A T O MIS T" ONS KINDERHOEKJE Plaatselijk It ieuws er schoten in de lucht gelost. Ook: had dat geen resultaat, zoodat de politie na her haalde aanmanig in de richting van de vluchtelingen ging schieten. Een van het drietal viel gewond neer, waarna de twee de zich vrij snel overgaf. De derde wist evenwel te ontkomen. Degene, die zich het eerst had overge geven werd geboeid naar het politiebureau te Hillegersberg vervoerd. Inmiddels waren de politiemannen bij den gewonde gekomen, die toen naar het bureau gedragen werd. Daar bleken de verwondingen zoo ernstig te zijn, dat op neming in een ziekenhuis dringend noodig was. De man had een kogel diep in den rug g|ekregen en een in het linkerbeen. De toestand van den gewonde was hoogst zorgelijk, zoodat inspecteur de Vries van Hillegersberg den arrestant nog dienzelf den avond een verhoor heeft afgenomen. o VERLAGING POSTTARIEVEN 'De voorbereidende werkzaamheden voor herziening van het briefposttarief zijn thans zóó ver gevorderd, dat waarschijnlijk reeds tegen 1 Ju li kan worden tegemoet gezien: a. Verlaging van het port der binnen- landsche brieven van enkelvoudig gewicht tjot l1/^ cent. b. Idem van het onmiddellijk daarmede samenhangende port der brieven voor Ne- derlandsch-Indië, Suriname en Curacao, als mede van het port der in het grensverkeer naar België en Duitjschland verzonden brie ven. De mindere ontvangst tengevolge hier van wordt geraamd op f 4,100,000 p. jaar. In verband met den stand van de be- drijfsrekening der P. T. T. en de eischen der schatkist zal voor het loopende jaar, voor zoover tlhans kan worden voorzien, met de aangegeven tariefsverlagingen moe ten worden volstaan. O GRUWELIJKE MOORD TE STEIN. Omtrent den lafhartigen moord Zondag avond nabij Keresheide onder de gemeen te Stein gebeurd, verneemt d(e „L. K."" de volgende bijzonderheden De plaats, waar het gruwelijk mis- drij fgepleegd is, ligt vrij afgelegen en wordt doorsneden door de Oude Post- baan welke van Beek naar Susteren loopt, een smal veldwegje tusschen hoog struik gewas door in de richting^ van den Lin- dënheuvel te Lutterade. Aan dezen veld weg, welke een weinig verder wat bree der wondt, maar later in een voetpad ovfergaat, ligt ongeveer 150 M. van de Postbaan dë woning van Louis Verkoelen een ongeveer 30-jarig gehuwd persoon en vader van twee kleine kinderen, waar van Wet jongste een tiental weken outt is. V. is leidekker e nwerkzaam aan den këijelhuisbouw op de Staatsmijn „Mar rits." Een maand geleden was bij V. in be trekking gekomen de 17-jarige Bertha Wil- lems uit Berg (gem. Urmond), welke in het landbouvvbedrij fen huishouden hielp. Deze was tenger van postuur. Bertha was het oudste van acht kinderen uit een ar beidersgezin. Zondagmiddag heeft V. haar naar het ouderlijk huis gebracht te Berg, waar een Communiefeest was. V. is des Heer des huizes»Ik denk dus, dat je er wel mede klaar zult zijn, tegen dat ik terug kom Loodgieter»Wat zegt U Gaat U met vacantie middags nog met haar vader uit geweest. Omstreeks zeven uur zijn V. en het meisje naar huis teruggegaan, het meisje zat bij hem op het rijwiel. Een 20 minuten van zijn woning af, heeft V. haar, volgens zijn zleggen, laten afstappen en is hij vooruitgiereden. In zijn woning heeft hij van kleeren verwisseld, het vee gevoerd en is toen uitgegaan. Ongeveer acht uur kwam V. ontdaan zlenuwachtig en bleek bij de familie S. aan de Postbaan met het ontzettend be richt, dat E^ertha vermoord lag in het boschje aan het Sittarderwegske. Terstond gingen eenige mannen met hem mee en V. wees hen de plek waar het arme kind op den weg lag uitgestrekt. S. ging dadelijk naar de mijn om de po litie van den ontzettenden moord kennis te geven. Na eenig zoeken trof hij die; mijnipolitie-beambte Curvers, welke zich terstond ter plaatse begaf, terwijl S. nog d'e rijksveldwacht uit Lutterade ging waar schuwen. V. was daarop naar zijn woning gegaan en riep op zulk een angstige wij ze zijn buurman E., welke met zijn gezin een gedeelte van V.'s huis bewoond, dat E., wielke reeds te bed lag, in de haast een ruit stuk sloeg, meenend dat er brand was. E. zag zijn huisbaas niet meer en kwam snel naar beneden, toen V. weer aan kwam geloopen en mededeelde dat Bertha vermoord was. Ondertusschen waren ook majoor Couwenberg en de rijksveldwach ter Dautzenberg ter plaatse gekomen. Daar het lichaam nog warm was, was men reeds met de kunstmatige ademhaling begonnen. De dokters van Eijis te Lutte rade en Fijen van Stein gaven nog in spuitingen. De burgemeester van Stein en de politie dezer gemeente warén even eens ter plaatse. Mr. Kneep'kens, substi tuut-officier van Justitie te Maastricht, werd gewaarschuwd en was nog voor 12 uur op de plaats van het misdrijf. Vastgesteld werd dat het arme kind ge wurgd is en er eveneens van zedenmis drijf sprake is. Aan den hals waren blau we plekken en enkele kleedingstukken ge scheurd. Tegen V. stapelden zich meerdere be wijzen op, zoodat men tot arrestatie over ging. V. bleef hardnekkig ontkennen. Toen het meisje uitbleef was hij op onderzoek uitjgieweest en zeide een vreemd persoon uit de boschjes te hebben zien komen': in de richting van het veld. Toen hij ging kijken vond hij het meisje en waarschuwde de buren. In hoeverre dit alles juist is, zal ui jthfet verder onderzoek moeten blij ken. Tegen half acht is nog een politie beambte langs de plaats van het misdrijf gegaan en heeft niets verdachts gezien. Het lijk werd naar de woning van V. overgebracht. Laat in den nacht werd V. te Stein ingesloten. j Toen Maandagmorgen 't treurige «ieuws zich in de omgeving verspreidde was de ontsteltenis algemeen en hoorde mjen met verachting over V. spreken. Men kan zich de smart indenken der arme ouders toen hun Maandagmorgen ter kennis werd ge bracht op welke wijze hun oudste doch ter en braaf kind vermoord was. Den geheelen dag waren tal van nieuws gierigen rond de plaats van het misdrijf. Om drie uur kwam het parket uit Maas tricht en dr. v. Waegeningh, deskundige. V. werd naar de plaatis van het mis drijf overgebracht. Foto's en teekeningen werden gemaakt, waarna de verdachte oij het lijk gebracht werd en aan een. lang ver hoor Werd onderworpen. Meerdere gje- tuigen werden gehoord. V. werd weer te Stein opgesloten. Het lijk werd naar de verbandkamer der Staats mijn Maurits overgebracht, waar het'lijk- onderzoek door de gerechtsdoktoren heieft plaats gehad. V. toonde zich bij de over brenging weinig onder den indruk. Be.ial- ve den vader van de vermoorde en andere familieleden waren ook de ouders van V. aanwezig. Het publiek had ten zeerste met beide families te doen. V. is naar het Huis van Bewaring te Maastricht over gebracht. Hij blijft alle schuld ontkennen. O Hierboven is afgebeeld een nieuw val scherm voor vliegers. Deze parachute is van Amerikaansche vinding en moet zich sneller openen en dus grooter veiligheid bieden, dan de tot nog toe bekende. Maandagavond ontstond op het Groenc- wegje te Den Haag brand bij den beton werker Franchimont. Het echtpaar is gearresteerd als ver dacht van brandstichting. De verhalen die het echtpaar aan de politie deed, gaven aanleilding tot deZe arrestatie. De inboedel was voor f 6000 vjerzekerd, hetgeen veel te lioog is met betrekking tot de werkelijke waarde. o— MOORDAANSLAG 1 Daad van een krankzinnige. Bij de cartonfabriek Reiderland te Win schoten heeft de waanzinnige P. A. zijn broer Roelf A. levensgevaarlijk met eten mes in de zijde gestoken. -Roelf A. is direct in het ziekenhuis opgenomen waar hij is overleden. De dader is gearresteerd. o MOORD. Een raadselachtig drama. Op hun kamer in een hotel te Maas tricht zijn Dinsdag die lijken gevonden van een echtpaar, dat, uit Parijs gekomen, reeds meer dan een wejelk in dat hotel logeerden. Zij waren door revolverschot ten gedood. Hoe het drama zich precies' heeft toegedragen, is nog niet bekend. De politie stelt een onderzoek in. De slachtoffers zijn de mecaniecien J. K., afkomstig uit Dusseldorf en de hem begeleidende vrouw E. K., afkomstig uit Eygelshoven. Zij waren niet getrouwd. Mej. E. K. werd sedert een week uit Eygelshoven vermist. Zij hadden geen geld meer bij zich. o— MISHANDELING Met een koevoet geslagen. Bij een der baggermachines in het Val- tilterveen onder Odoorn, ontstond twist tusschen twee baggerlieden. Na een korte woordenwisseling greep K. afkomstig uit Emmen een koevoet en sloeg den machi nist T. uit Weerdingerveen daarmede op het hoofd. De hersenpan werd ingedrukt. In zeer ernstigen toestand werd de versla- gene opgenomen. De dader is gearresteerd. -O— stelt den zakenman in staat met een minimum aan tyd (20 minuten) en moeite, tegen geringe kosten (15 ct.) zijn auto zonder water schoon en in goeden staat te houden. Eiken dag een kwartier be steed en hy kan trotsch zijn op z'n auto. Een complete uitrusting kost thans slechts f 3.45. VRAAGT DEMONSTRATIE en INLICHTINGEN aan de BOB EN MOP IN DROOMLAND. XXII. Mop greep de uitgestoken voet. Dat was het eenige, dat zy doen kon. »Zeg baasje,® lachte Bob, »loop jy nu altyd op je handen »Altyd,< was het antwoord. »lk doe het om myn schoenen te sparen, begryp je?« »Myn heele familie loopt op de handen. Wy wonen aan het eind van dezen weg. Als jullie lust hebt, ga dan even mee naar binnen als je langs ons huis komtdan kun je het zien.® »Het vreemde kereltje wuifde met z'n been naar de kinderen en wandelde den weg af. »Wat zou moeder wel zeggen, als ik op myn handen ging loopen zei Bob met een onderdrukt lachje. »Zy zegt altyd, dat ik zooveel aan schoenen verslyt® en hy probeerde op zyn handen te staan evenals het vreemde mannetje 't deed. Maar het lukte hem niet en toen stelde Mop voor om aan het mannetje te gaan vragen hoe hy het defcd. »Ik zou het wel eens graag willen zien, hoe een heele familie op zyn handen loopt,c zei Mop. »Goed,« antwoordde Bob, dan gaan wy er naar toe,® Wordt vervolgd. Firma JOHAN SMULDERS - Vughterstr. 33 's HERTOGENBOSCH. Soliede wederverkoopers en vertegenwoordigers gevraagd. AANGEHOUDEN. Verzet tegen de politie. Op een bouwwerk van den heer v. d. M. in de Schapenlaan te Den Haag waren Maandag eenige bouwvakarbeiders dron ken, waarop de lieer v. d. M. hun gelastte het werk te verlaten. Hieraan gaven zij geen gevolg. Een hunner ging de heer v. d. M. zelfs te lijf. De politie heeft de belhamels die bezig waren den boel in de war te sturen gekalmeerd en hun over gebracht naar het politiebureau. Onderweg trachtten collega's voor de beschonkenen partij te trekken op een zoodanige wijze dat de politie eenige malen schoten in de lucht loste. o— VERDUISTERING Door een gemeente-secretaris. Voor de rechtbank te Arnhem is de 39- jarige gemeente-secretaris M. v. d. G. te Hummelo en Keppel veroordeeld tót 6 maanden gevangenisstraf. Verdachte had zich gelden toegeëigend toebehoorende aan de gemeente tot een gezamelijk bedrag van f1112. Hij legde een volledige bekentenis af. o— BRANDEN. Bosch brand. Maandagmiddag brak brand uit in de bosschen tusschen de Leutherweg en Hins- beckerweg bij Venlo. De bosschen, wel ke gelegen zij'n in de z.g.n. Karpaten bij grenspaal 459, zijn eigendom van de fa milie v. Oyen. De brand die fel woedde liet zich ernstig aanzien. Des avonds had men de vlammen zoover gebluscht dat 't vuur zich niet meer kon uitbreiden. VEROORDEELD. Een recalcitrante wethouder. De vorige week werd de Beverwijkschc wethouder J. E. door den Haarlemschen politierechter tot 14 dagen gevangenisstrai veroordeeld wegens bele;ediging van een politieagent in functie. Dezelfde politie agent heeft thans bij de Justitie een aan klacht tegen E. ingediend wegens smaad schrift. In een ingezonden stuk had E. n.l. verteld, dat bedoelde agent tijdens de Jubileumfeesten in IJmuiden gedurende den nachtdienst zich in een café aldaar had opgehouden. HAARLEM'S UITBREIDING. Om geen Haarlemmer te worden. Door de groote groep van gemeen :e- ambtenaren, politie-agenten en gem|eente- werklieden te Bloemendaal, die Zaterdag avond 12 uur Haarlemmers zijn geworden, is een verzoek gericht aan den raad van Bloemendaal om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het stichten van woningen in het overgebleven gedeelte van Bloemendaal zoodat zij zich in de gemeente, waariin zij eigenlijk thuisbehooren, kunnen ves tigen. De beide raadsleden van Bloemendaal de heeren A. J. Prinsenberg en dr. J. Th. BomwatfCr hebben hun verblijf verlegd naar het vrijgebleven gedeelte hunner ge- mfeente. Een los-arbeider der g|eimeente en bewoner van liet Tuindorp heeft zijn knappe huisje opgeofferd en is Zaterdag avond vóór 12 uur 's nachts nog verhuisd naar Bloemendaalsch Overveen. Liever wilde hij zich behelpen in een veel minder geriefelijk huis dan Haar lemmer te worden. Hy»Denk*je, dat jegvader er iets op tegen zal hebben dat je met my trouwt Zy »Ik denk bet niet, hy heeft net de rekening gekregen van myn nieuwe voorjaar» garderobe. ANDEL. De Werkliedenvereen. vHelpt Elkander® alhier, zal op Zaterdag a.s. haar 10 jarig bestaan feestelyk herdenken. Door het Waterschap »Het Oudland van Altena® werd in bare laatstgehouden vergadering besloten aan den loswal de noodige verbeteringen aan te brengen. De gemeenteraad van Ryswijk be sloot in zyne laatstgehouden vergadering de loopende geldleening met deze gemeente af te lossen en een nieuwe kasgeldleening aan te gaan, tot een bedrag van f3000 k 4 pCt. AMMERZODEN. In de gehouden ver gadering van de Pluimveevereen. »Nut en Sport« werd besloten tot eene reorganisatie over te gaan, zoodat o.ro. een nieuw be stuur werd gekozen, waarvan de samen stelling is als volgtR. van Run, Voorzitter H. van Bokhoven, SecretarisA. v. d. Oord-Oostwegel, PenningmeesterM. van Beers, v. Vugt en J. Goesten Jzn., leden. Dezen zomer zal wederom een excursie gehouden worden naar een bekend hoen derpark. DRUNEN. De heer Canters te Herpt is gekozen tot lid van het bestuur van den Byenhoudersbond »St. Ambrosius® van Drunen en omstreken. GIESSEN. Alhier had een botsing plaats tusschen twee vrachtauto's, waarvan de een werd bestuurd door B. van Andel uit Andel en de andere door Westerlaken uit Rijswijk. Met eenige materieele schade liep het ongeval af. RAAMSDONKSVEER. Voor den nieu wen cursus aan de U.L.O. school alhier, meldden zich 33 leerlingen aan. Door het Kerkbestuur der Herv. Gem. werd het verven der Veersche Kerk opgedragen aan den heer L. v. d. Waals. Door de Geref. Kerk werd tot Predikant beroepen de Eerw. Heer Tom uit Hilversum. De scholier C. V. viel en brak daarbij zyn rechterarm. Yoor het studiefonds vau den Ger. Bond ontving Ds. Ewoldt ruim f210. De verkoop van het Emmabloempje heeft opgebracht 1132,35. WASPIK. Voor een eivolle zaal had Zondagavond bij den lieer H. v. Iersol de uitvoering plaats van de Liedertafel „Aurora" uit Oosterhout. Opgevoerd werd de operette van M. J. H. Kessels „De Meikoningin van Geleen", met begeleiding van het O.S.O. Symphonic Orkest en met medewerking van Oosterhout's Gemengd Koor. De uitvoering is in alle opzichten schitterend geslaagd. Het spel, de zang, en de tooneelen waren in één woord ge zegd subliem. Het langdurig applaus liet- i welk den spelers na afloop der bedrijven ten deel viel, was dan ook'welverdiend. Na het einde der voorstelling werd door den heer v. Schijndel als Voorzitter der Waspiksche Harmonie een woord van dank gebracht aan „Aurora" voor het; prachtige spel dat werd vertoond. De heer Smits, Voorzitter van „Aurora", dank te het aanwezige publiek voor hun grootej belangstelling. WAALWIJK. Gedurende eenige jaren heeft in de Stationsstraat alhier, de looi-1 erij van de firma voorheen R. DelhayeS stilgelegen en werden de gebouwen niet meer gebruikt. Thans vernemen wij dat dat de leerlooerij in- en uitwendig wordt gerestaureerd om in het begin van Juli vermoedelijk in gebruik gCnomen te wor den. Een 40-tal arbeiders zouden alsdan in de genoemde looierij werk vinden. WAALWIJK. De heer J. v. d. Geld die vanaf de oprichting van de Waalwjjk-f sche Pluimveevereeniging secretaris is ge weest, heeft als zoodanig zyn ontslag ge nomen. Tot bestuurslid is gekozen de heer TimmermansVerhoeven. De WelEd.Z.Gel. heer Dr. Verhoever uit Tilburg is in plaats van Dr. v. Dijk tot leider van het Consultatie-bureau alhier benoemd. VIERKANT- en ZESKANT VLECHTWERK, PUNTDRAAD, GEWOON DRAAD KRAMMEN en voorts alle IJZERWAREN, HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, GEREEDSCHAPPEN, TOUW, enz. FIRMA JOHAN SMULDERS Vughterstraat 33 'sHERTOGENBOSCH Telefoon 659

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6