdam), wordt voortdurend getracht bestellingen van particulieren en Overheid voor de binnenlandsche markt te behouden. Uit de verslagen, die de Com missie geregeld publiceert, blykt echter hoe moeilyk haar dit dikwyls valt. Ook al is het Nederlandsche product soms iets duurder (wat echter gelukkig lang niet altyd het geval is), is het dikwijls nog voordeeliger het werk in Nederland te doen uitvoeren, omdat men de meerdere kosten tenslotte weer uitspaart doordat men minder aan werkloozensteun behoeft uit te keeren. In den laatsten tyd zijn verder door den Minister van Binnenlandsche Zaken verschillende besprekingen gevoerd met vertegenwoordigers der vier groote gemeen ten, waarbij de Minister in een bespre king op 16 December 1926 vooral op den voorgrond stelde, dat verbetering zou moe ten worden gezocht in uitbreiding der werkverschaffing naast inkrimping, zoo mogelijk der steunverlening. Er werden plannen geopperd voor woningbouw, stich ting van markthallen, wegenaanleg en vooral aangedrongen op meerderen finan- cieelen steun van het Ryk. Verder ontwikkelde de Minister een plan om groote groepen van werkloozen uit de groote steden over te brengen naar streken, waar op groote schaal ontginnin gen en andere werkzaamheden verricht kunnen worden, waarbij vooral aan Drente en Overysel gedacht werd. In een 3 Februari gehouden bespreking werden deze denkbeelden verder beschouwd. Voor uit voering van werken ter plaatse zullen nu de gemeentebesturen met het Ryk in over leg treden wat de overbrenging van werkloozen naar Drente betreft, meende men mvoorloopig een proef te moeten ne men met uitzending van 100 personen (25 uit elke gemeente) het Rjjk zou dan 25 pCt. van de kosten dragen. Waar een en ander een proef is, mag met belangstelling worden afgewacht of daardoor inderdaad een verlichting van het werkloosheidsvraagstuk zal worden gebracht. i|$SB Hezoek van ouds bekend Hótel 1 Café Restaurant Uitspanning, St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Station N.A.B.O SLBBUWIJK-'s BOSCH Nieuwsblad XIII. fWordt vervolgd.) Doos GO cent

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5