Eerste Blad Huwelijk De Roode Auto HEUSDEN tAND VAN ALTEN» Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4710. Woensdag 25 Mei 1927. Op Hemelvaartsdag. FEUILLETON Iluiteiilandsch Overzicht. Huwelijks-uitzetten. Binnenland Int. Telefoon no. I». Postrekening no. 61525. 1 Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt 11.40. Afzonderlijke nummers' 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Ziet gij ouder uit dan gij zijt? ste r's Juich 1 Die Zich ten offer gaf, Die verrees uit donker graf, Is voor Zjjnen jongeren oog, Opgevaren naar omhoog. Wet der diepten van omhoog, Speurloos voor der schepselen oog, Legde hare rechtskrachts neèr, Aan de voeten van haar Heer. Eenmaal ging hij 't was genoeg Die van eigen offer droeg, Bloed naar hemelsch heiligdom, Voor veroordeeld schepselendom. Juich myn ziel, juich al te sa&m, Dat zich noemt naar Zijnen naam, Want Z|jn offer heeft volmaakt, Wat naar zondeloosheid haakt. En als Hoogepriester zit, Die voor ons vergeving bidt, Vaders welbeminde Zoon, In des eeuwigen hemelwoon. En hoe bang het hier moog' gaan, Hoe de zondezee moog' slaan, Op Zgn stem zwjjgt, zoo Hjj wil, 't Bulderen van de baren stil. Ja hoe bang het hier moog' gaan, Zie uw Hoogepriester staan. Die weldra als Koning komt, En voor Wien zich Satan kromt. Want niet eeuwig duurt de strijd, Weldra komt de blijde tyd, Dat tot aller vorst verklaard, Jezus Christus nedervaart. door OSCAR VENDEL 11 O L II) (Nadruk verboden). Hij was door het revolverschot van Cross getroffen in den rechterschouder. De commissaris van politie en lord Hampton bogen zich over Charles Dundan een en vroegen hem zacht of hij pijn ad, maar de gewande antwoordde niet. dij liet lusteloos het hoofd op zijn arm .allen en het bloed bleef vrijelijk stroo- aen van onder zijn boord uit. Van alle kanten zwermden de nieuws- ierigen aan, die door het revolver-salvo *r politiebrigade waren verschrikt. Hee- =n in hun avondtoilet, sommigen met Kin speelkaarten nog in de hand. De commissaris gaf een wenk en in sn minimum van tijd hadden de agenten =n weg weer vrij. Zij dreven de belang- -ellenden weer even snel terug en de srdere afzetting der straat vorderde echts een oogenblik. Dan droegen Hampton en de commissa- s den gewonden Lord in de auto en den hem langzaam weg naar het Grand- ■Qtel eenige straten verder, waar eotus Want het loon van Zijnen stryd, Is geen bidden voor altijd, Neen Hem wacht de Koningskroon, Als een eeuwig zegeloon. En van zondaars zooals wy, Maakt Hij vorsten zooals Hij, Bondgenooten, Hem beloofd, Wij het lichaam, Hij het hoofd. Jezus Christus, de aarde wacht, In haar bangen zondenacht, Op den echt van U met ons, Op het bruiloftsfeestgegons O, wie durfde zulk een eer, Hopen van een heilig Heer, Gave niet Zijn Woord en Geest, Ons de voorsmaak van dit feest. Ja gewis, aan 't groot festyn, Zullen wij genooten zijn, Van Hem Wiens bevelen wacht, d' Allerhoogste engelenmacht. Denk hieraan in lydenstyd, Zuchtend Christen wees verblyd, Maar geef dan ook alle eer, Eenig, eenig uwen Heer. Want alleen Zyn offer biedt, U dit vorstelyk verschiet Gij bleeft achter op de aard, Hij alleen steeg hemel waart J. TIMMERMANS. Veen, 22 Mei '27. De inval bij de A.R.C.O.S. Een feit van groote beteekenis vónd de vorige week te Londen plaats. De Engelsche Minister van Binnenlandsche zaken Joynson Hicks, immers vondt termen aanwezig om in overleg met den minister vanBuitenlandsche zaken den Minister President, de politie op dracht te geven een huiszoeking te doen in de kantoren van den Arcos een Sovjet- Russisch® Maatschappij, van vrijwel officieele strekking. De geheele wereld heeft in ang stige spanning het resultaat van die huis zoeking afgewacht; immers het al-dan niet afbreken van de relaties met Sovjet-Rusland scheen afhankelyk van dat resultaat. De reden die tot deze huiszoeking aan leiding gaf was niet gering de Arcos werd beschuldigd van diefstal resp. heling van Engelsche staatsstukken. Het valt licht te begrypen, dat de Engelsche Fah met onbestemde vrees den nacht door leefde en in de eenzaamheid van haar stille kamer de uren en minuten telde. En in Pall Mall keerde de rust ook langzamerhand weer terug. De nieuws gierigen zochten hun plaats in de clubs weer op en de politieagenten rukten groo- tendeels in onder commando van een bri gadier. Maar tegen den ouden muur van cie Army en Navyclub, lag het rampzalig ver nielde product van auto-bouwkunde met geheel verbrijzelden radiateur en be schadigde carrosserie. De trotsc'he, on houdbare en onovertroffen roode auto van Ling Won lag er geruineerd en slechts weinige bijzonderheden deden in dit wrak de herinnering opleven van het monster, dat ééns de schrik van Londencity was... Aan beide zijden van den wagen stond een stoere agent, in lijdzame afwachting van het uur, waarop van gemeentewege de roode auto zou worden weggesleept, ter inbeslagname, en aan den achterkant stond zwijgend, een oude, grijze man. Hij hield zijn hoed in de hand en keek aandachtig naar de verminkte auto, tot hij eindelijk met een hoofdknik de agen ten groette en langzaam voortliep door de nacht-verlaten straat. Het w«s Cross. politiek© wereld op de eerste plaats in rep en roer was over deze geschiedenisde vragen in het Lagerhuis waren dan ook niet van de lucht. Donderdagmiddag heeft Minister Joynson Hicks het Lagerhuis mede gedeeld, dat hy de beloofde opheldering nopens den inval by de Arcos Ltd. nog niet kon geven. Het te schiften materiaal schijnt zoo omvangt ijk te zijn dat daarmede meer dere dagen gemoeid zullen wezen en dat een volledig overzicht nog niet tot beschik king van den Minister staat. Op een vraag uit het Huis of de minister wel wist, dat dat de Arcos als een Engelsche naamlooze vennootschap in het handelsregister stond ingeschreven en of daarom de inval Wij leveren onder speciaal gemakkelijke condities Vraag onze voorwaarden, op aanvraag worden U deze gaarne toegezonden. Concurreerende prijzen. al niet onwettig was, antwoordde de minister dat hy dit heel goed wist en dat het vol komen in orde was om ook by een N. V. huiszoeking te doen, indien er redelijke gron den toe aanwezig waren. De juridische stelling der Regeering is dus volkomen juist aangezien, zooals boven gezegd, diefstal of heling ten laste gelegd werd. Intusschen is het een eigenaardig feit, dat, terwyl alle kranten in Europa lange kolommen wijden aan deze aangelegenheid van internationale beteekenis, de Russische kranten de zaak vrijwel lijdzaam aanzien. De voornaamste Russische bladen uiten zich meer dan lankmoedig over den inval en beweren slechts »dat het wei op een vergissing zal berusten®. Nu is het ons niet recht duidelijk, dat kranten, die onder Sovjet censuur staan, of quasi officieele re- geeringsspreekbuizen zijn, op zoo kalme wijze over dit enorme feit spreken. Of zou Rus ;W;RAAK? Waaraan denk je, Charles? vroeg zacht de lieve stem van Lotus Fah. Aan alles, lieve. Aan het verleden en de toekomst. Zij zaten samen voor het groote venster van Lotus' kamer in het Grand-Hotel en keken naar buiten, over Tröfalgar Square waar het bonte gewemel was van auto's, rijtuigen en voetgangers. Lord Dundan rustte in zittende houding op de breede sofa en leunde zwak tegen Lotus aan. Zijn schouder was geheel in dik verband en het scheen hem onmoge lijk om den arm te bewegen. De jonge vrouw bij hem streek lief- koozend haar slanke handen door zijn haar en kuste hem zacht op het bleeke voorhoofd. Charles... hou je nog van me?... Dundan sloot de oogen en drukte zijn wang op haar arm. Ik heb je altijd liefgehad, Lotus Ik heb zoo nameloos veel naar jou .ver langd ,toen je eenmaal weg was van ine, maar ik vreesde te zeer om de eerste te zijn... En, bovendien, ik meende dat het beter was zoo, want de wereld sprak kwaad van ons en de wereld is een - vaarlijke vijand, kind. Maar nu ik ie tenrg heb Lotus, nu je weer bij me bent en hog van me houdt, nu laat ik je niet weer gaan.... de meening der wereld ten spijt. Hij opende de oogen en met een blik van innige dankbaarheid keek Lotus "hem aan. Dan sprak Charles langzaam door. land mat alle geweld trachten de handels relaties, die het met Engeland heeft, te houden Of zou het hun weinig kunnen schelen om andere redenen Het is moeilijk te zeggen niet alleen, omdat men de men taliteit van Sovjet Rusland niet voldoende kent te dezen opzichte, doch ook, omdat nog niet vaststaat, dat de Arcos schuldig is aan het ten laste gelegde. Misschien echter zit er hooge politiek achter. Het zou immers kunnen zijn, dat het bezoek van Doumergue en Briand aan Engeland, dat vrijwel samen viel met den inval, de beide landen Engeland en Frankrijk dichter bij elkander brengt, dat Rusland beschuldigd van diefstal van Engelsche staatstukken, uit de Entente gejaagd wordt en wat zou na tuurlijker zijn aansluiting zoekt bij Duitschland en dat als totaal generaal een afwyking van den weg van Locarno het gevolg van een en ander zijn zal. Wiq zal het op het oogenblik weten te zeggen Wy wachten op de verklaring en uit eenzettingen van Minister Joynson Hicks no pens den inval bij de »Arcos«. Eerst daarna kunnen wy misschien een beetje duidelyker zien in deze duisternis. DE MOORD OP MR. WIJSMAN. Een onderzoek te Batavia. Aneta seint uit Soerabaja Volgens het »Soer. Handelsblad« is de politie te Batavia bezig het spoor te onder zoeken van den moordenaar, die indertijd onder geheimzinnige omstandigheden mr. Wijsman in een trein tusschen A nsterdam en Den Haag om het leven heet. gebracht. De bevoegde autoriteiten hebben het blad dringend verzocht, in het belang van het onderzoek niets over deze k westie te pubii- cceren. o— CLANDESTIENE RADIO ZENDER. Donderdag werd voor het kantongerecht te Oosterhout behandeld de zaak tegen v. d. P. aldaar, wegens overtreding van art. 2 van de Telegraaf- en Telefoonwet, het aanleggen en gebruiken van een radio-telegraaf of telefooninrichting zonder machtiging van den minister van Waterstaat. Verdachte bekende en door een ambtenaar van het hoofdbestuur werden deskundige verklaringen afgelegd, waaruit bleek, dat dergelyke clandestiene zenders veel nadeel kunnen veroorzaken aan het openbaar radio verkeer en ook aan de belangen van de radio luisteraars. De ambtenaar van het O, M. vroeg een Als ik weer beter ben, Lotus, en dat zal spoedig zijn, gaan wij samen naar een héél ver land, waar het leven mooi kan zijn voor twee menschen als wij'... Maar dan dienen wij zeker te zijn van onze veiligheid, want ik vrees nog steeds.... Het klinkt missch/en vreemd, Lieve, maar ik heb uit mijn angstbestaan der laatste dagen geen enkele herinnering bewaard, dan die van een blinkend mes, een groot gebogen mes, vlijmscherp aan beide kanten en met een sciierpc punt... Dc lord zweeg een oogenblik. Dan vroeg hij opeens Wat is er eigenlijk met mij gebeurd, Lotus? Hoc komen wij hier, in deze vreemde kamer? Waarom zijn wij. niet in ons eigen huis, en hoe kom ik aan dien verwonden schouder....? Lotus boog haar hoofd voorzichtig over hem heen, zoodat haar glanzende lokken langs zijn gelaat streelden. Ze hebben je heel veel slechts gedaan, jongen, vooral die duivel uit mijn land... Duivel uit jouw land? vroeg Charles verrast, die Chinees bedoel je, die mij 's avonds uit de Bayswater-club haalde? Lotus knikte. Die was het... Ling Won, de Chinees die 's avonds met ons meeging in Shan ghai, toen wij uit de speelzaal naar mijn huis gingen. Kun je je hem nog herin neren? Ik geloof het wel, lieve, maar wat was er dan met hem? Wel, hij beminde mij reeds lang en zwoer op het feest van de groote lan veroordeeling van flOO boete of 50 dagen hechtenis. De uitspraak van het kanton gerecht was f75 of 75 dagen hechtenis, terwyl de in beslaggenomen zender en dy namo werden verbeurd verklaard. Men meldt uit Roermond Omtrent het tragisch ongeluk dat naby de spoorlijn Roermond-Vlodrop onder Ge- broek-Helick heeft plaats gehad kan het volgende worden gemeld Vier kinderen de 6 jarige Johanna Hoek, haar 4 jarige zuster Martha, de 3 jarige Sien Reynders en de 3g-jarige Leo Walter waren omstreeks half zeven naby de boerderij van den heer Heunen aan de spoorlyn Roermond-Vlodrop aan den zandberg aan het spelen. Nadat zy ongeveer tien minuten gespeeld hadden stortte plotseling een groote massa zand naar beneden en begroef de vier kin deren. Op het lavraai van het neerstortende zand kwam een in de nabyheid werkende landbouwer toegesneld, terwyl ook in een minimum van tijd andere hulp arriveerde. In enkele seconden slaagde men er in Johanna Hoek op te graven. Vervolgens werd de 3J-jarige Leo Walter^ onder het zand vandaan gehaald. De kleine overleed spoedig. Met de grootste voorzichtigheid en spoed werd gegraven en weldra werden de 4 jarige Martha Hoek en de 3 jarige Sien Reynders te voorschyn gehaald, die eveneens geen teekenen van leven meer gaven. o SAMENWERKENDE ZENDINGSCORPORATIES De Samenwerkende Zendingscorporaties maken weer de financieele moeilijkheden door, die zich biykbaar eik voorjaar her halen. De inkomsten zyn niet evenredig aan de uitgaven en het kost moeite de benoodigde gelden byeen te brengen. Daarby doet zich het eigenaardig verschijn sel voor, dat de inkomsten dit jaar minder zyn dan gedurende de zelfde maanden van het vorig jaar. Dit is biykbaar niet te wyten aan verminderde offervaardigheid, maar inzonderheid aan het feit, dat er in die maanden minder legate zyn uitgekeerd. De Besturen hebben, met het oog op het voor Indië benoodigde bedrag, ander maal een dringend beroep gedaan op de genen, die belanstelling hebben voor de verschillende takken van Zendingsarbeid (evangelisatie, onderwijs, ziekenverpleging), inzonderheid op hen, die de aanvraag van April nog niet hebben beantwoord. Het is noodig dat de traktementen der Zendelin gen en goeroes regelmatig worden uitge keerd. •—O taarn zijn wraak te zullen nemen op den Westerling, die hein Lotus ontroofde. Dat was jij... Ling Won he®ft zes jaren noo dig gehad op de uitvoering van zijn plan nen mogelijk te maken en ik wist uat hij het nooit en nooit zou opgeven.' Het zal nu echter niet zoo lang meer duren met zijn vrijheid, want sedert dat hij gisternacht ontvluchtte, toen de roode auto een panne kreeg, is de detective Cross op zoek naar hem met assistentie van de politie. Zij zullen er wel spoedig in slagen om Ling Won te arrestceren en dan gaat hij zonder twijfel in de cel... Charles luisterde aandachtig en toen Lo tus onverwacht zweeg, klemde hij zich tegen haar aan. Er kwam door het groote venster een rosse schijn naar binnen van de straatlan taarns en spookachtige schaduwen vielen op de wanden van hun kamer. Door de openstaande deuren van het balkon drong een lauwe,, bedwelmende zwoelte die opsteeg uit een verkeers-- chaos van het groote plein beneden... Lord Dundan klemde zich nog vaster tegen Lotus aan en fluisterde met beving in zijn stem: Ik voel dat er nog iets naleeft van rijn invloed, Lotus. Het is alsof ik Ling Won nog achter mij voel. Hij stond im mers altijd m«t aat mes nietwaar;? Ttir let Laii vai Hseslei es Altesi, straat eit erwaard Slechte spijsverte ring, verstopping, maagkwalen enz., werken nadeelig op uw humeur en ge stel. Foster's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid del. dat uw kwaal doet verdwijnen. Lgpiller» Alom verkrijgbaar d f 0.65 per flacon. m tl JOH. DE MOL, (Slot volgt.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 1