Hoest- Gemaakte Goederen 85 89 69 89 Stuk Goederen 23 38 14 29 17-1 141 25 Bedden - Dekens 1825 1450 29°° 59 39 625 625 7" 375 Ledikanten - Matrassen 590 690 1750 3°° 2 F 1 I50 EM Al LLE De Kroon Hoogs steenweg, tee. J TE KOOP Svalöfs Zegehaver, Kortstroo gr. erwten „LEONARDO". J. Lambooy, Berewoutstr. 36, 's BOSCH. Lutz Radio-Handel Rotterdam. TOESTELLEN HOORT Aangekomer MÜMHARDT'S tabletten liuitenlaiidsch Overzicht HUISHOUD WEEK. 325 11 21 De nieuwe modellen voor 1927. Hoogstr. A 5 en B 648. Tel. 255. G0RINCHEM. Scherp concurreerende prijzen. Sigarenfabriek Nieuw Nieuw Wij* leveren met één knop, zonder spoelen. 25 Russische PONY'S, A. Kohier, AlmkerI 1000 ZWARTE BESSEN „Goliath" 500 Vragen op rechtskundig gebied Be heer J. Bax, brugwachter alhier, behaalde met zijn Terrier op de Honden- tentoonstelling te Breda een eersten prijs. Op het Heereplein werd een ry Veertig jaar geleden heb ik éen pleeg kind opgenomen, welke bij my heeft in gewoond tot zyn 22ste jaartoen ging hij trouwen en op zichzelf wonen. Een mijn vrouw ziek en moest te bed blyven, waarop ik mijn vroeger pleegkind met zyn gezin bij mij heb laten inwonen, omdat ik zelf er op uit moest om wat te verdienen. Inmiddels is myn vrouw overleden en nog steeds woont bedoeld pleegkind met zyn gezin bij tr>ij in. Doordat zy op mijn ouden dag het leven voor mij minder aangenaam maken, heb ik hun al meermalen gezegd, dat zij moeten vertrekken, doch is tot heden door hen daar nog geen gevolg aan gegeven. Hoe moet ik nu handelen om hen uit mijn huis te verwyderen? W. L. wiel onbeheerd gevonden. Terug te beko- Paar jaar nadat hij getrouwd was, werd men bij de politie. VEEN. Einde dezer maand of begin April zal een spreker optreden voor de H. G. S. met het oog op de verkiezingen Prov. Staten. Zondag 13 Maart a.s. hoopt D.V. voor de Ger. Gem. op te treden, de heer Lamain (Theologisch Candidaat) des v.m. 9 30 uur, des n.m_. 2 uur en des avonds 6 uur. OUDRICHEM. Vrijdagavond 4 Maart I.1. hield de landbouwvereen. »Samen- werkingx in café Van Gooi, hare 7de Jaarvergadering. De Eere-Voorzitter, de heer F. C. Huiser, en het bestuurslid H. de Lorm waren wegens ziekte afwezig. De Voorzitter, de heer C. M, Schaap, gaf in zyn openingswoord een schema, van wat in het afgeloopen jaar de vereeniging had doorleefd. De notulen werden na lezing onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag ontleenen wy, dat het leden tal 43 bedroeg. Aangekocht werd vee voeder f 14641.43; Kunstmest f4490.42 Poot- en Zaaigoed f343.15;Stroof1682.07; totaal f 14611.43. Vorig jaar in totaal f 7524. Het batig saldo bedroeg f 65.97. De rolblok had een batig saldo opge leverd van f 10.38. Op voorstel Kentie zal geen rente worden uitgekeerd, zoodat thans 5 aandeelen konden worden uitgeloot. De rekening, nagezien door de hoeren A. Virtk Lzn. en J. M. Kentie, werd in orde bevonden. Ingekomen is een schryven van de N.-Br. Mij. van Landb., betreffende de tarieven voor Landbouwboekhouden. Na bespreking gaf zich niemand voor het nieuwe boekjaar op. Met bijna algemeene stemmen werden tot bestuursleden herkozen de heeren H. van Andel en H. de Lorm. Het lid Schaap stelde voor een kunst meststrooier aan te koopen. Besloten werd prysopgaaf aan te vragen. Tevens werd gevraagd, of het bestuur iets nader bekend was aangaande de op te richten Chr. Lag. Landb. School in deze streek. Zooals men had vernomen zou dit thans uitgaan van de Chr. Boeren- en Tuinderbond. Verschillende leden geven hierover hun verwondering te kennen, men had eerder verwacht dat door de N.-Br. My. van Landbouw het initiatief daarvoor zou zyn genomen, daar een groot deel der boeren in deze streek daarbij zyn aange sloten. Ng breedvoerige bespreking werd besloten, dien aangaande, nadere inlichtingen te vragen bij het Hoofdb. der Maatsch. Möt een gratis-verloting werd deze samenkomst gesloten. f Doos 50 a Keelpijntabletten 30 en 60ct Iemand heeft een perceel weiland en in zyn koopacte staat vermeld, dat hy uitweg heeft op perceel no. 50, grenzende aan zyn perceel. Nu den eigenaar van perceel no. 50 hiervan niets bekend is, in zyn koopacte van uitweg noch op het kadaster staat, welk recht hebben nu beiden V. D. 't Is haast onbegrypelyk dat in eene notarieele acte van koop en verkoop een recht staat vermeld, waarover de verkooper niet heeft te beschikken. Immers is een eerste rechtsregel dat niemand meer recht aan een ander kan overdragen dan hij zelf heeft. U kunt nu dengeen van wien U het perceel weiland kocht, in rechten aan spreken en van hem vorderen ontbinding van den koop en vergoeding van kosten, schaden en interessen. Ik heb een huis gehuurd onder voor waarde dat de verhuurder ééne kamer zou behangen. De verhuurder is die voor waarde niet nagekomen. Kan de Kanton rechter nu den huurder van het betalen van huur vrystellen B. v. Z. Kan advocaat, gemaakt van brandewyn, eieren en vanille onder sterken drank worden gerekend W. B. Japan is voor de zooveelste maal weer eens door een vreeselijke aardbeving ge teisterd. In het officieele bericht der Japansche regeering omtrent de aardbeving wordt gezegd, dat het centrum van de aardbe ving de golf van Wasaka, een zeeboezem van het eiland Hondo, het grootste van Japan was, 100 mijl Noordelijk van Osaka. De districten Tamba en Tajima zijn zeer geteisterd. Te Iwataki en Amino is grootste deel van de huizen vermeld, voor al door brand. In al deze plaatsen zijn menschen. om het leven gekomen. De economische gevolgen van de ramp zullen niet ernstig zijn, daar de geteisterde steden en dorpen niet in, het centrum van het economische leven liggen. De aardbeving is de hevigste geweest, die in Japan sedert 1845 is geregistreerd. Langs de spoorlijnen bevinden zich dui zenden vluchtelingen, die zonder dak en zonder voedsel zijn. Er zijn nog nieuwe schokken gevoeld, waardoor de paniekstemming onder de be volking weer toenam. Verschillende bijzonderheden over het aantal slachtoffers en de aangerichte ver woesting worden geleidelijk bekend. In het Tango-district zijn 2275 dooden en 3441 gewonden; 3535 huizen stortten in, terwijl er nog 3426 door het vuur ver nield werden. Van de vijf duizend zielen tellende bevolking van Mineyama is de helft gedood of gewondhet stadje is prac- tisch met den grond gelijk gemaakt. Hon derden inwoners van Miyazu aan, de golf van Masaka zochten hun heil op zee of vluchtten het veld in. Vliegtuigen rappor teerden, dat een dertigtal dorpen verdwe nen zijn. Tusschen Nagoya aan den Stillen Oce aan, die de Oostkust van Hondo bespoelt, en de Japansche Zee, aan de Westkust, is de spoorwegverbinding verbroken. Totori, een plaats van 32,000 inwoners, Westelijk van de golf van Wasaka, is vol gens een draadloos telegram aan het Ja pansche blad Hochi Sha van Honoloeloe, één laaiende vuuroven. Ook Oska en Kobe hebben ernstig ge leden in de wijk Sakoe van eerstgenoem de stad zijn 40 slachtoffers en 67 ge wonden, terwijl in Kobe honderden, huizen ingestort zijn. De toestand van de duizenden vluch telingen wordt nog verzwaard, doordat de velden, waar zij kampeeren, met sneeuw zijn bedekt en er eéti vinnige kou heerscht. De eigenlijke zitting van den Volken bondsraad die Maandag j.l. is geopend, is tot dusver tamelijk tam verloopen en eigenlijk is' belangrijker, wat er buiten den Raad om geschiedt en in verschillende particuliere bijeenkomsten wordt bespro ken. Zoo heeft te Genève eenige beroering gewekt de mededeeling, die Scialoja, de leider der Italiaansche delegatie, heeft af gelegd tegenover journalisten. Hij1 vertelde den mannen der pers n„l. dat Italië thans het verdrag inzake Bessaberië heeft goed gekeurd. Naar men weet, dateert dit ver drag van 1920. Het werd gesloten tusschen Roemenië aan den eenen. kant, Engeland, Frankrijk en Italië aan den anderen kant en erkende den afstand van, Bessarabië aan Roemenië. Dit verdrag was reeds gerati- j ficeerd door Engeland en Frankrijk, doch j Italië had tot dusver de ratificatie steeds J op de lange baan geschoven. Thans, nu laatsgenoemd land het eveneens heeft ge ratificeerd, is het definitief van kracht ge worden. Het behoeft geen betoog, dat Roemenië met deze ratificatie in de wolken is, om dat het zich nu sterker gevoelt tegenover Rusland, dat de annexatie van Bessarabië nimmer heeft goedgekeurd. Het voordeel, dat voor Italië uit de ratificatie voort spruit, is natuurlijk de versterking der positie van dit land in den Balkan,. Scialoja heeft wel laten uitkomen, dat de ratificatie in 't minst niet als een onvriendelijkheid tegenover Rusland mag worden opgevat, doch te Moskou zal men er stellig anders over denken. Het behoeft geen betoog, dat de sovjetautoriteiten den Italiaanschen stap beschouwen' als het resultaat der anti-Russisch zich oriënteerende Engelsche politiek en wordt uitgelegd als een nieuwe poging der Britten om een blok van staten te vormen, dat zich tegen de uniie aer sovjetrepublieken keert. Hoe dit ook zij, de houding van Italië wordt met welgeval len in Engeland gadegeslagen en in begin sel is het geenszins uitgesloten, dat, wat de ratificatie van 't verdrag door Italië betreft, Britsche beinvloeding in het spel is; Chamberlain heeft tegenover vertegen woordigers der pers dit eerst trachten te ontkennen, maar naderhand deze looche ning derwijze gecorrigeerd, dat zij meer begon te lijken op een bevestiging. EEN VERGADERING BEDWELMD. Op een vergadering van een slagersver- eeniging te Kelghley zyn 20 menschen bedwelmd geraakt. De mee9ten kwamen nadat men ze in de buitenlucht gebracht bad weer by, maar vier bleken er vry ernstig aan toe te zyn. Men vermoedt, dat er door kortsluiting in een electrischen kabel voor het vergaderlokaal gassen van de verbrande isoleering in het lokaal zyn gedrongen, die de bedwelming veroorzaakt hebben. o OVERSTROOMINGEN IN DE ANDES. In de Andes tusschen Chili en Argentinië hebben vooral aan den Argeritijnschen kant, hevige overstroomingen plaats gehad door de voortdurende regens. Er zyn lyken van elf verdronkenen geborgen, maar men vreest, dat er op tal van afgelegen plaatsen nog verscheidene menschen zyn omgekomen. o— pppui Onze HUISHOUD WEEK is nu nog belangrijker, daar wij 2 WAGONS EMAILLE kochten, welke wij in deze huishoud week tegen abnormale lage prijzen aanbieden. Volgt met aandacht deze RECLAME CAPAGNE en profiteert dagelijks van deze koopjes. Manshemden, prima katoen reclame prys 1.30-1.10 Mansbroeken, zware kwaliteit gele keper 1.1595 Vrouwen hemden, soliede, geel katoen 1.354.10 Vrouwen broeken, prima gele keper 1.20 95 Mans-Boezeroenen, prima kwaliteit dril 1.35 Blauw keper Jassen, Blauw keper Mansbroeken, zware kwaliteit keper Manchester Mansbroeken, soliede kwaliteit 4 75 Khaki Manshemden, yzer- sterk voor dagelyks gebruik J20 2 40 210 2SO Wit katoen, prima kwaliteit voor dames hemden 22|17a Graslinnen, extra zwaar voor heeren hemden 33—29 Graslinnen, voor lakens Reclame aanbiedieg 55 Geel katoen voor hemden zware kwaliteit 28 19 Geel katoen voor lakens prima kwaliteit 45 Geel keper voor vrouwen broeken, prima kwal. 2529 Wit flanel, extra mooie kwaliteiten 32, - 22, Wit en grijze molton, Reclame prijs 35 32£ Wit Jeans, prima kwaliteit voor pantalons en nachthemden 34 Kapok bedstel, 2 persoons compleet 22.50 Kapok bedstel, 1 persoons compleet 19.00 Kapok bedstel, 2 persoons, zware vulling Molton dekens, groote maat 1.10 Molton wiegdekens 49 Wollen dekens 2 persoons 6.50 Wollen fantasie dekens 7.75 Gestikte dekens, 2 persoons Satinet dekens, 2 persoons Jaquard dekens, 2 persoons Tocht dekens, mooie dessins 7.25 8.45 4.25 1.75 K75 J40 7.25 8.25 I Houten ledikanten, 1 persoons Houten ledikanten, 2 persoons Ijzer ledikanten met spiraal- Q50 matras, reclame prijs 11.50 Houten kinderledikanten 9.95 Wit laké kinderledikanten 21.00 Spiraal matrassen 10.50 Staaldraad matrassen, systeem Auping, 2 pers. 19.50 Kapok matras, 2 persoor» 8 Kapok matras, 2 persoons Zeegfas matras, 1 persoons Zeegras matras, 1 persoons 39 00 29.00 15.50 14.50 790 790 O O co CM CO cn Emaille emmers, thans schalen, thans 11,12£, waschbakken, ih. 45, pannen, thans 25, 37, vergieten, thans 55, 59 15 55 55 79 Emaille waterkannen, thans 79,119 melkkannen, thans 69 theepotten, thans 35, 45 Zeepkloppen, thans 19 Emaille rek: Zout, Zeep, Soda, 79 life*» Prolific" Duitsche zure" ÏOOOROODE Alles flink gewas en zuiver op soort. Te bezien in mijne kweekerijenteKAPELLE-BIEZELIKGE. Iv. Eversdijlc. Soliede kwaliteit. Fijne lakken. Elegante modellen. Zeer lage prijzen. NF* ÖEZOJÖK.T onze magazijnen, waar in wij, geheel zonder eenige verplich ting tot koopen, onze verschillende soorten kunnen toonen. Geïllustreerde prijscourant wordt op aanvraag gaarne FRANCO toegezonden. - Klapwagens, Kinderstoelen, Looprekken, VI. Hollanders, Poppenwagens, Trek- wagens, Hobbelpaarden, enz. 2de NABOUW te velde en op monster goedge keurd a I 7.50 per 50 K.G en extra te velde goedgekeurd door de N.-Br. Mü. van Landb. A £22. per 80 K.G. bij G. BOOM, Landbouwer Babiloniënbroek. Vogelkooien in alle soorten, toe- behooren en Sluis' zaden. »DE POTTEMAN* Eind, Gorkura. Rookt het SERIEMERK De allerfijnste Sumatra Zand- blad Sigaar, of Vorstenlanden Zandblad Sigaar. ZEER GEMAKKELIJK TE BEDIENEN. ZOOWEL KORTE ALS LANGE GOLVEN. - PRIJS ZEER LAAG. Voor Demonstratie en inlichtingen wende men zich te Heusden tot de Heeren P. VERHE1J, café »de Goude Leeuw* en DE WILD. Te Veen tot den Heer L. VAX RIJSWIJK, Radio- en Ry wiel handel. Wat anderen van mijn Hoenderpark zeggen Dr. te Hennepe schryft in de »Bödryfsp!uimveehouder« „Een schitterende inrichting". Jos. Boshouwers in »d« Kleinveeteelu „Een der beste van geheel Brabant". ÏOOO kippen op legcontiöle. 4600 eieren in broodcentrale. 3000 kuikens in opfokhuis. Er zynLeghorns, Barnevelders* (gezoomd en zwarte), Reds, Wyara dottes eri Loopeenden, van hoog« productie en winterleg. Broedeieren 15 ct., Kuikens 40 ct., Eendenknikens 60 ct— Jonge hennen vraagt prys, VAN DER MAADEN'S HOEDERPARI Wijk en Aalburg. Tel. No. l. in groote en kleine maten: Leeftijd 4 en 5 jaren. Dagelijks te bezien bij ^iii i BIJ APOTH. EN DROGISTEN prima kwaliteit en nasvorm n Kinderwagens. Willem van Oordt RADIO

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 10