Buitenland (K: «s?- Bekendmaking. Plaatselijk Nieuws geld en liet niets meer van zich hoeren. ''Bij onderzoek bleek hij met een valscheti naam te hebben onderteekend en meerma len zich aan dergelijke praktijken te heb ben schuldig gemaakt. Hijl is op transport naar Amsterdam gesteld. O VEROORDEELD. Postwissel vervalscher. De Amsterdamsche Rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 30-ja- rigen koopman, die terecht heeft gestaan wegens het vervalschen van een postwis sel. Hij, is veroordeeld tot drie jaren ge vangenisstraf. O— AUTO-ONGELUK. Autobus van den dijk gestort. Een autobus van den dienst Giesendam- Gorinchem is vermoedelijk bij het uitwij ken, te dicht langs het talud van den hoogen Me r wed ijk, nabij Gorinchem van den dijk gestort. Het voertuig zakte weg, stortte omlaag en kwam te liggen aan den kant van het Steenenhoeksche kanaal. De drie inzittenden en de chauffeur werden verwond, een van hen moest in het Ziekenhuis te Gorinchem- worden ver bonden. De bus is deerlijk gehavend. AANSLAG OP EEN DIJK. Uit Pettyville (Arkansas) wordt gemeld, dai op den 11 mijl ten noorden der stad nabij de Missouri spoorlijn gelegen grooten rneerdijk een dynamiet-aanslag is gepleegd door een troep booswichten, die naar een gevecht met de dijkwachters wisten te ontkomen. De aan den dijk toegebrachte schade echter kon gelukkig worden her-, steld voordat het water doorbrak. —o— GRANAAT-AANVAL OP BANDIETEN. Men seint uit Chicago, dat 50 politie agenten een huis hebben omsingeld, waar verscheidene bandieten samen met een 23- jarige vrouw zich hadden verschanst. Men kon zich van de bende slechts meester maken door gebruik te maken van gas- granaten. t —o ZENDELING VERMOORD. Uit Rangoon wordt gemeld, dat een Fransch katholiek missionaris in het Maubin- distrjct is vermoord. Het motief voor den moord is blijkbaar roof geweestde daders zijn ontkomen. o—- HAAR KINDEREN VERMOORD. In het dorp Osterdorp bij Konigsdorf (Beieren) heeft een 46-jarige bourin, die reeds sedert geruimen tijd aan zwaarmoe digheid leed, haar beide kinderen, jongens van 6 en 7 jaar met een scheermes de hals afgesneden. ONTPLOFFINGSRAMP. Te Galatz (Roemenië) zyn in een vuur- wapenfabriek door eert ernstige ontploffing 8 personen gedood en 6 gewond. Er zijn 2 huizen in de lucht gevlogen. —o— FRAUDE BIJ DEN HANDEL IN ONROEREND GOED. Te Keulen zijn den laatster) tydl6 personen in hechtenis genomen, die zich aan fraudu- leuse handelingen bij den handel in on roerende goederen hebben schuldig ge maakt. Zy hadden eenige taxateurs om gekocht die de door hen aangewezen terreinen of onroerende goeder en veel hooger taxeerden, dan de werkelijke waarde be droeg en op grond van deze taxaties hypotheken weten te verkrygen, die ver boven het bedrag der waarde gingen. Ook trachtten zy buitenstaanders op grond van de taxatierapporten op te lichten. o— OOK STORM BOVEN DE SPAANSCHE KUST, De Oostkust van Spanje heeft de laatste dagen veel stormschade geleden. Vijftien meter hooge golven sloegen tegen de kust. Op den spoorweg Valencia Murcia i3 het spoorwegverkeer gestremd, daar groote rots blokken op den weg zijn geworpen, By Santa Pola zijn vele visschersschepen te pletter geslagen. Veertien visschers zyn omgekomen. Uit Amerika wordt gemeldt, dat een or kaan aldaar enorme schade heeft, aangericht. Duizenden landbouwersfamilies zyrt geruï neerd meer dan 200 visschersvaartuigeo zijn vernield. Vergadering van den raad der gemeente HEDIKHU1JZEN op Vrijdag 15 April des nam!. 5 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer v. Bokho ven Secretaris: WelEd. Heer Couwenberg. Aanwezig alle leden, behalve de heer v. d. Heijden. Een vacature 'wegens overlijden vqn den heer v. Engelen. Alvorens met dc afwerking van de agenda te beginnen, wil de Voorzitter iffiiifjsi li; EEN WEDLOOP MET HANDKARREN. Te Parijs is een zeer bijzonderen wed loop gehouden, ril. een waarbij de deelne mers een handkar moesten voorttrekken. De wedstrijd was georganiseerd door de Academie des Beaux Arts en het vertrek vond plaats op de Place de l'Observatoire het eindpunt was in de Rue Bonaparte. Frannay, de verloofde van het meisje dat het vorige jaar den schoonheidswedstrijd won, kwam het eerste aan het eindpunt. eerst een woord van herinnering5 wijden aan de nagedachtenis van wijlen den len Wethouder, de heer v. Engelen, die na de laatste vergadering is ziek geworden, welke ziekte met zijn overlijden is ge volgd. Niemand had kunnen denken, dat hij zoo spoedig zou zijn heengegaan. Dit is helaas gebeurd, zijn overlijden betee- kent niet alleen voor zijn familie, doch ook voor de geheele gemeeriife een groot verlies. Immers van alle voornaamste ver- eenigingen, was hij Voorzitter of op richter, of ijverig bestuurslid. Wij1 zuljlen vertrouwen, aldus spr., dat hij hierboven zijn loon zal ontvangen voor hetgeen hij: hier beneden zoo belangloos heeft ge daan. De heer Dobbelsteen wil naar aanlei ding van het gesprokene door den Voorz. ook namens zijn collega's verklaren, dat zij zich wel met het gesprokene kunnen vereenigen. De heer v. Engelen, hoewel hij het niet altijd eens was met de raads fractie, waarvan spreker deel uuitmaakt',, behoorde tot de bezadigde personen. De notulen worden hierop gelezen en na een kleine opmerking van den lieer v. Vrede vastgesteld. Ingekomen stukken a. Proces-verbaal van kasopneming bij den Gem.-Ontvanger op 18 Maart en bij den administrateur van het GEB op 25 Maart, waarbij alles in behoorlijke orde is bevonden. b. Goedkeuringsbesluiten van Ged. St. van het raadsbesluit waarbij tot af- |e.-n overschrijving der begrooting 1926 is be sloten, idem der gemeenterekiening en die der rekening van het GEB. c. Brief van den Raad van State van 13 April, waarbij den Raad wordt opge roepen zich te doen vertegenwoordigen1 voor dc zitting op 20 Apriï om 103V4, uur. Op de vra«g van den Voorzitter of de leden plan hebben, den raad te doen ver tegenwoordigen, zegt de lieer Dobbelsteen dat hij hiervoor het lid v. Hemiert zou willen aanwijzen. Aldus besloten. d. Schrijven van Ged. St. met ont werpregeling voor de jaarwedden van Bur gemeesters, Secretarissen en Gemeente-Ont vangers in deze provincie. Wordt voor kennisgeving aangenomen als zijnde voor deze gemeente van geen belang. e. Brief van Ged. St. waarbij1 wordt verzocht liet raads'besluuit [tot verkoop ie- peboomen in tc trekken. Wordt besloten aan het verlangen van Ged. St. te vol doen f. Verzoek van J. Siegers te Haar steeg om hem een stukje grond ter groot te van 11 aren aan den weg Haarsteeg- Bokhoven tegen billijken prijls te verhuren voor den tijd van tien jaren. Adressant heeft de bedoeling er een houten woning op te bouwen. De lieer Winkel acht een huurprijs van tien gulden per jaar voldoende. Die raad gaat hiermede accoord, waarop met alge- meene stemmen besloten wordt, het ver zoek in te willigen en den hu U;r prijs te 'stellen qp tien gulden. Onderzoek geloofsbrieven van het nieu we raadslid I. A. Buijs. De geloofsbrie ven worden in orde bevonden, zoodat tot toelating wordt besloten. De lieer Dobbelsteen vraagt of de heer Buijs deze vergadering niet reeds had kun nen bijwonen, waarop de Voorzitter ant woordt dat dit niet mag volgens de wet ómdat er acht dagen openstaan voor be roep. Binnen 14 dagen moet het nieuwe raadslid evenwel geïnstalleerd worden. De Voorzitter deelt mede dat thans aan de orde zijn twee adressen die in de vo rige vergadering zijn aangehouden. Het eerste is liet adres van den houutbewer- kersbond. De heer Dobbelsteen zegt dat 'hij in de meening verkeerde dat in de vorige ver gadering besloten was, dat als er werke- loozen in dienst van de gemeente te werk werden gesteld, de raad zou gekend wor den voor de vaststelling van het loon. In Hedikhuizen zijn eenige lui te werk gesteld, zonder dat met deze afspraak is rekening gehouden. Spreker zou het Hoofdbestuur te Utrecht willen berichten dat de raad hun verzoek niet kan inwil ligen, als er steun noodig is kan de ge meente die beter zelf verleenen. De Voorzitter antwoordt dat de loo- nen reeds vtpeger zijn vastgesteld. Spr. meent dat er voor 't oogenblik geen ter men zijn op het adres in te gaan. Wer keloosheid komt zeer weinig voor, zijn er dus een of twee werkeloozen, dan kunnen die door de gemeente werk wor den verschaft. De heer v. Hemert acht het beter een steunregeling in het leven te roepen. De Voorzitter acht dit voor een kleine gemeente niet noodig, gemeentjen beneden de 20.000 zielen, gaan daartoe niet over. Het is beter de menschen, indien dit noo dig is, zelf werk te verschaffen. De heer Winkel merkt op, dat als het noodig is,- er geholpen moet worden, doch naar zijne meening kan de gemeente dit beter zelf doen. De heer Dobbelsteen is het hiermede eens en zou Utrecht dan ook willen be richten, dat men op het oogenblik geen last van werkeloosheid heeft en dat, als het later mocht noodig blijken, men nog op het adres wil terugkomen. Aldus wordt besloten. Aangehouden verzoek van A. v. d. Wensch. De heer Dobbelsteen zegt dat in de vorige vergadering is besloten dat B. en W. zich eerst meer op de hoogte zou den stellen, met de bedoeling van het verzoek, is dit niet gebeurd? De Voorzitter antwoordt dat het de bedoeling van adressant is, een stukje grond van de gemeente te koopen. B. en W. hebben zich naar aanleiding van het adres tot den veldwachter gewend, toch deze is niet genegen eén stukje grond af te staan. De heer v. Hemert meent, dat als het de bedoeling is, zijn woning te ver- grooten er dan wel iets voor te zeggen is, want de man zit erg ongelukkig. De heer v. Vrede voelt ook wel iets voor inwilliging van het verzoek, ech ter onder voorwaarde dat de vergrooting der woning in steen wordt opgetrokken. De heer Dobbelsteen acht het 't beste dat de man zich eerst duidelijker ver klaart en zou het adres daarom nogtnaals willen aanhouden opdat B. en W. als- nog gelegenheid hebben, zich van zijn bedoeling op de hoogte te stellen. Aldus wordt besloten. Bespreking grasverpachting Bokhoven-- schen dijk. De heer v. cl. Brand zou voorloopig alleen den dijk verpachten. De Voorzitter wil nog mededeelen dat van den Boerenkring 's Bosch een schrij ven is ingekomen, waarin wordt aange drongen om de verpachtingen voor lan ger termijn te doen plaats hebben, zoo mogelijk voo>r 4, 5 of 6 [jaren. EEN NIEUW SOORT KANON. To Schenectady, een plaatsje in den staat New-Yoik, heeft men proeven ge nomen met een zoeklicht-projector, welk instrument in staat is om schrift en beel den- in het luchtruim uit te zenden. De uitvinder, d'Arcy Ryan, behaalde met zijn demonstraties een groot succes. Men is reeds begonnen met kanonnen te produ- ceeren die een draagwydte van 8 K.M. hebben. De heer v. Hemert meent, dat zooiets wel kan met weiland, doch voor hooiland gaat dat niet. De Voorzitter is het hiermede eens, De heer Winkel acht dc tijd voor ver pachting op langen termijn nog niet geko men. De heer v. Hemert meent van wel. De heer v. Vrede gelooft dat door lan ger verpachten het land ook beter wordt, nu wordt het maar afgeschabt. De Voorzitter zou het zoo willen ver pachten, dat ze in de toekomst met de andere verpachtingen samenvallen, men heeft dan een beter overzicht voor de begrooting. Aldus wordt besloten. Benoeming leden van de Schattingscom missie voor de Rijks Inkomsten Belasting, wegens periodieke aftreding van de hee- ren J. M. v. Bokhoven, R. Luijben, P. v. d. Brand en H. Couwenberg. De heer Dobbelsteen zegt dat hij de Voorzitter ook op de lijst van aftredenden ziet staan, is de Burgemeester niet ambts halve voor die commissie aangewezen? De Voorzitter antwoordt ontkennend. Hierop wordt in de vacature v. Bok hoven gekozen de heer P. v. d. Brand met 3 stemmen. De heer v. Bokhoven verkreeg 2 stemmen. In de vacature R. P. Luijben wordt gekozen de heer D. v. Hemert eveneens met 3 stemmjen. In de vacature P. v. d. Brand wordt ge kozen de heer v. Vrede met 3 stemmen. In de. vacature Couwenberg wordt ge kozen de heer I. Buijs met 4 stemmen. Bij deze laatste stemming verklaart de heer 'Winkel niet meer mede te wijlen Stemmen, het helpt toch niet en spry zit slechts voor pietsnot. Hij hoopt, even wel dat de a.s. verkiezing verbetering zal brengen en het blaadje zal doen om keer en. De Voorzitter wil de heeren dank zeg gen voor het in hem gestelde vertrouwen. Bespreking aanbesteding onderwijzers-- won/ng te Hedikhuizen. De Voorzitter deelt mede, dat dezei aan besteding door den architect aan de tim merlieden uit deze gemeente en de omge ving is aangezegd op Woensdag a.s. des nam!, te 3 uur. Gebrek aan eetlust. slechte spijsvertering, .schele hoofdpijn, prikkelbaarheid, ver- J\ stopping, maagpijn en hartwater, genezen spoedig na gebruik van Foster's Maag- pillen, het tonische laxeermiddel. Maagpillen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. De heer v. Hemert vraagt of deze aan besteding niet op: één later uur kan ge- Deuren. De heer Dobbelsteen stelt voor, de aan besteding niet te houden op 3 doch op 5 uur, om 3 uur kan spreker er niet zijn. De Voorzitter verklaart om 5 uur er niet bij te kunnen zijn. De heer Winkel zegt dat hem wel eens voor de voeten is gegooid, dat als men lid van den raad is, men er maar wat voor over moet hebben,, (ditzelfde zou hij nu ook tot de andere heeren willen, zeggen. De, heer Dobbelsteen stelt voor de aan besteding omi 5 uur te houden. De Voorzitter zegt dat het. tijdstip van 3 uur door den architect eenmafa,! is ge steld, om het nu weer te veranderen, kost al weer moeite en geld. Dobbelsteen. Dan hadt U voeling met den architect moeten houden, er is nog tijd genoeg om te laten zeggen dat het 5 uur is inplaats van 3. Hierop wordt be sloten de aanbesteding om» 5 uur te hou den. Bespreking verbouw ve 1 d w ach te rs woo i n g De Voorzitter licht toe dat de woning- een kleine verbouwing moet ondergaan, wat de kosten zullen zijn, weet spreker niet, doch heel hoog zullen deze niet zijn, omdat van het oude schoolhuis te He dikhuizen materiaal gebruikt kan worden. De heer Dobbelsteen zou toch gaarne een begrooting der kosten hebben. De Voorzitter zegt toe, hiernaar den architect te zullen vragen. De Voorzitter deelt mede, dat een Ver zoek is ingekomen van Joh. v. Veldhoven, die wat veel land heeft gepacht, om een gedeelte over te geven aan M. v. Engjelcn De raad hecht hieraan zijn goedkeuring. Gratificatie Rijkspolitie. Het vorig jaar was de rijkspolitie een gratificatie toegekend van f 20 en de Ma rechaussee van f 30. De heer v. Hemert acht deze verdee ling niet billijk en f 15 en f35 meer in overeenstemming met het aantal dienst doende manschappen van beide wapens. De gratificatie wordt hierop vastgesteld als door den beer v. Hemert aangegeven. De lieer Dobbelsteen vraagt of er nog geen bericht is ingekomen van Ged. St. Voorzitter. Zijn er nog heeren die voor stellen in het belpng der gemeente hebben te doen. Dobbelsteen. Als er nog geen bericht is ingekomen,- stel ik voor liet navolgende schrijven aan H. M. dc Koningin te zen den Aan Hare Majesteit De Koningin der Nederlanden. Geeft eerbiedig te kennen de Raad dei- gemeente Hedikhuizen, dat hij 12 Oct. j.l. een schrijven richtte aan Ged. Staten, van Noordbrabant, waarin o.a. de volgen de vragen werden gesteld: Wat zegt U er van, dat onze voorzit- tet, zooals bij de laatste raadsvergade ring weder gebeurde, de vergadering sluif, wanneer er nog leden zijn, die iets in het belang der gemeente te zeggen hebben? Waar staat geschreven, dat onze Voor zitter hiertoe liet recht heeft, terwijl bijj reglement van orde anders is bepaald? Smds wanneer is art. 183 uit de ge meentewet verdwenen en zijn B. en W. geen verantwoording meer schuldig aan den Raad, en mogen zij weigeren inlich tingen te geven, welke door den Raad gewensëht worden? dat hij o'pl 8 Fejbr. j.l. op deze vragen nog geen antwoord had ontvangen en nogmaals op beantwoording aandrong; dat tot lieden deze vragen nog onbe antwoord zijn gebleven. Redenen, waarom hij Uwe Majesteit eer biedig verzoekt, op deze vragen een rechts geldig antwoord te willen geven en zijn Voorzitter bij nalatigheid op zijne plich ten te willen wijzen om onverkwikkelijk heden te voorkomen. 't Welk doende, De Raad der gemeente Hedikhuizen, Hedikhuizen, 15 April 1927. Winkel. Ik ben er sterk tegen dit adres te verzenden, het lijkt nergens naar, er zijn al zooveel hatelijke motie's verzonden, waarmede men niets heeft opgeschoten, ik wil er verder niet over uitweiden. Voorzitter, dat beetje kan er nog wel bij. Hierop wordt de vergadering gesloten. De ontvanger der Directe belastingen te Heusden, vestigt er de aandacht van be langhebbenden op, dat de aangifteformu lieren voor de wegenbelasting vanaf heden te zynen kantore verkrijgbaar zyn en al daar onder de kantooruren kunnen worden afgehaald. X HEUSDEN. De Emmabloem-collecte, gehouden op Zaterdag I.I., bracht in het geheel op de som van ruim vijf en veer tig gulden. Het le elftal »Juliana« nam 2e Paaschdag deel aan de Serie-Wedstryden uitgeschreven door de V.V. »Wilhelmina« te Wijk en Aalburg waar het hun is mogen gelukken den le prijs, zijnde een zilveren beker, te behalen. De eerste wedstryd welke zy speelden tegen »H.V.V. I« uit Haarsteeg werd ge wonnen met 10. In de eindwedstryd kwam »Juliana« te spelen tegen «Juliana« Baard wyk, welke wedstrijd met 11 eindigde, waarna volgens reglement de uitslag door het geven van vijf penalties moest worden beslist. Dank zyn de kranige doel verdediger van »Juliana« mochten zy het hierin winnen van »Baardwijk« waardoor zij den eersten en »Juliana« BaardWyk den tweeden prijs behaalden. Op het j. I. Zaterdag gehouden Solisten-Concours, uitgeschreven sloor de Harmonie der Ned. Spoorwegen te Rotter dam, behaalden de leden der »Heusdensche Harmonies C. de Graag met zijn Alto-solo een eerste prys en P. de Graag met zyn Clarinet-solo een tweede prijs beiden in de 2de afdeeling. Een heel mooi succes dus. In de Zaterdagmorgen gehouden zitting heeft het Hoofdstembureau beslist, dat de ingeleverde lijsten voor de raads verkiezing geldig zyn en de daarop voor komende candidaten gehandhaafd worden. In de gistermorgen gehouden zitting van het Centraal Stembureau heeft de num mering plaats gehad van deze lijsten Door het lot zyn aangewezen lijst H. A. M. J. M. Verhoeven 1 en lijst A. de Haan 2. AALBURG EN HEESBEEN. Onze ge- achte Predikant, Ds. J. Bus, heeft een be roep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. te Maartensdjjk. yC ALMKERK. By een zoon van J. K. alhier werd door Dr. de Vries bloedver giftiging geconstateerd. Thans zyn voor de a. s. verkiezing ven den gemeenteraad, welke op 9 Mei zal plaats hebben, 6 lijsten ingeleverd en wel 3 A.-R,, 1 Chr. Hist., 1 S. D. A. P. en 1 vrye lijst. B.-BROEK. Als byzonderheid kan ge meld worden, dat bij den heer Adr. de Graafl een koe een voldragen kalf heeft ter wereld gebracht met twee koppen, waarbij de hulp van den Ryksveearts uit Andel moest worden ingeroepen. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Ten gemeentehuize zjjn de volgende candidaten- Iij8ten ingeleverd voor de verkiezing van de leden van den Raad Door de Bezuinigingsparty M. Dekker A. T. van HemertP. D. Dekker Bzn.A. Kolf!L. Klootwyk P. G. de JongJ. de Rover. Door de Christ.Historische Party K. C. de Boon (aftr.)Ch. D. Kramer W. T. GroeneveldC. DekkerP. van Driel. Door de Staatkundig Geref. Party A. P. VerdoornCorn. Ritmeester G. PruissenD. J. Ippel, Door een gedeelte van den Vrijheidsbond M. SigmondP. Dekker C.OznD.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2