Eerste Blad Und van ALTERA Hywipi Hoofdpijn tabletten F Buitenlandse!! Overzicht. FEUILLETON De Auierikaaiische Jlillionalr fiiiiiieifilavid yy¥y&M' Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4712 Woensdag 1 Juni 1927. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. h. l k (VVordt vervolgd.) Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. In ons artikel van de vorige week heb ben wij eenige woorden gewijd aan den inval door de Eogelsche politie van Scot land Yard in de gebouwen van de A.R.C.O.S. en de zekere «duisternis«, waarin deze zaak gehuld is. Intusschen heeft niet Minister Joynston Hicks, zooals aangekondigd werd, doch de »Prinie Minister« Baldwin zelf, de ver wachte verklaring in het Lagerhuis afgelegd. Baldwin verklaarde in zijn rede, dat de bureaux van de A.R.C.O.S. een doorgangs huis waren voor opruiende geschriften. De bewijzen, die thans in handen der En- gelsche Regeering zijn, zeide Baldwin, laten zieri, dat er zoowel militaire spionnage als opruiende acties in het, geheele Engelsche Empire en Noord Amerika werden geleid en uitgevoerd door het Sovjet huis en dat er geen werkelijk onderscheid gemaakt werd tusschen de kantoorlokalen en de werkzaamheden vaD de leider der Russische Handelsdelegatie en van de employés der A.R.C.O.S. en dat deze beide organisaties betrokken zyn geweest bij tegen Engeland gericht spionnage en opruiing. Baldwin stelde zijn conclussies in scherp omlynde bewoordingen. De ernstige waar schuwingen der Bfitsche Regeering, die een geduld zonder voorbeeld heeft getoond, hebben geen enkele uitwerking gehad. De Sovjet Regeering heeft zich niet ge houden aan de bepaling in de handels overeenkomst neergelegd dat het zich zou onthouden van communistische propaganda in Engeland. Zij is directe verantwoordelijk en er blijft Engeland niets anders over, dan de handelsovereenkomst te beëirfdigen, het terugtrekken der Sovjet-missie te Londen te verlangen en de Britsche Missie te Moskou terug te roepen. Natuurljjk was de belangstelling voor de debatten in het Lagerhuis geweldig. Vooral was noen benieuwd naar de rede van Sir. Austen Chamberlain. Hoewel zyn rede sterke rhetorische passage had, stelde zy toch in het algemeen teleur, daar zij ontweek, dieper op den internationaal- politieken kant in te gaan. De Labour-partij met haar aanvoerder Clynes en Lloyd George oefenen heftige kritiek uit op de beslissing, welke genomen is. Lloyd George hield een rede, welke diepen indruk maakte, doch zyn motie werd verworpen en de Regeeringsbesluiten goedgekeurd met 34698 stemmen. Zestien stuks van de in de gebouwen EEN PAKKENDE ROMAN VOL SENSATIE. (Vrij bewerkt naar het Engelsch.) HOOFDSTUK I. i De Man die Aalmoezen gaf. f)e nacht was gevallen over het West End, doch, ofschoon het laat was, hoewel alles wat voorstad heetle op dit oogenblik gehuld was in een zwarte stilte een echte woestenij van dood, slechts verle vendigd door den glans en de opgewekt heid van druk bezochte kroegen het Strand was overvol van menschen, oie allen er op uit waren te genieten van de duistere geheimenissen van de nacht-we reld, welke schrijvers zoo overtuigend we- ten af te schilderen, doch waarvan de werkelijkheid dikwijls zoo teleurstellend is. De verlaten voorsteden hadden hun con tingent van kijkers naar het leelijke nacht leven van den metropolis ruimschoots op geleverd. Dat liet nachtleven daar leelijk was, leed geen twijfel. Al die bleeke win kelmeisjes, die aan den arm hingen van de haar vergezellende opscheppertjes, al die rijpe, getrouwde vrouwen, arm in arm met hare echtgenooten, die vioolijke jonge lui afkomstig uit honderden verschillende Ruizen buiten de „City." zij alien kenden der A.R C.O.S, gevonden documenten worden in den vorm van een Witboek gepubliceerd, ten einde de vijandige agitatie der Sovjet Reg«ering en der Derde Inter nationale tegen Groot-Brittannië aan te toonen. Intusschen antwoordt de heer Litwinof op Baldwin's rede in een interview voor de Russische en Buitenlandsche pers te Moskou. Hij verdedigde de opvatting, dat het afbreken der betrekking tusschen En geland en Rusland als een inleiding tot oorlog beschouwd moet worden. De be schuldiging van spionnage noemt Litwinof een boosaardige insinuatie, die, «evenals de door Baldwin ter sprake gebrachte docu menten van verdachte herkomst is en Engelands afbreken der betrekkingen en voorbereidingen tot den oorlog moet dekken. Veel verder zijn wij met de ophelderingen nog r>iet gekomen. VoorJoopig gelooven wij echter niet/ dat Engeland van plan is oorlog te gaan voeren met Rusland. In buisjes 60 en 3.0ct.en eveneens 60en 30d. Bij Apofh.en Drogisten. EEN MENSCHELIJK GERAAMTE GEVONDEN. Te Ede is bij het graafwerk voor het te bouweu Oudeliedenhuis een menscbelijk geraamte in gebogen houding gevonden, ruim 1 M. onder het maaiveld. Tevens vond men er een gesp van een riem. o EEN VCT dST BIJ GRAAFWERK. Bij het graafwerk voor de Maaswerken te Neerasseit is een bronzen groepje gevonden voorstellende den kruisdragenden Jezus tus schen twee krygsknech;en in. Het stuk is ongeveer 75 c.M. lang, in Romaanschen stijl bewerkt en dateert vemioedelyk uit de 15e eeuw. Het is aan het Rijks-Museum opgezonden. VADER EN TWEE ZOONTJES VERDRONKEN. Uit Arnhem wordt aan de >Cct« gemeldt Op den Rijn is ter hoogte van het Malburg- sche veer een droevig ongeval gebeurd, dat aan drie personen het leven heeft gekost, De 38 jarige heer T. Hoekstra, leeraar aan de Rijkskweekschool voor Onderwyze- de beteekenis van die beide woorden: „West End." Die woorden hadden voor hen de be teekenis van een buitensporige aristocra tie men kon den schijn en glans er van zien, wanneer zij geruischloos over het Strand gleden van theater naar sou per-tafel in hun schitterend verlichte au to's alles lak en zilverwerk. Zij hadden de beteekenis van een gewe mel en geschitter van licht, van vroolijk ge schater van lachen, van gedempte muziek, die uit de restaurants kwam. De vóórsteden zagen keurden af doch stelden er ontzettend veel belang in. Want hier werden uur voor uur sommen gespendeerd, die de wandelende voetgan gers zich slechts flauwtjes konden her inneren uit hun jeugd, toen zij op school zulke lastig-hcoge getal'en moesten lecien. Alles rook naar geld het Strand Pali Mall, niets dan deftige en pompeuze clubs, doch, het meest van alles, Piccadilly Cir cus, een groote glinsterende brillant, mid den in liet gouden hart van Londen gezet. Geld geld geld. De aanplakbil jetten der kranten, waarin de voornaamste inhoud der avondbladen vermeld stond, weerspiegelden riem geest van het West End. Zeer bekende "actrice verliest een waarde van 200 duizend gid. aan juwee- len, stond op het eene; „Voor vijf rnillioen schepen gekocht", op een ander, maar, wat het meeste de aandacht trok,.was een vlam- ;t van den M o n i t o r. Koning Kerry gaat Londen Koopen (Speciale Editie.) ressen alhier, was in zyn zeilboot met aan- hangmotor, vergezeld van zijn twee zoontjes van zeven en van negen jaar en vier kennissen de kweekelingen mej. Ch. H. Baart, 18 jaar oud en de heer L. Hanekamp, 19 jaar oud, de 19-jarige broer van mej. Braat, een militair en de '20-jarige mej. M. van den Berg een tochtje gaan doen. Toen men stroomopwaarts het Malburg- sche veer naderde, voer de pont juist over. De zeilboot passoprde vóór de pont aan de zyde van den Westervoortschendijk, doch voer even later tegen den ketting van de pont tusschen de bootjes. De zeilboot sloeg onraiddelyk om. Zes der zeven inzittenden krabbelden op de kiei van de boot, doch weldra gleden zij weer in het water. De zevende, de heer Hanekamp, wist op de pont te klauteren. Weldra schoot van alle kanten hulp in bootjes toe, doch de zeilboot werd snel met den stroom meegevoerd. De militair, die zwemmen kon, hield een der dames boven water, doch werd toen door een der zoontjes van den heer Hoekstra om den hals vast gegrepen. Omdat alle drie toen dreigden te verdiiuken, heeft hij het knaapje van z<cb losgerukt. De twee dames werden spoedig daarop op een Rijnaak opgepikt. Zij kwamen met den schrik vrij. De militair dreef met den stroom af tot het Rijnbad eri werd daar op het droge gebracht. Ook de zeilboot werd daar gemeerd. De heer Hoekstra had aanvankelijk een van zijn zoontjes weer op de kiel van de zeilhoot gebracht. Toen zijn tweede jongen door den militair werd losgelaten, zwom hij deze achterna. Zyn krachten begaven hem echter en vader en zoon verdwenen in de diepte. Tegelijkertijd liet de andere zoon de kiel van de boot los en verdween ook onder water. Hoewel de politie geruimen tijd gedregd heeft, zyn de lijken van het drietal nog niet gevonden. o— ONGELUKKEN. Slag van een paard. Toen Vrijdagmiddag het bruidspaar Ver doold-Zuidbroek van het Raadhuis te Stol wijk huic" aarts keerde, zou de boerenar beider 'J de Jong, die een dertiental jaren bij de tam. Zuidbroek werkzaam is, be hulpzaam zijn bij het uitspannen der paar den. Plotseling begon een der paarden te slaan en kreeg De Jong een trap tegen de borst, waardoor hij bewusteloos neer viel. De tam. De Jong, benevens dr. Kievit, werden terstond gewaarschuwd. Dr. Kievit kon slechts den dood consta- teeren. Diep onder den indruk van het ge beurde gingen de bruiloftsgasten huis waarts. Dit aanplakbiljet deed koperen munten te voorschijn komen uit zakken, die nooit veel anders, dan kopergeld hadden inge houden, zij het met tegenzin. Het deed snel-voortloopende mannén, die gehard wa ren tegen de betoovering, welke een sa mensteller van aanplakbiljetten wist te scheppen, stilstaan. Het bracht er zelfs de rijken toe, hun nieuwsgierigheid te bevredigen. „Koning Kerry gaat Londen koopen", zei iemand. Ik wou, dat ie dit restaurant kocht, en het liet afbranden, mopperde een an der, terwijl hij met het heft van een mes op tafel klopte. Hé, kcllner, hoe lang laat je me wachten, vóór je mijn bestelling op komt nemen? 'n Oogenblik meneer. Een lange, goed uitziende man, die aan het volgende tafeltje zat en op dat oogenblik de aandacht van den kcllner ten volle in beslag nam, glimlachte, toen hij dit gesprek hoorde. Zijn grijs haar deed hem veel ouder schijnen, dan hij werke lijk was, iets dat hem weinig kon schelen, want hij had het stadium, waarin zijn ei gen uiterlijk hem bovenmatig interesseer de, reeds achter zich. Veler oogen werden op hem gericht, toen hij, na zijn vertering betaald te heb ben, van zijn stoel opstond. Hij scheen, de aandacht, die hij trok, niet te bemerken of, als hij er zich al van bewust was, trok hij er zich niets van aan, en met een iauge, dunne sigaar tusschen zijn gelijke witte tanden, zocht hij den uitgang van het overvolle vertrek naar de vestibule van het restaurant. Bij Jupiter, zei de man, die geklaagd had over de onoplettendheid van den keïl- Ongelukkige val. Vrijdagavond viel te Sliedrecht het ruim 3-jarig kindje van K. van een trede van slechts eenige centimeters hoog. Het kind is Zaterdag aan de gevolgen overleden. Uit het raam gevallen. Te Deventer is de zestigjarige G. H., terwijl hij zich ver uit een raam boog, daaruit gevallen en kwam van de tweede verdieping met het hoofd op de binnen plaats neer. De man was spoedig overle den. Doo.r een revolverschot getroffen. Van H. te Oss was bezig een revolver na te zien, toen eensklaps het schot af ging en v. H. in het onderlijf werd getrof fen. De getroffene werd naar het gasthuis vervoerd en geopereerd. De toestand van H. is ernstig. Doodgevallen. Op het stoomschip „Veendam" van de Holland-lAmerikalijn te Rotterdam is de havenarbeider W. Scheffers met het hoofd op een ijzeren balk gevallen en aan de ge volgen overleden. Smokkelaar aangeschoten. Een bekend Kerkeraadsch smokkelaar is door Duitsche kommiezen onder de ge meente Richterich aangeschoten, en met een zwaar schot in de knie naar het Ma- ria-hospitaal te Aken overgebracht. Bij de familie te Tiel is bericht ont vangen, dat aan boord van het op die thuisreis zijnde s.s. „Nias" der Koninkl. Stoomv.-Mij., het lid der bemanning Th. Kuyer, gedomicilieerd aldaar, oud 35 j., gehuwd, door een ongeluk in de machine kamer doodelijk getroffen is. DOODSLAG TE OSS. Naar men ons mededeelt zal op Don derdag 9 Juni a.s. voor de arr.-Recht- bank te 's Bosch w "en behandeld de strafzaak contra L. \V. O. 29 jaar, arbei der, wonende fe Oss, als verdacht van doodslag gepleegd te Oss op M. van Nu land, in den nacht van 14 op 15 Januari j.l. Vanwege net O. M. zijn 12 getuigen gedagvaard. Als verdediger zal optreden mr. Schip- perijrt advocaat te 's Bosch. —o DE GEMEENTERAADSVERKIEZING TE BERGEN OP ZOOM. Zaterdagavond is te Bergen op Zoom een bijeenkomst gehouden van de candi- daten bij de gemeenteraadsverkiezing van lijst twee, de lijst der R. K. Staatspartij ter bespreking van de houding, welke moet worden aangenomen, in verhand met de gevoerde actie door de dissidenten en het resultaat van de gemeenteraaos- verkiezing. Eenstemmig werd besloten, dal geen der op de lijst van de R. K. Staats partij geplaatste 19 candidaten in de a.s. ner, daar gaat cte vent zelf, en hij draai de zich op zijn stoel om, om de vertrek kende figuur na te kijken. Wie? vroeg zijn vriend, terwijl hij de courant, waarin hij had zitten lezen, neer legde. Koning Kerry, zei de andere, de Ame- rikaansche mill ionair. Koning /ferry wandelde door de draai deur naar buiten en werd te midden van de menigte door liet gedrang opgeslokt. Op een afstand achter Koning Kerry liep een andere, goed gekleede man, jon ger dan de millionair, m^t een knap ge zicht en een zeker iets, dat op fijne be schaving duidde, over zich. Hij schold op de gestalte vóór hem, alsof hij hem een kwaad hart toedroeg, doch hij deed geen poging den man, die vóór hem liep in te halen, doch scheen er tevreden mede te zijn, denzelfden af stand tusschen hen te blijven bewaren. Koning Kerry stak over naar de Haymarket en wandelde door die schuin-afloopende straat naar Cockspur Street. De man die hem volgde was slanker en fijner gebouwd, doch niettemin stevig.. Hij liep fnet een typisch ingehouden bewe ging, dat iets van kappen had. Hij miste het lichte zwaaien met de schouders, dat men in den regel bij flink gebouwde per sonen kan waarnemen en er was een ze kere Stijfneid in zijn lóóp, die duidde op een militaire loopbaan. Onder het licht van een lantaarn, waaronder hij bleef staan, toen de gestalte vóór hem langza mer ging loopen, bleek zijn gelaat feilloos te zijn, met fijne trekken en zeer zacht. Herman Zeberlieff had veel van de ka rakteristieke eigenschappen van zijn zittingsperiode van den gemeenteraad een zetel in dien raad zal aanvaarden. De leden der R. K. Staatspartij nemen geen zitting. o BEZOEK VAN DE KONINGIN AAN DE PHILIPS' FABRIEKEN. De koningin heeft de directie der Phi- lips' fabrieken er van in kennis doen stel len, dat zij het voornemen heeft in gezel schap van prinses Juliana een bezoek te brengen aan de Philips' fabrieken en voor de microfoon van den Philips' korten golf- zender het woord te richten tot Neder- landsch Oost- en West-Indto'. Het bezoek zal geen officieel karakter dragen. In verband met het tusschen deze ko loniën en Nederland heerschende tijdsver schil heeft H. M. gepasseerdon Dinsdag nacht om 12 uur Nederlandsen West-Indië toegesproken en zal neden Woensdagavond om 9 uur Nederlandsch Oost-Indië toe spreken. Zoowel in ons land als in de beide ko- lonieën zal het zeker hoogelijk gewaardeerd worden, dat H. M. den wensch te kennen heeft gegeven, van de sedert eenigen tijd bestaanae mogelijkheid eener telefonische communicatie met Nederlandsch Oost- en West-Indië gebruik te maken. o— VERZETLEIDERS NEERGELEGD. Aneta seint uit Kota Radja Een patrouille onder bevel van den ka pitein der infanterie G. F. V. Gosenson legde in het Tapatoeansche en Kloëetsche respectievelijk één en vier verzetslieden neer, waaronder de beruchte leider Tjoet- Ali. Onzerzijds werden geen verliezen ge- led* f# 200 KUIKENS VERBRAND. Bij den landbouwer v. D. te Wijnbergen is door het omvallen van de lamp een kunstmoeder i n brand gevlogen. De brand, die op de scnuur oversloeg werd tijdig gestuit. De kunstmoeder ging echter ver loren, waarbij 200 kuikens den dood von den. o DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Goed afgeloopen. Te Vork, dicht bij den spoorwegover weg, werd Vrijdag de ongeveer 60-jarige heer Faber uit Slijk-^wijk, toen hij op zijn rijwiel uit een zijweg kwam zonder acht te slaan op een naderende auto op den Arnliemschen straatweg aangereden. De bestuurder had, ten einde de aanrij ding minder hevig te doen zijn, de auto van den weg af in een ondiep vijvertje gereden. De heer F. had daaraan te dan- Kcn, dat hij niet ernstig gewond of ge dood werd. Niettemin bekwam hij toch eenige kneuzingen. De auto reed in snelle vaart door het vijvertje en kwam er met nog steeds loopenden motor aan den an deren kant onbeschadigd weer uit. o Podlscli^Hongaarsche voorouders en dat hij hierbij ook kanten van zijn aristocra tische voorstanders bezat, was niet te ver wonderen, want de Zeberliefs hadden geen kleine rot gespeeld in de geschiedenis!. Koning Kerry liep nog een eindje om, alvorens naar zijn huis in Chelsea te gaan om te slapen. Zijn schaduw begreep dit en toen Koning Kerry de Thames Em bankment opging, 'bleef de andere op de tegenovergestelde -zijde van deze breede Avenue loopen, want het was niet zijn bedoeling, den man, dien hij achtervolgde, van aangezicht tot aangezicht te ontmoeten. De Embankment was verlaten met uit zondering van hier en daar een arme ziel, die er bleef slenteren, in de hoop op een gegeven moment een wonder van mede lijden tegen te komen. Koning Kerry stond nu en clan stil om met deze en gene van die schipbreuke lingen op de baren des levens te praten en niet eens, doch meerdere malen ging; zijn hand van zijn zak naar de opgehouden hand van de anderen. Er waren er, die, terwijl zij met uitge strekte hand op hem toegingen, op k.a- gclijken toon hun ongelukken tegen hem uitkraamden, oocn hij had te veel onder vinding om niet terstond ongeluk van be delarij te kunnen onderscheiden. Een zoo'fi bedelaar naderde hem bij de Naald van Cleopatra, dóch, toen Koning Kerry doorliep zonder notitie van hem te nemen, begon de schooier hem vloe ken naar het hoofd-ie slingeren. J ..vy 'i voir het Land ïïh Deisiei ei AlteudeLaigstrast n de lintliriurl

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 1