Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. NO 4689 ONS KINDERHOEKS E Kinderrubriek. Vrouwenrubriek Ituitenlaiid BEHOORENDE BIJ HET Een zegen voor de menschheid. Iedere lijder aan verzwakte nieren, die gaarne zijn gezondheid zou herkrijgen, be hoort Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken, het middel, dat nieuwe kracht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht. Het 25-jarig succes stempelt dit niermiddel tot een ware zegen voor de menschheid. Ook gij kunt daarvan profiteeren. Be gin nog heden met het gebruik van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Merk op hoe uw gezondheid er door verbetert. Hoe de rugpijn afneemt, hoe de pijn in uw ledematen en spieren vermindert, hoe spoe dig uw nier- en blaasstoornissen verdwij nen. Door het versterken van uw zwakke nieren raakt gij bevrijd van urinekwalen, rugpijn, rheumatiek, blaasontsteking, wa terzuchtige zwellingen, ischias en spit. Stel 't niet uit. Laat de trage nierwer king niet van kwaad tot erger worden. Begin dadelijk met Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. Kom de aangetaste nieren te hulp, waardoor het bloed weder behoor lijk gezuiverd en verrijkt wordt en het geheele gestel bevrijd wordt van schade lijke onzuiverheden. Foster's Pillen worden vervaardigd in modern ingerichte labora toria, worden noch bij de vervaardiging, noch bij de verpakking door menschelijke handen aangeraakt, en bevatten geen scha delijke bestanddeelen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 36 Beste jongens en meisjes, De oplossingen van de raadsels \an verleden week zijn: 1. Paardenhaar. 2. Bom, dom, gom, kom, som. 3. Reseda. De nieuwe raadsels zijn: 1. Ik ben een nuttig beestje. Keer je me om;, dan ben ik een deel va:n een. boom. Hoe heet ik? 2. Mijn geheel bestaat uit 6 letters en noemt een adelijk heer en moet op den bovenste regel van onderstaande figuur komen te staan. Vul je de andere regels goed in, dan vormen de beginletters, van boven naar beneden gelezen, wéér het ge vraagde woord. XXXXXX Een adellijk heer. X X X X X Een jongensnaam. X X X X Een deel van een huis. XXX Een insect. X X Een familielid van de koe. X Een medeklinker. 3. Mijn geheel bestaat uit 7 letters en noemt een plaats in de provincie Gelderland3 2 1 is een plaats, waar ko len gedolven worden, 7 4 5 6 1 is een getal, 5 6 4 7 is nog minder dan één. GOM KAREL. DE LOTGEVALLEN VAN BARENDJE KWIK AAN HET HOF VAN KO NING SUIKERBUIK. BOB EN MOF IN DROOMLAND. XIV. By de woorden »groote schoonmaak* vluchtte de wurmen plotseling weg. Behalve een enkel lid van de wurmen familie, dat bewegingloos aan het eind van Bob's stok geregen zat, was er van hen niets meer te zien, dan een klein stofwolkje, dat zich snel over de weg be woog. Bob was bly en stond met een voet op zyn slachtoffer hy voelde zich als een moedige schutter. Maar het oude mannetje was nog meer verheugd hy staakte het spel met zyn doorjes en kwam met zyn vergrootglas naar dat wurmpje toe. De schaduw-agent kwam naderby en kreeg den wurm in het oog. »Is hier iets gebeurdvroeg hy en toen zy het hem uitlegden, was hy boos, dat alles weer in orde gekomen was zonder zyn toezicht. (Wordt vervolgd.) IX. OOOOOaaaaa! gaapte koning Suiker buik, toen hij den. volgenden dag wakker werd, wat heb ik heerlijk geslapen. En' wat glimt mijn kroon weer mooi, die heeft Barendje zeker gisteravond nog eens extra opgepoetst. Want de gouden kroon lag weer op den stoel naast het bed van den Koning. Hé, dacht de koning, terwijl hij zich eens flink uitrekte, wat zou ik nu graag een bordje lammetjespap lusten. Wacht, ik zal Barendje roepen en vragen, of hij me niet een bordje lammetjespap kan bezorgen, want ik heb heelemaal geen trek in roomtaart. Barendje, riep de koning, kom eens gauw hier. Maar het bleef doodstil in de kamer, die naast de kamer van de koning was. Er kwam geen antwoord. Barendje, Barendje, riep de koning weer en nog harder dan te voren. Geen. ant woord. Wel sapperdekriek, riep de koning, hij is zeker nog niet wakker. Ik zal eens evien gaan kijken. De koning sprong met zijn bloote beenen uit het bed, met zijn lange witte nachthemd aan en een slaapmuts op. Hij trok gauw zijn pantoffels aan en keek om het hoekje van de deur in de kamer, waar Barendje 's nachts altijd oppaste, dat er geen dieven in de kamér van dien. ko ning zouden komen, om de schatkist te stelen. Maar de kamer was leeg. Barend je Kwik was verdwenen. De koning, die koude voeten gekregen had, wipte gauw weer in bed en klapte nu in zijn handen. Dadelijk verschenen twee deftige lakeien, met gouden unifor men aan, die diep bogen en vroegenWat beveelt Uwe Majesteit? Breng dadelijk Barendje Kwik hier, ant woordde de koning. Gezwind verdwenen de lakeien en 'be gonnen het heele paleis te doorzoeken. Ze hadden wel een uur lang gezocht en in elk hoekje en gaatje gekeken, maar Barendje Kwik was er niet. Met lange gezichten kwamen ze bij den koning terug, die zich intusschen had aan gekleed en met zijn gouden kroon op zijn hoofd al op hen zat te wachten. Want de koning moest dien dag regeeren. Majesteit, stamelde de deftige lakeien, we durven het U haast niet te zeggen, Barendje Kwik is.... Nu, riep de koning ongeduldig Ujit, wat is er met Barendje Kwik? Kleermaker: »Ha daar gaat een van m'n klanten, Reuze-stof, die whip cord van me, he ?c Barendje Kwik is verdwenen, stotter den de lakeien. Wat zeg jelui daar? riep de koning, terwijl hij 'bleek werd, is mijn vriend Ba rendje Kwik verdwenen? Laat dadelijk de hoogste generaal komen, dadelijk. Een oogenblik later trad de hoogste generaal, je weet wel, die altijd sprak of hij een heete aardappel in zijn keel had, maar die toch niet aan het valsche plan netje tegen Barendje had mee willen doen, binnen. Generaal, beval de koning, Barendje Kwik is verdwenen. Ga onmiddellijk met je heele leger naar Barendje zoeken. Doorzoek elk huis en elke kelder, en als je hem gevonden hebt, dan breng je hem hier, maar je neemt metjeen den man gevangen, die hem uit mijn paleis heeft weggehaald. Een half uur later trok het heele leger door de stad. De generaal marcheerde voorop, vlak naast de trommelslagers en hoornblazers, die zoo hard ze konden;, trommelden en toeterden. Telkens hield het leger stil en dan ging de generaal met wel tien soldaten de huizen binnen en keek in alle kamers en kasten! en. kel ders. En dan riep hij telkens: Ben! jij hier, Barendje Kwik? Maar er kwam geen antwoord. fio. 1287, is van een zeer frivjool type en het is duidelijk, dat dit bedoeld is v[oor een avondje of partijtje. De stof, waarvan het wordt gemaakt is crème taffetas en het wordt gegarneerd met dwarse banden in twee kleuren blauw aan de onderzijde van het nauwsluitend lijfje en van den protest zal doen hoorert èn een beroep doen op de Katholieke mogendheden. o— VANDALENWERK. Menschenetende zigeuners. Het o ngeloofelijk schijnende bericht, dat in Oosc-Slowakije een Zigeunerbende door zeer wijden rok. Een rijtje kleine zilveren haar vermoorde menschen heeft opgegeten, knoopjes wordt voor op het lijfje gezet, j blijkt volgens mededeelingen aan de N. Dit modelletje is geschikt voor meisjes van 814 jaar. Knippatronen zijn ver krijgbaar onder opgave van No. 1287 én Fr. Presse waar te zijn. Een medewerker van de „Ostrauer Mor- genz" heeft een bezoek gebracht aan den vermelding van den leeftijd. Kosten 55 ct. met het onderzoek belasten justitie-amb- tenaar, die hem verklaarde, dat er geen Lenke modellen. De mode zorgt goed voor de kinderen tegenwoordig. De ontwerpers bestuaeeren met zorgvuldigheid wat kinderen noodig hebben en ofschoon een tamelijk groot gedeelte van de kinderjaponnetjes geïn spireerd zijn op de onze, worden zij nooit geheel en al gecopiëerd, doch zijn héél handig aan de jeugd aangepast, zóó, ciat de beste, voor de kinderen het ineest ge schikte onderdeelen naar voren worden, gebracht, en die, welke hun minder zou den passen, worden weggelaten. Jumper- pakjes zijn zoo gewild als ooit in dit sei zoen en voor Lentedracht zal er vrijwel niets meer „in de mode" zijn; en déze beslissing zal iedereen geno(egen doen, want het jumper pak je is bij oud en jong zeer gewild. De mode-ontwerpers hébben echter besloten, dat het met de „mannelij ke" lijnen nu maar eens uit moet zijiii en alle nieuwe mantels en jurken hebben een zeer vrouwelijk cachet; zelfs jumper- pakjes zien er „zachter" uit hoewel, natuurlijk, de moeilijkheid hier is om ge heel van de mannelijke lijn af te stappen, daar dit bijzondere type jurk zoo een voudig is en gemakkelijk te maken. Een bijzonder aantrekkelijk jumperpakje is afgebeeld onder no. 1288. Het is be doeld voor vroeg-Lente en wordt gemaakt van wollen maroccain in een. aardige» tint van bladgroen. Het korte rokje is/ rondom fijn geplooid en wordt gehecht aan een voeringlijfje zonder mouwen, Er- wijl de tamelijk lange jumper niet erg wijd wordt gemaakt. Twee zakjes zonder klep vormen een aardige garneering en. om er wat bij af te steken in kleur, wordt er een aardige das bij gedragen, wel'kje on der het goedsluitend omgeslagen kraagje geknoopt wordt. Dit pakje is geschikt voor meisjes van 10—16 jaar. Knippatronen zijn verkrijgbaar onder opgave van No. 1288 en vermelding van den leeftijd. Kos ten 55 cents. Het andere toiletje, afgebeeld onder Drie zusters, Misses Marmein, bekende Amerikaansche danseressen, in een nieuwen lans, welke zij hebben gecreëerd na een oezoek aan de Ford fabrieken. Door de geweldige machines geïnspireerd trachten rij de beweging der zuigers en stangen na te doen. !- ONGELUKKEN. Onder ijzeren balken bedolven. De gieterijhal van de Niederrheinische Hutte te Duisburg-Hochfeld is ingestort. Door de vallende ijzeren balken werden 3 arbeiders bedolven. Een hunner, de va der van zes kinderen werd op slag ge dood. Ernstig mijnongeluk. Te Wittenheim in de mijn St. Anna is een zoldering ingestort. Vier mijnwerkers zijn gedood en verscheidene anderen, zwaar gewond. o ONTSPORING De sneltrein Hoek van HollandBazel ontspoord. Tusschcn Troisdorf en Friedrich-Wil- helmshutte is de sneltrein Hoek van Hol land-Bazel ontspoord. De locomotief en de wagons derailleerden en konden eerst honderd meter verder tot staan gebracht worden. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De trein kon met 7 kwartier vertraging de reis voortzetten. De trein reed slechts met een snelheid van 25 K.M. Hieraan is het ongetwijfeld toe te schrijven, dat het ongeval geen ern stiger gevolgen heeft gehad. o UIT LANG VERVLOGEN TIJDEN Het doodvonnis, in Juli 1924 door de rechtbank van gezworenen te Stettin uit gesproken tegen de vroegere politiewacht- meesters Kaws en Engeler wegens moord- op den Belgischen luitenant Graff, is in tien jaren gevangenisstraf veranderd, aooK het Pruisische ministerie. Na twintig' jaar gevat. Te Hof in Beieren is een man gearres teerd, die wordt verdacht twintig jaar ge leden te Asch in Bohemen een scholier tel hebben vermoord. —o MOORD. Door revolutionnairen vermoord. Uit Sofia wordt gemeld, dat het hoofd van den veiligheidsdienst door leden eener revolutionuaire organisatie is vermoord. -o— PRIESTERS VERBANNEN Roomsche priesters uit Rusland verban nen. I Wegens de laatste berichten uit Rusland zijn ongeveer 100 priesters onder wie 5 bisschoppen verbannen naar het eiland So- leverki, terwijl anderen naar Siberië zijn' gedeporteerd. In het Vaticaan heerscht groote opschudding aangaande dit feit. Men gelooft, dat de paus een plechtig twijfel meer bestaat of de Zigeunerbende van den aanvoerder Filko heeft sinds ee- nige jaren menschenvleesch gegeten. Het •- is ongelooflijk hoe zulk een kanibalisme, in Slowakije kon voorkomen; maar de feiten laten zich niet loochenen.. Op het oogenblik zitten twaalf manne lijke leden van de bende gevangen, be nevens 14 vrouwen en kinderen. Bij hun verhoor gedragen zich deze menschen ui terst cynisch; zij bekennen hun. daden zonder eenig teeken van berouw. Hun verklaringen kloppen met hetgeen het on derzoek tot dusver aan aanwijzingen op leverde. De betrokken Zigeunerbende stond met de bevolking op zeer goeden voet, niemand had het flauwste vermoeden, dat men te doen had met moordenaars en ka- nibalen. Wellicht zouden de misdaden nooit be kend zijn geworden, indien, niet een van de bende het geheim had verraden. De man, die doofstom «is, kan echter wel schrijven Deze doofstomme heeft, hetzij uit gewe tenswroeging, hetzij uit wraakzucht, aan de autoriteiten geschreven, dat Filko reeds sinds jaren jacht op menschen maakt. De zigeuners zochten het liefst eenzame plaatsen op, waar smokkelaars uit Honga- rijen plachten te vertoeven; onder deze lieden kozen zij hun slachtoffers, in de overtuiging dat het verdwijnen van een smokkelaar niet zoo erg op zou vallen. Twaalf moorden die in de laatste jaren zijn gepleegd, zijn thans opgehelderd. In het kamp van de Zigeuners zijn klee- dingstukken van de vermoorden gevonden. Wij zullen onzen lezers de verklaringen besparen van de onverlaten, hoe zij hun slachtoffers hebben omgebracht enz. dat alles is te walgelijk. Slechts een enkele mededeeling van den leider, Filko, die zwaar geboeid voorden rechter van instructie verscheen; een man met ravenzwart haar en bliksemende oo- gen, die bij het doen van zijln verhaal spottend lacht. Z|. i. is de zaak werkelijk niet waard om zooveel drukte er over te maken. Kort en bondig verklaart hij„Wij hebben vier vrouwen en een man opge geten. Het vleesch smaakte zeer goed. Ik heb nergens berouw van en ben nergens bang voor." Toen hij werd weggebracht, groette hij grinnekend den rechter. Da nieuwste manier van thee-serveeren op het ys. De ouderwetsche anys- en chocolade tentjes zijn verdwenen. Hierboven ziet men hóe de kellner thee rondbrengt op de ysbaan te Quebec. Jammer, meneer, u haalt te vroeg op I 'n Jaar of twee en 'n half te vroeg jarumer, jammer I« ÉX-KEIZER WILHELM NAAR KORFOE De Daily News verneemt uit Berlyo, dat onderhandelingen gaande zijn tusschen den Duitschen archeoloog prof. Dorpfeld en de Grieksche regeering, om den ex keizer toe te staan te gaan wonen in zyn villa op het eiland Korfoe. De professor heeft de onderhandelingen met den Griekschen minister van Buiten- landsche Zaken geëntameerd, nadat hy een bezoek aan Doorn had gebrachtde ex- keizer had zich daarby bitter beklaagd over het Hollandsche klimaat, dat hem en zyn huisgenoote rheumatiek heeft bezorgd. De Grieksche regeering moet geen prin- cipieele bedenkingen hebben, maar de zaak heeft internationale kanten, en daarom mag niet overhaast te werk worden gegaan. o— EEN BOMAANSLAG. Een draadloos bericht meldt, dat in San Francisco twee mannen poogden een bom te laten ontploffen op de tredeu van de St. Peter en Pauls Kerk. Politiebearntan zagen een der mannen een bom neerleggen. Eenigen van hen trachtten hem te ar resteeren, anderen doofden de brat dar de lont. By de achtervolging der daders werd de man, die de bom had neergelegd, dood geschoten, zyn medeplichtige werd gewond. Sedert 1920 is het de vierde maal, dat er bommen by de kerk waren neergelegd. Nieuwsblad (Wordt vervolgd.) Ui r—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5